PDA

Pogledati punu verziju : pomoc u izboru borda?



bojo
11.12.2005, 14:00
da li neko moze da mi pomogne oko izbora borda,vec dve godine iznajmljujem neke krseve? gde je na kopaoniku najbolje iznajmiti neso kvalitetno? kako se bira daska,koji su kriterijumi koje bih trebao da imam u vidu? unapred hvala
ja cu savetovati nekoga ko bude hteo da dodje u gucu......

oddball
11.12.2005, 15:39
moj ti je savet da kupis svoj bord (znam jer imam dva :)) jer ti je to najsigurnije, pa makar kupio polovan. iz jednog prostog razloga; svaki proizvodjac ima svoj 3p pravljenja daske i vezova. najbolji primer su FLOW & BURTON koji su u istom rangu. razlike umeju da budu velike od tezine, sirine, duzine do nacina pravljenja daski. svaku dasku koju kupis (nebitno da li je nova ili stara) moras prvo nositi u ski servis pa tek onda na stazu. a ovi leekovi sto rentiraju pitanje je da li ih opste odrzavaju. jos jedan od razloga je navikavanje na tu jednu dasku koja je tvoja i sto je vise vozis vise ces je "upoznati" i ti ces se vise oslobadjati straha. takodje, jos jedan savet; nadji neku solidnu nizbrdicu u predgradju i tamo vezbaj pre nego sto odes na planinu. ne da se ne bi izblamirao, to na skijalistu niko ne gleda (bar ne oni koji dolaze zbog zimovanja), vec da se ne bi desile nepredvidjene situacije, recimo sudar na stazi. to jeste prava retkost, ali se ipak desava. nadam se da sam ti koliko-toliko pomogao. ako te zanima jos nesto, pitaj. :ok:

bojo
11.12.2005, 19:36
hvala djape,skijam od malih nogu ali sam na bord stao pre dve godine i zadovoljan sam napretkom ali bi svakako trebalo da naucim jos puno toga...ove godine sam gledao neke bordove,polovne sa mekim vezom i step in vezom ali to je sve u katastrofalnom stanju a svi traze po 150 eu... zanimljivi ljudi... neznam koliko se krecu ali ovo ko vidi u kraljevu moze samo da se nasmeje i produzi dalje..

valdevit
11.12.2005, 22:27
dyape,ja nisam nosio nove daske na odrzavanje :confused: odakle ti to :confused:

Flow
11.12.2005, 23:53
dyape,ja nisam nosio nove daske na odrzavanje :confused: odakle ti to :confused:

Mora... Mislim, ne mora nista, naravno, mozes da je 'teras' i sa najlonom ako hoces ;) ali bi trebalo!
Primetices i razliku u voznji, jedno voskiranje i 'poliranje' ce joj dobro doci jer je onako nova prilicno suva. :kez:
Opet, zavisi dosta i od podloge, od tvojih afiniteta...


A za Boju...
Na upravo zavrsenom EXPO-ZIMu si mogao da biras dasku za 150-200e, sto Salomon, sto Flow, a bilo je i drugih sigurno, ja pratim ove samo...

ThE_MaN
11.12.2005, 23:55
Nove daske nema potrebe nositi u servis. Svi novi bordovi su pri završnoj obradi već pripremljeni tj. tjunovani i detjunovani kantovi a baza premazana voskom i ispolirana. Pojedini proizvođači samu bazu impregniraju tj. u P-tex umeću ili ti mešaju sa voskom. Kod Burton-a su to bordovi sa Sintred WFO base a to su T6, custom X, BARON ES.

U servisu jedino možeš da namestiš vezove ako nisi vičan tome.

Znači montiraš vezove na bord i voziš.:smoke:

Flow
12.12.2005, 00:53
Šrafciger znam da koristim, a niko kantne nije ni pominjao, sto bi dirao novo... i ne moras ici u servis, wax u ruke i vozi... ;)
ako si vičan, naravno :D
Ne znam sta 'meću u bazu, al' sam prakticno proverio da se sa novim slojem daleko bolje ponasa na snegu, pa makar bila i quick wax pasta !

Mr.Lord
12.12.2005, 08:28
Bajo, obrati pažnju na NIDICKER, vrlo kvalitetne mekane FS daske možeš naći za 15 000, 00 din, što je oko 175 jeja, Nije kinez, već švajcarac a i daske su im lepe, pa imas i taj vizuelni momenat, pogledaj sajt www.nidecker.ch (http://www.nidecker.ch)

oddball
12.12.2005, 10:33
... Pojedini proizvođači samu bazu impregniraju tj. u P-tex umeću ili ti mešaju sa voskom...
u pravu si, ali kako da znas gde je ta daska sve stajala i koliko?! kao sto i sam znas kod nas niko se ne cima da napravi adekvatam magacinski prostor. mislim da je boje da se u svakom slucaju ode do servisa i daska pripremi za sneg. u svakom slucaju nece joj stetiti.

valdevit
12.12.2005, 10:39
stvarno 1. put chujem za sve ovo :confused: otac koji mi vozi skije vec 30 godinta,nikad mi to nije rekao... :confused:

bojo
12.12.2005, 19:18
hvala za savete,sta da radi neko ko ima platu 250 eu kao ja,opet iznajmljivanje... gde mislite da je na kopaoniku najbolja oprema? kako se gleda mekoca? koji je vez bolji? dve godine sam na bordu,znam po nesto ali bi mi svaki iskreni savet dobro dosao... ja cu vas savetovati kada budete dolazili u gucu...

frrka
12.12.2005, 20:20
Daj neki savet za dolazak u gucu!
Matori vidi da navatas nekoga ovde sa foruma da li ima neki bord za prodaju ili vidi da li ima pop mada on izgleda valja samo skije.
Razglasi na sve strane da kupujes bord, daj u halo oglase ma na svakom cosku. Tako sam se ja cimao(ni ja nisam imao para) i na kraju sam uzeo preko drugarice komplet salomon cipele(staro 2sezone),vezove i bord(vozen 5 dana) sve za 100e jeste da mi je kraci za 4 cm od nekog standarda ali za pocetak je super! :D Nemoj da iznajmljujes daces im skoro 100e a da dodas jos 50-60 sigurno ces naci nesto! Sezona je tek pocela

frrka
12.12.2005, 20:43
http://www.fitnessvodic.com/oglasi/classifieds.php?cat_id=4
Pogledaj imas dva borda oxygen i nitro 100e

valdevit
12.12.2005, 21:01
ja sam sad prodao HEAD dasku i vezove za 100 jevreja...da ste se javili ranije :D

oddball
12.12.2005, 21:35
@bojo:
koliko si visok, tezak i koji broj cipela nosis????

laki
13.12.2005, 12:47
Odlichna baza razlichitih mishljenja za daske/vezove itd ti je na: http://www.snowboardreviews.com/ -Pa vidi...

Iskreno, ja peglam Burton Custom-a... Mada to "malo" prevazilazi tvoj budzet. Ako kupujesh uvek kupuj opremu koja je dva-tri koraka dalje od tvog znanja, tako da te daska mozhe posluzhiti i kad budesh na intermediate lvl-u.

Dodao bih da su generalno male razlike medju proizvodjachima (naravno ako uzmemo zvuchnija imena), a dodao bih i Atomic i seriju "Don" - na zhalost se nije mogao naci kod nas kad sam se opremao...

Hint: Renta na 7 dana, daska i chizme ti dodje od 35-55 eur, a ako si vec siguran sa odlukom da prelazish na sb, onda preporuchujem kupovinu. ;)

Btw, ako idesh na Kop, tamo takodje i Burton radi rentu pa probaj, u svakom sluchaju, GL HF!

pozz

Mr.Lord
13.12.2005, 13:22
Jel ima neki komentar na Nidecker za 15000, meni deluje najbolje za te pare pa možda i neke veće.

bojo
14.12.2005, 13:49
hvala za linkove i savete...kazem vam bio sam u kraljevu jer je cacak siromasan po pitanju ski opreme tj nema ni jednog preprodavca...u kraljevu sve izgleda tuzno i jadno,nije mi po svaku cenu stalo da kupim bord pa da kupujem neke krseve... zao mi je ljudi koji kupuju onakve stvari...sad je ovde otvoren merkator pa cu otici do intersport-a da vidim sta ima i opet cu vas pitati za misljenje... visok sam 188,90kg nosim 45 broj

oddball
14.12.2005, 16:16
jeb*ga imam ja jedan na prodaju ali taj ti je mali

CianiD
14.12.2005, 17:23
...sta da radi neko ko ima platu 250 eu kao ja,opet iznajmljivanje... .
Ja sam novu dasku i vezove platio 145e..

laki
14.12.2005, 18:06
@bojo: InterSport kod nas drzhi low budget opremu, koja chak shta vishe i nije vishe toliko low sa cenom... Mislim da im je na lageru u opticaju "Crazy Creek" (nish spetz) :S Bolje se baziraj na trazhenje neke polovne/solidno ochuvane daske i nadam se da znash kako da izaberesh duzhinu. Generalno na tvoju visinu nishta ispod 160 cm.

pozz//srecna kupovina!

oddball
14.12.2005, 23:52
^^^ (da se nadovezem) i posto si pocetnik da bude sto sira

frrka
15.12.2005, 00:41
Ja sam novu dasku i vezove platio 145e..
Gde? Sta? :yay:

oddball
15.12.2005, 09:47
btw crazy creek je kinez

CianiD
15.12.2005, 17:13
Gde? Sta? :yay:

Goltes Space i rossignol vezove (nemam blage koji model ali bili su najeftiniji na njihovom standu :D)

oddball
16.12.2005, 12:30
imam i ja tu dasku, odnos cena - kvalitet kalasnjikov varijanta. markirano in slovinijo zdelano v austrijo. a vezovi nanje - vise bitno da ti odgovaraju. goltes je pravio fantasticne vezove, uradio jednu seriju i stao. zasto, niko pojma nema. to je varijanta mekog i step in , ne zanm kako tacno da objasnim; recimo steznik koji ide iznad risa je poseban deo koji se fixira na cizmu pa se kao step in ubaci u leziste, a steznik koji ide preko prstiju samo se zakopca nekakvom stipaljkom. mnogo dobra fora ali ne znam zasto ga vise ne proizvode. stvarno su dileje...

bojo
16.12.2005, 13:50
Ja sam novu dasku i vezove platio 145e..
Gde si to kupio?

bojo
16.12.2005, 13:56
@bojo: InterSport kod nas drzhi low budget opremu, koja chak shta vishe i nije vishe toliko low sa cenom... Mislim da im je na lageru u opticaju "Crazy Creek" (nish spetz) :S Bolje se baziraj na trazhenje neke polovne/solidno ochuvane daske i nadam se da znash kako da izaberesh duzhinu. Generalno na tvoju visinu nishta ispod 160 cm.

pozz//srecna kupovina!

hvala za ovo srecna kupovina...bas ce mi to i trebati...kupovati nesto polovno u ovo vreme je kao...bas sam te daske video u intersportu... 15 000,imaju par lepih vezova i neke kineske cizme...

bojo
16.12.2005, 13:57
^^^ (da se nadovezem) i posto si pocetnik da bude sto sira
zbog cega sto sira?

CianiD
16.12.2005, 18:07
Gde si to kupio?

Na Expozimu...

oddball
16.12.2005, 20:09
zbog cega sto sira?
zato sto ne mozes da stojis sa vezovima pod vecim uglovima pa ce stopala sama traziti da budu sto paralelnija zbog stabilnosti.

finskaus
17.12.2005, 01:38
Bojo jel znas ti Despota i Duleta iz cacka, oni su ti extra boarderi, mogu ti pomoci oko svega

CianiD
17.12.2005, 14:26
zbog cega sto sira?

Izmedju ostalog ako si nogat (kao ja na primer) da ti prsti ne bi prelazili sirinu daske i samim tim smetali u voznji... Ako ti je br.cipela 45+ definitivno ce ti trebati sira daska...

oddball
17.12.2005, 15:35
^na to sam mislio, ali ti si se pravilnije izrazio

bojo
17.12.2005, 20:26
zato sto ne mozes da stojis sa vezovima pod vecim uglovima pa ce stopala sama traziti da budu sto paralelnija zbog stabilnosti.
hvala djape....pricaj dalje?

bojo
17.12.2005, 20:27
Izmedju ostalog ako si nogat (kao ja na primer) da ti prsti ne bi prelazili sirinu daske i samim tim smetali u voznji... Ako ti je br.cipela 45+ definitivno ce ti trebati sira daska...

hvala,hvala...

bojo
17.12.2005, 20:27
Bojo jel znas ti Despota i Duleta iz cacka, oni su ti extra boarderi, mogu ti pomoci oko svega
koje su god?

oddball
18.12.2005, 11:18
nema tu mnogo sta da ti se prica, kada budes formirao stil voznje tada ce ti se i pozicije stopala na dasci postaviti. za freestyle stopala su skoro paralelna, neko cak vozi sa suprotnim uglovima jer se cesto desava da u doskoku se kreces unazad, dok kod race varijante stopala su zbog brzine postavljena pod vecim uglom u odnosu na kantnu. a i sama sirina daske i velicina tvog stopala diktira ugao postavljanja veza. kao sto je cianid rekao;
da ti prsti ne bi prelazili sirinu daske i samim tim smetali u voznji tj, ne kace sneg pri zaokretima jer te to moze usporiti, cak i zaustaviti.

bojo
19.12.2005, 18:46
nema tu mnogo sta da ti se prica, kada budes formirao stil voznje tada ce ti se i pozicije stopala na dasci postaviti. za freestyle stopala su skoro paralelna, neko cak vozi sa suprotnim uglovima jer se cesto desava da u doskoku se kreces unazad, dok kod race varijante stopala su zbog brzine postavljena pod vecim uglom u odnosu na kantnu. a i sama sirina daske i velicina tvog stopala diktira ugao postavljanja veza. kao sto je cianid rekao; tj, ne kace sneg pri zaokretima jer te to moze usporiti, cak i zaustaviti.
koji je po tebi vez najbolji?
o cemu je jos potrebno voditi racuna?

bojo
19.12.2005, 18:48
Izmedju ostalog ako si nogat (kao ja na primer) da ti prsti ne bi prelazili sirinu daske i samim tim smetali u voznji... Ako ti je br.cipela 45+ definitivno ce ti trebati sira daska...
koji tip je najbolji za pocetnika?

CianiD
19.12.2005, 22:15
koji tip je najbolji za pocetnika?

Ako sam dobro razumeo...:
Freeride/meki vez/meka cipela.

oddball
20.12.2005, 11:30
@bojo:
sto se tice vezova(od onog sto sam ja probao) najbolje i najprakticnije se pokazao goltesov vez koji je kombinacija mekog i step-in veza (pricao sam na nekom ranijem topicu). sada imam flow meki vez koji bi trebao da bude jos bolji ali to me pitaj tek kad se vratim sa sneg jer sam vez kupio u oktobru ove godine i nisam stigao jos da ga isprobam. dasku definitivno kupi freeride tj, to su fr-fs daske jer se na njima najlakse uci, pa kad se odlucis za stil voznje koji ti odgovara lako ces menjati dasku ako to bude potrebno. cipele definitivno meke, bez razmisljanja.

bojo
20.12.2005, 20:29
Ako sam dobro razumeo...:
Freeride/meki vez/meka cipela.
dobro si razumeo brate...hvala

bojo
20.12.2005, 20:32
@bojo:
sto se tice vezova(od onog sto sam ja probao) najbolje i najprakticnije se pokazao goltesov vez koji je kombinacija mekog i step-in veza (pricao sam na nekom ranijem topicu). sada imam flow meki vez koji bi trebao da bude jos bolji ali to me pitaj tek kad se vratim sa sneg jer sam vez kupio u oktobru ove godine i nisam stigao jos da ga isprobam. dasku definitivno kupi freeride tj, to su fr-fs daske jer se na njima najlakse uci, pa kad se odlucis za stil voznje koji ti odgovara lako ces menjati dasku ako to bude potrebno. cipele definitivno meke, bez razmisljanja.
jesi li protivnik klasicnog step-in ili nisi probao? jel odgovara fr za staze i za duboki sneg?

Flow
20.12.2005, 23:22
jesi li protivnik klasicnog step-in ili nisi probao?

Provlacila se ta prica vec...
u kratkim crtama, Step-In trazi i adekvatnu cizmu, kompatibilnu, trazi skoro idealnu cistu podlogu da bi mogao da se 'zakljuca', tj. klikne... Pogodan za pocetnike bas zbog onog stani-kreni, otkaci, gurkaj se, zakaci opet kaiseve ;)
FLOW ce te primiti sa skoro svakom ciznom, nivelacijom gornjeg dela (tzv. powerstrap) mozes uticati na fleksibilnost, moze mekse a ako pritegnes bice more responsive - slicna je prica i za zadnju sajlu, ne sme biti pretegnuta !

Step-In ima prednost prilikom pada, u zavisnosti od modela, tj. proizvodjaca, cizme ce se odvojiti od boarda - sto se kod klasicnog veza i FLOW patenta nece desiti, pa su vece sanse da ti 'daska' povredi nogu il' nesto vise _ne_daj_Boze_ !

Mr.Lord
21.12.2005, 08:51
1. Ne znam ni jednog profi vozača da vozi step-in
2. Lično sam video kako jedan primerak st.-in pucu posle 10 dana agresivnije upotrebe. Igrom slučaja pad je ispao ok, ali lik je morao da baci i cipele i vez. To nije prvi slučaj da se to dešava, doduše to je bilo pre par godina pa su valjda dotle malo napredovali
Step-in isključivo za rekreativce.
FLOW nisam probao ali kažu ljudi da je totalno ok. Realno on je modifikavija klasičnog mekog veza i deluje mi ok.

oddball
21.12.2005, 19:44
@bojo:
nisam probao tvrdi vez jer mi je noga u tom slucaju prilicno "zarobljena". u mekom vezu, u zavisnosti kako ga podesis, noga moze da bude malo "slobodnija" i da ti to olaksa voznju. meni u svakom slucaju pomaze. danas sam na kopu probao flow vezove i mogu ti reci da su odlicni. podesio sam ih tako da vrh cizme (tj gornji deo) ima mali hod u pravcu levo-desno i da powerstrap ne bude previse stegnut, kako se i preporucuje u user manualu. bas sam zadovoljan.
da dopunim lord-a:
pricao sam sa jednim momkom sa nbgd-a u banskom upravo o step-in vezovima posto ih je on tada koristio (prvi put da ih koristi). prilicno je bio nezadovoljan i rekao je da ce se vratiti na meke. sigurno da ima ljudi kojima vise tvrdi odgovara, ali ja ih nisam sreo.

bojo
22.12.2005, 20:15
Provlacila se ta prica vec...
u kratkim crtama, Step-In trazi i adekvatnu cizmu, kompatibilnu, trazi skoro idealnu cistu podlogu da bi mogao da se 'zakljuca', tj. klikne... Pogodan za pocetnike bas zbog onog stani-kreni, otkaci, gurkaj se, zakaci opet kaiseve ;)
FLOW ce te primiti sa skoro svakom ciznom, nivelacijom gornjeg dela (tzv. powerstrap) mozes uticati na fleksibilnost, moze mekse a ako pritegnes bice more responsive - slicna je prica i za zadnju sajlu, ne sme biti pretegnuta !

Step-In ima prednost prilikom pada, u zavisnosti od modela, tj. proizvodjaca, cizme ce se odvojiti od boarda - sto se kod klasicnog veza i FLOW patenta nece desiti, pa su vece sanse da ti 'daska' povredi nogu il' nesto vise _ne_daj_Boze_ !
ja ve zatezem do koske sto bi se reklo... a sto se tice daske,neces verovati da sam sam sebe daskom prilikom pada udario u glavu...prve sezone...hvala

bojo
22.12.2005, 20:16
1. Ne znam ni jednog profi vozača da vozi step-in
2. Lično sam video kako jedan primerak st.-in pucu posle 10 dana agresivnije upotrebe. Igrom slučaja pad je ispao ok, ali lik je morao da baci i cipele i vez. To nije prvi slučaj da se to dešava, doduše to je bilo pre par godina pa su valjda dotle malo napredovali
Step-in isključivo za rekreativce.
FLOW nisam probao ali kažu ljudi da je totalno ok. Realno on je modifikavija klasičnog mekog veza i deluje mi ok.
ja sam rekreativac,jednom godisnje skijam...i ako kojim slucajem zakacim po neki vikend...
sta je flow?

bojo
22.12.2005, 20:21
@bojo:
nisam probao tvrdi vez jer mi je noga u tom slucaju prilicno "zarobljena". u mekom vezu, u zavisnosti kako ga podesis, noga moze da bude malo "slobodnija" i da ti to olaksa voznju. meni u svakom slucaju pomaze. danas sam na kopu probao flow vezove i mogu ti reci da su odlicni. podesio sam ih tako da vrh cizme (tj gornji deo) ima mali hod u pravcu levo-desno i da powerstrap ne bude previse stegnut, kako se i preporucuje u user manualu. bas sam zadovoljan.
da dopunim lord-a:
pricao sam sa jednim momkom sa nbgd-a u banskom upravo o step-in vezovima posto ih je on tada koristio (prvi put da ih koristi). prilicno je bio nezadovoljan i rekao je da ce se vratiti na meke. sigurno da ima ljudi kojima vise tvrdi odgovara, ali ja ih nisam sreo.
mozes li malo da mi opises vezove ako te ne mrzi da cukas... izvini ali stvarno neznam ali nije me sramota da pitam...

Misko
22.12.2005, 20:53
sta je flow?

Marka, kao Oxygen, Barton.... koliko ja znam ako gresim nek me neko ispravi.

CianiD
22.12.2005, 23:18
Ne gresis...

Flow
23.12.2005, 00:00
mozes li malo da mi opises vezove ako te ne mrzi da cukas... izvini ali stvarno neznam ali nije me sramota da pitam...

Ovi su neki sareni, ali bitan je princip rada - ovaj u sredini je top ponuda, team model...

http://www.snowboard-mag.com/usr_images/flowbindings-3234_468x351.jpg

http://www.snowboard-mag.com/usr_images/team_a-3914_468x351.jpg


PS - Izdale me slike nesto :kez:

evo linkova:
http://www.snowboard-mag.com/node/3234
http://www.snowboard-mag.com/node/3914

oddball
23.12.2005, 10:05
@bojo:
hmm.... nisam toliko dobar u objasnjavanju koliko u prakticnom radu ali pokusacu... flow mk04 vez se sastoji iz tri dela koji cine celinu. sam vez, disk sa kojim pricvrscujes vez za dasku i footstrap koji ima funkciju zateznih traka na standardnom mekom vezu. footstrap je nesto veoma slicno jeziku u patici i ima slicnu funkciju. noga (sa sve cizmom naravno :)) se postavi u vez i onda se taj foorstrap montira i pritiska rukom dok se ne dovete u odgovarajuci polozaj. kada se to uradi zabravi se sa cetiri kopce i tako ostaje fiksiran svo vreme. noga se ubacuje u montiran vez tako sto se highback obori na unazad, gurne se stopalo u vez i highback se podigne i zabravi. kada hoces da sidjes sa borda samo otkopcas highback, oboris ga i izvuces nogu. simple as that :) nema sedenja na snegu pri vezivanju, nema sedenja pri odvezivanju, ponovnog podesavanja ako pretegnes itd.

Mr.Lord
23.12.2005, 12:27
Flow je napravio inovaciju na mekom vezu, u suštini to je i dalje normalan vez koji se kači mnogo lakše nego običan. Oni su smislili sistem a u okviru sistema u zavisnosti od dubine džepsija možeš da biraš model. Prošlih godina na tom vezu je postojao problem na šrafu koji je ispadao pa se tu guralo svašta. Sada su to ispravili i tu ne bi trebalo da bude problema. Flow je jedna totalno inovativna firma (snimi cipele sa diskovima).
Ovde je bilo dosta priče o vezovima, posebno o flow, ima ovde iskusnih koji su ih uzeli i zadovoljni su sa njima, ja mislim da još jednu sesezonu arčim stari pa da pređem na fw.

Mr.Lord
23.12.2005, 12:44
Brate kao da smo FLOW tim vozači, mogli bi da tražimo neke pare za ovo reklamiranje

oddball
23.12.2005, 13:32
da znas da si u pravu :D

bojo
24.12.2005, 22:12
hvala momci,ako se odlucite za ribolov varalicom ja cu vam uzvratiti savetima, u to se makar rezumem... pitacu jos nesto kad se setim...
sta mi predlazete za kupovinu?

Bata Bane
24.12.2005, 22:17
Momci

sinoc sam razgovarao sa Marinkom Rokvicem, i covek je zainteresovan za kpovinu borda, pa ne bi bilo lose da mu se nadjemo, pri ruci sa nekim objasnjenjima, naravno ljudi koji se razumeju u board, dole nize postoji njegov topic.

oddball
25.12.2005, 10:17
@bojo:
predlazem ti flow, probao sam ih na kopu i mnogo su dobri. jedini vez koji je po meni bolji sto se ubacivanja noge u vez tice je goltesov u-step (i dalje ga imam i ne zelim da ga prodam :)) ali flow je bolji zbog kontrole daske. a i lepse izgleda :D za dasku moras mi reci visinu/tezinu, a kvalitet daske ne mora da bude "high" jer ti neces provoditi 100 dana po sezoni na snegu. mada bih ti preporucio i dasku flow da uzmes. u rangu su burtona ali jeftinije.

oddball
25.12.2005, 10:19
@bata bane:
kazi marinku da ode do metroa tamo prodaju dasku blizzard sa mekim vezovima za 17.000.din
btw, kazi mu da ne otvara nove topice bez veze jer vec postoji jedan tj ovaj pa neka procita. cisto da ne pravimo kupus od foruma (posto smo se vec dogovorili)

valdevit
25.12.2005, 10:20
FLOW,koliko ja znam,nikako nije u rangu sa Burtonom :D na listi od 10 najboljih marki dasaka u svetu,flow je tek negde na 7.,8. mestu :D a burton ubedljivo na prvom :D ja sam hteo da uzmem stepchild,jer popularnost tih dasaka raste :D

oddball
25.12.2005, 10:22
postavi taj link gde si to video

valdevit
25.12.2005, 12:02
ajd sad cu da vidim....imao sam to negde u istoriji,al sad ne mogu da nadjem...znam sigurno da je ovako bilo:
1.barton
2.ne secam se (mislim da je K2,mada ja tu marku daske josh nisam video)
3.rosinjol
4.oxygen ili kako se vec pishe
5.stepchild
....
7. ili 8. mesto flow... :D
nikako ne moze burton i flow da se porede...:)

valdevit
25.12.2005, 12:18
stvarno ne mogu da se setim ko je bio na drugom mestu,mada mislim da je ipak bio forum ili scot...3.,4. i 5. mesto su sigurno bili oxygen,rosignol i stepchild,a flow je bio tek kasnije :D

valdevit
25.12.2005, 12:19
nemam ja nishta protiv flow dasaka,hteo sam da uzmem onaj najnoviji model sa samurajem,al su mi svi rekli,ako planirash da dajesh tolike pare za dasku batali flow i uzmi burton ili stepchild... :D

bojo
25.12.2005, 12:35
nemam ja nishta protiv flow dasaka,hteo sam da uzmem onaj najnoviji model sa samurajem,al su mi svi rekli,ako planirash da dajesh tolike pare za dasku batali flow i uzmi burton ili stepchild... :D
sta mi ti preporucujes?

bojo
25.12.2005, 12:37
@bojo:
predlazem ti flow, probao sam ih na kopu i mnogo su dobri. jedini vez koji je po meni bolji sto se ubacivanja noge u vez tice je goltesov u-step (i dalje ga imam i ne zelim da ga prodam :)) ali flow je bolji zbog kontrole daske. a i lepse izgleda :D za dasku moras mi reci visinu/tezinu, a kvalitet daske ne mora da bude "high" jer ti neces provoditi 100 dana po sezoni na snegu. mada bih ti preporucio i dasku flow da uzmes. u rangu su burtona ali jeftinije.
gde ima flow? imas neki link?

valdevit
25.12.2005, 12:38
koliko para ulazesh :confused: ja cu uvek preporuciti burton,al mi se svidja i flow i stepchild... :D chuo sam mnogo lepih rechi o stepchild-u,al kod nas ga ima samo u Bgu,kod Vukovog spomenika,tako da idi,vidi,raspitaj se...cena je skoro ista,30000... :D

valdevit
25.12.2005, 12:40
shto se tiche vezova,uzmi flow...ideja je geJJJnijalna,a i vezovi su dobri... :D mada,chuo sam da kvalitet izostaje :D

oddball
25.12.2005, 13:03
@valdevit:
nadji taj link, interesuju me jos neke stvari...

valdevit
25.12.2005, 14:32
nema shanse...verujesh da sam do sad trazio :D

oddball
25.12.2005, 15:20
shto se tiche vezova,uzmi flow...ideja je geJJJnijalna,a i vezovi su dobri... :D mada,chuo sam da kvalitet izostaje :D
geJJJnijalna, a?!
kvalitet flow vezova je prilicno dobar i pocinje sve vise da se koriste upravo iz tog razloga i zbog same prednosti u odnosu na ostale vezove.

valdevit
25.12.2005, 20:05
tako je govorim :D
shto se tiche kvaliteta,moze se reci da je dobar,mozda chak i zadovoljavajuci.... :D

CianiD
25.12.2005, 20:48
Da ne otvaram novi topic...
Koji su kriterijumi za ocenjivanje vezova..?
Kako da znam da li sam kupio dobar vez? Lik od koga sam kupio dasku je rekao da je vez odlican i ako je pomalo smesan. Mislim stvarno sam se razboleo kada sam video FLOW AMP-9 vezove . Brate pored njih moji Rossignol izgleda kao da je za plasticne skijice...:kez:

valdevit
25.12.2005, 21:50
pitaj dyapea :D mada ja cu ti objasniti malo nejasno :D na vezu je bitno da ima shto vishe metala na kritichnim delovima,a ti delovi ne znam kako se zovu :D

bojo
25.12.2005, 21:54
geJJJnijalna, a?!
kvalitet flow vezova je prilicno dobar i pocinje sve vise da se koriste upravo iz tog razloga i zbog same prednosti u odnosu na ostale vezove.
kakva je cena?

bojo
25.12.2005, 21:56
koliko para ulazesh :confused: ja cu uvek preporuciti burton,al mi se svidja i flow i stepchild... :D chuo sam mnogo lepih rechi o stepchild-u,al kod nas ga ima samo u Bgu,kod Vukovog spomenika,tako da idi,vidi,raspitaj se...cena je skoro ista,30000... :D
30000 je poprilicno... daj za pocetak nesto nize?

ThE_MaN
25.12.2005, 22:59
Da ne otvaram novi topic...
Koji su kriterijumi za ocenjivanje vezova..?
Kako da znam da li sam kupio dobar vez? Lik od koga sam kupio dasku je rekao da je vez odlican i ako je pomalo smesan. Mislim stvarno sam se razboleo kada sam video FLOW AMP-9 vezove . Brate pored njih moji Rossignol izgleda kao da je za plasticne skijice...:kez:


Jednostavno što više kompozitnih materijala od koji je napravljen vez tj. što lakši ali i trajniji (čvršći). Burton je tu No1. pa deset mesta prazno ali za spejs materijale i tehnologije se debelo i plaća. Naravno bitan je i stil vožnje kod većine ozbiljnih proizvođača.

CianiD
25.12.2005, 23:23
Ovaj Rossignol je potpuno plastican ali izgleda poprilicno cvrsto tako da sumnjam da ce doci do pucanja veza. Sto se tezine tice siguran sam da je sampion :kez: (maximalno je jednostavan i plastican).

valdevit
25.12.2005, 23:38
evo ga moj primer...pre 3 godine sam kupio HEAD vez za 2000 din,da 2000 din,nov...savrsheno je radio dve godine,nije nishta puklo,nego jednostavno shrafovi su popustili i vez se raspao na planini :D sreca moja da sam tad tek uchio da vozim i ishao sam sporo,tako da nije bilo posledica :D

CianiD
26.12.2005, 00:52
Srafovi su popustili...? Pa to mu dodje tvoja greska ne HEAD-ova... :D Posle 2 godine nije ni cudo sto su popustili...

oddball
26.12.2005, 10:31
@CianiD:
u zavisnosti koliko ces vremena godisnje provoditi na stazi i u zavisnosti od tvog nacina voznje trebas kupiti odgovarajuce vezove. ako vozis agresivno i planiras dva meseca snega kupujes neke pro vezove (kompoziti, ojacanja, ludila itd), a ako planiras rekreativno da se bavis bordingom neki prosecni ti zavrsavaju posao i vise nego dobro. pozeljno je da kod highback-a bude metalni deo koji ga drzi (polukruzni koji stoji iza pete) ali ne mora. ta plastika ima veliku izdrzljivost i trpi velike pritiske po kubnom santimetru. moji flow mk04 vezovi su full od plastike i mekih materijala ali sam prilicno zadovoljan njima. ove godine imam u planu da provedem minimum 40 dana na snegu van beograda i verujem da ce mi ovi vezovi savrseno odgovarati.

oddball
26.12.2005, 10:36
@bojo:
daske mogu da se nadju po pristupacnim cenama jer je i kod nas pocela varijanta "proslogodisnjih modela", a to im obara cenu. u koba33-u cena flow mk04 vezova je 9.990.din, a za flow daske moraces da vidis. imas i u sk8 spajz-u takodje neke modele koji se tretiraju kao "proslogodisnji", i skokni do tadeusa koscuska (ulica koja ide uz kalemegdan ka dorcolu, mislim da je broj 23) tamo sam video jednu prilicno dobru dasku sa plasticnim stitnicima na prednjoj i zadnjoj kantni. cena je bila oko 14.500.din.

oddball
26.12.2005, 10:41
sto se tice "raspadanja" vezova:
daska, cizme i vezovi su oprema kao i svaka druga i zahteva isti tretman - odrzavanje. ja sam se jedanput zeznuo i nisam skinuo vezove sa daske kad se zavrsila sezona pa sam nosio kod ortaka u radionicu jer su zapekli. i u svakom user manual-u pise da treba redovno proveravati opremu pre spusta.

Mr.Lord
26.12.2005, 13:18
Ja bih opet preporučio kupovinu nidickera za 16000 din a koga zanima kakao izgleda može da pogleda na http://www.nidecker.ch/snowboards/snowboards.php?board_id=84
pored ove ima naravno i skupljih modela izuzetno povoljno.
Ovaj Scor je vrlo zadovoljavajuća daska, urađena je jako kvalitetno i to se nekako vidi kada je uhvatiš u ruku. Dosta je fleksibilna (mekana do bola,nivo žvakaće gume) pa će se verovatno prema početniku ponašati pitomo. Ona je ono kao čist FS pa će i za skakanje i divljanje dobro doći. Inače posle Bartona Nidicker je po tradiciji proizvodnje drugi proizvođač, daske nisu rađene u kini ili u bugarskoj nego u švajcarskoj pa mislim da i to barem malo govori o kvalitetu. U ostalom ako znaju da naprave vrhunske čuke, čokoladu, imaju vrhunske banke šta je onda daska za njih. Inače pogledajte njihov sajt vidi se da je tu dosta truda uloženo. Igrice su totalno ok.
Inače prodavnica se nalazi na 25 maju pored markonijevog servisa pa koga ne mrzi može da se prošeta.

jovanitZa
26.12.2005, 13:44
ja preporucujem burton...u poslednjih 6 godina,koliko vozim bord,kapiram da je burton najbolja daska...sve zavisi od tezine i brdo nekih gluposti...trebao bi da odes do radnje i da te ljudi posavetuju ako ne znas sam...posto si ti izgleda rekreativac i ne vozis mnogo brzo i agresivno najbolje ti je da uzmes neke meke vezove i da se ne izivljavas mnogo dok ne naucis bas dobro da vozis.. :)

Mr.Lord
26.12.2005, 15:19
@valdevit:
nadji taj link, interesuju me jos neke stvari...

Da ne tražite ovaj link http://www.snowboard-mag.com/taxonomy/term/26
:hair:

valdevit
26.12.2005, 15:26
jovanitZa,RESPECT za burton :D al nema mnogo ljudi te pare da uzme njihovu opremu :D

jovanitZa
26.12.2005, 18:59
e valdevit to je vec drugi problem .... :(

bojo
26.12.2005, 22:03
Ja bih opet preporučio kupovinu nidickera za 16000 din a koga zanima kakao izgleda može da pogleda na http://www.nidecker.ch/snowboards/snowboards.php?board_id=84
pored ove ima naravno i skupljih modela izuzetno povoljno.
Ovaj Scor je vrlo zadovoljavajuća daska, urađena je jako kvalitetno i to se nekako vidi kada je uhvatiš u ruku. Dosta je fleksibilna (mekana do bola,nivo žvakaće gume) pa će se verovatno prema početniku ponašati pitomo. Ona je ono kao čist FS pa će i za skakanje i divljanje dobro doći. Inače posle Bartona Nidicker je po tradiciji proizvodnje drugi proizvođač, daske nisu rađene u kini ili u bugarskoj nego u švajcarskoj pa mislim da i to barem malo govori o kvalitetu. U ostalom ako znaju da naprave vrhunske čuke, čokoladu, imaju vrhunske banke šta je onda daska za njih. Inače pogledajte njihov sajt vidi se da je tu dosta truda uloženo. Igrice su totalno ok.
Inače prodavnica se nalazi na 25 maju pored markonijevog servisa pa koga ne mrzi može da se prošeta.
ako te ne mrzi,zamolio bih te da mi proveris jos cene veza i cizmi i neki br tel,da dodjem u bg spreman?

bojo
26.12.2005, 22:12
@bojo:
daske mogu da se nadju po pristupacnim cenama jer je i kod nas pocela varijanta "proslogodisnjih modela", a to im obara cenu. u koba33-u cena flow mk04 vezova je 9.990.din, a za flow daske moraces da vidis. imas i u sk8 spajz-u takodje neke modele koji se tretiraju kao "proslogodisnji", i skokni do tadeusa koscuska (ulica koja ide uz kalemegdan ka dorcolu, mislim da je broj 23) tamo sam video jednu prilicno dobru dasku sa plasticnim stitnicima na prednjoj i zadnjoj kantni. cena je bila oko 14.500.din.
ajde ako ti nije tesko ovih dana kad budes imao vremena proveri mi jos neke cene,otprilike 163-166 duzinu,vez i neke cizme pa da dodjem u bg da to kupim... bas sam popizdeo,ovde je u inter sportu samo par modela,decijih...

Flow
27.12.2005, 13:19
7. ili 8. mesto flow... :D
nikako ne moze burton i flow da se porede...:)


Burton ima daleko jaci marketing, pa je i to posledica rang liste...
Flow je ipak mladja kompanija, sa ne tako jakom distribucijom, pa ce i njena pozicija da se menja - pogotovu sad kad je njihov team ostvario znacajne uspehe, znacajno je bilo 1st i 3th mesto...
Ne znam gde je Šon Beli u toj prici, slabo sam pratio, tako da ne znam da l' je izduvao ili se jednostavno nije pojavljivao...

Sa druge strane, ne potcenjujem Burton, imaju oni tradiciju, sve to stoji, al' nije bas da im ostali ne mogu prici - ljudi, koliko god svi mi voleli taj board pa to ipak nije spejs shatl, niti nuklearni reaktor - razumemo se, right ?! :D

oddball
28.12.2005, 18:39
10x flow, ne moram da objasnjavam valdevitu. ako je nesto skupo ne mora da znaci da je dobro. najbolji primer je kalasnjikov AK-47, jeftina ali najpouzdanija puska i dan danas. da ne pominjemo najprodavanija. dovoljno je reci da su americki vojnici bacali svoje "seshnaestice" i koristili "kalashe" u vijetnamu. marketing i sponzorstvo timova i takmicenja odvlaci velike kolicine novca, a firma koja se reklamira zeli da povrati novac i naravno da zaradi. jedan od razloga zasto se firme reklamiraju je da povecaju proizvodnju i potraznju za njihovim proizvodom. ako uspeju u tome proizvodjaci podignu cenu svojih artikala i krecu sa zaradom. barton je u tome uspeo. nikad nisam rekao da je to losa oprema, daleko od toga, ali ako pogledas malo bolje barton nije napravio nista sto vec ne postoji. flow je to uradio i sto je najvaznije primenljivo je u praksi (konkretno, njihovi vezovi). ista stvar je i sa goltesovim u-step mekim vezovima. i to je bio odredjeni pomak u kreativnosti. ja sam koristio i taj vez (i jos uvek ga imam) i privlacio je paznju ljudi. a goltes je mala firma u sloveniji. nemoj misliti da zelim da te degradiram na bilo koji nacin, zelim samo da te posavetujem da budes malo vise "open minded".
a sto se statistike tice, znas kako je jedan nas poznati komentator rekao: "statistika je kao bikini - sve otkriva ali nista ne pokazuje!" :ok:
uh al' sam se raspisao, sorry folks

ThE_MaN
29.12.2005, 00:09
ali ako pogledas malo bolje barton nije napravio nista sto vec ne postoji

Hm. Ne bih se složio sa tim. Eebiga svaki cigo svoga konja hvali. Ali ako uzmemo u obzir da nije bilo Džejka ne bi bilo danas ni snowboarda ili bar ne u uvom obliku kako izgleda danas. Burton je pored jake reklame idalje No1. kada su u pitanju inovacije svake godine napravi par revolucionarnih inovacija. npr. za Vapor najlakši bord na sevtu i T6 umesto drvene baze u njih je ugrađena ALUMFLY baza ili ti aluminijum saćaste strukture em su laši em bolje podnose vibracije em su nekoliko puta izdržljiviji od bordova sa drvenom bazom. Takve materijale koriste u NASA i u avio industriji npr. F117 je od vrlo sličnog materijala napravljen, ako ne i od istog. Zatim SPLIT BOARD znači bord koji se satoji iz dve daske spojene u jednu pa ukoliko vam dosadi vožnja bordom ili treba pešice preći veću razdaljinu za 1 min. bord pretvarate u par dobrih skija. Infinite Ride tehnologija bordovi za 100+ dana u sezoni itd. itd.

To što si rekao da da burton nije napravio ništa što već ne postoji mislim da praviš veliku grešku. Svi ostali proizvođači nisu napravili nešto što već nije postojalo. Jer zna se ko je naravio i prvi bord i prvi vez itd.

Što se tiče inovacije veza FLOW. Za to im skidam kapu. :yay:

Ali priznaćete svi vezovi i bordovi su kao igračke u odnosu na BURTON kada ih uzmete u ruke jednostavno vidi se i oseća se kvalitet. Zašto još neko ne da W48 garanciju na svoje proizvode.

Uh preterao sam maloVIŠe:glavaozid

CianiD
29.12.2005, 00:18
10x flow, ne moram da objasnjavam valdevitu. ako je nesto skupo ne mora da znaci da je dobro. najbolji primer je kalasnjikov AK-47, jeftina ali najpouzdanija puska i dan danas. da ne pominjemo najprodavanija. dovoljno je reci da su americki vojnici bacali svoje "seshnaestice" i koristili "kalashe" u vijetnamu. marketing i sponzorstvo timova i takmicenja odvlaci velike kolicine novca, a firma koja se reklamira zeli da povrati novac i naravno da zaradi. jedan od razloga zasto se firme reklamiraju je da povecaju proizvodnju i potraznju za njihovim proizvodom. ako uspeju u tome proizvodjaci podignu cenu svojih artikala i krecu sa zaradom. barton je u tome uspeo. nikad nisam rekao da je to losa oprema, daleko od toga, ali ako pogledas malo bolje barton nije napravio nista sto vec ne postoji. flow je to uradio i sto je najvaznije primenljivo je u praksi (konkretno, njihovi vezovi). ista stvar je i sa goltesovim u-step mekim vezovima. i to je bio odredjeni pomak u kreativnosti. ja sam koristio i taj vez (i jos uvek ga imam) i privlacio je paznju ljudi. a goltes je mala firma u sloveniji. nemoj misliti da zelim da te degradiram na bilo koji nacin, zelim samo da te posavetujem da budes malo vise "open minded".
a sto se statistike tice, znas kako je jedan nas poznati komentator rekao: "statistika je kao bikini - sve otkriva ali nista ne pokazuje!"
uh al' sam se raspisao, sorry folks
TAj rad... :D :yay:
Mislim da cu razliku u ceni (20k+) potrositi na nesto drugo...

Mr.Lord
29.12.2005, 08:34
TAj rad... :D :yay:
Mislim da cu razliku u ceni (20k+) potrositi na nesto drugo...

Na primer za alhohol ?

oddball
29.12.2005, 09:59
@the man:
vecina firmi ima svoju PRO seriju i vecina je izuzetno kvalitetna sto govori cinjenica da se na takmicenjima koriste i drugi vezovi i oprema uopste, a ne samo barton. na sajmu sam se najvise zadrzao na flow standu (priznajem :)) iz razloga da vidim pro seriju i koliko su sigurne za takmicenja. ja se ne takmicim ali, kao sto kazes, razlika iznedju rekreativnih i pro vezova se itekako oseti samim drzanjem u ruci. sto se tice upotrebe materijala oni su iskoristili legure koje nisu oni napravili (sto bi bilo suludo da jesu, jer se instituti koji bave time finansiraju iz drzavong budzeta i trose orgomne svote novca) i primenili ih proizvodnji svoje opreme. posto se i tu trosi dosta para, vracamo se na pricu o marketingu.
mozda si me pogresno razumeo, ne kazem da je barton shit, daleko od toga, ali treba obratiti paznju i na druge firme. trziste je takvo, narocito na zapadu, da svaka firma (nevezano sta proizvodi ili prodaje) mora da se bori za svakog kupca kako bi opstala.

oddball
29.12.2005, 09:59
@lord:
ili da dodam jos malo i otpalim na zimovanje.... i tamo cirnem alkohol :D

Shaolin
29.12.2005, 10:25
Na primer za alhohol ?


LORD - jel to nesto iz licnog iskustva????

Utisci od sinoc?!?!?:dziveli:

Mr.Lord
29.12.2005, 11:49
LORD - jel to nesto iz licnog iskustva????

Utisci od sinoc?!?!?:dziveli:
Pa manje :cug: a više :smoke: :) pa onda;)

Flow
29.12.2005, 15:47
Hm. Ne bih se složio sa tim. Eebiga svaki cigo svoga konja hvali.
Zatim SPLIT BOARD znači bord koji se satoji iz dve daske spojene u jednu pa ukoliko vam dosadi vožnja bordom ili treba pešice preći veću razdaljinu za 1 min. bord pretvarate u par dobrih skija.



Mala digresija samo :D
u opste se ovde ne radi o svom konju, jer niko iz ove diskusije ne fura Flow board, ako sam dobro shvatio, right ?!
Moje daske su Salomon npr...
Prica je bila o brendovima & (ulozenoj) kinti u stvari ;)

Sto se inovacija tice, jeste, OK, to je njihovo, njihova inovacija - SPLIT i FISH board, ali sam skoro siguran da se to vidjalo samo katalozima, da nije zazivelo neku mas-produkciju... Mislim da su obe stvarke promasaj, al' to je ipak samo moje skromno misljenje :ok:

ThE_MaN
29.12.2005, 16:33
MA ni ja ne furam trenutno Burton. Dobro imam jednu burton dasku iz 1985 godine ali je to muzejski primerak ne vozim je najmanje 5 sezona.
:smoke:
Ustvari forum služi za razmenu mišljenja zar ne.:cug:

Kako se ono kaže svaka puška je smrtonosna u rukama dobrog strelca. :eek:


Živeli svi proizvođači bordova što veća konkurencija, cene su niže, sve je više inavocija a i daske su sve kvalitentnija.


SREĆNI NOVOGODIŠNJI PRAZNICI SVIM ČLANOVIMA FORUMA i ŠTO VIŠE SNEGA

CianiD
29.12.2005, 16:57
Na primer za alhohol ?
Pre ce biti :smoke: & :eek: ali why not... :D :dziveli:

oddball
30.12.2005, 05:42
video sam da ima da se kupe forum meke cizme, ima li njihovih bordova kod nas???