PDA

Pogledati punu verziju : Da li se ovo isplati?



raul
30.11.2005, 20:50
Danas sam dobio ponudu za dva Fisherova modela dasaka:

Fisher SLC = 150 evra
Fisher S-move 2.2 + Fisher FX12 vez = 195 evra

Dalbello NX 5.0 pancerice 75 evra
==

oprema je nova i nekoristena - ako neko ima iskustva da mi kaze da li je ovo povoljno i koji od ova dva modela skija bi bio odgovarajuci za mene s obzirom da nisam bash vjest skijas?

Hvala!

pop67
30.11.2005, 21:10
Danas sam dobio ponudu za dva Fisherova modela dasaka:

Fisher SLC = 150 evra
Fisher S-move 2.2 + Fisher FX12 vez = 195 evra

Dalbello NX 5.0 pancerice 75 evra
==

oprema je nova i nekoristena - ako neko ima iskustva da mi kaze da li je ovo povoljno i koji od ova dva modela skija bi bio odgovarajuci za mene s obzirom da nisam bash vjest skijas?

Hvala!
Ne znam kakav si skijas,ali ovi modeli Fishera su da ne kazem za decu izuzev veza F 12 koji spada u neku srednju kategoriju po kvalitetu i tehn.karakteristikama.Mislim da moze da se dogodi da bacis novac!Sto se Dalbello pancerica tice,napisi mi da li ima mogucnost CANTINGA i reci cu ti da li da je kupis!

Pozdrav,POP:smoke:

raul
30.11.2005, 21:27
Ovako, pocetnik sam u skijanju - treba tek da naucim..

Sto se tice pancerica ne znam sta znaci ovo "CANTING" - ali evo slika te pancerice pa mozda mozes na osnovu slike nesto da kazes:)

http://www.max-sport.hr/mainview.asp?key=284

ps. jel canting znaci ono da se moze podesavati Hard - Soft mod za nagib pancerice?

ISIA_extreme_carver
30.11.2005, 21:59
To jesu početnicki modeli skija, a vidim i jesi početnik, ali možda bolje za neko dugotrajnije riješenje, ako neces opet nove skije kupovat za dvije godine da od Fishera uzmes neke od ovih modela - Sceneo (140, 150, 200), RX4, Bigstix 69, Vision (VI 30, 40), CX4.4

To je moja preporuka za početnika sta se tice Fishera.

pop67
30.11.2005, 23:08
To jesu početnicki modeli skija, a vidim i jesi početnik, ali možda bolje za neko dugotrajnije riješenje, ako neces opet nove skije kupovat za dvije godine da od Fishera uzmes neke od ovih modela - Sceneo (140, 150, 200), RX4, Bigstix 69, Vision (VI 30, 40), CX4.4

To je moja preporuka za početnika sta se tice Fishera.
Bravo ISIA apsolutno se slazem sa tobom,samo bih dodao RC4 GS normalno Fisher!

pop67
30.11.2005, 23:14
Ovako, pocetnik sam u skijanju - treba tek da naucim..

Sto se tice pancerica ne znam sta znaci ovo "CANTING" - ali evo slika te pancerice pa mozda mozes na osnovu slike nesto da kazes:)

http://www.max-sport.hr/mainview.asp?key=284

ps. jel canting znaci ono da se moze podesavati Hard - Soft mod za nagib pancerice?
Canting znaci da se moze podesavati nagib cipele u odnosu na prav ugao!Sasvim slucajno sam danas video ovaj model kod svog prijatelja i njemu sam rekao ovo sto cu i tebi reci.NEMOJ da kupujes ovu cipelu jer ima fiksni nagib koji nezadovoljava standard prebacivanja tezista tela iz zadnjeg u prednji polozaj!Ostale informacije i ako zelis besplatno da naucis da skijas,pridruzi se SKI MANIJACIMA i ustedeces novac!Pozdrav,POP

carving_boy
01.12.2005, 01:00
Canting znaci da se moze podesavati nagib cipele u odnosu na prav ugao!Sasvim slucajno sam danas video ovaj model kod svog prijatelja i njemu sam rekao ovo sto cu i tebi reci.NEMOJ da kupujes ovu cipelu...

Mozes li da nam navedes mane i prednosti Cantinga?

ISIA_extreme_carver
01.12.2005, 09:14
Canting služi za podešavanje nagiba pancerice, smanjenjem kuta pancerice u odnosu na podlogu ili skiju, pancerica te prisiljava da više savijaš koljena, tj da se više naginješ naprijed. Služi kad koristiš recimo skije za spust koje su dulje u odnosu na skije za slalom (i do 40cm), pa canting nije jednak na te dvije skije, jer za krace skije, pogotovo ako ne skijaš jako dobro, bi ti se moglo dogoditi ako nije dovoljan nagib na panci da te prebacuje na leđa, što sa kratkom skije nije uopce teško.
Ali pazi ako vec kupujes pance sa cantingom da vijak nikako nebude plastican, nego metalan, jer se plasticni jako lako strga!

stekan
01.12.2005, 09:49
Bez uvrede, canting je BOČNO podešavanje pancerice koje otklanja problem ljudi sa krivim nogama (X ili O noge). Bez cantinga bi takvi ljudi više pritiskali jedan od rubnika, tj. unutarnji rubnik sa X nogama ili vanjski sa O nogama.


Dalbello NX 5.0 pancerice 75 evra
Ako nisi pretežak i ako ti noge nisu krive na X ili O (tj. ako ti ne treba canting), cipela će ti biti više nego dobra za sledećih nekoliko sezona. Teško ćeš naći nove pancerice sa metalnim micro kopčama za manje pare.
Ja sam do prošle sezone koristio Dalbello pancerice i bio sam prezadovoljan.


Fisher SLC = 150 evra
Fisher S-move 2.2 + Fisher FX12 vez = 195 evra
Fischer SLC je juniorski model (dužine do 160cm), i može ti dobro poslužiti, ako nađeš odgovarajuću dužinu. Cijena je korektna. Dizajn je sličan takmičarskim modelima.

Fischer S-move 2.2 je model sa dna Fischer-ove ponude i vrlo brzo ćeš ga prerasti. FX12 je izuzetno dobar i lagan vez, ali tebi nije neophodna DIN skala do 12, tako da bi ti jeftiniji FX10 (ili Tyrolia SL10) bolje odgovarao.

pop67
01.12.2005, 10:02
Bez uvrede, canting je BOČNO podešavanje pancerice koje otklanja problem ljudi sa krivim nogama (X ili O noge). Bez cantinga bi takvi ljudi više pritiskali jedan od rubnika, tj. unutarnji rubnik sa X nogama ili vanjski sa O nogama.


Ako nisi pretežak i ako ti noge nisu krive na X ili O (tj. ako ti ne treba canting), cipela će ti biti više nego dobra za sledećih nekoliko sezona. Teško ćeš naći nove pancerice sa metalnim micro kopčama za manje pare.
Ja sam do prošle sezone koristio Dalbello pancerice i bio sam prezadovoljan.


Fischer SLC je juniorski model (dužine do 160cm), i može ti dobro poslužiti, ako nađeš odgovarajuću dužinu. Cijena je korektna. Dizajn je sličan takmičarskim modelima.

Fischer S-move 2.2 je model sa dna Fischer-ove ponude i vrlo brzo ćeš ga prerasti. FX12 je izuzetno dobar i lagan vez, ali tebi nije neophodna DIN skala do 12, tako da bi ti jeftiniji FX10 (ili Tyrolia SL10) bolje odgovarao.
Stekane a kako se zove mogucnost menjanja nagiba,da ti ovaj put nisi pogresio pa da si mislio CANTER's OPCIJU,koja sluzi za ispravnu regulaciju i raspodelu tezista tela uslovljenu krivim nogama,CANTING opcija menja nagib napred nazad!:deal:

CrazyKong
01.12.2005, 10:10
Moracu da se slozim sa Stekanom,
Canting je opcija isparavljanja X i O nogu i to je onaj sraf sto se nalazi sa spoljne strane cipele negde u visini zgloba...

stekan
01.12.2005, 10:52
U posljednjih dvadesetak i nešto godina za mene i sve skijaše koje ja poznajem riječ kanting je označavala bočno X/O podešavanje. Ponekad i danas umjesto riječi rubnik koristim riječ kantna i mislim da je veza između kantinga i kantne više nego očigledna.
Danas se vrlo malo pancerica radi sa promjenjivim prednjim nagibom (eng. forward lean), tako da ni moje sadašnje Salomon Crossmax 10 to nemaju. Podešavanje tvrdoće cipele ili Flex se takođe sve rijeđe pojavljuje na pancericama više klase. Uglavnom rekreativni modeli imaju dva podešavanja: tvrdo i meko.
Imao sam Dalbello CRX Custom Super sa svim mogućim i nemogućim podešavanjima, a riječ Canting je pisala na zglobu gdje se podešava bočni nagib. Mislim da isto piše i na Crossmaxu, ali mi trenutno nije pri ruci.
http://www.salomonski.com/img/products/products/features/100095.jpg

pop67
01.12.2005, 13:02
Moracu da se slozim sa Stekanom,
Canting je opcija isparavljanja X i O nogu i to je onaj sraf sto se nalazi sa spoljne strane cipele negde u visini zgloba...
Ako je tako,da li ti ili neko drugi moze da mi objasni,nauci zasto sam bezbroj puta centrirao ucenicima centar tezista putem cantinga?Napisiti mi sta se dogadja sa potkolenicnim delom pancerice kada stavis inbus i okreces u pravcu kretanja kazaljke na satu,kod mene na SVIM cipelama koje su u ponudi pomenuti potkolenicni deo cipele menja nagib ka napred,a kod tebe?:glavaozid

pop67
01.12.2005, 13:06
U posljednjih dvadesetak i nešto godina za mene i sve skijaše koje ja poznajem riječ kanting je označavala bočno X/O podešavanje. Ponekad i danas umjesto riječi rubnik koristim riječ kantna i mislim da je veza između kantinga i kantne više nego očigledna.
Danas se vrlo malo pancerica radi sa promjenjivim prednjim nagibom (eng. forward lean), tako da ni moje sadašnje Salomon Crossmax 10 to nemaju. Podešavanje tvrdoće cipele ili Flex se takođe sve rijeđe pojavljuje na pancericama više klase. Uglavnom rekreativni modeli imaju dva podešavanja: tvrdo i meko.
Imao sam Dalbello CRX Custom Super sa svim mogućim i nemogućim podešavanjima, a riječ Canting je pisala na zglobu gdje se podešava bočni nagib. Mislim da isto piše i na Crossmaxu, ali mi trenutno nije pri ruci.
http://www.salomonski.com/img/products/products/features/100095.jpg
OK,ako je NORDICA GRAND PRIX,TECNICA EXPLOSION IMPACT,itd rekreativna cipela!

stekan
01.12.2005, 14:31
OK,ako je NORDICA GRAND PRIX,TECNICA EXPLOSION IMPACT,itd rekreativna cipela!
Pope, ja sam pisao o aktuelnim trendovima. Ne znači da je sve šta sam napisao tačno za sve modele i proizvođače. Nordica Grand Prix i Tecnica Explosion su top klasa i to su prethodnici Doberman-a i Icon-a iz 2002:
Nordica 2002/03: http://www.sportsgearguide.com/scripts/2002/alpinebootbrand.asp?b=Nordica
Tecnica 2002/03: http://www.sportsgearguide.com/scripts/2002/alpinebootbrand.asp?b=Tecnica


Napisiti mi sta se dogadja sa potkolenicnim delom pancerice kada stavis inbus i okreces u pravcu kretanja kazaljke na satu
Ako imbusom okrećeš podešavanje kantinga kao na gornjoj fotografiji, dio pancericice sa gornjim kopčama se podiže, a kako je sa zadnje strane fiksiran za donji dio, rezultat je NEZNATNO manji nagib tj. USPRAVNIJI položaj potkoljenice, kao i potkoljenica nagnuta prema drugoj nozi šta je i cilj podešavanja (za X noge).

duleKG
01.12.2005, 15:19
pope sta mislis o Nordica EASY MOVE 6W

http://www.max-sport.hr/mainview.asp?key=279

Misko
01.12.2005, 17:16
Ja sam do prošle sezone koristio Dalbello pancerice i bio sam prezadovoljan.


S tim izborom nemoz da ne budes zadovoljan.

wlad
01.12.2005, 17:32
U uputstvu od mojih (Rossignol) ski cipela za Canting kaze / tj. nacrtano je da menja bocni ugao kao sto kazu stekan/crazy.

Evo i linkova na netu:

http://www.backseat.co.uk/cantingofskis.htm

Inace verujem da je usputan efekat i malo menjanje uzduznog ugla..

pop67
01.12.2005, 23:58
pope sta mislis o Nordica EASY MOVE 6W

http://www.max-sport.hr/mainview.asp?key=279
Sasvim korektna cipela srednje klase,akcenat na udobnosti manje na operativnim mogucnostima ali sve u svemu dobar izbor!

Pozdrav,POP:dziveli: