PDA

Pogledati punu verziju : koliko je austrija skuplja od francuske?



sonesone
20.11.2009, 15:24
cao,bio sam u francuskoj,voleo bih da odem i u austriju,ali mi sve nesto izgleda skupo za moje mogucnosti.u francuskoj sam prevoz,solidan smestaj, ski pas i vizu platio 330e...jel moguce tako proci i za austriju? isao sam uglavnom preko skibusa,ali takve organizacije za austriju nema,razlog im je uglavnom jer je kao austrija mnogo skuplja...ako neko ima iskustva neka prenese,unapred hvala.

stekan
20.11.2009, 16:11
Austrija nije skuplja od Francuske.

Ali FR su na snazi akcije van špica sezone čega u AT nema. Zašto? Između ostalog, zbog različitog pristupa u izgradnji smještajnih kapaciteta. U AT su hoteli, kuće i kućice, a u FR su pored staze stambeni blokovi sa soliterima i hiljadama apartmana. Kad su već tu, metodom "daj šta daš" ili "da ne zvrlji prazno" se mogu prodavati paketi smještaj+pass za sitne pare. I hvala im na tome!

Austrijanci to sebi ne mogu priuštiti, ali se u Austriji može pronaći apartman za četiri osobe za 50 eura tokom čitave sezone. Nisam siguran da je to izvodivo u Francuskoj. Pa ni na našim planinama.

barrcode
21.11.2009, 09:35
austrija ne da nije skuplja, nego je i jeftinija od francuske. i smeštaj i van pansionska usluga.
jedino što se ovde smeštaj u fra poistovećuje sa onim odvratnim šupama za pigmeje, koje u niskim sezonama znaju da budu džabe.
U Sankt Antonu može da se nađe B&B koji košta početkom marta ~30eura dnevno. U Ischgl-u može da se skija i za manje!
Em komfornije, em lepše! (jedina mana što je skijaš osuđen da ujutru i uveče vata skibus)

stekan
21.11.2009, 11:44
Pretpostavljam da B&B predstavlja "bed & breakfast". Za četvoro je to već 120€. Ima u Austriji apartmana na skijalištu i ispod 10€ po glavi.

boris
21.11.2009, 14:27
Ischgl,smeštaj na stazi,apartman sa ski pasom,335 e po osobi(decembar naravno:)).
A skijalište u vrhu evropske ponude.:ok:

barrcode
21.11.2009, 15:51
u vrhu jeste, ali može da se prođe i dosta jeftinije.

CrazyKong
23.11.2009, 15:14
Još jedan prilog temi, vanpansionske cene, mislim na klopu i piće u objektima na stazi je značajno jeftinije u AT...bar pordeći ono gde sam ja skijao...

sonesone
23.11.2009, 15:21
stekan svaka ti cast gde si nasao to za 50e...to nema ni u banjama u srbiji... a ovo ostalo sto ste pisali je skupje od fra u proseku 100e-150e...toliko ce mi trebati za trosak u fra i opet je bolje da idem tamo,a smestaj je meni bio ok, cisto,na samoj stazi...

sonesone
23.11.2009, 15:24
30e dnevno+prevoz 70-80e+ ski pas 120-130e= vise od 400e

stekan
23.11.2009, 16:12
stekan svaka ti cast gde si nasao to za 50e...to nema ni u banjama u srbiji...

Evo primjer: http://www.tiscover.com/at/portal/accommodation/5,en,SCH1/objectId,ACC645030at,season,at2,selectedEntry,home/home.html
Lokaciju uz stazu pogledaj na srednjoj fotografiji u četvrtom redu, a cijene imaš lijevo pod "Rooms & Prices". Potrošnja struje (grijanje) se plaća dodatno, ali to je max. 10-tak eura dnevno.
Sebi sam pronašao za 39 eura sa grijanjem i bazenom, ali taj link čuvam za sebe.

shoo_
23.11.2009, 16:45
Evo ski manijaci organizuju skijanje u Nassfeldu po povoljnoj ceni. Nadam se da ce i drugi poceti ako ne od ove, od sledece sezone organizovati ovakva povoljna skijanja i u Austriji pored Francuske. Jer verovatno moze i tamo da se prodje povoljno.

Da i mi koji smo bili samo u Fr vidimo kako je i u drugim zapadnim zemljama. Sta imaju jedni sto nemaju drugi. :)