PDA

Pogledati punu verziju : Izveštaj iz Banskog 1 - parkiranje - UPOZORENJE



JasminaT
20.01.2010, 17:13
Danas smo imali nezgodu na skijanju - sin nam se povredio na stazi, transportovan gorskom službom spašavanja, posebnom kabinom gondole do medicinske službe gde mu je urađen pregled i snimanje rendgenom, stavljen gips.

Kada smo ljudima pokazali ski pas koji imamo, oni su rekli da imamo problem jer nemamo skijaško osiguranje. Rekli su nam da kada direktno u Banksom kupite ski pas, u tu cenu je uključeno i skijaško osiguranje. Međutim, tur operateri, da bi smanjili troškove, ne plaćaju taj deo, i zbog toga niste pokriveni osiguranjem na stazi. Postoji oznaka na ski pasu po kojoj se vidi da li je osiguranje plaćeno ili ne.

Mi smo, srećom, uplatili skijaško osiguranje uz putno (što je malo veći iznos - za decu 180 dinara više!). Troškovi usluge koja nam je pružena: prevoz sankama gorske službe, zaštita od hladnoće tokom transporta, prevoz posebnom medicinskom ka binom gondole, sami pregledi i snimanja i stavljanje gipsa - preko 400 evra!

Osoblje gorske službe i lekari su izuzetno ljubazni i profesionalni. Nakon pregleda smo dobili CD sa snimkom i dijagnozom. Dali su nam telefon da obavestimo našu osiguravajuću kuću. Kada smo pitali za račun, rekli su da mi sa tim nemamo ništa, da će oni račun poslati osiguranju, skenirali polisu i detetov pasoš, i to je bilo to.

Pozdrav iz Banskog i oprez!

JasminaT
20.01.2010, 17:15
Stigli u Bansko 16.01., hotel Vihren Palase, stvarno je super i toplo ga preporučujem. Detaljan izveštaj kada se vratim.
Ali, evo šta možete da očekujete od Bugara u EU....
Kada smo stigli, osoblje hotela nam je reklo da kola možemo parkirati u uličici (koja je maltene slepa i u kojoj se nalazi naš hotel i jedan koji još uvek ne radi) i da to nije nikakav problem, pošto ne postoji znak koji bi zabranjivao parkiranje. Jutros, pijemo mi kaficu, oko pola deset, kad kroz prozor vidim pauka kako nosi kola. Posle 10 minuta, stiže on ponovo, da natovari još jednu turu, i ja tek onda shvatim da nosi sva kola koja su parkirana u toj uličici (uglavnom srpske i grčke tablice).
Mi istrčimo, kao bez duše, naravno, on na auto stavio lisice i šta ćemo, dadosmo 40 leva (oko 20 evra, naravno bez priznanice). Tražili mi priznanicu, on kaže - NEMA. Osoblje hotela se malo raspravljalo sa njima, ali bez rezultata.
Na osnovu čega su odneli 10 automobila?

Na osnovu znaka koji su postavili u toku noći, i koji su sklonili kada su odneli automobile!

Predstavnik agencije Filip je odmah pozvao saobraćajnu policiju, oni dođoše i rekoše da ne znaju ko je mogao da postavi znak, da će oni to ispitati, ali da niko ne može da nam vrati pare. Osoblje hotela se nije potrudilo ni da se izvini zbog neprijatnosti koje smo imali, iako su nam oni rekli da se tu parkiramo i da je i taj deo obezbeđen i video nadzorom i da su nam kola potpuno bezbedna.
Dragi prijatelji, obratite, dakle, pažnju, na montažno-demontažne znake u Banskom, jer ako vas odnesu, plaćate ne samo oko 20 evra već i oko 2.5 evra po satu na parkingu na koji vas odnesu.

trendo
20.01.2010, 19:19
Moja gazdarica kaze da u njenoj ulicici nece biti takvih problema (mada smo blizu hotela Vehren), ko tamo ima vese auta parkirano i tako se desavaju takve stvari(tacnije to ima nije bilo prvi put), a ovde je ipak mirnije. Evo da joj verujem na rec

trendo
20.01.2010, 19:26
Moja gazdarica kaze da u njenoj ulicici nece biti takvih problema (mada smo blizu hotela Vehren), ko tamo ima vese auta parkirano i tako se desavaju takve stvari(tacnije to ima nije bilo prvi put), a ovde je ipak mirnije. Evo da joj verujem na rec
Ovo je ipak za onaj drugi thread, greska, inace culi smo za tu intervenciju sluzbe spasavanja i montiranje posebne gondole za transport povredzenog (to je valjda bilo poslepodne posle 16 casova).
Drago mi je da je decak dobro, i jos jedan dokas da se treba uzeti ta doplata za sportsko osiguranje (sto ja nisam uradio, kasno sam doznao kako to ide), i ubuduce cu paziti na to

Bartman
21.01.2010, 07:32
pozdrav
molim te reci mi jesam li dobro shvatio
idem u bansko 20.02. bas u vihren palace i drago mi je cut komentare

sto se tice osiguranja?
kazes da osim osiguranja koje placam u alianzu posebno za tih 7 dana gdje se osiguravam od puta i ozljede na skijanju, prijevoza sa skijališta do bolnice i dr, bih trebao i tamo uplatiti jos jedno osiguranje za skijalište
da ovo ne vrijedi iako takav sistem funkcionira u npr. austriji
molim te odgovor jer nas ide 30 tak i nisu svi bas neki skijasi, taj savjet bi bio bitan

garcia_kg
21.01.2010, 11:49
A zar nema u Vihren Palasu ili pored njega podzemna garaza????

striker74
21.01.2010, 17:02
Kada smo ljudima pokazali ski pas koji imamo, oni su rekli da imamo problem jer nemamo skijaško osiguranje. Rekli su nam da kada direktno u Banksom kupite ski pas, u tu cenu je uključeno i skijaško osiguranje. Međutim, tur operateri, da bi smanjili troškove, ne plaćaju taj deo, i zbog toga niste pokriveni osiguranjem na stazi. Postoji oznaka na ski pasu po kojoj se vidi da li je osiguranje plaćeno ili ne.


U pravu ste za ski pass jer i na sajtu http://www.banskoski.com/?page=pricing&sub=lifts-pricing&language=en sa Bold slovima pise na engleskom da citiram "Mountain insurance included", ili Planinsko/Gorsko/Skijasko osiguranje ukljuceno kako god to dodje.

Dobro je da vam je sin OK.

trendo
21.01.2010, 19:09
Danas sam se raspitao, na blagajni kada kupite ski pas mozete zatraziti i osiguranje na stazi od povreda ali to je uz doplatu.
Mislim da to pise na blagajni i oni koi su tamu mogu proveriti

JasminaT
21.01.2010, 21:52
pozdrav
molim te reci mi jesam li dobro shvatio
idem u bansko 20.02. bas u vihren palace i drago mi je cut komentare

sto se tice osiguranja?
kazes da osim osiguranja koje placam u alianzu posebno za tih 7 dana gdje se osiguravam od puta i ozljede na skijanju, prijevoza sa skijališta do bolnice i dr, bih trebao i tamo uplatiti jos jedno osiguranje za skijalište
da ovo ne vrijedi iako takav sistem funkcionira u npr. austriji
molim te odgovor jer nas ide 30 tak i nisu svi bas neki skijasi, taj savjet bi bio bitan

evo, konkretno: ja sam putno + skijasko osiguranje platila preko Generali-ja u Beogradu. Za nas 3 odraslih i 3 troje dece je ukupno izaslo oko 50 evra (koji evrić gore-dole). Na sajtu www.banskoski.com piše da je u cenu ski pasa uračunato ski insurance. To je neka smešna cifra, 3 evra, kako nam je rekao momak iz gorske službe, ali tur operateri ne plaćaju taj iznos, da bi smanjili troškove. To bi sve bilo u redu, kada bi oni o tome obavestili turiste. Oni to ne urade, i to je problem, jer vi računate da to imate, a nemate. Ako ste uz putno uplatili i taj doplatak od 50%, ništa vam više nije potrebno. Mi smo samo dali polisu deteta, oni su je kopirali zajedno sa pasošem i rekli da mi više ništa sa računom nemamo, da oni to šalju osiguravajućom kući direktno. Ja se vraćam 23. januara u beograd, pa se možemo čuti da vam objasnim kako sve ide za ne-daj-bože.

