PDA

Pogledati punu verziju : Jahorina bez snega



amater
05.09.2005, 10:32
Bio sam na jahorini za vikend. Put od Pala do Jahorine je znatno prosiren tako da ce ga verovatno bolje cistiti i bice prohodniji. U zicare nije nista ulagano. Ako neko ima zelju da prikacim neku sliku neka iskaze zelju.
Jahorina je jedanko lepa leti koliko i zimi.

valdevit
06.09.2005, 10:31
tek se oporavljaju od rata,ne mogu tako brzo da ulagaju u zichare...poslednjih par godina su ljudi tek pocheli da idu na Jahorinu...sachekaj da zarade pare... :) ajd stavi slike,bash me zanima kakava je bez snega... :o

amater
09.09.2005, 20:17
:mad: samo jedna slika. Steta sto ne mogu fajlovi preko 40kb da se kace. Ako neko ima zelju da mu posaljem sliku neka kaze cega, na koji mail i koliko kB. do pisanja....

valdevit
12.09.2005, 12:47
shto je najgore,ne mogu da prepoznam gde si ovo uslikao...a na Jahorini sam do sad bio 10 puta uzastopce :D eve ti mail valdevit011@yahoo.com,shalji shta god ti volja...mada me najvishe interesuju Poljice i Pracha... :o

amater
12.09.2005, 19:26
:confused: pogled od zlatnih zita pa uzbrdo. Znaci zeljo sa leve a ogorijelica2 sa desne. Na ovoj bednoj slici se ne vide liftovi.
do pisanja

valdevit
12.09.2005, 21:19
i dalje mi nije jasno odakle si slikao :confused: ajd poshalji slike na mail :p

valdevit
13.09.2005, 20:54
hvala na poslatim slikama :) :p

aston
14.09.2005, 11:15
tek se oporavljaju od rata,ne mogu tako brzo da ulagaju u zichare...poslednjih par godina su ljudi tek pocheli da idu na Jahorinu...sachekaj da zarade pare... :) ajd stavi slike,bash me zanima kakava je bez snega... :o
Koliko ja znam vec 4-5 godina u nazad Jahorina funkcionise kao ski centar, pa valjda su za to vreme mogli skupiti pare da zamene letve na dvosedima i da ih ofarbaju (to bas i nisu neke pare!) kako mi skijasi ne bi cepali ski opremu na dotrajalim letvama :(

Jahorina je sasvim ok, staze su bolje neko na Kopu (bar tako kazu oni koji su sa Kopa otisli na Jahorini) ali ako se nesto ne uradi po pitanju ski liftova Jahorina ce postati opet pusta planina. Kopaonik se razvija iz sezone u sezonu a Jahorina ne, sto bas i nece biti povoljno za Jahorinu. Morali bi bar jedan ski lift da dodaju i da srede postojece!

Pozdrav

djordjecg
14.09.2005, 19:34
Caos svima. Ove godine planiram da idem na Jahorinu. Moji ne podnose Kopaonik pa nece da me vode tamo :P Htjeo bih da pitam koji je najbolji hotel a najblizhi zhicharama. p000z Chuo sam da je Bistrica jedan od boljih. Caos

zlaya
15.09.2005, 16:58
Termag je najbolji. Bistrica je najveca, ali nije najbolja. S obzirom da je jedno vrijeme bio jedini hotel u funkciji imali su monopol tako da su veoma malo ulagali u obnovu. A ima i veliki broj vikendica za unajmiti

Bata Bane
15.09.2005, 18:43
Vidim da se interesujete za Jahorinu ali ako mi dozvolite samo nekoliko predloga pre nego sto se odlucite. Prosle zime sam u periodu od 7-14 Marta bio Austriji - Bad Kleinkircheim i kompletno skijanje je kostalo 560 Eur, sto mislim da je O.K. a u to je uslo sledece: Hotel sa polu-pansionom (dorucak i vecera sa svedskim stolom), hotelu imate bazen, saunu, masazu sve ukljuceno u cenu, GOLD ski-pas gde je u cenu ukljuceno i koriscenje banje sa termalnom vodom od oko 38 stepeni, i skijanje na oko 150 km. kao staklo opeglanih staza. Guzve na zicama nikada nema pa ni kada je vikend kada dodju i skijasi iz okolnih mesta, i nemozete pocepati opremu kada sednete na 6- sedeznicu ili kada djete u gondolu... Ljudi su mi rekli da je najveci problem viza, ali verujte mi kada rezervisete hotel oni vam salju garanciju na vasu adresu i na adresu Astrijske ambasade tako da vizu garantovano dobijate. Sve stvari oko rezervacije mozete zavrsiti preko interneta, tako da vi vidite pri izboru za zimovanje.
Neke slicice i kometnar sam okacio na SKI CENTRI ZAPADNE EVROPE.

Pozdrav

Bata Bane

valdevit
17.09.2005, 11:06
mene zanima ta tvoja ponuda,mozesh malo detaljnije...preko koje agencije?jel ima neki sajt?

amater
17.09.2005, 14:30
Od hotela bi preporucio Termag i i ona dva hotela ispod nesrecnog hotela Jahorina. Bistrica je dostaaaa oronula ali kao ima bezen i saunu.

Medjutim ja se opredeljujem za privatni smestaj, prosle godine sam bio na veoma dobroj lokaciji prekoputa Satora. To opet predstavlja problem ako na jahorinu ne idete autom ili ako gazda nece doci po vas kad izadjete iz busa.

Sve u svemu jahorina je definitivno bolja od Kopa, koji mi vise lici na planinu za nordijsko skijanje.
Istina je da se na zicama moze desiti :mad: da otkrijete cudnovatu fleku od masti koja se cudom stvorila ili da iscepate odelo ali rizik se isplati.

vidimo se na jahorini :cool: ....

Bata Bane
17.09.2005, 19:58
Ovde je adresa sajta gradica

http://www.badkleinkirchheim.at/

tu ti je i spisak svih hotela i sve cene, moja preporuka je hotel GASTHOF DALING, oni su jedni od jeftinijih ali su super.

Bata Bane

stekan
18.09.2005, 15:29
Po pitanju cijena, skijalista u BiH i SCG se mogu porediti sa Austrijom. I po nicemu vise!

Hotel Termag na Jahorini je genijalan (navracao sam prije mjesec dana), ali skijaska infrastruktura na planini je u kamenom dobu. Onaj ko moze da priusti sebi boravak u Termagu, a ne ode u Austriju, definitivno treba da obidje psihijatra.

Od kad sam prije pet sezona prvi put otisao u Austriju (www.gerlitzen.com (http://www.gerlitzen.com)), nasa skijalista dolaze u obzir samo za jednodnevne izlete.

Bata Bane, drago mi je da te opet vidim na forumu. Sve najbolje!

2d2f
18.09.2005, 16:32
preporuka za "Vila promaja" ko coveka po nadimku Vesa, ja sam bio prosle god- smestaj super, nije skup, skijama se izlazi na stazu i isto se vraca. kontakt bi trebao da bude veso33@hotmail.com

poz

ps
samo da se zna da ja nemam nikakav profit od ovoga, samo sam preneo licno iskustvo.

Bata Bane
18.09.2005, 17:45
Stekane druze. u potpnosti te podrzavam sto se tice nasih skijalista. Onaj ko je spreman da odvoji 500-600 eura za skijanje na Kopaoniku ili Jahorini taj je po meni lud, / to su verovatno manekeni pored staze koji moraju da budu vidjeni /, bez uvrede. Tuzno je sto ovo pricam o zemlji u kojoj zivim ali tako je, pogledajte sta je Bugarska napravili sa Banskom, kazu ljudi ja je ski-centar kakav nije vidjen u ovom delu Evrope, a jeftiniji je od Kopaonika.
Ove godine je pao dogovor, krajem januara idemo na Zabljak, a druga polovina Marta na MOLTALER GLECER.

Bata Bane

djordjecg
19.09.2005, 14:04
E p0z svima. Hvala vam na predlozima. ALi ipak uplatiti hotel Termag a ne otici npr za te pare u Austriju shto kazhe Bane je stvarno debilizam. Znachi treba da ide nas 4 u preiodu od 8 do 20 Januara pa mi recite neki hotel u koji bi smo se mogli smjestiti nas 4 za neke pare do 1300 - 1500 eura. p0z svima. I kakaw je neki hotel Nebojsha i Zlatna Zhita?

