PDA

Pogledati punu verziju : Podesavanje Elan Fusion vezova



Danilo26
13.01.2010, 23:21
Imam Elan Flow skije sa fusion vezovima, ali mi ne ide pomeranje prednjeg i zadnjeg veza jer sam kupio nove manje pancerice. Mislim da treba nesto da se pritisne na plastici koja je na slikama ali ne znam u kom smeru ili kojom silom jer se plasim da ne polomim. MOlim pomoc nekog ko ima iskustva.

Da li da guram srafciger u ovu rupu i podizem na gore, plasim se da ne pukne?

wlad
14.01.2010, 00:24
To je izgleda neki stariji Fusion sistem. Ovi noviji imaju samo jedan metalni "hepek" koji se podigne (pre toga otvori plastični poklopac) i onda se i prednji i zadnji deo pomera u isto vreme.

Ako se niko ne javi sa foruma sa iskustvom starijeg fusiona, preporučujem ti da odeš do servisera (preporuka: Elan servis - zato što je njihov sistem, npr. PlanetBike).

Flexon
14.01.2010, 03:13
to definitivno nije fusion system inace bi bio integrisan unutar skije
no to nije toliko ni bitno
meni se cini da se tu radi o nekom tyrolia demo modelu
stekan je vjerovatno vidio ovaj model veza
ja bih licno gurnuo sarafciger :glavaozid

Sapa
14.01.2010, 08:50
to definitivno nije fusion system inace bi bio integrisan unutar skije
no to nije toliko ni bitno
meni se cini da se tu radi o nekom tyrolia demo modelu
stekan je vjerovatno vidio ovaj model veza
ja bih licno gurnuo sarafciger :glavaozid

Ovo je rental vez

Danilo26
14.01.2010, 09:43
pa kupio sam skije pre 2 godine u planet bike-u na autokomandi, jel ovaj rental vez nesto mnogo gori od regularnog i kako da ga podesim?

ekozelj
14.01.2010, 15:03
Ovo nije Fusion a nije ni rental nego Elanov (Tyrolia) TMD vez. Slobodno gurni srafciger i nategni/podigni taj jezicak, ne brini, nece da pukne, pa smakni ceo taj cetvrtasti osigurac. Namesti prednji i zadnji vez na odredjeni podeok na ploci po duzini koju imas na pancerici pa opet navuci osigurac dok ne "klikne".

PS. Obavezno proveri/podesi i prednji i zadnji vez po ISO tabeli i uzivaj u skijanju. U danasnje vreme nema losih vezova i skija, ima samo boljih i losijih skijasa :sm018:

Pozdrav
Edi

ekozelj
14.01.2010, 15:17
A tu je i Elanov promo video: http://www.youtube.com/watch?v=jQjEE0n5yw8


TMD= Tolless Mounting Device

Sto bi u prevodu znacilo da se montira i pomera bez upotrebe alata a sto u sustini i nije tacno posto ti treba ipak neki djavo da dignes osigurac. Imala moja zena skije sa tim vezom i najludja stvar koju sam koristio jednom kad sam na stazi hteo da ga pomerim da bi probao skije je lopata, zapravo njen ćošak, koju sam uzeo od radnika na liftu. :sm022:

Ajd :dziveli:

wlad
14.01.2010, 23:46
U danasnje vreme nema losih vezova i skija, ima samo boljih i losijih skijasa :sm018:

Ne bih se baš složio ;). Slično kao kad bi rekao: u današnje vreme nema loših kola i motora, ima samo dobrih i loših vozača ;).

Da ja dam nekome loše skije sa lošim rubovima dobrom skijašu i sjajne skije sa sjajnim rubovima srednjem skijašu pa da vidimo ko će bolje da se snalazi po ledu ;). Ili da damo jednakim skijašima fat skije i "čačkalice" i pustimo ih u 2m snega da se spuštaju, pa da vidimo da li će isto da se skijaju niz padinu - da ne pričamo o uživanju :).

BTW: ne želim da kažem da je ovaj vez loš

Danilo26
15.01.2010, 10:16
pomerio sam vezove bez problema, jedino sto mi se ne svidja je sto ovaj osigurac ili ploca koja mora da se pomeri nema 'click' zvuk kad se ovaj jezicak podigne srafcigerom, tj nemas feedback koliko jako da podizes, pa se sve vreme bojim da ne pukne. opet sa druge strane taj sam osigurac je malo parce plastike i pogledacu da kupim par komada cisto za rezervu.

stekan
23.01.2010, 18:16
I mene je strah kad god šrafcigerom dižem taj hepek na ćerkinim skijama. Skidam sve vezove kad putujem na duži put i ovo mi je najrizičniji dio pakovanja skija. Zašto skidam vezove? Da bi u sanduk na autu stalo (bar) 5 pari skija i hrpa garderobe spakovane u dvije torbe za skije.