PDA

Pogledati punu verziju : Pomoc



Martinix
14.01.2010, 15:36
Pozdrav svim clanovima foruma , drugar mi je preporucio sajt rekao mi je da mu je dosta pomogao , moj problem je sleedeci , ako neko moze da mi kaze gde i kada mogu da se pohadjaju skole skijanja ? Kao i gde je najpovoljnije mislim gde preporucujete da se kupe skije + pancerice...i ostala oprema ?

wlad
14.01.2010, 23:58
Ako nikada do sada nisi stao na skije, tj. nisi se "zaljubio" u skinanje - ne preporučujem ti da kupuješ opremu, osim naravno jakne i ski pantalona.

Za početak iznajmi opremu i učitelja skijanja, zavisi gde ćeš da ideš na (prvo) skijanje - zavisi i kojeg instruktora da uzmeš. Raspitaj se pre nego što uzmeš instruktora, pošto naravno kao i za sve drugo, ako je dobar učitelj (još bolje instruktorka :D) bolje ćeš i savladati "gradivo".........

Javi se dalje sa pitanjima i dobrodošao na forum! :ok:

Martinix
15.01.2010, 00:49
Stao na skije jesam ali nisam se dobro proveo :) veliki sam ljubitelj zimskih sportova ali usled nedostatka mogucnosti i uslova nikad nisam boravio na planini duze od 1-2 dana.. a to je premalo da ista naucim...a imam veliku zelju da naucim bas , kolko je potrebno vremena i prakse da budem bar osrednji skijas ?

milos_pg_91
15.01.2010, 15:33
Pa po mojoj procjeni, ako si ikada stajao na skije do sad, trebalo bi ti jedno 6,7 dana da savladas osnovnu tehniku, da se spustas stazama srednje tezine. Naravno, uz nekoga sa iskustvom ko bi radio sa tobom.