PDA

Pogledati punu verziju : Rtanj?



DRAGON
14.01.2010, 12:25
Imam opciju da uzmerm sobu u Rtnju. Bio sam tamo vise puta, ali uvek na klopi i picu, ali ne znam kakve su sobe, a vodim dete.

Da li je neko bio u poslednje vreme i kakva su iskustva?

Znam da su tu uglavnom mladji, studenti, itd...pa, jel ima nocu nekih aktivnosti :dziveli:, odnosno, jel moze da se spava normalno?

boris
14.01.2010, 14:04
Zadnjih par godina sam boravio gore.Imam tri klinca (8,6 i 3 godine).Smestaj je prilicno skroman,ali ako nisi probirljiv neces imati problema.Grejanje je odlicno,klinci se igraju sa drugarima ispred objekta,a uvece u TV sali.O prednosti pozicije da ne pricam.:ok: Prosle godine sam bio bas iznad kafea.Cuje se galama ali je podnosljivo.
Rezervisi i uzivajte.:ski:

ogi86
14.01.2010, 14:18
U Rtnju sobe sa kupatilom(postoje i sa zajednickim) su skroz korektne, u kamin sali se uvece pusta malo glasnija muzika i bude dosta velika guzva ali sve to traje do 1.
Od mene imate apsolutnu preporuku za Rtanj, nije neki luksuz cak naprotiv ali sto je najbitnije cisto je i skuplja se ekipa ljudi koja stvarno voli skijanje tako da mislim da ce vam biti ok! pozdrav :dziveli:file:///C:/DOCUME%7E1/user/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-2.pngfile:///C:/DOCUME%7E1/user/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.png

DRAGON
14.01.2010, 14:44
Super, uzeo sam sobu sa kupatilom. Jos saamo da padne jos malo snega.

Disco
21.01.2010, 16:06
Evo ja sam pre 5 dana doshao iz Rtnja, pa da dam detalje za buduce posetioce.
Dorucak je od 8 - 9:30. Ruchak od 17-18:30.
Klopa je raznolika. Na prvi pogled, osecao sma se kao u obdanistu sa onim metalnim soljama za chaj i plasticnim tanjirima, ali kad sam se privikao bilo je super. Jaje na oko, virshle gibanica podrigusa kackavalj i zemicke su jelovnik za pre staze, a popodne supa ili chorba ako nije pasulj, riba, teletina, pljeskavica, snicla, grasak povrce..... i obavezno puding ili kompot za kraj. sve ono sto se inace jede kada deca odu na ekskurziju u Pionirski grad :)
Ponestite bonove koje ste dobili na recepciji, da vam baba Milena u beloj kecelji i borosanama stiklira datum :)
U trpezariji ima TV sa normanlim izborom kanala, gde se posle vecere svira klavir, ili igraju drustvene igre. Uglavnom oko petnestak dece trci naokolo.
Kamin sala je u stvari kafic sa kaminom, ambijent je fenomenalan, sve je u kamenu i drvetu. Popodne bude fina muzikica lagana i uz kuvani Vranac pada opasno kuliranje. Uvece je malo aktvinije muzika se zalece i sve je glasnija do ponoci. Covece ne ljuti se gitare i karte mogu se naci na stolu na izvolte i zurka je tu.
Shank drzi ove godine par momaka iz Novog Sada i dace vam sve sto zelite. Pustaju super muziku, ako niste fan narodnjaka.
Kod recepcije postoji jos jednan kutak "Odzaklija", gde moze u fenomenalnom ambijentu da se klopa. Ujutru imaju pekaru sa vrelim lepinjma sa kajmakom, a kad se raspali sach na sred kafane moze da se jedu kromir, svadbarski kupus, kavurma, nogice, kolencie, pasulj i raznorazne roshtiljske djakonije. Kafana radi od jutra do mraka, tako da ko ne voli studentsku hranu, moze tamo da se utesi za novce.
Pored Rtnja, nalazi se izvor vode, koji je sproveden i u sam objekat. Sa chesme cete piti planinsku ledenu vodu, a ko zeli moze i da se brchne u obliznjem jezercetu 3 x 2m :P
Sobe su nazalost raspad. Vrata se zakljucavaju dva puta, posto na prvom zubu nigde ne hvata. Carsavi su cisti, a cebici su cini mi se rashodovani iz neke davno zatvorene kasarne. Kod nas u sobi je bilo prohladno sa radjatorima, ali drugar kaze da je kod njih pakao koliko greju. U kupatilu nema steker za fen ili aparat za brijae, ali zato ima u sobi. Ceo jedan. Malo je razvaljen, ali ako naucite malo dete da se stim ne igra onda je sve ok.
Svetlo za citanje knjige ne radi, ne znam zasto, ja sma elektricar ali nisam uspeo to da poravim, tako da sam knjigu uvece zamenio lap topom. U okviru odmaralista postoji wireless. Na prvom spratu je Rtanj1, a na drugom Rtanj 2. Moze da se uvati signal samo iz trpezarije kamin sale ili sa stepenica hotela. Videcete oko 10 klinaca koji sede na stepenicama i urlaju uz lap topove. Ludilo! Ah da... password je vapajbar38

Ako imate malo dete, to je pravo mesto za vas. Za par sati cete upoznati sve stanovnike a vase dete ce imati od prvog dana drustvo. U 9 ujutru ima i skola skijanja ili borda. Vladislav, Vladimir, Vladimir i Sara ce vas nauciti da skijate ako jos ne znate.
Maxa drzi casove borda. Od 9 -10 su besplatni casovi, a u subotu polaganje i dodela diploma za najspretnije.
Ono sto je najlepse za Rtanj, a sto imaju samo jos Nebeske stolice, je da sa staze ulcete pravo na vrata odmaralista. Pazite da prikocite na vreme da se ne bi nasli na recepciji.

Sta reci za kraj. Rtanj se raspada, ali je super, ima dusu i te kako!

Vidimo se tamo o/

CrazyKong
12.02.2010, 12:50
Ja odoh uskoro...a nisam bio ima 10 godina.
Nego, kakva je ski škola u Rtnju ? Jel koristio neko njihove usluge ? Cene ?
Koristio bi mi i mobile od nekog od instruktora ako imate ?

Pozz

Kognjen
12.02.2010, 13:43
Ski škola u Rtnju je odlična, cena je 0 din ako ste njihov gost. Časovi su od ponedeljka do petka od 9 - 10h, mozda i malo duze, nisam siguran, bio sam pre 2 godine. Naravno u subotu je neizostavno polaganje pa dodela diploma sa ocenama. Prave se tri grupe, početna, srednja i napredna, naravno moguce je prebacivanje u toku nedelje. Lagano niz Mali Karaman...
Instruktori - Vlada Pižon, Sara, Vlada Mandić, Nataša, U Rtnju sigurno imaju njihove brojeve tel. pa se možeš raspitati. Sve su svemu, sjajna atmosfera i komplet ugođaj.
Jer, Rtanj ima dušu..

CrazyKong
12.02.2010, 14:07
Cuh da ima besplatna škola...
A verovatno i posle 10 nastavljaju rad ali se plaća? Više me zanima ta varijanta ako je od 9-10 gužva...
Pokušaću da nadjen neki od telefona pa da se detaljno raspitam.

Hvala na brzom odgovoru.

Tadija_91
12.02.2010, 15:02
Ja mislim da tamo radi i Vladislav Mandic, bio je neki reklamni materijal u predah baru u rtnju. On je covek sa slike:
http://slike.skijanje.rs/d/3518-2/snowmania_240208stpl_5.jpg

Njegov broj telefona je : 0646102570

oggy
12.02.2010, 15:41
Ja ne znam da l' bi mu povjerio svoje dijete :D

CrazyKong
12.02.2010, 15:52
A ko kaže da je za dete :)
Spremam se da vas sve zadivim početkom sledećeg meseca u onom dalekom i nama dragom skijalištu...:ski:

zlox
12.02.2010, 18:30
Ja sam danas dosao sa Kopa, bili smo cesti gosti u Rtnju. Klinci i roditelji hvale instruktore, pogotovo Saru (mada sam uglavnom slusao komentare mama koje su zadivljene kako "ta devojcica lepo radi sa decom")

Doduse ne znam ko su instruktori :) ali bar da prenesem svezu informaciju

wlad
13.02.2010, 00:13
Ja sam se večeras vratio, samo da pohvalim pasulj sa rebarcima i pivo od 0.5l :D

oggy
13.02.2010, 11:28
A ko kaže da je za dete :)
Spremam se da vas sve zadivim početkom sledećeg meseca u onom dalekom i nama dragom skijalištu...:ski:

Prestajes da skijas plug? :sm022:

DRAGON
13.02.2010, 19:00
Ako ima ljudi za grupu, cena je 80 evra za nedeljni kurs, 1 na 1 je 25 evra sat, a mozda mozes da se dogovoris i za 20.

Malo sam gledao jednu carving grupu kako radi i cini mi se da je to dosta dobra obuka. Bili su svaki dan na Knezevskim barama, koje su idealne za vezbanje.

wlad
13.02.2010, 22:00
1 na 1 instuktora za te pare ima na celom Kopu ;), cena je od 20 do 25 eura, zavisi kako-ko i kako se dogovoriš :).

katarinaa
20.12.2010, 20:48
mi svo rezervisali vec, ali ne znamo kakva su kupatila..??

sasacg
21.12.2010, 00:08
Postoje sobe sa zajednickim kupatilima i one sa sopstvenim...U prvim nisam bio i ne zelim da zamisljem kako je...A ove druge imaju,pffff kako to da kazem,ne bas sjajna kupatila...Kao i sobe uostalom...

Sad ne znam na sta si navikla,ali Rtanj je daleko od dobrog smestaja...Ako si toga svestan,extra...Polozaj je najbolji na Kopu,tako da je to najbitnije,a u sobama samo prespavas i ujutru pravac staza :)

-Miki-
21.12.2010, 02:27
Hmmm pa ne bih se slozio sa ovom ocenom prethodnika ,Rtanj nije exluziva definitivno ali sasvim pristojan smestaj ,prvenstveno namenjen ljudima koji su tu zbog skijanja i uopsteno sportisitma a ne komformistima - za nih su konaci :dontknow: .
Moram se doduse malo ograditi, bio sam u rtnju vise puta ali zadnji put 2000-te sa zenom i malom bebicom od godinu dana, tad je jos bio pod upravom paraglajding saveza pa mozda sad ima razlike ali tada su uslovi sveobuhvatno bili sasvim ok .Mi smo bili u 4-krevetnoj sobi na 2 sparatu imala je svoje kupatilo,Toplo,cisto,klopa dobra ja nisam imao zamerke.
Ono sto bih istakao je da Rtanj jako lepo mesto i ima svoj sarm mi smo se uvek super proveli.Kasnije sam isao u nekim drugim aranzmanima na Kop ali ne zato sto gore nije lepo nego se iz nekih banalnih razloga (mrzim da rezervisem a posle sve puno gore :dontknow: itd ..)

@katarinaa
Ja bih uvek preporucio Rtanj i verujem da ces biti zadovoljna, nisi pogresila osim ako nemas previsoke standarde o smestaju.

:ok:

sasacg
21.12.2010, 03:19
Moguce je da nam se misljenja o tome sta je ok razlikuju,ali meni Rtanj u kom sam bio u martu ove godine nije ostao u bas sjajnom secenju...

Prozori koji ne dihtuju,rupa ispod ulaznih vrata,sto pravi promaju dok je napolju bilo -18,ocajna hrana u restoranu...

E sad,ima i dpbrih stvari-jeftino je,hrana u onom delu sa desne strane je dora,a nije preskupa,atmosfera je tamo takodje ok,kao sto sam rekao frnomenalan polozaj...

To je moje subjektivno misljenje...Mozda neko ovo isto vidi na drugaciji nacin

baxus
21.12.2010, 09:45
bio sam u rtnju krajem februara i bio mi je odlican.
nije preterano komforan, ali je dovoljno dobar.
klopa je odlicna, a po potrebi (nikad je nisam imao) se moze "pojacati" u odzakliji za relativno male pare.
lokacija je odlicna, maltene na samoj stazi.
jos kad se tome doda da imam popust zato sto sam etf-ovac, ne vidim zasto bih isao drugde kad vec idem na kop

jedino sam imao primedbu na to da na 7-krevetnu sobu ide samo jedna skijasnica, pa smo morali da igramo tetris pri odlaganju opreme (2 borda, 5 pari skija i sve sto ide uz to)

chaghaboo
21.12.2010, 11:41
@baxus

Koliki je popust i na koji način ga ostvaruješ? Jel dovoljno da se samo ponese indeks ili kako?

ogi86
21.12.2010, 13:45
Popust imaju svi studenti tehnickih fakulteta, pri rezervaciji sobe dovoljno je da doneses indeks. Popust je otprilike 10-20% u zavisnosti od tipa sobe u odnosu na standardnu cenu!

chaghaboo
21.12.2010, 13:51
Ok, hvala.

baxus
21.12.2010, 13:51
ne znam da li popust imaju studenti svih tehnickih fakulteta, ali etf-ovci sigurno imaju
pri rezervaciji pokazes index, ili doneses potvrdu da si student i eto popusta. a kad stignes u rtanj pokazes licnu kartu da se vidi da si to ti i to je to.

bozza
21.12.2010, 21:09
a mi dipl ing nista gde je tu pravda

braneso
26.12.2010, 11:57
Pošto po svemu sudeći ni ove godine početkom januara neće biti snega, pa samim tim i staza Mali karaman neće raditi (nije im prioritet ni za "veštaka") da li neko zna kako od Rtnja doći do najbliže staze (KGB) prečicama i da li je to izvodljivo? Koliko se mora pešačiti u pancericama i sa skijama na leđima ?... Pitam ovo jer sam prvi put ove godine u Rtnju...

pailhead
26.12.2010, 12:41
Ovako nekako, 800m prelazis preko mostica

http://img834.imageshack.us/img834/7627/rtanj.jpg (http://img834.imageshack.us/i/rtanj.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

braneso
26.12.2010, 15:08
@Palihead Hvala prijatelju na ovoj mapi... Pošto moram da se spustim do žice KGB onda je ukupna dužina oko 1170 m. Na google-u sam video i onaj prolaz kada se sa KGB-a skreće prema malom Karamanu... Da li bi se i tuda moglo proći? Jest da je malo uzbrdo ali ima oko 650 m... Naravno ako nije suviše blata i trave (pretpostavimo da neće biti snega).

http://www.skijanje.rs/forum/%3Ca%20href=http://img341.imageshack.us/i/new2w.jpg/%20target=_blank%3E[IMG]http://img341.imageshack.us/img341/7342/new2w.th.jpghttp://img341.imageshack.us/img341/7342/new2w.jpg
http://img341.imageshack.us/i/new2w.jpg/

pailhead
26.12.2010, 17:28
U cipelama za bord to i nije neki problem (veci bi bio hodati po snegu) ali ne znam kako ti je na skijama.

bozza
26.12.2010, 21:14
ta alternativa koju si ucrtao ti je sve uz brdo

pailhead
26.12.2010, 22:57
Da, to je inace veza kad se sa KG ide ka rtnju. Nije neki uspon, al je uspon.

braneso
26.12.2010, 23:38
Skije na ramena pa uzbrdo :), pa do onih staza koje rade, skijati ceo dan pa istim principom polako nazad u hotel...Videću još kako će se snalaziti ostali iz hotela Rtanj... U svakom slučaju hvala.

Disco
31.12.2010, 10:14
Nemoj da se zeznes da krenes pesaka iz Rtnja na KGB, nego zovi taksi (imaju na recepciji vizit karte) i do centra ima da se plati neka smesna cifra npr. 200 din.. jos kad se podeli voznja sa nekim - mnogo je povoljnije, nego tumaranje pesaka sa sve opremom.
A za nazad moze i precica pa preko Malog Karamana i raznoraznih planinskih potocica..
http://img195.imageshack.us/img195/7734/300mm3947.jpg

braneso
31.12.2010, 19:34
@Disco Hvala na informacijama... Od 02. sam gore... :ski:

SREĆNA NOVA GODINA svima.:sm018:

katarinaa
02.01.2011, 19:45
hoce li da proradi mali karaman do sutra?? :)

baxus
03.01.2011, 00:08
bio sam u rtnju u periodu 26.12.-2.1. i u tih 8 dana, topovi na malom karamanu su radili 3-4 dana a da staza jos nije bila pustena u rad.
pricalo se da ce 100% biti pustena 1.1. pa kad nije tada, onda da ce 2.1. a onda su pricali da ce 3.1. sigurno raditi.
pa sami procenite da li im se moze verovati ;)

@ braneso:
kao sto je vec Disco rekao, taxi je 200 din u jednom pravcu, sa sve skijama, stapovima, bordovima...
ne isplati se lomatati se kroz sumu.

katarinaa
03.01.2011, 15:58
hvala, mi smo sad na kopu, ali mali karaman ne radi, a ovi sto rade u skijalistu ne znaju nista... :/

draskonesh
07.01.2011, 20:17
Mali karaman radi vec treci dan!
Uzivamo na Kopu a i Rtanj je skroz OK!

danens
29.01.2011, 23:56
Pozdrav svima, posetiocima Rtnja :)
Ja sam uspeo nekako da se dokopam smestaja za 20. feb, sad mi je jedina enigma to sto mi je gospodin (zaboravio sam mu ime) sa kojim sam pricao preko telefona rekao cemo biti smesteni u bungalovima nekim uz hotel...
ako neko zna o cemu se radi. . . da znam od prilike sta me ocekuje :)
Ja svakako ne ocekujem mnogo od samog smestaja, idem prvenstveno zbog skijanja i druzenja ali jos nisam bio smesten u bungalovima pa ono. . .
Hvala

YIBLEX
01.02.2011, 08:50
Licno nisam bio smesten tamo ali je drugar sa nikom Ogi86 bio i zadovoljan je. Kad se probudi, cimnucu ga da ti odgovori...

ogi86
01.02.2011, 11:28
Pozdrav svima, posetiocima Rtnja :)
Ja sam uspeo nekako da se dokopam smestaja za 20. feb, sad mi je jedina enigma to sto mi je gospodin (zaboravio sam mu ime) sa kojim sam pricao preko telefona rekao cemo biti smesteni u bungalovima nekim uz hotel...
ako neko zna o cemu se radi. . .

Ako su mislili na brvanaru pored rtnja onda ti je upala kasika u med :ok:, ina se nalazi 10-20m od rtnja malo je izdvojena ali ti to nista nece cmetati, najbitnije je sto je brvnara relativno nova pa i sav inventar u njoj za razliku od doma. Jeste da ima malo vise kreveta (nisam siguran tacno koliko), ali u brvnari imas podno grejanje tako da o zimi ne razmisljaj i dva nova kupatila!!! I dalje to nije nista spektakularno ali bice ti ok, sto kazes tamo idemo prvenstveno zbog skijanja i druzenja!!!
Nadam se da sam pomogao. :dziveli:

danens
01.02.2011, 21:59
haha, nadam se da mislim na to, gospodin Milenko mi je rekao da ima 10 kreveta, 5 gore i 5 dole...
hvala na informaciji
pozz

YIBLEX
26.03.2012, 12:15
Malo da ozivim temu...

ove godine su u sobama renovirana kupatila(skroz) i postavljena nova ulazna vrata. Sasvim korektno, povecan je konfor. Pohvala za Rtanj

Mita
01.10.2012, 22:23
Da li moze neko da mi da kakav info za prethodnu sezonu kako mu je bilo u rtnju?
Vidim da su postavili cene za 2012/2013 pa me zanima kakvo vam je iskustvo sa smestajem 1/6 - 1/10 gde je varijanta sa zajednickim kupatilom?
Meni je u sustini bitno samo da ima tople vode, klopa da je ok (jer vidim da je poupansion upitanju) i naravno da nije hladno tokom noci.

Hvala unapred.

YIBLEX
02.10.2012, 13:32
@Mita

Sto se tice grejanja, tu sigurno nece omanuti. Tople vode ima uvek,kolko znam. Poslednjih par sezona nisam koristio zajednicka kupatila ali mislim da nema razlike. Sto se tice tih grupnih soba, ima ih nekoliko ralicitih, u samom rtnju i novom delu..tako da zavisi sta ti upadne. Ako si u mogucnosti, svakako je bolje uzeti sobu sa kupatilom(renovirana su prosle sezone)

Klopa je prilicno dobra racunajuci cene od proslih nekoliko sezona

Cene za sez. 12/13 su procentualno dosta vise nego ranijih godina. Evro i cene jesu otisle gore, ali ne za 50% koliko je poskupeo smestaj

Nikolino
02.10.2012, 14:47
Uh, poskupelo je dosta.

Mita
02.10.2012, 20:34
@Mita

Sto se tice grejanja, tu sigurno nece omanuti. Tople vode ima uvek,kolko znam. Poslednjih par sezona nisam koristio zajednicka kupatila ali mislim da nema razlike. Sto se tice tih grupnih soba, ima ih nekoliko ralicitih, u samom rtnju i novom delu..tako da zavisi sta ti upadne. Ako si u mogucnosti, svakako je bolje uzeti sobu sa kupatilom(renovirana su prosle sezone)

Klopa je prilicno dobra racunajuci cene od proslih nekoliko sezona

Cene za sez. 12/13 su procentualno dosta vise nego ranijih godina. Evro i cene jesu otisle gore, ali ne za 50% koliko je poskupeo smestaj


Realno sve je otislo gore....u svakom slucaju hvala za info :sm004:

CrazyKong
02.10.2012, 21:20
Uh, poskupelo je dosta.
Ne da je dosta nego ga bas preterase :hair: ...mislim da je 30% skuplje...a ponuda ista.

chaghaboo
02.10.2012, 23:11
Pitanje je koliko će još Rtanj da bude Rtanj kakav znamo. Iako nisam odsedao poslednje dve godine sam svraćao kad god sam išao do Kopaonika. Kažu da je Orion Telekom sada vlasnik Rtnja u nekom procentu i da oni vode glavnu priču.

