PDA

Pogledati punu verziju : magnetni krovni nosači



tomba na kvadrat
24.11.2009, 22:48
idem u austriju preko hrvatske i slovenije.
pročitao sam negdje da magnetni krovni nosači skija( a ja ih imam)
nisu svugdje dozvoljeni.
zna li neko nešto o ovome i dali ste sa istim pičili za austriju?

stekan
25.11.2009, 07:33
Prije nekoliko sezona to nije bio problem. Možda su nedavno uvodili neka nova pravila.

ogi86
25.11.2009, 21:08
prosle godine u Italiji i Francuskoj nismo imali nikakvih problema, ne znam da li je nasto drugacije u Austriji, mada ne verujem!!!!

tomba na kvadrat
27.11.2009, 20:33
ma to sam pročitao na skijanje.hr
u svakom slučaju nabasao sam i kupio thule delux(3 para skija) sa univerzalnim nosačima za karavane. 100e ko nove.
ako nekom treba,kod tipa na surčinu ima još svašta

shaolin_master
28.11.2009, 10:39
Kakva su iskustva sa megnetnim krovnim nosacima? Do koliko se moze gaziti na autoputu a da ne bude rizicno da se skije razlete po autoputu? Kakva su vasa iskustva?

garcia_kg
28.11.2009, 15:45
Jedan Bata sa foruma čini mi se da je rekao da drže bez problema na 120km/h
(http://www.skijanje.co.yu/forum/newreply.php?do=newreply&p=39549)

tomba na kvadrat
28.11.2009, 17:00
mislim da sam išao 130+.
ma ok je , mada mislim da pravi bitnu razliku ako je krov mokar i prljav.

wlad
28.11.2009, 18:06
Išao sam 120km/h, ali moram da priznam da se prijatnije osećam kada su "vezani" za krov nego na magnetima ;). Magnetni nosači su užasno praktični, izvučeš iz gepeka, baciš na krov i vozi - i služe odlično.

Ali ako planiraš da šibaš putem, prijatnije je sa šipkama / nosačem za skije.

tomba na kvadrat
28.11.2009, 18:37
i magnetni nosači su 40e novi, a nosači sa šipkom 100e polovni

wlad
28.11.2009, 21:47
Sve se plaća ;). Ako se na skijanje ide autoputem mislim da se šipke više isplate...

Z_L_I
28.11.2009, 22:19
jel moze neki tel. na pp za te nosace...
trebace mi...
fala.

trendo
28.11.2009, 23:03
Ja vozio 140 (bar tako je pokazivao brzinomer) u trajanju od 30min na autoput Tetovo-Skopje i nisu ispale

wlad
29.11.2009, 01:11
@Z_L_I: te nosače imaš u boljim prodavnicama auto delova kada krene sezona - izvrti brojeve telefona prodavnica i naći ćeš ih sigurno. Ili ExpoZim...

@trendo: a šta ako su twintip skije ;), pa mora da stoji napred tip i pravi veći otpor :dziveli:

wetmila
29.11.2009, 09:51
Ako je automobil novije generacije, vrlo lako moze da bude dizajniran tako da je krov lucno napravljen, gledano sa strane. U tom slucaju sipke na krov i samo gas. Ne verujem da bi magnetni nosaci mogli da se upasuju. Ali bez obzira na to uvek sam za fiksirane krovne nosace, zbog bezbednosti, a i zbog toga sto nisam siguran kako bi izdrzao lak/boja na krovu ispod magnetnih nosaca.

hehehe
29.11.2009, 12:09
Ako je automobil novije generacije, vrlo lako moze da bude dizajniran tako da je krov lucno napravljen, gledano sa strane. U tom slucaju sipke na krov i samo gas. Ne verujem da bi magnetni nosaci mogli da se upasuju. Ali bez obzira na to uvek sam za fiksirane krovne nosace, zbog bezbednosti, a i zbog toga sto nisam siguran kako bi izdrzao lak/boja na krovu ispod magnetnih nosaca.


Jes' da je nestašica hirurških maski al cenim da hirurških kapica ima onoliko...

Nemam ja tih iskustava al jedan batabane je pisao pre 3-4 godine, mrzi me sad da tražim.

trendo
29.11.2009, 12:13
Nemam twintop skije a kad ih budem imao razmislicu, isto tako i kada budem uvatio put alpa (naravno kolima) dali cu koristiti magnetne nosace, ali ih sada redovno koristim i to bez problema u smislu dali je vlazna podloga (cak i zaledzena), dali ce ogrebati-ostetiti boju (dosad se to nije dogodilo).
Jedanput u momentu zanosa, ili otudzivanju mozga, postavio sam skije na nosac naopako (vrh napred-via twintop) i nisam ni primetio dok ih nisam skinuo. Nije bilo nikakvih problema.
E sad da budem iskren. Stare skije su "omeksale" od rabljenja i pri odredzenoj brzini i to oko 90-110 km/c su vibrirale i to se stvarno culo a preko te brzine vibracije su prestajale. Naravno smenio sam skije i sada je sve OK
To za lucni krov drzi vodu a uostalom i u samom uputstvu to pise i slovima i slikom (tamo je cak i dat radius) ali ko ce ga izmeriti. Probaj ne dopire skija krov OK, dopire nije OK, mada sam video nosace koi drze skiju visoko, ali za BUBU ili C3 bi ipak tesko islo

wlad
29.11.2009, 12:27
Da si imao u-turn sistem na skiji ne bi ti vibrirala ;). Koristio sam i ja magnetne nosače i super su praktični, ali mi se ipak čini sigurnija opcija šipke (to je više subjektivan osećaj ;)) ako se vozi autoputem.

Neki članovi sa foruma koriste one boxove na šipkama pa se i ja razmišljam o toj opciji :ok:. Samo da nađem dovoljno dugačak za skije od 189cm ;).

Flexon
29.11.2009, 14:24
ma stavis magnete samo da drze rastojanje izmedju skija i krova auta
i jos ih naknadno dodtegtnes kakvim dobrim gajtanom
koi se naravno provuce kroz unutrasnjost automobila
sto se opet moze prakticno iskoristit za susenje znojnih maica i carapa:dontknow: