PDA

Pogledati punu verziju : Krvavec



renato
30.01.2010, 10:56
Ako možeš do Ljubljane, Krvavec je logična destinacija, ima bus čini mi se a i bolje je skijalište bar duplo! Cijena ski-karte ista!

gaga
31.01.2010, 15:52
Hvala na odgovorima! :ski:
I meni se cini da je manje cimanje stici na Krvavec, jedino me plasi prognoza jer vidim da je tamo dosta hladnije/vetrovitije/maglovitije .. bar ovih dana.
Brrrr .... :sal:

sas35bgd
02.02.2010, 19:45
Ja sam pre 15 dana bio na Krvavcu a spavao u Vopolju, u hotelu Silvester. Bio sam dva dana, pa nastavio dalje za Kicbil. Krvavec je kazu lepo skijaliste, mene je docekalo sa sneznom olujom i maglom, tako da ne mogu mnogo da kazem o njemu, jer od magle nisam nista video. Ako izuzmemo zadnjih 2km do gondole se stize dosta ravnim putem,a taj dan kada sam se ja penjao upravo ta 2 km su bila problematicna i stavljao sam lance (inace uspon 17%). Oko 11h smo stigli i uputili se da kupimo skipas dnevni, a ispred smo sreli grupu Slovenaca koji su nam dnevni skipas prodali za 10evra, inace je oko 30. Oni i mnogo njih jos odustali su zbog nevremena od skijanja iako su imali skipas. U razgovoru sa Slovencima iz Ljubljane, culi smo da to nije retka situacija, nevreme. Mada, moram priznati da to sto oni zovu ne vreme u ostalim skijalistima se smatra normalnim vremenom. Pada sneg i magla(vidljivost 50tak metara-pa sta)

Grimani
24.11.2011, 12:21
Krenuli su sa pravljenjem :dziveli:
bergfex/krvavec/webcams/ (http://www.bergfex.com/krvavec/webcams/c2792/)

sunCica
26.11.2011, 17:56
Krvavec je čuven po tome, magli, Sretenje 2011 smo bili tamo i imali dva sunčana dana dva dana magle, ali nije to neka magla da ni vrhove skija ne vidiš već onako vidljivost 10 - 20metara, ali nije bilo vetra možda malo tek krajem dana. Ma Krvavec ima svaku moju prekoporuku kad destinacija za skijanje od 1 do 5 dana, na duže od toga mislim da nije vredno otići čak tamo, mada ski pass za Krvavec važi ja mislim na još jednoj planini (Rogla ako se ne varam), ukoliko se ide kolima greota je ne obići.

Grimani
28.11.2011, 11:03
http://i116.photobucket.com/albums/o29/grimani/Ski/KoNACNO.gifhttp://imageshack.us/photo/my-images/151/konacno.gif/

admin
07.12.2012, 00:48
Krvavec - 05.12.2012.

hallo
14.12.2012, 10:21
ene SkiBusovci skijaju....neka im je sa srecom...

hallo
15.12.2012, 14:10
ene SkiBusovci skijaju....neka im je sa srecom...
Citiram SMS sa lica mesta:
"Vreme nikakvo kisa, magla, propala Slovenija, staza nije losa al' samo jedna pa kao debili pijemo pivo, mezimo...pozdrav iz Slovenije."
Pih...a delovalo je da ce biti full:glavaozid:dontknow:

ski2ski
17.12.2012, 12:20
Evo utisci sa vikenda (Snovik):

1. Put dugačak, nepotrebno zadržavanje na granici (MUP, provera, skidanje sa autobusa). Kada smo stigli, vreme katastrofa, magla. Doduše za prvi dan zagrevanje, tako da nije bilo strašno. Skijali ceo dan pola staze, nemajući pojma šta skijamo, više onako na osećaj. Uveče večera (vredi svaki euro), pa nakon toga bazen, da odmorimo živce.

2. Drugi dan, pojavili se na stazi, dan katastrofa, magla, kišta. Posle dve žice, spakovali se sa staze i nazad u hotel, ponovo u bazen, ovog puta ceo dan. Kada nema skijanja dobro je i kupanje.

3. Treći dan je nadoknadio sve što smo propustili prva dva. Divno vreme, rade tri žice (šestosed, četvorosed i dvosed do vrha), savršeno skijanje. Svi su skijali do iznemoglosti. Deluje mi da je na kraju većina ipak bila zadovoljna i da bi ponovo pošli na vikend. U povratku do hotela ekipa pod gasom igra kolo od sreće, ali ne treba im uzeti za zlo.

Sve u svemu za prvo skijanje u sezoni, u kombinaciji sa SPA centrom nije loše, da ne kažem (zahvaljujući nedelji) odlično. Imali smo dvoje lakše povređenih, želim im brz oporavak.

Da se skijalo sva tri dana, sve bi bilo pun pogodak. Preporučujem za vikend varijantu.

Grimani
17.12.2012, 17:19
Evo utisci sa vikenda (Snovik):

1. Put dugačak, nepotrebno zadržavanje na granici (MUP, provera, skidanje sa autobusa). Kada smo stigli, vreme katastrofa, magla. Doduše za prvi dan zagrevanje, tako da nije bilo strašno. Skijali ceo dan pola staze, nemajući pojma šta skijamo, više onako na osećaj. Uveče večera (vredi svaki euro), pa nakon toga bazen, da odmorimo živce.

neverovatno ali istinito, prosle godine nama je prvi dan bio identican. Dodao bi samo kishu koja je pocela pred kraj skijanja

farmaceut
16.03.2014, 21:51
Evo utisci sa Krvaveca, prosli vikend.
Krenuli smo u cetvrtak navece, sa namjerom da prespavamo u Cartezu, te "odradimo" ski vikend po Sl i AT(pet-ned).
Petak ujutro, za malo promjene, - destinacija Krvavec.
Dosli smo u 9.00 na skijaliste, i na prvi pogled me je iznenadila velika guzva, parkirali smo na parking br. 8 (od 9 ukupno). To uglavnom nisu uredjena parkiralista, vec prosirenja kraj puta (za 20-30 auta), koja su numerisana. Ski bus vozi svakih par minuta, te prevozi skijase do gondole.
Posto je vec u 9 ujutro bilo toplo, preko 10C, sa tendencijom za 20C +, odlucimo se za kracu varijantu od 4h ski pasa (sto se pokazalo kao optimalno).
Na skijaliste se dolazi gondolom, koja vozi na ~1400m. Najveci vrh je 1970m
Samo skijaliste je odlicno (kada se poredi sa skijalistima slicne velicine). Na centru skijalista dominira novi setosjed, koji vozi do vrha "Krvavec". Sam sestosjed pokriva 5-6 staza, uglavnom crvene konfiguracije, te dvije crne (mozda vise crveno-crne), te smo se na njemu najvise i zadrzali.

Od ostale opreme, tu je cetverosjed uz jednu plavu stazu (prilicno spor, za pocetnike), te nekoliko dvosjedisnica i sidro, koje pokriva desni kraj skijalista.

Staze su vrlo interesantne i dinamicne, te su me prosto odusevile, pogotovo u poredjenju sa Pohorjem i K.Gorom, te se Krvavec sa pravom moze nazvati "najboljim" Slo skijalistem.
Steta sto je bilo vrlo toplo, te se poslije 12h na nizim dijelovima pocela stvarati kaljuga...
Ond smo otisli u kafanu natakozvanoj "plazi",
Na kraju, bi odlican dan (to jest 4h), te samo zalim sto toplo vrijeme nije dopustilo da do kraja "izgustamo" Krvavec.
Od sada, Krvavec kod mene definitivno favorit za "poludnevnu" varijantu, pogotovo na putu za AT i sl.

Subotu smo skijali Gerlitzen (relativno lose, mokar snijeg).

Nedelja K.Gora od 08-10h podnosljivo, kasnije kaljuga.
Podkoren odlican, staza ko beton (valjda im ostalo od trke prosli vikend), napravili smo par odlicnih zica do 11h. Poslije toga me je neka talijanka "pokupila" odmah na vrhu, te sam na ledjima "ispeglo" pola staze.... srecom nista ozbiljno nije bilo, ali poslije toga, zatvorih sezonu i pravac kafana :)

sunCica
30.11.2014, 10:48
Idem ovde na novogodišnje skijanje, biće super, aranžman je tako dobar da ne mogu da poverujem, biće to više u fazonu ski&swim, jedva čekam. Krvavec i Aquapark ...

sunCica
02.01.2015, 22:02
Uhhh ovo je bio pravi pogodak,aranzman sa boravkom u plazi je za 10,moram unapred da se prijavim za sledecu godinu!!!

sonesone
08.01.2015, 06:01
Kakvo je skijaliste krvavec iz tvog ugla? Uporedi ga sa kopom ili sa nekim drugim skijalistem gde si bila? Mesto krvavec?

sunCica
08.01.2015, 11:00
Iz mog ugla kao srednjeg skijaša ...
Eeee ovako, na Krvavcu sam bila tri puta (verovazno je zato ovog puta najveću utisak na mene ostavio hotel PLAZA) ... i jedva čekam ponovo.
Skijalište je taman za produženi vikend. Na skijalište se dolazi gondolom, a početna stanica gondole je nekih 30km od LJubljane. Važi za Krvavec da je "skijalište za znalce" i jeste malo jače, ali ništa spec. Najviše ima crvenih staza, ali ima par plavih koje su možda malo jače nego plave na Kopu.

Ima ukupno oko 35km staza (kao recimo Pančićev vrh i KGB zajedno, takve su i staze par plavih i crnih i većina crvenih). Kad se povežu staze od vrha Zvoh do gornje stanice gondole bude to jedna baš lepa dužina (moraš da staneš na pola da bi došao do daha).

Desni deo skijališta na koji vodi jednosed ne volim baš, ali nije ni to loše kad je gužva, jer to je bukvalno štek (kao Gobelja na Kopu). Skroz desno je jedan tanjir koji ima kao plavu stranu. Mislim jeste ona plava ko što je Krčmar plav u početku, a posle kreće jedno 100m baš velikog nagiba.

SLovenci su krajnje ljubazni, ima dosta kafića pored staze i cene su beogradske. Tu je i jedan planinarski dom gde može fino da se pojede supica, bečka šnicla (Donajski zrezek), pasulj ...

Meni se lično skijalište jako sviđa i ponovo bih išla, a ovaj aranžman sa Plazom bih da rezervišem već unapred za sledeću Novu Godinu, jer mislim da je stvarno super.

gio
08.01.2015, 13:10
Plaza je jako dobar hotel ali nešto mi se čini da sledeće godine teško da će zadržati tu cenu. 139-159e za 2 noćenja sa doručkom, 3 skipass-a i prevoz... (pričam o skibus ponudi). Pa još i Atlantis water park u ceni...
Još te puste u sobe rano ujutro, izađeš posle skijanja u nedelju, večera ranije da bi na put krenuli ranije...
Ne kažem da je džabe (kakva je situacija, svaki dinar gledam...) ali je zaista veoma povoljno.

Inače, Krvavec je zaista zanimljivo skijalište za produženi vikend.

sunCica
08.01.2015, 13:20
Aj sto je povoljno,nego sto he dobro,osoblje plaze preljubazno,hrana fantasticna (losos,skampi,plodovi mora+3vrste mesa).

Mozda ce poskupeti,ali ne verujem da ce biti nesto preterano. Cak i onda vredece svaku paru!!!

sev
09.02.2015, 16:21
Ovog januara gospođa i ja uspeli smo da povežemo lepo i korisno i da u sklopu drugih obaveza posetimo više ski centara u Sloveniji i Austriji. U tom smislu prenosim naše utiske, forum tome služi, možda bude koristilo drugima u budućnosti. Da ne kažem - hajde da ne budem lenj, pa vraćam malo utisaka zajednici od koje sam čitao dosta iskustava u prošlosti…


Tu malu ediciju i šetnju počinjem sa Krvavecom, najpopularnijim slovenačkim ski centrom.


Početna stanica gondole nalazi se u podnožju ski centra, nekih 35-40min vožnje od Ljubljane ili 15-20 minuta od Kranja. U okolnim selima ima dosta solidnih pansiona od 10-ak eur po krevetu za noć (parking i doručak u ceni).

Parking ispod gondole je solidno rešen, organizacija je dobra, ali ko dođe kasnije može da ga snađe parkiranje 5-10min uzbrdnog hoda daleko od gondole. Poranite dakle!

Cena dnevnog ski pass-a je na nivou Kopa, možda tek za nijansu skuplje, ali ipak primetno jeftinije nego u Austriji.

Skijalište je dosta ispod nivoa Kopaonika i daleko ispod obližnjih koruških ski centara (naročito Nassfelda). Staze su kratke i nisu sve pokrivene veštačkim snegom. Ovo čini da najozbiljniji vrh (Zvoh) gotovo nikada nije u funkaciji. Transport je mešan - postoji moderan isklopivi šestosed (vrh Krvaveca) i on je dovoljan za sve, a tu su i starije žice (od prastarog jednoseda i starog dvoseda, do četvoroseda na plavoj stazi, lepoj za početnike).

