PDA

Pogledati punu verziju : Les Menuires ili Val Thorens?



bratori
09.09.2009, 17:58
ako je neko upoznat sa ovim mestima bilo bi lepo da okaci neki info i poredjenje!

Hvala, pozdrav!

JoeBananna
09.09.2009, 18:28
Val Thorens - ZA: Nalazi se na vecoj nadmorskoj visini, u dom predelu imas dosta lepih staza, ukljucujuci i one na vecoj nadmorskoj visini gde uvek ima prirodnog snega. Gradjevine su nize (recimo do 3 sprata?, sto daje skladniji alpski izgled celom naselju

Val Thorens - PROTIV: ako planiras da skijas u sve tri doline, Val Thorens u jednom kraju, treba ti duze da stignes "od kuce" i da se vratis "kuci". Mesto je malo vise mondensko i cene smestaja su shodno tome srazmerno vece.

Les Menuires - Za: Cene smestaja su nesto nize, naselje je velikim delom apartmanskog tipa (zgradice koje su pune (pre)malih apartmana za 4-6 osoba), naselje se nalazi blize centru skijalista, pa lakse mozes da odes "levo" u Meribel i Courchevel i "desno" u Val Thorens.
Les Menuires - Protiv: U ekstremnim slucajevima nestasice snega moglo bi da se desi da je naselje bez snega sto malo kvari zimski ugodjaj. Staze su svakako pokrivene vestackim, to da te ne brine.

Izmedju ta dva opredeli se po sledecem principu: Ako nisi zahtevan skijas koji zeli da provoza sto vise stvari i malo si dubljeg dzepa, Val Thorens je za tebe. Ako si vise za neki dozivljaj nizeg budzeta, a vece kilometraze, onda Les Menuires.

Uzgred, ako svakako planiras da obilazis celo skijaliste, mislim da Meribel ima centralniju poziciju, a cene su slicne kao u Les Menuires. Za bilo koji deo da se odlucis, nece biti promasaj.

CrazyKong
10.09.2009, 15:29
Lepo poredjenje, ali bih dodao još par stvari...
Prednost LM je popodnevno skijanje po suncu do samog zatvaranja žica, a to je i mana u toplijem periodu
VT mnooogo bolji za tzv nocni zivot...jedino što to nosi sa sobom i buku, pijane engleze i holanđane, itd...

Nikola Milosavljevic
11.09.2009, 12:40
i LM je definitivno sa manje vetra

bratori
12.09.2009, 10:09
e hvala momci bas lep info ste mi dali...
Zanima me samo jel LM bas mrtav uvece? mislim kakvo je mesto, jel ima negde da se proseta, popije neko pivo? Ostale vanskijaske aktivnosti bazen, sauna?

Svi mi nesto pricaju da posle skijanja u LM mogu pravo na spavanje, nema nikakvih aktivnosti, dok u VT imaju i razna ski/board takmicenja, lepsi je grad i slicno...

i jel moze bez doplate za sve 3 doline ski pas da se ode iz LM do VT i obrnuto?

Hvala, pozrav!

Nikola Milosavljevic
12.09.2009, 11:55
Sto se tice nocnog zivota ima ga i u LM ali je preskup kao i bilo gde drugde u alpima:)
U LM imas fantastican wellness centar u koji mozes da ides posle skijanja a koji kosta samo 9e (posle 16h, pa do zatvaranja, valjda 21h) a ukljucuje bazen, djakuzi, tursko kupatilo, saunu, solarijum...znaci extra.
Do Val torensa moze da se dodje iz LM i prodje kroz mesto bez doplate, ali da se penje ka vrhovima ne moze (jer to je vec gornji deo doline). Ali je taj krug dugacak i zanimljiv. A iz VT ne bi bas mogao da vidis donji deo doline i LM bez ski pasa za dole.

bratori
12.09.2009, 12:32
ma dobro nisam mislio na neko bahanalisanje od izlazaka, nego cisto da ima gde da se proseta malo po "gradu", da se popije pivce i to je to...

a video sam neku sliku iz LM neki otvoreni bazen? jel to iz tog wellness centra ili? http://www.skibus.rs/docs/images/photo_109(1).jpg

kapiram da je glupo otici u LM ili VT i da se ne uzme ski pas za sve 3 doline, ali jel su dovoljne i kakve su te staze u LM?

a jel ima organizovan prevoz uvece ili preko dana od jednog do drugog mesta?

Hvala jos jednom...

Nikola Milosavljevic
12.09.2009, 12:43
Definitivno ima gde da se popije pivce i sl.
Otvoreni bazen je vrh, ali ja nisam bio i to mi je zao. Kazu da je extra i ove sezone mi nece promaci.
Slazem se da je steta ne uzeti full ski pass, i to cu ove sezone popraviti (prosle sam doplacivao 2 dana prosirenje ski pasa na gornji deo doline tj Val Torens)
Autobisi fantasticno cirkulisu, ali nisam siguran do koliko sati uvece

oggy
12.09.2009, 13:51
Za ski pas imas vise varijanti. Mozes uzeti samo LM, ali koliko se sjecam postoji i neki pas koji vazi za cijelu dolinu Belleville, LM+VT. Samo pas za LM je dovoljan da se iskijas koliko hoces (180km staza), ali je po meni glupo ne doplatiti ne toliko veliku razliku i uzeti pas za sve tri doline. Ne samo da mozes da nadjes super staze po cijelom skijalistu, nego ti to omogucava i da pobjegnes od guzve/vjetra/magle (sa 600km staza uvijek mozes da nadjes njih par na kojim moze da se skija). Naravno zna se desiti i da naidje oluja pa da nista ne radi, ali...

U LM postoji par mjesta za vecernje izlaske, s tim da kad sam ja bio (u decembru) nije bas bilo neko ludilo, vjerovatno je bolje u ful sezoni. S tim da racunaj da pivo neces platiti manje od 5 evra, a vjerovatno ces morati i da das koji vise.

bratori
17.09.2009, 09:58
ja se odluci za VT, u perodu kada bi ja isao (12 dec) ima ski & board fest, a i doplata kada si u VT za sve 3 doline je mnogo manja nego kada si smesten u LM.

Hvala na korisnim informacijama!
pozdrav!

barrcode
17.09.2009, 11:07
greška za VT početkom ski sezone.
les menuires su tada bolji iz više razloga. hladnoća, kamenje, senka...
a vala i onaj axiom "skijaj visoko, spavaj nisko".

Nikola Milosavljevic
17.09.2009, 14:18
a i doplata kada si u VT za sve 3 doline je mnogo manja nego kada si smesten u LM.

Doplata ili cena full ski pasa nema veze sa lokacijom tvog smestaja. Ti mozes da budes smesten i u Beogradu a da platis ski pas onoliko koliko kosta.
Jedino je moguce da ski pas za VT kosta u startu vise, pa kad to platis, onda ces logicno manje da doplatis za full.
Inace doplata u tom periodu (predsezoni) zaista nije neka cifra. Cini mi se oko 30e

U svakom slucaju lep provod, a ja stizem u januaru, pozz

SkiBus
17.09.2009, 19:39
Tesko je pitanje šta je bolje od najboljeg.. Gde god da ste smešteni u Tri Doline sasvim je svejedno, pod uslovom da ima dovoljno snega i da je on dobrog kvaliteta.
Što se cene smeštaja tice svakako da je Val Thorens skuplji za neikih 50ak evrića u proseku (skuplji je smeštaj i skuplji je osnovni skipas za Val Thorens u odnosu na skipas za Les Menuires), međutim ukoliko želite da skijate u sve Tri Doline (svih 600 km ski staza) doplata za skipas za celu regiju je osetno manja. Primera radi iako je za decembar osnovni paket za Val Thorens skuplji od paketa za Les Menuires za nekih 50-60 eura, doplata za sve Tri Doline ako ste u Thorensu iznosi samo 15eura, naspram 55 eura koliko je doplata na osnovni paket Les Menuires.
Sam Val Thorens ima niz prednosti u odnosu na Menuires i ostala mesta u sistemu Tri Doline:
:ok:- Mesto je mnogo življe i velika je ponuda noćnog provoda (oni koji ne žele ne mora da izlaze, a cene su u prdavnicama istovetne kao i u Menuiresu).
:ok:- Mnogo se više manifestacija organizuje u Val Thorensu nego u Les Menuiresu. Npr. cuveni ski & boarderweek se odrzava tradicionalno u Val Thorensu svake druge nedelje decembra (SkiBus vas vodi i ove godine u tom terminu u Tri Doline, ali od ove godine i sa Val Thorensom u ponudi), kojom prilikom možete da prisustvujete mnogim koncertima i žurkama, besplatno testirate ski opremu raznih proizvođača, pratite jedno od najvećih freestyle takmičenja.. Mada prva nedelja januara u Menuiresu je vrlo interesantna za naše ljude jer se održava festival vina (kada za 3 evra može 4 dana da se konzumiraju najbolja francuska vina :cug:).
:ok:- I najvažnija prednost Thorensa u odnosu na Menuires, ali i sva druga mesta u Tri doline je njegova nadmorska visina i visina na kojoj se nalaze same staze (od 3300m). To naravno omgućava daleko više snega, a i sam sneg je daleko većeg kvaliteta nego u nižim oblastima (pogotovu u odnosu na Meribel i Courchevel koji su na poprilično nižoj nadmorskoj visini). Ovo je posebno važno recimo u decembarskim, martovskim i aprilskim mesecima, ako se odlučite tada da skijate u Tri Doline (mnogi naši skijaši su na svom primeru lično uvideli ove činjenice).

Prednost Les Menuiresa u odnosu na Thorens se ogleda u sledećem:
:sm008: - Les Menuires je pogodniji zbog nižih cena vanpansionske potrošnje, ali i te cene nisu veće u odnosu na Val Thorens više od 20-30%, što je izdrživo. Ukoliko sami spremate hranu, u za tu namenu jako funkcionalnim apartmanima, verovatno ćete potrošiti isto novca gde god da ste u regiji, jer su cene u prodavnicama približno istovetne (u proseku kao u Beogradskim prodavnicama). Što se vanpansionske potrošnje tiče preporučujemo vam da u širokom luku zaobilazite Courchavel, koji je najmondenskiji i izuzetno skup. Po skupoći zatim sledi Meribel, pa Val Thorens, dok su Les Menuires i St Martin jeftiniji.

shoo_
18.09.2009, 02:49
Ja sam prosle godine u istom terminu bio u VT i misilim da uopste nisi pogresio pri izboru. Prosle godine u tom terminu je vreme bio zaista lose. Prvi dan NIJEDAN ski lift nije radio u VT zbog vetrova (pravi shock za nas) (ni u LM nije bilo nista bolje), drugi (cini mi se i treci) dan je moglo da se skija samo u Val Thorensu jer su zatvorili staze koje vode ka LM i dalje. Tako da smo tek posle treceg dana skijali u sve tri doline. Zaista nas je magla pratila skoro svakog dana i nismo bas imali srece sto se tice vremena, a dobili smo informaciju da je nedelja pre nego sto smo mi dosli bila suncana, tako da nema pravila.

I veruj mi da je VT zaista najbolji izbor i da je opravdano skuplji od LM. Sto se tice kamenja, hladonoce i sl. kada smo mi bili - toga nije bilo u VT, iako se tada pricalo da nas to ocekuje. Ako cemo o kamenju i ledu u Meribelu i LM je po meni bilo gore stanje.

Sve u svemu, ako ides zbog skijanja, potpuno je nebitno gde si lociran, bitno je da imas ski pas za sve 3 doline, da te vreme posluzi i da osetis uzivanje skijalista koje je pomerilo sve standarde. :)

SkiBus
18.09.2009, 11:55
Od decembra pa do kraja marta naredne godine udruženje SkiBus organizuje sedmodnevna skijanja u Tri Doline, sa varijantama i za Val Thorens i za Les Menuires.. Pa ko šta voli nek' izvoli..
http://www.skibus.rs/docs/images/logoi,%20gifcici,%20opste%20slicice/logo%20skibus.jpg

barrcode
18.09.2009, 12:14
inače, Val Tho Vs. Les Menuires? Tignes, naravno.

SkiBus
18.09.2009, 12:30
Za one koji misle da je bolji Tignes od Tri Doline ili ga jednostavno više vole, informacija je da od ove sezone i tamo idemo redovno na skijanje :)
Dva termina su u ponudi: 16.-21. januar, i za 1.Maj.

bratori
18.09.2009, 12:33
vi iz skibusa samo menjate cenovnik!
prvo je za val torens bila 4krevetna soba 290 e, sad je 300! pa je ski pas za lm kostao 45 sad je 55, a za vt 12 a sad 15! aj smislite se vise!
pozdrav!

SkiBus
18.09.2009, 13:50
Nastala je greška na relaciji različitih apartmana. Postoje umesto prvo definisane dve varijante ipak tri ponude:
- Prva je za šestokrevetne apartmane klasične i cena je 279e
- Druga je za confort šestokrevetne apartmane i cena je 289e. Sa njima smo pomešali četvorokrevetne i tu je došlo do zabune.
- Treća su četvorokrevetni za 299e.

Što se tiče doplata za skipasove od Francuza smo dobili različite informacije pa je došlo do korekcije. Inače, mi ćemo organizovati, da svako samostalno doplaćuje za nadogradnju skipasa direktno na skipas biletanicama, tako da ćete na licinom mestu videti koliko iznosi ta doplata. I mi bi lično voleli da budu one jeftinije (prethodno) napisane varijante, ali već ćete videti kada budete doplaćivali..

Izvinjavamo se na nastalim greškama i hvala na razumevanju...

bratori
25.09.2009, 22:31
jel ta doplata od 15e za sve 3 doline ili samo za Bellviile kojoj pripada Val Torens?

SkiBus
26.09.2009, 02:01
Za sve Tri Doline.. :sm022:

niko
28.09.2009, 14:23
Cenim da je glupo ne uzeti ski pass za sve tri doline kad vec ides tamo, pa me interesuje kakva je veza sa ostalim dolinama, tj od prilike koliko treba iz na primer LM do Courchavel-a? I da li ima ski pas samo za ovu dolinu gde su LM i VT, i kolika je doplata ako postoji?

SkiBus
28.09.2009, 16:25
Verovali ili ne skuplja je doplata samo za dolinu Bellville (LM i VT) nego sa za sve Tri Doline.. Mi smo prosle godine bili prosto prenerazeni ovom idejom..:hair:
Cudna je francuska logika :sm022:

bratori
29.09.2009, 10:26
to je bas cudno! sta uzme se ski pas za sve 3 doline i opet ides po bellvilu?!
gde je tu logika? jebo ih Napoleon!

a stvarno koliko treba iz LM do Courchevila?

plageton
29.09.2009, 10:47
Ne treba ni da razmišljate o tome da li da uzimate ski pas za celo skijalište. To se radi po defaultu. Koliko god da je svaka dolina velika, posle dva-tri dana svi hoće da vide "šta ima tamo", čak i početnici. I glupo je
kada se zapuca hijadu i po skoro kilometara da ne prodješ svuda po stazama, zbog uštede od maksimalno 10 % na cenu celokupnog aranžmana.

Od LM do Kurševela se stiže sa tri vožnje na žici - gondola, sedežnica, zatim jedna duuuga vožnja kroz Meribel i na kraju opet gondola. Ako se vozi bez zadržavanja mislim da treba otprilike 45 minuta, možda sat. Uopšte, celo skijalište je neverovatno kompaktno za tako veliki prostor.

Milos011
30.09.2009, 09:04
U 3D je stvarno glupo otici a ne uzeti veliki ski pass.

Samo mala ispravka... iz LM do Courchevela se stize sa dve zice, iliti preko dva brda (i dva duuuugacka spustanja).

Ima na sajtu http://www.les3vallees.com 3D u 3D (tri doline u tri dimenzije)
Samo idi na ski area/practical aspects/itineraries

Nikola Milosavljevic
30.09.2009, 10:18
Verovali ili ne skuplja je doplata samo za dolinu Bellville (LM i VT) nego sa za sve Tri Doline.. Mi smo prosle godine bili prosto prenerazeni ovom idejom..:hair:
Cudna je francuska logika :sm022:

Nisam siguran da je bilo tako. Mozda na nesto nivou svih 6 dana. Za jedan dan ja sam doplatio 18e da prosirim ski pas iz LM na VT, a za full je bio valjda 28.

Inace ta voznja sa vrha iznad LM u Meribel je moja najbolja voznja ikada. Duzina, strmina, a u jutarnjim casovima savrseno ispeglana.....ma milina.
Ove godine doplacujem full svih 6 dana sigurno. Vredi zaista.

niko
30.09.2009, 13:32
A kakva je situacija sa snegom u decembru, i vremenom? Znam da nema pravila ali da li moze da se desi da nema snega ...

oggy
30.09.2009, 17:09
Koliko se sjecam, LM ima garanciju da ako je manje od 80% staza otvoreno zbog nedostatka snijega, mozes da dobijes nazad pare za ski pas. Ako ti to sta znaci.

CrazyKong
01.10.2009, 12:11
Ali ta garancija ne vazi u pred sezoni...
Inace snega bi trebalo da bude dovoljno, ipak je visoko, a topovi su do samih vrhova + VT otvara sredinom Novembra....

bratori
02.10.2009, 11:19
ma i ja kapiram da ce biti snega, ipak je centar na 2300 metara! vestackog ce biti sigurno na stazama!

SkiBus
03.10.2009, 19:56
Nisam siguran da je bilo tako. Mozda na nesto nivou svih 6 dana. Za jedan dan ja sam doplatio 18e da prosirim ski pas iz LM na VT, a za full je bio valjda 28.

Inace ta voznja sa vrha iznad LM u Meribel je moja najbolja voznja ikada. Duzina, strmina, a u jutarnjim casovima savrseno ispeglana.....ma milina.
Ove godine doplacujem full svih 6 dana sigurno. Vredi zaista.

