PDA

Pogledati punu verziju : Prijedlog



ISIA_extreme_carver
01.12.2005, 01:30
Eto imam jedan (ili više) prijedlog(a) za ovaj forum, pošto se bavim takvim stvarima poput foruma, jer sam na dosta foruma moderator, a negdje i administrator, pa za početak da se napravi nova kategorija foruma za nove članove, gdje bi se svi novi članovi prije postanja u ostale dijelove foruma predstavili ostalim članovima ovog foruma, nešto ukratko o sebi, od kuda je saznao za ovaj forum, kakav je skijas ili boarder, koju opremu ima za skijanje ili boardanje i tako uglavnom ukratko o sebi i da mu ostali članovi ovoga foruma ako žele, požele dobrodošlicu, to odlicno funkcionira na ostalim forumima pa sam i tu stavio taj prijedlog.

Drugo se odnosi na postanje, pošto vidim da ima dosta offtopicarenja pa topicima u kojima to nebi trebalo biti, pa bi se moglo napraviti sekcija gdje ce članovi razgovarati o temema koje se ne odnose striktno na određeni topic, da bi kasnije kad bude dosta topica forum bio pregledan i da korisnici mogu lakše i brže naci odgovor koji trebaju, jer sam osobno vidio kako su tako neki forumi zbog toga imali dosta problema i poslije je bilo potrebno dugo vremena da se forum dovede u red, zato mislim da je potreban barem jedan moderator koji ce brinuti i o tome.

Treće je da bi admin trebao brisati profile članova koji nisu postali niti jedan post u zadnjih godinu dana, jer se bespotrebno puni baza podataka i ničemu ne služi.

Eto za početak, nemojte me shvatiti da imam loše misljenje o forumu, upravo suprotno, forum je odlican, ali ukoliko nebude reda na forumu mislim da onda nece tako dobro funkcionirati i onda ce odbijati nove članove nepreglednim dijelovima foruma, pogotovo kad bude puno više članova na forumu.

Eto pa i vi recite mišljenje o ovim prijedlozima, da vas čujem članovi i SKI manijaci!

bojan
01.12.2005, 08:38
Eto imam jedan (ili više) prijedlog(a) za ovaj forum, pošto se bavim takvim stvarima poput foruma, jer sam na dosta foruma moderator, a negdje i administrator, pa za početak da se napravi nova kategorija foruma za nove članove, gdje bi se svi novi članovi prije postanja u ostale dijelove foruma predstavili ostalim članovima ovog foruma, nešto ukratko o sebi, od kuda je saznao za ovaj forum, kakav je skijas ili boarder, koju opremu ima za skijanje ili boardanje i tako uglavnom ukratko o sebi i da mu ostali članovi ovoga foruma ako žele, požele dobrodošlicu, to odlicno funkcionira na ostalim forumima pa sam i tu stavio taj prijedlog.

Drugo se odnosi na postanje, pošto vidim da ima dosta offtopicarenja pa topicima u kojima to nebi trebalo biti, pa bi se moglo napraviti sekcija gdje ce članovi razgovarati o temema koje se ne odnose striktno na određeni topic, da bi kasnije kad bude dosta topica forum bio pregledan i da korisnici mogu lakše i brže naci odgovor koji trebaju, jer sam osobno vidio kako su tako neki forumi zbog toga imali dosta problema i poslije je bilo potrebno dugo vremena da se forum dovede u red, zato mislim da je potreban barem jedan moderator koji ce brinuti i o tome.

Treće je da bi admin trebao brisati profile članova koji nisu postali niti jedan post u zadnjih godinu dana, jer se bespotrebno puni baza podataka i ničemu ne služi.

Eto za početak, nemojte me shvatiti da imam loše misljenje o forumu, upravo suprotno, forum je odlican, ali ukoliko nebude reda na forumu mislim da onda nece tako dobro funkcionirati i onda ce odbijati nove članove nepreglednim dijelovima foruma, pogotovo kad bude puno više članova na forumu.

Eto pa i vi recite mišljenje o ovim prijedlozima, da vas čujem članovi i SKI manijaci!

Covek je skroz u pravu, vec sad se primecuje nered i neorganizovanost u radu foruma a bice problema ukoliko se ne poradi na tome

Misko
01.12.2005, 17:05
Da polako pocinje da se stvara potreba za moderatorima koji bi brisali off topic....

valdevit
01.12.2005, 20:52
reko to ja josh odavno,i to vishe puta,al me niko ne slusha :(

ISIA_extreme_carver
01.12.2005, 22:26
Ali nije na nama da odlucimo, tu je admin, pa ako se on slaze, mod se lako nađe.

Misko
02.12.2005, 00:43
reko to ja josh odavno,i to vishe puta,al me niko ne slusha :(

Da ali Stevs je konstantno na sajtu, ali nista ne brise ima off-a, (i ja sam lupam po off-u, da ne bude da sam cvecka) treba da imamo jednu sobu de se vodi malo neformalniji razgovor ovo ostalo sve da se sankcionise ako nije ok, malo po neki put da se progleda ali ostalo da se brise.

