PDA

Pogledati punu verziju : Magfire VS Speedwave



Highlander
02.12.2009, 08:44
Ljudi,

Evo se bliži ova sezona (negdje i počinje) i spremam se da obnovim ski opremu. Dvoumim se između par modela Elan, s obzirom da sam zadovoljan njihovim performansama.

Možete li mi dati vaše mišljenje?

Skijam solidno, nisam profi ali nisam ni početnik.....neka sredina a idem ka boljem.....skijam po uređenim stazama (ako se tako mogu nazvati ove "naše").

Htio bih prvenstveno da kupim model iz magfire 78 ti serije.....ovaj orange fusion za sezonu 2009/10 ako ne bude preskup, a ako bude, onda prethodni model magfire 78 ti 2008/09.

kao alternativa su u opciji novi model MAG 74 green fusion 2009/10 ili Speedwave 12 black fusion 2009/10. E sad, o ova dva modela ne znam baš puno, kako se ponašaju na stazi i ostalo pa bih zamolio sve one koji imaju iskustva sa ovom serijom da mi daju par savjeta......dakle, da li da se držim magfire serije ili izlet ka speedwave ne bi bio toliki promašaj???

Hvala

Tadija_91
02.12.2009, 15:23
Moj glas ide Magfire-tu
Sezona iz koje je model je manje bitna.

trendo
02.12.2009, 19:18
Mnogi sa foruma ce glasiti za magfire no speedwave, zato sto smatraju da je wave tehnologija marketinski trik.
Ja sam prosle godine kupio cerci elanove skije sa wave tehnologijom, ali zasad nemozemo preneti prava iskustva.
Uzmi u obzir da speedwave je isklucivo za DOBRO uredzene staze dok magfire ce se snaci skoro svugde.
Magfire78Ti proslogodisnji model je imao dosta dobrih recenzija ako se ne varam cak i nagrada

stekan
02.12.2009, 19:48
Vasil, zaboravljaš da su i Magfire modeli zgužvani sa gornje strane. Siguran sam da je WaveFlex marketinški potez, ali su skije bez obzira na to prva klasa.

trendo
02.12.2009, 19:58
Vasil, zaboravljaš da su i Magfire modeli zgužvani sa gornje strane. Siguran sam da je WaveFlex marketinški potez, ali su skije bez obzira na to prva klasa.
Sto jest jest
Doduse sada guzvaju skoro sve sto ide po stazi
Nisam mislio da je speedwave losa skija nego da ce se magfire bolje snalaziti svugde i u svim uslovima uredzenosti staza u odnosu na speedwave
mada mnogo toga zavisi od samog skijasa (citirase ti neki stih u nekom postu):ok:

Flexon
02.12.2009, 23:12
ja glasam za 777 ili jos bolje 888:dontknow:
neki dan procitah test za 777 hvali nigdje kraja pa ne znam izgleda mi kao vrijedno gledanja :dontknow:

Highlander
03.12.2009, 09:19
Momci,

Slažem se sa vama da je Magfire 78 ti odlična skija sa dobrim recenzijama...ne znam samo hoću li naći taj model na sajmu (pošto ću biti gore u neđelju) tj model iz sezone 2008/09 pošto je ovaj ovosezonski vjerovatno "ukrv" (skup).

Highlander
03.12.2009, 09:21
ja glasam za 777 ili jos bolje 888:dontknow:
neki dan procitah test za 777 hvali nigdje kraja pa ne znam izgleda mi kao vrijedno gledanja :dontknow:

Flexone, vjerovatno si upravu, ali je 777 isključivo skija za duboki snijeg a ja sam više za stazu sa malim izletima ka nesređenim terenima....

zato ciljam magfire 78ti.......

Flexon
03.12.2009, 13:02
elan 777 dimenzije 116-77-100

magfire 78ti dimenzije 123-78-105

pa procijeni koje su za duboki snijeg po meni ni jedne ni druge
a prednosti koje imaju 777 nad magfire
jeftinije
mogucnost da stavis bolje vezove
laganije jer nemaju sistem vezove
imaju dva sloja titaniuma dok 78ti ima jedan
:sm022::sm022::sm022:

Sapa
03.12.2009, 13:47
Flexone, vjerovatno si upravu, ali je 777 isključivo skija za duboki snijeg a ja sam više za stazu sa malim izletima ka nesređenim terenima....


Prvo da kazem da sam trziste skija u sezoni 09/10puno manje pratijo nego proteklih godina (skoro nikako) tako da ne znam da li je ovaj 777 koji vi pominjete isti onaj model isti od proslih godina (postoji valjda vec naj manje 5 godina kao takav). Ako je u pitanju isti model onda on po formi (sto bi u ski-zargonu rekli; shape-u) veze nema sa modelom 888.
Oblik/shape 777 je zasnovan na ‘klasicnoj race skiji’, 888 je potpunog drugog oblika i puno vise prilagodjena skijanju van staze u dubokom snjegu. Ne samo da je 888 shira u struku nego je po svim ostalim karakteristikama drugacija skija.
Mada je 777 vazda bio hvaljen kao dobra terenska skija, nikad nije bio ocjenjen kao dobra powder-skija. 777 izvrsna za lose uslove van staze; razrovan i stvrdnut snjeg, ali ne za pravi powder/cjelac.

mmm
03.12.2009, 13:47
Za koliko mogu da se nadju nove 777?

Highlander
03.12.2009, 13:53
elan 777 dimenzije 116-77-100

magfire 78ti dimenzije 123-78-105

pa procijeni koje su za duboki snijeg po meni ni jedne ni druge
a prednosti koje imaju 777 nad magfire
jeftinije
mogucnost da stavis bolje vezove
laganije jer nemaju sistem vezove
imaju dva sloja titaniuma dok 78ti ima jedan
:sm022::sm022::sm022:

navodi sa sajta skijanje.hr

"U usporedbi s dobro nam znanom Magfire serijom ovog proizvođača, 777 je uži na vrhu, struku i repu.

Sama skija je dosta zahtjevna i traži jako puno ulaganja snage da bi se iz nje izvukao maksimum, koji ona može dati. Prilikom zavoja osjeća se tromost i spora okretnost skije. Iako ova skija nema preveliki radius za freeride skiju (19.3 metra na 176 cm visine) to ne osjećate dok skijate.

U dubokom snijegu skija pokazuje svoju prednost pred klasičnim skijama za staze, ali opet ne toliko kao možda neke druge skije iz freeride kategorije. Razlog je prvenstveno širina. Iako uža od drugih modela skija dosta dobro pruža skijašu osjećaj sigurnosti u dubokom snijegu, ali iskusniji i teži skijaši će vjerojatno težiti nekom "jačem" i širem modelu iz ove serije, jer širina struka ide do 121 mm kod 1111 modela, što je već puno ozbiljniji podatak za prave off piste skijaše. Klasičnom tehnikom za duboki snijeg skijom možete lagano upravljati, ali uz pojačan trud i rad nogu.

Ova skija je rađena za duboki snijeg i off piste staze, zato i ne čude njene lošije performanse na stazi, u usporedbi s modelima koji su namijenjeni za sve terene ili samo za stazu. Ako se želite oprobati u carving vožnji, skija jako teško ulazi u zavoj i ukoliko ne želite pritom dobiti veliku brzinu, budite spremni na jak rad nogu. Na stazi klasična skijaška tehnika ne daje mnogo rezultata, nego se više treba osloniti na snagu i gotovo u potpunosti se osloniti na nju. Skijanje po uređenim stazama je dosta zahtjevno i jako umara."

Flexon....nekako mi je ova priča "pitkija"...ali ne kažem da nisi upravu.....

što se tiče titanijuma...nisam siguran ali mislim da magfire 78 ima sloj titanijuma manje dok magfire 78Ti ima sloj više.....

wlad
03.12.2009, 14:09
mmm, na PlanetBike sajtu možeš videti cene, za novu skiju (777) piše cena 37.012,51...

Interesantno je da su dodali ski test kategoriju gde imaju "polovne" skije sa testa po dobroji ceni. Tako mogu da se nađu i 888, i Gotama itd. za više detalja na njihovom sajtu :).

Highlander
03.12.2009, 14:20
mmm, na PlanetBike sajtu možeš videti cene, za novu skiju (777) piše cena 37.012,51...

Interesantno je da su dodali ski test kategoriju gde imaju "polovne" skije sa testa po dobroji ceni. Tako mogu da se nađu i 888, i Gotama itd. za više detalja na njihovom sajtu :).

možemo li da dobijemo sajt Plane bike-a....ne mogu da ga nađem na google....

...našao......