JasminaT
21.01.2010, 21:54
U pravu ste za ski pass jer i na sajtu http://www.banskoski.com/?page=pricing&sub=lifts-pricing&language=en sa Bold slovima pise na engleskom da citiram "Mountain insurance included", ili Planinsko/Gorsko/Skijasko osiguranje ukljuceno kako god to dodje.

Dobro je da vam je sin OK.
Jeste, i zbog toga je moj muž rekao, eto da smo ranije videli, nismo morali da uplaćujemo u Beogradu. Sva sreća da sam ja uplatila pre nego što smo to videli.

JasminaT
21.01.2010, 21:56
A zar nema u Vihren Palasu ili pored njega podzemna garaza????

Vihren ima podzemnu garažu koja se posebno plaća, čini mi se oko 10 evra dnevno. Parking, otvoreni, je čuvan i njegova upotreba je uključena u cenu. U toj ulici se svi parkiraju, evo i danas, pošto su juče odneli znak, čim su poslednji automobil odneli.

kompe
22.01.2010, 00:32
Stigli u Bansko 16.01., hotel Vihren Palase, stvarno je super i toplo ga preporučujem.

Prvo da kazem da mi je drago sto vam je sin dobro.

E sad,sto se tice parkinga,ako moze malo detaljniji opis sta vi predlazete gde da se parkiramo,posto i ja dolazim kolima u taj hotel u smeni od 27.2-6.3 ?

I jos nesto.Zasto ne idete busom iz hotela gore na stazu i tako izbegnete gondolu,tj.guzvu na gondoli?Na zvanicnom sajtu hotela pise (narandzastim slovima !!) da voze goste hotela-skijase nekim busem gore do samih staza(a valjda dotle ide i gondola)??Da li znate za to,tj da li to stvarno funkcionise?

pozdrav :sm018:

ovomoze
25.01.2010, 16:48
Pozdrav svima!
Bio u Vihren Palace od 16.01 do 23.01. Što se tiče parkinga postoji garaža koja se plaća ali i parking ispred hotela prema reci.Tu se parking čuva i posebno je odvojen. Pauk je nosio iz ulice gde je ulaz za skijašnicu i ona nije slepa. I moj drug je morao da plati da mu ne odnesu auto.
Na staze smo išli isključivo kombijem koji je besplatan i vozi u dva termina 8 i 30, i 9 i 30. Gondolom smo se vozili samo kasnije po potrebi.
A pošto sam prvog dana slomio kljčnu kost mogu i o tome da nešto kažem.. Kupovali smo samo dnevni ski pas jer nije velika razlika u odnosu na šestodnevni (meni se isplatilo), i on sadrži osiguranje! Na njemu u uglu piše DK. Sve je besplatno i transport i pregled i snimanje. Imao sam i zdravstveno osiguranje ali ga nisam koristio.
P.S. Skijao sam ukupno četiri dana! ;)

Nikolay
25.01.2010, 16:56
ovomoze....žao mi je zbog tvoje povrede,bar si uhvatio nešto skijanja.Kakve su staze,ima li dovovljno snega?Na off. sajtu piše da ima metar snega,ili mu ga "malo daju"....

