PDA

Pogledati punu verziju : Bansko-kolima



kompe
10.12.2009, 00:54
Posto planiram da idem krajem februara kolima zanima me par stvari...

Da li su potrebne sve 4 zimske gume(imam prednje dve)
Da li policija trazi da imate lance?
Da li se naplacuju drumarine ili vinjete i koliko kostaju?
I ako jos neko ima neku dobru info... :awm2:

AlexTheGreat
10.12.2009, 12:00
Posto planiram da idem krajem februara kolima zanima me par stvari...

Da li su potrebne sve 4 zimske gume(imam prednje dve)
Da li policija trazi da imate lance?
Da li se naplacuju drumarine ili vinjete i koliko kostaju?
I ako jos neko ima neku dobru info... :awm2:

Mogu da ti odgovorim samo za vinjete. Kupuješ na graničnom prelazu prilikom ulaska u Bugarsku. Oko 5 eur je nedeljna a 13 eur mesečna vinjeta

ski2ski
10.12.2009, 22:49
U februaru u samom mestu nije bilo snega, tako da se moglo i sa letnjim gumama. Policije ima na svakom koraku, od granice do Banskog je bilo preko 10 patrola. Mene nisu zaustavljali, ali znam da mogu da ti traze celokupnu opremu. Put je solidan, osim dela oko Sofije, gde je i guzva i grozan put. Nedeljna vinjeta vazi 6 dana, a ti si najverovatnije tamo bar 7 (mada se ne vozis auto putem:)

bancho
11.12.2009, 09:03
Postuj ogranicenja brzine, svetla pali i ne razgovaraj mobilnim. Naoruzaj se strpljenjem za kroz Sofiju, ako imas srece (da nema guzve) prolazi se za 20-30 minuta, ako je guzva moze trajati i preko sat.
JEDAN SAVET: Ako idete autom kupite vinjetku na granici za 10 ili 30 dana (skuplje je od 6-10 evra), nikako za 7dana!!!! Prijatelji su prosle, a ja pre dve godine platili policiji mito 20-40 evra da vam ne pisu kaznu za prekoracenje vinjetke (220 leva)

zex
11.12.2009, 12:42
Patrole tacno znaju gde da stanu, isto kao i kod nas. Bugari su podmitljivi isto kao i nasi panduri. Najbolje je da vozis kao sto voze i svi ostali ispred tebe tj da ne jurcas i obilazis osim ako ogranicenje brzine to dozvoljava. Mene su uhvatili na mestu gde je ogranicenje brzine 50 a put ima po dve trake u oba pravca. Izvukao sam se tako sto sam im dao 50 eur (mada su tvrdili pazar i igrali se dobrog i loseg pandura). Verujem da oni na to racunaju ali po marfijevom zakonu naleteces na nekog koji nece uzeti mito :D
Put oko i kroz Sofiju je BLAGO receno katastrofa u svakom smislu te reci. Mi smo krenuli iz NSa i stigli do granice sa bugarskom za 3.5-4 sata. Isto toliko vremena nam je trebalo da predjemo duplo kraci put (oko 180km) od granice do Banskog a nije bilo snega na putu tj putevi bili cisti.

kompe
12.12.2009, 19:20
hvala svima :ok:
Ok,vozicu polako,bicu strpljiv u voznji,palicu svetla,necu pricati mobilnim(uostalom ovo cemo morati i kod nas sad da postujemo)... :)
Kupicu i mesecnu vinjetu(ovde bi se verovatno zeznuo da mi niste rekli)

Mene brine sta spada pod njihovom 'zimskom opremom'?

Nigde na netu ne mogu da nadjem sta tacno spada tu.Glupo mi je da kupujem npr. jos dve zimske gume(posto imam dve prednje) ili lance ili onu lopatu za sneg ako to nije potrebno.
A opet jos gluplje mi je da placam kaznu npr. 100e,zato sto nemam nesto od opreme.

Pa ako neko to zna... :sm017:

bancho
13.12.2009, 12:48
Tri godine zaredom isao sam tamo na skijanje autom, nikada se nije desilo da nije rascisceno do asfalta, iako smo prosle godine bili krajem januara kad je palo mnooogo snega. Lance imam u kolima i ovde i pored zimskih guma, a tamo niko nije ni pitao da li imam zimsku opremu.

lector
14.12.2009, 23:42
jedno prakticno pitanje - da se prislepam - kradu li se kola, tj jesu li mi bezbedna kola (passat '99 godiste) u banskom?

Jokker
15.12.2009, 15:28
Pravac Metro da se kupe skije...

i krecemo :))

dr_kolew
28.12.2009, 23:12
za zabrinutog passatistu-Oni druze voze ekstra auta-taj passat kod njih vredi 3-4000leva-(2000e),a lapaju se naj noviji passati,a4,a6,serija 5,e-klasa,terenci i sve to ne starije od 3-4 god,tako da nemoj brinuti....

miles_davis
29.12.2009, 15:30
Kakva je situacija sa putem od mesta do hotela Todorke (Shiligarnika) ? Da li je dozvoljeno da se ide privatnim kolima, koliko je dug put (u km, ili min.), da li se cisti, da li gore moze da se parkira (ako se krene rano) i u koliko sati da se krene ? Cuo sam da su probili put i do Bunderishke - da li je to tacno i kakva je tamo situacija (duzina, parking) ?

Hvala unapred dobrim ljudima..

Bansko Granada
30.12.2009, 14:43
Moze da se ide kolima i do Shiligarnika i do Banderishke kolima. Prosle godine parking je bio 8 leva. Dozvoljeno je da ides kolima. Put je oko 12 km. Na BAnderisku moze da stane oko 100 auta, parkira se i na putu. NA Todorki je manji parking. Ima parking veliki na jedno 300 m od Shiligarnika , ali zato treba da se penjes uzbrdom

montobene
18.01.2010, 12:17
Samo da napomenem... nisam kupovao vinjetu jer na granici nisu imali(kazu da su sve rasprodali), imali su samo mogucnost da se plati putarina od 34e sto naravno nisam platio.
Nezvanicno nesto pricaju da do 31. 01. 2010. ne traze vinjete.
Nisu me zaustavljali, iako ih ima na svakih 15km, mozda sam i mogao da nadrljam!

miles_davis
18.01.2010, 12:47
Itekako traze vinjete, sto sam osetio i na sopstvenoj kozi. Samo zato sto sam zaboravio da je zalepim (a imao sam je) morao sam jednom dronjavom panduru da platim 20 EUR (za 10 nije pristao). Imao si srece - u povratku zalepi neku nalepnicu barem, da lici da je imas...

djolec
24.01.2014, 08:46
Kako planiram kolima u februaru za Bansko, malo pretrazih forum vezano za put do tamo. Postovi i nisu novijeg datuma, pa me zanima da li je neko isao skoro (ove i prosle godine) i sta je sve potrebno od dokumenata? Isao bih sluzbenim vozilom, glavno pitanje je da li mi treba medjunarodno ovlascenje (nisam ga imao za bih,cro,mk,gr,hun,aut), medjunarodna dozvola (i nju nisam imao) i da li postoji vinjeta za 10 dana ili kupujem 2x6 ili 1x30....Svakako nosim prsluk, lance, pp aparat, trougao...

clive
24.01.2014, 10:18
U Bugarskoj većina stvari funkcioniše u zavisnosti od situacije. Preporučujem ti da nosiš sve što si nabrojao, čisto da smanjiš prostor saobraćajcu da diže cenu.

Tražili su mi na prošle godine na granici saobraćajnu i to je to, a prijatelju koji je u autu svoje firme išao sa nama na skijanje i ovlašćenje i putni nalog.

Kad nas je u povratku zaustavio saobraćajac, nismo bili u prekršaju, pregledao je sve moguće dokumente, opremu, da li i kako su vezana deca i na kraju, pošto je sve bilo ok se uhvatio za prijateljev putni nalog koji je izdat u januaru a vraćali smo se u februaru.

djolec
24.01.2014, 11:40
U Bugarskoj većina stvari funkcioniše u zavisnosti od situacije. Preporučujem ti da nosiš sve što si nabrojao, čisto da smanjiš prostor saobraćajcu da diže cenu.

Tražili su mi na prošle godine na granici saobraćajnu i to je to, a prijatelju koji je u autu svoje firme išao sa nama na skijanje i ovlašćenje i putni nalog.

Kad nas je u povratku zaustavio saobraćajac, nismo bili u prekršaju, pregledao je sve moguće dokumente, opremu, da li i kako su vezana deca i na kraju, pošto je sve bilo ok se uhvatio za prijateljev putni nalog koji je izdat u januaru a vraćali smo se u februaru.

Izgleda da ce tako i biti. Bolje da spremim sve, cak i putni nalog za februar i mart posebno jer se vracam 1.3. Hvala za info!

rmilanovic
24.01.2014, 20:49
I kad predjes granicu,imas shell pumpu - tu juris vinjetu( nikako na onoj kucici odmah do granice- uzece ti 12eu za nesto sto je 5eu).Zatim narednih 25km vodi racuna o brzini jer pre ulaska u neko vece naseljeno mesto (ne znam ime) obavezno radar stoji i jedva cekaju da "klepe" neki eu. Inace dosta policije/radara sam barem ja sretao- tako da postuj ogranicenja u naseljenim mestima. Preporucujem da spremis nesto sitno eu tipa po 10eu za ne daj Boze. Njima je tarifa (za mala prekoracenja/nevezivanje) izmedju 10 i 20eu max. Samo lagano i sretan put.

jopopo
24.01.2014, 23:11
medjunarodno ovlascenje (nisam ga imao za bih,cro,mk,gr,hun,aut), medjunarodna dozvola (i nju nisam imao)
Što se tiče međunarodne vozačke dozvole, ako imaš novu vozačku (format kreditne kartice) onda ne treba jer nova važi za celu Evropu. Zeleni karton, takođe, ne treba.

Mesto koje se pominje gde je stalni policijski punkt je Slivnica i ograničenje je vidljivo, valjda 50 beše.

Te tarife što se pominju mogu da budu i 10 do 20 leva, ne mora u evrima. Uglavnom gledaju tablice, kada vide NI, PI i slično prolaze ako su druge onda traže više jer hvataju na foru "neiskustva" ali osmeh i malo cenkanja rešava i to. Pare u pasoš, nikako na "sunce" :)

Markoos
24.01.2014, 23:43
Što se tiče međunarodne vozačke dozvole, ako imaš novu vozačku (format kreditne kartice) onda ne treba jer nova važi za celu Evropu. Zeleni karton, takođe.

Prilicno sam siguran da gresis vezano za novu dozvolu. Nova dozvola iako je nova plasticna NE vazi u EU i potrebno je u amss vaditi medjunarodnu i dalje.

Ja putujem cesto preko kolima i nemam medjunarodnu i do sada mi u poslednjih 10 god nije trazio niko.

jopopo
25.01.2014, 00:20
Prilicno sam siguran da gresis vezano za novu dozvolu. Nova dozvola iako je nova plasticna NE vazi u EU i potrebno je u amss vaditi medjunarodnu i dalje.

Ja putujem cesto preko kolima i nemam medjunarodnu i do sada mi u poslednjih 10 god nije trazio niko.
Nisam se lepo izrazio, važi u većini zemalja. Evo informacija:
http://www.amss.org.rs/?option=com_content&view=article&id=199&Itemid=138

Generalno, i to gde piše da treba međunarodna obično insistiraju ako se boravi duže. Ukoliko je reč o tranzitu ili kraćem zadržavanju onda i ne.

Recimo, za Makedoniju piše da treba, sigurno su me 10 puta zaustavili na raznim lokacijama i niko nikada nije tražio međunarodnu :)

wlad
25.01.2014, 18:32
I dok je bila stara papirna (meni) niko nije tražio međunarodnu. Zaustavi me jednom DE policija i traže dozvolu (dok su bile stare) ja mu pružam međunarodnu a policajac je ni ne pogleda - vraća mi je nazad i traži mi domaću-normalnu :D. Posle toga nikada nisam vadio tu međunarodnu iz AMSS, samo domaću i nikada me niko nije ni pitao za ovu drugu.

Sad, siguran sam da ima država gde su pilićari i mogu da traže - čuo sam npr. da su nekima tražili u Albaniji..

djolec
27.01.2014, 12:53
Hvala svima na iscrpnim odgovorima! Samo da je nama snega!

majni
12.02.2015, 12:16
Kakav je put do Bansko, da li je neko isao skoro?
Kakva je situacija sa parkingom?

pindovicv
13.02.2015, 08:15
cao drugari, sutra, subota, da li neko hoće na bansko, dvokrevetna sa doručkom sedam dana besplatno, platili biste ski pas i svoje troškove normalno, išli bi mojim kolima, otkazao mi drug u poslednjem momentu.. javite se ako je lakše ili imate pitanja vlada 060 4600 878 bg
admin, izvini što istu poruku kačim na par tema, briši slobodno sutra uveče

alexapi32
13.02.2015, 13:44
Put je odlican do Banskog, vozi se autoputem od Sofije do Dupnice, pa posle se ide dobrom magistralom do skijalista. Jedina losa deonica je obilaznica oko Sofije koju nikako da srede ali to je mozda ukupno 5-10km puta pa ne utice toliko.

Pera Detlic
04.02.2018, 15:42
Obavezno kupite vinjete za put do Banskog. Put za motorna vozila ( dve trake u jednom smeru) je od granice do pred Sofiju i to je najlošiji deo puta. Zatim autoput je od Sofije do Blagoevgrada (putokaz za Pernik od Sofije, siđete na 1. isključenju za Blagoevgrad) i dalje putokaz do Banskog je jasno obeležen. Nisam osetio ni jednu rupu od Sofije do Banskog, magistrala od Blagoevgrada do Banskog je proširena na kritičnim mestima. Pazite na odrone pred Bansko. Mi smo zatekli odron na putu i vozilo zakucano u brdo ( valjda u pokušaju da izbegne stene). Ukupno oko 220 km puta kroz Bugarsku. Video sam 3-4 vozila saobraćajne policije uz put.