PDA

Pogledati punu verziju : Slovakia RULES!



bojan
03.12.2005, 11:45
http://www.tatry.sk

Sta reci? U odnosu na ovo sve ostalo je pljacka;

razgledajte dobro

:dziveli:

oddball
03.12.2005, 19:56
ma vazi.... :)
koji je odnos skk-eur???

bojan
03.12.2005, 20:23
ma vazi.... :)
koji je odnos skk-eur???


EMU EUR 1 37.798

pop67
03.12.2005, 23:49
Zamalo da se prevarim i otvorim temu skijanje u Slovackoj!

bojan
04.12.2005, 07:38
Zamalo da se prevarim i otvorim temu skijanje u Slovackoj!

sta ima veze, pravi manijaci čitaju sve postove :ski:

pop67
04.12.2005, 19:36
Ovde ce imati sta da procitaju i da se dive lepoti kako ti kazes za male pare,sve ostalo je pljacka!Pozdrav,POP

ski dude
06.12.2005, 19:41
sto je jes:ski:

bojan
07.12.2005, 12:36
sto je jes:ski:

Drago mi je sto si uspeo da postaviš reply;

Misko
07.12.2005, 13:47
Nesto razmisljam, vi koji idete u Slovacku ispadoste najpametniji. Sto bih placao skipass u banskom 140evra kad je u Livignu 130evra tu logike nema pa nema. Da ne govorim da je i smestraj tu negde malte ne ista cena, znaci jednio je put i viza jeftinije sto se tice Bugarske, a to se ne isplati mislim Livigno vs. Bansko.


E sad sto se tice slovacke, da li moze detaljan opis koliko zica i na kojim je to n.v.? Koliko vidim tamo ima vise skijalista ili se varam? Koje je najbolje?

Misko
07.12.2005, 14:00
E pogledah na netu: najbolje skijaliste je Tatranska Lomnica, ovo nekako deluje previse kao iz bajke kad se uporedi sta se dobije koliko se placa, parking je besplatan za sve koji idu kolima, najduza staza je 5km!!!, ima popusta od 15% na euro26 za skipass, mozda i na jos nesto (ja ga imam, inace nov da se izvadi je oko 500 din, i moze bilo ko a da ima 25 ili manje godina).

wlad
07.12.2005, 14:38
Mislim da nije bitno u kom si mestu, POP rece da su skijalista povezana ("na skijama") tako da ti dodje sve jedno u kom si mestu - posto je to jedno "veliko" skijaliste - po ugledu na alpske ski-centre.

Sanse da odes i da se zeznes su 0.1% ;).

yt7sif
07.12.2005, 15:39
ja sam se zezno davne 1992! nije bilo snega!!!!! (u visokim tatrama) ali je druga tura bila dobra sledece godine pa smo nadoknadili i proslu i otisli malo(dve nedelje) u zakopane. to je pravo mesto!

ski dude
07.12.2005, 17:05
Drago mi je sto si uspeo da postaviš reply;

hvala na pomoci:ok:

Misko
08.12.2005, 15:51
jos jedan odlican link (by CrazyKong):

http://www.jasna.sk/

Misko
09.12.2005, 18:08
jedno pitanje koja agencija u SCG nudi aranzmane za Slovacku, nesto sam lutao google-om i nista ne iskopah.

oddball
09.12.2005, 22:33
mislim da ima neka novosadska ili zrenjaninska agencija da radi slovacku

Bata Bane
09.12.2005, 22:55
Regeljac turs iz Novog Sada radi Slovacku, imas topic na manijacima o tome

boki04
16.12.2005, 00:48
http://www.holidayinfo.sk/gb-en/lifts/
http://www.ski.sk
evo par korisnih linkova sto se tice skijanja u slovackoj

pop67
16.12.2005, 13:24
jedno pitanje koja agencija u SCG nudi aranzmane za Slovacku, nesto sam lutao google-om i nista ne iskopah.
Telefon agencije koja radi Slovacku,agencija Azzuro E mail azzuro@sezampro.yu a tel je 021 472 24 12 zena se zove Hilda i sve sto je potrebno da kazete da vas je uputio POP iz MANIJAKA,pa ce vam napraviti i popust na neke stvari koje su ukljucene u boravak u Slovackoj!Pozdrav,POP:dziveli:

ski dude
16.12.2005, 14:14
ja sam naucio da skijam u slovackoj :D i stvrno je do jaja:yay:

dacha
18.12.2005, 22:16
Nije mi jasno ko se to odusevio Visokim tatrima!?

Nisam bio bas na mnogo skijalista po Evropi ali Borovec, Jahorina, Kopaonik... ne mogu da se porede.

U tatranskoj lomnici imate JEDNU stazu, koja je dugacka i u gornjem delu je crna i taj deo je perfektan. Onda se nastavlja u crvenu, koja ja uska i puna kamenja i nakraju imate plavu.
Zamislite da skijate po jednoj stazi svaki dan!?

Staze na visokim tatrima NISU povezane, tako da mozete da skijate na drugoj strani samo ako odete kolima ili taksijem.Tako da se i troskovi povecavaju.

Jedino dobro pomena je skijaliste u "skalnate pleso" (ako se dobro secam) tamo je skakaonica i ima jedna do dve dobre staze (koje su i jedine).

Naravno ne postoji jedinstveni ski-pas pa morate svaki dan da ga kupujete...

Sve u svemu, ocena 2-

chera
18.12.2005, 23:43
Kada si bio? Mozda se nesto u medjuvremenu promenilo.

Misko
19.12.2005, 00:46
Pa nemam pojma meni po slikama i prici najbolje zvuci Jasna, mislim skijaliste Jasna :D , jel bio neko tamo?

chera
19.12.2005, 00:51
Ja sam se raspitivao u onoj agenciji sto je rekao Pop, rade samo Visoke Tatre, Niske mislim da ne radi niti jedna nasa agencija.Na Visokim je kao stalno sunce, i ta zena iz agencije kaze da su bolje.(mada ona ne skija)

dacha
19.12.2005, 01:21
Bio sam u februaru ove godine. Ljudi verujte mi, ni jedna jedina rec nije tacna sto pise u prospektu.
Na visokim tatrima je prosle godine bilo veliko nevreme i unistilo je 50% sume i kuca, zato su spustili cene.

Nocni zivot ne postoji. Posle 22h nema zive duse na ulici.

Kada budem imao vremena postavicu vam par slika te crne staze koja je stvarno lepa, ali da li vredi samo zbog toga ici do Slovacke!?

Oni u agenciji nisu videli Slovacku. Tako je i nas nalozila zena iz agencije kako je sve bajno i sjajno...

U svakom slucaju ko krene, zelim mu lep provod ali obavezno posle da iznese svoje utiske...

Srecno!

ski dude
19.12.2005, 15:30
ja sam bio i meni je bilo super:yay:

CrazyKong
19.12.2005, 16:28
Ovo sto dacha prica je stanje od pre 15 god. kada sam zadni put bio tamo.
Tada je to bilo manje vise prihvatljivo, pogotovu u pogledu troskova :)
Da li se nesto u medjuvremenu promenilo (osim cena) ne znam :dontknow:

ski dude
22.12.2005, 16:46
slovacka je pojam za kopaonik:)

pop67
22.12.2005, 23:56
@ski dude
Pa i nije da je preskup. Mozda ne nudi dovoljno za te pare, ali ruku na srce i nije toliko skup u odosu na ostale centre.
Sta vise jedino je u Slovackoj jeftiniji, ali kako kazu to nije ni bluzi Kopaoniku po kvalitetu skijanja!

A i treba otplatiti nove zice, nije to malo para.
Brate kako nije preskup,pa za broj staza koje rade cena je :couto: ,a u Slovackoj ti za ogromnih 65E nude sitnih 217 km staza,stvarno je za poredjenje,a Kopaonik je elitni zimski centar u nas,pa onda cemo ga uporedjivati sa elitnim ski centrima sirom Evrope,ali ipak je bolje da to ne cinimo rezultat ce biti malo je reci jadan i bedan!Ljudi budite objektivni Kop je ubedljivo na poslednjem mestu i to udaljen od pretposlednjeg za 10 mesta!:glavaozid

adwarf
23.12.2005, 00:32
Veciti derbi skijanja:
kopaonik vs. ostali ski centri

Nema smisla raspravljati!

Nego cisto ovo za Slovacku, da se razumemo nisam bio tamo od svoje 4. godine, ali evo sta je dacha napisao na jednom topicu :


Nije mi jasno ko se to odusevio Visokim tatrima!?

Nisam bio bas na mnogo skijalista po Evropi ali Borovec, Jahorina, Kopaonik... ne mogu da se porede.

U tatranskoj lomnici imate JEDNU stazu, koja je dugacka i u gornjem delu je crna i taj deo je perfektan. Onda se nastavlja u crvenu, koja ja uska i puna kamenja i nakraju imate plavu.
Zamislite da skijate po jednoj stazi svaki dan!?

Staze na visokim tatrima NISU povezane, tako da mozete da skijate na drugoj strani samo ako odete kolima ili taksijem.Tako da se i troskovi povecavaju.

Jedino dobro pomena je skijaliste u "skalnate pleso" (ako se dobro secam) tamo je skakaonica i ima jedna do dve dobre staze (koje su i jedine).

Naravno ne postoji jedinstveni ski-pas pa morate svaki dan da ga kupujete...

Sve u svemu, ocena 2-


Bio sam u februaru ove godine. Ljudi verujte mi, ni jedna jedina rec nije tacna sto pise u prospektu.
Na visokim tatrima je prosle godine bilo veliko nevreme i unistilo je 50% sume i kuca, zato su spustili cene.

Nocni zivot ne postoji. Posle 22h nema zive duse na ulici.

Kada budem imao vremena postavicu vam par slika te crne staze koja je stvarno lepa, ali da li vredi samo zbog toga ici do Slovacke!?

Oni u agenciji nisu videli Slovacku. Tako je i nas nalozila zena iz agencije kako je sve bajno i sjajno...

admin
23.12.2005, 01:17
Jedino vredno skijaliste u Slovackoj: JASNA
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Slovacka/Slk_slike/Jasna_map_m.jpg (http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Slovacka/Slk_slike/Jasna_map.jpg) Raspolaže sa 17 žičara i to 1-gondola, 5-sedežnica i 11-liftova. Kapacitet svih žičara je 10.710 skijaša na sat. Skijalište na visinama od 950 - 2.005 m/nv. Ski staza ima 13, ukupne dužine 40 Km. Postoje 3 staze za nordijsko trčanje, dužine 5, 10 i 15 Km.
Sestodnevni ski passa 3.640 Sk posle 07.01.2006.
<---- Klikni za veću sliku

Link: www.chopok-jasna.sk (http://www.chopok-jasna.sk/) www.skijasna.sk (http://www.skijasna.sk/)
Utisci sa puta po Visokim i Niskim tatrama:
http://www.pdpobeda.org.yu/izvest/visokeinisketatre.htm (http://www.pdpobeda.org.yu/izvest/visokeinisketatre.htm)

Misko
23.12.2005, 12:38
Brate kako nije preskup,pa za broj staza koje rade cena je :couto: ,a u Slovackoj ti za ogromnih 65E nude sitnih 217 km staza,stvarno je za poredjenje,a Kopaonik je elitni zimski centar u nas,pa onda cemo ga uporedjivati sa elitnim ski centrima sirom Evrope,ali ipak je bolje da to ne cinimo rezultat ce biti malo je reci jadan i bedan!Ljudi budite objektivni Kop je ubedljivo na poslednjem mestu i to udaljen od pretposlednjeg za 10 mesta!:glavaozid

Pope mislim da gresis sto se tice staza i Slovacke toliko ima mozda sve zajedno cela Slovacka, nikako neki sistem koji mozes da lako da obidjes, bar ovako pise na net-u.

SRB_PI
28.01.2012, 15:25
http://www.jasna.sk/stredisko/mapy/sk/zima/
да ме јебете, ал ово уопште није мало...

http://www.jasna.sk/price-lists/skipasses/skipass-chopok/en/winter/

а није ни јефтино...

bojan
31.01.2012, 14:20
Stvari su se razvijale tokom ovih 7 godina naše "analize" Slovačke vs Kopaonik i slično. Ove zime sam hteo da prođem do Jasne oko nove godine, možda Donovaly ili Štrbske pleso u visokim Tatrama. Poprilično su skupi na sajtovima za bukiranje, Jasna pogotovo, koja je i nekako jedina uporediva sa Kopaonikom. Razlog zašto sam uopšte i gledao Slovačku je nešto više snega nego što je bilo kod nas desetak dana pre nove godine, pa i u Sloveniji, Koruškoj nije bilo bolje. Pola metra imale su Madona i Slovačka. Pokušao sam kontaktirati neke od smeštaja što su delovali razumno sa cenama ali bez rezultata. Na njihovim search enginima nema ponuđene Srbije da bi se npr dobio prefix +381 kod telefona i slično. Na tri zahteva nisam imao ni jedan odgovor, mail, ništa. Inače su dosta rasprodati, izgleda domaći, Mađari i Rusi popunili sve što treba da popune. Naše agencije h više ne nude, pa Slovačka čije je prvo valjano skijalište na samo 6-7 sati vožnje od Novog Sada ostaje zaboravljena

wlad
31.01.2012, 20:43
Ljudi iz Bratislave su mi rekli da niko ne skija u Slovačkoj, svi skijaju u Austriji zato što im je jeftinije i bolje. Sad, ako Slovaci neće da skijaju u Slovačkoj ne vidim zašto bi mi :dontknow: :sm021:

bojan
31.01.2012, 22:22
Bratislava je poprilično levo na mapi slovačke, zalepljena za austriju, standard stanovnika bratislave je viši nego ostatak slovačke i mađarske van budimpešte pa olako daju ocene kao i kod nas da je skijanje "jeftnije" u austriji nego u slovačkoj, nalik našoj iracionalnoj priči da je sve na svetu bolje i jeftinije o kopaonika. Jeftinije u proseku nije a bolje naravno jeste. Klijentela koja ide do Jasne, Donovalija Visokih Tatri definitivno postoji pošto su u udarnim terminima rasprodati i ne kukaju javno nide nudeći bog zna kakav discount. Popriličan broj turista ipak nisu alavi industrijalizovani karving skijaši koji ceo doživljaj mere kroz jednačinu pređenoKMnaskijama/(vremenskiInterval*cenaGrupnogSmeštajaBezHrane)

donthinktwice
01.02.2012, 10:23
Bio sam ja prosle zime na par dana na Jasni. Pocetkom februara ako se ne varam. Bilo je odlicno. Sva infrastruktura je nova, staze relativno dugacke, nema guzve. Pokriveni su 100% sa instalacijama za vestak, sto je bilo znacajno prosle zime. Cene sam pozaboravljao ali bilo je otprilike ovako: ski pas skup, smestaj jeftin, food&fun jeftini. Uzeli smo smestaj u Mikulasu sto je dobra varijanta...
@Wlad
tacno je da skija puno Slovaka u Austriji, ali isto tako puno Austijanaca i Poljaka skija u Slovackoj...