Ako je tako, čisto sumnjam da je Orion ušao u tu priču iz ljubavi, pre će biti da su u pitanju pare. Prošle godine je dograđen neki deo sa strane, a ovi iz Oriona su bahato parkirali svoje automobile na prilazu, odmah posle one rampe, tako da autobusi koji dovoze goste nisu mogli da se okrenu nego su do dole morali u rikverc. Već su počeli da se ponašaju kao bahate gazde...

YIBLEX
03.10.2012, 09:10
Tako je, Orion je tu uleteo i sad je pitanje kako ce se stvari odvijati.

U martu ove godine ulazimo u sobu prolazeci pored apartmana koji je bio otvoren. Vidim nesto mi previse 'svetli'. Bacimo pogled malo a ono lux oprema. To su tih par soba koje je Orion preuredio.

Nemam nista protiv sredjivanja smestaja, samo da ne bude 'grandizacija' Rtnja(u svakom smislu)

ogi86
04.10.2012, 11:43
Cak sta vise, Rtnju je bilo neophodno renoviranje, i skok cena je bio ocekivan, ali za 30 i vise posto mislim da je previse.
Izgleda se polako zaboravlja primarna funkcija doma, koja stoji i u punom imenu PSDST RTANJ (planinarsko skijasko drustvo studenata tehnike) :(

bančilo
06.01.2013, 19:33
Evo jedna zagodnetka.

Kako u Rtnju da skupa sedne jedno drustvance 5-10 osoba, da pojedu nesto sa rostilja ili neki svadbarski kupus, da popiju kuvanu rakijicu, devojke da uzmu krofne ili caj, kafu itd.. a da svi sede za istim stolom?

-Miki-
06.01.2013, 20:27
Odete u odzakliju , malo se skupite i eto veselja :)
http://s8.postimage.org/npaozdw1d/Deval_VR_screen.jpg (http://postimage.org/image/npaozdw1d/)

bančilo
07.01.2013, 10:43
I onda ti nedaju da uneseš krofnu ili čaj koje si koje moraš da kupiš par metara dalje pod istim krovom.

-Miki-
07.01.2013, 12:32
Pazi ovako kad kupite caj/krofnu onda odete i pojedete na plato ispred ili u trpezariju niko vam ne brani da tamo jedete a svadbarski kupus/kolenice/rakijica i sl. pravac odzaklija , nema tu nikakve zagonetke.Rtanj i volim upravo zbog ovakve opustene atmosfere i niko ti nista ne pridikuje mada su ove godine poprilicno podigli cene ja ipak ne menjam smestaj

plecko
22.02.2013, 10:14
ja juče zvao za rezervaciju, i čika mi kaže od 17.3.2013 doručak i kasni ručak (posle17h) s smeštajem u osmokrevetnoj sobi s etažnim kupatilom 1550 din + 100din boravišna taksa, a to "etažno" kaže nalazi se gore, iznad soba :dontknow: malo zbunjujuće....

jopopo
22.02.2013, 20:23
ja juče zvao za rezervaciju, i čika mi kaže od 17.3.2013 doručak i kasni ručak (posle17h) s smeštajem u osmokrevetnoj sobi s etažnim kupatilom 1550 din + 100din boravišna taksa, a to "etažno" kaže nalazi se gore, iznad soba :dontknow: malo zbunjujuće....
Treći sprat! Čim se popneš uz stepenište tu je zajedničko kupatilo i ima 7-8 soba. Vidi koliko je 5-krevetna sa sopstvenim kupatilom, mislim da nije velika razlika, ako ti znači. Isto je na 3. spratu.

marsi
22.02.2013, 21:00
5-to krevetne 2700... a mislim da vise nema zajednickih kupatila na 3cem, vec da su ostala samo ona na 4tom. renovirali su 3ci sprat i mislim da su sva zajednicka kupatila spojili sa sobama.

plecko
22.02.2013, 21:43
a kako izgledaju ta zajednička kupatila, jel ima ono kao deset lavaboa, deset wc kabina, deset tuš kabina, jel taj fazon ?

marsi
22.02.2013, 23:19
nema 10, samo po 1 :)

CrazyKong
22.02.2013, 23:20
btw rtanj je ove godine digao prilcno cene...mislim skoro 30% u odnosu na proslu.:sm008:
Zato cujem da im je posecenost opala debelo......

Kiza_skija
25.02.2013, 11:23
Ja sam bio na Rtnju u januaru, i bilo je super, staze su sjajne,a cene pristupacne, toplo preporucujem!

macak011
25.02.2013, 12:35
btw rtanj je ove godine digao prilcno cene...mislim skoro 30% u odnosu na proslu.:sm008:
Zato cujem da im je posecenost opala debelo......

HA, "kazes skoro 30%"? Da nije slucajno TACNO 27.5%, a evo izvedoh neku elementarnu matematicku racunicu sa pocetka sezone u vezi cene skipass-a ali u eurima... :sm017:

http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=702&page=324
http://www.skijanje.rs/forum/showpost.php?p=77779&postcount=3234 :sm022:

plecko
25.02.2013, 22:14
jel Rtanj ima obezbeđen parking za svoje goste ?

jopopo
25.02.2013, 22:29
jel Rtanj ima obezbeđen parking za svoje goste ?
Ima parking za 20-tak vozila a samo 100m niže je takođe parking za nekih 30-tak takođe. Problem je što nemaš obezbeđen parking kao gost već ako ima, ima. Ne garantuju ti raspoloživost, pogotovu ako dođeš vikendom nakon vikendaša koji parkiraju tu automobile takođe.

plecko
17.03.2013, 21:42
od utorka sam u Rtnju, jel još neko možda gore ?

YIBLEX
05.05.2013, 00:34
http://www.infokop.net/

Opet izgore Rtanj.....ne mogu da verujem...

wlad
05.05.2013, 17:32
Bili smo za ove praznične dane na Kopaoniku, sinoć su se čule sirene vatrogasnih kola (mi smo bili u Brzeću) i gasili su Rtanj, pre nekoliko dana ista stvar u Brzeću (izgorela kuća/kafana) - razlog požara isti, dugo nisu čistili odžak i zapali se odžak a krov u oba slučaja od šindre..

plecko
21.07.2013, 13:45
jel zna neko šta se dešava s Rtnjom posle onog požara, jesu li renovirali taj deo što je goreo ?

marsi
22.07.2013, 09:55
ne znam sta se trenutno desava, ali koliko sam ukapirao morace da renoviraju skoro sve. prvi, drugi i pola treceg sprata, koji nisu izgoreli unisteni su od vode pri gasenju...

plecko
17.10.2013, 12:54
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QNczRAHR12g

Sportak
29.10.2013, 16:01
Nova informacija je da je Rtanj obnovljen i da će raditi ove godine, i to već od 20 i nekog novembra. Otvaranje ski sezone je čini mi se 5. decembra. Lepa vest, što se mene tiče.

-Miki-
30.10.2013, 14:02
Odlicna vest !!! zaista mi je drago da su ga sredili

FatalBlaDE
18.12.2013, 14:22
Je li neko boravio u "novom" Rtnju? :-)
Nisam nikad bio na KOP-u, pa planiram da se smjestim u domu Rtanj.
Na sajtu nema slika kako sobe izgledaju, pa bi valjalo ukoliko je neko bio da napiše to iskustvo :)

E da, i interesuje me udaljenost od centra Kopaonika. Po nekoj mojoj procjeni rekao bih da je oko 2-3km :)

jopopo
18.12.2013, 16:21
Je li neko boravio u "novom" Rtnju? :-)
Nisam nikad bio na KOP-u, pa planiram da se smjestim u domu Rtanj.
Na sajtu nema slika kako sobe izgledaju, pa bi valjalo ukoliko je neko bio da napiše to iskustvo :)

E da, i interesuje me udaljenost od centra Kopaonika. Po nekoj mojoj procjeni rekao bih da je oko 2-3km :)
Ako si "student" :) ili nisi mnogo zahtevan po pitanju smeštaja (pošto postoje sobe i sa zajedničkim kupatilima kao i mnogokrevetne) u smislu komfora Rtanj je odličan izbor, hrana je korektna takođe.

Posle renoviranja, može da bude samo bolji što se tiče higijene i opremljenosti.

Rtanj ti je Ski-In, Ski-Out a ako pitaš za Centar zbog zezanja onda je tu negde oko 2km.

FatalBlaDE
18.12.2013, 17:08
Mislim da vise ne postoje sobe sa zajednickim kupatilima :)
Sve sobe posjeduju svoje kupatilo i smjestaj je u 1/2, 1/3 i 1/4 , tako da nema visekrevetnih soba. To sam procitao na sajtu, pa ukoliko grijesim, ispravite me :)

2km nije uopste daleko, tako da je relativno sve blizu i moze taxijem da se funkcionise.

Pored toga sto je ski-in i ski-out procitao sam da od ove godine moze ski pass i kod njih da se kupi tako da ce Rtanj najvjerovatnije biti pravi izbor za smjestaj :-)

marsi
18.12.2013, 20:03
dosao danas sa kopa, bio u rtnju smesten 6-7 dana... smestaj daleko bolji nego pre, sve novo, sobe dosta komfornije, nema vise visekrevetnih, 4krevetne max... poboljsali klopu... jos nisu zavrsili sve radove, trebalo bi za 5-7 dana... po mom misljenju, kad sve skockaju, rtanj ce biti ubedljivo najbolji smestaj na kopu, sto se tice odnosa cena/kvalitet...
300din je taxi do centra, mada ako se pogodi dobra ekipa u smeni, nema uopste potrebe ici do konaka...

Sinisha
18.12.2013, 20:40
marsi koje su cene u rtnju,
okvirno ?

wlad
18.12.2013, 20:46
Ne moraš da pitaš okvirno, imaš na njihovom sajtu (rtanj.rs) pa pogledaj tačno :).

Posle 1 maja kada je izgoreo Rtanj, sve su novo napravili tako da je to sada isto dobar smeštaj.

Sinisha
18.12.2013, 21:09
Ma znam na kraj cu i pogledati :) al kad smo vec na forumu :)...

Pre desetak dana sam prosao pored Rtnja i delovalo je da nije otvoren, jer su su izvodili gradjevinske radove na hotelu...

wlad
18.12.2013, 21:44
Otvoren je on već neko vreme (u novembru su učesnici Serbian Trophya bili smešteni u Rtnju), samo što završavaju sve radove/sobe..

Ako te mrzi da tražiš cenovnik na sajtu evo ti direktan link ;)

http://rtanj.rs/wp-content/uploads/2013/11/Cenovnik-za-zimu-2013-14.pdf

ibane
18.12.2013, 22:33
Koliko vidim nisu vise planinarski dom nego hotel Rtanj :sm004:

jopopo
18.12.2013, 23:16
Koliko vidim nisu vise planinarski dom nego hotel Rtanj :sm004:
Hotel Rtanj by Orion Telekom :cool:

gio
18.12.2013, 23:56
Sad piše i da svaka soba ima kupatilo. Ranije su bile sobe sa zajedničkim a samo neke su imale svoje ili sam ja nešto sanjao? ;)

wlad
19.12.2013, 02:28
Pa da, imaju samo dvo, tro i četvorokrevetne sobe i sve sobe su sa kupatilom. Zato se zove hotel ;). A nisi sanjao, ranije su bile sobe i sa zajedničkim kupatilima, pošto je Rtanj goreo za 1 maj logično je da kada su već renovirali da su i sredili sobe.

Rtanj i Orion nemaju direktne veze, indirektne da ;).

YIBLEX
19.12.2013, 10:04
Izgleda da se slike i informacije oko novog Rtnja cuvaju kao vojna tajna. kao da ne postoji..Elem, zvao sam broj za rez., kazu radi..Pitao sam u vezi rezervacije za 2-3 dana oko 10-11 Jan., kazu ukoliko bude mesta, za sad moze samo na 7

jopopo
19.12.2013, 10:14
Izgleda da se slike i informacije oko novog Rtnja cuvaju kao vojna tajna. kao da ne postoji..Elem, zvao sam broj za rez., kazu radi..Pitao sam u vezi rezervacije za 2-3 dana oko 10-11 Jan., kazu ukoliko bude mesta, za sad moze samo na 7
Ništa čudno, to je shvatanje turizma u Srbiji, zoveš da zakažeš manje od 7 dana, ili 7 dana a da ne dođeš za vikend i naravno da dobiješ takav odgovor. Svi bi 100% da ispune kapacitet bez praznog hoda. Neprofesionalno i tužno. Zato ja pizdim kada se razmišljam da idem.

Ne samo Rtanj, tako će svaki smeštaj da ti odgovori, bio hotel ili privatna kuća.

plecko
19.12.2013, 23:42
dosao danas sa kopa, bio u rtnju smesten 6-7 dana... smestaj daleko bolji nego pre, sve novo, sobe dosta komfornije, nema vise visekrevetnih
jel stvarno svaka soba ima TV kao što piše na sajtu ?

FatalBlaDE
20.12.2013, 14:29
Ja mislim da je to tacno. Cuo s da ce u toku iduce nedelje profesionalni fotograf da ide da slika kompletan enterijer pa ce biti slike na sajtu, pa cemo se onda i uvjeriti :-)

ibane
20.12.2013, 22:20
Samo mi nije jasno zasto deca od 2 godine placaju 50% od cene i to ako ne koriste poseban lezaj?

wlad
20.12.2013, 23:31
Deca od 2 do 10 godina u istom ležaju imaju popust od 50% zato što je u pitanju polupansion (doručak, kasni ručak) - pretpostavljam naravno.

ibane
20.12.2013, 23:50
Pa sta ce neki prdavac mali od 2 godine da pojede za tih 50%. Neki jos mleko piju. Hocu da kazem da je preterna granica da placas za dete od 2 godine. Treba da bude vislja granica.

marsi
22.12.2013, 14:33
jel stvarno svaka soba ima TV kao što piše na sajtu ?
jeste, tv i wifi u svakoj sobi... takodje su ubacili i lift...

plageton
24.12.2013, 16:43
Ništa čudno, to je shvatanje turizma u Srbiji, zoveš da zakažeš manje od 7 dana, ili 7 dana a da ne dođeš za vikend i naravno da dobiješ takav odgovor. Svi bi 100% da ispune kapacitet bez praznog hoda. Neprofesionalno i tužno. Zato ja pizdim kada se razmišljam da idem.

