PDA

Pogledati punu verziju : Evo LINKA za diskusiju



designbvr
05.02.2010, 20:58
Prochitah sad na B92, pa ko' velim da razmenimo ovde po neku na zadatu temu, OVI chitaju novine i izvestaje SS :cool:, a skijase izgleda ni ne konsultuju a ni konstatuju. :smoke:

http://www.b92.net/putovanja/destinacije/evropa.php?yyyy=2010&mm=02&dd=05&nav_category=823&nav_id=409011

wlad
05.02.2010, 23:17
Slične kalkulacije su bile i na ovom forumu ;). Kakvu god kalkulaciju da napravi neko ništa pametno iz toga nećemo dobiti :D. Pored podataka Skijališta Srbije, dobar podatak su i prodavnice opreme, kod njih nikad bolje (ne računajući ovu godinu) nije bilo - samo rast...

plageton
08.02.2010, 11:39
Što bi rekao legenda Zvonko Mihajlovski, statistika je kao bikini: otkriva sve a ne pokazuje ništa (il' beše obrnuto?).

Ne znam kako nam pomaže podatak da u Hrvatska ima 200 000 skijaša "u Evropi", a Rumunija samo 21 000. Je l' to znači da Rumunija nije u Evropi? Ili Hrvatska možda ima deset puta više skijaša od Rumunije, odnosno, ako uzmemo u obzir broj stanovnika, pedeset puta više skijaša?

Nego da mi vidimo šta bi nama bilo korisno da uradimo, a to bismo možda i mogli. Da se izračuna ukupan broj putnika koji su ove sezone išli na skijanje u Francusku, preko ski-udruženja i preko agencija. To bi bio dosta značajan podatak jer, prvo, praktično svi koji tamo putuju su skijaši. Drugo, mislim da je zanemarljiv broj onih koji tamo putuju više od jednom po sezoni. Tako bi se došlo bar do jednog "čistog" podatka o broju aktivnih skijaša. To bi bila donja granica i znači da broj skijaša ne bi ni teorijski mogao da bude manji od toga.

Ako se ne varam, Admin je na forumu izveo neku grubu računicu da je prve nedelje januara posredstvom raznih udruženja u Francusku pošlo oko 1000 skijaša iz Srbije.