PDA

Pogledati punu verziju : bansko, a u njemu kindergarden?



tomba na kvadrat
19.10.2009, 12:58
već sam se bio odlučio na gerlitzen jer mi tamo sve potaman.
ski škola za djete od 3.5godine, brzo se stiže autom, smještaj 300m od početka žičara i kindergardena(hvala stekane),....
cjena: ski pass 166 x 2 =332
smještaj 7 noći =420
ski škola za djete 6dana =150
sopstveni prevoz oko =100
UKUPNO = 1000E

Odjednom mi neki mogući saputnici upadnu sa pričom o banskom.
i opet zbog djeteta mi ne odgovara neka varijanta da iz sobe sjedam u mini bus do gondole pa njom do staze.
dali ima neki pristojan smještaj blizu početka žičara i neophodne ski škole za djecu(3.5god)?
znam da bi takav aranžman bio oko 700e,o restoranima da i ne govorim, ali ipak ovo gore zbog klinca mi je presudno
sama skijališta mi nisu toliko bitna. čuo sam da ima plavih i crvenih staza na oba skijališta(naravno) da su sređeni, da se na čeka dugo na žičaru,..

tomba na kvadrat
19.10.2009, 13:11
a borovec?
kažu ,hotel olimp, rila i neki na s (somokov, salmonokov,???) se nalaze blizu liftova i kindergardena ali da žičare čas rade čas ne bez razloga,itd, itd

shaolin_master
19.10.2009, 14:55
Basko naravno, imas dosta dobrih ponuda za ovu seznou, vec su izasle i cini mi se povoljnije nego prosle godine. U ponudi ima i hotele sa zabavistem, cuvanjem dece a da su pored zicare. U Banskom su novije zice i treba mnogo vise vetra da bi se gasile a staze imas za sve nivoe. Ako ubodes vreme kao ja prosle godine sa 6 dana sunca i jednim kada je padao sneg e to ce biti slag na tortu. E da prevoz do gondole i ne mora da bude problem u najgorem slucaju traje 10 min a uglavnom je ispod 5 miuta i jako dobro je organizovano. Imas i dobre ponude apartmana hotela, baci pogled i na to. Put je negde oko 550km, prosle smo isli basom a ove planiramo kolima. Ako imas jos neka pitanja slobono....

dejan
19.10.2009, 16:05
da li se gondola u banskom placa posebno ili je u ceni ski pass-a

volcom
19.10.2009, 19:08
u cenu skipass je bilo makar prosle sezone

tomba na kvadrat
20.10.2009, 09:34
Basko naravno, imas dosta dobrih ponuda za ovu seznou, vec su izasle i cini mi se povoljnije nego prosle godine. U ponudi ima i hotele sa zabavistem, cuvanjem dece a da su pored zicare. U Banskom su novije zice i treba mnogo vise vetra da bi se gasile a staze imas za sve nivoe. Ako ubodes vreme kao ja prosle godine sa 6 dana sunca i jednim kada je padao sneg e to ce biti slag na tortu. E da prevoz do gondole i ne mora da bude problem u najgorem slucaju traje 10 min a uglavnom je ispod 5 miuta i jako dobro je organizovano. Imas i dobre ponude apartmana hotela, baci pogled i na to. Put je negde oko 550km, prosle smo isli basom a ove planiramo kolima. Ako imas jos neka pitanja slobono....

a gdje je ta dobra ponuda?
ja sve što gledam je oko 350e polupansion po osobi sedam dana bez ski pass-a.(npr. hotel rila)
jel to dobra ponuda ?
nekako mi se ne čini da jeste.
smještaj u garlitzenu već popunjen.shit

plageton
20.10.2009, 11:55
Postojoi u Banskom i smestaj na samoj stazi, ali to je najskuplja varijanta - hotel Kempinski. Osim toga postoji jos jedan ili dva hotela na prihvatljivoj udaljenosti (to znaci da se može i peške, možda čak i u pancericama), ali sam pozaboravljao nazive. Potraži na netu.

shaolin_master
20.10.2009, 12:54
Tomba na kvadrat, poslao sam ti poruku na private :)

Max
21.10.2009, 12:14
Tomba^2, pogledaj deo foruma koji je posvecen iskljucivo Banskom i videces da ima sarenih iskustava i misljenja. Smatram da odnos placeno/dobijeno nije uporediv sa Alpima. Gotovo je sigurno da ces da cekas barem 30min na gondoli, a kada sam ja tamo bio (2007.) iskljucivali su najveci deo skijalista i na najslabijem povetarcu. Ipak je to Bugarska :dontknow:

shaolin_master
22.10.2009, 13:21
Sigurno da su Alpi bolji i daje je Bugarska, Bugarska ali je bolja od svih ponuda u okruzenju. Ja sam prosle godine prosao ok iako sam bio za vreme Svetskog kupa. Guzva na pocetnoj gondole je bila do pola sata cekanja, za to krivim Svetski kup jer su sve njima podredili kao i sto su neke staze zbog njih zatovrili. Iz mog iskustva nisam uspeo da uhvatim pravilo kada je guzva na pocetnoj gondole, bilo je guzve i rano ujutro i kasnije a i znalo je biti i bez guzve rano ujutro i kasnije. Iskljucivanja skijalista i liftova zbog vetra nije bilo. A vreme je bilo kao sto sam gore rekao odlicno.


Tomba pogledaj hotel Shato 4* bas je dobra cena ali mi je preniska i nesto sumnjiva. Spominjes gore Hotel Rila, zar to nije Borovec??? Javi sta si odlucio.

sleew
23.10.2009, 11:40
Da li je neko isao sa malom decom u Bansko? Kakva su iskustva? Zanima me da li ima staza na poput Karamana, kakvi su ski instruktori, gondola i odlazak - dolazak s decom...

tomba na kvadrat
23.10.2009, 12:38
hvala svima,
odoh ja ipak u austriju,
a ima i ski škola za djecu od 3 godine. u banskom samo od 7

kempinski
30.10.2009, 22:40
Ljudi,trazim par informacija....pre svega interesuje me da li je stvarno velika guzva na gondoli,a kao drugo planiram od 8-17.janura da budem tamo.Da li je u to vreme raspust i u Bugarskoj?
Bio bih zahvalan ako neko zna iz prve ruke