PDA

Pogledati punu verziju : Kopaonik Sneg 05/06



Strane : 1 [2]

jovanitZa
12.01.2006, 22:06
eeeeeeeeeeej drugari........evo stigla sam sa kopa i nemate pojma koliko je bilo dobro... :) veliki pozdrav SKI MANIJACIMA i bas mi je drago sto sam vas upoznala!!!(da ne nabrajam sad celu ekipu koja je bila gore)xixixixixixixi jedva cekam da se vidimo na igristima!!!POZZZ

Flow
12.01.2006, 23:19
... iz dva razloga: taj vid zabave mene ne zanima & bili smo preumorni.


Ima tu jedan rezim, nisam primenjivao ali sam cuo od starijih - skijas do 4-pola5pm, u 5 dolazis 'doma' i odma' se zabadas u krevet, oko 11pm se dizes i izlazis, radis sta radis i u 4-pola5am se zabadas opet u onaj isti krevet sto pre ne bi li ujutru ustao na vreme i bio medju prvima na zici :kez:
I sad, ko koliko izdrzi, 5 dana, 10, kad se vratis kuci sledi rehabilitacija jer ce najverovatnije da te slomi i baci u krevet od umora i iscrpljenosti :dontknow:

@Misko...
...valjda se uz te ture trazi i neko meze da se na*ode pred :sleepy: :D

Bata Bane
12.01.2006, 23:22
Taman da umres:(

sasa4
12.01.2006, 23:39
Idemo da se skijamo.
Alkohol i izlasci su mi vec na nos izasli preko ovih praznika.
Hoce li ko od vas biti gore od 21.01. da me nauci skijati?
Da ne zaglavim u :dziveli: hehe.

Pozdrav svima i hvala na informacijama!

plageton
12.01.2006, 23:47
LJUDI,ZNA LI KO KAKVE SU CJENE NA KOPU?
KAFA,KLOPA,PIVO,SOK?????
TAMO SAM OD 21.01 PA DA ZNAM STA ME CEKA.:yay:

Najjeftinije mesto na Kopu je planiski dom "Rtanj" na stazi Mali Karaman. Ako se tako organizujes, moci ces odlicno da klopas po prihvatljivim cenama, a kafa (turska, nema espreso), caj, sokovi su jeftiniji nego u Bgd. Uz to, ambijent je pravi planinski, skijaski.
Prosle godine su vrlo umerene cene bile u restoranu u Vili "Ivana", (preko puta vojske) ne znam kako je sada. To je neka vrsta italijanskog restorana, a italijanski restorani nisu bas autentican planinski sadrzaj, pa se to odrazava i na posetu. Zbog toga je verovatno jeftinije nego drugde.
Sto se ostalog tice, mozda ima jos negde da se nadje nesto, ali u principu neka ti je bog u pomoci

ThE_MaN
13.01.2006, 02:10
Ljudi ako hoćete da jeftino prođete na kopaoniku jedini i parvi izbor je BRZEĆE.

SMEŠTAJ - poprilično jeftiniji ako ga još uvek ima u hotelima:eek: . Ali privatni uvek sigurno ima!:yay:

HRANA PIĆE U PRODAVNICAMA - cene sasvim normalne kao da kupujete u bilo kojoj prodavnici u vašem mestu.:dziveli:

IZLASCI - nije baš neka ponuda ali jeftinije je nego po kafićima u vešim mestima.:cug:

ŽICE - Bela Reka I i Bela Reka II i za 20-25 minuta max ste u redu za žicu na Kneževskim Barama ili na Gvozdcu. Jedino slabiji skijaši ili skijaši koji hoće da sčuvaju opremu. Trebalo bi da krenu sa vrha Karamana oko 15:15 h ka belim rekama. Da bi se spustili žicom do BRZEĆA. ..biga problematičan je levak na Beloj Reci II mnoooogo kamenja na stazi. Ali po dubokom snegu sa strane je već druga priča.:ski:

AUTOBUSI DO VRHA KOPA I NAZAD za one koji hoće gospodski na stazu ili u slučaju da ne rade BR I i BR II.

KOP_MANIA
13.01.2006, 07:09
SASA ne bih da ti realnim pisanjem unapred upropastim zimovanje.Ali ponesi dzak love!


Pope sad stvarno vise preterujes sa tim PONESI DZAK LOVE. Mozda i jeste skup Kopaonik ali svi ostali pricaju kako negde i ima jeftino jedino ti pricas kako ce nas oni odrati. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

oddball
13.01.2006, 07:32
@pop67:
ako je kopaonik toliko skupa i losa planina za skijanje zasto si isao vec tri puta u ovoj sezoni? ja sam iz prica drugih zakljucio da je tamo extra skupo, i kao sto sam vec rekao poslednji put sam bio tamo pre 15ak godina tako da su moji zakljuchci bili postavljani na iskustvu drugih ljudi. tek kada sam otisao video sam da postoje i mesta na kojima topla cokolada ne kosta 200 din i moje misljenje se promenilo.

KOP_MANIA
13.01.2006, 09:23
@pop67:
ako je kopaonik toliko skupa i losa planina za skijanje zasto si isao vec tri puta u ovoj sezoni? ja sam iz prica drugih zakljucio da je tamo extra skupo, i kao sto sam vec rekao poslednji put sam bio tamo pre 15ak godina tako da su moji zakljuchci bili postavljani na iskustvu drugih ljudi. tek kada sam otisao video sam da postoje i mesta na kojima topla cokolada ne kosta 200 din i moje misljenje se promenilo.


TOPLA ČOKOLADA uopšte ne košta 200 nego najvisš 100. Možda je u GRANDU 200 to neznam. Na rtnju t.č. košta oko 50 - 60 ne znam tačno. Kao što vidim ti se zadnji put bio 1990. Rekao si pre 15ak god. Idi sada i promenićeš mišljenje.

jovanitZa
13.01.2006, 09:51
KOP MANIA izvini ali topla cokolada kosta od 150-200din :)

KOP_MANIA
13.01.2006, 09:56
KOP MANIA izvini ali topla cokolada kosta od 150-200din :)



jovanitZa dobro možda je i tako pošto si bila sada na kopu samo mi reci gde si pila tu toplu čokoladu.

Gruja
13.01.2006, 10:03
Definitivno ima toga, npr. bondjorno u konacima, ali ima brate i za 60-70 pa biraj gde ces. Ko hoce da ide na fensi mesta neka racuna da ce biti skupo.

jovanitZa
13.01.2006, 10:04
obichno na stazama...nisam izlazila po kaficima nesto puno..
Ali moram da se pozalim na onaj red bull...usluga im je blagi ocaj(izvinjavam se onome ko se uvredio,ako ima takvih,ali tako stoje stvari)

oddball
13.01.2006, 10:37
Kao što vidim ti se zadnji put bio 1990. Rekao si pre 15ak god. Idi sada i promenićeš mišljenje.
nisi dobro procitao moje postove o kopu. ja sam se vratio sada u nedelju (pre 6 dana) a pre toga poslednji put sam otisao pre 15ak godina.
izvalio sam mesta gde su cene normalne, to sam i rekao. rtanj je najjeftiniji od tih par mesta gde sam isao. a toplu cokoladu smo platili 180 din u kaficu "bombardier", a u "dolly bell"-u mislim da je oko 150 din.

bojan
13.01.2006, 11:37
Cigansko ponašanje pocinje jos u Brzeću kada na tebe skaču i otimaju ti lanac iz ruke tražeći 500 dinara. Bukvalno otimaju, znači nisam mogao da ih oteram govoreci "ljudi, stavljam sam lance vec godinama i ne treba mi pomoć". Zamalo da se potučeš da bi stavio rođeni lanac.

Dalje, zar nije paradoksalno razmisljati gde ces svratiti na piće ? Na drugim skijalištima obično nemaš taj problem, cene su uravnotežene i nema te ciganske vatačine na brzinu. Ko veli, ako si na stazi onda ćemo da te oderemo itd itd. O ljubaznosti da ne pričam, bedni su u poređenju sa Bosancima i Bugarima. Odvratna ciganija od koje mi je muka. A vi mrdnite malo guzicu od kopaonika pa onda diskutujte.

oddball
13.01.2006, 11:54
@ bojan:
bio sam u bugarskoj i znam o cemu pricas, i jesi u pravu (mada me malo zbunjuju sa njihovim klimanjem glave, kad kazu "da" vrte glavu kao za "ne" :)) ali nama nije problem da se skucamo tamo gde je najjeftinije, narocito ako je usput. jebiga, takvi smo mi bordeti, ne treba nam mnogo za uzivanje i sve kapiramo kao zezanje i kroz salu. i u pravu si kada kazes da su tamo uglavmon deraci, ali mi ih uspesno zaobilazimo.

bojan
13.01.2006, 12:23
Bugari su zanimljivi sa njihovim tablama na kojima naznačavaju cene hrane i pića kako bi te privukli. Sličnom logikom počinju da se vode i Crnogorci, čak i u Budvi. Valjda će i naši ukapirati, možda konkurencija učini svoje ..... Ili je Beograd toliko dobro i bogato tržište da im se može ? Ne znam.

Misko
13.01.2006, 12:34
Ma ok je sve to ne kazem da na Kopu nemoz' da nadjes jeftin plejs za has i pice, al lupam meni se sad pije pice a ja moram da preko tri zice i 45min dodjem do jeftinog mesta onda nije to to. Topla cokolada je ok ako je 150-200din, Problem je sto je u grandu&co verovatno 300+. Mada meni nije to problem ako rade zice i ako su sredjenje staze boli me uvo za cene u kaficima, idem tamo da bih :ski:

Jelena
13.01.2006, 13:52
Ima tu jedan rezim, nisam primenjivao ali sam cuo od starijih - skijas do 4-pola5pm, u 5 dolazis 'doma' i odma' se zabadas u krevet, oko 11pm se dizes i izlazis, radis sta radis i u 4-pola5am se zabadas opet u onaj isti krevet sto pre ne bi li ujutru ustao na vreme i bio medju prvima na zici
I sad, ko koliko izdrzi, 5 dana, 10, kad se vratis kuci sledi rehabilitacija jer ce najverovatnije da te slomi i baci u krevet od umora i iscrpljenosti :dontknow:

@Misko...
...valjda se uz te ture trazi i neko meze da se na*ode pred
Potvrdjujem.
Kada sam ja imala 18-25 uredno smo sve postizali.
Skijanje do kraja, prva tura se kupa, jede i spava, druga odmah u krevet. Pa posle odradi ostalo.
To je bilo kada nas je bilo puno u apartmanu.
Ustajemo oko 10:30, brzo spremanje i u izlazak.
I tako do 3, 4:dziveli: i posle spavanje.
Uspevalo se i kad smo bolesni, sta ces kad je raspust samo 2 nedelje.
I uvek smo bili prvi na zici. Nista ne moze da se meri sa osecajem kad prvi provozas po stazi. Jos ako je sunce...
E posle ti stvarno treba oporavak.
Ali zato sve te uspomene zlata vrede.:) :ok:

KOP_MANIA
13.01.2006, 13:56
Ja mislim da je bezveze vise raspravljati o cenama. Kome je skupo ne mora da ide na Kop i uopste da prica o njemu takve stvari. Recimo meni na Kopu nije mnogo skupo. Obicno sam ili u Konacima ali poslednjih 5-6 godina sam u JATOVIM apartmanima jer su najeftiniji:deal:. A sto se pica na stazama tice ja uvek isplaniram da kad se vozim Malim jezerom svratim do rtnja i popijem:cug: ili pojedem nesto i malo se nasuncam:smoke: (pljeskavica sa kajmakom)mmmmmmmm. Tako da kome je skupo ne mora da ide na Kopaonik:( :(

wlad
13.01.2006, 14:07
Ovo je forum, ovde se priča, tj. diskutuje. A u tvom stilu ću da ti odgovorim: kome se ne diskutuje ovde ne mora da dolazi na forum :D.

Flow
13.01.2006, 14:10
A sto se pica na stazama tice ja uvek isplaniram da kad se vozim Malim jezerom svratim do rtnja i popijem ili pojedem nesto i malo se nasuncam (pljeskavica sa kajmakom)mmmmmmmm.
Tako da kome je skupo ne mora da ide na Kopaonik:( :(
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Najvise volim ove argumentovane rasprave :ok:
Nisam jedino shvatio za Jezerce i Rtanj, verovatno se mislilo na Mali Karaman...

oddball
13.01.2006, 14:13
pa da, odmaraliste rtanj se nalazi sa desne strane (kad se spustas) malog karamana.

KOP_MANIA
13.01.2006, 14:26
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Najvise volim ove argumentovane rasprave :ok:
Nisam jedino shvatio za Jezerce i Rtanj, verovatno se mislilo na Mali Karaman...



Da mislio sam na Mali karaman nego mahinalno pisem jezero:glavaozid :glavaozid :glavaozid :glavaozid

pop67
13.01.2006, 14:58
@pop67:
ako je kopaonik toliko skupa i losa planina za skijanje zasto si isao vec tri puta u ovoj sezoni? ja sam iz prica drugih zakljucio da je tamo extra skupo, i kao sto sam vec rekao poslednji put sam bio tamo pre 15ak godina tako da su moji zakljuchci bili postavljani na iskustvu drugih ljudi. tek kada sam otisao video sam da postoje i mesta na kojima topla cokolada ne kosta 200 din i moje misljenje se promenilo.
Ti sada pises sasvim drugacije od kada si promenio user,koliko se secam ti si bio na Kopaoniku sa Bata Banetom i samnom pa si na osnovu tog iskustva i pisao,ono nam je bilo isto ako se ne varam...A ovakvim pitanjima samo mi stavljas do znanja da si ljut na mene sto mi apsolutno nista ne znaci,a na Kopaoniku sam bio 3 puta a ici cu jos najmanje 5 do kraja sezone i ako nadjem sva ta mesta na kojima se moze za normalne pare popiti i jesti,svakako cu to pohvaliti i necu kao NEKO da pljujem pa da lizem!Ja nikada ne zakljucujem na osnovu prica drugih ljudi vec na osnovu sopstvenog iskustva,dakle ti da se pridrzavas ovoga ne bi ni mogao da zakljucujes!

pop67
13.01.2006, 15:06
Pope sad stvarno vise preterujes sa tim PONESI DZAK LOVE. Mozda i jeste skup Kopaonik ali svi ostali pricaju kako negde i ima jeftino jedino ti pricas kako ce nas oni odrati. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Ma ne preterujem veruj mi nego izgleda da nisam imao srece da naletim na takvo mesto,ali sada kada imam informaciju gde se nalaze,obici cu ih kada prvi put odem,mozda sledece nedelje,pozdrav POP
P.S.Kop Mania ako mozes da izvedes najjeftiniju varijantu za cetvoroclanu porodicu,2velika i 2 mala sedmodnevna ski pass-a i da nam to napises,bio bih ti vrlo zahvalan!

pop67
13.01.2006, 15:10
Ovo je forum, ovde se priča, tj. diskutuje. A u tvom stilu ću da ti odgovorim: kome se ne diskutuje ovde ne mora da dolazi na forum :D.
Duuuuuuuuuuuuuuuuuuugo vremena ce pojedinima trebati da shvate ovo sto si napisao WLAD druze,potpuno si u pravu!Pozdrav,POP:dziveli:

ThE_MaN
13.01.2006, 15:40
Cigansko ponašanje pocinje jos u Brzeću kada na tebe skaču i otimaju ti lanac iz ruke tražeći 500 dinara. Bukvalno otimaju, znači nisam mogao da ih oteram govoreci "ljudi, stavljam sam lance vec godinama i ne treba mi pomoć". Zamalo da se potučeš da bi stavio rođeni lanac.


To si sasvim upravu. Ali ako im drško odbrusiš postaju manji od makovog zrna. Par puta sam na vrh kopa išao iz Brzeća kolima pre nove godine. Pošto nisu radile BR I i BR II. Jednom sam imao situaciju sa ovima što nameštaju lance. Stali smo sa dva auta na čistinu tj. direktno tu gde stoje da sami namestimo lace.

I priča je tekla ovako ukratko:

oni - Ne možete sami da namestite lance zašta mi stojimo ovde.

JA - Oteram ih tamo gde treba.

ONI - Znaš pomerite automobile pa nameštajte lance dalje od nas. Ne možemo da radimo od vas.

JA - Jel si rođen na putu pa je to tvoje vlasništvo a možda ti i baba ostavila put u nasledstvo.

oni - Znaš mi smo raščistili ovde da bi mogli da radimo a vi nam zauzimate mesto.

JA - ZAr nije greder očistio to da bi narod mogao da stane da predhne i eventualno namesti sam sebi lance.

oni - Mi stojimo ovde kako bi pomogli ljudima.

JA- Mislite da pelješite budale.

ONI - .ebiga hoćeš da nam daš 100 din. da ti namestimo lance na oba auta.

JA - Mar. u pi... mater...

ONi - .ebiga mi se sa vama šalimo a ti sve shvataš ozbiljno.

Od tada kad me vide mašu i odpozdravljaju me kao da sam im rod rođeni.

Kao što vidite lepa reč i gvozdena vrata otvara.

KOP_MANIA
13.01.2006, 16:26
Ma ne preterujem veruj mi nego izgleda da nisam imao srece da naletim na takvo mesto,ali sada kada imam informaciju gde se nalaze,obici cu ih kada prvi put odem,mozda sledece nedelje,pozdrav POP
P.S.Kop Mania ako mozes da izvedes najjeftiniju varijantu za cetvoroclanu porodicu,2velika i 2 mala sedmodnevna ski pass-a i da nam to napises,bio bih ti vrlo zahvalan!


Ski pass ti ispadne 26000 i period od 18.02. – 04.03.2006. 25 230 i to ti ispadne oko 50000. Ski pass je mozda malo skuplji nego sto treba ali 25230 za 4-clanu porodicu u JAT apartmanima nije mnogo - 7 dana.
Skijanje nije bas tako jeftin sport. sedmodnevni za decu je 5100 a za odrasle je 7900

Bata Bane
13.01.2006, 17:09
To si sasvim upravu. Ali ako im drško odbrusiš postaju manji od makovog zrna. Par puta sam na vrh kopa išao iz Brzeća kolima pre nove godine. Pošto nisu radile BR I i BR II. Jednom sam imao situaciju sa ovima što nameštaju lance. Stali smo sa dva auta na čistinu tj. direktno tu gde stoje da sami namestimo lace.

I priča je tekla ovako ukratko:

oni - Ne možete sami da namestite lance zašta mi stojimo ovde.

JA - Oteram ih tamo gde treba.

ONI - Znaš pomerite automobile pa nameštajte lance dalje od nas. Ne možemo da radimo od vas.

JA - Jel si rođen na putu pa je to tvoje vlasništvo a možda ti i baba ostavila put u nasledstvo.

oni - Znaš mi smo raščistili ovde da bi mogli da radimo a vi nam zauzimate mesto.

JA - ZAr nije greder očistio to da bi narod mogao da stane da predhne i eventualno namesti sam sebi lance.

oni - Mi stojimo ovde kako bi pomogli ljudima.

JA- Mislite da pelješite budale.

ONI - .ebiga hoćeš da nam daš 100 din. da ti namestimo lance na oba auta.

JA - Mar. u pi... mater...

ONi - .ebiga mi se sa vama šalimo a ti sve shvataš ozbiljno.

Od tada kad me vide mašu i odpozdravljaju me kao da sam im rod rođeni.

Kao što vidite lepa reč i gvozdena vrata otvara.


Meni budala prosle godine hteo da lupi lancima po kolima, sto nism dozvolio da mi on namesta lance i na kraju ga je dobio po glavi. Samo mi krivo sto nije jos neko od njegovih skocio:mad:

pop67
13.01.2006, 19:05
Ski pass ti ispadne 26000 i period od 18.02. – 04.03.2006. 25 230 i to ti ispadne oko 50000. Ski pass je mozda malo skuplji nego sto treba ali 25230 za 4-clanu porodicu u JAT apartmanima nije mnogo - 7 dana.
Skijanje nije bas tako jeftin sport. sedmodnevni za decu je 5100 a za odrasle je 7900
HVALA tebi KOP MANIA na ovom racunanju i trudu,dakle 50000din(600E),ali nesto moramo jesti100-150E,prevoz(gorivo+putarine)50E,dvoje dece sa minimalnim zeljama100E.Ipak je ovo cifra za prosecnu srpsku porodicu,eto o tome ja pisem postovani KOP MANIA.Ne zelim da se hvalim,ali brate ja kao ski instruktor drzim besplatnu ski skolu gde god da se pojavim sve u smislu popularizacije i omasovljenja skijanja u nas!Skijanje ne treba da bude skup sport,vec treba da bude dostupan svakome ko zeli da ga upraznjava.Zato planinski centri treba da usklade odnosno da formiraju cene u skladu sa bruto nacionalnim dohotkom po glavi stanovnika i da paritet bude 1 hleb 1 pakovanje(10 kut)sibica.Pozdravljam te i jos jednom ti se zahvaljujem na trudu oko izracunavanja osnovnog troska!:dziveli:

duleKG
13.01.2006, 19:20
pa lako tebi bane kada si bruce lee :)

KOP_MANIA
13.01.2006, 19:58
HVALA tebi KOP MANIA na ovom racunanju i trudu,dakle 50000din(600E),ali nesto moramo jesti100-150E,prevoz(gorivo+putarine)50E,dvoje dece sa minimalnim zeljama100E.Ipak je ovo cifra za prosecnu srpsku porodicu,eto o tome ja pisem postovani KOP MANIA.Ne zelim da se hvalim,ali brate ja kao ski instruktor drzim besplatnu ski skolu gde god da se pojavim sve u smislu popularizacije i omasovljenja skijanja u nas!Skijanje ne treba da bude skup sport,vec treba da bude dostupan svakome ko zeli da ga upraznjava.Zato planinski centri treba da usklade odnosno da formiraju cene u skladu sa bruto nacionalnim dohotkom po glavi stanovnika i da paritet bude 1 hleb 1 pakovanje(10 kut)sibica.Pozdravljam te i jos jednom ti se zahvaljujem na trudu oko izracunavanja osnovnog troska!:dziveli:



Pa nemozes da ti ski pass i ostalo bude jeftino ako svi mi trazimo sredjivanje staza nove zicare itd... I ratraci ,topovi , zicare moraju da se plate..

KOP_MANIA
13.01.2006, 20:04
Ti sada pises sasvim drugacije od kada si promenio user,koliko se secam ti si bio na Kopaoniku sa Bata Banetom i samnom pa si na osnovu tog iskustva i pisao,ono nam je bilo isto ako se ne varam...A ovakvim pitanjima samo mi stavljas do znanja da si ljut na mene sto mi apsolutno nista ne znaci,a na Kopaoniku sam bio 3 puta a ici cu jos najmanje 5 do kraja sezone i ako nadjem sva ta mesta na kojima se moze za normalne pare popiti i jesti,svakako cu to pohvaliti i necu kao NEKO da pljujem pa da lizem!Ja nikada ne zakljucujem na osnovu prica drugih ljudi vec na osnovu sopstvenog iskustva,dakle ti da se pridrzavas ovoga ne bi ni mogao da zakljucujes!http://www.skijanje.co.yu/forum/attachment.php?attachmentid=75&stc=1&d=1137160714

Znaci to je ta skupina ski maniaca. Predpostavljan da si ti pope ovaj prvi

Bata Bane
13.01.2006, 21:31
Znaci to je ta skupina ski maniaca. Predpostavljan da si ti pope ovaj prvi


Sa desne strane prvi

Bata Bane
13.01.2006, 21:42
pa lako tebi bane kada si bruce lee :)


Ce gi potepamo svi:couto:

oddball
13.01.2006, 23:35
znas sta pope, pun mi je rac da se objasnjavam sa tobom. ono sto mene cudi kod tebe je da ti kao covek koji je fizicki stariji od mene 12 godina ima 3pove da su svi protiv tebe, da ti sve znas najbolje, da si ti bitan u zivotnoj prici svih ljudi i da se na kraju sve vrti oko tebe.
...a da kazem da su me kontaktirali neki ljudi pre ulaganja u Kop trazivsi moje misljenje u sta prvo uloziti.Vise ni rec o ovome ispasce da se hvalim a to ne bih!Pozdrav,POP...
jedna od odlika zrelog coveka je da saslusa sagovornika i da cuje sta on prica ako vec vrsi dijalog. da si me slusao u X razgovora koje smo vodili sta sam pricao ne bi postovao sa

Ti sada pises sasvim drugacije od kada si promenio user,koliko se secam ti si bio na Kopaoniku sa Bata Banetom i samnom pa si na osnovu tog iskustva i pisao,ono nam je bilo isto ako se ne varam...
1). ako sam promenio user name nisam promenio nacin razmisljanja, a kao sto vidis signatura je ostala, i svi ostali podaci, kao i linkovi za moje postove. a o promeni nicka ti si znao i pre, kada sam ti rekao jos kod bata baneta u kaficu da cu staviti tag "oddball" na kacigu koju si mi prodao i da cu verovatno promeniti nick na forumu, a to je bilo pre svih prica oko reklamiranja.
kad sam vec spomenuo i to, mogao da napises kako je zaista tekao razgovor izmedju nas dvojce kada smo se culi telefonom. a sve je pocelo sa:

bata bane,
no offence, ali ako neko zeli da stavim ime ili logo njegove firme koji kasnije necu moci nikako da skinem sa te jakne, ja zelim da mi se to plati. nisam raspolozen da reklamiram nikog za dzabe
i dalje stojim iza te price. zasto bih nekoga koga ne poznajem reklamirao za dzabe. reklama je posao, a posao se naplacuje u keshu ili na kompenzaciju.
2). mi jesmo seli u grandu da popijemo jutarnju kafu i tamo jeste ceh izasao onoliko koliko je izasao i to jeste cinjenica, ali takodje je cinjenica da na mestima poput rtnja (za koji tada nisam znao ni da postoji) za tu kolicinu novca se dobije mnogo vise (ili; da bi se dva espresa, kisela i negazirani sok platili mnogo manje).

Ovo je njegova odluka,ja na nju nisam uticao
najbolje da ces ti uticati na moje odluke. dovoljno sam zreo i samostalan da ih donosim sam. a mogao si vec da spomenes i izbor koji sam imao: da radim kako mi se kaze - ili da istupim. ja mazohista nisam i smatram da bi svako normalan pod tim uslovima istupio.
posto se izgleda sve svodi na ovo

ja izlazim iz manijaka.
ako ikoga interesuje razlog, neka pita popa.
i tvog 3pa "teorije zavere"

Da ne bi bilo zabune kakvu Dyape Zmay ima nameru da izazove...
Originally Posted by pop67 30-12-2005, 00:21 @ Ski Manijaci
...usledio je njegov odgovor i pokusaj da krivicu prebaci na mene
nikakvih skrivenih namera nisam imao, jednostavno nisam zeleo da objasnjavam svima jer neke ljude to ne zanima. koga je to interesovalo pm-ovao me je.



i necu kao NEKO da pljujem pa da lizem!mnogo volis da prozivas

izvinjavam se clanovima na postu. ovo je offtopic tim pre sto nisam vise u toj ekipi. ima u njoj super ljudi i drago mi je da sam ih upoznao i sa njima cu ostati u kontaktu.

KOP_MANIA
15.01.2006, 09:59
Cena šestodnevnog ski passa za odrasle je oko 105 €, što je oko 40 € manje nego u Banskom. Sem toga, ove skijaške sezone Borovec je ponovo postao skijaški centar #1 na Balkanu. Urađene su nove staze, nabavljeni su novi topovi za proizvodnju veštačkog snega, kupljeni su novi ratraci, itd. Najduža staza sada ima 12 km. Gde to još ima na Balkanu?
To vam je prica sa Boroveca - OLIVER


Eto na Borovecu je ski pass 105 evra. Na kopu je sestodnevni 7000 i to kad se podeli da evro zaokruzimo na 88 dobije se 79 evra. 25 evra vise. A kaze da je u Banskom oko 145. Da li kopaonik ima najeftiniji ski pass u poredjenju sa bugarskom. Mozda oni imaju bolje staze ali ipak za 20-50 evra vise skijacu i na Kopu:ski: :ski: :ski: :ski: :ski:

wlad
15.01.2006, 19:08
Bezveze je uporedjivati cene kada je usluga skroz različita. Tako je bezveze uporedjivati Kopaonik sa Austrijom ili Bugarskom (isto Austrijanci drže žičare)..

To je kao da kažem ski-pass u Turjaku (Rožaje, CG) je 4EUR dnevni pass, 21 nedeljni, to je XX EURa manje nego na Kopu..

Jeste skup pass u Banskom, ne u odnosu na Kop, nego u odnosu na Austriju!

ski dude
15.01.2006, 21:45
Heeeeeeej ljudi,vrati sam se pre oko 1 sat sa kopa i da vam kazem ukratko kako je bilo:cool: .

1. Vreme je prve nedelje bilo katastrofa magla,magla,jos magle,vetar,jos vetra.Druge nedelje je bilo ko izmisljeno ali jbg dobio sam upalu uveta:glavaozid .

2.Staze su bile u solidnom stanju oko 10.00 jer ih utabaju predhodni dan pa ih mrzi opet ujutro.

3.Lesinare na putu i po parkinzima sam morao da stavim pod posebnu stavku iz sledecih razloga:U dolasku ti se bacaju pod tockove da bi ti rekli da ne mozes gore bez lanaca i ako sija Sunce ( popeo se bez problema).Naravno nema teorije da na tom mestu kasnije SAM namestis lance zbog pomenutih.Na parkinzima te USELJAVAJU u parking mesto(nasledili od pradede) uz naravno tarifu.
Najveci biser je bio zadnja 3 jutra kad je jedan isao po celom konaku u 8.00 i svima kucao na vrata trazio neke Novosadjane da se dogovore oko otrpavanja auta i naravno tarife.

Sve u svemu bilo je odlicno skijanje mada zicare gvozdac i ledenice zadnja tri (najbolja) dana nisu radile:mad: iz neposznatih razloga.

p.s.
Raduje me sto ima dosta stranaca mada ne znam da li ce se vratiti sledece godine.

milos79
15.01.2006, 23:07
Eto na Borovecu je ski pass 105 evra. Na kopu je sestodnevni 7000 i to kad se podeli da evro zaokruzimo na 88 dobije se 79 evra. 25 evra vise. A kaze da je u Banskom oko 145. Da li kopaonik ima najeftiniji ski pass u poredjenju sa bugarskom. Mozda oni imaju bolje staze ali ipak za 20-50 evra vise skijacu i na Kopu:ski: :ski: :ski: :ski: :ski:

Evo jos koji podatak, u ovom istom Vengenu u kojem je danas i ceo vikend vozen svetski kup sestodnevni ski pas je 259CHF ili 173evra, a da ti znas sta sve dobijes za taj ski pas umro bi. Stvarno je potpuno besmisleno uporedjivati cene Kopa sa Banskim ili Borovecom, a takodje i doticnih sa zapadnim ski centrima. Dakle nije skupo dati 2x vise para ako dobijes 10x vise za te pare. Takodje nije skupo dati 20evra vise da dobijes 2x vise na kvalitetu.

I jos jedan podatak, bratwursten u Cirihu na ulici kosta 6-7CHF, a u Vengenu danas kod ciljne ravnine u vreme slaloma 6.5CHF. Toliko o trzisnoj ekonomiji.

Misko
15.01.2006, 23:48
bratwursten, sta je to?

milos79
16.01.2006, 00:07
bratwursten, sta je to?

Pecena kobasica (velika) ili 2 (tanje), hleb i eventualno topljeni sir odozgo. Ima ih svuda po nemackom govornom podrucju, a najbolje su u Becu.:dziveli:

Misko
16.01.2006, 00:10
Thanks na info-u. :dziveli: .

pop67
16.01.2006, 00:20
znas sta pope, pun mi je rac da se objasnjavam sa tobom. ono sto mene cudi kod tebe je da ti kao covek koji je fizicki stariji od mene 12 godina ima 3pove da su svi protiv tebe, da ti sve znas najbolje, da si ti bitan u zivotnoj prici svih ljudi i da se na kraju sve vrti oko tebe.
jedna od odlika zrelog coveka je da saslusa sagovornika i da cuje sta on prica ako vec vrsi dijalog. da si me slusao u X razgovora koje smo vodili sta sam pricao ne bi postovao sa

1). ako sam promenio user name nisam promenio nacin razmisljanja, a kao sto vidis signatura je ostala, i svi ostali podaci, kao i linkovi za moje postove. a o promeni nicka ti si znao i pre, kada sam ti rekao jos kod bata baneta u kaficu da cu staviti tag "oddball" na kacigu koju si mi prodao i da cu verovatno promeniti nick na forumu, a to je bilo pre svih prica oko reklamiranja.
kad sam vec spomenuo i to, mogao da napises kako je zaista tekao razgovor izmedju nas dvojce kada smo se culi telefonom. a sve je pocelo sa:

i dalje stojim iza te price. zasto bih nekoga koga ne poznajem reklamirao za dzabe. reklama je posao, a posao se naplacuje u keshu ili na kompenzaciju.
2). mi jesmo seli u grandu da popijemo jutarnju kafu i tamo jeste ceh izasao onoliko koliko je izasao i to jeste cinjenica, ali takodje je cinjenica da na mestima poput rtnja (za koji tada nisam znao ni da postoji) za tu kolicinu novca se dobije mnogo vise (ili; da bi se dva espresa, kisela i negazirani sok platili mnogo manje).

najbolje da ces ti uticati na moje odluke. dovoljno sam zreo i samostalan da ih donosim sam. a mogao si vec da spomenes i izbor koji sam imao: da radim kako mi se kaze - ili da istupim. ja mazohista nisam i smatram da bi svako normalan pod tim uslovima istupio.
posto se izgleda sve svodi na ovo

i tvog 3pa "teorije zavere"

nikakvih skrivenih namera nisam imao, jednostavno nisam zeleo da objasnjavam svima jer neke ljude to ne zanima. koga je to interesovalo pm-ovao me je.


mnogo volis da prozivas

izvinjavam se clanovima na postu. ovo je offtopic tim pre sto nisam vise u toj ekipi. ima u njoj super ljudi i drago mi je da sam ih upoznao i sa njima cu ostati u kontaktu.
Ja nemam sta vise da dodam tvome pisanju ti si sve rekao,a obzirom da te poznaju MANIJACI ja nemoram vise nista vezano z tebe da pisem!

KOP_MANIA
16.01.2006, 07:08
Evo jos koji podatak, u ovom istom Vengenu u kojem je danas i ceo vikend vozen svetski kup sestodnevni ski pas je 259CHF ili 173evra, a da ti znas sta sve dobijes za taj ski pas umro bi. Stvarno je potpuno besmisleno uporedjivati cene Kopa sa Banskim ili Borovecom, a takodje i doticnih sa zapadnim ski centrima. Dakle nije skupo dati 2x vise para ako dobijes 10x vise za te pare. Takodje nije skupo dati 20evra vise da dobijes 2x vise na kvalitetu.

I jos jedan podatak, bratwursten u Cirihu na ulici kosta 6-7CHF, a u Vengenu danas kod ciljne ravnine u vreme slaloma 6.5CHF. Toliko o trzisnoj ekonomiji.


Nemoj da pricas o Vengenu kada tamo nikad neces otici. To je isto kao da uporedjujes sa val diserom a na val di ser odavde cisto sumnjam da je neko bio.

Uporedjuj neke ski centre gde svako moze da ide (KOPAONIK , JAHORINA , BOROVEC, BANSKO, BREZOVICA) a ne vengen i ostale ski centre gde se vozi svetski kup

Bata Bane
16.01.2006, 11:22
Nemoj da pricas o Vengenu kada tamo nikad neces otici. To je isto kao da uporedjujes sa val diserom a na val di ser odavde cisto sumnjam da je neko bio.

Uporedjuj neke ski centre gde svako moze da ide (KOPAONIK , JAHORINA , BOROVEC, BANSKO, BREZOVICA) a ne vengen i ostale ski centre gde se vozi svetski kup


Bad Kleinkircheim, peosle nedelje vozen svetski kup, Bata Bane bio

Val Diser, vozen svetski kup, Bata Bane bio

Vengen, vozen svetski kup Bata Bane bio

Val Meinier i Val Thorens, najveci ski centar sa oko 600 km. uredjenih staza Bata Bane ide u Martu, i nemo da si toliko siguran da niko nije isao, na takva skijalista a znam jos MANIJAKA koji su isli na ovakva skijalista.:yay:

Misko
16.01.2006, 11:59
Udri ga Brus Li :kez: . Salim se, Kop Mania, znas kako ski centri kod nas (mi, bugari, makedonci...) vode politiku: Bansko redovi za gondolu extremni, a svake godine im dodje troduplo vise ljudi nego predhodne >>>> akcija koja je usledila, skipass 140evra! a npr. u Livignu 120evra (btw. Livigno je odbio ski kup da se vozi tamo, znaci ladno su odbili najvecu ski manifestaciju na planeti, kao u fazonu ski kup koji ste pa vi) isto tako sad Kop sa 92evra za skipass. Znaci oni sve lepo proracunaju da ti treba da se cimas prvo za vize pa da puknes za prevoz pa da smestaj mozda neces naci povoljno i kad sve saberu onda onako na granici prihvatljivog lupe cenu za ski pass, taman da ti se malcice vise isplati da skijas ovde gde nema viza i cima.... da su samo malo vise digli ljudi bi mahom poceli da planiraju neko zimovanje preko. Mene Bansko ove godine nece videti jer im je pass 140evra sto je otmica. Borovec je sasvim druga prica, ove godine su stavili 2 isklopiva 4roseda sa naznakom express (u prevodu 6 min od podnozja do vrha) i verovatno su opet no.1 u bugarskoj tako da cu mozda da isfrikombinujem nesto da palim tamo.

