PDA

Pogledati punu verziju : Koje je škijalište No.1?



Jahorina
03.02.2010, 09:59
Koje je po vama skijalište br.1. u svijetu?

oggy
03.02.2010, 10:52
Evo 10ak na kojim nisam bio a gdje bih veoma, veoma volio ici: Whistler Blackcomb, Zermatt, Verbier, Wengen, Sestriere, Sella Ronda, Vail, Aspen, Snowbird, pa taj tvoj cuveni Iscgl, St. Anton.

Ergo, ne osjecam se dovoljno kompetentnim da proglasim skijaliste br.1 u svijetu, a ako neko od ovih nije na tvojoj listi onda ne mislim ni da si ti kompetentan :)

barda
03.02.2010, 11:29
3D, kratko i jasno.
Zašto? Zato što kad sam 2000 i neke otišao tamo prvi put posle Kopova, Jaorina i Durmitora nisam verovao gde sam došao. Vreme svih 7 dana ko na letovanju, staze :sm022:, ski in ski out za 345€, ...
Još da sam se sapleo negde na stazi i pao preko npr. Leticije Kaste onda bi vodeće mesto bilo stvarno zakucano! :D

stekan
03.02.2010, 15:02
U mom svijetu je Gerlitzen još uvijek br.1.

Osnovni kriterij: odnos uloženo/dobijeno.

hehehe
03.02.2010, 15:23
Osim Kopa, Jahorine i Goča, skijao sam u 3D i u Varsu-Risoulu...
Gledajući mape skijališta, glupo bi bilo reći bilo šta drugo osim 3D ali... ovaj Stevin količnik je nemilosrdan... moram priznati da sam za uloženo, najviše dobio od Varsa i Risoula. Bojim se da me ebe jedan drugi količnik, budžet/godine... svaki put kad ponovo sračunam, rezultat je manji od predhodnog, tako da je sasvim realno da nikad neću videti ni jedno od ovih skijališta iz oggyjevog posta pa ni mene nemoj uzeti ozbiljno :)

Sapa
03.02.2010, 15:58
Malo se ponavljam, ali cu reci jos jednom;

nr1 mi je svako skijaliste na kome me doceka pola metra svjezeg cjelca, ratrakom ne obradjane padine (opasnost od lavina 1), sunce i poluprazni ski-lifotvi, bez cekanja u redu (a da rade punom parom).
Kad bi mogao da biram bilo bi to vjerovatno neko malo skijaliste u Bregenzwald (pod uslovom da napada puno puno svjezeg snjega) inace Andermatt.

D.I.M.
03.02.2010, 23:09
...od vidjenih, tacnije skijanih skijalista..
(ex yu/ Jahorina, Popova sapka, Kopaonik, Vogel, Bovec,Kranjska gora, Zatrnik, Bled; bg/ Banjsko, Vitosa, at/ Nasfeld, Serfaus Fiss Ladis; it/ Val Gardena i Sella Ronda; fr /Les 3 vallees)
Bez obzira na sve, koliko para toliko i muzike, a muzika koja meni zasada najvise prija je u Val Thorensu. Naravno ovo je za sada a sta ce bit sutra ... videcemo... pa tek smo poceli da se druzimo.

Jahorina
04.02.2010, 08:31
Kad bi mogao da biram bilo bi to vjerovatno neko malo skijaliste u Bregenzwald (pod uslovom da napada puno puno svjezeg snjega) inace Andermatt.
Javi se Sapa kada budeš išao u taj tvoj Andermatt pa da popijemo po koju, a možda te ubjedim da produžimo do Engelberg-a, ubjeđen sam da se nećeš pokajati.

skiman
05.02.2010, 08:11
Sva skijalište iz sistema SuperskiDolomiti NO.1 (između njih ubedljivo najbolja su Alta Badia, Arabba-zbog konfiguracije terena, Val Gardena, Civetta, Kronplatz je poslednji zbog velikih gužvi-ove godine imam u planu pogledat Falcade-Passo Sanpelegrino i Alta Pusteriu)....kako su sređene staze, infrastruktura, odnos radnika do turista, vremenski uslovi...tu može još donekle konkurirati Schladming,Nassfeld, Katschberg, Obertauern, Kaprun-Zell am See....od mojih MB Pohorje (zbog blizine i nočnog skijanja), Krvavec, Kranjska Gora, Cerkno i Rogla......

Jahorina
05.02.2010, 11:03
Sva skijalište iz sistema SuperskiDolomiti NO.1
Eto ja nisam nikada bio na Dolomitima, ali poznajem dosta njih koji redovno idu, kažu da je vrhunsko skijanje. Ipak to nije jedno skijališe nego ogroman i impresivan ski resort, gde ne znaš kud i kamo... to moram probati.