PDA

Pogledati punu verziju : skije iz kine



branix
30.12.2009, 17:35
veoma interesantna prica
http://www.orf.at/091230-46352/index.html

u prevodu znaci

skoro polovine skija u nemackoj su made in china. (uvoz iz kine)
u austriji imaju probleme sa snowboard gde je ove godine uvezeno prako 11.000 komada iz kine.

sto se skija tice k2 i black diamond proizvode vec u kini i uveze ih u evropu kao svoj brend.

imao sam priliku da vidim kineske skije. nisu bas naj bolji kvalitet ali su solidne za pocetnike, dok su u snowboardu vec prilicno kvalitetni proizvodi.

poz

Tadija_91
30.12.2009, 19:26
Videh prosle srede na kopu kineza na tecnopro skijama sa kineskom oznakom. Ne bih znao da je prepoznam kada bi je ponovo video :D

Flexon
31.12.2009, 02:58
kad dajem silne pare za recimo volkl skije onda ocekujem
da imaju rodni list made in germany poreko cijelog sidewalla
ako je prodaju za 1/4 cijene onda nemam nista ni protiv kineske verzije
ali za punu cijenu ipak ocekujem da su ih sastavili Hans Klaus ili Jurgen
kad budem kupovo kimono onda neka ga sije kakav Bruce Lee
a da povjerim svoja koljena nekome ko nema predstavu sta sastavlja
ne dolazi u obzir (barem ne za punu cijenu)

branix
31.12.2009, 20:46
pa neki proizvodjaci vec proizvode u kini pa uvoze i lape svoje ima na skije.

Atomic, Blizzard, Fischer, ... proizvode u istocnoj evropi. Ali skupi i profesionalni modeli se proizvode u austriji.

jedva cekam da vidim kvalitetne skije iz kine na kojima pise Blisard, ili Fiser, ili Atoomic ili slicno i koje traju duze od jedne sezone :-)

garcia_kg
02.01.2010, 19:46
Kao i u svakom sektoru industrije samo je pitanje vremena kada će sve najjače firme ski opreme da premeste svoje pogone u P.R.C. Ne vidim ništa loše u tome ako se budu radili po licenci, ne znam gde se proizvode Adidas i Nike, u Nemačkoj i Americi??

stekan
02.01.2010, 19:53
Oni koji sporije uče strane jezike su već trebali početi učiti kineski. To je jezik budućnosti, jer ćemo svi mi van Kine uskoro biti nacionalna manjina ma gdje god se nalazili.

branix
02.01.2010, 19:54
za nike neznal ali kod adidasa ja poznato da proizvode masovnu robu u kini, pakistan, banglades itd.. dok proizvode za atleticare (licna oprema) se proizvodi u rumuniji, nemackoj i georgiji)