PDA

Pogledati punu verziju : 02-11-09 Webcam Val Frejus; Nevjerovatno.



Sapa
03.11.2009, 00:14
Gledam ovaj webcam, Ovo je inace prvo alpsko skijaliste koje sam posjetio prije ravno 10 godina. Momentalno cini se snjega ima tanko, manje nego na Jahorini, ali zato zivotinjski svjet iznenadjuje svojim prisustvom.
Obratit paznju na pojavu, u lijevom dijelu slike. Medjed glavom i brkovlima. Kolko znam u francuskom djelu Alpa medvjeda nema, ali ih ima nesto u Italiji. Evo ovaj brutalni lik izleda koristi blagodeti Shengena.

3298

Ova kamera se inace nalazi na platou na nekih 2000m, tu kao sto se i vidi prestaje zona shume; Italija je negdje gore u magli iza ove medjustanice

Neško_CG
03.11.2009, 08:34
:hair::hair::awm2:

stekan
03.11.2009, 08:53
Pretpostavljam da gondola nije radila čim se medo penje pješke.

milos_pg_91
03.11.2009, 11:09
Ha, jel realno da medo ladno seta skijalistem? :sm021: Sta, u toku sezone, naoruzano objezbjedjenje cuva staze? :sm006: :)

Sapa
03.11.2009, 12:48
Ma mico medvjeda u francuskom djelu alpi nisu vidjeli vec punih 100 godina.
Oficijelno it tamo nema (kao ni u svajcarskom, austriskom i njemackom dijelu); Prije par godina su u Juznom Tirolu u diviljinu pustili nekoliko medvjeda da pokusaju da ponovo ozive populaciju.
Medo sa nadmikom Bruno je presao u Austriju i nedeljama pravijo zijan u Alpima na granici sa Njemackom, nije se plasijo civilizacije, pogotove ne ljudi, prilazijo je kucama i stalama. Hajka hvatanja koja je trajala nedeljama nije urodila plodom pa su ga jadnog na kraju morali eliminisati.
E sad Juzni Tirol je prilicno daleko od Savojskih Alpi tako da ne znam sta bi ti rekao. Mislim da je sansa da u Alpima uopste sretnes jednog medu ravna glavnom dobitku na lutriji. Ako nije fotomontaza u pitanj, u sta sumnjam, onda je ovo senzacijalno kao da je snimljen UFO.

Pazi snimak je rano izjutra, na plato vjeorvatno niko i ne izlazi, sezona pocinje tek u decembru, tako da medi nije bilo frka da proseta i pregleda infrastrukturu. btw. lijevo od mjesta na slici gdje medo stoji je restoran, ako je radijo u ranu jesen onda mozda jos ima neki pun kontejner da se nesto uzina.