PDA

Pogledati punu verziju : Pancerica uz Atomic SL11 ?



vladimir
12.12.2005, 20:46
Pozdrav svima,

Na upravo zavrsenom EXPO-u pazario sam Atimic Beta Race SL11 (sa supercross 614 vezom) i kupio bih nesto tvrdju (a bogme i bolju) rekreativnu cipelu br.43 koja bi "legla" uz ove skije. Znaci nikako nesto pretvrdo od cega bi me mozak boleo na kraju dana :glavaozid ali opet dovoljno tvrdo da bi ispostovao ove skije. Neka ponuda, savet ... ?

ISIA_extreme_carver
12.12.2005, 21:04
To su natjecateljski modeli skija, pa bi ti i panca morala biti dosta tvrda, zapravo ne dosta nego jako tvrda, krajnje responsivne i rađene za skijanje uz maksimalnu brzinu i preciznost, nece ti biti od koristi takva skija ako neces imati odgovarujuce pance!

vladimir
12.12.2005, 22:42
Hm... Pa tako nesto sam i mislio, no ono sto me zanima jeste koja je donja granica tvrdoce do koje bih trebao ici i uzeo bih upravo takvu pancu:) . Znam da ne mogu biti previse udobne ali ne bih da vidam rane junacke:mad: umesto da uzivam u skijanju .

Misko
12.12.2005, 22:52
Kod Salomona flex 90 ja imam ovaj flex na mojim pancericama X-Wave 8 i mogu ti reci da sam prezadovoljan pancericama, mozes ostati ceo dan na snegu knap, mislim da je 100 mislim da ne bih izdrzao, a da pancerice budu stegnute muski.

pop67
12.12.2005, 23:18
Hm... Pa tako nesto sam i mislio, no ono sto me zanima jeste koja je donja granica tvrdoce do koje bih trebao ici i uzeo bih upravo takvu pancu:) . Znam da ne mogu biti previse udobne ali ne bih da vidam rane junacke:mad: umesto da uzivam u skijanju .
Ja mogu da ti prodam vrhunski model TECNICA EXPLOSION br 43 i3/4 sa regulaciom flex indexa od 7.5- 13(75-130),sa cantingom,mikro titanijumskim kopcama,anti vibracionim sistemom u vrhu i peti cipele,sa Uloskom radjenim IMPACT ABSORBER tehnologijom koriscenom 7 dana(pocetnik koga je neko prevario da je kupi),jednom recju FENOMENALNA cipela!Pozdrav,POP:dziveli:

Stevs
12.12.2005, 23:54
Kod Salomona flex 90 ja imam ovaj flex na mojim pancericama X-Wave 8 i mogu ti reci da sam prezadovoljan pancericama, mozes ostati ceo dan na snegu knap, mislim da je 100 mislim da ne bih izdrzao, a da pancerice budu stegnute muski.

Imam iste pancerice i ja sam prilično zadovoljan njima mada ne bi bilo loše da su još tvrđe iako mi se dešavalo da od stezanja pancerice nagnječim živac pa po mesec dana ne osećam spoljni deo stopala:) Inače nikad mi nije problem kraj skijaškog dana tada imam osećaj da bih mogao da skijam još toliko. Problem je prvo spuštanje ujutru posebno prvih dana skijanja u novoj sezoni kada imam osećaj da bih skinuo pancerice i bacio ih sa žičare;)

vladimir
13.12.2005, 00:58
Ja mogu da ti prodam vrhunski model TECNICA EXPLOSION br 43 i3/4 sa regulaciom flex indexa od 7.5- 13(75-130),sa cantingom,mikro titanijumskim kopcama,anti vibracionim sistemom u vrhu i peti cipele,sa Uloskom radjenim IMPACT ABSORBER tehnologijom koriscenom 7 dana(pocetnik koga je neko prevario da je kupi),jednom recju FENOMENALNA cipela!Pozdrav,POP:dziveli:

Koju tacno Tecnica Explosion prodajes ? Jedno brzo Googlanje mi govori da postoji Tecnica Explosion 8 (model iz '97 ),Tecnica Explosion SR ('99),Tecnica Explosion 10, Tecnica Explosion X/L (zenski model)...
Znaci ako se ne varam Explosion je Tecnica serija sa kraja 90-ih a ti imas par koriscen 7 dana ... ???
Pretpostavljam da se tehnologija izrade cipela nije toliko promenila kao skija gde smo vec neko vreme unazad bili svedoci prave male revolucije ali gde su ove pance sada u poredjenju sa novijim modelima ?

Koliko vidim ova 8-ica i SR su prilicno hvaljene za to vreme ...

vladimir
13.12.2005, 17:38
Originally Posted by pop67
Ja mogu da ti prodam vrhunski model TECNICA EXPLOSION br 43 i3/4 sa regulaciom flex indexa od 7.5- 13(75-130),sa cantingom,mikro titanijumskim kopcama,anti vibracionim sistemom u vrhu i peti cipele,sa Uloskom radjenim IMPACT ABSORBER tehnologijom koriscenom 7 dana(pocetnik koga je neko prevario da je kupi),jednom recju FENOMENALNA cipela!Pozdrav,POP:dziveli:


Koju tacno Tecnica Explosion prodajes ? Jedno brzo Googlanje mi govori da postoji Tecnica Explosion 8 (model iz '97 ),Tecnica Explosion SR ('99),Tecnica Explosion 10, Tecnica Explosion X/L (zenski model)...
Znaci ako se ne varam Explosion je Tecnica serija sa kraja 90-ih a ti imas par koriscen 7 dana ... ???
Pretpostavljam da se tehnologija izrade cipela nije toliko promenila kao skija gde smo vec neko vreme unazad bili svedoci prave male revolucije ali gde su ove pance sada u poredjenju sa novijim modelima ?

Koliko vidim ova 8-ica i SR su prilicno hvaljene za to vreme ...

Niko nema nikakav komentar ? Strucnjaci, dajte pomozite ? Pope, koliko trazis za ove cipele ?

daki
13.12.2005, 20:37
Pozdrav svima,

Na upravo zavrsenom EXPO-u pazario sam Atimic Beta Race SL11 (sa supercross 614 vezom) i kupio bih nesto tvrdju (a bogme i bolju) rekreativnu cipelu br.43 koja bi "legla" uz ove skije. Znaci nikako nesto pretvrdo od cega bi me mozak boleo na kraju dana :glavaozid ali opet dovoljno tvrdo da bi ispostovao ove skije. Neka ponuda, savet ... ?
Druze kupio si EXTREMNO cvrstu i agresivnu skiju, namijenjenu ISKLJUCIVO za trke. Ljudi koji su trenutni reprezentativci CSG imali su problema sa tvrdocom slabije varijante te skije SL 9 modela, a tek sa tom....Ne slazem se sa tvojim izborom, ali sta je tu je.
Da bi vozio tu skiju na pravi nacin, MORAS imati cipelu tog ranga, sa FLEXOM ne manjim od 130!!!! Nju ces naci u Beosportu u Knjeginje Zorke. To je LANGE World CUP model.
Nesto mekse ti ne preporucujem.

stekan
13.12.2005, 21:23
Cipele (pancerice) su najnezahvalnije za savjete.

Isprobaj što više modela i uzmi cipelu u kojoj se najbolje osjećaš. Svaki proizvođač ima drugačije kalupe, a i svaki skijaš ima drugačije stopalo i ono šta je za mene super, za tebe može biti neudobno ili čak bolno.

Ne opterećuj se previše flexom. Imaj u vidu da je cipela mekša na soboj temperaturi i da će na stazi biti nešto tvrđa.

pop67
13.12.2005, 23:12
Cipele (pancerice) su najnezahvalnije za savjete.

Isprobaj što više modela i uzmi cipelu u kojoj se najbolje osjećaš. Svaki proizvođač ima drugačije kalupe, a i svaki skijaš ima drugačije stopalo i ono šta je za mene super, za tebe može biti neudobno ili čak bolno.

Ne opterećuj se previše flexom. Imaj u vidu da je cipela mekša na soboj temperaturi i da će na stazi biti nešto tvrđa.
Potpuno se slazem sa tobom jos ako cipela ima stelujuci flex index to je do j...Pozdrav,POP:dziveli:

Misko
14.12.2005, 00:16
Ne opterećuj se previše flexom. Imaj u vidu da je cipela mekša na soboj temperaturi i da će na stazi biti nešto tvrđa.

Da dodam, da npr. posto na mojim pancericama preovladjuje crna boja, kad je napolju suncano, pancerice su osetno mekse, a kad nema sunca poneki put kopce moram da stezem za crtu iznad.

vladimir
14.12.2005, 11:01
Druze kupio si EXTREMNO cvrstu i agresivnu skiju, namijenjenu ISKLJUCIVO za trke. Ljudi koji su trenutni reprezentativci CSG imali su problema sa tvrdocom slabije varijante te skije SL 9 modela, a tek sa tom....Ne slazem se sa tvojim izborom, ali sta je tu je.
Da bi vozio tu skiju na pravi nacin, MORAS imati cipelu tog ranga, sa FLEXOM ne manjim od 130!!!! Nju ces naci u Beosportu u Knjeginje Zorke. To je LANGE World CUP model.
Nesto mekse ti ne preporucujem.

Kupio sam ove daske upravo zbog SL9 koju sam prosle godine na kratko (par voznji) imao prilike da vozim i bila je izuzetno zabavna za voznju. Znaci vrlo agresivna skija, dosta brza ali i izuzetno upravljiva i nakon nekih rekreativnih daski koje sam vozio prosle godine pravo osvezenje.

Malo sam i googlao pre EXPA u potrazi za informacijama i koliko sam uspeo da vidim SL11 sirom sveta vozi dosta ljudi koji se ne bave profesionalno skijanjem (i uglavnom je hvale). Inace sam daleko od profesionalca ali skijam od malih nogu (> 25 godina) i moram da priznam da se i sam malo plasim da skija nije pretvrda za mene ali sta je tu je. Nadam se da cu dosta brzo imati priliku da je probam pa cu videti da li sam pogresio :(

vladimir
14.12.2005, 11:37
Cipele (pancerice) su najnezahvalnije za savjete.

Isprobaj što više modela i uzmi cipelu u kojoj se najbolje osjećaš. Svaki proizvođač ima drugačije kalupe, a i svaki skijaš ima drugačije stopalo i ono šta je za mene super, za tebe može biti neudobno ili čak bolno.

Ne opterećuj se previše flexom. Imaj u vidu da je cipela mekša na soboj temperaturi i da će na stazi biti nešto tvrđa.

Hvala na savetu... Slazem se sa tobom. Nakon malo dodatnog informisanja i sam sam dosao do takvog zakljucka. Na odlicnom ski forumu http://forums.epicski.com/index.php postoji gomila odlicnih saveta kako pristupiti kupovini cipele (topla preporuka). Koliko vidim Ameri se tu dosta oslanjaju na bootfitter-e ili ti ljude koji mogu da ti na osnovu merenja tvoje noge pomognu prilikom izbora cipele, da prilagode ulozak tvojoj nozi i ne znam sta vec sve ne(naravno pritom te udare po usima za jedno par stotina $ )
Mi smo pretpostavljam, daleko od takve prakse :( ....

stekan
14.12.2005, 12:44
Ja pratim www.epicski.com forum godinama i stvarno je moćan. Ameri su napravili nauku od prilagođavanja pancerica skijašima (malo pretjeruju), pa imaju i udruženje specijalista u toj branši, a na njihovom sajtu prvi od deset savjeta za izbor pancerica glasi: "Ne slušajte prijatelje!" : http://www.bootfitters.com/custom_boot_fit_tips.htm
Na istom sajtu je prošlih godina bila i tabela sa više od dvadesetak modela pancerica sa uporednim podacima o vrsti noge kojoj odgovaraju (npr. usko stopalo, visok ris...). Tabelu sad nisam uspio pronaći. Možda je negdje "zavučena".

Što se tiče SL:9 i Sl:11, dvije sezone sam vozio Sl:9 i skija je totalno "user friendly" za nekog ko je savladao karving. Sl:11 bi mogla biti malo zahtjevnija, ali sa iskustvom koje imaš, vjerujem da nećeš imati problema.

Misko
14.12.2005, 15:30
Na istom sajtu je prošlih godina bila i tabela sa više od dvadesetak modela pancerica sa uporednim podacima o vrsti noge kojoj odgovaraju (npr. usko stopalo, visok ris...). Tabelu sad nisam uspio pronaći. Možda je negdje "zavučena".
.

Stekane ajd ako budes naleteo na tu tabelu postuj je, izgleda da je veoma korisna.

stekan
14.12.2005, 16:44
Stekane ajd ako budes naleteo na tu tabelu postuj je, izgleda da je veoma korisna.
Ispravka: 41 model iz sezone 2002/03.

Na sajtu više nema tog linka, ali pravi manijak uvijek nađe način da ga iskopa: http://www.bootfitters.com/WHO_IT_FITS.htm

Misko
14.12.2005, 17:49
Ispravka: 41 model iz sezone 2002/03.

Na sajtu više nema tog linka, ali pravi manijak uvijek nađe način da ga iskopa: http://www.bootfitters.com/WHO_IT_FITS.htm

Svaka cast :yay:

edit: Sta znaci FF INSTEP HEEL CUFF ?

stekan
14.12.2005, 19:39
FF (Forefoot) = prednji dio stopala
Instep = rist
Heel = peta
Cuff = dio iznad skočnog zgloba