PDA

Pogledati punu verziju : Passo Tonale - Ponte di Legno



peca81
04.12.2009, 21:16
idem u januaru u Passo T :yay:

voleo bih ako neko moze, ko je bio, da napise utiske o stazama, cenama i generalno o skijanju U Passo-u i Ponte di Legno-u

molto grazie :dziveli:

Milos011
07.12.2009, 00:05
idem u januaru u Passo T :yay:

voleo bih ako neko moze, ko je bio, da napise utiske o stazama, cenama i generalno o skijanju U Passo-u i Ponte di Legno-u

molto grazie :dziveli:

Ja sam bio pre dve godine u Madonni di Campiglio, ali smo isli na izlet u Passo i obisli smo i Ponte di Legno i Temu i meni licno se skijaliste dopalo. Ima lepu n/m, lepa je konfiguracija staza (mada je uglavnom za bolje skijase)... jedino sto je u Passu orijentacija jednog dela skijalista juzna, pa ako se ide u nekom kasnom terminu moze da bude problem. S obzirom da ides u januaru trebalo bi da se naskijas.

Evo i nasih utisaka od onomad (negde smo dokacili i Passo)

http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?p=28939#post28939

peca81
12.12.2009, 20:21
Kakvo je skijanje off piste ?

Milos011
14.12.2009, 08:59
Kakvo je skijanje off piste ?

Ja nisam isao offpiste.

Bilo je nekih koji su isli ... pa ako se jave.
Pored staze paradiso ima mesta za off, a ima i sa druge strane brda...zavisi od snega.

beban
22.12.2009, 14:53
]
idem i ja tamo u januaru po prvi put,
ako je suditi po onome sto sam cuo i citao bice dobrog skijanja

peca81
22.12.2009, 15:10
Slazem se potupno

ne znam da li si gledao ski info skoro - evo ga od juce

http://www.ski-trip.net/index.php?id=457

300cm snega :) bice dooooooobrog skijanja definitivno !

beban
22.12.2009, 18:05
Da pratim svakodnevno,
ne mogu da docekam 9. januar. Kad ti ides,gde ces biti smesten,grupa ili solo?

peca81
22.12.2009, 23:56
8. januara, Passo Tonale preko Eurojeta, ti?

beban
23.12.2009, 10:08
ja sam bukirao individualno posto dolazim sa Malte i moram avionom,bicu u hotelu'Dahu'

beban
23.12.2009, 14:48
nocas opet padao sneg i prognoziraju da ce padati naredna 3 dana na postojecih 300cm

peca81
23.12.2009, 21:37
Samo da bude puuuuuuno snega :yay:

Prepoznacemo se po hrabrosti :ok:

javljaj novosti i ja cu
p.s.ja sam uzeo sobu u hotelu Adamello, sa devojkom dolazim
na kom sajtu pratis ski info ?

beban
23.12.2009, 22:06
http://www.passotonale.it/
http://www.adamelloski.com/default.aspx?o=0&IDL=2&Renew=968
http://www.snow-forecast.com/resorts/Passo-Tonale
http://www.j2ski.com/snow_forecast/Italy/Passo_Tonale_snow.html

beban
27.12.2009, 15:39
Kakvo je skijanje off piste ?

Be aware that in Italy is a law, when you are skiing off-piste you have to have avalanche tranciever. We got stopped by police on skis and get 100 euro fine.
http://www.worldsnowboardguide.com/resorts/italy/passotonale/resort_reviews.cfm

beban
03.01.2010, 23:02
neverovatnih 410cm snega i jos samo 5 dana do skijanja
http://www.snow-forecast.com/resorts/Passo-Tonale/conditions

peca81
04.01.2010, 00:41
znam :ski:, pratim svaki dan, ne mogu da docekam ! :sm022:

a padace izgleda i kada budemo dosli
http://www.j2ski.com/snow_forecast/Italy/Passo_Tonale_snow.html


"There is no such thing as too much SNOW." , Doug Coombs

peca81
05.01.2010, 20:48
Ako nisi video

http://www.skijanje.rs/Index/utisci/utisci_italija.htm :ok:

Utisci sa skijanja iz Passo Tonale-a :yay:

beban
05.01.2010, 23:38
jos samo 3 dana

beban
08.01.2010, 10:46
nocas novih 15cm snega,a i dalje pada,od ponedeljka sunce a temperatura konstantno u minusu-sta lepse. srecan put

peca81
08.01.2010, 11:33
:ski: fantasticne vesti :ski:

hvala, :ok: takodje lep provod i jos bolje skijanje !!!

:dziveli:

beban
19.01.2010, 21:04
U Passo Tonaleu je bas sve bilo perfektno-puno snega,puno dobrih staza (posebno one u Ponte di Legnu i Temu) i mnogo skijanja

peca81
20.01.2010, 12:03
slazem se potpuno ! Fenomenalno skijanje, vreme, staze perfektne !

Temu, Alpino i staze na gleceru i Ponte di Legno-u (Carne d' Aola npr.) su meni bile najbolje !

:ok:

beban
23.01.2010, 17:06
http://www.youtube.com/watch?v=3tDFm6R0SLA (http://www.youtube.com/watch?v=3tDFm6R0SLA)

Janica
28.01.2010, 11:38
bebane :dziveli: hvala sto si nam poslao video :ok:

trendo
29.05.2010, 18:38
Ko je danas gledao 20tu etapu Giro-a mogao je malo uzivati u lepim predelima bar zasad meni nedostiznih italijanskih alpa.
Naravno uz Livigno i Bormio

milos_pg_91
30.05.2010, 00:25
Ko je danas gledao 20tu etapu Giro-a mogao je malo uzivati u lepim predelima bar zasad meni nedostiznih italijanskih alpa.
Naravno uz Livigno i Bormio

Gledao ja.. UHHH :ok:

barrcode
31.05.2010, 16:07
uživanje je bilo dodatno jer je Basso pobedio.

Damir
09.10.2010, 15:16
Da li neko moze da mi preporuci dobar i jeftin smestaj?

Milanpop
08.11.2010, 17:03
:ski: Treba da 10. decembra idem na skijenje u passo tonale pa me interesuje da li u tom
periodu, pored tonala, ima snega makar i vestackog na susednim ponte di legno i temu ?

sev
09.11.2010, 11:03
Ponte di Legno i glecar Presena sigurno ce ti raditi u tom periodu.

Uz Tonale (i besplatan ski pass u terminu 10.12.) imaces odlicno skijanje!

Ponte di Legno ima 2-3 lepe crne staze, Tonale ima 3 odlicne crvene staze (mada na suprotnim stranama skijalista) i Presena je svakako dozivljaj za sebe (mada ovde _mozda_ u tom terminu ne bude radila crna staza ispod gondole, vec samo gornja staza na glecaru, na 3000mnv).

Sve u svemu - Tonale je lepa skijaska destinacija. Ako volis freeride, bices cak odusevljen...

nenadmak
09.11.2010, 19:25
Imaces snega i radice sve staze, veruj mi imam iskustva :)
Decembar 2008 godine u samom Tonale-u bilo je preko 3m snega. Ako bude nedostajao prirodni u Ponte di Legno i Temu bice vestackog. Slobodno se opusti i uzivaj.

Milanpop
10.11.2010, 17:08
Hvala na informacijama, valjda ce sve staze raditi, mada bice ludo, ludo burazeru:yay:

Milanpop
19.12.2010, 09:53
Stigao iz Paso Tonalea. Staze tvrde, dobro spremne za ceo dan. Nije bilo guzve osim kada smo isli na Madonu (guzva na gondoli u Maribeli i starom 3.sedu pri povratku). Puno Poljaka i Ceha. Nocni zivot slab, nekoliko kafica i jedan klub. Glecer moze da prodje mada prastari dvosed na njemu bi mogli i da zavrse (inace na gleceru rade TOPOVI punom parom, sto mi je malo nelogicno jer ipak ima jos vremena za njih). Za ski staze na obliznjem Ponte di lenju i Temu sve same pohvale (malo strmije ali super). Bice i koja slicica uskoro.:sm018:

Milanpop
20.12.2010, 19:07
evo i slika, 1.passo tonale

Milanpop
20.12.2010, 19:12
2. slika glacer
3. Haski, koji mogu da se iznajme za voznju
4. FIS staza za nocni slalom u Madoni, gde smo skijali

Alias
21.12.2011, 11:51
Ljudi, da li postoji neki redovan ski-bus između Passo Tonale i Madonna di Campiglio, ili bar do Folgarida/Marileva, tj. koliko je komforno skijanje ako uplatite skipas koji pokriva sva skijališta a nemate kola? Koje mesto od ovih je najbolje za smeštaj u smislu odnosa kvalitet-cena?

Brmi
26.12.2011, 12:13
Po meni je Passo Tonale najpovoljniji za smešta jer ima više hotela od Folgaride. Sa druge strane Folgarida je između Madone i Passa pa e logistički bolja. Ima redovnih autobuskih linija koje su dž uz ski pas.

Milanpop
26.12.2011, 18:57
@Alias
Marileva ima tu najbolji polozaj. E sad postoji Marileva 900 ( samo ime kaze je na 900 m nadmorske visine) i od nje do skijalista ide gondola, nema diretne staze koje ih povezuje, dok Marileva 1400 nalazi se na samom skijalistu. Pomenuta gondola povezuje dva skijalista. Donje mesto je dosta vece i lepse ali nije na samom skijalistu( tu sad sam odluci). Inace Marileva je najbliza Passo Tonaleu od Folgaride nekih 10 km. Jos je od ove godine cela ski regija povezala sa susednim Pinzolo tako da je samo skijanje odlicno ( a to je i bilo)

donthinktwice
27.12.2011, 08:10
Ljudi, da li postoji neki redovan ski-bus između Passo Tonale i Madonna di Campiglio, ili bar do Folgarida/Marileva, tj. koliko je komforno skijanje ako uplatite skipas koji pokriva sva skijališta a nemate kola? Koje mesto od ovih je najbolje za smeštaj u smislu odnosa kvalitet-cena?

Bez kola je prilicno besmisleno. Ima free bus koji povezuje Marillevu i Tonale. Ali nama je kolima trebalo oko 35-40min mogu misliti koliko treba busu. Sa druge strane ne postoji bus veza Marilleva - Madona sto je problem ako ne radi ski veza (a recimo trenutno ne radi iako je 90% skijalista u pogonu). Postoji bus Marilleva - Folgarida (free) pa onda Folgarida-Madona, kosta karta 1.8e u jednom smeru i nije bas u zgodnim terminima.

Ja sam se sinoc vratio iz Marilleve ( u M1400 sam bio smesten). Fantasticno skijanje... Vreme u minusu, bez padavina, uglavnom i bez oblacka. Ima oko 30cm prirodnog snega, s podlogom na vestaku. Staze neverovarno pripremljene. Kao piste ravne. Pricali su mi ljudi to za Italijane i pripremu staza ali priznajem da nisam verovao. Crne staze sa 50 i vise % nagibima perfektno ravne i to snegom pokrivene, ne zaledjene. Kazem, da nisam video ne bih verovao. Smestaj odlican, stvarno veliki i lepo opremljeni apartmani, free parking-garaze, objekti jakooo ruzne arhitekture.

Na mene je Tonale sa Ponte di Legno ostavio najjaci utisak. Raznovrsno skijanje, strme staze, nema guzve. Celo skijaliste je otvoreno. Nije za pocetnike.
Madona, khm, mozda cu bogohuliti sada, ali sam malo razocaran. Verovatno da sam previse ocekivao. Sasvim prosecno skijanje. Lepe staze sa Spinale-a. Ne radi Spinale Diretissima, ostalo manje-vise sve radi trenutno. Za sve nivoe skijasa.
Marilleva-Folgarida - onako... Lepe su staze, dugacke, ali nema bas puno mogucnosti. Tako da ako ne radi veza za Madonu iskija se celo skijaliste za pola dana pa je treci dan vec pomalo dosadno. Kad radi veza sa Madonom onda je druga prica... Takodje za sve nivoe

Alias
27.12.2011, 09:24
dontthinktwice, baš ti hvala na ovom postu (a hvala i ostalima koji su odgovorili), ako sam te odbro shvatila, onda je najbolje biti smešten u Folgaridi ako nemaš kola? Iako je po tebi najbolje skijanje u Tonale-u, ne bih baš da budem osuđena da skijam samo tu ili da se vozim svaki dan po sat vremena do većeg skijališta.

Ovo za skibus mi deluje skroz bez veze, tri busa treba da promeniš ako hoćeš iz Tonalea u Madonu, ja sam navikla na Austriju gde je svaki čošak povezan sa svakim drugim ćoškom i to na svakih 15 minuta i za dž:) al' dobro, svi kažu da Italijani bolje sređuju staze, pa je to plus.

Još uvek nisam odlučila gde ću, sada razmišljam o opcijama, ali kada vidim kako si se dobro proveo i meni se ide...

donthinktwice
27.12.2011, 13:43
Kada radi ski veza Marilleve i Madone mislim da je Marilleva 900 najbolja kao polazna tacka. Gondolom se za 5-6 min stize na skijaliste, na skijama je Madona vrlo blizu, a laksa je za pristup glavnom putu i busevima od Marileve 1400. Ima oko 20km do Tonalea.
Folgarida je dodatnih 15km dalje od Tonalea, a uz to mislim da u njoj nema smestaja po cenama iz Marilleve. Nisam proveravao, ali koliko sam video u Folgaridi preovladjuju mali privatni hotelcici, nema masovnog smestaja kao u Marillevi, pa iz toga izvlacim zakljucak da je mozda skuplja. Ako ne radi pomenuta ski veza, onda je Folgarida bolja jer je bliza Madoni.

Zadnji info, od nedelje 25. je da bi veza trebalo da proradi 28. uz boldovano "mozda i nece, jer su najavljene visoke popodnevne temperature". Mi smo bili ubedjeni da cekaju Bozicni vikend da bi je pustili, pa onda da prodje free ski pass week... ne znam da li politika takva ili manjak snega. Mada povezne staze su zasnezene, redovno se tabaju...

Milanpop
27.12.2011, 16:59
Dosta zavisi od trenutne visine snega zbog veze. Mi smo bili prosle godine 10 decembra i sve je extra radilo ali je ove godine malo snega palo. I ja sam za Marilevu 900 sto se tice smestaja, veoma korektne cene a odlicni apartmani

plageton
03.04.2013, 10:57
Ponte di Legno je zanemarena destinacija u odnosu na Paso Tonale. To je jedno od nalepših a verovatno i najlepše skijalište na kojem sam bio. U šumi, usred mesta je malo jezero sa ostrvom na njemu (!), u daljini se sa žice vide zaleđeni vodopadi... Pored izvanredne prirode ima i odlične staze, glavna staza, Corno d'Aola, crna, dugačka, vrlo zanimljiva, treba li reći besprekorno pripremljena, barem u vreme kada sam ja bio, a to je bio otprilike 1. februar.

Ni druge staze, uglavnom crveno označene, ne zaostaju. Ponte di Legno je središno postavljen u odnosu na Paso Tonale i u odnosu na treće mesto u skjalištu, Temu, koje nisam stigao da obiđem a takođe ne deluje sasvim nezanimljivo.

Mane: zastarele sedežnice. Takođe, početak skijališta je prilično nisko, pa u toplijim danima je verovatno vlažniji sneg. Imam utisak da se mesto više oslanja na letnji turizam, videli smo mnogo sređenih planinarskih staza, koje se i zimi mogu koristiti.

Onima koji dolaze u ovo skijalište automobilom, preporučujem da obilazak započnu (i završe) iz Ponte di Lenja, zato što em zauzima središnje mesto (između Paso Tonalea i Temua), em je po mom sudu mnogo zanimljiviji za skijanje od Paso Tonalea koji nije ništa naročito. Tonale ima jednu dobru stazu, Presenu, i ona po mome mišljenju zaostaje za stazom u Lenju.

Milos011
03.04.2013, 11:11
Ja sam sa Magarećom ekipom skijao Ponte di Legno i Temu kada smo bili na jednodnevnom izletu u Passo Tonale-u..... to je bilo davne 2008. godine. I tada su mi te staze kroz šumu ostavile lepši utisak od glečera.

http://www.skijanje.rs/forum/showthr...8939#post28939 (http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?p=28939#post28939)

plageton
10.04.2013, 13:06
Ovo je Paso tonale. Ako mene pitate, sivo i dosta nezanimljivo. Druga fotka je pogled sa Presene, sa glečera.

plageton
10.04.2013, 13:10
A ovo je Ponte di Lenjo. Prvo jezero, a onda pogled sa staze.

oggy
10.04.2013, 18:24
Meni je Passo ostao u sjecanju kao jako lijepo skijaliste, mada ne pretjerano veliko. Na onoj juznoj padini su mi super bile te plavo-crvene staze, a glecerska staza je mozda i najstrmija koju sam vidio. Plus ta Presena, mada me u posljednje vrijeme sve vise mrzi skijati crne staze :)

Doduse ja nekako volim te staze bez sume, ali kako skijaliste opisujes kao "sivo", cijenim da te vrijeme i nije bas posluzilo, tad je bolje bjezati u sumu svakako. U Ponte di Legno nazalost nisam stigao taj dan.

D.I.M.
27.03.2014, 13:21
Jedan veliki plus za Ponte di Legno. Mnogo lepo skijaliste i mnogo lep gradic zvani Ponte di Legno!

donthinktwice
14.04.2014, 14:03
Ove sezone je palo vise od 14 metara snega (kumulativno) u Tonale-u. Jedna od najboljih sezona poslednjih godina sto se padavina tice.
Madona i okolna skijalista se zatvaraju ovih dana sa 1.5-2.5 metra na skijalistima...

ski2ski
13.01.2015, 20:11
Ovde prvi put skijam sa porodicom. Smeateni smo u Ponte di Legno. Nema prirodnog snega, ali je skijanje dobro. Skijalise u Passo Tonale mi se uopste ne dopada, ali je ovde u di Legno mnogo lepo, ali nije preveliko. Obicno skijamo u Austriji, moj utisak je da su skijalista tamo sredjenija, ali da budem iskren druga skijalista u Italiji nisamo videli.

hehad
18.10.2015, 18:34
Ja uplatih porodično za ponte preko skifuna za 02.01.16.

Javljam utiske ;)

hehad
18.12.2015, 23:20
Ljudi, ovo sa vremenom ne sluti na dobro...Dnevne temperature 6-10 stepeni, bez najava za padavine...

average
17.01.2016, 13:24
Prekjuce bio jedan dan u Passo Tonale...toliko, skijaliste za jedan dan. Ne znam sta bih radio nedelju dana kada bih tako isplanirao odmor, sve staze jedna pored druge, skoro sve identicne i prekratke. Nisam isao u Ponte di Legno, popeo se na Pressenu, jedno spustanje na preko minus 20 stepeni i orkanski vetar bilo je sasvim dovoljno

gevara
17.01.2016, 15:31
Omašio si jedan zaista odličan skijaški krajolik, "Ponte di Legno" :).
Može "Passo" poslužiti i više.

plageton
17.01.2016, 23:41
Da, propust je veliki ne obići Ponte di Lenjo kada si već u Tonaleu. Jedino nisam stigao u Temu, bio neko?

Milos011
18.01.2016, 09:03
Mi smo obišli "Paso" već davne 2008. Bili na jednodnevnom izletu, a Ponte di Legno i Temu su mi ostali u sećanju. Staze postrme, kroz šumu. Iako je bilo starih liftova i ledenih ploča, to mi je ostao jedan od lepših skijaških dana. Tako da... velika greška ne obići taj deo skijališta.

average
18.01.2016, 20:25
Jbg, nisam se informisao na vreme :(

... sa Liona
18.01.2016, 21:49
Pre desetak dana sam se vratio iz Ponte di Legna.

Jednom recju pravi mali skijaski biser. Spojen sa skijalistem Temu pruza mogucnost za skijanje na crveno-crnim stazama kroz divnu cetinarsku sumu. Mogu samo da zamislim kakvo je skijanje kada ima malo vise prirodnog snega. U ovom terminu u kome sam bio staze su bile bas tvrde. Mnogo vestaka, sve staze su uglavnom u hladu, tako da je na odredjenim delovima staza bilo vise prezivljavanje nego skijanje. Medjutim, neverovatno kakve trikove izvode ljudi koji odrzavaju staze, na onoliko malo prirodnog snega oni su u funkciju stavili 90% skijalista (zajedno Ponte di Legno i Paso Tonalle). Svaka cast i kapa do zemlje!! Za Ponte di Legno samom jos da dodam, da osim stvarno lepih i zahtevnih staza, okruzenje u kome skijas je nesto nestvarno. Na prirodnom platou, do koga se penjes prvim cetvorosedom, nalazi se jezero, nekoliko kamenih kucica i kafanica, gusta cetinarska suma,okruzeno predivnim planinskim vrhovima, mesto je gde bih mogao da sedim i blejim ceo dan.

Za Tonale se sve zna, potpuno drugacije skijaliste, golo, pravo alpsko, sa sasvim dobrom kilometrazom staza, koje su malo blaze ali super za doterivanje tehnike. Ono sto ne mogu da znam je kako Tonale izgleda sa jedno dva, do tri metra snega (a to se cesto desava), to mogu samo da zamislim. Tada je tamo svuda moguce proci na skijama, raj za off piste, tada je i otvorena Presena (duga crna staza na glecerskoj strani skijalista), a kada je ona otvorena pruza se mogucnost da se odskija Presena, pa jednom plavom stazom dodje do medjustanice gondole (povezuje PontediLegno i Tonale), a odatle predivnom crvenom stazom da se spustis do jednog starog dvoseda koji te vuce na vrh iznad Ponte di Legna, i onda spust crnom stazom do samog mesta. Ovo je kombinacija staza sa visinskim rasponom od 3000m do 1200m, kao i sa neverovatnim promenama u prirodnom ambijentu kojim si okruzen dok skijas.

Fenomenalno skijaliste, rado bih se vratio na ovo mesto, uz nadu da ce sledeci put biti vise snega.

plageton
19.01.2016, 12:09
Pre desetak dana sam se vratio iz Ponte di Legna.

Jednom recju pravi mali skijaski biser. Spojen sa skijalistem Temu pruza mogucnost za skijanje na crveno-crnim stazama kroz divnu cetinarsku sumu. Mogu samo da zamislim kakvo je skijanje kada ima malo vise prirodnog snega. U ovom terminu u kome sam bio staze su bile bas tvrde. Mnogo vestaka, sve staze su uglavnom u hladu, tako da je na odredjenim delovima staza bilo vise prezivljavanje nego skijanje. Medjutim, neverovatno kakve trikove izvode ljudi koji odrzavaju staze, na onoliko malo prirodnog snega oni su u funkciju stavili 90% skijalista (zajedno Ponte di Legno i Paso Tonalle). Svaka cast i kapa do zemlje!! Za Ponte di Legno samom jos da dodam, da osim stvarno lepih i zahtevnih staza, okruzenje u kome skijas je nesto nestvarno. Na prirodnom platou, do koga se penjes prvim cetvorosedom, nalazi se jezero, nekoliko kamenih kucica i kafanica, gusta cetinarska suma,okruzeno predivnim planinskim vrhovima, mesto je gde bih mogao da sedim i blejim ceo dan.

Za Tonale se sve zna, potpuno drugacije skijaliste, golo, pravo alpsko, sa sasvim dobrom kilometrazom staza, koje su malo blaze ali super za doterivanje tehnike. Ono sto ne mogu da znam je kako Tonale izgleda sa jedno dva, do tri metra snega (a to se cesto desava), to mogu samo da zamislim. Tada je tamo svuda moguce proci na skijama, raj za off piste, tada je i otvorena Presena (duga crna staza na glecerskoj strani skijalista), a kada je ona otvorena pruza se mogucnost da se odskija Presena, pa jednom plavom stazom dodje do medjustanice gondole (povezuje PontediLegno i Tonale), a odatle predivnom crvenom stazom da se spustis do jednog starog dvoseda koji te vuce na vrh iznad Ponte di Legna, i onda spust crnom stazom do samog mesta. Ovo je kombinacija staza sa visinskim rasponom od 3000m do 1200m, kao i sa neverovatnim promenama u prirodnom ambijentu kojim si okruzen dok skijas.

Fenomenalno skijaliste, rado bih se vratio na ovo mesto, uz nadu da ce sledeci put biti vise snega.

Staza Corno d'Aola. Jedna od najboljih ikad. :ski:

igor1
17.10.2018, 13:30
pozdrav ,

da li je netko bio prošle godine u Passo tonalu , utisci , da li se skije moraju skidati kad se ide na Pressenu , kakva je kvaliteta staza , smješteni smo
u Top apartmanima , kakvi su oni , poslje skijanja neke birtije , haha puno pitanja ali ako je netko bio neka kaže a ako ide možemo tamo i 1 beeru popiti

:sm021:: Dziveli:

ExBaker
11.01.2020, 11:58
Dakle, jadan dan otvaranja sezone smo proveli na ovom skijalištu. Pošteno smo pregazili sve što je bilo otvoreno, a bilo je oko 80% raspoloživo da se skija. Oko sat vožnje od Pinzola, preko Madone i Marileve dolazi se na ovaj prevoj koji je lijepa priča za skijanje u trajanju do maksimalno 3 dana jer bi, po meni, za više dana bilo nezamiljivo. Na Tonale se direktno sa puta svraca na parkinge uz staze i lagano se dolazi do većeg broja žica koje vuku na dio skijališta koji je južno orijentisan. Sto vučnica što sjedešnica ima ukupno 11, tako da je broj staza uz njih pozamašan. Primjetan je veliki broj ski ekipa koje treniraju na par obilježenih i ograničenih staza. Generalno, skijalište na kom skoro i nema lošijih skijaša. Od staza sa ovog dijela izdvojio bih 21-22, te 31 i 32. Na dio koji vodi ka Preseni moraju se skije skinuti da bi se prešla cesta i ukrcalo se na gondolu koja vodi ka glečeru. O skijalištima koje imaju vrh na 3000mnv ne treba trošiti riječi jer je to ipak privilegija. Dio koji ide sa vrha je prelijep, ne pretjerano dug, širok do ludila, u hladu, sa dobro utabanim prirodnims nijegom koji posebni lijepo škripi pod skijama. Po sredini je malo dosadna plava spuštalica, a crna staza koja spušta do kraja je stvarno odlična i zanimljiva. Na žalost dio skijališta Ponte di Legno je bio skoro čitav zatvroren pa smo samo okrznuli par staza na dijelu do Tonalea. Evo i nekoliko komadića sa fotosešna. Vrijedi vidjeti.1748817489174901749117492

ExBaker
11.01.2020, 12:00
1749317494174951749617497

ExBaker
11.01.2020, 12:01
1749817499175001750117502

oggy
13.01.2020, 22:56
Meni je Passo jedno od najboljih skijalista. Odlicne staze na svakom dijelu skijalista. Moze se skijati po svakom vremenu, od glecera do sume do juzno orijentisanih staza. Jeste malo ali se vala naskijas kao da si u 3 doline. A kafa jeftinija :D

plageton
14.01.2020, 13:18
Meni je Passo jedno od najboljih skijalista. Odlicne staze na svakom dijelu skijalista. Moze se skijati po svakom vremenu, od glecera do sume do juzno orijentisanih staza. Jeste malo ali se vala naskijas kao da si u 3 doline. A kafa jeftinija :D
Ne znam da li i Ponte di Legno računaš u Passo Tonale. Meni je Tonale bio dosadan, osim Presene, a i Presena nije neko čudo. Ali zato je Legno najlepše mesto na kom sam skijao i to nije samo moj utisak. Šteta što nije malo veće, a i žičaru bi stvarno mogli da promene ako nisu otkad sam ja bio pre 5-6 godina.

Panzer
14.01.2020, 17:55
Šteta što nije malo veće, a i žičaru bi stvarno mogli da promene ako nisu otkad sam ja bio pre 5-6 godina.

Nisu još mijenjali žičare. Sveukupno, kada se sklopi spust sa vrha Presene (3K m) do Legna (1.2K m) dobije se 1.800 m visinske razlike, iz cuga. Meni je skijalište odlično, 13. mjesto na all-time listi. Ima nešto posebno, što ga odvaja iako nema nekih posebno kilometara staza ni prejake infrastrukture.

oggy
15.01.2020, 22:39
Ne znam da li i Ponte di Legno računaš u Passo Tonale.

Racunam. Tonale mi je skroz OK, plave staze za uzivanje.