Josh da ti kazhem za Zhabljak, meni se lichno ne svidja bio sam proshle god prvi put i ne znam nekako mi je to preskupo za to shto nudi. :P Ima samo 2 staze :p I jedan zanimljivi Kanjon :P heheh to je sve

Inache vozim board vec nekih 2-3 god. :P Ne znam da skijam a imam skije kuci hehehe ajde chujemo se a i Vidimo ako Bog Da :P

valdevit
19.09.2005, 14:53
bash razmishljam o austriji,al velike su to pare...josh postoji problem,chak iako nadjem te pare,nemam s kime da idem :mad: shto se tiche Jahorine,za 300 jevreja mozesh da uzivash u zivotu...shto se tiche Zabljaka,jeste skup i jeste da malo daje,al zato glecher...tu treba otici u maju,kad nigde na nashim prostorima nema snega,sem kad se zadase na Jahorini... :p

pop67
19.09.2005, 19:49
ne znam za druge planine,ali Austrija o cemu oise BATA BANE je svakako normalnija varijanta oa Kopa,obzirom da pravi skijas moze skijati sa pravim dozivljajem samo na LEDENICI i GVOZDCU,ostalo sto je obelezeno sa CRNA,ha,ha,ha,a da ne zaboravim tamo ipak mozete sresti prvog komsiju sa DEDINJA,SENJAKA ili kolegu iz susednog kabineta i povratku napraviti medijsku senzaciju dok su stajali pored "CRNE" staze ikvasili grlo iz zlatnih pljoskica,PIH.Zabljak,Jahorina,ma svuda gde se SKIJA a nefolira.POZDRAV,POP

valdevit
19.09.2005, 20:12
na Jahorini se nikako ne pozira,jer nema gde :D ima malo kafica,a staze su dosta uske,tako da ako stanesh sa strane i pozirash sa savojom novom opremom,malo fali da te neko pokupi :D :p

pop67
19.09.2005, 20:21
Valdevit-e druze mislim da me nisi skapirao,Ja sam na Jahorini pripremao zenski spust za olimpijadu,potpuno je jasno da tamo nema mesta za ljude koji poziraju,a kafica ima sasvim dovoljno.Pozdrav ,POP

valdevit
19.09.2005, 20:37
skapirao sam tebe ja,nego pishem ovo zbog drugih ljudi koji nisu bili na Jahorini :p

amater
19.09.2005, 21:56
mozda je ludost :rolleyes: ali neko mozda ne moze da pali preko bez obzira sto je ista cifra. ja sam vodio klinca od 3.5 godine na jahorinu u februaru. i kada mu dosadi na snegu za 2 minuta smo u toplom. da li je to izvodljivo preko za iste pare? :confused:
do pisanja ....

pop67
19.09.2005, 23:27
Potpuno je isto i preko,stim da svi tamo trce da ti udovolje kako bi zadovoljan posao kuci i ponovo dosao sledece sezone jer si prosto zadovoljan,fasciniran paznjom i uslugom koja ti je na raspolaganju.Drugim recima oni jure da zarade ono sto im je unapred placeno sto ih drasticno izdize iznad nase zimske turisticke ponude i prakse.Ovde ljudi unapred uplaceno dozivljavaju kao nesto sto se moralo dogoditi a gost ce imati gde da spava i da se okupa za ostalo nek se snadje,pa sam je hteo tu da dodje.Lepo je cuti da dete od 3.5 godina ide na planinu,veruj mi da ce vrlo brzo nauciti da skija (od 4godine)i bice mnogo zdravije sa 7 dana na planini nego sa 7 meseci na moru

valdevit
20.09.2005, 09:32
"bice mnogo zdravije sa 7 dana na planini nego sa 7 meseci na moru"-napokon da se neko slaze samnom!! :D 12 mora za jednu planinu :D

pop67
20.09.2005, 12:45
Valdevit druze ne znam za tebe ali ja se poslednjih 10 godina ubih objasnjavajuci prijateljima koji imaju malu decu da ih zimi vode na planinu umesto bazena,neki su me poslusali,tacnije naucio sam im decu da skijaju i sada "moraju"da ih vode na skijanje svake godine,ali su priznali da su se prehlade smanjile i da redovno idu samo kod stomatologa.Moja deca nisu primila injekciju od rodjenja do danas osim vakcina.Godisnje na snegu provedu blizu mesec dana,a od ove godine dao BOG i vise!

