PDA

Pogledati punu verziju : Kupovina skija



Ovan
30.11.2009, 23:31
Pozdrav narode! Verovatno ste videli na desetine ovakvih tema, al nadam se da neću biti dosadan sa ovim.

Navukao se na skijanje pre 3 godine, do sada iznajmljivao i prilično lepo to izgleda i fino ide, posle preživljavanja najraznoraznijih padova, i došlo je vreme za izbor opreme, kako pancerica tako i samih skija. Ne razumem se baš najbolje u ovu tematiku, a mislim da nema boljeg mesta da dobijem savete i smernice pri odabiru opreme, tako da bih voleo da čujem vaše savete i iskustva. Visok sam 176cm težak 85kg, i preferiram skijanje po stazama, freeride me još ne dotiče toliko, tako da mi je svaki savet dobrodošao.
:)

Flexon
01.12.2009, 01:29
na ovu temu se moze pronaci masa postova no kako narod kaze od glave visak ne boli:sm022:
kao sto si vec uspio primjetiti skijanje je veoma skup sport
dakle prije svega je bitno koliko je neko u mogucnosti da se ispruzi
ja uvijek glasam za allmountain modele
ako zelis da uzmes skije sa koima ces biti sretan nekoliko sezona
onda preporucujem siru paletu modela
salomon lord duzina 177
watea 84 ili 78 duzina 176
k2 extreme duzine 174
k2 recon 177
elan 777 duzine 176
elan 888 duzine 177
ili po zelji mozes da ides sa svakim od ovih modela na jednu duzinu krace
mada ja preporucujem ove duzine
i na iste prisarafi dobar par vezova
vist ili look nesto sa din 12+ ili ako mozes da nadjes pojeftino tyrolia din 15
mada mislim da je najekonomicnija opcija look px12 ili isti u roosi izvedbi
sto se cipela tice uzmi ono sto ti paase nozi

plageton
01.12.2009, 12:25
k2 recon 177


:):sm019::yay:

Ako te zanima ovaj model mislim da znam gde bi moglo da se nadje. Cena mu je u (radnji, normalno) 240 E otprilike. Model od pre koju godinu.

mmm
01.12.2009, 13:52
Gde se mogu pogledati?

oggy
01.12.2009, 14:17
A kako stojis sa tehnikom skijanja, koje vrste zavoja mozes da izvedes? Fizicka sprema?

Ovan
02.12.2009, 00:09
A kako stojis sa tehnikom skijanja, koje vrste zavoja mozes da izvedes? Fizicka sprema?



Što se tiče tehnike skijanja mislim i da nije tako dobra, jer sam bio samouk kada sam učio da skijam. Fizička sprema je odlična.

oggy
02.12.2009, 10:28
Ja bih ti onda preporucio neki srednji/napredniji rekreativni model namijenjen za piste (pogotovo ako pretezno skijas na domacim skijalistima), dakle nesto <75mm u struku, npr. 160-165 duzine i radijusa ispod 16m. Ako imas zelju da jurcas, onda idi na nesto malo duze, ili ako ipak imas afiniteta za malo van staze, onda mozda nesto i duzu i siru dasku (recimo <80mm u struku se jos uvijek pristojno ponasa na stazi).

Konkretnih modela ima previse da bi se nabrojali, obidji malo stranice proizvodjaca pa vidi sta bi ti otprilike odgovaralo (neki sad imaju i "ski chooser", gdje opises svoje skijanje, a on ti predlozi nekoliko modela), obidji prodavnice pa vidi sta se od toga nudi i sta ti je prihvatljivo po cijeni, pa onda pitaj ovdje za konkretne modele, mozebiti da ih je neko vec probao. I po mogucnosti, pitaj *prije* nego sto kupis skiju :)

goran18
08.12.2009, 09:24
Ja sam pre neki dan kupio nove skije Fischer Progressor S (160) i da li je potrebno da ih voskiram? Mogu li to sam da uradim i koji vosak da kupim ili da to nosim u servis?