ThE_MaN
18.01.2006, 17:04
Juče na TV-u čuh informaciju da će cena ski-pass-a posle raspusta biti smanjena za 20%. Zna li neko nešto više o tome?

wlad
18.01.2006, 17:37
Nemoj da pricas o Vengenu kada tamo nikad neces otici. To je isto kao da uporedjujes sa val diserom a na val di ser odavde cisto sumnjam da je neko bio.

Uporedjuj neke ski centre gde svako moze da ide (KOPAONIK , JAHORINA , BOROVEC, BANSKO, BREZOVICA) a ne vengen i ostale ski centre gde se vozi svetski kup

KOP_MANIA, obrati pažnju na:

http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=456

pa ćeš videti da je čovek bio tamo dok je to pisao, čak se i uslikao tamo ;).

Dakle, spusti loptu, i samo lagano, napao si čoveka potpuno pogrešno i nepristojno (etiketirao da neće tamo nikad otići).

KOP_MANIA
18.01.2006, 19:35
Dobro izvinjavam se Milosu ali ja nisam mislio da niko ne moze da ode tamo nego vecina nas.

Milose imas mozda slika staza i samog ski centra.

bojo
18.01.2006, 20:48
@Admin
Sta se desava sa cenama ski passa? dobijam razlicite informacije?
I kakve su to price za pad cena od 01.02?
Unapred hvala

KOP_MANIA
18.01.2006, 22:07
Ski dude kad ides na Kop posto vidim da si mojih godina

ski dude
18.01.2006, 23:45
Ski dude kad ides na Kop posto vidim da si mojih godina

bio,video,skijao:D :D :D :ski:

frrka
19.01.2006, 01:18
ima li neka organizacija za kop pocetkom marta?

duleKG
19.01.2006, 01:52
a zasto bi se smanjivala cena skipassa kada se prodaje i ovako
to se nikada nije desilo u sred sezone a ni na kraju sezone

ThE_MaN
19.01.2006, 09:13
a zasto bi se smanjivala cena skipassa kada se prodaje i ovako
to se nikada nije desilo u sred sezone a ni na kraju sezone

Meni deluje kao da su staze i žice upola opterećene(posećene) u odnosu na predhodne godine.
A i posle raspusta biće posećenost drastično smanjena.

duleKG
19.01.2006, 14:08
pa sta znam , videcu tek kad odem

oddball
19.01.2006, 14:09
ja sam na kop-u od 20-og pa do ponedeljka. kad se vratim, javljam.

KOP_MANIA
20.01.2006, 22:32
Ajde ko je bio na KOpu neka kaze dokle je stigao novi cetvorosed na pancicu. Jel je zica razapeta , korpe postavljene:p :p :p :p :p

ski dude
20.01.2006, 22:56
Ajde ko je bio na KOpu neka kaze dokle je stigao novi cetvorosed na pancicu. Jel je zica razapeta , korpe postavljene:p :p :p :p :p

ja sam se vratio pre 5 dana i samo znam da je zica razapeta i da rade nesto na vrhu,a korpe nisu jos postavljene

BROJ 1
23.01.2006, 08:38
Kako Je Lep Osecaj Kad Se Probudis I Pogledas Kroz Prozor,a Napolju Sneg...........
Snowmania

Buca
23.01.2006, 12:44
Ajde ko je bio na KOpu neka kaze dokle je stigao novi cetvorosed na pancicu. Jel je zica razapeta , korpe postavljene:p :p :p :p :p

Juče (22.januara) sam bio na Kopaoniku i koliko sam video žica je postavljena. U jednom trenutku su čak prevezli jednu korpu od dna do vrha (žicom, da ne bude zabune). Nisam primetio neke veće radove, mada razlog za to može da bude i što je juče bilo jako loše vreme.
Ono što mene više brine je što su stanice na dnu i vrhu totalno neuređene. Ne znam koliko vremena treba da se to napravi. Znate, ona pokretna traka i te slične radosti.

U svakom slučaju mislim da nema šanse da ova žica proradi do kraja meseca, a da li će proraditi do kraja ove sezone, ne znam, stvarno nisam kompetentan da dam tu procenu.

Pozdrav,
Buca

Misko
23.01.2006, 12:51
Ja sam preksinoc na TV-u gledao kao neki intervju sa nekim likom iz Genex-a koji kaze da ce biti gotova ove sezone (zaboravih mislim da je pominjao kraj januara?) daj Boze da krajem februara proradi, mada i ovako cujem da guzve nema sto je :ok:

milos79
24.01.2006, 01:53
Ono što mene više brine je što su stanice na dnu i vrhu totalno neuređene. Ne znam koliko vremena treba da se to napravi. Znate, ona pokretna traka i te slične radosti.


Isklopne zice nemaju pokretnu traku, a nije im ni potrebna jer zica ide 0.5m/s ili manje na pocetku i na kraju,a izmedju i do 5m/s.

Max
30.01.2006, 01:47
Moze li da se u Brzecu kupi ski pass?

KOP_MANIA
30.01.2006, 07:45
Jel bio neko na Belim Rekama i kakvo je stanje na njima:confused:

Gruja
30.01.2006, 09:38
Jos jedna dobra vest - ponovo radi internet klub u grandu.

ThE_MaN
30.01.2006, 12:09
Jel bio neko na Belim Rekama i kakvo je stanje na njima:confused:


Bela reka II u odlično pripremljena do čuvenog levka gde naravno ima kamenja ali ima sa strane dovoljno neutabanog snega. Bela reka I vrlo malo snega na dve deonice od 50ak metara se pojavila zemlja.

ThE_MaN
30.01.2006, 12:12
Moze li da se u Brzecu kupi ski pass?


Naravno. Postavili su im sistem (računar) pa može koliko hoćeš i kakav hoćeš ski pas da kupiš. Nije ko prošlih godina da im šalju određen broj pass-ova sa vrha pa dok ima ima. znači isto kao i da kupuješ na vrhu.

KOP_MANIA
30.01.2006, 12:33
Bela reka II u odlično pripremljena do čuvenog levka gde naravno ima kamenja ali ima sa strane dovoljno neutabanog snega. Bela reka I vrlo malo snega na dve deonice od 50ak metara se pojavila zemlja.


A jel nema onih hupsera kod levka

Misko
30.01.2006, 15:12
A jel nema onih hupsera kod levka

Toga mora da ima :).

ThE_MaN
30.01.2006, 15:15
A jel nema onih hupsera kod levka

Nema. Ali nema ni nešto puno snega u levku, ostatak staze je perfekcija.

Hupsere na Kopaoniku 28 i 29 jan. nisi mogao ni da nađeš i da si hteo da tražiš.

ski dude
30.01.2006, 16:29
Hupsere na Kopaoniku 28 i 29 jan. nisi mogao ni da nađeš i da si hteo da

tražiš.

znaci i u podnozju duboke:yay: ,tamo kad sam ja bijo bile su hupsercine pola metra:kez:

ThE_MaN
30.01.2006, 16:45
znaci i u podnozju duboke:yay: ,tamo kad sam ja bijo bile su hupsercine pola metra:kez:

Upravo tako nema ih.:yay:

ski dude
30.01.2006, 17:55
Upravo tako nema ih.:yay:

auuuuu... svaka im cast:yay: ,ali dzaba to kad mi sad sedimo ovde gde jesmo:glavaozid :dziveli:

ngdavil
02.02.2006, 16:08
Sneg u najavi za nedelju(mozda i subotu):yay::ski::yay:

pop67
02.02.2006, 17:17
Sneg u najavi za nedelju(mozda i subotu):yay::ski::yay:
U IME BOGA!:yay:

ngdavil
02.02.2006, 21:33
U IME BOGA!:yay:
Koliko vidim planiras u ponedeljak na Kop. Ako prognosticari ne lazu, docekace te taze snezni pokrivac. Danas video na netu, potom i na TV-u potvrdili:yay:
Ja palim u subotu. Valjda cemo proslaviti novonastale vremenske prilike:dziveli:

pop67
08.02.2006, 17:58
Koliko vidim planiras u ponedeljak na Kop. Ako prognosticari ne lazu, docekace te taze snezni pokrivac. Danas video na netu, potom i na TV-u potvrdili:yay:
Ja palim u subotu. Valjda cemo proslaviti novonastale vremenske prilike:dziveli:
Kako si se proveo,ja u ponedeljak kao bos po ledu a u utorak do bola skijanje,ali samo skijanje,jos sam smznut pa nemogu da pisem o onome sto me je poprilicno nasekiralo!Pozdrav,POP:dziveli:

BROJ 1
08.02.2006, 18:36
Da li neko zna kakvo je vreme na Kopaoniku,odnosno da li pada SNEG???

Ivan
09.02.2006, 20:05
http://www.wunderground.com/global/stations/13378.html

ngdavil
12.02.2006, 18:54
Kako si se proveo,ja u ponedeljak kao bos po ledu a u utorak do bola skijanje,ali samo skijanje,jos sam smznut pa nemogu da pisem o onome sto me je poprilicno nasekiralo!Pozdrav,POP:dziveli:

Zdravo Pope,
Stigao sam u subotu i skijao skoro celo popodne. Majca kratkih rukava i jakna!!! Dan je bio savrsen, ali da je takvo vreme ostalo sneg bi se brzo istopio. Nazalost preslo je sve u drugu krajnost... Sneg je padao, ali sa njim i temperatura. Od 7 dana su samo prvi i poslednji bili lepi. Bilo je sunca i u, cini mi se sredu, ali na -19.
U svakom slucaju sam se lepo naskijao jer je sneg bio fantazija. Suv, skripi pod nogama.:ski:
Jednom prilikom sam na novom Pancicu na minut skinuo rukavice da bi stavio fantomku i u roku od jednog minuta su mi se prsti ukocili tako da ih, bukvalno, nisam osecao. Kada sam sisao sa zice su mi pomogli da stavim rukavice!!! Tako da razumem kako si se smrzao.
Staze su zaista sjajno sredjene(mada su jedan dan zabusavali). Skijao sam na svim stazama, ali Gobelje su san snova.
Vozio sam i obe reke koje su takodje bile sredjene.
Sinoc sam dosao i gledam kako da opet negde zapalim u martu.
Sve najbolje, Marko.

pop67
12.02.2006, 20:48
Zdravo Pope,
Stigao sam u subotu i skijao skoro celo popodne. Majca kratkih rukava i jakna!!! Dan je bio savrsen, ali da je takvo vreme ostalo sneg bi se brzo istopio. Nazalost preslo je sve u drugu krajnost... Sneg je padao, ali sa njim i temperatura. Od 7 dana su samo prvi i poslednji bili lepi. Bilo je sunca i u, cini mi se sredu, ali na -19.
U svakom slucaju sam se lepo naskijao jer je sneg bio fantazija. Suv, skripi pod nogama.:ski:
Jednom prilikom sam na novom Pancicu na minut skinuo rukavice da bi stavio fantomku i u roku od jednog minuta su mi se prsti ukocili tako da ih, bukvalno, nisam osecao. Kada sam sisao sa zice su mi pomogli da stavim rukavice!!! Tako da razumem kako si se smrzao.
Staze su zaista sjajno sredjene(mada su jedan dan zabusavali). Skijao sam na svim stazama, ali Gobelje su san snova.
Vozio sam i obe reke koje su takodje bile sredjene.
Sinoc sam dosao i gledam kako da opet negde zapalim u martu.
Sve najbolje, Marko.
Majstore vidim da si se kao i Bane i ja naskijao ali brate ja opet idem u sredu,ako zelis da ides sa SKI MANIJACXIMA na jedan dan,naci cemo mesto za tebe ili ako imas kola mogao bi neko sa tobom da podelite troskove prevoza,ukoliko zelis da ides molim te napisi mi to!Pozdrav,POP:dziveli:

ngdavil
13.02.2006, 11:27
Majstore vidim da si se kao i Bane i ja naskijao ali brate ja opet idem u sredu,ako zelis da ides sa SKI MANIJACXIMA na jedan dan,naci cemo mesto za tebe ili ako imas kola mogao bi neko sa tobom da podelite troskove prevoza,ukoliko zelis da ides molim te napisi mi to!Pozdrav,POP:dziveli:
Na moju veliku zalost, nisam u mogucnosti zbog obaveza na faxu da idem ove nedelje a najverovatnije ni do kraja meseca. Posto vidim da Manijaci prilicno cesto idu(pogotovo ti druze), nadam se da cemo u toku tekuce sezone uklopiti termine i skijati zajedno. Makar na 2,3 dana.
U vezi sa prevozom- to generalno nije problem ako su putevi cisti.
Zelim vam lep provod i dobro skijanje.
Pozdrav svima,
Marko

KOP_MANIA
14.02.2006, 09:44
Evo danas opet sve zice rade:yay: :yay: :yay: :yay:

david
14.02.2006, 11:28
Evo info.
ZA vikend sam bio gore, u subotu do pola dana je bilo suncano, bRez imalo oblacka i bilo je fantasticno. Vidljivost odlicna. SVE staze radile! Stvarno izuzetak! ;)
U subotu popodne poceo sneg blagi da pada i padao je celu noc i u nedelju je padao tako da su staze prekrivene novim svezim snegom.
Gospoda sa ratracima, ne da nece da rade, nego ih bole ona stvar!
Rezime price : hupseri na sve strane , svuda dubok sneg, nigde uredjene staze, ALI bas nigde! Sramota! Onako lepa planina a oni , izasli su malo u nedelju na karaman greben(seo da upucam kuvano vino i videh prodjes gore jedom i vratise se nazad!).
ZNaci sve staze su totalno neuredjene od Gobelje pa sve do malog jezera. Greota!
Ali snega ima dosta i nisu velike guzve bile na liftovima(sem na novom Pancicu - za ocekivati!):smoke:

CrazyKong
14.02.2006, 13:36
Zna li neko kako je stanje na BR1 & BR2 ?

david
14.02.2006, 15:06
Zna li neko kako je stanje na BR1 & BR2 ?

Ako mislis na Belu Reku 1 i 2 ondaK je situacija ovakva.

Obe staze su radile za vikend, ljudi ni od korova, tek poneki skijas.
Uslovi odlicni za skijanje, nema hupsera (posto nema ko da napravi!:kez: ) , malo je sneg bio vlazniji (uvek na toj strani planine).
Staza lepo sredjena u gornjem delu.
Onaj deo, centralni, gde je uvek lose toliko je lose da nemozes da verujes!
Znaci, nemoze da se prodji ni po strani, nigde nego samo pravo u sumicu pa ko prezivi pricace! Znaci , samo gledaj da skije ne olupas!
Dalje nize dole prema skilftu i sve dole do kraja prema Brzecu je staza ok, lepo sredjena i nema nikakvih "zemljanih" radova kao na gore pomenutom prevoju.

Obe zicare radile, vozis se 1001 godinu, nikad sporije .... :sleepy: :sleepy:

CrazyKong
14.02.2006, 15:25
Razmisljam jer vredi ostaviti kola U brzecu i izvuci se zicom gore ?....Da se ne smaram sa penjanjem/silazenjem :glavaozid

ngdavil
14.02.2006, 17:38
Razmisljam jer vredi ostaviti kola U brzecu i izvuci se zicom gore ?....Da se ne smaram sa penjanjem/silazenjem :glavaozid Ja ti to najtoplije preporucujem.:ok: Pogotovo ako je napadalo jos snega. Vecina vozaca ne koristi lance gore a kapiram da ne furas KASKO. Gledao sam lika koji vozi BMW5 kako se nekontrolisano okrece po putu. Jadan, niko mu nije rekao da se po klizavom koci polako, i to motorom. Totalno se izgubio kada su kola krenula da zanose i namotao pun desni???????? :eek:Lance naravno na svoje mezimce nikada ne bi stavio.
Ukoliko ti gore kola nisu potrebna, neces pogresiti.
Zelim ti lepo skijanje.:ski:

Misko
14.02.2006, 18:42
Ja ti to najtoplije preporucujem.:ok: Pogotovo ako je napadalo jos snega. Vecina vozaca ne koristi lance gore a kapiram da ne furas KASKO. Gledao sam lika koji vozi BMW5 kako se nekontrolisano okrece po putu. Jadan, niko mu nije rekao da se po klizavom koci polako, i to motorom. Totalno se izgubio kada su kola krenula da zanose i namotao pun desni???????? :eek:Lance naravno na svoje mezimce nikada ne bi stavio.
Ukoliko ti gore kola nisu potrebna, neces pogresiti.
Zelim ti lepo skijanje.:ski:


Bmw jos serija 5 je mozda i najlosiji auto sto se tice snega, ne razumem sto da koci motorom ako ide uzbrdo??? Ako se popeo sa 5icom bez lanaca, za sta treba biti majstor, da se spustis je nikad prostije, tako da ne verujem da se zbog toga (neznanja) okretao, sto se tice namotavanja, ako je dao kontru onda je sasvim moguce da je bio pun desni, jer time ponekad mozes da spasis zivot. I poslednje sto ne bi stavio lance na mezimce?

Crazy ako reke rade cak i da je staza nikad gora, nije problem da se korpama i vratis do brzeca. Samo je problem "ako" rade.

KOP_MANIA
14.02.2006, 20:26
Jel postoji staza Bela reka 1 ili je to samo neki putic

Misko
14.02.2006, 21:29
Jel postoji staza Bela reka 1 ili je to samo neki putic

To ti je staza koja ide do Brzeca, bas staza nije putic.

ski dude
14.02.2006, 21:30
meni istina lici na putic pun kamenja:kez: :dontknow:

ngdavil
14.02.2006, 22:03
Bmw jos serija 5 je mozda i najlosiji auto sto se tice snega, ne razumem sto da koci motorom ako ide uzbrdo??? Ako se popeo sa 5icom bez lanaca, za sta treba biti majstor, da se spustis je nikad prostije, tako da ne verujem da se zbog toga (neznanja) okretao, sto se tice namotavanja, ako je dao kontru onda je sasvim moguce da je bio pun desni, jer time ponekad mozes da spasis zivot. I poslednje sto ne bi stavio lance na mezimce?

Crazy ako reke rade cak i da je staza nikad gora, nije problem da se korpama i vratis do brzeca. Samo je problem "ako" rade.

Da li je serija 5 najlosija za sneg zaista ne znam, ali sam siguran da namotavanje "puno" uz naglo stiskanje kocnice po klizavom terenu moze samo da natera kola da nastave putanjom kojom su isla, a nikako da ih skrene sa puta.
Drugo, lik mozda jeste "majstor" ali sigurno ne u voznji(barem ne po takvim uslovima).
Zasto nije stavio lance na svoje mezimce jeste enigma i za mene. U prethodnom postu sam i pricao kako je to cest slucaj na Kopu, u sta sam se protekle nedelje i uverio. Da ne zanemarimo pored toga da je upotreba lanaca obavezna.
Reke su radile prosle nedelje, tako da nema razloga da ne rade i sada, kada je jos snega napadalo. Prosle srede sam ih vozio i bile su prilicno sredjene. Deo koji je uvek pun kamenja uvek moze da se predje sa skijama na ramenima, sudeci da je to svega tridesetak metara. Druga opcija je dubok sneg, ali se i tu nadje neki komad.
Pozdrav

Bojan87
14.02.2006, 22:36
Jel vredi skijati na Beloj reci 1 ili je to samo gubljenje vremena.

ngdavil
14.02.2006, 22:48
Jel vredi skijati na Beloj reci 1 ili je to samo gubljenje vremena.
Staza je prilicno blaga i dugacka(oko1.5km). Nista posebno neces doziveti na njoj. Da ne spominjem da ces da se spustis 5x brze nego sto ces se popeti...

Bojan87
15.02.2006, 14:43
Jel zna neko da li ce snizavati cene u martu ili ce ipak ostasti na sadasnjem nivou.

Misko
15.02.2006, 15:24
Da li je serija 5 najlosija za sneg zaista ne znam, ali sam siguran da namotavanje "puno" uz naglo stiskanje kocnice po klizavom terenu moze samo da natera kola da nastave putanjom kojom su isla, a nikako da ih skrene sa puta.


Kad nesto bolje razmislim i nije offtopic, vecina nas ide kolima na planinu ;). Namotavanje puno, moze da pomogne u situaciji da si ostro usao u krivinu i da je zadni deo poceo da zanosi, onda udaranjem kontre ispravljas auto, npr. hoces da skrenes u levo i ides malo brze, auto pocne da zanosi a ti onda pun desni i auto skrene u levo, na to sam mislio.

p.s. Bmw 5 je los, iz milion razloga (za sneg los da me neko ne shvati pogresno inace je odlican auto :) ) zadnja vuca, obicno idu alu felne i posiroke gume, i jos dosta jak motor, da prokliza idealan :)

Stevs
15.02.2006, 17:57
Jel zna neko da li ce snizavati cene u martu ili ce ipak ostasti na sadasnjem nivou.

99% da će ostati na sadašnjem nivou...

duleKG
15.02.2006, 19:39
totalno je lose skijati na BR1 mnogo dugo se penjes brzo se spustis da ne pominjem ako bih se peo i na BR2 pa zaledio bi se negde usput ide preko 35 min mozda cak i 45 do vrha , a bmw je dobar auto mi smo prosle godine isli njim svaki dan brzece-vrhovi bez lanaca sa 4 wintere ( serija 3 ). jeste da motrosnja udari u 30 pa i pre ali ide

Bojan87
15.02.2006, 22:05
Stivs kada ces da okacis slike koje si napravio na kopu prosle nedelje.

Stevs
15.02.2006, 22:27
Stivs kada ces da okacis slike koje si napravio na kopu prosle nedelje.

Sve krenem pa odustanem:) Ima puno slika treba sve to sortirati. Obećavam da ću u skorije vreme:)

PS: Nije Stivs nego Stevs :ski:

duleKG
15.02.2006, 23:56
Stevs jel postoji mogucnost meni da narezes neki dvd ili tako nesto pa da se nadjemo u kg negde??

CrazyKong
16.02.2006, 09:29
Nismo ostavili kola u Brzecu jer se druga dva clana ekipe nisu slozila. Ja sam, naravno, morao kasnije da odem do BR i spustim se skroz do dole da bi video kakva je situacija.
O BR2 sam vec postovao utiske, ovde samo kratko - najbolja staza na Kopu-,
BR1 je dosta blaga i prilicno uska staza (podseca u donje delu na put :) ) mislim da je idelana za ucenje skijanja, nego njena osnovna namena je da covek moze da se spusti do Brzeca.
Pricao sam sa zicnicarima i kazu da BR prve pale, jos oko 8:30 da bi se i oni sami izvlacili gore i stigli na vreme, rade stalno osim kad je neka oluja...uostalom , kao i druge zice.
BR1 se vuce i nikad stici, cini mi se da je BR2 nesto brza....Parking dole je odmah pored zice

Sve u svemu, mislim da ako ima snega da se spustis do dole, Brzece je prava stvar, u suprotnom mislim da je prilicno nezgodno da se mrtav umoran i promrzao spustas zicom jos kojih 30 m po zimi

oddball
16.02.2006, 09:39
vratili smo se juche sa kop-a i evo utisaka: vreme nas je posluhilo i vidljivost je bila prilichno dobra. staze su bile jako loshe, crna duboka je bila katastrofa. ponadao sam se da tje biti mnogo pochetnika i da niko netje itji na crvenu i crnu duboku i da tje samim tim staza biti manje-vishe netaknuta, medjutim tako sam se zeznuo da je bordovanje na njima bilo pravo maltretiranje. sretja je da je sneg pao pa su i ti hupseri koji su bili veliki - bili i mekani tako da se koliko toliko uz napor moglo voziti. uzivanje je bilo kada smo otishli sa druge strane puta gde je onaj repetitor (relej) pa smo se tuda spushtali po dubokom snegu. i to je bilo jako dobro. staze posle banskog mi izgledaju "ravnije" i kratje, ali dobro. tako neshto sam i ochekivao. u svakom sluchaju, bilo mi je super jer je i ekipa bila super. na kop tju ponovo itji.
poz za crazy-ja, flow-a, joe-a, ai_ski-a i mog starog saborca djoleta :ok:

david
16.02.2006, 10:12
Ma ova stoka, sto je zaduzila ona fina vozila - ratrake (uh da mi je jedan na koji dan u gradu ovde ali bi naucio pameti ove "kvazi bgd vozace") , nece BRE da ih vozi po stazama!!!
Samo se vozikaju tamo amo, da nabiju sate jer tako dobijaju dnevnicu i benzin. Znaci SRAMOTA!
Jebote, bi trebalo da gosp. iz Genexa malo obrate paznju na to !

KOP_MANIA
16.02.2006, 10:20
Pripazi malo na recnik

CrazyKong
16.02.2006, 10:23
Problem sa stazama je sto se one sredjuju ali kako je nedavno bilo dosta padavina staze su posle "tabanja" i dalje meke tako da ih skijasi vrlo brzo razbiju i naprave meke hupsere...ja licno volim da skijam i po takvoj stazi, mada mi je ispeglana i tvrda najdraza :ok:.
Mislim da bi tabanje dav puta dnevno samo donekle poboljsalo stvar ali ne bi resilo problem...treba promeniti nacin sredjivanja staza sa novonapadalim snegom, a za to je potreban vestacki sneg + voda

Bojan87
16.02.2006, 11:43
Kada je staza mekana, ratrak moze da prodje ali nista nece da uradi. Primera radi ratrak prodje i staza posle njega izgleda savrseno, zatim prodje nekoliko skijasa i staza je vec kao pre ratraka. Usustini kada je sneg mekan ratrak ne moze nista.

oddball
16.02.2006, 13:03
@kop_mania:
crna duboka je stvarno bila ochaj, tu ratrak nije proshao dugo i to se vidi. pojedini hupseri su mi bili skoro do kolena a to nije moglo da se napravi za dva-dva i po sata, narochito shto neiskusni skijashi i borderi je zaobilaze. ne krivim niti prozivam ikoga, ali je chinjenica da ta staza ratrak dugo nije videla.

pop67
16.02.2006, 13:23
Problem sa stazama je sto se one sredjuju ali kako je nedavno bilo dosta padavina staze su posle "tabanja" i dalje meke tako da ih skijasi vrlo brzo razbiju i naprave meke hupsere...ja licno volim da skijam i po takvoj stazi, mada mi je ispeglana i tvrda najdraza :ok:.
Mislim da bi tabanje dav puta dnevno samo donekle poboljsalo stvar ali ne bi resilo problem...treba promeniti nacin sredjivanja staza sa novonapadalim snegom, a za to je potreban vestacki sneg + voda
Crazy mi smo juce opeglali dva ili tri puta CRNU Duboku,ja nisam primetio da su hupseri veci od 20 do 30 cm,sto je prihvatljivo svakome ko zna da skija,pa moji klinci su sa nama vozili na pomenutoj stazi a evo stavicu i sliku kako bi svi mogli da vide kakva je staza juce bila,za moj ukus je bila dobra...

oddball
16.02.2006, 14:36
pope, pozdravile te one engleskinje shto ste ih jurili na prvom ski vikendu :ok:

pop67
16.02.2006, 19:48
pope, pozdravile te one engleskinje shto ste ih jurili na prvom ski vikendu :ok:
Pretpostavljam da ti znas nesto o ovome sto si napisao,ja iskreno ne...
...da nisi nesto pomesao?:glavaozid

ski dude
16.02.2006, 20:36
ja kolko se secam bata bane ih je jurio:rolleyes: :D

oddball
16.02.2006, 20:42
http://i4.photobucket.com/albums/y105/kouteki/smilez/yoda.gifwisely you rememeber :D

ski dude
16.02.2006, 20:44
sta mu znaci onaj cikica(ako se ne varam iz sar wars-a):D

oddball
17.02.2006, 08:08
to je smajli "master yoda" :D

Bojan87
18.02.2006, 19:28
I ima li novih iformacija sa kopa. Kakve su staze ovih dana, vreme,....:)

KOP_MANIA
18.02.2006, 21:18
Stevs kad ce te slike

Guljko
19.02.2006, 11:37
jel neko zna neke dugorocne prognoze za kop (posebno me interesuje pocetak marta)? izgleda da ce ovo snega sto ima do kraja nedelje nestati, s obzirim da najavljuju da ce da duva jugo do petka. :confused:

Stevs
19.02.2006, 12:10
Stevs kad ce te slike

Evo postavljene slike:

http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaonik%20Zimi%2028.Jan%20-%2011.Feb%202006/index.html

duleKG
19.02.2006, 14:07
kako je vreme tamo gore, ja treba da idem u petak jel pada jos ili osuncalo da li cu da imam srece makar sa vremenom

Max
19.02.2006, 17:14
Bio sam na Kopaoniku od 11 - 18. Utisci su stvarno zalosni. Sem sto je samo jedan dan bio suncan, sto se moze reci da je visa sila i manje vise sreca da se uhvati lepo vreme, sramota je da na silasku (na 1m od korpe) sa cetvoroseda m. karaman izleces na kamen velicine cigle. Ako nemaju topove za sneg imaju lopate barem da nanesu malo snega na tim mestima preko kojih svi moraju da predju. Inace, snega je bilo u izobilju na par metara. Tragikomicna su obavestenja na tv-kopu da npr. tankaju gorivo od 12-04 !? Staze su uglavnom bile u totalnom haosu. Ono sto se cini da su malo utabane, ustvari su skije ugazile. Ipak Kopaonik moze da postane mesto za skijanje tek kada ga preuzme neka ozbiljna firma i izbaci sve one koji misle da su planinu od nekoga nasledeili. Nemam nista protiv da platim ski pass i 150e ali da dobijem ono sto sam platio. Za ovih 90e se dobija samo imitacija skijanja i unistavanje opreme i to na 1m snega. Kako li bih prosao da je bilo manje snega?!

Stevs
19.02.2006, 17:37
sramota je da na silasku (na 1m od korpe) sa cetvoroseda m. karaman izleces na kamen velicine cigle. Ako nemaju topove za sneg imaju lopate barem da nanesu malo snega na tim mestima preko kojih svi moraju da predju.

To kamenje je posledica toga da je izlazna stanica bila suvise visoko tj. korpe su bukvalno dodirivale podlogu pa su bar tri dana kopali da bi snizili nivo. Tada je bilo bar 80cm snega pa je svo kamenje koje je bilo visak ostalo rasprseno po okolini. Koliko vidim pokusali su sa topovima to da prekriju ali izgleda da nisu uspeli:)

duleKG
20.02.2006, 23:33
jel se to otopi sneg ili ....

mar1u5
22.02.2006, 12:45
Bio sam na Kopaoniku od 11 - 18. Utisci su stvarno zalosni. Sem sto je samo jedan dan bio suncan, sto se moze reci da je visa sila i manje vise sreca da se uhvati lepo vreme, sramota je da na silasku (na 1m od korpe) sa cetvoroseda m. karaman izleces na kamen velicine cigle. Ako nemaju topove za sneg imaju lopate barem da nanesu malo snega na tim mestima preko kojih svi moraju da predju. Inace, snega je bilo u izobilju na par metara. Tragikomicna su obavestenja na tv-kopu da npr. tankaju gorivo od 12-04 !? Staze su uglavnom bile u totalnom haosu. Ono sto se cini da su malo utabane, ustvari su skije ugazile. Ipak Kopaonik moze da postane mesto za skijanje tek kada ga preuzme neka ozbiljna firma i izbaci sve one koji misle da su planinu od nekoga nasledeili. Nemam nista protiv da platim ski pass i 150e ali da dobijem ono sto sam platio. Za ovih 90e se dobija samo imitacija skijanja i unistavanje opreme i to na 1m snega. Kako li bih prosao da je bilo manje snega?!
Ne znam gde si ti skijao ali staze su bile daleko od haosa!To kamenije istina su bile na silasku ali nisu bile kao "cigle",daleko od toga!Malo si preterao!

Bojan87
22.02.2006, 13:06
Sta se desava sa dubokom 1, vidim da skoro nikada ne radi. Ustvari radi iskljucivo kada nema vetra i kada je skroz suncano.

KOP_MANIA
22.02.2006, 21:12
Izgleda da Bele reke nisu u funkciji za skijanje posto na sajtu www.tckopaonik.com/sr/ski_info.html pise SAMO ZA IZVLACENJE:glavaozid :glavaozid :glavaozid:(

Bojan87
22.02.2006, 22:21
Pa verovatno se tokom proteklih toplih dana sneg istopio na beloj reci, jer je ona najvise osuncana, a temperatura je bila i do 10-tak stepeni.

IvanQ
23.02.2006, 02:05
Ja idem na Kop u subotu [25.02.] i opasno sam se iznervirao kad je krenulo ovo toplo vreme. Za prosli vikend sam bas poludeo bio, ali koliko vidim poslednje prognoze [a gledam nekoliko prognoza dnevno] ipak ce biti novog snega ovih dana.

Koje prognoze pratite i koje vam deluju najsigurnije?

Ja pratim visinu snega na: http://www.hidmet.sr.gov.yu/index_lat.php
A prognozu za narednih nekoliko dana na:
http://www.weather.com/outlook/travel/businesstraveler/local/YIXX0024?from=search_city
i
http://wetter.rtl.de/europa/uebersicht.php?id=13378&ort=Kopaonik
Kao sto rekoh, svi prognoziraju sneg, a ja se nadam da su u pravu pa da mogu da skijam ko covek...

Shaolin
23.02.2006, 12:59
Sto se tice prognoze - ja sam lepo uzeo i zapisao prognozu koju sam procitao na nekom od tih renomiranoh sajtova pa sam onda proverio kako to u stvarnosti izgleda za koji dan.

Poenta je da su uboli prognozu za sutra!!!!! Sve preko sutra mase sigurno!!!

proslog vikenda kad je krenulo toplo vreme rekli su da ce biti tako jos dve nedelje - sad kad pogledas kakvo je vreme sada i njihovu prognozu nista se ne slaze.

Dakle, samo kratkorocne prognoze - a vreme ce vec biti nekakvo!!!!!

stevan
24.02.2006, 12:41
Moze li neko da mi kaze koliko je hotel Putnik udaljen od Konaka (u kilometrima i u minutima hoda)?

pop67
24.02.2006, 13:01
Moze li neko da mi kaze koliko je hotel Putnik udaljen od Konaka (u kilometrima i u minutima hoda)?
Udaljen je od 1.zice CENTAR(dvosed za Pancic)oko 1 km ili 15 min hoda,pozdrav,POP:yay:

Stevs
24.02.2006, 13:47
Vrlo je blizu Sunčane Doline tako da izalzak na stazu nije problem ako si na to mislio...

KOP_MANIA
24.02.2006, 15:57
Sta je bre ovo danas rade samo Malo jezero i Karaman greben:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

CrazyKong
24.02.2006, 16:09
I masinac :)
Pa i to je mnogo kada vidis kako je vreme, sneg, oluja i magla....

Bojan87
24.02.2006, 16:35
Razlog zašto ne rade žice je verovatno u tome što na Kopaoniku duva veoma jak vetar i što je velika magla. Koliko mogu da vidim po podacima od RHMZS-a od juče do danas je napadalo oko 20cm novog snega ( juce oko 83 danas oko 103 )
:yay: :yay: :yay:

stalker
24.02.2006, 16:37
Ne znam gde si ti skijao ali staze su bile daleko od haosa!To kamenije istina su bile na silasku ali nisu bile kao "cigle",daleko od toga!Malo si preterao!

Nije preterao, zaista je pojedinih dana bilo tako! Bio sam na Kopu u periodu od 11. do 18.2. nije bilo bas sunca, al je sneg padao ko lud i bilo ga je mimo staza preko metar. Koliko kapiram, kad pada sneg, ovi sto tabaju staze treba da rade u tri smene kako bi iskoristili sto vise taj snezni potencijal kako bi utabali sto vise snega te ga tako duze sacuvali na stazama. Tih dana zaista su utabane staze bile retkost, i to gde je bilo kao utabano mislim da su veci doprinos dali skijasi, a i opet to je bilo na Karamanima... Ove malo lepse staze za vozenje su bile jezive, posebno Duboka oko sastava sa Dubokom 2 s Karamana i nesto iznad na onoj padini i Gvozdac..
Slazem se da je strmije staze teze odrzavati zato sto skijasi prilikom otklizavanja vise habaju takve staze od ravnih tipa Karaman greben, ali ipak... Ja sam na Borovecu vozio i po strmijim stazama koje su bile perfektne - ravne povrsine, nabijene al bez leda, bez hupseva koji nastaju otklizavanjem i slicno. Da, ima i onih koje kazu da su Duboka i Gvozdac teze staze.. ali u slucaju Kopa, one su teze zato sto su neuredjene, a ne zato sto imaju veliki uzduzni nagib ili jos i veliki poprecni nagib i kosinu gde zesce deluju centifuga :) i ostale sile - ali to nisu kriterijumi nasih genijalaca sa Kopa. Po njihovom rezonu i ja u Jagodini na mom Djurdjevom brdu mogu da napravim jedno 10 takvih 'teskih' staza na kojima mozes da zeznes ligamente (ako nisi u dnoj kondiciji) ili u najboljem slucaju sjebes opremu... A da je sve vreme, uprkos tolikom snegu i na stazama tipa Karaman bilo odranih delova - bilo je.
OK, verujem da odlicni skijasi u odlicnoj formi bez vecih problema prevazilaze i takve 'uredjene' staze, ali ako je gospodi iz Genexa stalo do dobrog, masovnog ski turizma, onda staze treba da prilagode prosecnim i solidnim skijasima, kojih je najvise - a onima koji samo vole freestyle, njima ono sto nazivamo kompletnom turistckom ponudom nije ni potrebna (ne u toj meri).
Saljem i jednu fotku od prosle nedelje dela staze Gvozdac, kao ilustraciju price...
Pozdrav

Stevs
24.02.2006, 16:50
I masinac :)
Pa i to je mnogo kada vidis kako je vreme, sneg, oluja i magla....

U principu Kopaonik nema rešenje za skijanje kada je jak vetar. Postoje samo dve staze koje mogu uvek da rade, a to su nažalost Malo jezero i Mašinac. Trebalo bi odraditi dva tri sidra ili kratka tanjira na delu skijališta koje pokriva nov četvorosed PV i Centar čime bi se rešio problem vetra jer veći deo tih staza je u takvom položaju da je zaštićen od vetra pa praktično uvek može da se koristi.

Bojan87
25.02.2006, 16:27
Da li neko moze da mi nabroji neke dobre restorane gde moze nesto da se popije i pojede za razumnu cenu, naravno znam da je rtanj tu bez premca, ali recite jos nesto.

Misko
25.02.2006, 21:53
jel neko zna neke dugorocne prognoze za kop (posebno me interesuje pocetak marta)? izgleda da ce ovo snega sto ima do kraja nedelje nestati, s obzirim da najavljuju da ce da duva jugo do petka. :confused:

Danas dodjoh sa kop-a, sto se tice snega pocetak marta ce biti idealan. Sneg pada na kop-u vec 2 dana muski i bice ga jos koliko vidim. Kakvi crno gotovo tek je pocelo :kez:

Guljko
26.02.2006, 00:31
ma dobro je, isprepadali me oni sa weather online-a! za prethodnu nedelju su bili predvideli sve neku kisu, jugo, temperature nocu oko 0 a danju do +7, ma sreca da nemaju pojma! :)

frrka
26.02.2006, 01:02
E ajde mojne da pricate vise na ovu temu, ja jos nisam bio na zimovanju, jos mi samo fali da mi izbaksuzirate

Super Girl
26.02.2006, 14:16
Beli Andjeo,u Masincu

Misko
26.02.2006, 16:15
Gvozdac ujutru do 11h je ravan kao tepsija, i pravo je uzivanje voziti carving, medjutim posle 11 staza pocinje da lici na ovu sa slike 3 posta iznad.

nidza
27.02.2006, 08:54
Nauživaćeš se, kao i svi koji budu bili na zimovanju u prvoj polovini marta. :)

KOP_MANIA
01.03.2006, 11:27
Jel bio neko skoro gore na Kopu. Kako se sredjuju staze

frrka
01.03.2006, 12:26
Ako neko ide na kop od sledece nedelje neka se javi ja sam gore od 4 do 11 marta .
imate moj fon u oglasima

Misko
01.03.2006, 14:27
Jel bio neko skoro gore na Kopu. Kako se sredjuju staze

Ok su, ako pada sneg naravno zaboravi

Arijel
01.03.2006, 14:41
Jedan od problema sa vetrom sto se korisnika zicara tice, mogao se lako resiti postavljanjm pvc bubble-a na novi Pancic cetvorosed, jer tamo vetra UVEK ima! Ali posto je je narucena najjeftinija OEM varijata zicare (koja nije kostala ni blizu toliko, koliko se provlaci po novinama da se ulilo para u Kop) onda nista od prijate voznje & razmisljanja o korisnicima. Lepo je bar, sto voznja traje 3 puta krace, nego sa starim 2sedom.

A sto se tice peglanja staza, iz razgovora sa ljudima iz Genexa (lokalnim zaposleni insajder), saznalo se nesto jako jednostavno - vozaci ratraka ne znaju da ih voze! To je malo zapanjujuce, jer oni to rade godinama, to nisu neki klinci ali uvek na isti nacin !!! Oni uvek imaju sa sobom tzv. noz (1t tezine) koji koriste u slucaju proklizavanja. Taj noz znatno uvecava tezinu ratraka, a time i nacn & kvalitet tabanja, ali niko ne izlazi bez tog "noz" ! Takodje, im je zbog proklizavanja tesko da tabaju strmlje staze ( Duboku, Gvozdac ) pa ih izbegavaju !!! Naravno, u slucaju da upotrebe "noz" u toku voznje, staza se veoma uneredi... pa ako se skupi hrabrost - ona se posle popravi...

Neverovatno objasnjenje za ljude koji se bave tabanjem staza na planini a ne po Vojvodini! Tabanje neceg kao Tomba (banjsko) ledi krv u zilma i na samu pomisao.... Elem nisu ni Bugari nesto prirodno nadareni, nego su (bar u banjskom) 1. godine koriscenja novih zicara imali goste iz Austrije & isli u goste u Austriju, koji su ih naucili trikovima voznje ratraka...

Razmena iskustva je cudo jedno !!!

No, kako je krenulo, sa velikim obzirima na opste stanje u nas, Kop je prilino uznapredovao, sto je jako pohvalno :ok: (a kao treba tako da se nastavi i za sledecu sezonu - opet info od insajdera...)

CrazyKong
01.03.2006, 14:55
Jedan od problema sa vetrom sto se korisnika zicara tice, mogao se lako resiti postavljanjm pvc bubble-a na novi Pancic cetvorosed, jer tamo vetra UVEK ima! Ali posto je je narucena najjeftinija OEM varijata zicare (koja nije kostala ni blizu toliko, koliko se provlaci po novinama da se ulilo para u Kop) onda nista od prijate voznje & razmisljanja o korisnicima. Lepo je bar, sto voznja traje 3 puta krace, nego sa starim 2sedom.


Bubble je super resenje po slabom i umerenom vetru zato sto pruza odlicnu zastitu, ali po jakom vetru pravi problem posto korpa mnogo vise "oseca" vetar sa njim...tj, vise se ljulja pa su vece sanse da se zica zatvori.
Poenta je, da se na vetrovita mesta ako zelite da zica radi i po jacem vetru postavlja korpa bez zastite (jeste ladnije ali bar radi :ok: ).

Inace, Pancic(i stari i novi) je dosta dobro postavljen s obzirom da ide ne po samom grebenu nego nesto ispod tako da ima dosta prirodne zastite od vetra, za razliku od Centra koji ide po grebenu i gde je vetar mnogo jaci...

plageton
01.03.2006, 15:04
Tacno tako, CrazyKong. Sad sam dosao iz Banskog i video kako to radi. Ti cetvorosedi sa vetrobranom jesu odlicna stvar ali tamo, dok sa ja bio nije duvao ni priblizno vetar kakav prakticno uvek duva na Pancicu. Ne verujem da bi to moglo da radi na takvom vetru.

Bojan87
01.03.2006, 15:53
Evo mog pogleda zašto je dobro što nisu stavili zaštitu od vetra na novom pančiću. Kada duva jak vetar tada je i jako hladno ( oko -15 ) tako da ako se ti voziš u zatvorenom ( izolovan si od vetra ) tada je temperatura u toj kabini recimo oko -5 naravno bez vetra. I onda odjedamput kada silaziš sa žičare ukočiš se ( slediš se ) od nagle promene temperature koja može da bude i po 10-tak stepeni. Tako da je bolje izdržati tih 5 minuta na toj hladnoć ( ako već moraš ).

Misko
01.03.2006, 16:20
Takodje, im je zbog proklizavanja tesko da tabaju strmlje staze ( Duboku, Gvozdac ) pa ih izbegavaju !!!

Pa i nije bas ja sam skijao sad gore nedelju dana, gvozdac i duboku su jos i najbolje sredjivali, doduse to samo do 12h valja cim prodje ekipa bordera staza ne lici na stazu.

Arijel
01.03.2006, 16:51
Pa i nije bas ja sam skijao sad gore nedelju dana, gvozdac i duboku su jos i najbolje sredjivali, doduse to samo do 12h valja cim prodje ekipa bordera staza ne lici na stazu.
:)

tokom moje posete - Gvozdac nije video ratrak, a po stanju staze ni koji dan pre toga...

elem, prica o sredjivanju/tabanju staza je bila nesto uopstenija od pojedniacnih slucajeva :)

frrka
03.03.2006, 01:43
Kakva je voda za pice na kopu? Mislim na "cesmovacu".

ski dude
03.03.2006, 01:48
Kakva je voda za pice na kopu? Mislim na "cesmovacu".

kazu da nije ispravna,a ja nisam znao pa je pio i nista mi nije bilo:D ,tako da odluci sam:)

duleKG
03.03.2006, 16:06
evo mog vidjenja. juce sam stigao a trebalo je danas zato sto se juce nista zivo nije videlo na 4-5 m. staze su 3 dana bile ne uredjene i samo si skakao po brdascima. ali nema veze sve u svemu nije lose. skupo jeste za izlaske ali ako smo vec posli niko nas nije uteravao u kafanu. onaj koji je rekao da je hrana dobra u rtnju neka zna sta vec radi , pojma nema!!!! igracica u ski skoli opasna ali opasna, kolaci u onoj lepoj poslasticarnici solidni i jeftini. preporucujem kragujevacko odmaraliste za 11000 pun pansion hrana odlicna smestaj solidan , pozicija dobra na minut od pancica dvoseda, postoji i bife u kome ima caj samo od jagode ,sve tople cokolade sokovi ( 50 din limenka) kafa samo turska 20 din, mala voda voda 25...... sve u svemu 300 dinara ne mozes celu noc da potrosis. i toliko od mene. zadovoljan sam solidno

Misko
03.03.2006, 18:31
igracica u ski skoli opasna ali opasna,

:ok: :yay: :ski: :dziveli: :cug:

duleKG
03.03.2006, 19:40
e da sreo sam i stevana , video lika u jakni manijaka i javio mu se i on se indetifikovao kao Stevan blagajnik. evo da vidite

Misko
03.03.2006, 21:46
duleKG kakva ti je ovo slika igracice, pa njeno najjace oruzje se ne vidi na slici ;).

Bojan87
06.03.2006, 19:30
Jel se neko skorije vratio sa Kopa. Pre svega me interesuje u kakvom su stanje staze. Jel se sredjuju ili?

ThE_MaN
07.03.2006, 01:12
Bio sam 4 i 5 marta većina žica nije radila a i to što je rdilo džabe je radilo jer je vetar bio toliko jak da se nikom nije ni skijalo. Tako da ne zam u kakvom su stanju staze.

IvanQ
07.03.2006, 10:32
Ja sam bio od 25.02. do 05.03. i sto se staza tice, to je samo jedan od razloga zasto sam se nervirao. Najgore je bilo sto sam za tih 8 dana, 6.5 dana imao maglu. U ponedeljak se prepodne malo razvrdrilo, ali je oko 14h pocelo da se kvari i taj je dan bio super za skijanje. U petak je bilo extra vedro, ali je bilo izuzetno hladno i duvao je jak vetar tako da je to pokvarilo utisak. Medjutim, ono sto je najvise kvarilo utisak je to sto nije radila crna Duboka i tanjir na njoj pa je skijanje crvene i penjanje na Karaman Greben pa zatim Pancic trajalo predugo. Ja sam naucio pre tri godine da skijam tako da jos ne mogu Gvozdac i Ledenice da skijam ali mi crna Duboka (pogotovo kad radi tanjir) u potpunosti odgovara, a sad sam bio prinudjen da skijam skoro iskljucivo plave staze. To je osnovni problem na Kopaoniku, sto je vecina staza prelako cim malo naucis da skijas. U tom smislu sam se opasno smorio, a tome je uveliko doprinela i magla. Sto se uredjivanja staza tice, kad ne pada sneg onda su manje-vise ok. Utabaju ih nocu i poprave u zoru i to traje do nekih 14h. Ali, ako pada sneg, onda nema sanse da zateknete sredjenu stazu. U utorak i sredu (valjda) je meni padao sneg i kad sam se ujutro izvukao na Pancic i odvozio 5-cu ja sam skijao sam po dubokom. To sto je malo utabano utabali su skijasi koji su prosli pre mene, a bilo ih je jako malo. Nisam mogao da verujem, ali tada je i Karaman Greben bio neutaban, cak i Malo jezero. Bukvalno nista nije bilo sredjeno kad je padao sneg.

To je neko moje iskustvo. Citao sam ovde u januaru kako ljudi pisu da su staze extra utabane i sl. Ne znam, mozda su oni vozili samo Karaman Greben pa su bili srecni, ali ovo je stvarno neozbiljno. Jednostavno, ne trude se dovoljno. Ja nisam od onih koji ce da kukaju za ski-pass kako je preskup. Ja se iskijam maksimalno za te pare i kad rade sve staze to je ok cena, ali oni jednostavno moraju malo vise da se potrude za te pare jer stvarno nisu male pare, a Kop je prepun pa vi sad vidite koliko se para tu slije samo od ski-pass-a. Nadam se da ce biti bolje, ali ja sve vise mislim da cu da zimujem negde drugde. Problem je i u tome sto je za jedini ski centar izabrana planina koja nema stabilno vreme. Stvarno je grozno da se 85% vremena skija po gustoj magli jer ja tu nikako ne uzivam. Naravno, ljudi iz Genex-a ne mogu uticati na vreme, ali je o tome trebalo misliti prilikom izbora planine za ski centar.

Bojan87
07.03.2006, 16:01
Meni samo nije jasno zasto se kopaonik stalno reklamira kao suncana planina sa ne znam koliko suncanih dana. Mislim realno kop je mozda jako suncan leti ali zimi je kopaonik 75% oblacan, maglovit, vetrovit, snegovit,.... , a 25% su suncani dani i kada je na Kopu EXTRA vreme.

IvanQ
07.03.2006, 19:52
Evo i jos jednog doprinosa forumu s moje strane. Par fotki sa mog zimovanja. Stvarno je bilo uzas vreme tako da nema vise kvalitetnih.

1. GSS paralel slalom na Malom Jezeru. Kvalitet fotke i nije neki, ali prenosi atmosferu.

http://i33.photobucket.com/albums/d76/kustera/Kop%202006/IMG_0582.jpg

2. Red za tanjir na Marinim Vodama. To je bilo u ponedeljak kad je bilo super vreme. Logicno, ta cinjenica je povukla i guzvu na zicarama, ali nista strasno. Tog dana smo skijali i Gobelje, ali, nazalost, nemam slika odatle.
http://i33.photobucket.com/albums/d76/kustera/Kop%202006/IMG_0600.jpg

IvanQ
07.03.2006, 19:53
[Slede thumbovi kako bi se topic brze ucitavao]

3. Opet Marine Vode. Tad sam izvukao aparat i 'okinuo' malo vise slika.
http://i33.photobucket.com/albums/d76/kustera/Kop%202006/th_IMG_0601.jpg (http://i33.photobucket.com/albums/d76/kustera/Kop%202006/IMG_0601.jpg)

4. Sigurno pogadjate, opet Marine Vode. Ovoga puta sa samog ski lifta. Verujte mi, nisam samo to skijao.
http://i33.photobucket.com/albums/d76/kustera/Kop%202006/th_IMG_0606.jpg (http://i33.photobucket.com/albums/d76/kustera/Kop%202006/IMG_0606.jpg)

5. Jos jedna sa istog ski lifta.
http://i33.photobucket.com/albums/d76/kustera/Kop%202006/th_IMG_0610.jpg (http://i33.photobucket.com/albums/d76/kustera/Kop%202006/IMG_0610.jpg)

6. I napokon nesto drugo. Dvosed na Dubokoj. Drugog suncanog [ali isto toliko hladnog i vetrovitog] dana - petak 03. Mart.
http://i33.photobucket.com/albums/d76/kustera/Kop%202006/th_IMG_0632.jpg (http://i33.photobucket.com/albums/d76/kustera/Kop%202006/IMG_0632.jpg)

Stevs
08.03.2006, 22:18
ovo je ludilo koliko ima snega! Ne pamti se ovoliki sneg! Danas sam se sam probio do Gobelje kroz dubok sneg i skijao po Gobelji sam ali doslovce! Rataci prosli i niko vise iza njih, a da ne pricam ludijanje po dubokom 1 metar snegu. Samo osetis jelu ispod suvog snega! Jedan od najboljih skijaskih dana ikad!

IvanQ
08.03.2006, 22:24
ovo je ludilo koliko ima snega! Ne pamti se ovoliki sneg! Danas sam se sam probio do Gobelje kroz dubok sneg i skijao po Gobelji sam ali doslovce! Rataci prosli i niko vise iza njih, a da ne pricam ludijanje po dubokom 1 metar snegu. Samo osetis jelu ispod suvog snega! Jedan od najboljih skijaskih dana ikad!
Blago tebi. Ja se nadam da cu do nedelje malo da zazdravim i da skocim jedan dan na skijanje preko niskog ski kluba. Drugari me vec teraju, a meni tesko da se branim :D

wlad
11.03.2006, 04:31
Skijao sam na Kopaoniku od 8-10 (3 dana) i bilo je skroz OK. Radile su žičare, moglo je lepo da se skija. Kome smeta što pada sneg ili nisu idealno sredjene staze verovatno bi kukao - meni ne smeta ni jedno od toga :D.

Dakle iskijao sam se i to je najvažnije, malo kvari utisak to što je sve dosta skuplje nego što sam navikao plus što je neljubaznost po lokalima u velikom zamahu. Ako mi se neko bude žalio na CG primorje posle Kopa ima da se nasmejem :D.

duleKG
11.03.2006, 17:46
mozda se isplati da se ode krajem meseca ako se neotopi sneg,jer ako pocne vrlo brzo ce da ode. sad treba uhvatiti trenutak

wlad
11.03.2006, 18:38
Da, mora se iskoristiti trenutak, cim krene sunce tu je i jugo - i nestaje sneg za 3 dana. A i da nestane mokar sneg je kao i da nema skijanja ;).

Max
17.03.2006, 17:02
U kakvom su stanju BR 1 i 2? Imaju li snega celom duzinom? Planiram odlazak do Kopaonika na jedan dan u nedelju, pa razmisljam da auto ostavim u Brzecu. Pozdrav

Stevs
17.03.2006, 17:13
U kakvom su stanju BR 1 i 2? Imaju li snega celom duzinom? Planiram odlazak do Kopaonika na jedan dan u nedelju, pa razmisljam da auto ostavim u Brzecu. Pozdrav

U periodu od 4-11 marta celom dužinom i BR1 i BR2 bilo je i previše snega. Bukvalno nigde nije bilo kamena što je za nepoverovati! Ono što sam ja odokativno video je da je BR1 u dosta boljem stanju (korpe ofarbane, čini se da je remontovana žica i stubovi) dok je BR2 u istom stanju kao i proteklih godina stim što je jednog dana radila najvećom brzinom (vožnja 9 minuta) pa je skijanje na BR2 bilo pravi ugođaj (kao kada Centar puste najvećom brzinom).

Bojan87
18.03.2006, 17:05
Evo svezih utisaka sa Kopaonika u preriodu od 11.03 - 18.03.

Vreme je bilo ocajno od sedam dana 6,5 dana je padao sneg, 3 dana je duvao uraganski vetar, i dva dana je bila magla tako da nisi mogao da vidis ni prst pred okom. Novi pancic expres je NAJBOLJA zica na kopu, znaci radila je kada je na pancicu duvao vetar 25m/s i pritom je jurila skoro najvecom brzinom. Jos jedno iznenadjenje je da je put do Kopa u odlicnom stanju i put je bio veoma lak. Ljudi na kopaoniku su za divno cudo bili veoma ljubazni i cinilu su skoro sve da bi nam udovoljili sto nije bio slucaj protekluh godina. Bilo je tu jos mnogo dobrih stvari ali evo par stvari koje na Kopu moraju da se menjaju i to pod hitno.
1. Celu noc pada snega a ratraka ni od korova, staze nakon snezne noci prekrivene sa 30-50 cm snega.
2. Posle prvog snega zatvrorene su skoro sve staze ( sem pancica, sucane, karamana, jezerceta, i masinca ), a izgovor previse snega. Pa zamisli da na planini ima snega, ko bi rekao :).
3. Zica u dubokoj 2 u stanju raspada. Stubovi se klate, stolice polomnjene, tockovi na zici skripe, a pritom zica ide u prvoj brzini tako da izvlacenje do vrha traje dobrih 15 minuta. Pritom je u sredu zicara u dva navrata stajala oko 45 minuta sa sve skijasima. Oni koji su imali srece mogli su da iskoce ( pri vrhu ) a ovi drugi su se smrzavali.
5. Zica centar vise ne slizi nicemu jer se niko vise njom ne vozi, a i u sredu je imala problema sa zaledjenim tockovima pa su 15-tak skijasa sedeli na njoj oko 1h, ali sva sreca nije duvalo tako da se nisu smrzli.
6. Staza i zica na beloj reci 2 je u nikakvom stanju tako da ne vredi cimati se do nje jer je utabana samo sa dve trake ratraka, tako da je sirina nekih 6 metara.
Sve u svemu bio je lep provod i ako me vreme nije bas poslizio, ali sam ipak primetio lep pomak u organizaciji skijalista, sem par izuzetaka, koje se iskreno nadam da ce biti ispravljene do sledece sezone.
Kopaonik ce me sigurno videti i sledece sezone, u to nesumnjam

frrka
26.03.2006, 23:35
Na slikama su: Dada - moja naj drugarica (clan foruma) (crveni komplet - snowbord), Mima - Dadina drugarica,super devojka , upoznao na kop-u (zeleni komplet - skije), Marina - Mimina sestra, takodje totalno ok devojka (plavo/crna komb. - skije), Mare - ortak iz kraja (crni komplet - snowboard) i JA!!!

314

315
Ispijanje na kopu


316

317
Fora je u duksevima! Nismo se poznavali a kupljeni su davno na istim mestu u otprilike istom periodu



318

frrka
26.03.2006, 23:38
319

320

duleKG
27.03.2006, 00:28
drago mi je da te je vreme izgleda posluzilo

frrka
27.03.2006, 00:52
pa ne bas.
Imali smo 3 dobra polu dana (do 12 sati)

milica
27.03.2006, 18:53
Proslog ponedeljka je bilo fenomenalno vreme, ja ne pamtim kada sam skijala po boljim stazama i lepsem vremenu!!! Pravo uzivanje. :ok:

Stevs
27.03.2006, 19:12
Danas 11C na Kopaoniku:hair:

ket
27.03.2006, 20:20
NEEEEE!!! :eek: Znaci topi se,a ja planirao ski vikend u subotu.Izgleda da je sezona definitivno zavrsena.Pozdrav zimi do sledece godine!:dontknow:
Ako neko ima info sa kopa neka napise koju.

Bojan87
27.03.2006, 22:44
Koliko sam vide prognozu za sledecih 5 dana temperatura u beogradu ce se kretati oko 20 sto znaci da ce na kopaoniku biti oko 10-tak stepeni. Sneg ce verovatno trajati jos 2-3 nedelje, ali ce skijanje biti jako tesko jer ce sneg biti jako bljuzgav

CrazyKong
03.04.2006, 16:23
Nesto su utanjili sa stazama koje rade, verovatno je sezona zvanicno gotova...
Ja taman planirao da skoknem na jedan dan posto vidim da ce u Utorak biti novog snega...
Zna li neko sta se tacno gore desava, hoce li raditi zice ovih dana ?

Symon
03.04.2006, 18:10
Nesto su utanjili sa stazama koje rade, verovatno je sezona zvanicno gotova...
Ja taman planirao da skoknem na jedan dan posto vidim da ce u Utorak biti novog snega...
Zna li neko sta se tacno gore desava, hoce li raditi zice ovih dana ?
Ako saznas nesto o uslovima javi zainteresovan sam da skoknem i ja na jedan dan na Kop,bio sam juce na Jahorini proveo sam se kao bos po trnju radila samo Poljica lift i nista vise, do 12 je moglo nesto kao da se skija ali posle nula pozdrav:ok:

Tek-FLo_abc
04.04.2006, 01:00
ima snega nema guzve.sta reci kad radi suncana dolina...

pedja5
04.04.2006, 08:47
Informacije o stazama koje rade i ceni skipass-a mozete dobiti na broj 036/71-049. U subotu su mi rekli da ce od ponedeljka 3.4. cena skipass-a biti PREPOLOVLjENA, kao i broj zicara koje ce raditi. Pa ko voli nek izvoli...

CrazyKong
04.04.2006, 10:02
Informacije o stazama koje rade i ceni skipass-a mozete dobiti na broj 036/71-049. U subotu su mi rekli da ce od ponedeljka 3.4. cena skipass-a biti PREPOLOVLjENA, kao i broj zicara koje ce raditi. Pa ko voli nek izvoli...

Neka dobra teta na gornjem telefonu mi je rekla sledece:
Dnevni pass je 750, Dvodnevni 1350.
RAde Pancic, Karaman Greben, Mali Karaman, Masinac, Gobelja...za vikend mozda puste jos nesto.
Snega trenutno ima 30 cm utabanog na stazama, sto je po mom skromnom misljenju vise nego dovoljno....

misa2
04.04.2006, 22:20
Danas dodjoh sa Kopaonika. Rade samo cetvorosedi + Masinac i Gobelja. Tako ce biti jos nekoliko dana. Ski pass je upola cene. Na stazama NEMA NIKOGA. Mrtva tisina. Sablasno. Grand ne radi, ni Doli Bel, ni Hani Bani... Pustos. Jedino radi Rtanj, a u njemu mracno i bez muzike.

Na stazama ima 30cm utabanog snega. Van staza je oko 80, ali je beskoristan jer je potpuno mokar. Skijanje je sasvim solidno od 9 do 11, eventualno 12, posle toga je toliko mokro da ne pomaze nikakav vosak. Ali ona 2 sata vrede. Popnes se na Pancicev vrh i vozis spust kao covek. Cela staza samo za tebe. Kao na filmu.

Zicmeni spavaju, a Pancic expres vozi u trecoj brzini. Ne znas da li se brze popnes ili spustis. Spust=buka, penjanje=potpuna tisina u necujnom cetvorosedu.Totalno ludilo. Jedino je problem sto nemas gde ni kafu da popijes.

MP3 player sa slusalicama je OBAVEZAN!!!

ski dude
04.04.2006, 23:33
auuu... za ovo ja zivim:ski: :ok: