PDA

Pogledati punu verziju : agencije



sonesone
19.10.2009, 16:25
kako proveriti agencije? da uplatim avans,da ne bude posle pojeo vuk magarca?nasao sam nesto na netu,sve deluje ok,ali nisam nikad cuo za njih,a jeftiniji su od drugih,poznatijih agencija...

stekan
19.10.2009, 18:56
Tražiti agenciju na Netu? Pa valjda su agencije za one koji ne znaju koristiti Net. Na Netu se traži smještaj direktno. Bez posrednika je jeftinije. Mnogo jeftinije.

sonesone
19.10.2009, 23:46
da,i onda trazis vizu sam,prevoz sam,a ako radis kao ja i nemas vremena da se cimas za sve to,mnogo je lakse preko agencije ili nekih organizovanih putovanja. a i mislim da ne bi ustedeo vise od 30-40e...

shoo_
20.10.2009, 02:00
Jednostavno napises ime agencije i ako neko ima iskustva sa tom agencijom napisace nesto...nadam se da je to ok, posto neki idu na zimovanja preko raznih turistickih agencija (a ne organizacija preko kojih sigurno ide 90% ljudi odavde) i da jednostavno mogu da se razmene iskustva sa agencijama.

stekan
20.10.2009, 08:15
da,i onda trazis vizu sam,prevoz sam,a ako radis kao ja i nemas vremena da se cimas za sve to,mnogo je lakse preko agencije ili nekih organizovanih putovanja. a i mislim da ne bi ustedeo vise od 30-40e...

Kao i sve u životu, uvijek postoje argumenti za i argumenti protiv nečega. Za januar sam rezervisao apartman u Austriji u objektu sa bazenom po cijeni 39 evra/dan za nas četvoro. Sa boravišnom taksom i završnim čišćenjem će to biti max. 45 evra dan. Nema agencije koja ima takvu ponudu.

barrcode
20.10.2009, 14:18
i ovo što se reklamira France Ski express (organizovan prevoz do FRA skijališta), ako to stvarno funkcioniše, nikakvu ali NIKAKVU potrebu za agencijom ne vidim.

sonesone
20.10.2009, 19:10
moja greska,nisam misli na agencije,nego na organizacije... a da bi dobio vizu moras da imas prijavljen smestaj i sta jos?

stekan
20.10.2009, 19:29
a da bi dobio vizu moras da imas prijavljen smestaj i sta jos?

Za vizu ti treba (bar ovdje u BiH):
- rezervacija smještaja (pismo od onog ko ti daje smještaj)
- kopija radne knjižice
- kopija M2 obrasca
- potvrda iz banke da imaš šta da trošiš
- potvrda iz firme da si zaposlen
- putno osiguranje

oggy
21.10.2009, 00:50
@barrcode: ko/sta je France Ski Express?

wlad
21.10.2009, 03:06
Da se ja ubacim ;), ne pratiš vesti sa sajta skijanje.rs, imaš na prvoj strani :D.

A skraćeni odgovor http://www.france-ski-express.rs/

oggy
21.10.2009, 12:21
:D hebiga, iskvario sam se otkad je ovaj narod izmislio RSS...

wetmila
24.10.2009, 21:28
samo direktno, tako mozete da nadjete ono sto vam najvise odgovara, polozaj, vrsta i cena smestaja. Placate preko racuna u banci prema uputstvu (broj, ime i adresa vlasnika racuna) koje vam da vlasnik smestaja. Posle uplate dobijate kopiju SWIFT-a, a posle zamolite vlasnika da vam po prispecu uplate posalje vaucer sa imenima putnika, njihovim JMBG (id) brojevima i brojem pasosa.Sa tim i ostalim dokumentima trazite vizu. Nadam se od 1.1. da nam nece biti potrebna, ali ja cu verovatno da zakazem razgovor u ambasadi, jer putujem 8.1.