PDA

Pogledati punu verziju : Nassfeld



Strane : [1] 2

wetmila
20.01.2010, 10:03
Iz BKK-a sam išao u Nassfeld 17.jan. do Tropolaha oko 1h15min lokalnim putevima ne preko Villacha. Veliki parking je pored gondole i lako se skijama stiže sa staze, a od parkinga do polazne stanice malo peške.Ski pass iz BKK važio je i ovde. Skijalište je veliko, razuđeno, ali je sve pregledno (kada nema magle) i dobro povezano. Staze su crvene, jedna tamnije crvena, a ne crna kako je navedeno. Žice su nove i funkcionišu bez greške. Staze su bile mekane, pa se na nekim mestima prilično rasturio sneg (bolje su pripremljene u BKK i Katschbergu). Na vrhu, gde se završava gondola, nalazi se i veliki ski servis u kome je cena oštrenja 5e, a komplet 15e. Žice rade do 16:15, pa spuštanje do podnožja može da počne i traje zavisno od toga koliko žurite da pređete oko 7 km. Taj deo je blag i na nekim mestima treba pojačati rad ruku, ali je zato kraj odličan. Ta staza se spaja i sa međustanicom gondole (millenium express). Odlično skijanje, a i vreme nam je išlo na ruku. :ski:

wlad
20.01.2010, 20:38
Par sitnica:

- sa parkinga se isto lako stiže do gondole, sa leve strane ima putić kojim možeš da se spustiš do ulaza na skijama do gondole
- u cenu od 5e (express service) je uključeno i mazanje i oštrenje, u 15e servis rade i reparaciju podloge, koristio sam 5e servis i odličan je (a traje 2min :))
- neke žice rade do 16:45 (barem 25 dec 2009) a neke do 16:15
- meni ta 7600m staza i nije blaga, mislim nije strma ali jako lepo može da se odskija (visinska razlika je oko 1200m) i nigde nisam morao da koristim štapove ;), sad možda je i do snega (nama bio brži :))

wetmila
21.01.2010, 12:53
Gde ste bili smešteni?
a možda je i do mojih skija (koje nisam servisirao)

wetmila
21.01.2010, 12:58
gde ste bili smesteni? Razmišljam o nekoliko dana u martu, a kako sam tamo bio jedan dan nisam se baš potrudio gledam gde bih bio smešten. Ali kako vreme prolazi ne bih imao ništa protiv da ponovim, ali 3-4 dana.

...a možda je i do mojih skija

wlad
21.01.2010, 22:05
Neki apartman na ulazu u tropolach, zaboravio sam ime, našli preko net-a i rezervisali telefonom. Ali svejedno je gde se smestite, Hermagor, Tropolach ili sl. Sve je jako blizu, a kolima je isto 200m ili 4km :).

A od parkinga gde parkiraš skijama se spustiš do gondole do glavnog ulaza (ima put pored parkinga - snežni).

wetmila
21.01.2010, 22:29
a evo i par fotografija

Panzer
12.02.2010, 19:00
Uskoro idem u Nass (1 - 6 mart), pa me interesuje par informacija:
- Da li se plaća parking kod Millenium Express-a?
- Da li je donji dio staze (sve do Tropolacha) pokriven sa topovima?
- Ako neko ima preporuku za neki restoran u Tropolachu i okolo?
- Put za preporuku (od Splita) - bez obzira na Viamichellin :-)

D.I.M.
12.02.2010, 19:26
1.Parking se ne placa kao ni traktorce koji te vodi od auta do zice
2. Da, donji deo staze od medjustanice je sa topovima
3. XXX mi se hranili na stazi i svi su ok
4. Kad budes isao iz BG gadjaj tunelce ispod Karavanki, i ZG ide tuda

Panzer
12.02.2010, 19:31
Thanks D.I.M !!!

wetmila
13.02.2010, 11:52
Može i na Rijeku, granični prelaz Rupe i do Italije kroz SLO ne treba vinjeta. Posle na sever i mesto Ponteba, koje je na granici sa Nassfeldom. Mada taj deo puta može da bude problem ako pada veći sneg.

Panzer
14.02.2010, 18:17
Ipak sam za varijantu preko Slovenije - vjerovatno se i autoput kroz Italiju nešto plaća. Pitanje - da li se vinjeta za sedam dana kroz Sloveniju računa u satima (npr, ako se uzme jedne subote veče, da važi do naredne subote veče)?
Takođe, ako može, par preporuka za staze u Nass-u.

D.I.M.
14.02.2010, 19:25
SLo vinjeta vazi 7 dana i na zalost ni trena duze.
Staze su sve ok. Ima ih oko 100km na tri lokacije sve dobro povezane. Sve ih treba probati. Ako ima snega onda se obavezno treba spustati do podnozja i Troplah sela. Lepa je i duga ta staza.

stekan
14.02.2010, 21:00
Slo 7-dnevna vinjeta kupljena u subotu ne vrijedi slijedeću subotu. Znaju ljudi kako se uzimaju pare.

wlad
14.02.2010, 22:30
Panzer, nije tako velik centar - tako da obiđi sve staze, ja ni za jednu stazu nisam imao primedbe - sve su dobre. Možeš da pređeš sve za jedan dan.

Panzer
14.02.2010, 22:59
OK drugari, thanks.
Gledao sam konfiguraciju terena i staza, saznao sve o vinjetama u Sloveniji (15 € nedeljno, i tačno, računa se u danima - iduća mjerna jedinica je mjesec - 30€), u Austirji je vinjeta 7.7 € a važi 10 dana. U Italiji se plaća putarina, valjda slično kao u Hrvatskoj.

designbvr
14.02.2010, 23:12
OK drugari, thanks.
Gledao sam konfiguraciju terena i staza, saznao sve o vinjetama u Sloveniji (15 € nedeljno, i tačno, računa se u danima - iduća mjerna jedinica je mjesec - 30€), u Austirji je vinjeta 7.7 € a važi 10 dana. U Italiji se plaća putarina, valjda slično kao u Hrvatskoj.


Da li si procitao sta ti je WETMILA napisao :sm022:, NE TREBA ti SLO vinjeta ako ides od Rijeke do Trsta, proverio licno pre dve nedelje, traje put oko 45 min:sm018:

Panzer
15.02.2010, 07:11
Da li si procitao sta ti je WETMILA napisao :sm022:, NE TREBA ti SLO vinjeta ako ides od Rijeke do Trsta, proverio licno pre dve nedelje, traje put oko 45 min:sm018:

Jesam procitao, ali izgleda nisi ti moj odgovor. Rađe bih preko SLO, jer se i kroz Italiju plaća (oko 7 €). Doduše, kroz Slo su još i Karavanke 6 €, ali bi trebalo da je brže, jer je oko Rijeke uvijek neka gužva (kad god sam išao uvijek neke ceste popravljaju), plus što put od Pontebe do Tropolacha vodi tačno preko skijališta, što može biti problem ako je snijeg.
Vidjeću, možda u jednom pravcu odem preko SLO, a u drugom preko Italije.

D.I.M.
15.02.2010, 09:33
http://hr.bergfex.com/video/28/
Panzer samo uzivaj i lepo skijaj, a Nassfeld ces vec nekako pronaci.

robo
15.02.2010, 22:16
Malo me kopka tvrdoća staza?
Da li je to redovna pojava za Nassfeld da su staze mekše ?

CrazyKong
15.02.2010, 22:33
Ja mislim da vazi da su bas uglavnom tvrdje, zbog konfiguacije terena i obilnog koristenja vestaka.
Naravno kada su prirodne padavine obilne staze su meke....

wetmila
16.02.2010, 12:32
Kada sam bio Nassfeldu malo mi je bilo čudno što su staze mekše nego u Katschbergu i Bad Kleinkirchheimu. Naročito ona staza na kojoj je deo odvojen za merenje brzine, posebno početak, čim se siđe sa gondole. Onaj deo oko milenium expresa je bio ok.

robo
16.02.2010, 18:20
"Mekše" na Kopaonički način (znači mekane sa puno hupsera) ili samo malo razbijenog snega po stazi ?
Hvala!

wetmila
17.02.2010, 10:01
Sa malo više razbijenog snega, ali bez hupsera. Donji deo je bio o.k. Mogući razlog je i veliki broj skijaša, a gornji deo staze (do kraja dela na kome se meri brzina) je i nešto uži od donjeg koji je i bolji. Sve je to dobro za uživanje, ne treba da cepidlačim.:dziveli:

Panzer
06.03.2010, 22:44
Utisci iz Nassfelda su jako pozitivni.
Prema skiline.cc - ukupno odskijanih 269 km za 6 dana. Još bolje je što TOPSKI pas važi za cijelu Korušku i Istočni tirol, tako da sam pored Nassfelda probao i Katschberg i Gerlitzen (pozdrav za stekana :ok:). Nassfeld sjajan. 110 km staza, većina crvenih (neke crvene su malo strmije, ali OK), sve odlično povezano. :sm019:
Jedan dan kada su temperature bile u plusu, donji dio Carnie (staza od 7.6 km do Tropolacha) je bio loš. Takođe, sutradan su staze oko Garnterkofela bile lošije, sa dosta leda. Dio oko Trogkofela odličan. S druge strane, u petak je vrijeme bilo odlično, sunce sa -10 sjeverom, ali je na Trogkofelu bilo prehladno a Gartnerkofel sjajan.
Elem, Nassfeld je veliki i raznovrstan i uvijek se ima nešto za probrati.
S druge strane, tu je ostalih 30-ak skijališta Koruške koja su dosta blizu.
Jedan dan je na Nassu bila jaka magla, pa je rezervna varijanta bila - auto i pravac Katschberg! :smoke:
Kvalitet snijega je dobar, mada se staze drže i popodne samo ako je dobar minus. Na većini je mješavina vještačkog i pravog snijega.
Broj skijaša veoma velik svih dana.
Restorani na stazi su OK, a po meni je za preporuku onaj na stazi br 70, iznad Rastla.
S druge strane, ishrana u sopstvenoj režiji se može jako isplatiti - treba tražiti SPAR supermarkete (ima jedan u Hermagoru) u kojima ima dosta jeftine "brze" hrane (npr. zamrznute Lazagne za 1.5 €!!!)
Hrana na stazi je: 10-12 € porcija npr. Bečke šnicle, salata 4 €, Germknedla sa vanilom 6-7 € itd.
Za izbjegavati je prodavnica Intersport u Tropolach-u sa previsokim cijenama opreme.
Trknite do Villacha, tamo ima IntersportXL sa znatno većim izborom i povoljnijim cijenama.
Nassfeld će me definitivno gledati i ubuduće.
Za kraj evo i par slika:

D.I.M.
07.03.2010, 09:11
E, Pancer, bas me podseti na Cube hotel, meni jedan od zanimljivijih, za omladince i omladinke. Pravi ski i bike hotelcic. Nadam se da si ulazio unutra.

Panzer
07.03.2010, 17:12
Samo virnuo unutra, tražeći internet. Lijepo uređen i jeste pravi omladinski

wlad
07.03.2010, 22:32
Kad smo kod Interneta :), u Tropolachu je centar grada benzinska pumpa (šala, ali lokalci sve objašnjavaju u odnosu na tu pumpu :D) a iza nje ima kafe sa free wireless internetom...

wetmila
08.03.2010, 16:55
Juče, 7.3. sam doputovao iz Nasfelda. Mnoooooogo bolje nego u januaru, sve staze perfektne, utabane, sve radi, pravo uživanje i preporuka za više dana. Jedino je bilo leda na crnom delu staze Carnia, ostalo bez greške. Naravno mnogo ljudi svuda, ali se to na stazi i ne oseća, jer ih ima dovoljno.

jopopo
05.10.2010, 16:48
Jel ima neko neku preporuku za smeštaj u Nasfeldu? Tražim što veći apartman (>100 m2) u nekoj normalnoj razdaljini sa ski stanicom u blizini. Imamo malu decu pa nekada i 100m pešačenja ume da bude zamorno.
U principu imam jednu ponudu u selu Radnig koje je na 2km od Hermagora pa da li je to ok? Nikada nisam bio u toj oblasti, uglavnom je do sada bilo Wagrain, Flachau, Altenmarkt i okolina. Ako nekoga zanima mogu na PM da podelim informacije.

wlad
05.10.2010, 19:09
Ja sam bio samo u jednom tako da ne mogu da preporučujem (zadovoljan sam - ali mi smo išli autom do gondole - a tamo ima veliki besplatni parking).

Inače, Nassfeld polazna gondola nije u Hermagoru, nego u manjem mestašcetu Tropolach, evo tačne pozicije (http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en,&sll=46.610005,13.28496&sspn=0.020313,0.0421&ie=UTF8&split=1&filter=0&rq=1&ev=p&radius=1.2&hq=gondola,&hnear=&ll=46.610005,13.28496&spn=0.020313,0.0421&z=15).

Tako da taj Radnig jeste 2km od Hermagora, ali dalje od gondole, sad ako ćeš ići autom onda ti je sve jedno, a ako ćeš pešice imaš onaj "Cube" i još jedan (veći) hotel pored - ali to ti ne odgovara pretpostavljam (čim tražite apt).

wlad
06.10.2010, 22:38
Poslednje poruke su prebačene u novu temu skijanje sa decom (http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3955)...

jopopo
08.10.2010, 10:41
Hvala, da znam pozicije Hermagola, Trepolaha i Radniga. Bitno mi je da sam u nekom gradiću kao što je Hermagor i da je ski bus ispred nosa, mrzim kad je pusto, kad nemaš gde prošetati uveče. Imam ski bus iz Radniga za Trepolah ali me mrzi da vozim 2 km do Hermagora uveče :)

Ok, probaću, ovih 120m2 apartmana što sam našao je ok i po ceni i po kvalitetu.

midwest
13.10.2010, 22:33
Ocito je da te Tropolach onda bas i ne interesuje. Tamo je, istini za volju, "pomalo" pusto navece. Cisto da se prijavim, znam solidan veliki apartman (dnevna/kuhinja + 3 sobe + 2 kupatila) cca 200 metara od gondole u Tropolachu, pa ako ti ipak zatrebaju kontakti, posalji mi pp.

sas35bgd
01.11.2010, 12:29
Adresu tog velikog apartmana od 120kvadrata

farmaceut
05.12.2010, 23:07
Evo svjeze informacije iz Nassfelda, 04.12.2010. (oggy, sory, ali ispade preko noci na frku :(

Prvi dan sezone, nekako mi se posrecilo da se zateknem tamo (sto mi je i prvi put).
Radilo je oko 50% staza, (nazalost nisu radili liftovi prema Troghohe kao ni Carnia staza koju sam zeljeo vidjeti), ali ipak sasvim dovoljno da se "ne ponovimo" cijeli dan.
Zbog obimne kolicine svjezeg snijega koji je padao cijelu noc i prije podne, staze su bile dosta mekane i slabije uredjene za austrijske standarde, ali sve u svemu podnosnjivo. (pogotovo za 17 Eur koliko je kostao cjelodnevni skipass na dan otvaranja...)

Spavali smo u Kranjskoj Gori (gdje smo takodje odskijali sutradan, po puno boljem vremenu), te nam je do Nassfelda trebalo oko 45 min voznje, preko Tarvisia. Inace, ovo mi se cini kao ekstra kombinacija, jer smo u Kranjskoj Gori naisli na dosta povoljnije cijene u odnosu na Austriu, i to u dobrom smjestaju, a lako su dostupna skijalista Tarvisio, Nassfield, Gerlitzen... a ni Kranjska Gora nije za potcjeniti ako se ne da vozati....

Iako je dan i noc prije bilo lose vrijeme, sa obimnim snjeznim padavinama, prilazi skijalistu su bili besprjekorno ocisceni, osim dionice od slovenacke granice do Tarvisia, gdje se Talijani nisu bas do kraja potrudili.

Sve u svemu, lijep vikend.
Evo par slika, nisu nesto ali za prvu pomoc :)

Panzer
06.12.2010, 22:11
A, farmaceut, prestiže me, mislio sam da ću biti prvi sa izvještajem sa otvaranja ;). Bio sam za vikend - prvi dan (subota, 04.12) malo lošije staze, nisu ih stigli utabati dovoljno, ali ipak sasvim dovoljno za 50km i upalu mišića.
Ski pas - 19 € :ok:
Drugi dan - razvaljivanje, staze puno bolje, skoro sasvim sunčano, malo vjetrovito. Masu skijaša, čini mi se najviše sa ex-yu prostora. Dio prema Troghoheu opet nije radio, pa samim tim ni Carnia, ali je dio na Gartnerkofelu bio super.
Za otvaranje sezone i više nego dobro. U nedelju popodne staze su na nekim mjestima malo progledale, ali topovi konstantno rade.

farmaceut
07.12.2010, 19:08
Da, nedelja je bila suncana, ali smo bili u Kranjskoj Gori. Sto se tice skijasa, mislim da svaki drugi covijek govori na nekon ex-yu jeziku :)

Definitivno ekstra skijaliste, vjerovarno ovim nasim prostorima najpristupacnije mjesto za sa 100km+ staza. Od Banja Luke 5 do 6 sati voznje zavisno od rute.