Na prvi pogled, dakle, iz gornjeg opisa Krvavec deluje kao neuzbudljiva planina. Ali, i ovo je VELIKO ALI, nije sasvim tako! Šestosed “Vrh Krvaveca” inteligentno je građen, pa je njime praktično (osim Zvoha) moguće voziti SVE staze i, što je još važnije, KOMBINOVATI ih u jednom spustu. Tako se dobijaju lepe kombinacije, solidne dužine!

Zamislite kopaonički vrh Gobelju, dakle jedna žica i više staza levo i desno, ali ne onako gobeljanski kratkih, već sa nekoliko kombinacija dužine skoro Krčmara. E, tako izgleda Krvavec!

Dakle, planina za sasvim, sasvim dobro skijanje, doduše u trajanju od max 1-2 dana.

Najveća vrednost Krvaveca je blizina velikih gradova i njegova dostupnost. Zamiaslite da na Avali imamo Krčmar, kakav je to luksuz! E, tako je Ljubljančanima…

Cene apres ski su sasvim pristojne, takoreći beogradske i kopaoničke. Atmosfera je domaća, ovo je slovensko skijalište i čovek se oseća kao u svojoj zemlji. Zona za sasvim malu decu postoji, dosta je dobra i zanimljiva. Staze za početnike postoje, ali je ipak ovo skijalište neprimereno za totalne početnike.

Sve u svemu, Krvavec dobija od mene preporuku, ali kao vikend i usputna destinacija.

Ko hoće jeftino 6-dnevno skijanje, Kopaonik je bliža, čak jeftinija i MNOGO kvalitetnija opcija.

https://lh5.googleusercontent.com/-EGv1chqqBqw/VNjQBrtFI1I/AAAAAAAABSY/LAR46cDSiUM/w800-h600-no/IMG_9530.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-xuS5SQFa_20/VNjQBziWmkI/AAAAAAAABSU/596DembIWSM/w800-h600-no/IMG_9537.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-x1n4W3e1xQY/VNjQBsB1PBI/AAAAAAAABSo/VBSAqIxQRvw/w800-h600-no/IMG_9544.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-eStklSQwln8/VNjQC0I73pI/AAAAAAAABSk/OBJ0qr2hpqE/w800-h600-no/IMG_9554.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-7zZcD85UPFY/VNjQC_ftJbI/AAAAAAAABSs/85UmeZv3yOY/w800-h600-no/IMG_9564.JPG

Cobra
10.02.2015, 10:53
Одличан опис најпопуларнијег словеначког скијалишта. Ја ипак само не бих поредио у потпуности стазе са врха шестоседа до врха гондоле са Крчмаром. По мени је то нека мало блажа варијанта новог Гвоздца и Леденица. Те стазе на Крвавецу имају дужину око 1400 метара и око 350 метара висинске разлике, док је Крчмар дугачак 2 километра и има висинску разлику од 470 метара.

wlad
10.02.2015, 11:49
To znači da prva ima prosečan pad od 25%.

Krčmar ima prosečan pad 24.4%, Gvozdac 31.6% a Ledenice 34.2%
(po podacima sa sajta SS)

sev
10.02.2015, 13:34
Naravno, nije ISTO kao Krčmar, ali podseća i po nagibu strmih delova i po dužini i po varijacijama (od plavih do crnih delova u jednom spustu). Realno, Krčmar je lepši, ali je ovde raznovrsije (više kombinacija, baš kao na Gobelji, samo ima dužinu). Odnos vreme za žicu/dužina staza je odličan.

Još jednom: za 1 dan na putu za AUS, idealna varijanta. Za Ljubljančane i ljude iz Kranja - skijaško blago na dohvat ruke.

