PDA

Pogledati punu verziju : koje rekreativne pancerice!? HEEELp



2d2f
08.12.2005, 20:18
bio sam danas na sajmu imam budzet od oko 16 000din i ne znam za shta da se odlucim .. skijam 2 sezone solidno, nisam ekstra skijash ..
gledao sam neke lange modele i deluju mi kvalitetno, ali nisam probao.
probao sam nordica bxr, ok je ali ne znam koji im je FI..
visina 185cm masa 92kg .. solidna fizicka sprema

ajde dajte savet, treba sutra da idem da pazarim.. koji model koji proizvodjac pa da probam

ISIA_extreme_carver
08.12.2005, 21:48
Samo prvo jedno pitanje, koliko je kod vas 100€ u dinarima?

Pošto maš dosta kila preporučam ti pance FI između 80-100, makar neki proizvođači različito definiraju Flex indexs kao npr Atomic koji ima skalu od 1-10, gdje su 10 najtvrđe.
Ali prvo reci kakve skije imas, ako imas tvrde skije nemožeš onda uzeti mekane pancerice, tako ima nekih stvari koje pri odabiru moraš znati!
Technica i Head natjecateljske modele uglavnom boje u jarke narančaste boje, Salomon ima prepoznatljivu crvenu, Atomic bijelu, Rossignol zlatno-crnu, a Lange modru, Dalbello jarko crvenu itd. Tako Nordica ima flexeve od 50-150, Atomic od 3-10, ostali proizvođači većinom od 50-120 ili 130, tako da takve pance nemoj ni gledat!
Atomic, Technica i Salomon su se orijentirali prema skijašima sa širim stopalima i višim ristom, pa bi ljudi sa užim stopalima u takvim pancericama mogli imati previše slobode. Za takve skijaše, pak, preporučam modele poput Lange, Head ili Rossignola.
Nordica je nekako neutralna što se tiče veličine ili volumena stopala, ali je u klasi rekreativnih pancerica definitivni šampion udobnosti.
Ljudi često naprave grešku pa kupuju pancerice prema modelima koje vide u svjetskom kupu ili prema logici "skuplje je kvalitetnije". I to može biti tako, ali prave race pancerice nisu namijenjene cjelodnevnom nošenju, već za maksimum odziva skije kroz kraći period.
Teško ti je ovako napamet reci koju pancu da uzmeš, taj izbor ce biti jedino na tebi, ali kad ih isprobavaš uzmi za jedan par panci barem 20min da ti budu na nogama, da vidiš dali žuljaju itd.
A kojeg god proizvođača uzmeš, nečeš fulati!

2d2f
08.12.2005, 21:57
Samo prvo jedno pitanje, koliko je kod vas 100€ u dinarima?

Pošto maš dosta kila preporučam ti pance FI između 80-100, makar neki proizvođači različito definiraju Flex indexs kao npr Atomic koji ima skalu od 1-10, gdje su 10 najtvrđe.
Ali prvo reci kakve skije imas, ako imas tvrde skije nemožeš onda uzeti mekane pancerice, tako ima nekih stvari koje pri odabiru moraš znati!
Technica i Head natjecateljske modele uglavnom boje u jarke narančaste boje, Salomon ima prepoznatljivu crvenu, Atomic bijelu, Rossignol zlatno-crnu, a Lange modru, Dalbello jarko crvenu itd. Tako Nordica ima flexeve od 50-150, Atomic od 3-10, ostali proizvođači većinom od 50-120 ili 130, tako da takve pance nemoj ni gledat!
Atomic, Technica i Salomon su se orijentirali prema skijašima sa širim stopalima i višim ristom, pa bi ljudi sa užim stopalima u takvim pancericama mogli imati previše slobode. Za takve skijaše, pak, preporučam modele poput Lange, Head ili Rossignola.
Nordica je nekako neutralna što se tiče veličine ili volumena stopala, ali je u klasi rekreativnih pancerica definitivni šampion udobnosti.
Ljudi često naprave grešku pa kupuju pancerice prema modelima koje vide u svjetskom kupu ili prema logici "skuplje je kvalitetnije". I to može biti tako, ali prave race pancerice nisu namijenjene cjelodnevnom nošenju, već za maksimum odziva skije kroz kraći period.
Teško ti je ovako napamet reci koju pancu da uzmeš, taj izbor ce biti jedino na tebi, ali kad ih isprobavaš uzmi za jedan par panci barem 20min da ti budu na nogama, da vidiš dali žuljaju itd.
A kojeg god proizvođača uzmeš, nečeš fulati!
procitao sam ovaj tekst o pancericama na skijanje.hr , skije cu iznajmiti jer su mi ogranicene finansije... hocu da kupim kvalitetne cipele da vishe para odvojim za njih, a kasnije skije ... imam oko 200-250 evra max

pop67
08.12.2005, 21:57
Moja preporuka je da uzmes Nordicu,a iz iskustva ti kazem da bez obzira na izgled,flex index ili neku drugu tehnicku karakteristiku kako kaze ISIA,NE kupujes LANGE,njihov i rekreativni model je TVRD da te bole i prsti na rukama posle 5-6 sati skijanja!
Pozdrav,POP:dziveli:

2d2f
08.12.2005, 22:10
hvala ti pope za savet za Lange, onda necu ni da ih probam, a bash su fino izgledale danas..
ove Nordica BXR koshtaju 90-95 e .. to mi je povoljno
videcu josh ...

wlad
09.12.2005, 04:04
Dobre su ti savete dali = samo pazi da ne uzmes pretvrde / neudobne cipele. Racunaj da ces u njima biti po 6 sati dnevno na skijanju i da ce te razbiti ako su pretvrde i/ili neudobne!

Sto se udobnosti tice Nordica je najpoznatija da sam ja cuo ;), naravno, izbegavaj takmicarske modele ili sl. ;).

Prosle godine je dosta prijatelja (a i ja) uzimalo opremu, i dosta smo raznovrsno uzimali i niko se nije prevario (koliko se meni cini - barem se niko nije "hvalio" da se prevario) za cipele.

Ako imas problema generalno sa obucom (da te zuljaju) obrati paznju jos vise, slobodno stegni kopce nesto jace pri testiranju i nosi ih preko 10 minuta pa vidi kako ti noge reaguju :) :D.

VRAGODO
09.12.2005, 10:39
Slažem se sa Pop-om u pogledu Lange-a. Mislim da su za rekreativca predvrde i iz mog ličnog iskustva vrlo neudobne za cjelodnevno skijanje (čak i u slučaju kupovine rekreativne Lange cipele). Jedne koje sam prije par godina kupio nikada nijesam uspio "razgaziti" tako da sam ih iste sezone morao zamijeniti.

CrazyKong
12.12.2005, 09:13
"Pretvrdo" je relativna stvar :dontknow: ....kako za cipele, tako i za skije
Zavisi koliki su gabariti doticne osobe jer nije isto 60 kg i 100 kg za neki tamo flex 80....
Druga stvar je zavisi kako cove skija i sta hoce da radi na snegu....:ski:

Meni, npr, nikad nisu smetale tvrde cipele pa cak i kada ih nosim celi dan, iako posle noge otpadaju popodne....valjda tako treba :D.
Neko lepo rece cipele i skije treba da budu u skladu po tvrdoci, a najbolje bi bilo kada bi covek imao prilike da isproba par kombinacija na snegu, mislim da bi vrlo brzo shvatio sta mu najvise odgovara. Samo, na brdovitom balkanu je to i dalje san, da probas opremu pre kupovine, cak sumnjam da i medju stvarima koje se iznajmljuju moze da se nadje nesto kvalitetno...:glavaozid

Misko
12.12.2005, 14:45
Samo da dodam, da je meka pancerica u kombinaciji sa extra skijom, jako losa varijanta, ajd dobra pancerica i rekreativna skija jos i nekako.

stiv-su
17.12.2005, 22:16
Samo da vam kazem ukoliko imate metro karticu (ili znate nekoga ko ima),u segedinu u metrou sam danas uzeo nordica gts 6 za 110 evra .inace su mnogo vise ali se isplati uzeti jos nesto za 200 evra i uraditi povracaj pdv

plageton
19.12.2005, 14:05
Samo da vam kazem ukoliko imate metro karticu (ili znate nekoga ko ima),u segedinu u metrou sam danas uzeo nordica gts 6 za 110 evra .inace su mnogo vise ali se isplati uzeti jos nesto za 200 evra i uraditi povracaj pdv

Prosle godine na Expo-zimu platio 130 E

Zoki
19.12.2005, 14:48
Zamolio bih manijake za jedan savet. Sestra (176cm, 59kg) ima skije Salomon Crossmax 7 i planira da kupi nove pancerice, koji je vaš predlog i šta mislite o Nordici Easy Move 12W (flex 55). Unapred hvala

ISIA_extreme_carver
19.12.2005, 16:14
Panca je dobra, udobna, kvalitetna, ali ako sestra skija malo bolje, agresivnije onda mislim da nece biti zadovoljna.

Misko
19.12.2005, 16:22
Pogotovo sto corssmax 7 uopste nije losa daska za nekog ko ima 59kg.

pop67
19.12.2005, 17:25
Zamolio bih manijake za jedan savet. Sestra (176cm, 59kg) ima skije Salomon Crossmax 7 i planira da kupi nove pancerice, koji je vaš predlog i šta mislite o Nordici Easy Move 12W (flex 55). Unapred hvala
Kupuj te cipele su FENOMENALNE za zene bez obzira sto je Crossmax 07u pitanju,a gde si ih nasao!

Zoki
19.12.2005, 19:10
Na Banovom brdu, u Salto-M-u (Lješka 2 lok.3). Danas im je stigla nova isporuka. Uzgred, cena im je 14250 din.

pop67
19.12.2005, 19:45
Ta cena nije bas najpovoljnija ali cipela u tom flexu ce ispuniti sve zahteve osobe koja ih bude nosila,od udobnosti,elasticnosti do opterecenja u zavojima bez obzira na kilazu,prava zenska cipela!:dziveli: