PDA

Pogledati punu verziju : Prevoz do austrijskih skijališta



Alias
04.01.2010, 12:50
Pozdrav svima. Treba mi mala pomoć - da li možda znate za neku agenciju koja ima u ponudi autobuski prevoz do skijališta u Austriji, bilo u okviru ski paket aranžmana bilo posebno?

Ako ne, da li imate sugestija - kako stići do tamo ako nemate svoja kola?
U obzir dolaze skoro sva skijališta u Austriji, nisam mnogo izbirljiva, a ja bih najradije autobusom ili kombinacija bus+avion/avion+bus, ali da ima što manje cimanja zbog opreme koja se nosi odavde...

Hvala unapred!

wetmila
05.01.2010, 11:40
Pozdrav svima. Treba mi mala pomoć - da li možda znate za neku agenciju koja ima u ponudi autobuski prevoz do skijališta u Austriji, bilo u okviru ski paket aranžmana bilo posebno?

Ako ne, da li imate sugestija - kako stići do tamo ako nemate svoja kola?
U obzir dolaze skoro sva skijališta u Austriji, nisam mnogo izbirljiva, a ja bih najradije autobusom ili kombinacija bus+avion/avion+bus, ali da ima što manje cimanja zbog opreme koja se nosi odavde...

Hvala unapred!

U sklopu aranzmana verovatno je da nude i prevoz. Odvojeno, ne verujem. Autobuski prevoz verovatno postoji do vecih gradova, ali ne i do ski centara, Lasta, Fudeks... Mozda je resenje rent-a-car, podelite sa drustvom, a i birate vreme polaska i povratka. Osim toga mozete da skijate i na nekoliko skijalista, jer ski-pass cesto vazi za vise ski centara. :ski::yay:

volcom
05.01.2010, 15:41
Ovako mozesh sa vozovima da dodjesh skoro do svakog skimesta tako da razmisli o toj opciji i iskljuci taj renta car ko opciju

beban
06.01.2010, 09:46
U Italiji je sa svih aerodroma blizu ski centara (Milan,Bergamo,Verona,Venecija) organizovan shuttle bus http://flyskishuttle.com/start.php?page=home&lang=EN
mozda ima toga i u Austriji

BRANKO TIROL
01.02.2010, 01:43
ko hoce za Soelden neka se javi meni

SnowBeliever
05.03.2010, 21:29
ja idem u sledeci 12.3. za Kitzbuhel vozom, BG - Bec - Kitzbuhel povratna karta staje oko 12.000 din. sa spavacim kolima do Beca... razmisljao sam da idem autom ali nemam zimske gume,manje zbog snego, nego vise zbog policije, i kad sam preracunao ipsada da je voz skuplji za 100 jura, kada bi isle tri osobe... krecem u 21:20 ujutro oko 9h ujutro sam u Becu i vec oko 14-15h u Kitzu... autobus ne podnosim, a super je stvar sto mozes u BGu da rezervises kartu skroz do grada do kog ti treba, racunajuci i lokalne vozove u Austriji... eto...nadam se da sam pomogao...

Alias
30.03.2010, 15:21
Hvala svima na sugestijama. Na kraju je odluka pala na Bad Gastein jer postoji direktan voz do tamo; u povratku se preseda u Filahu, ali pauza traje bukvalno par minuta (tama kol'ko da se sa sve opremom dovučete iz jednog voza u drugi). Bili prošle nedelje, put traje oko 12h, nije mnogo naporan, ali bi bio mnogo lepši da su naši vozovi bolji:)

bojan
15.04.2010, 13:04
Hvala svima na sugestijama. Na kraju je odluka pala na Bad Gastein jer postoji direktan voz do tamo; u povratku se preseda u Filahu, ali pauza traje bukvalno par minuta (tama kol'ko da se sa sve opremom dovučete iz jednog voza u drugi). Bili prošle nedelje, put traje oko 12h, nije mnogo naporan, ali bi bio mnogo lepši da su naši vozovi bolji:)

Hajde malo dodaj detalja o toj varijanti vozom do skijališta. Koliko je u Bad Gasteinu daleko stanica od smeštaja/žičare? Koliko košta karta do tamo? Ima li još neko austrijsko skijalište do kojeg se iz BG stiže vozom?

