PDA

Pogledati punu verziju : Bansko u februaru



aca.go2
14.01.2010, 15:09
Bansko, najmlađi je i najrazvijeniji ski centar u Bugarskoj, nalazi se u podnožju veličanstvenog pirinskog masiva na 160 km od Sofije.

Intenzivno priprema kandidaturu za zimske Olimpijske igre 2014.

Tražeći pravu alternativu za Alpe, ovde ćete naći staze za sve ukuse: od blago kosih za početnike do strmih, ponegde gotovo vertikalnih padina, za one koji dobro skijaju. Turisti se odlučuju za Bansko i zato što je ovde najduža skijaška sezona u Bugarskoj, od decembra do maja, obilne snežne padavine i postojan snežni pokrivač. Produžetku skijaške sezone doprinose i snežni topovi, koji uz pomoć nove tehnologije mogu da održavaju staze i na temperaturi do +5C.

Od svakog hotela idu minibusevi do gondole. Za manje od 20 minuta popećete se njom do ski centra, koji se nalazi na približno 12 km od grada. Oni koji žele da se spuste do samog grada na skijama ili snoubordu, mogu da probaju jedinstvenu ski stazu, dugu 16 km, koja prolazi kroz šumu i odgovara svim skijašima.

Infrastruktura modernog centra i bogat after - ski program, gostionice, kafići i diskoteke, skladno se uklapaju i dopunjuju sa istorijskim ambijentom tipičnog bugarskog sela.

Pored mnogobrojnih aktivnoski koje Bansko pruža, takođe treba obići i sam grad koji je uspavan u kulturi 10.og veka i koji je postao divna kombinacija stare tradicije i modernih objekata. Centar grada obiluje bugarskom arhitekturom, sa kamenim i drvenim građevinama i posetioci mogu da upiju celu atmosferu šetnjom ulicama od kaldrme, posmatrajući lokalne folkloraše i slušajući lokalnu muziku.

Tadija_91
14.01.2010, 15:23
Intenzivno priprema kandidaturu za zimske Olimpijske igre 2014.


Sochi je odavno dobio OI 2014. , dok se Bansko jos priprema za kandidaturu:jester:

wlad
14.01.2010, 23:54
Možda za letnju 2016 ;).

filips
17.01.2010, 10:40
Koja je cena privatnog smestaja u banskom?

flopo
18.01.2010, 18:38
Filips ,
posloao sam ti private msg. kao jedna od najboljih opcije,pogledaaj .

lector
18.01.2010, 19:45
aj bogati posalji i meni na Private...

shaolin_master
19.01.2010, 22:47
Posalji i meni na private za termin od 20.02 do 27.02 ili nesto oko ovih datuma

Bansko Vladan
21.01.2010, 08:57
88 leva apartman , 68 leva studio na dan.

Bartman
21.01.2010, 12:26
jel ima tamo provoda tipa modernih diskoteka i dobrih curica (za i bez para)

JasminaT
21.01.2010, 22:10
Bansko, najmlađi je i najrazvijeniji ski centar u Bugarskoj, nalazi se u podnožju veličanstvenog pirinskog masiva na 160 km od Sofije.

Intenzivno priprema kandidaturu za zimske Olimpijske igre 2014.

Tražeći pravu alternativu za Alpe, ovde ćete naći staze za sve ukuse: od blago kosih za početnike do strmih, ponegde gotovo vertikalnih padina, za one koji dobro skijaju. Turisti se odlučuju za Bansko i zato što je ovde najduža skijaška sezona u Bugarskoj, od decembra do maja, obilne snežne padavine i postojan snežni pokrivač. Produžetku skijaške sezone doprinose i snežni topovi, koji uz pomoć nove tehnologije mogu da održavaju staze i na temperaturi do +5C.

Od svakog hotela idu minibusevi do gondole. Za manje od 20 minuta popećete se njom do ski centra, koji se nalazi na približno 12 km od grada. Oni koji žele da se spuste do samog grada na skijama ili snoubordu, mogu da probaju jedinstvenu ski stazu, dugu 16 km, koja prolazi kroz šumu i odgovara svim skijašima.

Infrastruktura modernog centra i bogat after - ski program, gostionice, kafići i diskoteke, skladno se uklapaju i dopunjuju sa istorijskim ambijentom tipičnog bugarskog sela.

Pored mnogobrojnih aktivnoski koje Bansko pruža, takođe treba obići i sam grad koji je uspavan u kulturi 10.og veka i koji je postao divna kombinacija stare tradicije i modernih objekata. Centar grada obiluje bugarskom arhitekturom, sa kamenim i drvenim građevinama i posetioci mogu da upiju celu atmosferu šetnjom ulicama od kaldrme, posmatrajući lokalne folkloraše i slušajući lokalnu muziku.

Bansko je super skijaški centar, ali:
Gondola nema šanse da stigne za manje od 20 minuta.
Ski staza koju pominješ je tako zvani ski road i nije dugačak 16 nego 11 km.
Staze su super, ali nisu baš za početnike. Strme su, doduše široke, ali nisu jednostavne za početnike.
Da li si bio u Banskom?
Soči se već skoro 2 godine reklamira na Eurosport-u kao domaćin Olimpijskih igara 2014. Pratiš li ti sport uopšte ili je tvoj post samo reklama agencije?

kompe
22.01.2010, 00:39
Aco,Aco,opet pravis zbrku na forumu...

Admine care,prebacuj ove postove u rubriku 'Bansko' :sm018:

Pink
22.01.2010, 12:29
jel ima tamo provoda tipa modernih diskoteka i dobrih curica (za i bez para)

Hehehe... Bartman-e, curice nikad ne idu bez neke vrste nadoknade!

Bartman
22.01.2010, 12:46
nije u pitanju, ako su cemu (punoljetne pod 1.) he he he he!
idemo tamo na provod i skijanje
neka informacija po tom pitanju je uvijek dobrodosla
ide nas dosta i dobro smo drustvo za provod tako da im nece bit zao

Nikolay
23.01.2010, 14:44
Aco Aco, smanji malo dozivljaj, ovo je forum, nije mesto za reklamiranje. Jeste Bansko lepo, ali.....ti ga maximalno ulepsha.

Pink
06.02.2010, 17:30
A Bartman-e jesi li ti punoletan? hihihhiihiih

Bartman
08.02.2010, 12:30
jesam, a ti?
ako imas sta mozes mi na pvt poslat

Pink
08.02.2010, 18:41
O Bartman-e ja se ovde loodo zabavljam bockajući te, a ti si verovatno mislio da sam ja neka podvodačica za Bansko :)))))

Bartman
09.02.2010, 08:28
krivo si me shvatila
samo sam zejlan provoda tamo a svaki savjet je dobrodosao
poz

naya
16.02.2010, 21:54
Zdravo svima,
nadam se da ce neko moci da odgovori na moje pitanje :)
Cula sam razlicite informacije vezane za ski pass u Bugarskoj, odnosno da je u cenu ski pass-a ukljucena i oprema, skije. Da li da nosim svoju opremu ili ne? I da li se moze kupiti samo karta, bez opreme?
Unapred hvala!!

Bartman
17.02.2010, 07:14
moze sve kombinacije
www.banskoski.com (http://www.banskoski.com)