PDA

Pogledati punu verziju : Canazei



a.djokic
05.02.2010, 20:24
Vec trecu godinu skijamo u Italiji na Dolomitima. Prve dve godine smo skijali u centru Val di Fiemme / Obberegen, a ove godine smo se odlucili za Fassu. Smesteni smo bili u mestu Canazei.
Mesto je divno, mali gradic sa svim sadrzajima koji se traze za jedan lep aktivan odmor. Blizu je i Moena, 18 km, koja je zaista predivna. NIje daleko ni Cortina.
Fassa pruza pravo uzivanje za skijanje. Staze su perfektne i organizacija je izuzetna. Neverovatno kako sve funkcionise i kako je uredjeno. I na kraju dana staze su kao s jutra. Ravne, tvrde. Za sve ukuse ima staza, od plavih do crnih. Naj vise ima crvenih. Neverovatno koliko ima zicara i gondola. Nigde nema guzvi i moze se skijati zaista sa punim uzivanjem.
Canazei je izuzetno lociran, jer skijama se moze povezati sa ostalim naj znacajnim centrima u Dolomitima. Sa Selva Val Gardenom, Arabbom, Marmoladom i Alta Badiom.
Naj vece uzivanje je ski tour Sellaronda. To je upravo tura od cirka 45 km koja povezuje gore navedene centre. Za jedan dan se, ubrzanom voznjom, povezu ova cetiri centra, ne ponavljajuci istu stazu niti istu zicaru/gondolu. Fantastican dozivljaj izmedju ogromnih stena u Dolomitima. Panorama je fantasticna.
Sledeci izuzetan dozivljaj je skijanje na 3245 m/nm To je vrh Marmolada, odn. glecer. Fantastican dogadjaj.
Topla preporuka za sve ljubitelje skijanja su Dolomiti. Nesto sto se ne dozivljava na drugim mestima. Verujete mi, skijam 35 god, skijao sam na celom Balkanu, Svajcarskoj, drugim centrima u Italiji, cak i u Libanu kod Berjuta, ali Dolomita nema nigde.

ibane
11.02.2010, 15:14
Gde ste bili smesteni u Canazei i kako ste nasli smetaj (preko agencije, neta...) i koliko je bio? Neki predlog jeftinijeg smestaja na Dolomitima?

a.djokic
21.02.2010, 15:14
Prve dve godine smo isli preko jedne agencije u Milanu. On vise ne postoji pa smo rezervacije radili direktno na hotel.
To je grupa rezidens hotela Trentino residence.
Predlog? Ima ih dosta, sve zavisi od zahteva i ocekivanja. Ali na Dolomitima ne moze da se pogresi. Sve je fantasticno. Naj bolje je na net i onda traziti i birati.

djolec
25.02.2016, 14:35
Spremam se za put u Canazei, bicemo smesteni na oko 1km od gondole, zanima me da li je bolje cekati skibus ili kolima ici do zice. Da li postoji parking, da li se placa, i da li se placa skibus? Takodje, sa superski skipasom imamo plan da obidjemo svaki dan po jedno skijaliste. Da li je sa te pozicije isplativo ici na skijama do Alta Badie, ili je bolje krenuti rano kolima pa tamo provesti ceo dan? Racunam do Val Gardene i Arabbe moze na skijama?
Koje su otprilike cene rentanja samo skija za 6 dana u Canazei?
Hvala!!!

wlad
25.02.2016, 18:10
Sve možeš i na skijama, ali se podrazumeva da krećes "sabajle", tj. da vataš prve žice :).

Što se tiče rentiranja ne znam cene u Canazeiu ali pretpostavljam da je slično sa Val Gardenom, ako iznajmiš neki dobar model u odličnom stanju onda košta po 35EUR/dan, koliko je na više dana ne znam ali pretpostavljam da ti se ne isplati...

ivemaric
25.02.2016, 20:35
Koje su otprilike cene rentanja samo skija za 6 dana u Canazei?


Mislim da ti je rentanje od 40-tak EUR pa do 100 EUR, za 6 dana, zavisi koje skije hoćeš, početničke, ili nešto bolje.

bobo
25.02.2016, 21:10
Parking pored gondole je prije dvije godine bio 5 eura.

djolec
26.02.2016, 08:48
Hvala puno za informacije! Saljem utiske!

Sinisha
26.02.2016, 09:46
Djole preko koga ste uzeli smeštaj u Kanaceiu ?

djolec
26.02.2016, 19:05
Djole preko koga ste uzeli smeštaj u Kanaceiu ?

Preko bookinga, 505 eur za 3 osobe, 7 noci. Deluje skroz ok.

YIBLEX
28.12.2022, 11:38
Boravili smo u Kanaceiju od 14-19.12( 4 dana skijanja). Pre svega, jako lepo mesto sa svim pratecim sadrzajima. Cene po barovima i restoranima korektne ne mnogo razlicite od BG. Gondola iz centra, pored koje su veliki parking(7e dan) i ski lokeri(oko 4e dan po osobi) izvlaci na jedan od vrhova sa kojihe se moze krenuti ka svim ostalim delovima Sela Ronde. Pre dolaska u mesto ima nekoliko supermarketa usput. Preporucio bi WStore supermercato pre ulaska u Agordo(kvalitetni proizvodi i korektne cene). Gondole polaze i iz dva susedna mesta Albe i Kampitela do koji se moze doci autobusom koji staje ispred gondole. Samo skijanje je bilo odlicno, sasvim dovoljno snega i sredjene staze te dobra povezanost, obelezenost i mehanizacija....Odgledali smo i spust svetskog kupa u Val Gardeni. Ostaje zal sto nije radila Marmolada tj zice do nje... Regija za svaku preporuku, pogotovo u terminu otvaranja sezone kad se moze naci povoljan aranzman smestaj+skipass.