volcom
17.04.2010, 00:06
Stize se do svakog mesta
nego se mora preseda kao i za ovaj Bad Gastein gde se preseda u Villach
pazi od Zicare te deli tunel e nisam siguran koja je gondola u pitanju a smestaj sve zavsi gde si smesten .
Evo prolece doslo sad su gleceri u toku
Naprimer Molletar ko opcija sa smestajem u mallinc ili flatah to ti je inace stanica ranije pre Bad Gasteina.
Do Hintertuxa . ima vishe ruta ali sve jedno morassh do Isbrucka doci pa posle hvatash lokalni voz do jenbacha pa onda zavisnosti gde ti smestaj koristish prevozz do toga
na private ako neko hoce neki explain ili pitanje

sas35bgd
21.04.2010, 10:14
Ja sam bio 2008 u Bad gasteinu i kola sam stavljao na voz pa kroz tunel ka jugu Austrije, neposredno iz Bad Gasteina Böckstein ka Mallnitzu . E sad, u glavi mi se izmesale slike skijalista , koliko je stanica udaljena od Bad gasteina nesecam se ali.... siguran sam da ima taksi do bilo koje lokacije da te odveze za desetak evra

Alias
21.04.2010, 13:16
U principu, kao što je već pomenuto, možeš da stigneš do bilo kod austrijskog skijališta (u kome/blizu kod postoji železnička stanica) vozom iz Bg-a, ali obično mora da se preseda negde; verovatno u Filahu jer je to prva veća stanica kada se uđe u Austriju. To nije nikakav problem ako se ne nosi oprema, već imaš samo jednu putnu torbu. Ali ako se nosi kompletna oprema (skije, cipele), čini mi se da je to prilično nezgodno. Imala sam pirliku to i da iskusim kada smo na povratku presedali u Filahu - gomila gastrabajtera (naših, Hrvata) sa gomilom torbi, dece, i čega-sve-ne, i svi pokušavamo da se upakujemo u jedan jedini vagon:)

Međutim, direktno, imaš samo taj voz do Gastajna, koji usput staje i u Malnicu (gde takođe postoji skijalište), iako i u tom slučaju, kao što sam već pomenula, u povratku presedaš. Mi smo uzele povratne karte do Salcburga, jer je tako cena bila povoljnija, budući da su to neke promotivne cene (80 evra povratna karta, po osobi); kada nema tih promocija, povratna karta je oko 120 evra.

Mi smo odsele u Dorfgastajnu, to je jedno selo blizu Bad Gastajna, a voz staje i direktno u njemu. U oba mesta stanica je u centru, ali opet, ako imaš kompletnu opremu, treba neki prevoz do smeštaja. U Dorfgastajnu nema taksija na stanici, ali ima neki TAXI broj koji može da se okrene, pa ti (valjda) neko dođe:) Nas su sačekali na stanici ljudi kod kojih smo odseli (svaka ima čast, stvarno) i odvezli nas kolima do pansiona, i to bez ikakve doplate; i u povratku su nas odbacili do stanice. U Bad Gastajnu, čini mi se, postoji taxi ispred železničke stanice, pošto je to ipak veće mesto.

bojan
21.04.2010, 14:16
Hvala na odgovorima......

wetmila
22.04.2010, 17:06
Put kolima do Gasteina je oko 250 evra, za oko 7,5 sati.

... odlazak i povratak po automobilu kosta oko 250 evra

drug suri
23.04.2010, 03:16
koji su troskovi sem benzina(nafte u mom slucaju)....mislim drumarine,vinjete,sta vec...tuneli....opcije moltaler i kitcstajnhorn

wetmila
23.04.2010, 09:27
Putarina kroz SRB, u HR 16 evra x2, SLO vinjeta 15 evra SEDAM dana, vinjeta u A 7,7 evra za deset dana. Karavanke tunel 6,5 x2. Do Kitzsteinhorna jos dva tunela po 5,5 evra x2, ili vozom kroz tunel, mislim da je oko 27 evra povratna. Kitz je dalje oko 800 km, a Moeltaler oko 750.

wetmila
23.04.2010, 09:49
Kroz SRB putarine, kroz HR 16 evra x 2, kroz SLO vinjeta je 15 evra za SEDAM dana, vinjeta u A za deset dana je 7,7 evra. Karavanke tunel 2x6,5 evra. Toliko za Moeltaler, a do Kitzsteinhorna jos dva tunela po 5,5 evra x2, ili vozom kroz tunel u Malnicu , mislim da je 27 evra povratna karta.