ovomoze
25.01.2010, 17:34
Ne znam za metar ali snega ima dovoljno i staze su lepo sređene

plageton
26.01.2010, 14:47
Pozdrav svima!
Bio u Vihren Palace od 16.01 do 23.01. Što se tiče parkinga postoji garaža koja se plaća ali i parking ispred hotela prema reci.Tu se parking čuva i posebno je odvojen. Pauk je nosio iz ulice gde je ulaz za skijašnicu i ona nije slepa. I moj drug je morao da plati da mu ne odnesu auto.
Na staze smo išli isključivo kombijem koji je besplatan i vozi u dva termina 8 i 30, i 9 i 30. Gondolom smo se vozili samo kasnije po potrebi.
A pošto sam prvog dana slomio kljčnu kost mogu i o tome da nešto kažem.. Kupovali smo samo dnevni ski pas jer nije velika razlika u odnosu na šestodnevni (meni se isplatilo), i on sadrži osiguranje! Na njemu u uglu piše DK. Sve je besplatno i transport i pregled i snimanje. Imao sam i zdravstveno osiguranje ali ga nisam koristio.
P.S. Skijao sam ukupno četiri dana! ;)

Oprosti na radoznalosti, ali ne znam da li sam razumeo. Slomio si klavikulu prvog dana a skijao si 4 dana? Skijao si sa slomljenom kljucnjacom?

JasminaT
26.01.2010, 23:48
Ja rekoh da je ulica maltene slepa, u njoj je hotel koji ne radi, na kraju je drugi hotel koji takođe ne radi. Nemoguće je parkirati se na ulazu u skijašnicu, jer postoji stazica, betonska oko hotela, pa nekoliko stepenika, pa se popneš na ulicu, tj. trotoar. Poenta posta je bila u "znaku za poneti", sad ga vidiš sad ga ne vidiš. Ukoliko znakom nije zabranjeno, parkiranje je dozvoljeno, zar ne? Pored toga, rekoh već, hotelsko osoblje nam reklo da se tu parkiramo, parking bio pun.

Bus vozi, to sve funkcioniše ali je nama problem bio u terminu, 8:30 i 9:30. Ja dok nahranim troje dece i spremim ih, ode bus :). Guzva na gondoli nije tragična, mi dođemo oko 11 i nema gužve. I ovako ne bih imala snage da skijam duže od 4-5 sati, efektivno.

što se osiguranja tiče, ponavljam, post se odnosio na ski pas koji se kupuje preko tur operatera u beogradu, i poenta nije u tome da nije uključeno osiguranje već da ljudi nisu o tome obavešteni.

JasminaT
26.01.2010, 23:56
Hvala, dete je bolje, nosiće gips do petka (naši ga skroz ugipsali u tiršovoj), posle kontrole ćemo videti šta dalje i kako.

Moj savet za parkiranje je samo na prakingu ispred hotela, bez obzira šta vam osoblje kaže. Ako bude gužva na parkingu, insistirajte.

Inače, videćete, hotel je mnogo sladak. Sve je nekako toplo i prisno. Mi planiramo, Bože zdravlja, ponovo tamo sledeće zime.

Klopa je super. Švedski sto više nego korektan, hrana veoma ukusna i dobro pripremljena. Nije izbor od 20 jela, ali budimo realni, ko od nas ima i 6-7 varijanti za doručak, zar ne?

Ne znam koji tip sobe/apartmana ste uplatili. Mi smo bili u dvosobnom apartmanu, i moja jedina zamerka je da je manji, i to dosta, nego na slici. U stvari, na sjatu hotela piše da su takvi apartmani oko 97 kvadratnih metara, a nigde ne piše da ih ima i od 60-70 m2, što je bio slučaj sa našim (apartmani 104 i 105). Sobe se čiste svaki dan, dobijete bade mantile i papuče, bazne je super, malo je gužva za đakuzi.

Nadam se da ćete se lepo provesti, ako treba još neka informacijia, tu sam.

JasminaT
09.02.2010, 21:28
Evo nekoliko slicica iz Banskog...
Pogled sa 2400m je fantastican!
A gondolom, preko brda i gora... i tako 20-ak minuta
Tomba jeste bila zatvorena, ali je bilo zanimljivo gledati pripremu staze i samu trku.
Topovi rade,
a guzve nema

kompe
11.02.2010, 22:11
Ne znam koji tip sobe/apartmana ste uplatili. Mi smo bili u dvosobnom apartmanu, i moja jedina zamerka je da je manji, i to dosta, nego na slici. U stvari, na sjatu hotela piše da su takvi apartmani oko 97 kvadratnih metara, a nigde ne piše da ih ima i od 60-70 m2, što je bio slučaj sa našim (apartmani 104 i 105). Sobe se čiste svaki dan, dobijete bade mantile i papuče, bazne je super, malo je gužva za đakuzi.

Nadam se da ćete se lepo provesti, ako treba još neka informacijia, tu sam.

Povecala nam se ekipa :ski: Tako da sad imamo jedan app. sa dnevnom i jednom spavacom sobom (od 2-4 osobe),ali i jedan app. sa dnevnom i dve spavace sobe (4-6 ljudi).Ako sam vas razumeo vi ste imali sa dve spavace sobe?(4-6 ljudi kako tvrde u "Filip-u)

E da,imam jos jedno pitanje.Posto mi idemo kolima,u koje vreme da budemo tamo?Tj. u koje vreme ste vi dobijali kljuceve od app,odnosno u koliko sati ste ulazili u iste?

To vas pitam,jer bus krece uvece oko 22h30min,ako sam dobro razumeo,a ja planiram da krenemo oko 4h iz Bg-a i da budemo tamo oko 12 po nasem,tj.13 po njihovom,jer sam procitao da se ulazi tek posle 14h u app...

JasminaT
12.02.2010, 14:20
Mi smo bili u apartmanu sa dve spavace + dnevna soba. Jeste za 4-6 osoba. Jedna spavaca je sa bracnim a druga sa dva single kreveta. U dnevnoj je neka kao sofa koja se razvlaci i moze jedan odrastao da spava, za dvoje bi vec bilo tesno. Problem je sto ako su sve odrasle osobe, moze da bude malo skuceno jer je apartman od nekih 60-70 kvadrata, a ne 97 kako stoji i na Filipovom sajtu i na sajtu hotela.

Mi smo krenuli oko 8 ujutru i u hotelu smo bili oko 16 po bugarskom, odnosno 15 h po nasem vremenu. U sobe se ulazi od 14 h. Racunajte da vam, bez nekih velikih zadrzavanjima na granici, treba oko 7 sati (to je sa pauzama).
Mi smo usli u apartman cim smo stigli, momak na vratima hotela je dovezao kolica, utovario nase torbe i dovezao ih do apartmana. Ljudi koji su dosli autobusom su stigli tek oko 11 (ne znam stvarno zasto su putovali skoro 11 sati) i nisu mogli odmah da udju u apartman. Najranije su usli nasi prijatelji, oko 13h. Tako da zaista nema potrebe pre 14 h da planirate dolazak.

zelim vam lepo skijanje

kompe
13.02.2010, 00:41
Hvala na ovako opsirnom odgovoru,puno znaci :)
Najvise me zbunjivalo to u koje vreme da budem tamo,ali sad vidim da nije problem doci posle 14 h.A to znaci i da ne moram da krecem u pola noci,nego lepo rano ujutru.E bas ste me obradovali... :) Hvala puno :sm017:

JasminaT
13.02.2010, 01:48
Ma nema na cemu. Putovanje je skroz opusteno, put je super, osim deo oko sofije. Tu se naoruzajte zivcima, i pazite na rupe na putu. Daj deo ce vam dobro doci za uvezbavanje slaloma a mozda i veleslaloma :))) Salu na stranu, put je u tom delu rupa na rupu, i izgubi se minimum pola sata, ako imate srece.
Lepo se provedite, hotel je super, videcete.

dmostarac
18.02.2010, 14:40
Samo da se dodam u listu ljudi koji ce biti u tom hotelu od 27.02 u sopstvenoj reziji.Rezervisali smo preko neta.
Ajd ko je tamo u tom periodu videcemo se :)