Doplata skipasa za sve Tri Doline, naravno na nivou šestodnevnog ski pasa, prošle godine je u januarskim terminima iznosila 75 eura, dok je doplata samo za Bellville dolinu bila 90 eura. :dontknow:

:glavaozidNaravno da ovo nema veze sa logikom!! Platiš više, a dobiješ manje, pri čemu to više uključuje kompletno manje...

Naša ideja da će pojedincima na osnovni skipas za Les Menuires moći da se ponudi doplata i proširenje za Val Thorens (kao sasvim dovoljno rešenje), se pokazala kao totalno nerentabilnom i neracionalnom, iz samo Francuzima znanih razloga.

Individualni skipas i doplata za pojedinačne dane je naravno nešto sasvim drugo..

sonesone
05.11.2009, 12:31
uplacen menuir,jos samo vizu da odobre i pocinje velika skijaska groznica...

sonesone
09.11.2009, 18:03
jedno pitanje za ski bus,jel opet smestaj u "necou" ili neki drugi smestaj?

vidoq
10.11.2009, 21:12
Necou ce biti svakako, a u planu su i jos neki objekti (npr. Les Balcon d'Olympie), s obzirom da nece moci cela grupa da se smesti u jedan hotel.

D.I.M.
10.11.2009, 22:41
14.11.2009. otvaranje sezone u VT pozuite
http://www.valthorens.com/winter-en/live/livecams--webcams.61.name-mc_picto3.nb0.html?utm_source=vt_com&utm_medium=emailing_ouverture&utm_campaign=skiforce_09&utm_content=skiforce_09&utm_term=skiforce_09_emailing_ouverture_livecam_en

bratori
16.11.2009, 11:00
14.11.2009. otvaranje sezone u VT pozuite
http://www.valthorens.com/winter-en/live/livecams--webcams.61.name-mc_picto3.nb0.html?utm_source=vt_com&utm_medium=emailing_ouverture&utm_campaign=skiforce_09&utm_content=skiforce_09&utm_term=skiforce_09_emailing_ouverture_livecam_en



slab sam sa engleskim, koliko je snega napadalo u VT?

vidoq
16.11.2009, 11:59
http://www.valthorens.com/winter-en/live/weather-and-snow-conditions/snow-conditions.58.html

na ovom linku se svakodnevno ayuriraju informacije o visini snega na 2300 i 3200 mnv i ne treba ti engleski da bi razumeo :) trenutno je 50 cm na 2300, a 80 cm na 3200

bratori
19.11.2009, 12:52
http://www.valthorens.com/winter-en/live/weather-and-snow-conditions/snow-conditions.58.html

na ovom linku se svakodnevno ayuriraju informacije o visini snega na 2300 i 3200 mnv i ne treba ti engleski da bi razumeo :) trenutno je 50 cm na 2300, a 80 cm na 3200


posto idem prvi put van Srbije na skijanje, jel bi mogao neko ukratko da mi napise sta da ocekujem u fr i bez cega nikako da ne krecem?!

hvala, pozdrav!

barrcode
19.11.2009, 13:46
posto idem prvi put van Srbije na skijanje, jel bi mogao neko ukratko da mi napise sta da ocekujem u fr i bez cega nikako da ne krecem?!

hvala, pozdrav!
- ogroman broj staza
- uglavnom odlična razlika u nadmorskoj visini (start - cilj staza)
- šarm mesta = 0 (osim ako ne ideš u Megeve ili Morzine)
- relativno dobro sređene staze
- apartmani za pigmeje bez imalo potrebe za komforom
- skupoća vanpansionska (na stazama i kod apres-skia)

Milos011
20.11.2009, 08:33
posto idem prvi put van Srbije na skijanje, jel bi mogao neko ukratko da mi napise sta da ocekujem u fr i bez cega nikako da ne krecem?!

hvala, pozdrav!

... bez pasosa

vidoq
20.11.2009, 10:11
posto idem prvi put van Srbije na skijanje, jel bi mogao neko ukratko da mi napise sta da ocekujem u fr i bez cega nikako da ne krecem?!

hvala, pozdrav!

S obzirom da prvi put ideš van Srbije na skijanje, očekuj da padneš na d... kad budeš video ski centar (pretpostavljam da ideš u Tri doline pošto si na ovom topicu). Mnogo više skijanje, mnogo manje vožnje ski liftovima, mnogo bolja organizacija unutar ski centra (sigurno si navikao na zaustavljanje ski liftova kod nas - ako ti se to desi u Val Thorensu dobiješ kupon za besplatno piće u gradu! ZAMISLI TU SITUACIJU NA KOPAONIKU).

Kao što Miloš reče, ne kreći bez pasoša ;) i fizički se pripremi, da te ne bi ubila upala posle prvog dana...

pozdrav

maka
20.11.2009, 17:24
Jel ima neko iz NS da ide u Val Thorens u terminu 12.-19. decembra:ski:

Bata Bane
20.11.2009, 17:40
posto idem prvi put van Srbije na skijanje, jel bi mogao neko ukratko da mi napise sta da ocekujem u fr i bez cega nikako da ne krecem?!

hvala, pozdrav!

Sve sto si ocekivao i zeleo na nasim skijalistima a nisi dobio, dobices tamo:dziveli:

vidoq
23.11.2009, 17:23
Pravimo grupu iz Niša za Les Menuires od 02. do 09. januara (organizacija Skibus). Za sada se 20ak ljudi prijavilo, fali nam još 10-15 da bus krene odavde... pa izvolte :dziveli:

http://i35.tinypic.com/n3t6gw.jpg

http://i35.tinypic.com/fyzlzk.jpg

http://i38.tinypic.com/2vd615l.jpg

zloglasni
25.11.2009, 07:28
posto idem prvi put van Srbije na skijanje, jel bi mogao neko ukratko da mi napise sta da ocekujem u fr i bez cega nikako da ne krecem?!

hvala, pozdrav!
Kakav skok sa sugavog kopa na najveci a verovatno i najbolji ski centar u svetu.Sad ako se ne sokiras nikad neces.Ti si ko jedan matori ovde u L.A-u koji je na pitanje gde bi mogao da zivi u svetu izjavio : " il Melenci il Hollywood " .

MarE88™
07.12.2009, 00:32
@vidoq
kako za sad stoji grupa iz Nisa? kolko jos ljudi fali?

niko
09.12.2009, 16:47
Jel obavezna kaciga u fr? Nacuo sam nesto o tome ...

vidoq
09.12.2009, 20:34
@ Mare - ima jos par mesta u minibusu za 02.01. za Les Menuires, a bus za 09.01. za Val Thorens je pun...

@ niko - nije obavezna ali je svakako preporucljiva!!!

MarE88™
10.12.2009, 09:30
ok...hvala...moracu izgleda iz bg-a da idem ako uopste i tu ima mesta...

Kognjen
22.01.2010, 11:24
Da li se neko vratio skoro iz LM-a, a da je isao preko Ski Bus-a u nekoj od 3 smene u januaru? Kakvi su utisci?

P.S. Koliko nas ima za mart ..?:)

flutter
21.02.2010, 19:07
Ja sam bila u grupi 16.-23.01., ski bus, LM.
Put je trajao 26 sati, ali neverovatno da nikome nije teško pao, valjda zbog odličnog auto-puta. Bila sam za to da idemo kolima, ali sad svima savetujem da se ne cimaju već slobodno krenu busom.
Smeštaj je dosta skučen, što ako je dobra ekipa nije neki problem, svidelo mi se što ima sudo-mašine i ok uslova za pripremu klope, koja je po restoranima preskupa. Recimo, jutarnji omlet je bio na stazi 15 eura, pica u VT 17, palacinke 7-8,... Mi smo pravili sendviče za stazu :).
Wc i kupatilo u apartmanima su odvojeni, korisna stvar, i za 4-oro kamoli 6-oro ljudi.
Položaj LM-a je možda najbolji za skijanje u sve tri doline, jer je centralni.
Nama je bilo 120cm snega i 6 od 7 sunčanih dana, neopisiv doživljaj i iskustvo! Za tih 7 dana skijanja napredovala sam kao na 6 Kopaonika, svi mi, a koštalo nas je isto.
Nekom je falio lud noćni život (koji u januaru nije neki ni u VT), radila je jedna diskoteka i neki bowling klub i to je to.
Zato je na vrhu Pecklet-a (to je jedna žica u LM) svakog dana bilo after-ski okupljanje koje je super fora, posebno kad je sunčano vreme. Neki dj pušta odličan fanki-džez, ljudi đuskaju u pancericama na stolovima i oko njih, crnja svira saks,... Onda svi lagano niz padinu, pa ko preživi :ski:.
Bitna prednost LM-a: brdo La Masse s desne strane, sa odličnim crnim i crvenim stazama, praznim za jutarnje razgibavanje.
Bićeš tužan kad se vratiš.

Kognjen
24.02.2010, 15:39
E hvala puno na informacijama.
Kazi mi jos molim te za kartice za mobilni u Franc. ,da li ima da se kupe one prepaid za 5, 10 evra? Da li ste doplacivali ski pass za sve 3 doline, u kom objektu ste bili smesteni?

oggy
25.02.2010, 12:12
Bićeš tužan kad se vratiš.