drug suri
23.04.2010, 12:30
ok,hvala za ovako iscrpan odgovor.Ako nije bezobrazno,moze malo nesto i o tajmingu,u smislu kad je najbojle poci, gde su eventualna cekanja,meni je to 1000km(2sata vise nego tebi),prosek 100=10h+; prosek 120=8.5h+ znaci 10 do 12 sati.Ako se moze uci u apartman u 9 , od 12,13 bi se moglo skijati ?????

average
24.04.2010, 13:17
Upravo smo se vratili sa kapruna, da budem precizan Kitzsteinhorna...pa bih zeleo da ukazem paznju na...austrijanci su nas uradili kao na sibicu :(

Prosli smo tunel kroz karavanke, kazem drugaru, treba odmah da vidimo da kupimo vinjetu. Podjosmo 15-ak kilometara, nigde znaka, obavestenja, nigde pumpe...kad odjednom, sva kola skrecu na "kontrolu"...naravno, zaustavise nas. Kaze svaba, 120 evra - nemate vinjetu. Ja kazem, pa gde da je kupimo, upravo trazimo - on odgovara, pre ulaska u tunel!? Kako da kupujem vinjetu za austriju u drugoj zemlji, to nema nikakvog smisla, niti smo videli ikakav znak, obavestenje. Njegov odgovor je 120 evra...

Eto, cisto da vam skrenem paznju da i vi ne platite skolu...i tih 120 e vazi za dva dana, znaci u povratku sam opet morao da je kupim. Mnogo sam besan bio, stvarno klasicna prevara i bezobrazluk - zurilo mi se da stignem i nisam bio voljan za svadju, da je bilo malo opustenije, svadjao bih se makar me u zatvor vodili. Da se to nekome od njih u Srbiji desilo, mislim da bi i Oli Ren bio upoznat...pa gde ima da u jednoj drzavi placas putarinu za drugu? I neke bosance ispred nas isto zaustavise i prevarise...

stekan
24.04.2010, 15:29
Skupa škola.

Čim se iz Hrvatske uđe u Sloveniju odmah se kupe i slovenska i austrijska vinjeta.

drug suri
24.04.2010, 19:23
vrlo vredna informacija(120e):ok:,ima li jos nekih....ako vas interesuje Grcka,svake godine letujem tamo ,ali na zapad kolima nisam isao uhuhhuuu

volcom
24.04.2010, 22:38
Ovako zadnje kupoovno za austrisku je pred karawanke tunnel ,tamo gde je ranije bila granica

wlad
25.04.2010, 19:22
Kao što reče Stekan najjednostavnije je kupiti SI i AT vinjetu u "jednom cugu". Ja sam se vratio iz AT (išao preko HU) i u ulasku u HU sam kupio obe vinjete na 10 dana (HU i AT)... Prošli put kada sam išao za IT su me kod Karavanki "zezali" SI kontrolori zato što vinjeta nije bila nalepljena na staklo - to je obavezno (a pošto je mene mrzelo da skidam posle puta - ja ih nisam lepio), ali nisam platio ništa - samo što su bili jaako neljubazni, valjda se plaše da ako ne zalepiš da možeš da je daš nekome drugome. Što se toga tiče Mađari imaju najprostiji i najbolji sistem - vinjetu kupiš i možeš da zadržiš potvrdu (papirče - nije nalepnica), istu kupuješ na tablicu - tako da oni registruju da je vinjeta kupljena za vaš auto na određeni period - nema nalepnica - oni u bazi znaju imaš li je ili nemaš (a mogu i da provere automatski svima koji idu autoputem). Lakše kontrolišu, a ne moraš da lepiš i zezaš se sa odlepljivanjima, i naravno ne možeš da je prodaš pošto glasi na vašu tablicu.

wetmila
26.04.2010, 10:09
O vinjetama za A je pisano vise puta na ovim stranicama. Obe se kupuju na granici u SLO. Ko putuje iz mesta koja su bliza Madjarskoj prodje brze i bolje, jer ima jednu granicu, jeftiniju vinjetu. Oni koji su dalje treba da placaju papreno kroz SLO i HR.