salemfk
19.02.2015, 10:17
Evo najnoviji info sa Krvaveca.
Bio sam za praznike (Sretenje). U globalu ono sto se i ocekuje za ovo skijaliste, ne može bez magle :)
- Jedan dan magla nista se ne vidi
- Drugi dan magla samo ujutru, popodne je bilo suncano (ovog dana šestosed nije radio do pred sam kraj dana, što je bilo dobro jer su neke staze otvorene tak kasno popodne pa nisu bilo uništene).
- Treći dan idealno, Sunce, sve staze radile. Mozda nije jedna crna na vrhu Krvaveca, jer tu je zbog jakog vetra odnet sav sneg (cini mi se staza br. 20).
Svakog jutra nas čekaju lepo uredjene staze jer su po tom pitanju ažurni.
U globalu lepo iskustvo za prosecne skijase, jer je najvise crvenih staza.
Svidja mi se deo koji su napravili za pocetnike, tako da ima puno dece. Osnovne škole dovode decu na obuku skijanja.
Cene u lokalima normalne. Nista preskupo. U globalu za mene kao prosecnog skijaša lep provod, išao bih i sledeći put

furious
29.11.2015, 10:14
jel ide neko sa foruma sad sa skibusem na openning 11dec

graovic
29.11.2015, 11:51
Idem ja sa lepsom polovinom :)

furious
29.11.2015, 14:15
Kul vidimo se u busu :)

Floyd
29.11.2015, 14:53
Nije bas da sam sa foruma, ali upisao sam se u zainteresovane i nadam se da ce se ici.
Vidim na kamerama danas da ima ljudi i radi nekoliko zica

furious
29.11.2015, 15:09
meni cela ekipa ili je namrgodjena za zimu ili rade pa ne mogu da idu,prvi put idem solo na skijanje,bice snega sigurno samo je pitanje magle dal ce biti ili nece :)

graovic
29.11.2015, 16:00
meni cela ekipa ili je namrgodjena za zimu ili rade pa ne mogu da idu,prvi put idem solo na skijanje,bice snega sigurno samo je pitanje magle dal ce biti ili nece :)

To nije pitanje, bice sigurno :). Mislim da sam od 4 puta na krvavecu imao samo jedan ili dva dana bez magle :D

furious
29.11.2015, 18:19
jesi isto isao za openning na Krvavec ili u nekim drugim terminima?ma mora da bude makar jedan dan sunce..

graovic
29.11.2015, 19:02
Ovo je prvi put ski opening tako da ko zna mozda je u tom periodu mikroklima u toj regiji naklonjenija skijasima. Mislim da sam do sada svaki put isao u toku januara.

gio
29.11.2015, 22:54
Ja sam bio prošle godine oko 25.12. 3 dana skijanja preko skibusa. Prvi dan oblačno jutro ali niski oblaci i ski centar okupan suncem (posle se razvedrilo skroz pa imam super slike doline itd.). Sutradan je krenula mećava i pratila nas i treći dan i sve do Beograda. :sm021:

furious
05.12.2015, 19:34
Sunny sva tri dana :)

http://s30.postimg.org/ww4vauast/Screenshot_2015_12_05_19_30_39.jpg (http://postimg.org/image/ww4vauast/)

graovic
05.12.2015, 22:11
Jos ako bude dovoljno snega, bice to dobro skijanje :)

furious
05.12.2015, 22:13
pogledaj ski kamere sutra pa ces da vidis,ima snega koliko hoces

graovic
06.12.2015, 14:09
Gledam kamere i nije to bas koliko bi trebalo da ga ima :) Ali nije lose, bice dovoljno za otvaranje sezone.

graovic
08.12.2015, 18:50
Otkazan opening, nema snega :(

furious
08.12.2015, 19:01
Znamo vec svi sad

mad_shark
12.01.2016, 11:36
kolika je debljina snijega na krvavecu zna li ko iz prve ruke?

ski-shkomi
12.01.2016, 20:48
Jedan moj drug je proslog vikenda skijao na Krvavecu i kaze da je bilo super. Imaju dobre live kamere pa mozes i da vidis uvek trenutnu situaciju na stazama
http://www.rtc-krvavec.si/hr/planirate-posjet/web-kamere

sev
29.01.2017, 17:46
Sveži utisci sa Krvaveca... Prelep dan, blagi minus i Sunce, bez vetra, sve otvoreno! Vikend => velika gužva :).

U 8h smo stigli i parkirali smo pri dnu parkinga. Već oko 8.15h bila je solidna gužva na gondoli:

15885

Već posle 8.15 parkiralo se daleko niz ulicu :D...

sev
29.01.2017, 17:51
Vrh Kraveca, prelepo jutro, veći deo dana 6-sed je trpeo pritisak, ali sve u okviru podnošljivog, skijanje po crvenom spletu 18/8 -> 3/5/6 je bilo vrlo solidno:

15886

15887

sev
29.01.2017, 17:57
Zvoh fenomenalan, od vizura do skijanja tokom većeg dela dana:

15888

15889

15890

15894

Pogled sa Zvoha na vrh Krvaveca:

15891

sev
29.01.2017, 18:00
Zaobilazimo 6-sed, gužva je, uspon starim jednosedom ka Domu, evo kako izgleda mečka u stolici :):

15892

Radila je i staza 9, do Kriške planine:

15893

sev
29.01.2017, 18:02
Njivice, moje omiljene :), radila staza ispod žice:

15895

15896

sev
29.01.2017, 18:03
Do sledećeg puta, doviđenja Krvavecu:

15897

15898

zoro
29.01.2017, 19:54
Ja bio u martu 2014. Maglaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.:glava ozid

Mordred
27.11.2018, 10:52
Screenshot, live camera danas. Žica ne radi, spustio se i ovde je skinuo skije :)

16873

joza_gulikoza
27.11.2018, 11:01
https://www.zurnal24.si/slovenija/kot-vse-kaze-letos-na-krvavcu-nekaterih-prog-sploh-ne-nameravajo-odpreti-319726

Od ove godine če biti skijalište Krvavec prilično "amputirano". Krvavec je naime "under new managment", novom gazdi Janezu Janši (ne nije taj ;)) je glavna stavka rezanje troškova, tako, da od ove zime nema ništa od skijanja na delu poznatijem kao Kriška planina (na mapi skroz desno). U prevodu: manja ponuda, veče gužve. Baš super .... :(

Mordred
27.11.2018, 20:46
Ako sam dobro razumeo, poslednji pasus kaže da se još pregovara o tome?

joza_gulikoza
28.11.2018, 09:06
Da, izgleda da su posle medijske "hajke" počeli pregovori. Vidičemo šta če biti. Kako god .... koliko je meni poznato taj novi (the muljator) gazda je kupio krvavec prilično na "mufte", bez iole ozbiljnog finansijskog "bekgraunda"; tako da me ovakve stvari in dešavanja ne iznenadjuju.

Inače, da budem iskren, Krvavec zadnjih godina ionako stagnira, ne sečam se kada su zadnji put uložili šta kapitalnije (ima sigurno cca. 15godina). Samo dižu cene, dok ponuda ostaje ista (skijaška) a i počele su sprave/žičare da se kvare - prošle sezone je bio kvar na dvosedu za zvoh - zaglavili ljudi na žici u hladnoči za par sati!.

Krvavec je inače sasvim ok za nas iz Ljubljane, da se sjuriš na par sati (npr. ako imaš mogučnost preko nedelje pre posla). Za iole ozbiljnije (in isplatljivije) skijanje je nažalost potrebno produžiti via Austrija. Još uvek mi nije jasno zašto masa ljudi iz npr. Zagreba ili Beograda gotivi Krvavec ... koji je realno daleko preskup za ono šta nudi. Ali to (i uopšte tema o stanju skijališta u Sloveniji) je tema za neki širi elaborat. Poz.

Mordred
28.11.2018, 21:46
Skijalište ima svoje mane, ali ako ga uporedim sa skijalištima na sličnoj vremenskoj udaljenosti od Beograda, mislim da i nije tako loš izbor.
Lako se stiže, nema traume sa parkingom, korektno sređene staze, pristojan smeštaj za normalan novac...

sev
12.12.2018, 18:01
Meni je Krvavec redovno skijanje bar 1-2 dana godišnje, na putu ili u povratku sa ozbiljnijih destinacija. Znaš kako (@joza) - postojanje Krvaveca je neverovatan luksuz za vas iz Ljubljane, tako blizu, a ipak pravo skijanje. Iz BG je prvo pravo skijanje na 3h, i to često i 3.5h. Nakon toga dolazi kilavo skijanje na jedno 5h i onda Krvavec na laganih 5.5h.