Milanpop
08.12.2010, 17:15
Veoma interesantno skijaliste, rado bi ga posetio. Slaba je ponuda za njega a i malo je skuplji u odnosu na francusku, za znam kako to nekako nevide da izjednace

jopopo
21.12.2010, 11:31
Pitanje u vezi Ski Depoa, vidim da piše da je besplatno za vlasnike ski-pasa (i dobio sam to kao informaciju i kada sam uplaćivao smeštaj) samo za skije, ne i za cipele. Po kom principu funkcioniše? Jel su to kao kasete sa ključem (ski-pas) ili nekom živom liku daješ na čuvanje, zašto se naplaćuje i za cipele i koliko košta tj kakva je procedura za cipele?

I pošto mi dete ima 6 godina i može još uvek bez ski pasa da skija da li mogu i njegove skije da smestim sa našim?

Aj' ko zna i koristio nek objasni.

midwest
21.12.2010, 16:21
Samo doplatis, koliko se sjecam. Za cipele se naplacuje, zato sto je jedino za skije gratis :) Mislim da se cak i to placa po povlascenoj tarifi (25-30% jefitnije) ako si smjesten kod nekog od partnera... A ocito jesi, jer si dobio gratis ski depot.

Procedura je da skije i pance/cipele dajes radniku koji ih odlaze. Ako se dobro sjecam, na pocetku perioda dobijes papiric (naljepnicu) sa brojem pod kojim oni arhiviraju pance/cipele i skije, pa je pokazes svaki put prilikom preuzimanja/odlaganja.

Za dijete ces morati pitati na licu mjesta, nemam takva iskustva.

jopopo
23.12.2010, 10:49
Aj' još jedno pitanje: gde rentirati opremu? U Filahu možda koliko vidim po preporukama sa drugih tridova? Vidim da postoji neka radnja Falle i neko je preporučio i Intesport. Pretpostavljam da je kvalitet svuda na nivou jer prethodnih godina smo uvek dobijali nove skije (uvek rentiraju samo jednu sezonu skije). Koja je razlikau ceni u Filahu i Hermagoru recimo?

Vaša iskustva?

markoni
26.12.2010, 23:11
cao svima
zanima me da li su magle cesta pojava u nassfeldu i na kom delu skijalista je najbolje skijati kada su dani katastrofa? nije valjda ona opcija da se ne vidi prst pred okom. Gledam na ovim kamerama uzivo i izgleda mi nekim danima da je totalno ludilo ne vidi se prst ispred oka/ Jel to neka varka ima li neko iskustva. Po meni to je najbitnije kad idete na skijanje da imate vreme tih pisljivih 6 dana u godini koje izdvojite za odmor.

midwest
27.12.2010, 15:38
Kamera je osjetljivija na maglu od ljudskog oka. Zato je tesko je preko njih vidjeti kakva je uistinu vidljivost.

jopopo
05.03.2011, 22:22
Nassfeld-Nasfeld.

Vratih se malopre pa evo svežih utisaka. Nešto sam sigurno zaboravio al' setiću se naknadno :)

Nulti dan: Nas sedmoro, dve porodice krećemo u 6:00 iz BG put Hermagora. Stižemo u 13:30 uz par kraćih pauza i jednom dužom za ručak. Nakon smeštanja u selo Radnig koje je 2km u brdu iznad Hermagora, otišli smo da pogledamo šta nas čeka i gde je Trepolah. Kupili smo Top-Ski Pass za 186 evra (popust sa vaučerom koji smo dobili u kući) i otišli preko puta u ski-depo da se raspitamo. Ski depo je uz hotel Cube i jako dobro funkcioniše. Čuvanje skija je besplatno za vlasnike ski pasa, ako su dva roditelja vlasnici ski pasa do tri deteta koriste besplatno usluge. Cena za ski cipele je 8,4 evra za 6 dana i 5 noći po osobi. To je to.

Prvi dan: Nedelja, kolima smo od Radniga do Troepolacha stigli za čitavih 10 minuta. Blagi šok nas je zadesio kada smo u 9:05 ukapirali da nema mesta u parking zonama koje su najbliže prilazu prve stanice gondole. Sigurno vikendaši. videćemo sutra. Gde da parkiramo, motalo se pitanje, lutam pogledom levo desno dok me nije prekinuo glas supruge koja progovara: "Pa čovek ti pokazuje gde da ideš". Pogledam pravo a redari na parkingu obavljaju savršeno svoj posao. U roku od 15 sekundi sam se parkirao, na nekoj od parking zona. Parking je podeljen u 10 parking zona koje nisu povezana međusobno radi jednostavnijeg upravljanja saobraćajem. Odmah je naišlo priručno prevozno sredstvo, neki čistač snega sa prikolicom gde ulaze skijaši. Ko da pešači sa svom opremom, sa decom je i 100 metara previše.

Pravac Ski-Depo, 16,80 za 6 dana i 5 noći (broje se noći) za dve odrasle osobe, i dobio plastične uvlake sa brojem mesta u ski-depou u koje se ubaci ski-pass. Ostavismo obuću, kese i torbe ne primaju. Ako imate torbe za pancerice ne nosite ih sa sobom.

I onda drugi blagi šok, kolona za gondolu se prostirala van ulaza i hodnika. I odmah i drugo blago olakšanje, poseban ulaz za "malu decu". Ne znam koliko to podrazumeva godina ali mi sa decom od 5, 6 i 7 smo prošli . Deca nam nisu ni imala ski pas mada su ova dva najstarija po protokolu trebala imati.

Gondola ima dve međustanice, prva je manja gde prolazi delom pista Karnia a druga je skoro pri vrhu i tu se nalazi deo gde su staze za početnike, ski škola, dečiji vrtić. Raj za početnike!!! Jedina mana što nema više plavih staza sa sedežnicama. Postojeće su sa tanjirima što dosta usporava proces izvlačenja.

Staze sve perfektno sređene, dosta veštačkog snega na pistama. Jedini problem je deo između Kofelplaca (kraj gondole) i Tresdorfera (kraj žice 25) gde je usko grlo i gde 80% skijaše koji se popnu na vrh moraju da prođu i pritom stvaraju jedan prilično razrovandeo od 50-60m koji i iskusni sa mukom prođu.

Uz preporuku @sev odmah na stazu 63 koja je fenomenalna i po mom ukusu a zatim na 60 (paralelna), 65, potom 70 koja je fenomenalna takođe. Hvala @sev još jednom!!!

Lap sunčan dan, poneki oblak u naletu i oko 14h kreće lagano sneg da sipi uz dosta oblaka i malo više vetra. Sa početnicima nema mnogo skijanja i opuštencije moram da vodim računa i ispunjavam želje i ostalih članova pa u 14:40 završavamo. Gondolom nazad.

Drugi dan: Sneg i dalje pada!!! Još dalje smo parkirali a stigli pre 9:00. Znači, biće gužve. Staze nisu sređene kako očekujemo, dosta su meke jer su očigledno sređene uveče i preko toga je napadalo oko 15cm svežeg snega. Ali nije loše osim magle koja oko 14h kreće da se spušta i sneg je sve jači. Posle 14:00 od (pravog) skijanja nema ništa, samo neko otklizavanje i slalom između hupsera ko voli (srećom, ja volim).

Treći dan: Sneg pada i dalje, skoro 40 sati bez prestanka ali slabijim intezitetom. Na parkingu više desetina čeških autobusa i red za ski-pas i za gondolu. U ski-depou isto red, dobrih 10 minuta smo čekali da se opremimo. Opet koristimo ulaz za malu decu i izbegavamo sigurno čekanje od pola sata i više. Penjemo se gondolom na vrh i već od prve međustanice se nazire gusta magla. Na vrhu gondole, na Madriče platou katastrofa!!! Po mojoj proceni više od 500 ljudi stoji sa spuštenom opremom i ne mrda, to je tolika gužva bila da se jedva našlo mesto za spuštanje opreme na sneg. Primećujem da većinom pričaju češki. Da li je bio neki praznik ili šta, ali u sred utorka toliko ljudi… ne znam. Magla sve gušća, moji saputnici ne žele da skijaju i ja se upuštam u avanturu. Krećem ka vrhu Troghoe i par puta bivam totalno izgubljen sa grupom ljudi, čekam po 5-10 minuta da se razvedri, jednom sa bugarinom sa kojim sam ćaskao na žici upadam kao u crtanom filmu u smet visok 2 metra kraj staze!!! Gde je sad kamera! Jedva nalazim put do žica i vraćam se na plato druge međustanice, staza 51 sa 52 može da se vozi i nema gužve, staze očuvane. Sve do 15h kada magla silazi i gotovo je, idemo kući.

Četvrti dan: Sneg pada i dalje. Ne nije copy&paste :) Ali i dalje silni česi (većina borderi) se muvaju po stazama i prave gužvu. Dobro, znam da nije fer da tako pričam ali postoji samo jedna duga plava staza 23a i svi su baš na njoj, deru sveže napadao meki sneg (baš svi), otklizavaju, i ne paze baš puno na saobraćaj na stazi, pošao sam sa klincem prvi put da se spustimo i bilo je mučenje, par puta sam video kako neko kreće da ga udari i za dlaku ga izbegava. Nije fer ni prema maloj deci kada se tako raskopa staza i kad veća deca ne paze na sasvim malu decu.

Peti dan: Sneg je stao. Staze perfektno sređene, novog snega u odnosu na subotu kada smo došli oko 20cm, veštak se nigde ne oseća. Nema više one silne gužve, staze neopterećene. Raj za off-piste. Postoji par obeleženih off-piste ali uporno se svi kreću tamo gde vire panjevi i stene. Jedan border pred našim očima (vozimo se žicom) naleće na stenu i pravi dvostruki salto. Pitam se šta je u glavama tih ljudi kad ne voze tamo gde je obeleženo nego baš tamo gde nije. Krećemo porodično ka vrhu Gartnerkofel, oblačno ali vidljivost je u redu. Redom staze 1,3 i 4 koje su perfektne, čak i klinac uživa jer su staze dovoljno mekane da može da se opusti i ne poskakuje po snegu. Staza 1 (FIS) čist turizam. Gomila ljudi se popne, slika se i u plugu na dole. Bije vredna našeg vremena. Ovaj dan je vredeo. Dok ostali prave pauzu ja odlazim da prijateljem da vozimo karving na stazi 65. Konačno idealno! Ja u ludilu i silnom oduševljenu postižem brzinu od 63km/h što je za mene bilo ravno umiranju jer preko nisam smeo. Kako ostali vozite preko ove brzine ja ne znam ali je i ovo bilo previše za mene! Na stazi smo do 16h. Odličan dan.

Šesti dan: Sneg ne pada. Staze još bolje nego prethodnog dana, nema gužve. Skijamo gotovo celo skijalište, osim Karnie, bez pauze. Sunce je ogrejalo, temperatura oko nule. Deca uživaju što je najbitnije u celoj priči. Mi, očevi, koristimo do maksimuma snagu, energiju, još malo pravog karvinga za kraj i za bolove u kolenima (ostarelo se).

Utisci: za prvi put je bilo OK, mislim da smo pogodili najgoru nedelju u sezoni jer su skoro 3 vezana dana bila sa maglom mada smo skijali po svežem snegu ako je za utehu. Od gostiju ima najviše čeha, mađara, italijana. Organizacija odlična, cene kao i svuda u Austriji, normalne. Restorana na stazama dovoljno. Hermagor je opremljen bitnim prodavnicama hrane, garderobe, alata i sl. Mi smo skoknuli i do Filaha jednom u popodnevni šoping (da kompenzujemo maglu). Na stazama preovlađaju skijaši početnog i srednjeg nivoa. Staze sređene kako treba, i pored tih navedenih gužvi 1. i 2. marta nije bilo gužvi na ski liftovima (na teškim stazama, lakše sam izbegavao pa ne znam). Jedina mala negativna stvar je što nisam mogao da dobijem ski-pas na Key-Card iz Cauhenzea i Štuleka koje imam od ove i prošle godine već sam morao da dam depozit za nove. Nije neki problem ali na drugim skijalištima je bilo moguće. Sve u svemu vratiću se sigurno, možda već sledeće godine.

Imam i nekih slika pa ću postaviti uskoro.

Panzer
06.03.2011, 16:06
Odličan je taj Nassfeld, čini mi se da se niko nije vratio nezadovoljan. Najvjerovatnije idem ponovo krajem marta, malo me brinu gužve. Osim početne gondole, da li se čekalo na ostatku skijališta?

Grazer
06.03.2011, 18:18
Citajuci ovo i gledajuci google maps mislim da bi se mogao poseti ski centar posto vidim sezona ce ici jos

jopopo
06.03.2011, 19:07
Nema gužvi bukvalno nigde na žicama u toku celog dana, niti jednom se nije desilo da čekam, direktno sam upadao u kapiju sa staze, nekako se svi ti ljudi raspodele po stazama a i kafane su pune non-stop i unutra i napolju, imao sam utisak da više lenčari nego što skija :)

U vreme ručka, od 12 do 14 po slobodnoj proceni, je bilo skoro pa pusto na stazama :)
Sezona traje do sredine aprila, tako da ima još vremena za skijanje.

stekan
06.03.2011, 19:25
Sutra sam vjerovatno tamo (ako mi šta drugo ne padne na pamet kad se probudim). Biće izvještaj sa slikama.
Danas je na Gerlicenu bio savršen dan, a vremenska prognoza je vrlo povoljna tj. sunčana sa niskim temperaturama.

Edit: sezona na Nasfeldu traje do 25.4.

Attention
07.03.2011, 12:21
Sinoc se vratio iz Austrije... Fantasticno!!! prvi dan predjeno oko 50km drugi 75 a treci oko 60tak (nijesam uzimao listing :) ) a kad smo vec kod njega, da li se moze pogledati online ili samo na skijalistu?
Smjestaj dobar (Panzer HVALA :) ) i blizu samo sto se treba stalno cimati do Hermagora u kupovinu. Guzve je na skijalistu bilo ali nista pretjerano. Cekao sam najvise par min da uhvatim zicu. Prvi dan nijesu radili stazu (snijeg padao noc prije a i taj dan) pa nijesam bio bas zadovoljan al dobro...ostali dani su bili savrseni! U svakom slucaju preporuka svima

Panzer
07.03.2011, 12:56
Drago mi je što vam je dobro bilo...
Možeš pogledati statistiku na http://www.skiline.cc/home
75 km je dobra kilometraža za jedan dan, ja sam samo jedan takav odradio. Mada uskoro planiram srušiti rekord :sm021:

ftj
07.03.2011, 13:57
Ni ja nisam mogao da verujem kada mi je nassfeldski "lopatar" pokazao gde da se parkiram i pritom nije trazio 5e :)

Bio sam 2x ove godine i vrlo sam zadovoljan, nekako mi je kompletno skijalište a jedan od aduta je što nam je od najbližih Austriji.

sev
07.03.2011, 15:56
75 km je dobra kilometraža za jedan dan, ja sam samo jedan takav odradio. Mada uskoro planiram srušiti rekord :sm021:

Svaki dan iznad 80km, a dva dana (od 6 u januaru) i preko 90km;))

Da se malo pohvalim;)

stekan
07.03.2011, 21:17
Nije mi se juros ustajalo rano, a kako iz Bodensdorfa (ispod Gerlitzena uz jezero) imam oko sat vremena vožnje, to sam do Milenium Expresa stigao tek u 10:30. Međutim, do 14:50 sam napravio "samo" 20 žica i prešao 60 km:
6933
Vrijeme bez oblačka, ali hladno. Staze ispeglane do bola, ali ko je imao tupe rubnike, nije se baš nauživao, posebno nakon podneva. Rubnici na Punisheru grizu i nakon više od 15 dana skijanja bez oštrenja. Scott rules!
Skijaša je bilo dosta, a i parking je bio skoro popunjen u svim zonama. Na žicama je obično bilo 5 do 10 ljudi u redu, tako da sam čekao maksimalno minut.

Sve u svemu, prošle godina kad sam bio sa porodicom nije mi Nassfeld nešto posebno "legao", ali u solo varijanti je sasvim druga priča. Prva klasa. Naravno, Gerlitzen je i dalje duboko u srcu.

Slike će u galeriju okačiti Admin, a za sada evo par komada u low resolution:
6934
6935
6936
6937

jopopo
07.03.2011, 21:47
@stekan

"Overio" si broj 1. i 2x Karniu :) Bravo!!! Ja sam imao živce za Karniu samo jednom u 6 dana, mnogo mi je duga za vožnju i menja se kvalitet snega iz minuta u minut.

stekan
07.03.2011, 22:09
...mnogo mi je duga za vožnju i menja se kvalitet snega iz minuta u minut.

Bilo je dovoljno hladno tako da je staza bila jednako tvrda cijeli dan.

Panzer
07.03.2011, 22:55
Ja reko da ti nije nešto drugo palo na pamet kad si se probudio :sm011:.
Sa scotom, sve po stazi ili pomalo mimo?

Bratko
08.03.2011, 18:11
...Sve u svemu, prošle godina kad sam bio sa porodicom nije mi Nassfeld nešto posebno "legao"... c c c Stevo, kud ćeš ako ovo tvoji (pro)čitaju :sm022:. Ma da nije možda zbog pancerica? :ok:

stekan
08.03.2011, 19:11
...Ma da nije možda zbog pancerica? :ok:

Svaka čast Bratko. Zaboravio sam da sam skijao u rentanim pancericama. Definitivno je to razlog. :dziveli:

skiman
08.03.2011, 20:01
Svaki dan iznad 80km, a dva dana (od 6 u januaru) i preko 90km;))

Da se malo pohvalim;)

:sm023:sa mojim načinom skijanja ne mogu preči više od 50 km.....rasture me noge:sm011:

stekan
08.03.2011, 20:36
:sm023:sa mojim načinom skijanja ne mogu preči više od 50 km.....rasture me noge:sm011:

A zašto ne probaš da skijaš umjesto što stalno sitno vijugaš?

skiman
08.03.2011, 20:54
A zašto ne probaš da skijaš umjesto što stalno sitno vijugaš?
za čisti power imam snage za nekih 20-30 km....sve je ostalo do 50 km (za mene) samo vozakanje....:smoke:

Attention
09.03.2011, 15:36
Svaki dan iznad 80km, a dva dana (od 6 u januaru) i preko 90km;))

Da se malo pohvalim;)

hehehe svaka cast
ja sam inace bio sa penzionerima sa posla :)
da sam imao ekipu meni ravnu...mislim da bi dnevno presao 100km...od pola 9 do pola 5 je duuugo duuugo :))

macak011
09.03.2011, 16:41
hehehe svaka cast
ja sam inace bio sa penzionerima sa posla :)
da sam imao ekipu meni ravnu...mislim da bi dnevno presao 100km...od pola 9 do pola 5 je duuugo duuugo :))

A gde radis, u domu penzionera? :sm021: :sm021:

skiman
09.03.2011, 17:27
hehehe svaka cast
ja sam inace bio sa penzionerima sa posla :)
da sam imao ekipu meni ravnu...mislim da bi dnevno presao 100km...od pola 9 do pola 5 je duuugo duuugo :))

Ma šta 100, sigurno 150 km....:sm021::sm011:

sev
10.03.2011, 00:27
hehehe svaka cast
ja sam inace bio sa penzionerima sa posla :)
da sam imao ekipu meni ravnu...mislim da bi dnevno presao 100km...od pola 9 do pola 5 je duuugo duuugo :))

Moji dani su bili takvi da sam ujutro u 8.30h uglavnom bio na otvaranju Milleniuma (spavao u Cubu, pored same gondole), skijao ceo dan (sa jednom pauzom) i na kraju dana po zatvaranju zica spustao Carniu.

Nisam jurio kilometrazu, ali cenim da bi bilo moguce izvuci jos koji km - kada bi se jurilo. E sad, vidim da na skiline-u guraju ljudi i do 140-150km, a meni prosto nije jasno kako je to moguce (ja sam i ovako bio blizu ivice snage).

Inace, koga zanima da juri skiline takmicenja i tip: najbolje nabijate kilometrazu na stazama 21 i 23 (onaj grejani sestosed), jer je zica mega brza (4.5min), a staze su relativno duge. Zica+staza je oko 10min;)

Lepo skijanje svima koji se spremaju ovih dana (ja odbrojavam do 19..3;) )

wlad
10.03.2011, 00:41
Hint: ako "vijaš" kilometražu onda skijaš na blagim stazama ;). Ali ne vidim nikakvu poentu, niti možeš da uživaš, niti da forsiraš takvim "stilom" vožnje. Kilometraža apsolutno ne utiče na uživanje i/ili zadovoljstvo, kvantitet veoma često nije dovoljan :).

skiman
10.03.2011, 06:50
Hint: ako "vijaš" kilometražu onda skijaš na blagim stazama . Ali ne vidim nikakvu poentu, niti možeš da uživaš, niti da forsiraš takvim "stilom" vožnje. Kilometraža apsolutno ne utiče na uživanje i/ili zadovoljstvo, kvantitet veoma često nije dovoljan .

Of course, my Arabba boy....:yay::yay::yay::yay::yay: jednostavno nije mi jasno kako to može izgledati 100 km skijanja u jednom danu.....jel to neko postavljanje rekorda, jer uživanje sigurno ne može da bude....?? Ja se držim otprilike sistema: od 8.30-12.30 skijanje na puno na crvenim i crnim stazama, onda slijedi ručak, te od 13.30-15.30 više laganini skijanje, jer bi sve ostalo bilo preopasno....

Panzer
10.03.2011, 07:37
Evo šta kaže statistika (Nassfeld 2010 - odlični uslovi za skijanje, sunce, hladno):
6987

Znači, sa 75 km među 18% najboljih.
Ja počnem od 9 do 13, pauza ima više (ne samo za ručak), a poslije ručka svakako lagano.
Probaću jedan dan 100 km, čisto da vidim na šta liči. Ali, slažem se sa wladom i skimanom, kvantitet nije što i kvalitet.

macak011
10.03.2011, 11:04
Svaka vama cast, ja imao garmina jedan dan u dzepu, izmerio 80 km... e sad, merio je i sve zice, dakle 40+ km skijanja, ali bas opusteno i lagano, bez jurcanja, sa dve pauze za ceo dan. Od 9 do pola 5. Kop. :ski:

Attention
10.03.2011, 12:38
A gde radis, u domu penzionera? :sm021: :sm021:

hehehe
a jbg...ne mogu sa drustvom da se organizujem pa moram sa ljudima sa posla...dobro je i to kad mogu :) imamo neku skijasku sekciju pa nas je bilo 10tak...ja najmladji naravno :)
ma bitno je da sam se iskijao i da sam uzivao, a posle nasih ski centara, u svakom slucaju jesam
uglavnom, nassfeld ce me opet gledati :)

macak011
10.03.2011, 13:17
Ma bitno da covek ne ide sam na skijanje, ne daj Boze nesto da se desi, pu pu... Verujem da je super, ja nikako da navatam vreme za AUT, ITA, FRA skijanje, pa se uglavnom lomatam po domacim brdima.. A Nasfeld mi je prva destinacija u "master planu", najblize :)

wlad
10.03.2011, 13:53
Nasfeld je mnogima bila prva destinacija "napolje" :ok: :D I vredi, naravno :)

sas35bgd
10.03.2011, 15:24
Meni bi mozda trebalo oduzeti decu, ali sin vec za mesec dana puni 18, tako da je za to vec kasno. To sam se nasalio zbog sledeceg:
U martu pre 2 godine na Kopu smo se klinac i ja trkali, ko ce vise krugova da napravi na Suncanoj dolini za 1h. Napravili smo po 10, ali obzirom da je on sve vreme vodio, ja sam u zadnjih par krugova iskakao sa zice na izlazu i odmah bocno kretao nazad, a nisam ulazio na rampu nego izmedju stubova pravo na korpu. Cini mi se da je staza duga oko 700 metara , tako da je to 7 km za 1 h. Za 7 h manje od 50km. Zica je jako spora i nije merilo koliko se moze napraviti za 1 dan
Imali smo i trku, TRI KRUGA NA DUBOKOJ. Nismo hteli vise, jer se mnogo zamoris, pa je opasno praviti takve spustove. Ja sam na kraju odustao, jer su mi se na ulaznoj rampi poprecili neki likovi i drasticno me usporili, a on je imao neki sekund manje od 21 minuta, ne secam se tacno. Kod mene je bio Garmin, i imao sam MAX Speed 89km/h. Da postoji neko ko bi skijao ovim intezitetom 7 sati, to bi bilo oko 95km za dan, a da ga ne blokira niko ni sekund na ulaznoj rampi
U Dolomitima postoji skikalkulator na kraju dana i mozes da vidis sve sto te zanima, vezano za tvoje kretanje za taj dan. Ako uzmemo da ste skijali ceo dan na recimo SECEDI, koja ima oko 10 km od vrha do kraja. Na vrh vozi gondola koja putuje 13minuta ali treba uracunati da vam ipak za penjanje treba 20 minuta, jer trebate da skinete skije, sacekate gondolu i ukrcate se. Ako stazu sjurite za 10 minuta, prosecnom brzinom od 60km/h, i ovih 20minuta za penjane, dobijete da za sat predjete 20km ili za dan 140km.
Ja nikad vise od 70km nisam imao u skikalkulatoru za 1 dan, tako da neko ko kaze da ima 140-150 km za dan, mora da je svedski rekorder ili je vec upisan u Ginesovu kjnigu. Nekazem da nema, ali....

Attention
10.03.2011, 16:04
jedna slicica od mene :)

http://img227.imagevenue.com/img.php?image=769028180_DSC06166_122_464lo.JPGhttp ://img227.imagevenue.com/img.php?image=769028180_DSC06166_122_464lo.JPG
http://img227.imagevenue.com/img.php?image=769028180_DSC06166_122_464lo.JPG

Panzer
10.03.2011, 16:35
Ako uzmemo da ste skijali ceo dan na recimo SECEDI, koja ima oko 10 km od vrha do kraja. Na vrh vozi gondola koja putuje 13minuta ali treba uracunati da vam ipak za penjanje treba 20 minuta, jer trebate da skinete skije, sacekate gondolu i ukrcate se. Ako stazu sjurite za 10 minuta, prosecnom brzinom od 60km/h, i ovih 20minuta za penjane, dobijete da za sat predjete 20km ili za dan 140km.


Sa Gondole ide još dvosjed do vrha. Ukupno, seceda nema više od 6-7 km.
Tako da se ipak dobija manja kilometraža - teško preko 100 km.
Kad se priča o ValGardeni, mislim da se kilometraža može nabiti na LaLongia stazi (povratak u Ortisei) - oko 8-9 km (službeno 10,4 ali ne znam kako se to računa). Na nju gondola + tramvaj voze 20-25 min, a ja sam se spuštao za 12-13 min.
Kada se priča o Nassfeldu - osim pomenutog 6-osjeda, mislim da se kilometraža može nabiti na Gartnerkofelu, staza 4 koja ima oko 3,4 km i brz četverosjed ili na stazi 70 - brza gondola Trogkofelbahn, staza 3,7 km.

E sad, kome nije dosadno da se navali na ove dvije žice po 10 puta u jednom danu, može napraviti dobru kilometražu za 5-6 sati...

ExBaker
10.03.2011, 16:41
Panzer, mogli bi mi vala da probamo tih stotinjak km da predjemo samo da pichimo ritmom od zadnjih par puta:)

skiman
10.03.2011, 16:44
Meni bi mozda trebalo oduzeti decu, ali sin vec za mesec dana puni 18, tako da je za to vec kasno. To sam se nasalio zbog sledeceg:
U martu pre 2 godine na Kopu smo se klinac i ja trkali, ko ce vise krugova da napravi na Suncanoj dolini za 1h. Napravili smo po 10, ali obzirom da je on sve vreme vodio, ja sam u zadnjih par krugova iskakao sa zice na izlazu i odmah bocno kretao nazad, a nisam ulazio na rampu nego izmedju stubova pravo na korpu. Cini mi se da je staza duga oko 700 metara , tako da je to 7 km za 1 h. Za 7 h manje od 50km. Zica je jako spora i nije merilo koliko se moze napraviti za 1 dan
Imali smo i trku, TRI KRUGA NA DUBOKOJ. Nismo hteli vise, jer se mnogo zamoris, pa je opasno praviti takve spustove. Ja sam na kraju odustao, jer su mi se na ulaznoj rampi poprecili neki likovi i drasticno me usporili, a on je imao neki sekund manje od 21 minuta, ne secam se tacno. Kod mene je bio Garmin, i imao sam MAX Speed 89km/h. Da postoji neko ko bi skijao ovim intezitetom 7 sati, to bi bilo oko 95km za dan, a da ga ne blokira niko ni sekund na ulaznoj rampi
U Dolomitima postoji skikalkulator na kraju dana i mozes da vidis sve sto te zanima, vezano za tvoje kretanje za taj dan. Ako uzmemo da ste skijali ceo dan na recimo SECEDI, koja ima oko 10 km od vrha do kraja. Na vrh vozi gondola koja putuje 13minuta ali treba uracunati da vam ipak za penjanje treba 20 minuta, jer trebate da skinete skije, sacekate gondolu i ukrcate se. Ako stazu sjurite za 10 minuta, prosecnom brzinom od 60km/h, i ovih 20minuta za penjane, dobijete da za sat predjete 20km ili za dan 140km.
Ja nikad vise od 70km nisam imao u skikalkulatoru za 1 dan, tako da neko ko kaze da ima 140-150 km za dan, mora da je svedski rekorder ili je vec upisan u Ginesovu kjnigu. Nekazem da nema, ali....


Onih 150 km napisao sam ja i to karikirano......uz to si ti i više nego dovoljno razradio tu temu, što je za svaku pohvalu....BTW Seceda, koliko ja znam duga je otprilike nekih 6 km..kako znam? Pa svake godine se po tom terenu održava utrka Gardenissima (6 km veleslaloma), koju imam nameru posetit sledeće godine.....Ovako, ja se več čitavu godinu pripremam na Lussarissimo (znam da davim, i da neki to znate), radim sve: od bicikla, fitnessa, trčanja, skijanja-bolje sam sada pripremljen nego kad sam aktivno igrao fudbal..žena mi je rekla, da ču biti pripremljen onda, kada budem u stanju odvoziti Gran Risu u jednom cugu (to sam uradio, čak i više-bez prestanka sam i ponovio)....i sve te dane u Dolomitima u proseku sam vozio između 50-60 km dnevno....prošli tjedan sam bio skoro svaki dan na nočnoj u Mariboru, i za jednu nočnu napravio sam 6-7 spusteva bez prestanka iz vrh u dolinu u GS zavojima i u SGS zavojima na djelovim koji su ravni. Staza je duga više od 4 km i mogu iz prve ruke da kažem, da posle 2,5 sata non-stop skijanja pošteno peku noge... pa sad ne znam, ko je tu lud??:hair:

skiman
10.03.2011, 16:46
Sa Gondole ide još dvosjed do vrha. Ukupno, seceda nema više od 6-7 km.
Tako da se ipak dobija manja kilometraža - teško preko 100 km.
Kad se priča o ValGardeni, mislim da se kilometraža može nabiti na LaLongia stazi (povratak u Ortisei) - oko 8-9 km (službeno 10,4 ali ne znam kako se to računa). Na nju gondola + tramvaj voze 20-25 min, a ja sam se spuštao za 12-13 min.
Kada se priča o Nassfeldu - osim pomenutog 6-osjeda, mislim da se kilometraža može nabiti na Gartnerkofelu, staza 4 koja ima oko 3,4 km i brz četverosjed ili na stazi 70 - brza gondola Trogkofelbahn, staza 3,7 km.

E sad, kome nije dosadno da se navali na ove dvije žice po 10 puta u jednom danu, može napraviti dobru kilometražu za 5-6 sati...

A ko če to da izdrži??:sm011: Al ne da se vozaka, nego da odvali kao što treba....:smoke:

Panzer
10.03.2011, 16:55
Skiman, ti skijaš a ima ih i koji se strmoglave niz stazu i tako iz kruga u krug :). Držim da je veoma veoma teško ići preko 80km, kako god da voziš. A optimum je 50 - 70 km rekreativne vožnje, 30-40 "jače" vožnje, sa karvingom.
@ExBaker - u nedelju smo Slaven i ja prošli 10 sa Vilinih, 6 sa Ćupova i 1 sa Ključa od 9 i 30 do 12 i 30. To je oko 30-35 km, a mene su dobro zaboljele noge jer sam se malo "trudio".
@Attention - da li si pogledao statistiku na skiline i odakle ti podatak o kilometraži?

skiman
10.03.2011, 17:04
Skiman, ti skijaš a ima ih i koji se strmoglave niz stazu i tako iz kruga u krug :). Držim da je veoma veoma teško ići preko 80km, kako god da voziš. A optimum je 50 - 70 km rekreativne vožnje, 40-50 "jače" vožnje, sa karvingom.
@ExBaker - u nedelju smo Slaven i je prošli 10 sa Vilinih, 6 sa Ćupova i 1 sa Ključa od 9 i 30 do 12 i 30. To je oko 30-35 km, a mene su dobro zaboljele noge jer sam se malo "trudio".
@Attention - da li si pogledao statistiku na skiline i odakle ti podatak o kilometraži?

Kad ste več kod Nassfelda i da ne budem :sm023: Ajte probajte se u ovom sledeče godine. Zove Schlag das Assinger (za one koji ne znaju: Pobjedi Armina Assingera-bivši spust reprezentativac Austrije)...probajte si ovu priredbu.....ili Lussarissimo i Gardenissima nista nikako na odmet....imate takmičenja, pa probajte.....
:bootyshak


Armin Assinger Nassfeld Trophy
29.01.2011

''The world's longest ski race'' The race leads through four mountain valleys across the entire skiing area of Nassfeld. Downhill runs and lift rides are included. Various direction posts on closed off, secure routes must be crossed. The length of the route is 25,6 km and reaches 6.400 metres in altitude. Starting point is the Gartenknofel upper terminal and the finishing line is in Tröpolach. Groups of 20 participants each will start.

www.nassfeld.at/de/service/events/schlag-das-ass.htm @Panzer: ovo nije mišljeno direktno za tebe, bio sam prebrz sa prstima.....sorry

ExBaker
10.03.2011, 17:14
@Panzer, odoh u off, ali prastajte, ja sam prosle godine do 33 sa VV brojao, posle vise ne.Mi bi se u Val Gardeni polomili, nebi noge osjecali. Sreca sto je zena bila s tobom. A i Nassfeld bi se dao ishegati;)

Panzer
10.03.2011, 17:28
@Panzer: ovo nije mišljeno direktno za tebe, bio sam prebrz sa prstima.....sorry

Ništa, skiman, navikao sam da te vidim da svaki post počinješ sa onim Quote :dziveli:

Nije loša ova trka sa Arminom...

macak011
10.03.2011, 17:52
jedna slicica od mene :)

http://img227.imagevenue.com/img.php?image=769028180_DSC06166_122_464lo.JPGhttp ://img227.imagevenue.com/img.php?image=769028180_DSC06166_122_464lo.JPG
http://img227.imagevenue.com/img.php?image=769028180_DSC06166_122_464lo.JPG

odlicno izgleda! dusu dalo za "RC"! :ski:

skiman
10.03.2011, 18:03
Ništa, skiman, navikao sam da te vidim da svaki post počinješ sa onim Quote :dziveli:

Nije loša ova trka sa Arminom...

Matorimo....šta češ....:bootyshak Jeste li za akciju??:sm019: BTW dosta sam ljudi iz Podgorice video ove godine u Alta Badii. Jel to slučajno, ili??

Panzer
10.03.2011, 18:54
Hm... Stvarno ne znam nikoga iz PG ko je išao ove godine... Mada ljudi dosta znaju za Dolomite.

jopopo
10.03.2011, 19:19
@wlad
Hoće li neko da postavi moje slike iz Nasfelda? Ja pis'o al' još ništa.

Panzer
10.03.2011, 19:41
@jopopo
Možda misliš na ovo:

http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/ski_reportaze/aus_nassfeld_06032011.htm

Reportaža je postavljena na naslovnoj strani skijanje.rs
Btw, slike su odlične.

jopopo
10.03.2011, 21:12
:) Nisam ni video!!! Bravo za ovo, iznenađen sam!!!

Mislio sam na GALERIJU, tamo sam očekivao. Nisam se snašao u navigaciji sajta :( Slike su snimane ženinim nekim Fuji aparatom, taj najlakše strpati u džep i original su 12Mpx, ovo su kompresovane. Ima i one sa Photo Pointa. I ja sam se iznenadio mada smo hvatali sve zadnjeg dana kada je jedino bilo sunčano.

wlad
10.03.2011, 21:37
Zoki ih je istog dana postavio, i u galeriji imaš slike a i u utiscima :), moja je greška što ti nisam odgovorio..

jopopo
10.03.2011, 23:25
@wlad
Off Top
---
Ma super, nego me u nedelju kasno uveče zezao sajt, nisam mogao da ti pošaljem PM pa sam u ponedeljak ujutru poslao ali mi je opet bilo čudan "response" pa nisam ni bio siguran da li si dobio ili ne PM (ili si dobio 10-tak njih :) )
---
Off Top

Attention
11.03.2011, 09:06
Skiman, ti skijaš a ima ih i koji se strmoglave niz stazu i tako iz kruga u krug :). Držim da je veoma veoma teško ići preko 80km, kako god da voziš. A optimum je 50 - 70 km rekreativne vožnje, 30-40 "jače" vožnje, sa karvingom.
@ExBaker - u nedelju smo Slaven i ja prošli 10 sa Vilinih, 6 sa Ćupova i 1 sa Ključa od 9 i 30 do 12 i 30. To je oko 30-35 km, a mene su dobro zaboljele noge jer sam se malo "trudio".
@Attention - da li si pogledao statistiku na skiline i odakle ti podatak o kilometraži?

uzeo sam dva u nasfeldu pa imam onaj broj pa sam na sajtu nasao za treci dan...ukupno 180 za tri dana...
inace, dosta smo odmarali...oko 1 sat smo otisli na pice...zadrzali smo se sigurno sat vremena i tako svaki dan...inace kad odem sa drustvom, nema stajanja cijeli dan :) koristi se svaki trenutak

Panzer
20.03.2011, 20:41
Probaću jedan dan 100 km, čisto da vidim na šta liči.

:sm011:

7121

Na šta liči? Pali s nogu, pili aspirine, kod povratka sa Carnie morao sjesti...
Al' je vrijedilo. Čitav Nass u jednom danu, nisam namještao da bude 100km, potrefilo se.

Panzer
20.03.2011, 22:30
Evo kako je izgledao početak:
http://www.youtube.com/watch?v=mZCmEPICQec

wlad
20.03.2011, 23:56
Bravo :), kolika je bila temperatura, tj. kakve su bile staze?

ExBaker
21.03.2011, 00:47
Evo kako je izgledao početak:
http://www.youtube.com/watch?v=mZCmEPICQec
Covjece, pa ti nista ne rece da ces ici sad u Austriju?!Kum je sa tobom?Lijep provod!Vidim da ste se potrudili dobro:):)

Panzer
21.03.2011, 06:47
Pošli smo nabrzinu, kad smo vidjeli prognozu i alarm da je palo 35 cm, samo na dva dana.
Vrijeme: juče od 0 do -3,4 na stazama, ispod 1000m +1, 2.
Staze generalno tvrde jer je bilo dosta kiše prošle nedelje i mokrog snijega, puno skijaša, ispod 1500m lošije sa više hupsera i mekše , dio oko trogkofela leden.
Uglavnom može, snijega van staze ispod 1500 m skoro da i nema. Ali gora ga ima i za offpiste (mada se već smrznuo).
Jutros -9 na skijalištu ali već od sutra ide plus...

ExBaker
21.03.2011, 07:58
Manijak;)
Prepeglaj dobro i danas!Uzivajte!

Panzer
23.03.2011, 19:48
Drugi dan je bio laganiji, sa odskijanih 62 km...
Vremenski uslovi super, manje ljudi na stazama, staze odlične.
Inače bili smo smješteni u hotelu Ederhof direktno na Carnii (sa naglaskom na i). 300m nadmorske iznad Tropolacha, 2 km autom. Mrtvi ski in - ski out. (www.ederhof.cc)
Drugi dan:

http://www.youtube.com/watch?v=DWTNxF0Y1Ws&feature=player_embedded

To bi bilo to za ovu sezonu...

skiman
24.03.2011, 08:38
:sm011:

7121

Na šta liči? Pali s nogu, pili aspirine, kod povratka sa Carnie morao sjesti...
Al' je vrijedilo. Čitav Nass u jednom danu, nisam namještao da bude 100km, potrefilo se.

Čestitam na poduhvatu....ali i sam si vidio, da te noge izdaju....ja sa svojim načinom skijanja to ne mogu izdržati-al sam za amatera vrhunsko pripremljen....jednostavno: kad se vozi na tvrdoj podlozi, na rubnicima non stop, na pretežno crvenim in crnim stazama izdrži se možda 30-50 km...onda te noge razvale, odnosno postane sve preopasno...

Panzer
24.03.2011, 08:49
Kada smo poslije ručka vidjeli da smo presli 57, onda je nastala jurnjava...
Statistika u ovom slučaju kaže da je to među 9% najboljih rezultata tog dana (bila je nedelja, dosta skijaša).
Slažem se, nema baš smisla i puno zavisi od načina skijanja. Ovo je bilo teško, sutradan posljedice upale, padovi (jedan se vidi na gornjem videu, drugi, puno teži, nije snimljen - srećom bez posljedica).

farmaceut
03.04.2011, 16:50
Vjerovato zadnje skijanje u sezoni, 02. aprila u Nassfeldu, pa malo utisaka.

Guzve nije bilo, samo prva 2 parkinga popunjena. Suncan dan, bez oblaka, temperatura +10 C cini svoje, pa su staze ocekivano bile dosta mekane, pri vrhu OK, a na nizim djelovima dobro razrovane, iako je snijega bilo preko metar.
Carnia je radila, ali je pri dnu vec progledala na vise mjesta, pa sam se odlucio vratiti gondolom, te uopste nisam isao prema Troghohe.
Skijali smo na podrucju Gartnerkofel, staza 1 (koja je bila prilicno prazna i solidno se drzala) 3, 4 i 7 (supruga se zavalila u lezaljku na vrhu i sunca pola dana).

Sve u svemu, opet dosta dobro (s obzirom na viskoku temperaturu i datum).

Igor
03.01.2012, 20:02
Mislio sam da idem u drugoj polovini februara u Nassfeld, al nesto se bojim da nece biti dovoljno padavina (prosle godine sreca sto sam izabrao u tom terminu Kaprun), pa me interesuje kako se bore sa vestackim? Jel uspevaju sa njim da pokriju sve?

Ako bi otisao u Nassfeld, sta bi mi preporucili da obidjem od skijalista u blizini? (nema dece, nema pocetnika.. samo jedan dobar skijas i dobar border)

nemijazz
04.01.2012, 17:40
Zar ti slike iznad ne govore više nego hiljadu reči, naročito kad uzmeš u obzir i datum iznad njih !? Što se okoline tiče pogledaj temu "Skijališta Koruške i istočnog Tirola..."

Igor
04.01.2012, 19:00
Ok, vidim ja da se bele staze, al kakav je kvalitet toga? Samo za prvu ruku ili se moze voziti svih 7 dana po vestackom?

Procitao sam sada tu temu celu o skijalistima, vidim da su sve pozitivni utisci.. Jedino sam sad u dilemi oko lokacije smestaja..

wlad
04.01.2012, 19:22
Mislim da ti je najbolje da uzmeš sobu u Cube-u koji se nalazi odmah uz polaznu stanicu gondole u Tropolachu. Samo obrati pažnju na tip sobe i sl. Imaš na njihovom sajtu ceo paket, meštaj+ski pass plus možeš direktno da rezervišeš i platiš preko weba - najjednostavnije a lokacija smeštaja je idealna. Ovo nije smeštaj za porodice, nego za mlađe ljude i parove :).

nemijazz
04.01.2012, 19:52
Nije da se bele samo staze, osim na prvoj slici koja je pogled sa polazne stanice, a tu je bila cicvara, ne ni kačamak još polovinom marta kad sam ja bio. Gore je bilo više nego dobro. Pitanje je bilo da li je pokriveno topovima. Odgovor: jeste. E sad stvar je kompromisa i ličnih afiniteta šta zbog čega mora da se istrpi. Ne može da sneg škripi a da se skija u kratkim rukavima. Meni kratki rukavi nisu prioritet ali sunce jeste tako da poslednjih desetak godina idem obično polovinom marta, tako da se magle vetra i prejakog minusa i ne sećam.
Ako si čitao temu video si i preporuke za smeštaj, pisao je i Stekan i ja, a možeš i sam da vidiš šta pokriva top ski pass, odrediš svoje prioritete i sam odlučiš. Lepa je stvar što se do većine skijališta stiže dobrim putevima koji uglavnom idu kroz doline pa smaranje nije preveliko.

Igor
04.01.2012, 19:54
Gledao sam taj Cube i prosle godine, izgleda i dobro i povoljno.. Nego sam mislio da li vredi uzimati tu onda smestaj ako bih isao par dana na neka druga skijalista?

wlad
05.01.2012, 16:47
Pa pazi, Cube ti je bliži gondoli nego parking kod gondole (bukvalno 20m). Pa ako ćeš da skijaš veći deo na Nassfeldu najviše ti se isplati da si blizu gondole pošto nećeš paliti auto tih dana. Ako se smestiš negde dalje onda moraš svih 6 dana da pališ auto i da se pakuješ ;). E sad, ako ćeš svaki dan da menjaš skijalište onda ti je bolje da si negde u centru njih.

jopopo
05.01.2012, 22:54
Ja sam bio prošle godine i do momenta mog dolaska nije bilo palo ni metar snega, sećaš se da nije bilo snega do kraja februara a temperature su konstantno bile u plusu. Sve je bilo perfektno na veštačkom snegu tako da nema bojazni. Imaš negde i na sajtu moj putopis (evo ga: http://staro.skijanje.rs/Ski_Centri/ski_reportaze/aus_nassfeld_06032011.htm ) pa pogledaj iz prve ruke šta te čeka i kako je nama bilo :)

Igor
06.01.2012, 13:33
Hvala jopopo.. Citao sam tvoju reportazu pre par dana, znam da si extra zadovoljan ali isto tako te i docekao novi sneg ;)

Znaci slobodno mogu da rezervisem neki smestaj za drugu polovinu februara, jer i vestacki kod njih ce odraditi posao..

jopopo
06.01.2012, 16:48
Ma opušteno, skijao sam prve polovine aprila u Cauhenzeu na 100% veštaku i +5 stepeni i zabavi nije bilo kraja :)

stekan
19.01.2012, 20:41
Pitanje za redovne posjetioce Nassfeld-a: da li su ovi kamenčići na stazi sastavni i redovni dio folklora, ili ih posipaju samo povremeno?
8656

jopopo
19.01.2012, 20:51
Koja staza? Veruj mi da prvi put vidim (mada nisam bio puno, 3 puta samo). Možda duvao jak vetar pa naneo.

macak011
19.01.2012, 20:54
ma to rizla, da se ne kliza.. mora da je bilo leda na stazi! :sm021:

stekan
19.01.2012, 22:09
Koja staza? Veruj mi da prvi put vidim (mada nisam bio puno, 3 puta samo). Možda duvao jak vetar pa naneo.

Odmah po izlasku iz Millenium gondole na vrhu, kao i na još 5 - 6 mjesta kojekuda. Ovakve kamenčiće sam još jedino sreo na Badkleinkakoveć.

wlad
19.01.2012, 23:18
Takva ti je tura naletela ;), inače ih nisam viđao po AT skijalištima nigde (to malo što sam bio, a bio sam na Nassfeldu na samom otvaranju sezone).

sasacg
19.01.2012, 23:55
Ma ispalo nekom iz dzepa

vujche
20.01.2012, 12:51
Pitanje za redovne posjetioce Nassfeld-a: da li su ovi kamenčići na stazi sastavni i redovni dio folklora, ili ih posipaju samo povremeno?
8656
Ja bijah u subotu,i mislim da sam bas iste te video,a o metar snega mislim da ne moramo trositi rjeci :glavaozid.

wetmila
24.01.2012, 16:32
Bilo je rizle na delu staze Trogkofel koja počinje na italijanskoj strani (staza na kojoj se meri brzina), ali u martu prošle godine.

Rossignol 8s
06.02.2012, 11:49
Bio na vikendu u Nasfeldu. Lomio sam se da li da krenem, sobzirom na situaciju sa mećavom u Srbiji. Jedostavno nisam izdrzao i uradio booking + late check-in u Hermagoru. Pošao u petak oko 18h, mećava nas pratila do Bregane (HR/SLO). Od Slovenije više nije bilo padavina, tako da je put bio skroz čist. Do tamo ravno 8 sati puta.
Subota oblačno, bez magle. Vidljivost 2-3 km. Na parkingu nas je obradovala situacija sa brojem automobila (do 50) i 6 turističkih autobusa. Ko je bio na Nasfeldu, zna da je to pesma. Na stazama je bilo par situacija da bukvalno nikoga ne sretnem od vrha do dna. Tome je kumovala pre svega temperatura od -22c i na to dodati vetar od 15-20 kmh.
Nedeljda je bila dan za uzivanje. Istina, isto je bilo hladno, ali bez vetra. Suncano, nesto vise skijasa nego predhodnog dana, ali i dalje vise nego povoljna situacija. Zbog niske temperature i suvog vremena, staze su držale do kraja dana. Čak je i Carnia (7.6km) na kraju dana bila za uzivanje, a ne otaljadvanje, kao sto staze tog tipa znaju da budu oko 16h.
U povratku je put bio skroz čiist, naravno samo do Srbije. Poslednjih 110 km samo 1 traka. Povratak je trajao 6h, u minut.
Stavicu koju sliku kasnije.

Rossignol 8s
07.02.2012, 12:04
9040

9041

9042

9043

9044

macak011
07.02.2012, 12:12
jooooj lepote! :D

skiman
07.02.2012, 13:51
:sm023:
jooooj lepote! :D
Vadi bre Aki sportske rekvizite..........http://www.youtube.com/watch?v=5IG6gQxHvQo izvinite, al morao sam :sm011:

macak011
07.02.2012, 14:36
:sm023:
Vadi bre Aki sportske rekvizite..........http://www.youtube.com/watch?v=5IG6gQxHvQo izvinite, al morao sam :sm011:

Haha, bravo! klik-klak... :D

wlad
17.02.2012, 18:39
Došli smo za praznik na Nassfeld u sredu popodne po preporuci meteorologa (četvrtak, petak i subota su bili u prognozama -6c i ceo dan sunce). Skijali juče i danas i vreme perfektno, vidljivost 100%, sunce ceo dan i temperature oko -5c, znači idealno :ok:

9230

Još sutra da odradimo jedan ovakav dan pa možemo da se vratimo u nove radne pobede :D

jopopo
17.02.2012, 21:51
Jel ovo sam kraj Karnie? :)

wlad
18.02.2012, 07:58
Da, sin u glavnoj ulozi :)

jopopo
18.02.2012, 15:59
Ako, ako... Tako i treba :) Imam sličnu sliku sa mojim sinom, skoro na istom mestu slikano!
Evo, baš sada skijam na Kopu i sa setom se sećam prošle godine i Nasfelda... Koja drastična razlika...

ftj
18.02.2012, 19:39
Bio i ja u sredu i cetvrtak, osim malo leda sve ostalo idealno.

Bratko
19.02.2012, 00:57
4.dan zavrsismo na Nassfeld-u.
Vetar je bio malo jaci u vrhovima, ali nista strasno. U udolinama ga cak nije ni bilo.
Vec je sve ranije opisano, i staza br.1 (FIS), i spustanje do Tropolach-a sa 7.5km dugackom Carnia-om, i sve to stoji.
Ali ono sto je nas ostavilo bez daha, ovog puta je bila crna staza br.75 (Trogkofelabhart):ski:. U 15h je bila toliko dobra, bez trunke leda ili hupsera, da smo se siti navozali gondolom do vrha Troghohe-a. Sklopile se kockice, staza prazna, podloga tvrda a odozgo par cm svezeg snega (provejavanog i/ili nanetog vetrom)...ma milina Bozija :ok:. Zbog 75-ce, za malo da zakasnismo na last-run Zweikofelbahn-om do StartCarnia-e.
Zbog te 75-ce, ali i 1-ce, 80-ce, 40-ce i sl...meshchin da cemo opet doci u Nassfeld :smoke:.
p.s. prvi put sam uzivo video kako izgleda salto sa skijama. Naravno, to je bilo u Snowpark-u pored staze br.1 (FIS) i naravno, nije bio niko iz mog okruzenja, mi smo vishe za drugu vrstu akrobacija :dziveli:...neka djeca u sharenim jaknama, budi-Bog-s-nama :sm017:.

Bratko
22.02.2012, 18:04
4. dan: bolje je bilo uzivo :ski:, nego sto izgleda na fotografijama. Ovih 5 fotki je slikano na delu skijalista gde su vrhovi Garnitzenberger i Gartnerkofel (1. fotografija je pocetak staze br. 1-FIS :smoke:). U pozadini ostalih fotografija, vide se staze koje se spustaju sa Kofelplatza ka prevoju.

Bratko
22.02.2012, 18:12
4. dan: nastavak Nassfelda, sa omiljenom (za ovu posetu Nassfeldu) crnom 75-com :ski:. A po silasku sa doticne, tek je sledio povratak u gepek na parking, preko Zweilkofelbahna i Carnia :smoke:.
p.s. Posle ovih 4 dana, komotno sam mogao da okrenem auto i vratim se kuci...ali gre'ota da se bace zadnja 2 dana ;). Pa tako odosmo u Gerlitzen, da iskuliramo...i osuncamo se :cool:.

farmaceut
12.03.2012, 12:43
Nassfeld, 09.03.
Skijaliste odlicno odoljeva visim temperaturama, staze tvrde i uredjene. Mokrog snijega je bilo vrlo malo, pri dnu kod ulaza na zice, te na juzno postavljenim dionicama, cak je i Carnia odlicno drzala.
Sve u svemu super ski dan, za neki detaljniji opis pored Bratkove reportaze nema potrebe :)

mrvica37
16.10.2012, 15:54
pozdrav!
nakon potrage rezervirali Nassfeld.nalazimo se u blizini Hermagora.
može li neki dojam o tom gradiću i šta sve ima tamo kao supermarketi,restorani za neke pristojne novce?
koje bi staze meni kao boljem početniku predložili?
hvala puno!
mrvica

Rossignol 8s
17.10.2012, 11:32
pozdrav!
nakon potrage rezervirali Nassfeld.nalazimo se u blizini Hermagora.
može li neki dojam o tom gradiću i šta sve ima tamo kao supermarketi,restorani za neke pristojne novce?
koje bi staze meni kao boljem početniku predložili?
hvala puno!
mrvica
U samom centru Hermagora imaš kafane, a solidnu hranu imaš odmah pored Rathaus-a. U toj kafani smo jeli ogromnu bečku šniclu + weissbier za oko 12e, ima i pizza, pasta, supe, čorbe itd. U blizini su i marketi, generalno sve ti je u krugu od 200m od centra Hermagora. Što se tiče strmine staza, generalno je Nassfeld nešto ozbiljniji/teži za početnike, mada imaš staze 53, 55, 56 koje su baš za početnike.

CrazyKong
17.10.2012, 12:06
pozdrav!
nakon potrage rezervirali Nassfeld.nalazimo se u blizini Hermagora.
može li neki dojam o tom gradiću i šta sve ima tamo kao supermarketi,restorani za neke pristojne novce?
koje bi staze meni kao boljem početniku predložili?
hvala puno!
mrvica

Kao sto rece rossignol 8s, u gradicu imas sve u krugu od 200m.
Staze su 95% crvene od blazih do malo ozbiljnijih, ali nisu prestrme. Tj, po meni napredni početnik nebi trebalo da ima problema. Verovatno zavisi koliko je napredan :sm004:

Koliko se sećam jedina blaža i duža plava staza je 23, a 4 i 7 su blaze crvene...

Pozz

mrvica37
17.10.2012, 14:32
Dečki hvala vam!
pomogli ste mi puno.
sad sam mirnija i poćemo probat tu šniclu obavezno.
mrvica

sonesone
14.12.2012, 20:48
moze li neka preporuka za smestaj (sto bolji i jeftiniji :) ),da li ici u kranjsku goru pa putovati ili ta neka sela oko nasfelda? putovanje kolima do 1h nije problem,a isli bi na 3 dana. da li ima neko u srbiji da nam organizuje smestaj (za ne veliku proviziju) jer nisam bas snalazljiv (a nije mi ni nesto pouzdano) sa online booking-om.

zex
15.12.2012, 04:19
Mi smo preko booking.com nasli i bukirali apartman za troje kod Hermagora (dva nocenja, 8-10. januar, 118eur). Zasto mislis da je nesigurno preko recimo nekog takvog sajta? Ja dosad nisam ni jednom imao bilo kakav problem... Jedino sto je potrebno da imas platnu karticu vezanu za devizni racun a ima slucajeva (kao sto je sad ovaj nas bio) da ti uopste ne trazi karticu nego mozes da rezervises bez depozita i provere kartice.

sonesone
16.12.2012, 15:33
118e po danu ili za obe noci?

zex
16.12.2012, 18:50
Cena je za dva nocenja.

sonesone
18.12.2012, 17:55
nasao sam i ja sad,ja cu najverovatnije ici od 9.1.2013. ima ok smestaja. samo da se dogovorim sa mojima.... kad rezervises jel dobijes neku potvrdu ili kako dalje ide?

zex
19.12.2012, 05:47
Dobijes potvrdu koju odstampas i nosis sa sobom u hotel.

farmaceut
26.12.2012, 19:48
Skijali u Nassfeldu 23.12.2012, vecina staza otvorena ukljucujuci i Carni-u.
Malo leda na pojedinim dijelovima, ali inace sve super.

sonesone
26.12.2012, 20:31
jos neizvesno kada idem,ali idem sigurno. gde ste bili smesteni,jeste zadovoljni smestajem?

sonesone
26.12.2012, 20:35
e i jel postoji 3-dnevni ski pas?

stekan
26.12.2012, 20:58
e i jel postoji 3-dnevni ski pas?

http://www.nassfeld.at/hr/winter/skijanje-nassfeld/skijaski-centar/ski-pass-austrija/

farmaceut
26.12.2012, 22:00
Smjesteni u Kranjskoj Gori, aranzman u hotelu Larix.
Skijali K.Goru, Nassfeld i Tarvisio.

sonesone
01.01.2013, 14:16
rezervisao preko booking.com, od 9.1.-13.1. samo vreme da nas posluzi...

sonesone
06.01.2013, 06:29
Moze mala pomoc? Gledao sam cene ski pasa pa mi nije najjasnije..... cena jednodnevnog,dvodnevnog....to sam razumeo,ali dole ispod pise milenium expres pa cena za jednu voznju.kada kupim jednodnevni ski pas da li milenium expres ulazi u ski pas? I sta znaci 1,5 ski pas ili 2,5 ili 3,5?

farmaceut
06.01.2013, 10:05
Milenium Expres naravno ulazi u jednodnevni pass.

1.5 ti znaci pola prvog dana (od 12.00) + cijeli drugi dan.

Jedna voznja na Mil.Exp. te vodi na vrh skijalista, mada sad nisam siguran da li mozes sa tom "jednom voznjom" da se vratis skijama do podnozja, jer se na putu mora voziti jos jedno sidro i jos jedna gondola kako bi "premostio" dva brda. (vise nisam siguran ima li na njima instalirana kapija ili ne... nisam nikad obracao paznju)

Panzer
06.01.2013, 12:00
Postoje kapije i na sidru i na gondoli za Zweikofel. Karta samo za Milenium je za neskijaše, turistička...

sonesone
06.01.2013, 17:03
pa najvise se isplati jednodnevni (sto je malo cudno)bas je mala razlika u ceni... ujutru ustanem i vidim kakvo je vreme sacekam popodne ako je lose....

wlad
07.01.2013, 22:05
Ta vožnja millenium expresom je za turiste kao što kažu. Ne vidim poentu za skijaše?

Dnevni pass je 42 a 6 dana 202, tako da ima uštede ;-)

sonesone
08.01.2013, 07:09
da ali posto ja idem obicno od 11h na stazu,dnevni od 11h je 38e....tako da nema ustede. da li je bolje da do hermagora idem preko kranjske gore ili na villach? cini mi se da je bolje na vilach.

CrazyKong
11.01.2013, 12:16
da ali posto ja idem obicno od 11h na stazu,dnevni od 11h je 38e....tako da nema ustede. da li je bolje da do hermagora idem preko kranjske gore ili na villach? cini mi se da je bolje na vilach.

Villach je brze, nezanimljivije i skuplje
Kranjska Gora, sporije, zanimljivije i jeftinije
Izbor je samo tvoj :smoke:

vladimir
11.01.2013, 17:16
Cao svima, planiramo krajem meseca da overimo Nassfeld. Molim preporuke za neki povoljan smestaj (pp ili ovako).

Pozdrav i hvala

sonesone
11.01.2013, 17:41
isao preko villach,lakse...skijamo jos sutra i krecemo nazad. lepo vreme sto je najbitnije,skijaliste odlicno,moglo bi da ima malo vise snega,ali vestak odradjuje posao gde ga nema.ali vise volim kada je sve belo oko mene.sve u svemu lepo skijaliste,doci cu ponovo.ali tri doline su tri doline....moje misljenje

wlad
11.01.2013, 18:35
Naišao je topao talas (što je idealno za porodično skijanje) pa veštak preovladava inače je druga pesma ;). Sad, u AT su uvek mnogo tvrdje staze nego u FR (generalno), što zbog manjih padavina (barem u Koruškoj), što zbog toga što u AT besomučno sredjuju staze ;).

wlad
13.01.2013, 03:03
Evo da pokušam da napišem jedan utisak mada verujem da je o Nassfeldu već sve ispričano pošto važi za najbolje skijalište u Koruškoj, tako mi barem deluje iz svih komentara.

Juče smo se vratili sa jednonedeljnog skijanja, povratak je bio bezbolan, 7h putovanja do Novog Sada bez većih pauza, dok je odlazak bio "bolan" zato što je prošla subota bila u znaku povratka gasterbajtera iz raznih država kući posle božićno-novogodišnjih praznika. Pa smo tako u odlasku na SR-HR granici čekalo oko 40min a na HR-SL granici čak 2:30h, srećom pa na Karavankama nije bilo reda ;).

Smestili smo se u fenomenalnim apartmanima Marcius u naselju Sonnleitn do kojeg se dolazi kolima, obezbedjen je parking u garažama (bespatan parking za goste hotela i apartmana) Marcius hotela kao i transfer do apartmana (kamiončić) da ne bi morali sami da tražite apartman kada prvi put dodjete. Same apt kućice imaju po 4 apartmana, 2 u prizemlju i 2 na spratu, prostrani su (mi smo bili u apt sa 2 spavaće sobe za 6 osoba) imaju mesto za odlaganje skija u prizemlju a ispred apt u hodniku su grejači/sušači za cipele sa mogućnošću feniranja. Pošto u kompleksu imaju i restoran i piceriju možete poručivati dostavu u apt. Takodje se može koristiti i usluga švedskog stola u hotelu i ekspres restoranu na stazi (isti je vlasnik i onog restorana na vrhu planine). Važno je napomenuti da postoje i dve male prodavnice gde možete kupiti osnovne potrepštine. Osoblje je veoma prijatno i većina govori Hrvatski...

Vreme na skijalištu je bilo idealno za porodično skijanje, 5 sunčanih dana i jedan oblačan bez padavina a temperature u blagom minusu. Staze lepo pripremljene a kako očigledno duže vremena nije bilo padavina dešavalo se da na prometnim stazama izadje led na površinu, ujutru standardno ledeno tvrde i držale su ceo dan bez obzira što je temperatura bila relativno visoka. Dole u samom Tropolachu na 600m je situacija bila smešna pošto se sve zeleni jedino Carnia silazi kao zmija sa skoro metar debelom veštačkom podlogom :).

O stazama sve znamo iz mape skijališta, samo skijalište se nalazi na 3 "brda" centralno na koje izlazi Millenium Express gondola, "levo" u čijem podnožju se nalazi mesto Nassfeld i sa tog brda je u stvari krenulo da se razvija skijalište i desno sa kog možda puca najlepši pogled, brat blizanac desnog brda započinje i možda najpoznatiju stazu Nassfelda zbog svoje dužine od 7.6km (Carnia) koja se spušta do samog podnožja planine. Skijalište ima oko 110km staza svih kategorija, od ozbiljnih do blažih crvenih i plavih koje su većinom neki ski puteljci kroz šumu veoma interesantnih da se po njima zabavljaju umorna deca posle celodnevnog skijanja ;). Ne bi sada nešto posebno opisivao pojedine staze, celo skijalište je lepo uvezano tako da se lako i brzo prebacuje sa kraja na kraj i može se celo preći za jedan dan.

Infrastruktura je klasična moderna Austrijska, gondole, žičare (4, 6) i nekoliko tanjira, sidara, magic carpeta. Jedina mala zamerka za infrastrukturu je što je veza izmedju centralnog i desnog dela preko dvostrukog sidra izmedju ali ta se veza ne koristi često i nije dugačka, jedino može da bude problem ako niste decu naučili na sidro ali eto to može biti baš motiv da se nauči :).

Ski pass je 202eur za odrasle 6dnevni i duplo manje za decu, dakle oko 600eur za četvoročlanu porodicu sa napomenom da je to Top Ski pass koji pokriva sva skijališta u Koruškoj i istočnom Tirolu pa ko je raspoložen može sesti u kola i obići još neka skijališta u okruženju.

Sve u svemu lepo smo se iskijali, proveli i izodmarali na planini bez zamerki na bilo šta, sve za peticu :).

sev
15.01.2013, 17:07
Trenutno u Nassfeldu sneg vec par dana zatrpava, vise je na pojedinim stazama freeride nego uredjeno skijanje. Tesko za losije skijase, za ostale raj, pola metra suvog novog celca (!!!).

Nisam znao Nassfeld u ovom izdanju.

Inače i po meni najbolje "blizu" skijaluste Srbiji...

Edit: inace ta veza preko sidra na staze 70, 75, 77 i cuvenu Carniu (80) nije neki problem. Deca koja ne mogu da savladaju ovo pitomo i krace sidro nemaju sta da traze na tu stranu i u Trepolah se vracaju Milenijumom, a ne 7.5km dugackom Carniom. Meni zato deluje da sidro nije neki problem, osim sto je jos celo jedno brdo iznad duzeg sidra neiskorisceno i tu verujem da ce iz tog razloga doci zica ili mozda i gondola...

wlad
16.01.2013, 03:59
Pa nije neki problem (pogotovo meni gde deca koriste i sidra i tanjire i skijaju sve te staze) ali je to bio komentar na infrastrukturu, nije problem tanjir/sidro, ali ako je važna veza na skijalištu onda je lepše da je žičara, pogotovo kada je sve ostalo odlično.

Nassfeld ima mogućnosti za offpiste, dobre, ali je sunčano skijalište i samim tim često nema svežeg snega. A sada je verujem raj kada je padalo ovoliko snega..

mrvica37
16.01.2013, 11:44
pozdrav skijaši!
samo da se zahvalim skijašima na savjetima i da kažem da nam je bilo super.
sve 5 za skijalište...

mrvica37
16.01.2013, 11:46
Cao svima, planiramo krajem meseca da overimo Nassfeld. Molim preporuke za neki povoljan smestaj (pp ili ovako).

Pozdrav i hvala

mi smo bili smješteni kraj Hermagora na bio farmi.
neznam da li smijem,ali adresa je
www.lukashof.info
čisto,uredno i nekih 10 minuta autom do milenijske gondule.
ako te još nešto zanima rado ću pomoći.

mrvica37
16.01.2013, 11:47
hvala na savjetu za restoran Rathaus.
hrana super,cijene ok.dio pušački gdje se može jesti.

sev
17.01.2013, 14:51
Wlad, sve se slazem da bi bila bolja veza da nije sidro. MIslim da cekaju sa sedeznicom da iskoriste i to gornje brdo, koje je inače u Italiji pa verujem da tu ima dugogodisnjeg zezanja oko dozvola (drugi region i opština Ponteba, i još druga drzava ;). Inače, granica je tačno iiznad onog levog, duzeg sidra. Kad sam kod granice, najzanimljiviji je sam početak staze 23, gde ako vozite malo šire zaokrete, čes ste u Italiji, a čas u Austriji ;).

I da, raj je totalni! Danas je bio fenomenalan dan, iza[lo i malo Sunca, sneg suv i cesto netaknut, između pola metra i metar, kako gde je nanos! ŠTeta što za mene to traje još samo sutra... šmrc... ali bila je predivna nedelja!

scofield
06.02.2013, 11:27
U januaru skijao jedan dan u nassfeld u januaru. Temperatura na MExpresu bila 9 stepeni. Nisam mogao da poverujem koliko su staze bile tvrde čak i odmah do gondole. a bliže vrhu da ne govorim. Odlično skijalište u svakom pogledu. Bila je nedelja i dosta ljudi ali nisam čekao nigde žicu. Žice su brze i odlično povezane. Deklarisana dužina staza je po meni realna. Odličan servis na vrhu. Oštrenje kantni i voskiranje za 5min je 7E. U Badu i Gerlitzen je bilo tih dana mnogo mekše. Moja topla preporuka. Uz Topskipass može se svaki dan skijati na drugom mestu u Koruškoj. Uživajte.

Panzer
11.01.2014, 11:40
Bio sam gore za Badnji dan, 06.01.2014. Nassfeld standardno dobar, ove sezone dovoljno snijega u odnosu na to kakva su ostala skijališta, tempratura oko 2 -3 iznad nule. Staze malo pustile krajem dana. Vrijeme oblačno - sunčano, sve u svemu solidni uslovi za skijanje, mogao se voziti i offpiste sa jedno 15-ak cm novog snijega. Ukupno ga je bilo između pola metra i metar.
Sve žice su radile osim jedinice (ona što vodi na Fis stazu na vrh Garnterkofela). Nekih noviteta nema osim što su postavljeni key - return automati na kojima se može vratiti depozit na ski pass (5 €). Inače je jednodnevni pass 43 €.
Iznajmih neke loše skije u rentalu odmah pored blagajne na početnoj stanici Mileniuma. Valjda Dynastar Outland 75. Em je skija bezveze, em su imale loše kantne, a rental 24 € na dan!. Tu sam se malo zezno, ostale je bilo OK, bečka na stazi 9 €, germknedla sa kapućinom 8.5.
Da, i još - kad sam izašao iz auta na parkingu pored Milenuma tako je zamirisao snijeg, ne sjećam se odavno tog osjećaja. Još od nekad, kad bi se zimi iz mediteranskog Titograda vratili u snježno Sarajevo...

12997

12998

12999

13000

wlad
11.01.2014, 19:42
Lep izveštaj :ok:

Od noviteta za Nassfeld nema ništa ove godine ali se po najavama očekuje za sledeću godinu veliki pomak a to je povezivanje Italijanske strane. Iz Pontebbae treba da se pravi gondola koja će da izadje na vrh Millenium expresa (ne znam da li je i dalje aktuelan stari projekat sa dve žice gde će nastati i nove staze)...

Samo mesto Pontebba se nalazi na autoputu a što je nama interesantno ne moramo da idemo na Karavanke nego možemo na Kranjsku Goru - Tarvisio - Pontebba.

Ali o-tom-po-tom ;-)

farmaceut
11.01.2014, 20:08
Isao sam jednom u Nassfeld preko Pontebe, pa na skijaliste autom, preko "Nassfeldpass".... Dosta uska i strma cesta, pa nije za one slabijih zivaca....

Obicno idem preko Kranjske gore, Tarvisio pa autoputem u AT. Ustedis 7 eura tunela, a vozis se ~15min duze (vise lokalne ceste). Kilometraza je identicna.
AT vinjetu platis, da se ne zezas.

Panzer
12.01.2014, 00:20
Ako se poveže (odnosno KADA se poveže) to će stvarno biti veliki plus. Gledam konfiguraciju na google earthu, od Pontebe do vrha žice La Perla je otprilike razdaljina kao ona za Milenium express od Tropolacha do Madritschena. Jedino je pitanje, što wlad kaže, da li će se otvoriti još staza sa te strane prema Pontebi, a jedna za spuštanje u grad (poput Carnie) sigurno može...
Em bi se dobilo još staza, em smještaja....
Samo je pitanje kada se to može očekivati:
http://www.skijanje.hr/skijalista/italija/clanak/pontebba-nassfeld-gotova-do-kraja-2016?id=24850

jopopo
12.01.2014, 00:57
Ne znam koliko je to dobro... za skijaše. Marketinški sigurno jeste za obe strane, finansijski će se isplatiti, to sigurno, ali uvećanje skijališta će samo dovesti veći broj skijaša sa obe strane, svako će doći na onu drugu stranu "da proba", praviće gužvu na stazi, redove na liftovima... mislim da skijaši dobijaju nove opcije ali gube komfor. Videćemo...

sasacg
12.01.2014, 01:05
Ima li jos neko da ne moze da vidi Panzer-ove slike?

Panzer
12.01.2014, 10:01
... uvećanje skijališta će samo dovesti veći broj skijaša sa obe strane, svako će doći na onu drugu stranu "da proba", praviće gužvu na stazi, redove na liftovima... mislim da skijaši dobijaju nove opcije ali gube komfor. Videćemo...

Da, vjerovatno će biti malo više gužve, ali ne mislim previše u odnosu na neka druga veća skijališta. Nassfeld je tako urađen da ima malo "uskih grla", jer je sve kao jedna kružna arena u kojoj se lako prebaciti sa jednog na drugi kraj. Najviše sam nailazio na gužvu na donjoj stanici Mileniuma (ali nikad preko 5 min) i na četvorosjedu što izvlači sa mjesta Nassfeld na Gartnerkofel - 4er-SB Gartnerkofel. E taj bi vjerovanto postao opterećen, a inače mi se sviđa, brza žica koja odjednom prelazi 475m nadmorske visine....


Btw, najrađe bi ti ovaj potpis pod "quote" :sm011:

wlad
12.01.2014, 21:13
Iz Pontebba-e po planu treba da izvuku 2 žice - ako tako budu radili i druga izlazi na vrh Millenium expressa (nema veze sa Gartnerkofel-om), pogledajte mapu skijališta gde je i ucrtano buduće stanje:

http://static7.bergfex.at/images/downsized/3d0/216db29b5f9723d0.jpg

Ako budu radili po ovom projektu (a vrlo verovatno je da će tako i raditi ;)) onda nema razloga da ne naprave dosta staza ispod ove druge gornje žice - ovako sa mape deluje da tu može da se napravi hrpa staza doduše ne neke sjajne orjentacije ali svakako deluje odlično i za offpiste :D.

Ovo naravno nisam bezveze pisao (o gondoli iz Pontebbae) tj. da postoji plan, nego se stvarno sada taj plan i ostvaruje, koliko sam razumeo pre par meseci je pronađeno finansiranje:

http://www.kleinezeitung.at/freizeit/aktivwellness/winter/multimedia.do?action=showEntry_detail&project=182862

edit: sada vidim da ima planirano dosta novih žica, neke u sklopu ovog projekta ka Italijanskoj strani a neke i na AT strani http://www.skiresort.info/ski-resort/nassfeld-hermagorsonnenalpe/ski-lifts/, sa AT strane je interesantan plan zamene Rudnigsattel žica u 15seat gondolu.

Panzer
12.01.2014, 21:49
odlična analiza :ok:




http://www.kleinezeitung.at/freizeit/aktivwellness/winter/multimedia.do?action=showEntry_detail&project=182862




E ovdje vidim da se dobro mezeti, pjeva, jede i pije, al ne vidim da su baš krenuli u projekat, obezbijedili novac itd...
Možda i griješim, al gledah ponovo ove članke od prije 8 godina:
http://www.skijanje.hr/vijesti/clanak/kroz-dvije-godine-poveznica-nassfeld-pontebba?id=14364

A što se plana tiče, ide se na centar, Madritschen i sa ovih novih 8 žica / gondola u planu to bi bilo amazing :)

edit: Ovdje kažu da su predstavili projekat i da zaklapaju finansijsku konstrukciju, dosta je obezbijeđeno, ali se još traže investitori sa ITA strane:
http://kaernten.orf.at/news/stories/2617778/

edit2: Na kraju članka kaže: If investors found and nothing happens unexpected, is to begin with the construction of the cable car of the Nassfeld Pontebba in one and a half years.

Rossignol 8s
13.01.2014, 10:59
Isao sam jednom u Nassfeld preko Pontebe, pa na skijaliste autom, preko "Nassfeldpass".... Dosta uska i strma cesta, pa nije za one slabijih zivaca....

Obicno idem preko Kranjske gore, Tarvisio pa autoputem u AT. Ustedis 7 eura tunela, a vozis se ~15min duze (vise lokalne ceste). Kilometraza je identicna.
AT vinjetu platis, da se ne zezas.
Moze da se izbegne i AU vinjeta, ako se iz Tarvisia uhvati magistralni put ss13 koji je paralelan sa autoputem i posle seče autobahn A2 i prelazi u put 111 koji vodi prema Nasfeldu...

sev
14.01.2014, 23:48
Potpuno tačno, od Tarviza može lokalnim putem, pa skretanje za Hermagor i onda Trepolah (Millenium gondola). Bez metra auto-puta i samim tim i AUS vinjete. Mada, ja lično smatram da je šteta propustiti Beljak (Filah), šoping i ostalo ;).

Inače, pozdrav iz Nassfelda! :ski:

Nedelja i ponedeljak su bila dva DIVNA, sunčana dana, staze perfektne, a danas je palo 60cm novog snega. Jako, jako teško za početnike, ali za ostale raj na zemlji :yay:

Često dolazim ovde, ipak je Nassfeld najbliže "pravo" skijalište za nas iz Srbije, možda ne u km, ali svakako u lakom transportu, no zavejanu Carniu, na kojoj si potpuno sam, nikada nisam video. Da ne pričam o Troghohe i metar devičanskog snega danas!!!

wlad
15.01.2014, 00:20
Odlično si odabrao termin :ok:

Uživaj! :D

Tadija_91
15.01.2014, 01:22
http://www.northeastshooters.com/vbulletin/images/smilies/this_thread_is_worthless_without_pics.gif

Samo cepajte, drago mi je zbog vas :)

Chaki
15.01.2014, 08:14
Ja odoh sutra ujutro na 4 noći, a komentari ovde su mi dosta pomogli u planiranju rute, tako da ako vreme bude zadovoljavajuće prvi dan je predviđen za Gerlitzen, drugi za Nassfeld, treći verovatno Turracher Hohe, a četvrti Tarvisio. Inače, biće to prvi put na ovim prostorima, inače skijam na Kopu od malih nogu i nikako da se pomerim... :rolleyes: Uglavnom šaljem utiske, jedino se za suprugu malo plašim pošto je sve ovo prilično strmije od Kopa (posebno Nassfeld), a ona skija tek treću godinu, ima svega 7-8 skijaških dana iza sebe. Jel može neko od vas iskusnijih da napiše brojeve najlakših staza u Nassfeldu, a da im se može lako pristupiti...?

sev
15.01.2014, 18:02
Najlakši pristup, čim izađeš sa Millenium gondole (na vrhu, tj. 3. stanici), gondola da bude iza leđa, krenite levo na stazu 23. Lepa, plava staza. Nešto kao turbo-Marine vode (mnogo duže), pošto znaš Kop... Osim toga, staza br. 50, koja ide u Sonnleitn, iako je crvena je prilično lepa i laka. Staza 40, opet crvena, desni krak sa vrha je relativno lepa i laka. Pred kraj ima jedan teži deo, ali to je kratko. I na kraju staza 4, crvena opet, ali nije teška i lepa je. Završni teži deo, ima obilaznicu (koja ide pored parkinga), pa je ok za početnike.

Na Tresdofferalm (druga stanica Millenijuma) imaš sidro za 1-2 kratke plave staze za baš-baš početnike.

Ipak, znaj da je Nassfeld centar neprilagođen baš početnicima. Ne postoje staze tip Karamani, jaram itd.

sev
15.01.2014, 18:08
E da, obavezno makar ti probaj Carniu (staza 80) koja silazi u sam Trepolah. Uz malo strpljenja možeš da povedeš i suprugu, početak je malo teži i sam kraj, prelomnica pred Trepolah je onako da početniku utera strah u kosti, ali garantujem da nema problema. ako se baš uplaši, može da se popne na 1. stanici Millenijuma i gondolom vrati u mesto, izbegavši tu poslednju prelomnicu.

Ipak, iskustvo prelepe staze, duge preko 7km, koja sve vreme osim na tačno 2 mesta vuče, je neprocenjivo i šteta je to propustiti.

I na kraju, obrati pažnju i na Tarvisio - tu imaš samo jednu stazu koja vredi i dosta je teška, ne znam kako će supruga to da prihvati. Ja bih na tvom mestu planirao 2 dana za Nassfeld, a Tarvisio preskočio... Inače, da prođeš ceo Nassfeld baš kvalitetno, tj. SVE, treba ti 2 dana. Za 1 dan je moguće, ali malo je jurnjava.

Chaki
15.01.2014, 19:29
Za Carnie sam čuo sve preporuke, ali mislim da ću je samo ja isprobati ;) Ova što je porediš sa Marinim vodama je ok, to je ona vozila... Vidi ako se njoj svidi tamo mi ćemo Nassfeld sigurno ponoviti, ali tamo idemo isključivo zbog mene :o Znam za tu stazu u Tarvisiu što je svi hvale, ali ja sam shvatio da tamo ipak ima više plavih staza...

ftj
15.01.2014, 21:28
Carniu preporucujem za prvu stazu jer je tad u najboljem stanju a ima dosta blagih delova pa je odlicna za zagrevanje a s obzirom da tad ima najmanje ljudi moze i solidna brzina da se uhvati. Ako ides sa zenom onda bolje ovako kako seve rece.

Kutuzov
16.01.2014, 11:55
Postovani skijasi/forumasi,
planiram 15. marta za Nassfeld. Zena, sestra i ja.
Nasao sam smestaj u Kirchbach-u, 4 km od pocetne stanice gondole. Cena je vise nego pristojna, ocene su fantasticne, apartman opremljen sa vise soba.

Ima li neko neku sugestiju, primedbu na lokaciju smestaja ... bio bih zahvala dok jos ima prostora da otkazem ? :) Idemo kolima, a ispred smestaja polazi i skibus.

Rossignol 8s
16.01.2014, 13:42
Postovani skijasi/forumasi,
planiram 15. marta za Nassfeld. Zena, sestra i ja.
Nasao sam smestaj u Kirchbach-u, 4 km od pocetne stanice gondole. Cena je vise nego pristojna, ocene su fantasticne, apartman opremljen sa vise soba.

Ima li neko neku sugestiju, primedbu na lokaciju smestaja ... bio bih zahvala dok jos ima prostora da otkazem ? :) Idemo kolima, a ispred smestaja polazi i skibus.
Jedino pitanje odnosno zamerku imam na termin koji planiraš. Nasfeld je odlično ali relativno nisko skijaliste. Skija se uglavnom izmedju 1400-2000 mnv (osim Carnie koja vodi u sam Tropolah na oko 600 mnv). Iz tog razloga sam na Nasfeld odlazio uglavnom do sredine februara, a u martu sam birao skijalista gde se skija uglavnom na 2000+ mnv. Ne želim da baksuziram, može mart biti savršen, pogotovo što vidim da je trenutno na Nasfeldu snežna idila. Ne znam koliko ti je cena apartmana, ali ja nikada do sada (osim oko novogodišnjih praznika i to u Tirolu) nisam imao problema da nadjem apartman 10ak dana pre planiranog termina, koji je 20 - 25e dnevno po osobi i do 20 min voznje do skijališta. Zato bih ja na tvom mestu čekao da vidim vremenske prilike.

sev
16.01.2014, 17:21
Za Carnie sam čuo sve preporuke, ali mislim da ću je samo ja isprobati ;) Ova što je porediš sa Marinim vodama je ok, to je ona vozila... Vidi ako se njoj svidi tamo mi ćemo Nassfeld sigurno ponoviti, ali tamo idemo isključivo zbog mene :o Znam za tu stazu u Tarvisiu što je svi hvale, ali ja sam shvatio da tamo ipak ima više plavih staza...

iskreno, pusti Tarvisio, osim možda za kapućino ;). Npr. za suprugu je svakako lepša Kranjska Gora (ako ima snega, ali ako nema još više nema u Tarvizu, to je baš nisko, a plave staze su kod samog grada, visina negde Kosmaja ;)). A KG ti je 10min od Tarviza, put jedva da se može nazvati prevojem, veoma lako dostupno.

Ako ste sutra u Nassfeldu, javi pa da se dogovorimo i popijemo nešto na stazi, taman da vam objasnimo šta i kako... (ja sam takođe sa Gospođom:ski:).

Kutuzov
16.01.2014, 19:10
Jedino pitanje odnosno zamerku imam na termin koji planiraš. Nasfeld je odlično ali relativno nisko skijaliste. Skija se uglavnom izmedju 1400-2000 mnv (osim Carnie koja vodi u sam Tropolah na oko 600 mnv). Iz tog razloga sam na Nasfeld odlazio uglavnom do sredine februara, a u martu sam birao skijalista gde se skija uglavnom na 2000+ mnv. Ne želim da baksuziram, može mart biti savršen, pogotovo što vidim da je trenutno na Nasfeldu snežna idila. Ne znam koliko ti je cena apartmana, ali ja nikada do sada (osim oko novogodišnjih praznika i to u Tirolu) nisam imao problema da nadjem apartman 10ak dana pre planiranog termina, koji je 20 - 25e dnevno po osobi i do 20 min voznje do skijališta. Zato bih ja na tvom mestu čekao da vidim vremenske prilike.
Ja sam prelistavajuci upravo ovu temu skapirao da snega ima i u martu, ako nista drugo vestaka. Cini mi se da je nekoliko ljudi napisalo da je bilo u Nassfeldu u drugoj polovini marta. To je termin u kom ja vec godinama idem na skijanje (Bansko plus Kop). Apartman za 2-6 osoba je 60€ dnevno, nas je 4-oro. Besplatno otkazivanje do 15. februara.
Hvala na odgovoru!
Ja se nadam kao i prethodnih godina obilju snega polovinom februara kako je to vec obicaj poslednjih godina :) Verujem da Austrijanci bez problema to posle odrze do aprila..

Chaki
16.01.2014, 20:59
Evo smestili se u apartmane, videli Villach :) sutra smo u Gerlitzenu pošto nam je to najbliže, a i ja da se malo zagrejem, a Nassfeld smo planirali u subotu. Jeste i tada tamo?

farmaceut
17.01.2014, 15:10
Skijao sam ti u Nasffeldu pocetkom Aprila, na +8 C.
Snjega bude, visi i srednji djelovi drze odlicno (osim ako nisi bas picajzla :) ).
Problem je bio "kaljuga" na donjem dijeluCarnie, te donji dijelovi staza 40, 1 i 4 (gdje je inace usko grlo, a manja nadmorska visina).

Za Tarvisio i KG, meni je Tarvisio bolji zbog "pejzaza" i slikanja na vrhu Mt.Lussari.... a neko veliko skijanje nemas ni na jednom od ta dva skijanja.... (za 2-3h ce oba biti dobra).
U KG obavezno na pizzu, taverna u Hotelu Kotnik!

farmaceut
17.01.2014, 15:20
...prvi dan je predviđen za Gerlitzen, drugi za Nassfeld, treći verovatno Turracher Hohe, a četvrti Tarvisio....

Odlican izbor za 4 dana. Pripazi samo, Turracher ti je takodje dosta strm, zbog supruge... inace preljepo skijaliste.

Bad KK je relativno los zbog starih zica, iako su staze odlicne. (da te "ne ponese", jer ces proci kroz njega prema Turracheru...) Mozes ga uzeti u obzir umjesto Tarvisia, ali idi na "St.Oswald" kraj gdje su novije zice.

sev
17.01.2014, 17:03
Evo smestili se u apartmane, videli Villach :) sutra smo u Gerlitzenu pošto nam je to najbliže, a i ja da se malo zagrejem, a Nassfeld smo planirali u subotu. Jeste i tada tamo?

Na žalost, sutra ujutro odosmo. Dosta je, za sada:ski:, imali smo odličnu nedelju.

Inače, danas su Mokrine (Nassfeld na našem nam slovenačkom jeziku ;)) ponovo zatrpane snegom. Ako možeš da promeniš plan, snažno ti savetujem. Čak i da sutra ne pada sneg, dan posle velike mećave uvek se već do 11-12h naprave hupseri i u tim uslovima Pramollo (Nassfeld na italijanskom ;)) prosto nema laku stazu. Ovo ti pričam da Gospođa ne zamrzi skijanje.

Inače, BKK bih svakog dana u nedelji pretpostavio Kranjskoj Gori i Tarvizu.

Srećno i uživajte!

sev
17.01.2014, 17:07
E da, čisto da znaš: subotom od 18.30h imaš noćno skijanje na poslednjem delu Millenijuma i to za svega 8 Eur!!! Ovo nikada ne propustim u dolasku, prosto je ZAISTA skijanje, ne zezanje kao obično po većini sličnih centara.

Proveri samo stanje staze, danas ceo dan u Trepolahu pada kiša, tako da je taj poslednji deo Karnije razvaljen. Na planini gore je idila... posle danas, opasno se približava granici od 3m snega!!!

Kutuzov
17.01.2014, 18:18
Hvala Farmaceut. Tvojim sam se izmedju ostalog iskustvima i vodio rezervisuci sto ne znaci da savet nije dobronameran i da nedajboze ne moze da ispadne drugojacije.

Chaki
17.01.2014, 22:26
Mislim da ću jedva izdržati i ovo dnevno :rolleyes:

Sutra definitivno idemo u Nassfeld s tim da će mi supruga verovatno penzionerski skijati pošto se danas dobro skršila u Gerlitzenu. Btw, u Gerlitzenu sam danas sigurno pola dana proveo s njom i uz dve pauze, ali sam obišao uglavnom sve staze sem onih par kraćih crnih, skiline mi pokazao na kraju 50 km... Aj napisaću izveštaj čim se nakanim u odgovarajućoj temi da ne zatrpavam ovu. Pozdrav

vasko
19.01.2014, 03:39
Pozzz ljudi, planiram u martu da idem u Nassfeld.
Zanima me dionica od Kranjske Gore do Hermagora - plan je da se iskljucim kod Podkorena desno i udjem u Austriju, pa nastavim... Ili da idem preko Travisia?
I da, ako u Austriji ne idem auto putem, ne moram da kupujem vinjetu?

stekan
19.01.2014, 09:02
I da, ako u Austriji ne idem auto putem, ne moram da kupujem vinjetu?

Ako misliš na slovenačku vizu, obavezna je i ako ako ti prednji lijevi točak nagazi na autoput na graničnom prelazu. Ja sam je morao platiti kad sam išao do Čateških toplica (od graničnog prelaza do silaska na sporedni put ima 300 m). Dali su mi demokratsku mogućnost izbora: ili da kupim vinjetu za 15 EUR ili da platim kaznu 150 EUR.

sasacg
19.01.2014, 11:06
Mislio je na austrijsku vinjetu valjda...Ako ne koristis autoput,ne treba ti vinjeta

Kutuzov
19.01.2014, 11:52
Takodje plainram u martu za Nassfeld i listajuci hrvatske forume na temu kako ne platiti sovenacku vinjetu dosao sam do sledece rute:

Beograd - odvajanje ispred Zagreba (Zagreb istok) ka Varazdinu - ispred Varazdina levo za Ptuj - Maribor - Klagenfurt - Villach - Heramgor.

Ispod 750 km, ne koristi se autoput u Sloveniji.

Jos kraci put - nakon Zagreba, tacnije kod Zapresica odvojiti se ka Kumorovecu, pred slovenacku granicu izaci s autoputa i magistralnim putem do Maribora, a zatim na zapad ka Dravogradu i ukjucenje na autrijski autoput pre Klagenfurta. 720-730 km.

Hrvati kukaju na slovenacku policiju..

Sad, ja sam isao do Maribora pre 10 godina (upravo preko Zapresica) i tada nije bilo autoputa od granice do Mabirora te stoga ni potrebe za izbegavanjem vinjete. Planirana ruta je poroizvod tudjih iskustava, google-a i via Michelline-a. Ako neko ima iskustva, molim da ih podeli. :)

Gazza
19.01.2014, 13:16
Da ides kroz Sloveniju za Graz onda bih ti savetovao da izbegnes slovenacku vinjetu preko Ptuja i Lenarta pa na Mureck, daleko si od autoputa koji se naplacuje i nema opasnosti da zalutas greskom na autoput. Ali varijanta od Ptuja preko Maribora pa na Klagenfurt nije za preporuku jer oko Maribora gotovo da imas 90% sanse da se nadjes na nekom putu koji je u sistemu vinjeta. Namerno su stavili neke brze puteve koji inace imaju karakter gradskih saobracajnica u sistem vinjeta i stvarno postoji ogromna verovatnoca da izletis na neku deonicu koja je pod naplatom a da to ne ocekujes.

vasko
19.01.2014, 14:05
Mislio je na austrijsku vinjetu valjda...Ako ne koristis autoput,ne treba ti vinjeta


Takodje plainram u martu za Nassfeld i listajuci hrvatske forume na temu kako ne platiti sovenacku vinjetu dosao sam do sledece rute:

Beograd - odvajanje ispred Zagreba (Zagreb istok) ka Varazdinu - ispred Varazdina levo za Ptuj - Maribor - Klagenfurt - Villach - Heramgor.

Ispod 750 km, ne koristi se autoput u Sloveniji.

Jos kraci put - nakon Zagreba, tacnije kod Zapresica odvojiti se ka Kumorovecu, pred slovenacku granicu izaci s autoputa i magistralnim putem do Maribora, a zatim na zapad ka Dravogradu i ukjucenje na autrijski autoput pre Klagenfurta. 720-730 km.

Hrvati kukaju na slovenacku policiju..

Sad, ja sam isao do Maribora pre 10 godina (upravo preko Zapresica) i tada nije bilo autoputa od granice do Mabirora te stoga ni potrebe za izbegavanjem vinjete. Planirana ruta je poroizvod tudjih iskustava, google-a i via Michelline-a. Ako neko ima iskustva, molim da ih podeli. :)

Da, mislio sam na austrijsku vinjetu!
Sto se tice ovog puta preko Podkorena do Austrije, da li je on regularan za proc pocetkom marta?

Kutuzov
19.01.2014, 14:21
Gazza, hvala na savetu !
Naci cemo nesto, ima vremena .. gledao sam opciju preko Rogaske Slatine - Celja - Velenja - Sloven Gradeca pa dalje na Klagenfurt ... to je takodje daleko od autoputa osim sto kod Celja mora da se presece.

jopopo
19.01.2014, 15:34
Gazza, hvala na savetu !
Naci cemo nesto, ima vremena .. gledao sam opciju preko Rogaske Slatine - Celja - Velenja - Sloven Gradeca pa dalje na Klagenfurt ... to je takodje daleko od autoputa osim sto kod Celja mora da se presece.
Koji je razlog neplaćanja vinjeta kroz SLO/AT osim uštede od 38,5 evra i gubljenja vremena okolo/naokolo? :smoke:

vasko
19.01.2014, 15:49
Pa u 2 pravca to je skoro 80 eura. Na 4 putnika nije strasno, ali za putnika je to po dnevni ski pass.

ftj
19.01.2014, 16:13
Vinjeta za SLO ti vazi 30 dana(ima i od 7 al ta ti ne odgovara) a za AUS kolko se secam 15.

Dakle platices 38e vise, imaces 200 km manje i verovatno po 2.5 sata manje u oba pravca i neces razmisljati o ruti i da li ce te negde navesti na autoput.

Al sta znam ako ti je do lagane voznje po lepim predelima onda samo napred ali ako gledas da ustedis nisam siguran da se isplati.

vasko
19.01.2014, 16:20
Valjda je za Sloveniju tarifa za 7 i za 15 dana (15 i 30e) a u Austriji 8,5 za 10 dana + naplata tunela i jos neka putarina koliko sam uspio da vidim na viamichellinu.
Slovenacku cu da platim, ali htio sam da izbjegnem ovu Austrijsku, jer u oba pravca stedim oko 50-60e, pa sam zato htio da idem do Kranjske Gore-Podkorena, pa desno u Austriju i onda lokalnim putem oko 100km do Hermagora.
Je li ima neko iskustvo sa ovom rutom?

igorc
19.01.2014, 17:49
30e slovenija,17e austrija/oba pravca/ i tunel karawanke 14e/oba pravca/ i ne razmisljas o lokalnim putevima i prevojima.

farmaceut
19.01.2014, 20:53
Ako ides u Nassfeld, Karavanke tunel (7 eura) izbjegnes tako sto u Jesenicama ides na K.Goru, pa na Tarvisio, pa nazad u AT. Ovaj put je u kilometrazom identican kao i autoputem kroz tunel. Jeste sporiji (uglavnom 80km/h), ali i autoput varijanta nije toliko brza, stajes dok platis "tunelarinu", pa kroz tunel vozis 80km/h, pa dobar dio kroz AT na autoputu 100 km/h... Ispadne max 10-15 min duze.
Prolazio sam u zadnjih par godina sigurno 20-tak puta kroz sve varijante izmedju KG, Villacha, Tarv. i Nassfelda, i to ti je najoptimalnije.

AT vinjeta ti je ~ 8 eura, i vazi 10 dana. To ti je najcesce dovoljno za cijeli odmor, a ne zezas se, mozes do Villacha u shoping, setnju i sl. Platis i budes sretan....
SLO vinjetu isto tako preboli i ne razmisljaj. Kazne su stasno skupe, DARS stoji na svakom izlazu i hvata.

Dakle, 38 eura za 10 dana, ili 23 eura za 7 dana i vozi.... sve ostalo je nepotrebna briga.

farmaceut
19.01.2014, 21:03
Podkoren se za Nassfeld nikako ne isplati, uspon jeste interesantan, ali se sporije vozi, cesta je losija, a kada se spustis u AT baca te previse istocno, i dosta vozis kroz lokalna sela (50km/h).

jopopo
19.01.2014, 21:50
pa kroz tunel vozis 80km/h, pa dobar dio kroz AT na autoputu 100 km/h...
:sm022:
Vozi koliko hoćeš, niko te ne pita ako nema gužve.

Chaki
19.01.2014, 22:03
Ko je danas skijao u Nassfeldu imao je freeride gotovo na svakoj stazi ;) Kod polazne stanice Milleniuma kiša koja se kako se ide gore pretvara u mešavinu snega i leda, da bi posle prerasla u sneg i tako do kraja dana, a verovatno i celu noć pre toga. Pritom Millenium proradio tek nešto posle pola 10 zbog loših uslova praćenih grmljavinom. Na svim vrhovima magla koja se posle razbistri kad se spuštaš dole. Sve staze na kojima sam bio, sem donjeg dela Carnie, pune svežeg neutabanog snega, kojeg ako se pomeriš od centra ima i po 40-50 cm, neverovatan osećaj, dok sam se spuštao sa br. 70 imao sam osećaj kao da me helikopter izbacio u neku divljinu, nigde nikog okolo, stazom niko prolazio još nije... :) Nikad u sličnim uslovima nisam skijao... sunce se nije ni promolilo. Sve u svemu, vredelo je, iako sam u dva navrata bio gola voda i zbog toga morao da prekinem skijanje, ipak sam nakupio nekih 43 km i obišao, sem par plavih staza komplet deo od treće stanice Milleniuma do Carnie. Sa druge strane mi žao pošto sam prvi put ovde što uslovi nisu bili bolji, pa da sam video onab pravi Nassfeld sa tvrdim utabanim stazama... I da, ovaj sneg je poprilično usporio Carniu tako da skoro ceo onaj srednji deo je veslanje, spuštao sam se nešto manje od 20 min...

sev
19.01.2014, 22:54
Svi su već sve rekli o putu i vinjetama, samo da dodam:

Od Kranjske Gore preko Podkorena nikako nema rezona ići, osim leti motorom (zanimacija), direktno u Villach (Louis ;)). Jer, prevoj je oštar, put uzak, a preko Tarviza skoro da ne postoji prevoj, veoma lak i brz put. Plus, skrenete pre same granice levo i posetite čuvenu Planicu ;))). Od Tarviza ka Nassfeldu SVE može lokalnim putem, pa nije potrebna ni AUS vinjeta.

Ko hoće da izbegne SLO vinjetu, najbolja opcija je: od granice lokalnim putem na Brežice (pored Mokrice golf kluba, dakle ne mora ni onih 300m auto-putem), pa Krško, pa sve pored Save do Radeča, onda krenete ka Celju, pa na Hrastnik (mada, ja obično već kod Zidanog mosta preprečim uskim putem pored Save ka Hrastniku), pa sve pored Save do Litije i eto vas u Ljubljani sa severne strane (idealno za BTC ;)).

Od Ljubljane starim, kratkim i odličnim putem na Kranj, pa je najlakše na Naklo i Tržič i onda tunelom Ljubelj (besplatan) spustite se u Klagenfurt. Odatle južnom stranom WOrther jezera, lokalnim putevima ka Fakker See i onda u Villach (dakle ne treba ni AUS vinjeta).

Ima varijanta i do Kranjske Gore, ali je posle Kranja loša za auto (podnošljiva za motor).

Posle godina i godina iskustva, moj prijateljski savet svima je: platite vinjete i vozite se opušteno. Jedino ima smisla, ako se ide u Nassfeld, ići na Kranjsku Goru (isključenje kod Jasenica, neposredno pre Karavanski) i tako uštedeti tunel 14eur u dva smera i 8.5eur AUS vinjetu. Tu nema gubitaka ni u vremenu, ni u komoditetu, mada je prava šteta preskočiti šoping u VIllachu. Ja lično i to platim na kraju...

farmaceut
19.01.2014, 23:12
:sm022:
Vozi koliko hoćeš, niko te ne pita ako nema gužve.

Uglavnom ne pita, ali ako si baksuz pa te uhvati AT patrola ispod nadvoznjaka (kao sto je mog rodjaka), gdje je bilo 50km/h (samo ispod nadvoznajka, par desetaka metara, inace 70 ili 90km/h), onda nema "pitanja", vec iskesiras pola skijanja na licu mjesta (ili 2x vise na sudu...)
Od tada, iako volim nagaziti, na tunelima, petljama i sl. se dobro pripazim.

vasko
20.01.2014, 00:39
Farmaceut, sev, hvala puno na savjetima, puno ste mi pomogli! kao i svi sa utiscima iz prethodnih godina.
Idem prvi put ove godine, a krecem iz Budve (Dbk-Ploče-...), tako da cu odraditi regularnu turu sa all inclusive vinjetama.
Slutio sam da bi ušteda mogla biti veća jer se troškovi dijele samo na 2 dijela.
Bice nekih slika u martu :)

clive
20.01.2014, 06:54
@Kutuzov

Proveri da li je GP preko kojeg nameravaš iz Hr u Slo medjunarodni ili medjudržavni.

U kraju u kojem nameravaš da predješ su bila dva prelaza samo za Slo-Hr državljane, ne znam da li se nešto promenilo ulaskom Hr u EU.

Kutuzov
21.01.2014, 12:44
@clive

ima li sada izmedju Slovenije i Hrvatske granicnih prelaza ? To je sada EU, zar ne ?

Nisam se jos odlucio .. mozda cu i na autoput, ako odlucim da skijam i tog dana u kome putujem.

Rossignol 8s
21.01.2014, 14:25
@clive

ima li sada izmedju Slovenije i Hrvatske granicnih prelaza ? To je sada EU, zar ne ?

Nisam se jos odlucio .. mozda cu i na autoput, ako odlucim da skijam i tog dana u kome putujem.

sada postoji samo jedan punkt, odnosno nemaš više prvo HR graničare pa SLO graničare, nego samo 1 pasošku pa carinsku kontrolu.

wlad
21.01.2014, 14:36
HR je u EU ali nije u Šengenu, pa samim tim sada imaš pasošku kontrolu dok carine nema..

sasacg
21.01.2014, 14:42
Kad se overava tax free racun,da li to radimo na Slo-Hr granici ili na Hr-Srb?

wlad
21.01.2014, 14:47
Nisam radio ali pretpostavljam da se to sada radi pri izlasku iz HR (HR-RS granica).

(ovaj moj gornji komentar se odnosi naravno na SLO-HR granicu - da ima pasoška kontrola a da nema carine)

Belgarath_
21.01.2014, 15:00
Od kako su hrvati u uniji hrvatski punkt za peoveru pasosa je pomeren kod slovenacke granice u bukvalno su carinici jedan pored drugoga

Rossignol 8s
21.01.2014, 16:22
tax free se sada radi na HR-SRB granici.

sasacg
21.01.2014, 16:25
Jeste li vi sigurni u to. Cini mi se da je jedan moj drug kupovao gume i felne u Slo i tax free overavao na Slo-Hr granici. Kazem,cini mi se. Nisam 100% siguran. Pitacu ga

Rossignol 8s
21.01.2014, 16:34
Jeste li vi sigurni u to. Cini mi se da je jedan moj drug kupovao gume i felne u Slo i tax free overavao na Slo-Hr granici. Kazem,cini mi se. Nisam 100% siguran. Pitacu ga
Tako je bilo do 30.06.2013. kada je Hr ušla u EU. Od tada se tax free overa pomerila na Batrovce

sasacg
21.01.2014, 16:40
Moguce da sam nesto pomesao. Cini mi se da je uzimao zimske gume u oktobru i to mi rekao... javim kad saznam

jopopo
21.01.2014, 17:24
Overava se na izlasku iz EU, nema veze da li je zona šengena ili ne jer iznosiš robu iz EU. Drugačije bi ispalo da možeš robu da overiš na SLO-HR pa prodaš tu istu robu ispod cene , povoljnije, dok si na teritoriji Hrvatske. Uključite male, sive ćelije :)

sasacg
21.01.2014, 17:47
Ja sam permutovao,ali ti si malo preostar sa tim "ukljucivanjem sivih celija"

jopopo
21.01.2014, 20:11
Ja sam permutovao,ali ti si malo preostar sa tim "ukljucivanjem sivih celija"
Ništa nisam loše mislio, samo da logički povežete stvari. :dontknow: Sorry

farmaceut
21.01.2014, 20:16
Na izlazu iz HR se ovjerava tax-free. Provjereno i "ovjereno" prije 10-tak dana :)

sasacg
21.01.2014, 20:18
Sve ok ;) ja sam ga pogresno bio shvatio ili mi je on tada lose rekao

wlad
22.01.2014, 12:07
Od kako su hrvati u uniji hrvatski punkt za peoveru pasosa je pomeren kod slovenacke granice u bukvalno su carinici jedan pored drugoga

To nisu carinici, pošto carine sada nema između HR-SLO granice, postoji samo pasoška kontrola (pošto HR nije u Šengenu) koju radi policija - a sada su ih stavili na jedan punkt da bi ubrzali proceduru..

Kada HR uđe u Šengen onda će nam biti još jednostavnije, tj. neće postojati kontrola između HR-SLO.

wlad
27.01.2014, 21:10
Danas odlično skijanje u Nassfeldu, pravi minus, nisu betonirane staze - tvrde ali ne pretvrde - taman da drže ceo dan a da se lepo skija. Snega ima mnogo (po sajtu 270cm) i odličnog je kvaliteta - škripi :ok:

Iako je po prognozi stajalo da će biti 1h sunca, veći deo dana je bilo sunce, tek posle 14h su se navukli oblaci i počeo je da pada sneg - ali je vidljivost bila dobra - bez magle.

Evo i nekoliko današnjih slika:

13160

13161

13162

13163

13164

funyrace
27.01.2014, 21:43
Ja nažalost ove slike ne vidim.

Buda
29.01.2014, 01:18
Ja nažalost ove slike ne vidim.
I meni se često dešava da ne vidim slike a to sam rešio desnim klikom na ikonicu pa open image in new tab i uloguješ se pošto će tražiti logovanje.Osvežiš stranicu na postu i nakon toga će prikazivati sve postovane fotografije. Na žalost ovo treba raditi prilikom svake posete forumu :(

wlad
29.01.2014, 21:13
Danas predobro skijanje, staze odlično sređene i vidljivost dobra (iako ujutro nije tako izgledalo :))

13170

sev
29.01.2014, 22:09
Znaš i sam da tamo jutro dole ne znači mnogo, dok se ne popneš Milenijumom...

Uživaj!:ski:

sev
29.01.2014, 22:10
Ja nažalost ove slike ne vidim.
AKo se ne varam, to je uglavnom sa staze 1?

Predobra staza inače, meni posle 75 crne (poslednja fotka), možda i najbolja...

wlad
30.01.2014, 19:30
Od ovih prvih četiri: prve dve sa vrha jedinice, treća sa vrha crne (žica 22) - pogled ka IT i četvrta sa dna crne. Ova odvojena je sa Carnia-e..

Danas ceo dan mećava, ono što je super je da nema magle, vidljivost OK (ne naravno idealna ;)). Što se tiče staza, preko utabanog snega jedno 20-30cm svežeg snega, tako da sam "isukao" jutros Line SFR i koristio isti ceo dan, van staze odlično (tamo sam bio 80% vremena).

Na stazi sa uzanim skijicama se ljudi muče. Danas bi trebalo da je palo za ceo dan oko 50cm snega a sutra bi trebalo i nešto više da pada i još nešto treba da padne u subotu... Sutra/prekosutra bi trebalo da bude još bolji offpiste - tako da sada odmaram i pripremam se psihofizički :D Samo da ne krene magla neka i pokvari mi planove ;)

Koliko vidim sličan scenario je u svim AT/IT skijalištima ovih dana, tako da ko može - neka beži u planine (naravno ovo važi za ljubitelje skijanja van staza).


Znaš i sam da tamo jutro dole ne znači mnogo, dok se ne popneš Milenijumom...

Pa da, ali ujutru prvo što pogledam su webcamovi a ništa se pametno ne vidi ;)

Jutros je velika mećava ovde bila, i dole i gore ;) pa sam se plašio da će biti magluštine..

wlad
31.01.2014, 10:49
Danas zatvoren Nassfeld :(, a nije zdravo ići kolima ni u druge centre pošto po ulicama ima i po 20cm snega (posle čišćenja).. Sinoć smo posle skijanja ostavili auto parkiran i potpuno čist bez trunke snega a jutros je auto izgledao ovako (nalazi se u sredini zatrpan ;)):

13179

13180

Otrpali smo sanduk i izvadili skije pa mislili da idemo peške do Milenijuma ali džaba ne rade žice.... Palo je u podnožju minimum 80cm a gore ko zna koliko, a najavljuju do sutra još toliko.......

Nadam se da ćemo sutra da skijamo :sm018:

Tadija_91
31.01.2014, 15:40
Ovo nije humano, koja zurka tamo :hair:
al zato kad kad krene vertikalni transport da radi :sm011:

PS pretpostavljam da ovde nema poente ni da probas da se penjes sa kožama i dukeom?

wlad
31.01.2014, 23:28
Nisam ni poneo kože :D, a ne verujem i da može, danas smo se šetali ujutru i na dnu staze ima jedno metar neutabanog svežeg snega - ko će po tome gaziti? ;)

SnowBeliever
31.01.2014, 23:44
auuu...koje ludio od snega...haha

wlad
01.02.2014, 09:30
Ni danas ne radi Nassfeld:


Due to the acute snowfall and avalanches the Nassfeld ski area and the Nassfeld road B90 are also closed today! We apologize for any inconvenience.

Ne ostaje nam ništa osim da otrpavamo ponovo auto i da se pakujemo za sutra ;)
(a inače je jutros na kratko stao da pada sneg a sada opet zatrpava)

wlad
01.02.2014, 11:39
Razočarali su me Nassfeld-ovci za ski pass, dva dana im ne radi ski centar i ne vraćaju ništa. Kao radi Gerlitzen a to je TopSki pass (koji je kupljen u Nassfeldu). Ja im kažem kojim autobusom da odemo do Gerlitzena a oni odgovaraju: ne znamo, proverite sa autobusima.

Juče svi putevi bili zavejani u Tropolachu a danas očisitili glavne ulice ali svi lopataju aute (mi smo evo otkopali posle 2h, a juče smo ga isto većim delom već bili otkopali) - normalno da ne mogu da se voze autom negde drugde...

Nisu to neke pare, ali poslovnost :sm008:

Inače danas je dole u Tropolachu oko 1c i pada jako mokar sneg slabijeg intenziteta.

Peja01
01.02.2014, 12:28
Razočarali su me Nassfeld-ovci za ski pass, dva dana im ne radi ski centar i ne vraćaju ništa. Kao radi Gerlitzen a to je TopSki pass (koji je kupljen u Nassfeldu). Ja im kažem kojim autobusom da odemo do Gerlitzena a oni odgovaraju: ne znamo, proverite sa autobusima.

Juče svi putevi bili zavejani u Tropolachu a danas očisitili glavne ulice ali svi lopataju aute (mi smo evo otkopali posle 2h, a juče smo ga isto većim delom već bili otkopali) - normalno da ne mogu da se voze autom negde drugde...

Nisu to neke pare, ali poslovnost :sm008:

Inače danas je dole u Tropolachu oko 1c i pada jako mokar sneg slabijeg intenziteta.

To ti je Austrija, smeškaju se dok ne uzmu pare a onda teško šta vraćaju. Kada se nešto slično desi na Kopu svi kao svetli primer navode evropska skijališta. Evo lepog primera austrijske poslovnosti:sm008:.

hallo
01.02.2014, 13:11
Da @Wlad nije iskusio, iskreno, ne bih POVEROVAO...bljak...NISTA vise necu reci protiv Kopaonika ili bilo kog skijalista kod nas..

jopopo
01.02.2014, 19:35
To ti je Austrija, smeškaju se dok ne uzmu pare a onda teško šta vraćaju. Kada se nešto slično desi na Kopu svi kao svetli primer navode evropska skijališta. Evo lepog primera austrijske poslovnosti:sm008:.
Zavisi od regije do regije. Ja sam imao slučaj u Ski Amade regiji pre 5-6 godina gde smo dva ski-pasa vratili bez ikakvog objašnjavanja dan ranije i vratili su nam po oko 18 evra po ski-pasu plus depozit (naravno).

Peja01
01.02.2014, 19:56
Meni su na Kopaoniku pre 2 godine vratili novac za ski bez ikakvog odbitka jer mi je dete imalo temperaturu, pritom mi nisu nista trazili od papira i sve na reč.

wlad
01.02.2014, 20:26
Ovde vraćaju novac isto ali uz lekarsku potvrdu, ali nešto mi se više isplati da mi ne vraćaju novac (da se ne slomim ;)).