PDA

Pogledati punu verziju : Olimpijski ženski smuk



bigor77
19.12.2005, 14:27
Cao ekipa,

Bio sam na Jahorini vec 4-5 puta i opet cu da idem i ove sezone. Naverovatnije cu biti gore vec sada u petak (23. XII)

Ono sto mene zanima da mi neko kaze gde se nalaze staze
Olimpijski ženski smuk
Olimpijska ženska varijanta
I da li su u upotrebi danas odnosno zadnjih godina.

Ja sam se skijao na svim stazama (ovima sto su ucrtane na ski pasu) na Jahorini.

CrazyKong
19.12.2005, 16:13
Te dve staze su iste...mislim to je jedna te ista staza.:)
Problem je sto gornji deo staze zvanicno nije u upotrebi vec duze vreme (ratrak ga ne sredjuje, skijasi ne skijaju itd)...sad po neki MANIJAK i ode tuda..... :ski:
To je (odozdo gledano) krajnja leva staza, posle slaloma i do njenog pocetka se dolazilo liftom "Olimpik", ali mislim da vec dugo postoji neka prepreka pre kraja lifta i da zica skrece desno i nastavlja da ide a skijasi su prinudjeni da sidju...Na kraju lifta je nekada bila startna kucica za spust koja mislim da se u medjuvremenu srusila...
Najzanimljiviji deo tog dela staze je prilicno uska i strma s krivina koja ide kroz liticu.... :eek:
Donji deo staze je u upotrebi i to je leva strana prace (gledano odozdo).
Pomenuta s krivina (njen kraj) se vidi sa pocetka tog dela prace.

Trudio sam se da sto plasticnije opisem gde se nalazi ova staza i prava je steta sto se ne sredjuje posto je extra....:glavaozid

amater
21.12.2005, 18:52
kada sidjes sa ogorijelice 2 i krenes nizbrdo ides desno i desno i desno koliko te skije nose i kada prodjes olimpik i dalje ides desno.

jednostavno dokle mozes i kada budes stigao do kraja brda tu si i treba da krenes samo nizbrdo.

kako li mislis da se vratis nazad kada praca ne radi? :cug:
nebih ti preporucio da ides po magli :eek: