PDA

Pogledati punu verziju : Head S90 HeatFit cipele 08/09



heliski
07.12.2009, 12:39
Probao sam je na Expozim-u i bila mi je neverovatno udobna za cipelu sa fleksom 100/90, posebno u poredjenju sa cipelom Salomon Equipe 9.0, flex 110, koju trenutno imam.
Pitanja:
1. Da li novije cipele sa fleksom oko 100 ne gube mnogo na performansama, iako su ocigledno pravljene da budu ugodne za visecasovno dnevno skijanje, a ne zakopcaj, skijaj 2 minuta i otkopcaj?
2. Da li bi ova cipela bila dobra za prelaz sa "race" cipele na cipelu koja je namenjena rekreativcima sa odlicnom tehnikom skijanja?

Sapa
07.12.2009, 13:11
Probao sam je na Expozim-u i bila mi je neverovatno udobna za cipelu sa fleksom 100/90, posebno u poredjenju sa cipelom Salomon Equipe 9.0, flex 110, koju trenutno imam.
Pitanja:
1. Da li novije cipele sa fleksom oko 100 ne gube mnogo na performansama, iako su ocigledno pravljene da budu ugodne za visecasovno dnevno skijanje, a ne zakopcaj, skijaj 2 minuta i otkopcaj?
2. Da li bi ova cipela bila dobra za prelaz sa "race" cipele na cipelu koja je namenjena rekreativcima sa odlicnom tehnikom skijanja?

Da opet ponovimo; svaka marka ima svoj flex, sto znaci nije svaki 'fleks jednako rileks :).
U sustini kod skoro svakog modela je flex 100 'ozbiljnija tvrdoca cipele', ali razlike postoje. Ja imam cipelu head s13, sto bi bio neki headov flex 120/130. I meni je licno sto se tvrdoce tice odlicno odgovarala. Prilicno tvrda, ali ja je nisam dozivljavao kao pretvrdu. (e jedino sto je bila za citav broj premala, kolko god da sam sjekao nokte i savijao prste pomoci nije bilo).
Posto sam prije heada imao cipelu x-mas 10, znaci salomonov flex 100, mogu samo da ti kazem je razlika u tvrdocu izmedju te dvije razlicite marke bila primjetna, ali ne drasticna, ali tesko je to porediti.

Sapa
07.12.2009, 13:28
E da jos i ovo, prosle godine sam jedan dan iznajmljivao speedmachine10, dakle nordic-in flex 100, na tvrdim stazama i hangovima se meni ucinila premekana, osjecao sam da se cipela uvija. pa sam je sljedeci dan zamjenijo za speedmachine12, razlika u tvrdoci je bila primjetna, a ta 12ka mi nije bila nista manje udobna od 10tke.
Npr salomonov flex 100 x-mass/wave serije je definitvno tvrdji od nordicinog flexa100 serije speedmachine. te salomonove x-mass 10 cipele su meni licno, sto se flexa tice bile perfektne (a speedmachine 10 nisu). Spominjem ovo samo da ti docaram da je uporedjivanje flexa kod razlicitih marki skoro ko ono s 'jabukama i kruskama' (a ukusne su i jedne i druge).