Ne samo Rtanj, tako će svaki smeštaj da ti odgovori, bio hotel ili privatna kuća.
To je shvatanje turizma bilo gde. Probaj u FR ili IT da rezervišeš za kraće od 7 dana pa ćeš videtii šta će da ti kažu. Teško ćeš čak i za 10 dana naći. Uvek je vikend-vikend varijanta.

Eventualno ćeš uspeti da nađeš neki smeštaj koji računaju da niko drugi neće hteti. Obično nešto zabačeno.

sasacg
25.12.2013, 09:16
Ja vec godinama za redom rezervisem po Austriji vise od 7 dana (9-10)

jopopo
25.12.2013, 12:32
To je shvatanje turizma bilo gde. Probaj u FR ili IT da rezervišeš za kraće od 7 dana pa ćeš videtii šta će da ti kažu. Teško ćeš čak i za 10 dana naći. Uvek je vikend-vikend varijanta.

Eventualno ćeš uspeti da nađeš neki smeštaj koji računaju da niko drugi neće hteti. Obično nešto zabačeno.
U Francusku i Italiju ne idem na kratko jer mi se ne isplati pa ne znam ali za Austriju preko bergfex, skiamade i sl. sajtova rezervišeš koliko hoćeš, gde hoćeš. Rezervisao sam za prvu nedelju marta 4 dana u centru Trepolaha.

plageton
26.12.2013, 22:33
Ja vec godinama za redom rezervisem po Austriji vise od 7 dana (9-10)
Moguće da je u Austriji. U IT i FR moraš da se namučiš da bi našao pristojan smeštaj izvan ciklusa subota-subota. U Marilevi smo prošle zime bili 10 dana ali 1) imali smo u grupi momka koji je verziran za te kombinacije jer je već više puta tamo bio + zna italijanski 2) dobili smo apartman koji je relativno udaljen pa verovatno često ostaje neiskorišćen + mesto za parkiranje koje je neupotrebljivo.

Uostalom, treba samo pogledati ponude agencija, 10-dnevni aranžmani praktično ne postoje. Ja znam samo za jednu agenciju koja je to ove godine imala u ponudi (Serre Chevalier) i to je bilo preskupo.

A za koja mesta ti rezervišeš u Austriji, i kada?

wlad
27.12.2013, 00:21
Sve je stvar u terminima i zauzeću, naravno da ćeš u februaru malo sutra naći smeštaj osim za nedelju dana (kada je njima puna sezona). Razlika je da oni generalno znaju svoju popunjenost veoma precizno i onda mogu da ti daju i na 3 dana kada znaju da neće biti popunjeni.

Mi smo bili pre 10 dana u Italiji na 6 noćenja (5 dana skijanja) i to smo rezervisali bez problema, ali jako teško u februaru. Ekstrem je naravno da im tražiš 3-4 dana pa da im onda taj apartman/soba ostane prazan ostala 3-4 dana.

Takođe, smeštaji sa dobrom ponudom se kod njih u udarnim terminima rezerviše sve unapred pa nemaju mesta svakako ako ih pozoveš 15 dana pred skijanje ;). A fancy hoteli koji su po 3-4 puta skuplji od malih hotela/garnija su uvek voljni da ti iznajme šta hoćeš ;) - verujem i Grand na Kopu :D.

A sada on-topic: danas je došao kombi pun televizora ispred Rtnja da napune sobe istim ;). Mi treba da stignemo u nedelju u Rtanj pa ću javiti kakav je smeštaj, ali po onome što sam čuo izgleda da je bolji od dosta hotela na Kopu sada.

sasacg
27.12.2013, 11:31
Moguće da je u Austriji. U IT i FR moraš da se namučiš da bi našao pristojan smeštaj izvan ciklusa subota-subota. U Marilevi smo prošle zime bili 10 dana ali 1) imali smo u grupi momka koji je verziran za te kombinacije jer je već više puta tamo bio + zna italijanski 2) dobili smo apartman koji je relativno udaljen pa verovatno često ostaje neiskorišćen + mesto za parkiranje koje je neupotrebljivo.

Uostalom, treba samo pogledati ponude agencija, 10-dnevni aranžmani praktično ne postoje. Ja znam samo za jednu agenciju koja je to ove godine imala u ponudi (Serre Chevalier) i to je bilo preskupo.

A za koja mesta ti rezervišeš u Austriji, i kada?

Solden prethodne 2 godine sredinom februara i Ischgl ove godine kraj februara :ski:

plageton
27.12.2013, 20:22
Solden prethodne 2 godine sredinom februara i Ischgl ove godine kraj februara :ski:

Kad sam rekao kada, mislio sam koliko ranije. :)

jopopo
27.12.2013, 21:20
Kad sam rekao kada, mislio sam koliko ranije. :)
Ja to radim obično u oktobru, najkasnije do sredine novembra jer kasnije su sve dobre lokacije prebukirane.

sasacg
28.12.2013, 10:59
Upravo kako je jopopo rekao

plecko
30.12.2013, 13:19
Mi treba da stignemo u nedelju u Rtanj pa ću javiti kakav je smeštaj,
i kakav je smeštaj ?

wlad
30.12.2013, 14:11
Odličan, sve je novo, četvorokrevetna soba je komotna. Još uvek majatori rade na nekim sitnicama ali sve je OK.

U cel hotelu ima wifi, sobe imaju TV, postoji i lift i sl. Zajednički prostor je sada prijatniji pošto ima sofe i stolice umesto klupa. Trpezarija je sada uz Odžakliju koji je jedini ostao po starom. U rtnju sada ima SS prodajno mesto i prodavnica/trafika...

ibane
06.01.2014, 15:05
Izbacili su neke slike na FB. Stvarno je extra sredjeno i ne moze da se prepozna ono sto je ranije bilo.

YIBLEX
11.02.2014, 12:20
P { margin-bottom: 0.08in; } Rtanj - recenzija




Boravili smo u Rtnju od 06-09.02.14. Evo jednog opisa, za one koje zanima kako sve to izgleda u odnosu na ranije,iz ugla onih koji su dolazili ranije.


Evidentno da je sve to uradjeno jako brzo, sa objektivnim razlogom da se zaradi sto vise tj. da ne propadne sezona. U toj brzini je malo promasena koncepcija, ili je nije previse ni bilo. Hotel nije skroz dovrsen sto se moze videti u svim njegovim delovima. Pod u prizemlju nije premazan poslednjim slojem. Stepenice koje vode gore su cisto betonske bez gelendera..i po sobama se mogu uociti takvi tragovi(vire neke cevi, ponegde ispucali zidovi..)..Odredjeni radovi jos traju( da budem jasan: nema neke buke i nelagodnosti za goste). Ovo je stvar koja najmanje smeta, te stvari ce biti sredjene u realnom roku...


Prelazim na sam smestaj i klopu. Imalu smo 4-krevetnu na drugom i 3 krevetnu na trecem spratu. U odnosu na poslo 'renoviranje' sobe su okrecene, ubacen je tv i novi kreveti sa novim dusecima. Steker I lampica iznad svakog kreveta. Znaci bazican smestaj, ormar sa par ofingera u hodniku i samo jedna natkasnica ispod tv-a...Fale case u Wc-u, i mesta da se okace peskiri....Kljuc je morao da se okrene dvaput da bi se zakljucalo. To su neke stvari koje treba ispraviti...U sobama fali mozda po neka slika ili neki drveni detalj, kako bi se od sterilog dobio neki adekvatniji ambijent. Soba na trecem spratu malo je bolja, najvise zbog veceg kupatila i prostranije kade sa staklenim vratima....


Dobre stvari su prodajno mesto za ski pas i korner shop


Polupansion savim korektan, svedski sto, izbor vise jela..mesa, salatata, napitaka...sto se mene tice, vrlo dobro u skladu sa cenom..


Skijasnica


Ovaj deo nikako nije u skladu sa novom koncepcijom Hotela Rtnja. Nalazi se u nekadasnjoj T sobi na prvom spratu, i ima ulaz sa zadnje strane. Boksevi I dalje oni stari, te se za 4 krevetnu sobu mora igrati tetris da bi se ubacila oprema..U donjem delu malo prokisnjava Itd...Mislim da se ovo mora srediti do sledece sezone. Postoji I lift u Hotelu, tako da ne morete stepenicama do skijasnice...


Novi Rtanj u starom ruhu


Tema o koj se najcesce raspravlja..da li novi Rtanj moze da ima onu dushu...
Ne moze. Vraticu se na pricu o koncepciji, koja je po meni promasena. Os starog rtnja ostali su Kamin sala I Odzaklija. Recepcija I Lounge br se nalaze na mestu stare trpezarije i kujne. Trpezarija je sada pored Odzaklije i spojene su staklenim vratima(besmislen spoj). Renoviran I moderan WC je za svaku pohvalu. Nije mi jasno, zasto trpezarija I taj laundz prostor nisu uradjeniu nekom opustenom planinskom stilu. Nekako je totalno suprtno smeku koji je tu vladao.


Mozda i vise od enterijera, na promenu atmosfere ce uticati struktura gostiju. Bez popusta za studente I bez stare ekipe, Rtanj ce definitvno promeniti fazon...Mozda ne skroz, ali misli da su stara vremena prosla...Dobra stvar je da je vecina stare ekipe koja je radila, jos uvek gore. I da ne zaboravim, dve veceri je bilo okupljanje uz gitaru.....






Da zakljucim, kada sve bude dovrseno i nedostaci ispravljeni, bice to korektan smestaj na odlicnoj lokaciji. Ukoliko zadrze cene smestaja, kao i cene u baru i Odzakliji, onde ce to i dalje biti jedna od najpovoljnih varijanti za gore... U razgovoru sa ljudima koji su decenijama gore, ostaje zal za sansom da novi Rtanj ostane i dalje unikatan dom ne samo na Kopu nego i sire...

ibane
11.02.2014, 13:33
Odlicna recenzija. Jos kad ubacis i realne slike a ne one od profi fotografa onda ce i recenzija da bude potpuna :ok:.

YIBLEX
11.02.2014, 14:12
ta ti je dobra...objektivno, na slikama je uvek malo posoljeno...
nazalost, napravio sam kiks sa GoPro, tako da sam umesto klipova napravio lose slike...nije zvaka za seljaka

ako budem imao neke slike, okacicu ih, mada mi nije cilj neka negativna kampanja vec samo realan prikaz. nadam se da ce uprava te propuste i sama uvideti i resiti za sled sezonu.

ogi86
11.02.2014, 15:09
Odlicna recenzija, evo i par slika(slicice sa pocetka januara)...

ibane
11.02.2014, 15:16
ta ti je dobra...objektivno, na slikama je uvek malo posoljeno...
nazalost, napravio sam kiks sa GoPro, tako da sam umesto klipova napravio lose slike...nije zvaka za seljaka

ako budem imao neke slike, okacicu ih, mada mi nije cilj neka negativna kampanja vec samo realan prikaz. nadam se da ce uprava te propuste i sama uvideti i resiti za sled sezonu.

Naravno da niko lose ne misli samo sam mislio realan prikaz trenutne situacije.

Dogac
27.02.2014, 11:03
Provedoh sedam dana u Rtnju i to je moj prvi odlazak ali ne i poslednji. Generalni utisak: odlično! Vidi se da još nije sređeno do kraja, ali meni ništa nije smetalo osim par sitnica:

1) Stepenište između spratova je drveno, bez itisona (ne znam da li je planiran). To ne bi bio problem kada bi se gosti pridržavali pravila da se ne sme ići u pancericama. Međutim, teško je izuti se i poneti ih...

2) Malko više kontrole nad pijanim studentima koji prave žurke po sobama do 4 ujutro. E to je stvarno bio haos. Svako veče sam morao da trpim Cecu, Seku i ostale, vrisku po hodnicima... Nije da se niko nije žalio, al niko od "nadležnih" ništa nije preduzeo.

3) Skijašnica jako skučena, pogotovo boks za moju sobu, pa sam se mučio malko dok uzmem i ostavim skije. Mada, ništa strašno.

Eto, to su zamerke.

Inače, hrana je čista desetka!! Sve je tako ukusno i obilno da niko gladan neće ostati. Osoblje jako ljubazno. Sobe čiste svaki dan, toplo je, vruće vode ima stalno, kreveti udobni, na skijama do staze, na skijama sa staze i to je sve što meni treba za skijanje.

U lounge baru možete da sednete a da ništa ne poručite ako hoćete samo da gledate veliki TV, ili visite na FB i netu :D

Krofne su 50 dinara što me baš oduševilo. I cene pića su jako pristupačne.

Ako ponovo budem išao na Kop, Rtanj mi je definitivno izbor.

plecko
02.03.2014, 22:45
Skijasnica
Ovaj deo nikako nije u skladu sa novom koncepcijom Hotela Rtnja. Nalazi se u nekadasnjoj T sobi na prvom spratu, i ima ulaz sa zadnje strane. Boksevi I dalje oni stari, te se za 4 krevetnu sobu mora igrati tetris da bi se ubacila oprema..U donjem delu malo prokisnjava Itd...Mislim da se ovo mora srediti do sledece sezone. Postoji I lift u Hotelu, tako da ne morete stepenicama do skijasnice...

pa šta je sad tamo u prizemlju gde je bila stara skijašnica i recepcija ?

YIBLEX
03.03.2014, 09:37
recepcija je i dalje u prizemlju, malo pomerena, a u delu gde je bila stara skijasnica nalazi se trpezarija

lukasi
28.12.2014, 20:47
Dojmovi nakon 3 dana provedenih u Rtnju sredinom 12-og mjeseca:
1.očekivao sam puno više od hrane,nakon svih hvalospjeva koje sam pročitao.Prvu večer smo dobili bolničko/studentsku hranu.kasnije se malo popravilo ali uz sav odabir dobre i relativno povoljne hrane na kopu,drugi put klopamo doma i po vani
2.Hotel pati od čudnih dječjih bolesti:sobe nemaju čaše,polica za kozmetiku u kupaonici ne postoji(na umivaoniku stoji kompletna kozmetika za četverokrevetnu sobu zajedno sa otvorenim sapunom),plahta na kojoj smo spavali je bila premala za nas krevet pa smo se ujutro budili na golom madracu.
3.Sobe se ne čiste(bar da su flaše izbacili dok su čistili kupaonicu),kreveti ne pospremaju
4.Sobe su nevjerojatno spartanske ali ok,to je stvar ukusa
5.Ako na sajtu reklamirate besplatnu jutarnju skolu skijanja od sat vremena onda ju morate i održati.

Inače,hotel je sladak i prizemlje je lijepo sređeno,bar i ognjište su super,šteta da hotelu pada ocijena zbog ovako benignih stvari.
Kopaonik me iznenadio i vraćam se sigurno,pitanje je samo da li u Rtanj :sm004:

wlad
29.12.2014, 16:32
Za porodice jedna informacija: popust je za decu od 2 do 10 godina, možda sam ja čudan ali računanje da je dete sa 10 godina odraslo mi je čudno :dontknow:

lecko
29.12.2014, 17:58
@lukasi - a zasto nije bilo ski-skole?
Nije staza radilia ili nesto drugo?

Milos011
30.12.2014, 11:20
Ja sam zajedno sa još tri porodice kontaktirao Rtanj još u avgustu mesecu da nam daju ponudu za ovu zimu. Bilo je rano pa su nam rekli da ih kontaktiramo u septembru. U septembru su nam rekli da se cene formiraju 01.10. OK. Sredinom oktobra su smeštajni kapaciteti koji su na stazama bili skoro popunjeni za termin koji nas je interesovao.

Pošto iz Rtnja nismo dobili nikakav odgovor i cene još nisu formirali, uplatili smo kod konkurencije.

A baš smo hteli tamo da idemo, bili su nam prvi izbor... Na stazi su, ima puno dece, ski škola (za koju smo mislili da radi).

YIBLEX
30.12.2014, 12:28
Procitao sam i jedan negativan komantra na Infokop-u, uglavnom sto se tice hrane i slabe zvucne izolacije. Ocekivao sam da naprave korak unapred u odnosu na proslu godinu i uvrste se u red dobrih i povoljnih smestaja. Ovako ce brzo da krenu nizbrdo, ali nije ni cudo kad je stalo previranje oko 51%.......U jednom smo sigurno kao narod neprevazidjeni, da upropastimo odlican brend ili nesto sto odlicno radi....

Greota, onakvo mesto i onakva lokacija.....

lukasi
10.01.2015, 22:58
@lukasi - a zasto nije bilo ski-skole?
Nije staza radilia ili nesto drugo?

Staza nije radila
Po meni to treba ljudima objasnit prije dolaska. Na sajtu to nigdje ne pise

plecko
28.01.2015, 00:01
jel postoji neka pešačka prečica od hotela prema centru, dole pored jezera...ili se mora ići okolo naokolo asfaltom ?

wlad
29.01.2015, 11:46
Možeš sići od Rtnja do dna Malog Karamana pa dalje dole uz jezero do GSSa, tu izađeš na asfalt. Vremenski nema uštede u odnosu na okolo pošto gaziš kroz sneg...

ogi86
29.01.2015, 12:00
Ja najcesce koristim upravo taj put, niz stazu, pored jezera pa pored kuce GSSa kada idem iz Rtnja do centra. Postoji jos jedna stazica, malo avanturistickija, koja verovatno skrati put jos vise, s'tim da cesto nije ociscena pa se mora malo gaziti i kroz dublji sneg. Spusti se do dna staze pa se ide desno prakticno malo uz stazu 8a gde na nekih otprilike 50m ima putic kroz sumu sa desne strane, ovaj put sa suprotne str u odnosu na prvu stazu koju smo naveli. Prelazi se neki mali mostic preko jednog od potoka, interesantno je, ako nieste prosli ovuda, nema zasto da se ne proba. E da izadje se malo pre vojske na glavni put ;)

plecko
01.02.2015, 11:56
ogi86, kad se spustim do dna staze onda valjda idem levo pored ski lifta uz stazu 8a ?

plageton
02.02.2015, 10:30
ogi86, kad se spustim do dna staze onda valjda idem levo pored ski lifta uz stazu 8a ?

Ma da, lako je, ne znam što toliko komplikujete. Odmah ispod ski-lifta vidi se potok i most preko potoka, pređeš preko mosta i dalje te staza dovede do puta kod vojske. Staza je uvek utabana, sigurno nisi prvi koji je tuda krenuo. Tuda je najkraće a i najlepše.

Nevezano za ovo, sada sam video aktuelnu "interaktivnu" mapu ski-staza na Kopaoniku? http://www.skijalistasrbije.rs/mapakop.html Da li su ti ljudi ikad u životu videli neku ski-mapu? Nije upisan nijedan hotel, nema gde može da se ruča, da se popije kafa, gde je WC, upisane samo 3 vrha (Pančić, Suvo Rudište, i Gobelja, Karaman ne postoji) i staza Ledenice (što baš ona?)... Potpuno nepregledno. Plus što mapa ne može da se uveliča koliko bi trebalo. A najsmešnije je što je zovu "interaktivna".

Ali važno je da su nacrtali svaki top za veštački sneg, do poslednjeg, i svaki reflektor na noćnoj stazi...

plecko
02.02.2015, 18:02
hvala za putiće i prečice...meni je ova mapa s infokop-a dosta preglednija
http://www.infokop.net/myphpfiles/skiinfo/SkiMapa.jpg

YIBLEX
06.03.2015, 15:24
Boravio u predhodnih 5 dana u Rtnju pa cu dati poredjenje u odnosu na proslu sezonu(recenzija na str.11)

Sredjene su te neke sitnice, zavrsni radovi pa se gubi osecaj da ste na gradilistu.

To je glavna promena, ostalo je manje vise isto. Prokomentarisacu post od Decembra ove sezone koji sadrzi glavne zamerke

@Lukasi
1.očekivao sam puno više od hrane,nakon svih hvalospjeva koje sam pročitao.Prvu večer smo dobili bolničko/studentsku hranu.kasnije se malo popravilo ali uz sav odabir dobre i relativno povoljne hrane na kopu,drugi put klopamo doma i po vani
2.Hotel pati od čudnih dječjih bolesti:sobe nemaju čaše,polica za kozmetiku u kupaonici ne postoji(na umivaoniku stoji kompletna kozmetika za četverokrevetnu sobu zajedno sa otvorenim sapunom),plahta na kojoj smo spavali je bila premala za nas krevet pa smo se ujutro budili na golom madracu.
3.Sobe se ne čiste(bar da su flaše izbacili dok su čistili kupaonicu),kreveti ne pospremaju
4.Sobe su nevjerojatno spartanske ali ok,to je stvar ukusa

1.Hrana je u mom terminu i terminu u Januaru kada su bili moji drugari, bila savim korektna. Zavisi od ukusa naravno, ali mislim da ovo odgovara vecini gostiju. Mora se imati u vidu cena smestaja.

2.Primedba na mestu i jos uvek stoji. Neko dobije case neko ne. Uglavnom, mozete ih uzeti na shanku Kamin sale. Mesto za kozmetiku ocigledno nedostaje,a minimalna je investicija.

3.Kad vec postoje spremacice, nije dovoljno da ubace peskire i t.papir. Moraju da urade bar bazicno pospremanje. Nije da me ovo puno pogadja, ali je red.

4. Slazem se da je moglo malo kreativnije, ali mi je veci problem zvucna izolacija. Za mene popodne nema dremke bez cepova:)