Eto, zato ga volimo.

joza_gulikoza
17.12.2018, 14:42
Ma šta ja znam .... kao Ljubljančan (i neko koji je kao več 30-tak godina na skijama)... Krvavec mi nije ništa posebno t.j. nije mi neki sinonim za pravo skijanje. To je možda više bilo u igri kad je bilo vremena (čitaj: kad sam bio klinac/mlad/student) pa da ideš preko nedelje prepodne na par sati da se malo sjuriš (kad nema gužve). Kao ozbiljna destinacija ili pak za vikend dnevno skijanje ne dolazi u obzir ... nikako: staršne gužve, masa pozera i pijandura koji idu gore da ljoču i pre svega omer uloženo/dobiveno. Slovenačka skijališta su naime postala preskupa za prosečan đep (karte su 30+ eur) .... a pogotovo preskupa za ono šta dobiješ za to (dužina staza i kvalitet žica). Na žalost (slovenačkih skijališta) se meni više isplati skoknuti do Austrije (npr. Gerlitezn je samo cca. dobar sat vožnje i to preko Korenskog prevoja + vikendom su obično neke akcije za cca. 35eur za Koroška skijališta - obrati pažnju na sajt firme Skipasstravel - koja ima punkt za karte na pumpi iznad Jesenica) te se tu naskijati kao čovek za ceo dan. A da ne pričam o tome koliko koštaju sezonski pasovi i slično (bukvalno za sva koroška skijališta je jeftiniji nego samo za Krvavec :/)

Cca. 15 godina unazad je bio npr. Gerlitzen tamo-tamo sa Krvavcem. Danas je Krvavec još uvek potpuno isti dok je Gerlitzen prerstao u jedno baš super skijalište koje svake godine pruži nešto novo t.j. evolvira.

Nekad (čitaj za doba Juge) je bilo mnogo više skijališta širom Slovenije - manja ali zato super pristupačna, obično izdašno sponzorirana (ili pak finansirana) od strane lokalnih "oour-ova". Tada je skijanje bilo zaista nacionalni sport (i oslonac za nacionalizam) te pristupačno svima ... danas postaje domena imučnih (da o takmičenju i ne gubim reči). Dolazkom "kapitalizma" je to sve naravno i doslovno propalo.


ps: blago vama, vidim na jugu je "grunulo" dosta snega .... ovde ništa :(
pss: ako ko ima kakvih konkretnih pitanja o slovenačkim skijalištima ... slobodno pitajte :)

sev
18.12.2018, 10:50
Šta da kažem, sve stoji što kažeš. Ja Krvavec skijam baš preko nedelje, tako što npr odskijam neko od koruških skijališta ili Tarvisio do zatvaranja žice, spucam se u cerklo ili okolo gde je jeftino spavanje, odskijam Krvavec sledeći dan i onda pravac jug.

A tačno je da je Gerlitzen, Nassfeld, Katschberg, pa i Tarvisio (naročito, zbog jeftinije ski karte, kada ima snega), tj ceo potez oko Beljaka (da se izrazim slovenački :D ), bolji odnos uloženo-dobijeno.

Imam i pitanje: valja li šta Rogla sada? Šta je tvoja ocena? Neki moji drugari SLovenci dosta hvale...

sev
18.12.2018, 10:56
PS: kakve smo stipse mi skijaši ex-jugosi, svi izgleda koristimo Korensko sedlo i lokalne puteve, samo da nas ne cede za Karavanke, a i AUS vinjetu šparamo, kada god možemo :D

joza_gulikoza
18.12.2018, 14:22
Ma nema šanse da plačam tunel + vinjetu za samo jedan izlaz. Za skijališta Gerlizten, Bad Kl., Turracher ili pak Nassfeld se ne isplati kupovina vinjete+tunela (pogotovo ako ideš samo jednom u nedelji, ako bi išao više puta odnda je verovatno druga priča - barem za autoput). Za Katschberg ili pak Obertauern i Flachau (do kojih je mogoče u praksi dobaciti za jednodnevno skijanje - preporuka!), tada se isplati tunel i vinejta (ušteda vremena!).

Što se tiče Rogle: meni najviše liči na Kopaonik i svidja mi se konfiguracija staza, skijalište u šumi (četinari), lake staze; ako radi u full-u više nego ok za jedan dan. Od svih slovenačkih skijališta ima Rogla "najbolju" panzionsku uslugu - najviše pravih solidnih hotela "na stazi" (a da nije grad kao Kr. Gora) + pravu banju/akvapark u blizini (Zreče). Znači idealno za kombinaciju opuštenog skijanja te relaksacije. Problem je samo što je relativno skupo ( + stalno je bukirano) i generalno je presonal onako .... na nivoju krilatice: kakva plata takva vrata :( (austrijanci so oko toga daleko profesionalniji)

sev
18.12.2018, 14:58
Ah, kažeš "Za Katschberg ili pak Obertauern i Flachau (do kojih je mogoče u praksi dobaciti za jednodnevno skijanje - preporuka!)"... pa mi idemo na Kop na jednodnevno skijanje ili Tornik (3-3.5h od BG i toliko nazad!), ma Obertauern od Ljubljane je (sa istočne strane) koliko... 2h? Katschy i Flachau još malo bliže...

Kažem često, živite u jednoj od lepših zemalja sveta... malecka, ali strateški pozicionirana!! :) 2h od mora, 2h od dobrog skijanja. Ljuks, što bi braća Rusi rekli :D

joza_gulikoza
18.12.2018, 17:01
Kop za jedan dan iz Bg??? Uff ... svaka čast ... skidam kapu. Po onim putevima ... "leleee". To se zove ljubav i strast za skijanjem :) Da, Ljubljana je po tom pitanju odlično pozicionirana. Malo smo onda "razmaženi". Dobro, ima sad tu drugih mana ... ali ok nečemo o tome sad ... ionako odosmo' več u debeli off ;) Poz.

Crni
24.12.2018, 14:14
Kratak info sa Krvaveca, bili sa SkiBus-om za vikend:

Meni je bilo prvi put, kako sam već pominjao nisam neki skijaš, i meni je skijalište bilo taman po meri za vikend skijanje, čak i ako nisu sve staze radile. Sneg je bio veštak, ali po meni jako dobro pripremljen. U petak smo imali dva poluvremena, prepodne jako lepo vreme, a onda se navukla strašna magla, bukvalno se prst pred okom nije video. Zato je juče u nedelju (u subotu se išlo na K. Goru, tamo smo ranije bili više puta pa neću detaljisati) dan bio fantazija, sunce blešti ceo dan, staze opet odlično pripremljene, malo gužve ali ništa strašno, celodnevno uživanje.

Slažem se da bi liftovi mogli da se malo unaprede, ali sveukupno infrastruktura nije loša. Nas je dovozio autobus, tako da nismo lupali glavu oko parkinga, uskočiš u gondolu i za 15-20 minuta si na stazi, sve sa rentom opreme usput. Rekao bih da je konfiguracija staza taman za "srednjake" kakav sam ja, maltene sve staze mu dođu kao crvene, neke blaže, neke malo strmije, taman da se čovek lepo navežba. Verujem da skijalište nije interesantno za ozbiljnije skijaše, ali čak i tako možemo zaista samo da zavidimo Ljubljančanima što mogu kad god im padne na pamet za nekih 40 minuta da skoknu do ovakvog skijališta.

Evo i jedne slike sa Triglavom u pozadini, neću kačiti slike staza jer su odlično pokrivene Web kamerama:

16959

Takođe, ne vidim posebnu temu, pa ću ovde pohvaliti SkiBus - nama je prvi put da idemo sa njima, i imali smo malo rezerve kako će sve da ispadne, ali zaista je sve prošlo super. Odličan hotel ("Park" u Ljubljani), super dilovi (prvo noćenje praktično nije ušlo u cenu, onda pustili nas da se u nedelju lepo istuširamo posle skijanja, i onda se kao ljudi spakovali i ušli u bus, onda super popusti na rentu na Krvavecu, itd.), korektan prevoz (u povratku smo doduše baš puno čekali na izlasku iz HR, ali takav je period godine), i super ekipa, prava skijaška, gde je svako gledao svoja posla i nije bilo nekih većih kašnjenja i smaranja od strane bilo koga. Definitivno ćemo ići opet.

joza_gulikoza
31.01.2019, 08:56
Priča oko novog vlasnika i prevara Krvavca se nastavlja ....

https://siol.net/posel-danes/novice/kaj-je-davkarija-odkrila-pri-novem-lastniku-smucisca-krvavec-489197

Ukratko ... tip (Janša) je jedan najobičniji muljator (tipične ex-yu sorte). Krvavcu tako sada ozbiljno preti, da do kraja potone i propadne. Nažalost.

Da ko ne pomisli, kako ovde u Sloveniji vlada red, rad i disciplina .... sama šminka .... hahaha.

Poz.

joza_gulikoza
03.01.2022, 09:53
Kaos na Krvavcu ... pokvarila se žičara (gondola) i zaglavili ljudi gore. Godine nemaštine polako dolaze na svoje :/

https://www.24ur.com/novice/slovenija/ujeti-na-krvavcu-zicnico-popravili-smucisce-bo-naprej-nemoteno-obratovalo.html