PDA

Pogledati punu verziju : metron 9 u Impulsu, pomoć????



brod
08.01.2010, 22:19
U Impulsu na Terazijama danas snimih metron 9, oko 22.ooo sa vezom. Šta mislite o tome. Pre par godina sam vozio 8, tada je to bila nova skija i super mi je odgovarala. Do duše, pozajmljena i preduga za mene (ja sam 170). tada sam je terao samo po stazi. Sa foruma skontah da bi ona mogla i off piste, što me veoma zanima.
Hvala na pomoći, svaka sugestija je dobro došla. Inače izloženo je par dužina, mislim da je za mene 153 ili 157.
Kada već počeh priču, evo još nekih pitanja, zanima me allmount skija. Wlad mi je svojevremeno preporučio magfire 10 pa naviše, meni se lično svideo AMC, ali nisam uspeo da ulovim nešto odgovarajuće.
Sa druge strane firme toliko brzo menjaju nazive modela i serija da teško mogu da pratim šta je šta u kojoj kategoriji.
Molim za preporuku, firma i dizajn nisu bitni. Može polovna, ako neko ima da ponudi ili preporuči nešto od ponuda na forumu itd...
Hvala

Flexon
09.01.2010, 12:06
sto se mene tice ja bih metron zaobisao u sirokom luku za bilo sta drugo osim uredjene staze
ovdje ces cuti svasta neki tvrde da njihove slalom skije imaju odlicne performanse van staze a ti sam procijeni
kao sto puno puta pomenuh moj prviizbor za skiju koja ce pokriti sve uslove staze bi bio elan 888 osim navedenog modela tu dolaze u obzir
salomon lord dunastar sultan 85 ili tako nesto u 80+ mm kategoriji
ja licno ne idem ispod 90 mm i ne mislim da sam ikada zazalio ili pozelio da imam neku skiju od 60-70 mm (imam nekoliko takvih modela koje sluze iskljucivo da kupe prasinu ):dontknow:

wlad
09.01.2010, 16:33
AMC76 ili sl. skija bi ti odlično legla kao allmountain model. Ja lično više volim 2 para skija, pa onda jedna piste i jedna offpiste skija :).

Nemanjus
09.01.2010, 18:29
sto se mene tice ja bih metron zaobisao u sirokom luku za bilo sta drugo osim uredjene staze
ovdje ces cuti svasta neki tvrde da njihove slalom skije imaju odlicne performanse van staze a ti sam procijeni
kao sto puno puta pomenuh moj prviizbor za skiju koja ce pokriti sve uslove staze bi bio elan 888 osim navedenog modela tu dolaze u obzir
salomon lord dunastar sultan 85 ili tako nesto u 80+ mm kategoriji
ja licno ne idem ispod 90 mm i ne mislim da sam ikada zazalio ili pozelio da imam neku skiju od 60-70 mm (imam nekoliko takvih modela koje sluze iskljucivo da kupe prasinu ):dontknow:

Ovde je očigledno reč o provokaciji :sm011:!

Flexon, moje iskustvo je da bi svaka avantura na nekoj zaleđenoj crno/crvenoj stazi sa elanom 888 bila čisto samoubistvo ili u najmanju ruku borba za život. Ne kažem da će se neka slalomska skija bolje pokazati u dubokom snegu od lopate 90+, ali ću definitivno pre izabrati da vozim slalomku po dubokom snegu nego lopatu po tvrdoj, strmoj i zaleđenoj stazi!

Što se tiče metrona 9, za te pare je vrlo solidna skija, mada što se mene tiče, ne volim kompromise (skije za sve). Što kaže Wlad, dva para i rešen problem :).

:dziveli:

Flexon
09.01.2010, 21:12
nevidim zasto bi bio problem skijati led sa 90+ skijama
ja skijam na 99mm skijama bez ikakvih problema
ali licno izbjegavam da skijam po ledu ne pruza mi nikakvo zadovoljstvo
svako ima svoje prioritete neko voli da skija po ledu a neko preferira sve ostalo

plageton
11.01.2010, 09:40
Nisam ni ja cuo da se neko skija po ledu iz zadovoljstva. Nego zato sto nema izbora.

Meni led mnogo ne smeta. Jer sam se silom prilika na ledu i ucio da skijam. Ali mogu ta zamislim kako je drugima, a to je ogromna vecina, kod kojih to nije bilo slucaj. Zato je skija koja podnosi zaledjene uslove ultimativno vazna za skijanje po brdovitom Balkanu.

Nemanjus
11.01.2010, 11:16
Ne verujem da bilo ko voli da skija po ledu, ali ko zna, možda ima i takvih :ok:. Ja sam iz čiste radoznalosti kupio salomon 1080 GUN i super je skija, ali ja sa takvom skijom 95% vremena nemam šta da tražim. Kad naleti neki powder day ovde kod nas ili kad se ode negde napolje rado skijam na salomonu, ali mi po stazi skijanje s njom ne predstavlja apsolutno nikakvo zadovoljstvo. Štaviše prilično me umori i slomi :sm008:.

Svako voli šta voli, meni je skijanje uživanje uvek i u svim uslovima i trudim se da se prilagodim. Neki će reći da sam extremista, ali mene to baš ne dotiče previše :sm011:!

Tadija_91
11.01.2010, 15:26
Ni ja ne verujem da neko moze da voli da skija po ledu, a sto se tice guna, meni je kulj™ i na stazi, bas mi se svidja taj osecaj koji daje.
Tanke skije imaju bolje performanse, ali sa ovim imas osecaj da ti je nesto pod nogama, bar meni, a i kad se okrenes iza sebe mozes da vidis sneg kako prsti, kao gliser:sm011:
Mozda je to zbog toga sto sam ja vrlo teska( i visoka) kategorija, ali znam da ce mi sledece skije "za svaki dan" biti 10ak cm duze i malo sire od Guna:smoke:

Sale
11.01.2010, 20:53
Za otprilike iste pare, kupio sam metron 9, 157cm u aprilu 2008., kada je dinar bio dosta jači nego sada, pa mi se čini da je to OK cena. Vozio sam ih na Kopu i po francuskoj (Tignes i Chamonix), po vrlo zahtevnim, tvrdim i strmim stazama i vrlo sam zadovoljan. Momci su u pravu kad kažu da je to skija za stazu, a ne za off piste. Ali ako nisi mnogo težak, onda ti i njenih solidnih 74mm može činiti prilično zadovoljstva van staze kao i meni sa mojih 75+ kg. Skija je tvrda i odlično sluša kad se vozi po strmijem terenu. A i manja dužina od 157 dobro dođe kada treba brzo da izmanevrišeš.

brod
21.01.2010, 03:12
Hvala svima na savetima i pomoći. Kako nastavljam tragenje u čekanju dobrog snega juče nađoh Planet u bloku24 NBG, u zgradi Fitexa u podrumu. Imaju jedan par 888 sa testa cena 25.864, dužina 177. Po mojoj proceni skija u dobrom stanju.

brod
21.01.2010, 03:20
Pošto planiram da zamenim i cipele, stekao sam utisak da je muška cipela u broju 40 egzotika, u Planetu su imali samo jedan par skromnije serije. Ako se ne varam, čini mi se, da je neko relativno skoro, na forumu, nudio Fisher Soma F700, broj 26.5 ili sličnog naziva, a sada ne mogu da neđem taj oglas. Ako ne grešim molim vas za pomoć. Hvala

comy
21.01.2010, 13:43
Idi u Sava Centar Beosportovu radnju i nacices sigurno to sto ti treba imaju ogroman izbor skija, ja sam uzeo Atomic Nomad Crimson i o d u s e v lj e n sam!!!!!
Imas i druge skije iz nomad serije ukoliko ti treba allround skija! I jos su na zescem snizenju... Mislim i do 50%!