PDA

Pogledati punu verziju : Jahorina - Master plan



admin
01.04.2009, 01:42
http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/BiH/Jahorina/jah_masterplan_100.jpg

Ljubaznošću "Olimpijskog centra Jahorina" posetiocima sajta je stavljen na uvid Master plan Jahorine.
Plan je naručen od strane Ministarstva trgovine i turizma Republike Srpske. Plan je izradio "Horwath Consulting Zagreb".

Preuzmite .PDF fajl (http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/BiH/Jahorina/master-plan_jahorina.pdf) (7,025 Mb)

Grazer
01.04.2009, 11:21
sve interesant ali nece ovo ni za 50god

admin
09.04.2009, 00:51
Opština Pale, je početkom meseca aprila pokrenula otvoreni postupak za izvođenje radova na izgradnji javne rasveta na Jahorini šetalište hotel Jahorina - Šator.
Posle prošlogodišnjeg postavljanja javne rasverte duž glavnog puta na Jahorini, za očekivati je da će do sledeće sezone biti osvetljeno i ovo šetalište - staza koja povezuje centralni deo skijališta sa vikend naseljem kod hotela Šator.
Detaljnije:
http://www.pale.rs.ba/cijela_vijest.php?vijest=144 (http://www.pale.rs.ba/cijela_vijest.php?vijest=144)

stekan
09.04.2009, 19:04
Bacih pogled na Master plan i primjetih da je korišten neispravan kalkulator. Na strani 31 u tabeli poređenja sa drugim skijalištima primjetih da je za Jahorinu upisan iznos 0,454 u polje odnosa kreveta i kapaciteta liftova. Pravi iznos je ravno dvostruk = 6541 : 7200 = 0,908. Da li je broj slučajno prepolovljen? Manja vrijednost je bolja, tj. manje se čeka na žicu.

Vidim da je dokument rađen 2005-te, tako da kad uzmemo i novosagrađene smještajne kapacitete, vrijednost definitivno prelazi cijeli broj.

To u prevodu znači da ako svi koji su noćili na jahorini iziđu da skijaju, moći će da dočekaju red na žicu svakih sat vremena. Uz uslov da žice rade punim kapacitetom, tj. sa maksimalnim brojem korpi i punom brzinom, što nisam siguran da je danas slučaj. Uslov je, naravno, da nema ni "padobranaca" preko reda.

Još kad dođu da skijaju Sarajlije...

Ima još mnogo stranica, ali ne mogu gledati dalje. Ova "greška" u računici me je dotukla.

Tužno.

bobo
09.04.2009, 23:43
Plan je krasan, realnost je surova.
Ovo je prva zima nakon 95/96 ( a skijao sam tamo i 93/94) da nisam otišao ni jedan jedini dan na Jahorinu. Tih godina se skijalo za stvarno smješno male pare. U međuvremenu cijene su se, u najmanju ruku, udvostručile.
Realnost je da se trenutno za skoro iste pare na drugim skijalištima napravi 50% više žica. Kada se jednoga dana realizuje 1/3 ovoga plana, ja ću sa zadovoljstvom pare ponovo trošiti na Jahorini.

stanislaw
13.04.2009, 16:17
u jednom delu master plana pise ''povecati cene'' !!! pa dokle ? :sm022:

ove godine sam bio u italiji, na kopu, igristima, divcibarama i na jahorini koja je bila i ubedljivo najskuplja !!! :dontknow: ....guzve i zice ne spominjem...

volim jahorinu i zato sam isao, ali preterali su ga... imam vizu (a uskoro ce i beli sengen imati svi) i nije mi velika razlika ako sednem u kola i odem do jahorine 300 ili do austrije ili italije 700 km.

lincura
21.07.2009, 18:23
http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/BiH/Jahorina/jah_masterplan_100.jpg


Ljubaznošću "Olimpijskog centra Jahorina" posetiocima sajta je stavljen na uvid Master plan Jahorine.
Plan je naručen od strane Ministarstva trgovine i turizma Republike Srpske. Plan je izradio "Horwath Consulting Zagreb".

Preuzmite .PDF fajl (http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/BiH/Jahorina/master-plan_jahorina.pdf) (7,025 Mb)

Pocela je realizacija master plana, uskoro saljem slike pa zakljucite sami:

stekan
21.07.2009, 20:13
Gdje je ovo? (ko će prvi da odgovori sa: "Na Jahorini"?)

Tadija_91
21.07.2009, 22:21
Vidi se da je ovo bilo u saradnji sa Skijalistima Srbije. Imaju isti tajming :D

wlad
21.07.2009, 23:52
I mnogo vole da od livada prave kamenjare :D

lincura
22.07.2009, 15:33
A vole i od suma da prave vododerine.

alpinista
05.08.2009, 14:03
Prosli vikendh bijagoh na jahorini i malo osmotrih situaciju u vezi famozne price "sestosjedi". E ovako stoji situacija:
Na Poljicama je skinut stari jednosjed i tu bi trebalo da bude setosjed. Put je probijen i kao i prilazi do mjesta za stubove nove zicare. Zao mi je sto niko nije bio gore od radnika da pokusam dobiti malo vise informacija . . . ali zato sam se navece cuo sam mojim bivsim shefom iz GSS-a! Covjek mi je rekao da je konacno rjesen spor i papirlogija sa Italijanima (koji su na kraju ipak dobili posao umijesto planiranih Austrijanaca) i da radovi treba da pocnu u ponedeljak. Po mojoj racunici trebalo bi da su vec u toku . . .:dontknow:. Rekao mi je jos da ce do pocetka sezone biti zavrsena obadva sestosjeda i na Poljicama i na Ogorjelici.
Po onome sto sam vidio na terenu sestosjed na Poljicam bi trebao da polazi malo iznad kafica "STUDIO" preko puta Termagove kolibe i postojeceg dvosjeda.

To bi bilo to,ostaje nam da se nadamo i vjerujemo u bolje sutra :dziveli:

stekan
05.08.2009, 18:47
Staze? Prosijecanje novih? Proširenje postojećih?

alpinista
06.08.2009, 08:27
Staze? Prosijecanje novih? Proširenje postojećih?

Na zalost moj Stevo do toga najvjerovatnije nece doci :sm008:. dok sam planinario malo po Jahorini prosao sam i moj omiljenom (koja se ne uredjuje) "zenski olimpijski spust" . . . Koliko tu ima potencijala za dobru stazu!!! Kakvi su tereni na vrhu i koliko ima prostora za snow park! Izgradnjom snow parka rasteretile bi se samo staze od bordera (jednog od vecih problema na Jahorini). E sta bi neki stranac dao za to . . .:couto:

Jedina nova staza koja bi trebala da bude (ali to je moj zakljucak,licni) je staza sa desne strane dvosjeda Poljice. To je staza kojom se inace skijalo ali nije uredjivana. E sad posto su probili put kroz sumu za sestosjed,realno bi bilo da se sad ta staza aktivira jer nemoguce je da izlaz i sestosjeda i dvosjed bude na jednoj stra,odnosno onoj gdje sad pocinje staza Poljice (toliko ludi valjda nisu). Dakle "nova staza bi trebalo da ide pored srusenog vojnog objekta na vrhu,kroz kamenolom i da izlazi na hotel shator,gdje bi se spajala sa postojecom.