PDA

Pogledati punu verziju : bolovi u zglobovima posle skijanja



mladja22
13.10.2009, 16:51
imam jake bolove u zglobovima posle skijanja, lekari kazu sindrom preopterecenja tetiva, pa me zanima da li tu pomazu steznici i bandazeri kolena i koje mi preporucujete hvala

stekan
13.10.2009, 18:20
U zglobovima? U pancerici? Da nije do pancerica ili su možda ravni tabani?

dejan
13.10.2009, 20:27
verovatno ce pomoci ali kupi i lek arthro stop to je glukozamin sulfat i on pomaze regenerisanju hrskavica i tetiva. Uzima se 3x1 tableta tri meseca i onda se pravi pauza. Tablete su u slobodnoj prodaji bez recepta.

mladja22
13.10.2009, 20:49
ok hvala. zaboravio sam da napisem da se radi o zglobu kolena , oba .....

wetmila
14.10.2009, 21:47
Lagane vezbe stalno, a ozbiljnije pre skijanja kako bi ojacali misice. Najbolje je da se posavetujete sa fizijatrom koji je ujedno i sportski lekar.

wlad
14.10.2009, 23:00
wetmila je u pravu, bolje je da potražiš savet stručnjaka. Dobar savet fizioterapeuta i/ili ortopeda zlata vredi...

_Misha_
16.10.2009, 20:15
Jel imas mozda problem sa telesnom tezinom ?

sunCica
16.10.2009, 22:08
I ja imam sličan problem ali sa skočnim zglobovima (zbog krivih tabana), ali najbolje rešenje za to mi je Ben Gay mast (i to onaj jači crveni)!!! Bez dva Bena ne idem na planinu ...

garcia_kg
16.10.2009, 23:13
E pa ovako s obzirom da se pored skijanja bavim i rekreativnom trcanjem (polumaraton) povredu ili preciznije receno upalu sam imao prosle godine u desnom a trenutno je imam u levom kolenu. O toj "povredi" sam pricao sa mnogim momcima koji se bave extremnim sportovima (Ironman trkama) i koji su prisustvovali mnogim svetskim seminarima u vezi njihovog sporta a o pitanju povrede tetiva se takodje diskutovalo!!! Ukratko, zakljucak je da razni gelovi i masti mogu a i ne moraju pomoci, vise autosugestivno. A najbolji lek za jacanje tetiva je nastavak treniranja....E sada ne znam da li se pored predpostavljam rekreativnog skijanja bavis jos nekim sportom pa to primenis....pozz

sunCica
17.10.2009, 00:20
Autosugestivno ili ne meni to pomaže. Imala sam baš dosta problema sa zglobovima, izvrtala, uvrtala, tetive i to je moj način da se zalečim, dakle mislim da moraš da proneđeš svoj ...

mladja22
19.10.2009, 12:59
ja imam nekih 8 kilograma viska telesne tezine, i doktori mi rekli sindrom preopterecenja, i da da mazem fastum gel, i mirovanje 2 nedelje, ali kako da mirujem :-)) prosle zime sam imao 30 dana na snegu.... pa nije pomagao no fastum gel +analgetici oralni + razne druge masti

mladja22
19.10.2009, 13:01
za ovu godinu sam nabavio steznike za kolena ali, kao malo cvrsce....pa videcu pozz i hvala svima na savetima

trendo
19.10.2009, 17:33
ja imam nekih 8 kilograma viska telesne tezine, i doktori mi rekli sindrom preopterecenja, i da da mazem fastum gel, i mirovanje 2 nedelje, ali kako da mirujem :-)) prosle zime sam imao 30 dana na snegu.... pa nije pomagao no fastum gel +analgetici oralni + razne druge masti

Mislim da se ovde nalazi odgovor na tvoje prvo pitanje.
Skini te kilograme i naravno poradi na ucvrscenje muskulature kvadricepsa, koja u sustini treba da nosi teret a ne zglobovi.
Poz

flopo
15.11.2009, 23:46
najbolje je potraziti savet kod profesionalca,fizijatar,ortoped ili sportski lekar...Ako vec krecete da koristite maste ja predlazem VOLTAREN EMULGEL jer to je jedini preparat koji ima karakteristike i kao mast i kao gel.Da ne spominjem da je brand name i svetski No.1 topikalni preparak tod upale.