PDA

Pogledati punu verziju : Carver Head iC200



boki04
07.12.2005, 18:40
Cao redovno vas citam i mislim da ste ok momci voleo bih da vas upoznam na Expo Zimu,molio bih vas za jedan savet?Dobio sam ponudu od jednog drugara iz Svajcarske za carvin skije u pitanje je Carver Head iC200 sa Tyrolia diagonal LD12 duzine 170cm i kako on kaze radiusom od 12.10m.Cena je oko 100e vredi li uzeti? Vozene su 2 zime u CHhttp://img3.ricardo.ch/2005/12/17/0/396875502.jpg

stekan
08.12.2005, 08:56
Head i.C200 je mnogo dobra skija za iskusne skijaše koji voze karving tehniku. Ako su skije i vezovi u dobrom stanju 100E je džaba.

ISIA_extreme_carver
08.12.2005, 13:14
Skija je odlična za nekoga tko jako dobro skija, ako misliš da super skijaš uzmi ju jer je stvarno đžabe, ali ako ne skijaš baš dobro, e onda mislim da neces biti toliko zadovoljan skijom!

Misko
08.12.2005, 13:35
Ja se ne razumem bas toliko, ali ovih dana intezivno ucim o svemu vezanim za skijanje :ski: , ako je stanje skija dobro, cak i da ne znas da skijas uzmi ih ako ih imas za onu cenu koju si napisao.

CrazyKong
08.12.2005, 13:40
Boki, evo ako ti ne uzimas ja bi uzeo :D

Hurmiza
08.12.2005, 14:12
Hocu ja ako ti neces

ISIA_extreme_carver
08.12.2005, 14:36
Ja se ne razumem bas toliko, ali ovih dana intezivno ucim o svemu vezanim za skijanje :ski: , ako je stanje skija dobro, cak i da ne znas da skijas uzmi ih ako ih imas za onu cenu koju si napisao.

Šta da ih uzme pa da ih dalje proda po vecoj cijeni, si na to mislio???:D
To su skije u klasi odmah ispod natjecateljskih.
Ovakve su skije teške tako da će ih nepripremljeni skijaš teško kontrolirati i lako se dogodi neka ozljeda.Ova klasa skije uglavnom od skijaša zahtijeva dobru fizičku pripremljenost, skije puno manje opraštaju pogreške pri vožnji, i očekuje da skijaš vozi skiju u smjeru u kojem je naumio snagom svojih mišića i tehnikom.
Sad je pitanje ako čovjek ne skija odlično, dali se želi mučiti sa takvim skijama dok ih ne nauči kontrolirati ili ipak od skijanja traži uživanje na snjegu i skiju koju može lagano kontolirati, da ne govorim da uz takve skije mora imati i odličnu kondiciju!:ski:

stekan
08.12.2005, 15:28
Sad je pitanje ako čovjek ne skija odlično, dali se želi mučiti sa takvim skijama dok ih ne nauči kontrolirati ili ipak od skijanja traži uživanje na snjegu i skiju koju može lagano kontolirati, da ne govorim da uz takve skije mora imati i odličnu kondiciju! Slažem se sa Ekstremnim karverom. Boki, pitaj drugara iz Švice može li ti zbaviti Head i.C160. To je san snova skija za rekreativca.

boki04
08.12.2005, 15:35
Pitacu drugara za skije ali nista ne mogu da obecam da ce ih naci

stekan
08.12.2005, 16:45
Upozorenje:

Za ovu sezonu Head je promijenio oznake na svojim modelima. Ako npr. naletite na novu skiju sa oznakom Head C200, znajte da ta skija nema nikakve veze sa i.C200. Nova C200 je u stvari prošlosezonski početnički model C100. Mnogi će kupiti C200 misleći da kupuju kvalitetnu skiju :glavaozid .

Tako su "i.C160" i "i.C180" preimenovani u "C260i" i "C280i". Distributeri Head-a će reći da ovo nije tačno i da su to u stvari novi poboljšani modeli sa novom Liquidmetal tehnologijom koja svu snagu uloženu u skiju vraća nazad (šta god to značilo). Slična priča kao i sa Intelligence tehnologijom koja navodno elektronikom stabilizuje skiju (to vam je ono slovo "i" u oznaci modela). Da li ove dvije tehnologije stvarno funkcionišu ili su reklamni trik, to niko ne može utvrditi, ali je činjenica da su skije super :ok: .

Uvijek me nervira kad mi u prodavnici krenu pričati o ugrađenim tehnologijama. Npr. ako niste znali, Atomic-ov Aerospeed smanjuje turbulenciju vazduha oko skije pri velikim brzinama :eek:. Super glupost za super skije. Svaka firma ima svoje "bisere".

ISIA_extreme_carver
08.12.2005, 17:36
Da malo glupo, ali svaki skijaš koji ima imalo znanja o skijama i skijanju, znat ce kakva je skija čim ju primi u ruke, razlike su velike između početnickih skija i nekih skoro natjecateljskih, naravno na mislim samo na cijenu.

wlad
08.12.2005, 18:08
Pa ja imam srednje znanja o skijanju i skijama i necu _mnogo_ razlikovati skije dok ih drzim u rukama. Prepoznacu pocetnicke od takmicarskih, ali daleko od toga da cu prepoznati neke finese :).

Pre cu pogledati neke testove i specifikacije na netu nego se uzdati da cu ih u rukama razlikovati ;).

Naravno, podrazumevam da pre gledanja skija nisam upoznat sa njima.

pop67
08.12.2005, 21:45
Šta da ih uzme pa da ih dalje proda po vecoj cijeni, si na to mislio???:D
To su skije u klasi odmah ispod natjecateljskih.
Ovakve su skije teške tako da će ih nepripremljeni skijaš teško kontrolirati i lako se dogodi neka ozljeda.Ova klasa skije uglavnom od skijaša zahtijeva dobru fizičku pripremljenost, skije puno manje opraštaju pogreške pri vožnji, i očekuje da skijaš vozi skiju u smjeru u kojem je naumio snagom svojih mišića i tehnikom.
Sad je pitanje ako čovjek ne skija odlično, dali se želi mučiti sa takvim skijama dok ih ne nauči kontrolirati ili ipak od skijanja traži uživanje na snjegu i skiju koju može lagano kontolirati, da ne govorim da uz takve skije mora imati i odličnu kondiciju!:ski:
Slazem se sa tobom,ovaj HEAD ne trpi greske i moze biti jako nezgodan ako se u pravom trenutku ne spusti teziste i pritisne sredina skije,mislim da moze vise da steti svakome ko nije dobar skijas.Pozdrav,POP:dziveli: