PDA

Pogledati punu verziju : Smeštaj na/kod skijališta



olivera
08.09.2009, 13:44
Može li neko da mi preporuči smeštaj na nekom od skijališta u Austriji, kod samih ski staza. Hvala

wetmila
15.09.2009, 11:33
Nije uvek jednostavno pronaći kuću-hotel na stazi ili uz nju, a često je to i skuplja varijanta (Saalbach, Obertauern). Naime, većina mesta iz kojih se polazi na stazu su na nižoj nadmorskoj visini i obično voze gondole na ski stazu (npr. Bad Hofgastein, Mauterndorf), ali su parkinzi odlično postavljeni i besplatni su, a i očišćeni od snega, tako da prevoz kolima nije problem. Osim toga ski pass često važi za nekoliko skijališta, pa vam je auto neophodan. Ipak ja sam u Katschbergu našao smeštaj pored kojeg prolazi ski staza, ali je bilo i bolje, ali i skuplje opcije - na samoj stazi. Može da se pronađe i kuća koja je na nekoj od manjih staza, ali su sve one povezane sa većim stazama. U Bad Hof-u bilo je kuća na stazi, ali su one dalje od naselja. Najbolje je da preko web-a poručite katalog za skijalište za koje ste zainteresovani i poslaće vam ga u roku od nekoliko dana i onda da polako tražite smeštaj koji vam odgovara. Gde god da odete, mislim da nema greške. Izbor je tako veliki da će svako naći šta mu odgovara.

stekan
15.09.2009, 16:01
Ako su klinci u pitanju, da li je pametan izbor smještaj uz stazu? Nakon sat vremena će biti "meni je dosta, hoću u apartman da gledam TV" i slično. Ako je apartman malo dalje, a auto uz stazu, rješenje je "idi sjedi u auto i odmori se, nastavljamo za pola sata". Za tih pola sata roditelji veselo odrade jednu žicu za svoju dušu. Provjereno.

sonesone
22.10.2010, 18:43
jel moguce naci solidan smestaj (cisto,toplo)u januaru 7 dana za 4 za 400e? naravno sto bolji ski centar i sto blize zici... jel to izvodljivo? u austriji je uglavnom obavezno placanje ciscenja apartmana?

wetmila
24.10.2010, 10:36
jel moguce naci solidan smestaj (cisto,toplo)u januaru 7 dana za 4 za 400e? Naravno sto bolji ski centar i sto blize zici... Jel to izvodljivo? U austriji je uglavnom obavezno placanje ciscenja apartmana?
Могуће је од 8.1. до 31.1., али мало теже са две спаваће собе. Обично је то студио и још једна соба. Неки пут је чишћење укључено у цену, али ако није, доплата је од 25-40 €.