ISIA_extreme_carver
02.12.2005, 12:51
Trebalo bi staviti jednu sobu za offtopicarenje tipa "small talk", i barem jos jednu gdje bi bili postavljani razni linkovi, filmići, nest tipa "multimedia".

Misko
02.12.2005, 13:28
P to i imamo ne treba nam vise, a mislim da nikada nece ni trebati.

Ski Clubbing
Okupljanja, dogovori, zajedničke ski avanture, neformalne ski priče...

Ova soba za sad a i za u buduce po mom misljenju je sasvim sasvim dovoljna, znacu tu ima off-a, opet u nekoj razumnoj meri, znaci da se ne postavljaju pitanja koji parfem zeni za 8.mi mart ili tome slicno, znaci da ima kakve takve veze sa snegom.

ISIA_extreme_carver
02.12.2005, 13:52
Da ali bi trebala samo soba posebno napravljena za offtopicarenje, a ne recimo da, evo jedan primjer:
Stevs pita dali netko zna neki sajt gdje moze naci vjezbe za pripremu muskulature za predstojecu ski sezonu, i na pola topica netko preokrene temu na fotoaparate, koji je totalni OT i nema veze sa vjezbama za skijanje, o tome ja govorim!

Misko
02.12.2005, 15:09
Da ali bi trebala samo soba posebno napravljena za offtopicarenje, a ne recimo da, evo jedan primjer:
Stevs pita dali netko zna neki sajt gdje moze naci vjezbe za pripremu muskulature za predstojecu ski sezonu, i na pola topica netko preokrene temu na fotoaparate, koji je totalni OT i nema veze sa vjezbama za skijanje, o tome ja govorim!


Da ali po mom misljenju off topic vodi u propast, nikako nisam za potpuni off topic, nego konkretno tu su vezbe bile u vezi skijanja, nego ko pita za slike tu nastupaju moderatori i brisu ili u nekom posebnom skucaju rade split teme (ako postoji nekakva veza sa skijanjem, web camera za ski info npr.)

ISIA_extreme_carver
02.12.2005, 15:35
Upravo suprotno, neznam po koliko foruma inace surfas, ali u svakom malo boljem forumu imas sekciju za off topic, mozda nekom clanu zatreba nesto sta nije u vezi sa skijanjem, i di bi to trebao staviti nego u dio za OT, uostalom nije na nama da o tome odlucujemo!

Misko
02.12.2005, 15:59
Upravo suprotno, neznam po koliko foruma inace surfas, ali u svakom malo boljem forumu imas sekciju za off topic, mozda nekom clanu zatreba nesto sta nije u vezi sa skijanjem, i di bi to trebao staviti nego u dio za OT, uostalom nije na nama da o tome odlucujemo!

Pa surfuje se surfuje :), ali znas sta ce se onda desiti imam iskustva sa jednog drugog foruma (veoma kvalitetnog, 10000+ usera, 200+ online u svakom trenutku), ta soba ce postati najposecenija i dolazice ljudi zbog toga a ne zbog skijanja, a ovo je forum o skijanju koliko sam ja upucen... Ako nekom clanu nesto drugo treba a da nije u vezi sa skijanjem postoji nesto sto se zove www.google.com . Ovde je cilj da se prvo napravi dobra baza, da ovaj forum posecuju ski treneri, ski instruktori, ski sudije, takmicari, ljudi koji imaju allround znanje iz svega sto je vezano za sneg i skijanje (npr. Stekan) i ljudi koji zive na skijalistima, posle ce neupuceni ljudi sami dolaziti, nikako ne treba ici logikom ajmo prvo off da se prikupe ljudi pa cemo ih posle privoleti da skijaju... to je za indijance.

ISIA_extreme_carver
02.12.2005, 16:12
E vidis zato dobri forumi imaju sekciju za nove korisnike, gdje se oni moraju lijepo predstaviti ostalim clanovim, i reci neku vezu sa skijanjem, i onda kad to napravi, ako admin odluci da zadovoljava kriterije rucno mu dopusti pristup ostalom dijelu foruma, prije toga nemoze postati u ostale dijelove foruma dok to ne učini, ali ti ces sad reci, pa mogu i lagat samo da uđu na forum, naravno da mogu, ali to se ipak skuži jako brzo pa dobije ban i stvar riješena.
Evo recimo ovaj forum ima 400 članova, ajde ti meni reci koliko je od tih 400 članova na forumu aktivno, evo nek pod aktivno bude da su postali barem jedan post u zadnjih mjesec dana?

evo i sad se sjetio, recimo u sekciju za OT moze biti i čestitke nekome za rođendan, kao recimo danas DrEkAvAc (http://www.skijanje.co.yu/forum/member.php?u=114)-u.

Misko
02.12.2005, 17:03
E vidis zato dobri forumi imaju sekciju za nove korisnike, gdje se oni moraju lijepo predstaviti ostalim clanovim, i reci neku vezu sa skijanjem, i onda kad to napravi, ako admin odluci da zadovoljava kriterije rucno mu dopusti pristup ostalom dijelu foruma, prije toga nemoze postati u ostale dijelove foruma dok to ne učini, ali ti ces sad reci, pa mogu i lagat samo da uđu na forum, naravno da mogu, ali to se ipak skuži jako brzo pa dobije ban i stvar riješena.
Evo recimo ovaj forum ima 400 članova, ajde ti meni reci koliko je od tih 400 članova na forumu aktivno, evo nek pod aktivno bude da su postali barem jedan post u zadnjih mjesec dana?

evo i sad se sjetio, recimo u sekciju za OT moze biti i čestitke nekome za rođendan, kao recimo danas DrEkAvAc (http://www.skijanje.co.yu/forum/member.php?u=114)-u.


Ma to je glupo iz vise razloga prvo time se odaljuju potencijalni clanovi koje smara da pisu prvo nesto o sebi, neko ne zeli da daje podatke, svi bi trebali da smo ravnopravni, ..... ima toga dosta

ISIA_extreme_carver
02.12.2005, 17:10
Pa netreba mi niti njegovo ime, niti njegov matični broj niti adresa, jednostavno da se zna zasto je ovdje!

Misko
02.12.2005, 17:19
Pa netreba mi niti njegovo ime, niti njegov matični broj niti adresa, jednostavno da se zna zasto je ovdje!

Da al moze da laze:

Cao ja sam Kylie Minogue, imam roze skije, kako da pravilno vezem masnice na kapi, da ne pokvarim frizuru, lupam mislim ne trebamo vrednovati nesto sto moze biti laz i to jako lako.

wlad
03.12.2005, 01:56
Ma ne bi ja primoravao korisnike ni na sta, nek radi sta ko hoce, tu je admin da ga zacepi ako smeta :).

Sto se tice moderacije, ima onaj report bad post, verujem da stevs to gleda i to je to - a mi smo tu da reportujemo ako nam se ne svidja neki post.

Vidjao sam da na nekim forumima traze da uneses normalno ime i prezime i tek tada ti daju pravo da postujes. Ali zasto terati ljude da unose podatke ako nece, moze onda da unese i Petar Markovic i koja korist onda od toga?

frrka
14.01.2006, 22:04
Stvarno angazujte nekog moderatora. Nisam upoznat sa poslom koji moderatori obavljaju ali verujem da to nije nesto komplikovano samo zahteva dosta vremena.
Mada ovaj forum nije toliko aktivan kao bench forum ali opet treba jos neko da se on malo uredi.
Ponudite da trazite moda koji ce raditi 4 free pa vidite ko ce se javiti.
Verujem da bi imali dosta kandidata.
Ali treba paziti na izbor moda jer mozete da "unajmite" nekoga ko bih svoju "moc" upotrebio u negative svrhe i brisao postove koji nisu za to (npr. mod bas ne gotivi usera koji je nesto postovao ili rasprava izmedju usera i moda).
Verujem da ste razumeli sta sam hteo da kazem.
Ali i da se nista ne promeni ja cu ga i dalje posecivati forum :D

KOP_MANIA
18.01.2006, 21:10
A zasto ovaj forum nije na srpskom??????????????????????????????????????????? ???????:deal: :deal: :deal: :deal: :deal:

ski dude
18.01.2006, 21:15
A zasto ovaj forum nije na srpskom??????????????????????????????????????????? ???????:deal: :deal: :deal: :deal: :deal:

nego na kojem je,na arapskom mozda????????

KOP_MANIA
18.01.2006, 21:18
nego na kojem je,na arapskom mozda????????



Ne mislim ovo ( quote , post reply ) i ostalo . Ja mislim da je pre ovog foruma (onaj stari) bio na srpskom

ski dude
18.01.2006, 21:20
Ne mislim ovo ( quote , post reply ) i ostalo . Ja mislim da je pre ovog foruma (onaj stari) bio na srpskom

ne vidim da se iko zalio na to:dontknow: ,cak je i bolje zbog stranca koji zele mozda da pisu na forum-u:)

KOP_MANIA
18.01.2006, 21:24
ne vidim da se iko zalio na to,cak je i bolje zbog stranca koji zele mozda da pisu na forum-u


I ja se slazem sa tim. Nego samo pitam:yay: :yay: :yay: :yay: :yay:

KOP_MANIA
18.01.2006, 21:25
Zasto u poruci ne moze da se stavi vise od 5 smile-a:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

ski dude
18.01.2006, 21:29
Zasto u poruci ne moze da se stavi vise od 5 smile-a:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

sigurno postoji neki razlog,na primer da cela strana ne bude samo u smilie-ima

KOP_MANIA
18.01.2006, 21:35
sigurno postoji neki razlog,na primer da cela strana ne bude samo u smilie-ima

Dobar razlog