PDA

Pogledati punu verziju : Bol u stopalima - ravni tabani



Rincewind
09.01.2010, 09:17
Pozdrav svima,

Vec duze vrijeme na skijanju imam konstantan bol u tabanima vec na kraju prvog dana skijanja i to zna da potraje tokom citavog boravka na planini.

Pretpostavljam da su ravni tabani glavi razlog pa me interesuje ima li neko iskustva sa ovim, tj. da li znate sta bi trebalo raditi? Postoje li neki specijalni ulosci za pancerice ili nesto sl...

Inace, da budem iskren, rijetko sam u dobroj formi pred sam odlazak na skijanje tako da i to mozda ima uticaja. Medjutim, drustvo sa kojim idem nije nista bolje spremno od mene a nemaju ovaj problem.

Hvala unaprijed.

trendo
09.01.2010, 18:44
Pozdrav svima,

Vec duze vrijeme na skijanju imam konstantan bol u tabanima vec na kraju prvog dana skijanja i to zna da potraje tokom citavog boravka na planini.

Pretpostavljam da su ravni tabani glavi razlog pa me interesuje ima li neko iskustva sa ovim, tj. da li znate sta bi trebalo raditi? Postoje li neki specijalni ulosci za pancerice ili nesto sl...

Inace, da budem iskren, rijetko sam u dobroj formi pred sam odlazak na skijanje tako da i to mozda ima uticaja. Medjutim, drustvo sa kojim idem nije nista bolje spremno od mene a nemaju ovaj problem.

Hvala unaprijed.
Koliko znam posebni ulosci za pancerice nema, a o tome je vec pisano, procesljaj malo.
Da bi ustanovio da su ravni tabani treba ti dijagnoza ortopeda, a onda ortoped da nalog za ortopedske vloske i stavis njuh u pance ili bilo koju drugu obucu i noge ce bolje podnositi tezinu tela.
Danas medicina je prilicno napredna tako da ortopedi imaju takve masine vezane na racunar i tacno se odredi kakva treba da bude vloska, ranie se to radilo nekim zeleom ili slicnom mekom masom.
U Skoplju pregled i izrada je oko 20erua (na privatno)
Poz