Pozdrav

valdevit
20.09.2005, 15:11
hocu ja da budem tvoje dete :D mene je otac nauchio da volim sneg.Nauchio me je da skijam,a ja to nikako nisam voleo i stalno smo se svadjali zbog toga.On skija vec 30godina i proshle godine je zavrshio na Jahorini,gde je i pocheo '74,kaze da nema vishe snage,zbog tog svadjanja ja sam propustio 4 godine zimovanja...i onda me je na kraju pustio da odem sam na zimovanje...kupio dasku i pocheo da uchim...to je sad moja velika ljubav sneg+daska=raj :D sad se i on izlozio na dasku,kad je video kako vozim i kako za kratko vreme mozesh sve da nauchish :D

djordjecg
20.09.2005, 16:01
Ja zhivim na moru i ne bih ga dao za nishta na svijetu ;P Obozhavam more :P Kad odem na zimovanju samo zhelim da vidim more ;P

CrazyKong
20.09.2005, 16:36
Drago mi je da su ljudi poceli da se interesuju za forum i da salju postove, zahladilo pa valjda mirise na sneg :)
Samo se nadam da sve nece netragom nestati kao prosle godine :confused:

wlad
20.09.2005, 17:19
Mislim da je administratoru ovog sajta daleko lakse i sigurnije da forume prebaci na neki drugi "sistem", tako nece biti bojazni da ce diskusije nestati a i bice bolje sto se tice mogucnosti.

Predlazem admin-u da kreira grupu na:

http://groups.google.com/

ili

http://groups.yahoo.com/

I da prebaci tamo diskusiju (postavi link za forume da tamo "gadjaju"), pored toga sto nece nestajati forumi, ove grupe nude i:

- pracenje diskusije putem e-maila
- pracenje diskusije preko weba (to imaju i ovi forumi)
- kacenje slika u posebni deo grupe (galerije), veoma korisno za ovu grupu
- chat preko grupe
- glasanja preko grupe (to podrzava verovatno i ovaj forum)
- links sekcija (veoma korisno :))

Eto, samo mali predlog za admina i sve nas..

valdevit
20.09.2005, 19:21
bash to :D chim je zahladilo,odma mi uletelo zimovanje u glavu :D

djordjecg
20.09.2005, 20:03
Znash kako ja sam se u Avgustu sjetio zimovanja ;PPPP Heheheh Jer sam se smorio vishe od mora i od izlazaka ;P Jedva chekam zimovanje i uzhivanje :P Ljudi da li na Jahorini postoji prodavnica Burton opreme ? Ako nema, gdje postoji ? Hvala

valdevit
21.09.2005, 14:43
ja sam se setio zimovanja,sutradan,chim sam se vratio sa Jahorine... :D shto se tiche burton opreme,mnogo je skupa i nekupuj je nikako,ali nikako kod nas...imash je u BG-u,ali oni deru... :mad:

djordjecg
21.09.2005, 19:25
Za Vladevita

Treba da mi stignu ovi vezovi [http://www.burton.com/eu/gear/products.asp?productID=77] u sivoj boji. I ove Cipele [http://www.burton.com/eu/gear/products.asp?productID=54]. Broj Cipela treba da je za broj veci od obichne obuce jel ? Dasku imam Burton Raven 163.

A interesuje me gde cu kupiti Burton Pantalone i interesuje me koja odjeca je kvalitetna ?

Oprostite shto ometam topic ali na ostale niko ne odgovara :P Heheh p0z

valdevit
21.09.2005, 20:00
gledaj ovako,ne znam zashto toliko forsirash taj burton,uzmi njihovu opremu ako si profi,jer ako si pochetnik postoji mogucnost da je unishtish i onda polse ode mast u propast...kao shto sam ja iscepao burtonovu jaknu,i rukavice...daska je kriva za sve... :( moja preporuka,ako vec dajesh toliko para,uzmi shto skuplje rukavice,koje imaju unutrashnje rukavice,to ce ti samo tako trebati ako si pochetnik...pantalone nisu toliko bitne,al na njima je mnogo bitno zadnje ojachanje i ojachanje kod kolena...shto se tiche kape,jakne to je tvoj izbor...pancerice obavezno probaj,ja sam kupio odlichne,udobne pancerice za 70 jevreja,burtonove,iako sam hteo da dam preko 150...daska,ne treba da ti je iznad visine brade...nadam se da sam ti barem malo pomogao :D

djordjecg
21.09.2005, 21:17
Pomogao si dosta ali finta je shto te Cipele treba da mi stignu iz Nju Jorka :P Tako da cu ih teshko probati dok ne dodju ovamo. Ebiga :P Shta da radim ? Valjaju li Vezovi ?

Bata Bane
22.09.2005, 01:17
Kazete uAvgustu ste pomislili na skijanje, pa ljudi moji ja na to mislom stalno i cim sam se vretio sa skijanja vec sam poceo da pravim planove za sledece. U nekoliko navrata sam sebe uhvatio gde god prodjem pored nekog brda razmisljam kakva bi tu staza bila...ha ha ha ha pa vi vidite

Bata Bane

valdevit
22.09.2005, 09:53
nisi jedini... :D u vezi vezova stvarno ne mogu nishta da ti kazem,to pitaj nekog drugog... :D

CrazyKong
26.09.2005, 13:41
Bata Bane,
Mislim da sam jos gori od tebe, ako je to moguce :)
Na skijanju pravim plan za sledecu godinu a celo leto obilazim sajtove sa mapama staza i naravno pratim stanje na glecerima....

Kad smo kod glecera, da li je neko cuo da je neko odavde organizovao letnje skijanje na Tux-u ili nekom drugom gleceru ?
Mislim, moze covek i sam ali treba naci jos par manijaka da ti prave drustvo i podele troskove, zar ne ?

valdevit
26.09.2005, 14:43
znam da "glecher" na Zabljaku i dalje funkcionishe,al kasno je sad za glechere,treba se pripremati za novu sneznu sezonu.. :D

pop67
26.09.2005, 16:58
CRAZY CONG,ja sam drugi clan MANIJACKE ekipe,svaki dogovor dolazi u obzir,JUL,AVGUST,OKTOBAR ili 13.mesec u godini pristajem da skijamo na bilo kom mestu,na bilo kojoj dostupnoj planini.Evo krstih ja ekipu pa hajde sve je otvoreno.Predlazem da otvoris novu temu sa ovom idejom.Verujem da mozemo napraviti bar 10" MANIJAKA" koji bi mogli obavestavati ljude o svojim iskustvima.Ponele su me emocije ,hajde da napravimo 1.korak.

POZDRAV

valdevit
26.09.2005, 19:39
ja sam 3. chlan... :D

bojan
29.09.2005, 22:17
Ljudi, svaka vam cast. Redovno pratim ovaj forum i mnoge ski sajtove i muka mi je tokom leta posto nema skijanja. Prosle godine sam isao na 1 skijanje i jos 4 ski vikenda i pojeo sam se ziv sto nisam bio prvog maja na zabljaku. A za to treba desetak ljudi, tj. manijaka kako vi kazete. PRIJAVLJUJEM SE U TU GRUPU!

Btw, ima li neko info da li mozemo dobiti popust za skipass u banjskom kao sto daju srbima u borovecu (140 spuste na 90 za nas) ?


Pozdrav svima i hajde da formiramo neku grupu. Ja sam se vec namerio za tradicionalni ski vikend na jahorini za 29. novembar (4 ski dana+put+skipass+bistricaPP=100eur!), ako bude snega......

amater
30.09.2005, 23:38
kada idete na vikend na kop imate li problema da nadjete smestaj za 2 ili jednu noc? meni je to najveci problem i uvek zaglavimo po nekim rupa u Treski ali nas relativno nije ni briga gde smo smesteni jer samo tu prespavamo.

I kako izbegnete stavljanje lanaca ako ste ubedjeni da se mozete popeti bez njih.

do pisanja...