Nikad tacnije recenice :D

Za prepaid kartice mislim da je najjeftinija bila 20E al nemoj me drzati za rijec.

marsi
26.02.2010, 07:58
Zato je na vrhu Pecklet-a (to je jedna žica u LM) svakog dana bilo after-ski okupljanje koje je super fora, posebno kad je sunčano vreme. Neki dj pušta odličan fanki-džez, ljudi đuskaju u pancericama na stolovima i oko njih, crnja svira saks,... Onda svi lagano niz padinu, pa ko preživi :ski:.

somebody scream....

inace meni je najvise falila dzezva za kafu, pa ko ujutru ne moze bez turske kafe neka ponese dzezvu od kuce, jer i nije neki trip kuvati kafu u serpi....

flutter
26.02.2010, 09:56
Džezva za kafu, bravo! Kako sam to uspela da zaboravim?? Najveća falinka apartmana definitivno.
Šerpa je ok tek za jedno 6-7 kafa, za dve je već problem :).
Postoji aparat za filter kafu, doduše.
Još par mana: ćebad su grozna, linjaju se i izbacuju neku fuj prašinu.
Postoji bežični internet u sobama, ali se plaća 5 eur/sat???
Ko ne može bez tv-a, uživaće u 6 kanala na sinhronizovanom francuskom, ili doplatiti 40 eura kablovsku :sm006:
Mi smo uglavnom forsirali lore i ostale društvene igre.

Za kartice ne znam ni ja, hvala bogu na službenim telefonima, mada me je srce bolelo kad sam videla račun! Zbog toga smo gledali nas par da se držimo zajedno na stazi, čekamo kod žice i slično, jer ako izgubiš nekog ko se malo lošije snalazi, potrošićete oboje bogatstvo da se pronađete. Kad pogledaš iznad sebe gde god da si, barem 5 žica se iznad tebe ukršta u raznim pravcima :). Uvek unapred dogovor na koju se sledeću žicu ide.

Doplata za ski pas za sve tri doline bila je u mom terminu 70 eura, vredi svaku paru kao što je nebrojeno puta već rečeno.

Hotel je imao malo nezgodnu poziciju u smislu što se od VT ne može lepo doći stazama, već nekim plavim kojima više hodaš nego skijaš, pa smo uvek pred kraj dana morali doći na taj jedan vrh u LM s kojeg staze vode do nas... Evo sad bez karte ne mogu se ni setiti imena, naselje je les bouquetins, gondola bruyer kreće malo ispod. Brzo ćeš pohvatati gde si i kako tu da stigneš, mape su jasne i sve je lepo obeleženo.

Kognjen
02.03.2010, 11:03
Ok, thanks.
Džezva za kafu mi nece trebati, eto više mesta u torbi :)

peca81
03.10.2012, 18:44
Kazite mi kakava je veza izmedju 3 Doline posle skijanja ? Jel postoje neki busevi koji voze iz Les Menuira u Val Thorens i obrnuto ?

Grimani
03.10.2012, 19:22
Ovo je od prosle sezone... nadam se da ne treba prevod...
INTER-VILLAGE SHUTTLE AND FREE BUS
Free buses : Saint Martin de Belleville↔ Les Menuires↔Val Thorens. Every day except Saturday from 10th December to 27th April 2012

Intermediate stops (Make a signal to the driver) : Saint Martin Grangeraies - Notre Dame de la Vie - Saint Marcel - Les Granges - Praranger - Le Levassaix - Les Menuires bus station - La Masse - La Chasse - P4 accès Caron.

Betwenn Les Menuires and Val Thorens: reserved to pedestrians and cross country skiers only,
Every day except Saturday.

peca81
03.10.2012, 23:55
@Grimani (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=3016)

Hvala na informacijama ! Klasika kao i svuda u FRA, bus vozi do 19h :) Videcemo koliko bi mogao taxi da bude :)

axxe
04.10.2012, 01:25
ne pomisljaj!meni je u TIGNES-u za 500m (sa stvarima ) uzeo 30 eur-a.sto bi rekli stari Englezi :take it or...

