PDA

Pogledati punu verziju : Les Sybelles ili Isola 2000(sa Auron-om)



suba71
27.09.2009, 16:56
Ako je neko bio u ova dva ski centra,zeleo bih da mi kaze koji je bolji za skijanje od njih?Koje su prednosti i mane(ako ih ima)jednog i drugog?Kakve su cene hrane i pica u prodavnicama u tim mestima,da li nositi klopu iz Srbije?Koje je mesto od ova dva ``pitomije``sto se tice klime u istom vremenskom periodu?I na kraju,koliko se otprilike vremena busom putuje do ova dva ski centra?

SkiBus
28.09.2009, 18:05
Les Sybelles je jedno od najvećih francuskih skijališta 310+40km ski staza (do dodatnih 40 km prevozi lokalni bus i one nisu u sistemu).. Ono što posebno pogoduje jeste što je centar relativno skoro izgrađen i sve je poprilično novo. Realno je smeštaj kvalitetniji i bolji nego u drugim mestima i ski centrima gde organizujemo ture, a kao dodatni benefit je mogućnost korišćenja bazena i sauna. Samo skijalište obuhvata čak 6 turističkih mesta do kojih naravno možete doći na skijama. U našem paketu je ski pas koji pokriva celu skijašku oblast, pa je iz tog razloga je ovo ponuda sa najboiljim odnosom cene i kvaliteta (najjeftinija cena po km staze) ukoliko je kriterijum dužina ski staza.

Isola2000 i Auron su dosta manja skijališta, ali zajedno imaju impozantnih 220km staza. Jedini je problem sto mora da se cima pa da se putuje od Isole do Aurona nekih 45 minuta autobusom. E sad je prednost je to sto krecemo dovoljno rano, tako da se stiže već na prvu žicu, što je pitanje dal bi se tad izaslo na stazu kad bi se znalo da je odmah ispod hotela... Sa vrhova ski centara se vidi Sredozemno more, što je poseban užitak. Cena aranćmana je najpovoljna od cele ponude, a pruža se zaista puno. Mi smo prošle godine mimali malo i sreće sa vremenom i uslovima za skijanje, pa za 3 nedelje koliko smo ukupno bili tamo nismo uspeli da vidimo ni jedan oblak, a snega je bilo konstantno 3m. Mikroklimatski uslovi na južnim Alpima su takvi da je ima dosta sunca, a da su padavine kratne ali intezivne. Inace ovi ski centri važe za najosunčanije centre Evrope (ali sa vremenskim uslovima se realno nikad ne zna i ne bi trebalo kalkulisati sa time).

Staze u Les Sybellesu sa jedne strane i Isoli i Auronu sa druge strane zadovoljiće skijaše svih nivoa znanja (ima staza i za najzahtevnije skijaše i za krajnje početnike). Auron je poznat po dobrim offpiste terenima..

Vanpansionska cene su u na istom nivou, a cene u prodavnicama su u proseku na nivou srpskih prodavnica (ako ne i jeftinije).

Izbor je zaista težak, ali od nekle mora da se počne. Jedne godine probaj jednu, naredne drugu varijantu.. Da ne bi u potpunostio pribegli diplomatskom odgovoru, naše mišljenje je da ipak za nijansu vredi više otići u Les Sybeles..:sm021:

suba71
28.09.2009, 19:34
Zahvaljujem se Ski Busu na sazetom odgovoru,samo me jos interesuje koliko se otprilike sati putuje busom do ova 2 ski centra?

SkiBus
28.09.2009, 21:27
Pa otprilike je isto potrebno vremena za oba ski centra.. negde oko 20ak sati sa redovnim pauzama (dve od 45 minuta). Iz prakse se pokazalo da se u povratku stiže 2-3 sata ranije, nego u odlasku.

suba71
29.09.2009, 13:46
Hvala Ski Bus.Pozz.

100jan
18.10.2009, 14:16
Mala ispravka za SkiBus-a, u Isoli smo prosle sezone poslednji dan termina 14-21. marta imali bas te obilne padavine, za par sati napadalo je skoro metar snega, i bilo je pravo uzivanje za one koji su ostali do kraja, mada nas nije bilo puno
:dziveli:

Obzirom na to da je mojoj ekipi bilo prvo skijanje u Francuskoj, prezadovoljni smo i svima preporucujemo. Put do Aurona bio cimanje i zakljucili smo da nam se ne isplati cimaza busom posle prvog odlaska tamo. Ove godine cemo verovatno promeniti, jer kako jedan clan foruma rece "zasto ici u isto skijaliste 2 puta, kada ih francuska ima preko 2000". Treba to sve posetiti..
:yay:

Pitanje za SkiBus-a: Da li postoji sansa da bude neki 10-dnevni aranzman (10 dana skijanja :) ) u martu, ili je to konacna ovosezonska ponuda?

SkiBus
19.10.2009, 13:17
U prvu si za taj zadnji dan u Isoli. Tek tog 21-og dana našeg ukupnog boravka u Isoli smo imali priliku da vidimo kako izgledaju oblaci u ovom skijalištu. Doduše mi koji smo taj dan skijali u Auronu, smo imali svega 3 sata oblake i sneg, a onda se naprasno razvedrilo..

I naše mišljenje je takođe da treba da "šarate" svake godine po francuskim ski centrima. Vezati se za jedno mesto nije dobro rešenje, jer propuštate da vidite šta sve nude francuska skijališta. Mi ćemo se, pored već bogate ponude, svake godine truditi, makar u jednom terminu, da ubacimo nešto novo. Što se busa tiče, slažemo se da je cimanje kao i svako drugo putovanje te dužine, ali ste rasterećeni i ne mislite na uslove puta, putarine, ne držite koncentraciju.. Probajte automobil, pa se vidimo u busu ponovo naredne godine :)

Za desetodnevna skijanja ipak se nismo odlučili za narednu sezonu. No ako vec idete kolima možda možemo da vam završimo i desetodnevnu varijanu. Inače, za sve ski centre iz ponude, poslednji dan je ponudjena opcija onima koji to žele, da doplate skipas i da skijaju i taj sedmi dan. Polazak nazad je predviđen tek u večernjim satima. To je ona naša ideja sa maksimiziranjem skijanja i potpunim iskorišćenjem vemena boravka (u domaćim centrima: Kop, Jahorina, aranžmani su 7 dana subota-subota, ali sa punih 8 skijaških dana. Za Francusku ipak ne možemo da nudimo 8 dana skijanja, zbog dužine puta, kada je prvi dan nemoguće skijati). Ovo jedino ne važi za program Isola2000 & Auron, gde je zadnjeg dana predviđen celodnevni izlet u Nici (jer se pokazalo da sami ljudi to traže).

Pozz :sm018:

100jan
21.10.2009, 11:29
Nismo se dobro razumeli, tj. ja se nisam dobro 'odrazio'. Mislio sam na cimazu busom do Aurona, koja se zbog guzvi na putu pretvarala u skoro 2 sata voznje (u 1 pravcu) i gubljenja dragocenog skijaskog vremena :glavaozid

Tu uopste nisam mislio na voznju do FRA i nazad, koja iako je jedina mana cele rabote, bude na kraju zanemarljivo mala u odnosu na celokupan uzitak. Slazem se da je to dosta jednostavnija varijanta nego ici svojim kolima iz razloga koje si vec naveo, za Italiju bi jos i moglo, al vec za FRA..

:sm018:

SkiBus
31.10.2009, 00:38
U bre ala ga pretera.. Voznja traje max sat vremena u jednom pravcu. U drugoj nedelji marta kad je seo matori lisac za volan trebalo mu je 42 minuta do Aurona. Ostali ga nesto ufitilje, pa se putuje obicno oko sat vremena u jednom pravcu..

A i ne gubi se nista od skijaskog vremena, jer polaskom u 8h (hm, mada ako si ti putovao od 6.-13. polazak je bio u 8:30), obezbedjuje se da budemo na prvoj zici u Auronu, sto bi se mnogi inace tesko naterali da urade da im je staza nedaleko od tople postelje.. :) Naravno, povratak je tek po završenom radu ski centra.. Definitivno je pun skijaški dan!

A sad zapevajmo onu našu: Izooolaaaa, moj roodeeen kraaaj.. :dziveli: