PDA

Pogledati punu verziju : Cirilica - zakon!



frrka
12.12.2005, 22:05
Ne znam na kojoj je ovo planini ali sam se dobro nasmejao! Furamo mi cirilicu po svaku cenu! SVAKA CAST to je patriotizam! :D
Zamislite nekog stranca ispred ove table! :D

oddball
12.12.2005, 22:41
ne verujem
:D :D :D

valdevit
12.12.2005, 23:00
ni ja.... :D

ISIA_extreme_carver
12.12.2005, 23:06
Ako me još služi cirilica tu piše, iznajmljivanje ski-opreme, snow bord, jel tako?

oddball
12.12.2005, 23:11
da a "snou" je sa duplim v :)

pop67
12.12.2005, 23:56
Ako me još služi cirilica tu piše, iznajmljivanje ski-opreme, snow bord, jel tako?
Mislim da se svi sa prostora lepe bivse JUGOSLAVIJE super snalaze sa cirilicom,latinicom,hijeroglifima i da se super sporazumevamo,na kraju govorimo istim jezikom ma kako ga neko krstio,a to je najbitnije!:smoke:

ISIA_extreme_carver
13.12.2005, 00:31
Pa i nije baš, u Hrvatskoj malo ljudi zna cirilicu i to uglavnom stariji ljudi, ja sam zadnja generacija koja je u školi ucila cirilcu i to samo pola godine, ali uglavnom ju mlađi od tridesete neznaju, ja sam dosta naucio gledajuci vašu TV još prije dosta godina (sad ju vise ne hvatam). Znam cirilicu uglavnom dobro, ali mi treba dosta da procitam, jer ju baš ne koristim pa to ishlapi, ali da ju neko vrijeme stalno citam i to vise nebi bio problem!

frrka
13.12.2005, 00:44
Pa evo mi ce mo da uredimo forum da bude na cir! I nema problema.
Sala!
Lepo je videti da se ljudi dopisuju i uvazavaju misljenja drugih koji nisu sa istih prostora (mislim na bivsu YU) i ne samo na ovom forumu na 5-6 co.yu foruma sam video da ljudi iz bivsih republika se ok slazu!

Flow
13.12.2005, 00:46
Samo ne kontam sta tu ima da se zna ili ne... :)
fonetika je ista, samo se cca 50% karaktera drugacije pise...
Razumljivo bi mi bilo da je neko rekao da руски ne razume ;)

Btw, ono je fotka sa srbovanje.com

chera
13.12.2005, 00:49
Ima li zaintersovanih za Slovacku? Meni mnogo dobro zvuci ovo sta je Pop pisao, 300 km za 65 E, sve ukupno nesto vise od 300 E, ako sam dobro razumeo.

ISIA_extreme_carver
13.12.2005, 00:56
Samo ne kontam sta tu ima da se zna ili ne... :)
fonetika je ista, samo se cca 50% karaktera drugacije pise...
Razumljivo bi mi bilo da je neko rekao da руски ne razume ;)

Btw, ono je fotka sa srbovanje.com

Onome tko nezna da je p ustvari r, nece ni znati da руски znaci ruski, i to se mora nauciti, nije to tako jednostavno kako se vama cini koji to ucite od malena!

Flow
13.12.2005, 09:01
Pa da, o tome pricamo, ali nismo ni mi to uuucili (zvuci kao past.perf.cont) ne znam koliko, pre 20ak godina su mi objasnili karaktere ovog i onog pisma i vozi...
Da se razumemo, i meni se nekad desi da u brzini omanem, al' po smislu reci/recenice se odmah shvati sta je u pitanju... Cyr sam i ja potisnuo, usled strane stampe, racunara, NETa i svestan sam koje posledice idu uz nju kao zvanicno sluzbeno pismo, koje sve to poteskoce unosi, ali taj lobi toga nije valjda svestan, al' ja to ne je*em - ali to sto je ne koristim u pisanju nikad nece znaciti da mi je tesko da nesto procitam u Cyr formatu.

pop67
13.12.2005, 13:24
Ima li zaintersovanih za Slovacku? Meni mnogo dobro zvuci ovo sta je Pop pisao, 300 km za 65 E, sve ukupno nesto vise od 300 E, ako sam dobro razumeo.
Povecao si za 100km staze,a cena je 190E+65 ski pass.4 pica 1E,to je sustina.

pop67
13.12.2005, 13:31
Pa i nije baš, u Hrvatskoj malo ljudi zna cirilicu i to uglavnom stariji ljudi, ja sam zadnja generacija koja je u školi ucila cirilcu i to samo pola godine, ali uglavnom ju mlađi od tridesete neznaju, ja sam dosta naucio gledajuci vašu TV još prije dosta godina (sad ju vise ne hvatam). Znam cirilicu uglavnom dobro, ali mi treba dosta da procitam, jer ju baš ne koristim pa to ishlapi, ali da ju neko vrijeme stalno citam i to vise nebi bio problem!
Isia pusti sada cirilicu,latinicu ili ...,vazno je da se mi apsolutno razumemo,a ja nisi me razumeo,JA sam JUGO nostalgicar i imam MNOGO prijatelja u Hrvatskoj,Sloveniji,Bosni,Makedoniji a poenta je da ne moramo govoriti italijanski ili engleski da bi se razumeli!Pozdrav,POP:smoke:

ISIA_extreme_carver
13.12.2005, 13:37
Ma naravno, glavno da se mi razumijemo i to je to!:ok:

Flow
13.12.2005, 18:09
Ma naravno, glavno da se mi razumijemo i to je to!:ok:

Apsolutno !
Sorry ako sam sirio diskusiju nepotrebno, nisam imao lose namere! :dziveli:
Btw, i meni je drago sto je ovo latinični forum...

frrka
13.12.2005, 18:21
@ Flow Nisam siguran ali mislim da ne postoji cirilicni forum!

ISIA_extreme_carver
13.12.2005, 18:47
Ne postoji cirilicni srpski forum (barem ga ja nisam našao), ali postoji ruski!

oddball
13.12.2005, 19:27
ali ima foruma koji du po difoltu latinicni ali postoji opcija da se moze koristiti cirilica