Snowman
04.10.2012, 11:12
Bio sam pre 2 godine smesten u VT. Jedno popodne smo drugar i ja nekako promasili zadnju zicu i zavrsili u LM. Bila je varijanta da cekamo neki bus do 18.30, koji BTW nije bio besplatan, ali se ne secam koliko je bio. Druga opcija je bio taxy koji je koliko se secam kostao 30 evra.
Da rezimiram, bus veza LM-VT postoji, ali busevi nisu tako ucestali.

dzoninho
18.10.2012, 10:05
Da li neko moza da mi napise sta ne bi trebalo da propustimo i koje staze obavezno da obidjemo? Idem 7.12. ostajemo 14 dana, doplacivacemo skipass za celu oblast pa mi recite gde je najbolje skijanje i staze, VT, LM ili Courshavel? Sto se tice checkpointa i diploma, kako to ide, da li se placa, gde mozemo da se info o tome? Nocni zivot me toliko i ne zanima jer kad idem na skijanje, gledam da maksimalno iskoristim skipass koji placam (hvatam prvu i poslednju zicu). Da li ima bazena i da li se dodatno placaju ili uz skipass? Hvala unapred

Grimani
18.10.2012, 11:05
Da li neko moza da mi napise sta ne bi trebalo da propustimo i koje staze obavezno da obidjemo? Idem 7.12. ostajemo 14 dana, doplacivacemo skipass za celu oblast pa mi recite gde je najbolje skijanje i staze, VT, LM ili Courshavel? Sto se tice checkpointa i diploma, kako to ide, da li se placa, gde mozemo da se info o tome? Nocni zivot me toliko i ne zanima jer kad idem na skijanje, gledam da maksimalno iskoristim skipass koji placam (hvatam prvu i poslednju zicu). Da li ima bazena i da li se dodatno placaju ili uz skipass? Hvala unapred

Mislim da sve ovo sto te interesuje pise u topiku tri doline a sto se tice staza to sve po svom ukusu, mogu ti reci da je nahveca guzva uglavnom oko naselja...

dzoninho
18.10.2012, 11:27
A neki info oko checkpointa? Na poslu sam, ne mogu da citam svih 300 postova u temi # doline :)

plageton
18.10.2012, 15:09
Kada uzmeš mapu Tri doline, dele se džabe, svaka tačka koju treba da obiđeš da bi dobio diplomu označena je žutim kružićem. Bar je bila prethodnih godina.

Meni je falio jedan kružić u St. Martin de Belville i nije mi bilo na kraj pamet da silazim čak dole zbog diplome koja je zaebancija.

axxe
19.10.2012, 00:17
jedino V.T. ima snega tokom cele sezone(najvise spavaliste na svetu,ako se ne racuna novi hotel na M.Blanc).po meni i kao mesto, ima bukvalno sve.ako hoces nesto rusticnije onda Courchevel,ali moguce da ces da gulis gojzerice po betonu.ides u ranoj sezoni,a ti nizi centri su zaista tuzni kad u sezono ima manjka snega.

YIBLEX
19.10.2012, 09:41
sto kaze axxe, pre doplata prvo proverite kakvi su uslovi tj jel moze normalno da se skija. Kad ste vec sve nedelje tamo, naravno da treba 'overiti' sve doline.

Diploma ko sto rece plageton, prodjes sve checkpointe sa mape i odes u infocentar ili tako nesto. mislim da je besplatna. e sad, to je moguce ako se ispune vremenski uslovi. Prava je stvar sto idete na 14 dana, jer je to minimum da bi se lepo odskijalo celo skijaliste. meni nije bilo dovoljno 6 dana za Vt jer smo imali lose vreme 2-3 dana...Dok se opasuljis vec pakujes kofere...

dzoninho
19.10.2012, 10:22
sto kaze axxe, pre doplata prvo proverite kakvi su uslovi tj jel moze normalno da se skija. Kad ste vec sve nedelje tamo, naravno da treba 'overiti' sve doline.

Diploma ko sto rece plageton, prodjes sve checkpointe sa mape i odes u infocentar ili tako nesto. mislim da je besplatna. e sad, to je moguce ako se ispune vremenski uslovi. Prava je stvar sto idete na 14 dana, jer je to minimum da bi se lepo odskijalo celo skijaliste. meni nije bilo dovoljno 6 dana za Vt jer smo imali lose vreme 2-3 dana...Dok se opasuljis vec pakujes kofere...

Prvih 6 dana verovatno necemo doplacivati skipass a poslednjih 6 verovatno hocemo. 12 dana nam traje skipass tako da cemo se nadam se naskijati. Sledece godine organizujemo samo pocetkom marta :) Sto ti kazes, 6 dana je malo, taman se opuste noge, prodju upale i kuci a ovako, ima da se naskijes i da sve lepo obidjes...

dzoninho
29.10.2012, 12:19
http://img84.imageshack.us/img84/1706/facebook1827696396.jpg

Live od jutros :)

Grazer
29.10.2012, 15:25
Nice :) :sm021: