PDA

Pogledati punu verziju : kako sam organizovati skijanje u francuskoj?



sonesone
20.10.2009, 19:37
ako moze mala pomoc nama ne iskusnijim... sta je sve potrebno za vizu(ako bude potrebna)?nisam nikad preko neta zakazivao smestaj,uvek je to bilo ili telefonom ili preko organizacija ili agencija.nadjem smestaj,i sta onda? unapred hvala.

oggy
21.10.2009, 00:50
Kad rezervises, oni ti posalju upute za uplatu. Obicno se prvo trazi neki predujam (25%). Uplatis i trazis da ti posalju garantno pismo, kad ga dobijes, prikupis jos brdo nekih papira (tipa potvrda o zaposlenju, potvrda o odmoru, bla bla) i ides u ambasadu.

Koji tacno papiri i koji je postupak za njihovo predavanje varira od ambasade do ambasade, koliko sam cuo iskustva drugih, ona u Beogradu (koja te pretpostavljam interesuje) trazi da se zakaze neki termin itd.

CrazyKong
21.10.2009, 09:24
Oggy je lepo opisao, rezervises telefonom/mailom, uplatis depozit da potvrdis rezervaciju, oni ti posalju potvrdu rezervacije ako treba za vizu, uplatis ostatak sume ili platis na licinom mestu, i to je to....:smoke:
Banke cesto znaju da zezaju kod deviznih uplata, traze fakturu ovaku onaku, ali na kraju prodje... :glavaozid
Viza je posebna prica, ali se nadam da nam nece trebati od sledece godine. :)

ogi86
21.10.2009, 13:20
E bas tako, a smestaj nadjes kakav hoces i gde god hoces u FR na
http://www.ski-france.com/ !!!

stekan
21.10.2009, 15:11
A Austrija i okolina su pokriveni sa: http://www.tiscover.com/

CrazyKong
21.10.2009, 16:35
Aj kad ste poceli sa linkovima www.bergfex.com :bootyshak

chaghaboo
12.09.2012, 11:10
Evo još jednog odličnog sajta: www.holiday-rentals.co.uk/

iki_xx
12.09.2012, 13:20
http://www.booking.com/ Moze odmah preko sajta, kreditnom karticom.

wlad
12.09.2012, 15:50
Za Francusku je ski-france.com najbolji (najbolja ponuda) - barem iz mog (skromnog) iskustva ;).

chaghaboo
12.09.2012, 15:57
I ja sam koristio ski-france ali evo pokušavajući da nađem neki smeštaj u L2A naletim na ovaj holiday-rentals sajt i oduševim se. Barem za L2A ima mnogo više ponuda i raznovrsnije su.

dzoninho
16.09.2012, 20:02
U svakom slucaju, ako nemate skipass za neku odredjenu regiju, mislim da su agencije tipa skibus i slicne, mnogo povoljnije. Cene skipassa mozete videti takodje na www.ski-france.com sajtu. Februar je za Francusku najskuplji zbog njihovih odmora i praznika zato vecina agencija vodi decembar, januar i mart. Ja sam razmisljao isto da idem u sopstvenoj reziji ali kada se sve stavi na papir, uz putarine, tunel smestaj, skipass, nikako nisam uspevao da izadjem ni blizu onoga sto nude neke agencije.

chaghaboo
17.09.2012, 09:28
Udruženja ljubitelja skijanja su definitivno najjeftinija, ali problem je kada nemaju ništa u ponudi za period koji ti odgovara. Ove godine nijedno udruženje ne vodi na novogodišnje skijanje, a meni se baš ide tada, tako da sam osuđen da sam sebi organizujem sve. Evo kako to otprilike izgleda konkretno za L2A, ako nekoga zanima.

Cene smeštaja u Fr su u decembru i prve dve nedelje posle NG ubedljivo najjeftinije, dok je period oko NG čak i do dva puta skuplji. Tako (kao primer ću uzeti najam studija/apartmana za 4 osobe uključujući boravišnu taksu) će vam u terminu NG za smeštaj trebati od 550-750€, dok pre i posle toga taj isti smeštaj košta između 200 i 400€, a u zavisnosti od toga kakav smeštaj želite. Čisto da imate ideju o kakvom smeštaju se radi, studio ili apartman za 4 osobe od tih 550, odnosno 200€ je ekvivalent onome što dobijate kada idete preko udruženja.

Putarine u oba smera izađu oko 170€, a gorivo zavisi od potrošnje vašeg četvorotočkaša. Od Bg do L2A i nazad ima oko 2650km. Konkretno u mom slučaju to znači da će mi za gorivo trebati nekih 330€, a što znači da će prevoz do tamo i nazad za 4 osobe izaći 500€.

Tu još treba dodati skipas koji je 211€ i 11€ za putno osiguranje sa doplatom za skijaško. Naravno osiguranje nije obavezno pa ko neće ne mora da ga kupi.

Suma sumarum po osobi za NG to izađe oko 510€, odnosno oko 420€ u periodu pre i posle NG, računajući i osiguranje. Uzeo sam srednje vrednosti smeštaja, 300€ za jeftiniji i 650€ za skuplji period. U mom slučaju kada i idemo preko udruženja opet koristimo svoj prevoz tako da razlika u ceni nije značajna.

Zarad poređenja u jeftinijem terminu ista ta varijanta preko nekog udruženja bi me koštala oko 380€, naravno po osobi, odnosno nekih 40€ jeftinije. Pri tome sam računao da i preko udruženja doplatim da četvoro spava u petokrevetnom studiju i da idem svojim kolima. Ako bih koristio njihov prevoz razlika bi se popela na nekih 100€.

dzoninho
17.09.2012, 22:40
Upravo to, ako ti odgovara neki termin preko udruzenja, mnogo se vise isplati... Ja konkretno ove godine idem u Val Thorens od 7.12. do 21.12. i cena prevoz, smestaj, skipass mi je 450 evra. 12 dana skipass, 13 nocenja. Tako da je to meni jako povoljno, samo se nadam da ce biti snega u tom periodu dovoljno...

cubismo
01.10.2012, 00:30
Upravo to, ako ti odgovara neki termin preko udruzenja, mnogo se vise isplati... Ja konkretno ove godine idem u Val Thorens od 7.12. do 21.12. i cena prevoz, smestaj, skipass mi je 450 evra. 12 dana skipass, 13 nocenja. Tako da je to meni jako povoljno, samo se nadam da ce biti snega u tom periodu dovoljno...

Preko koje agencije ides, ovo je stvarno povoljno. Pozz

Grazer
01.10.2012, 08:48
Ja redovno idem preko udruzenja na skijanje ali svojim prevozom. 4 nas je a u busevima je havarija i prevelika guzva+ja s svoja 2 metra je prevelik napor da se vozim 24 casa. Platimo nas 4 prosecno 100eur vise za prevoz ali zato stignemo za 12-13 sati, odmorni, neizgazeni, stali gde zelimo itd.

dzoninho
01.10.2012, 18:08
Idem preko druga koji je radio u JungleTribe i on je organizovao ovaj termin za ovu cenu. Jeste da je decembar ali dve nedelje skijanja, uf...

jelenko
10.11.2012, 17:19
Ja i drug tražimo povoljno udruzenje za skijanje ove sezone.

Možete li da preporučite neku?

Grazer
10.11.2012, 19:32
Skifun i skibus