PDA

Pogledati punu verziju : Chamonix



Sale
25.03.2009, 16:14
Vratili smo se iz Chamonix-a u ponedeljak 23.Marta rano ujutro. Bilo je fantastično. 7 dana sunca, puno snega, temperatura do +15 u gradu, a na stazama, u zavisnosti od visine, od -2,3 do +8. Staze odlično pripremljene i tvrde tokom celog dana, sem u nižim delovima gde popuste oko 3h. Staza ima za sve, i dobre skijaše i početnike (off piste da ne spominjem), samo treba odabrati jedno od 5 skijališta do kojih se stiže autobusom ili vozom za 5-35min. Preporučujem skijaliste Les Grands Montets za dobre skijaše. Obzirom da smo uzeli ski pass Mont Blanc Unlimited, mogli smo da se skijamo i u Courmayeur-u u Italiji. Courmayeur je lepo malo skijalište (manje od Kopa), ali sa nekoliko izuzetnih staza. Italijani jesu opušteni, ali su staze bile izuzetno opeglane i dugo držale. Sve je jeftinije u Courmayeur-u nego preko Mont Blanc masiva u susednoj Francuskoj.
Išli smo sa dva automobila i vratili se u BG preko Švajcarske. Zato su nam ostale dve karte za tunel Mont Blanc koje važe do 31.Maja 2009. Ako neko putuje kolima kroz tunel može da pošalje privatnu poruku i dobiće karte jeftinije (puna cena je 33eur po karti).
Inače, povratak preko Švajcarske je priča za sebe. Evian les Bains, Geneve, Lausanne, Montreux, prelepi gradovi koje vredi posetiti. Crans Montana posebna priča, ali deluje vrlo skupo. Na kraju, poseta Milanu i Veneciji i brza vožnja do Beograda.

Sapa
12.04.2009, 01:53
Preporučujem skijaliste Les Grands Montets za dobre skijaše.....
Mala dopuna stanica koja izlaazi na skoro 3300 mnv se tako zove, skijalisiste pripada skicentru Argentiere.


Inače, povratak preko Švajcarske je priča za sebe. Evian les Bains, Geneve, Lausanne, Montreux, prelepi gradovi koje vredi posetiti. Crans Montana posebna priča, ali deluje vrlo skupo. Na kraju, poseta Milanu i Veneciji i brza vožnja do Beograda

Bas ste super rutu izabrali, Genevsko jezro i planine okolo, famozno. Montrey podsjeca na Opatiju, Crans Montana idefinitvno preskupa, a arhitektonski mnog ruzna.

Sale
13.04.2009, 11:24
Glacier d'Argentiere je glečer koji pripada skijalištu Les Grands Montets, koliko sam ja razumeo mapu koja se besplatno dobija na skijalištu. Ali nije bitno mislimo na isto. Inače i skijalište Brevent-Flegere koje ima jugo-istočnu orijentaciju ima dobre staze.
Sve u svemu dobro skijanje, kada se pridoda i Courmayeur.

trendo
15.06.2010, 14:09
Potrebna pomoc za planiranje putovanja do Shamonix ( ili Samoni po nase), po mogucnosti vozom.
Sto reci ako neko moze da me uputi kako da putem interneta dodzem do podatke o putnim pravcima, presedanjima i cenu cinjenja.
Polazak moze se planirati iz Beograda, i dali iz Bg moze se izvaditi karta do zadnje destinacije.
Povratak bi mogao biti preko Svajcarske tacnije Zermatt
Isto tako me interesuje dali one agencije sto su zimus nudile prevoz do francuske ski centre (autobusom), vrse prevoz i leti
Unapred zahvalan svakom ko pruzi pomoc

oggy
15.06.2010, 16:42
Generalno za planiranje putovanja vozom kroz vise zemalja preporucujem:
http://www.bahn.de
pomocu koje mozes da isplaniras put vozom bukvalno bilo gdje u Evropi. Problem je sto uglavnom nemaju podatke o cijenama, to koliko znam moras da potrazis na sajtu svake pojedinacne firme. Cijene mogu da budu paprene, pogotovo za brze vozove (moguce da se cak i InterRail isplati). Kartu obicno moras da izvadis u svakoj zemlji pojedinacno (ili preko interneta).

barrcode
16.06.2010, 06:47
komplikovano za voz. imaš direktan autobus. http://www.bstours.rs/linije/medjunarodne/beograd-lyon.html
Chamonix je ovde verovatno napisan kao "Mont Blanc"
za povratak iz zermatt-a ne znam.
jel to planiraš čuvenu Haute Route Chamonix-Zermatt?! Uhhh...

trendo
16.06.2010, 22:54
Hvala na info
Mi smo za pentranje po vrhovima (Mont Blanc) pa bi do
Zermatta da ne bude samo jedan
Vidim da bstours imaju do Mont Blanca i to je to
@ oggy
stvarno se tesko snalazim na taj sajt.
jel to samo za start iz nemacke ili ???
a mozda je finansiski isplatlivije busom
ako neko drugi nesto zna svaki savet dobrodosao
@barrcode
ta Haute Route Chamonix-Zermatt mislim da bese turno ruta
i ako je to to cuo sam za nju i vredi se zaloziti za nju jednog dana

Tadija_91
16.06.2010, 23:41
Sta, i Matterhorn cete da osvajate?
Gledah bas pre neki mesec taj haute route i opis svakog dana(valjda 6 dana traje), to bi bas bio dozivljaj

Tadija_91
17.06.2010, 02:09
Ubi se trazeci linak, a sve vreme mi stajao u bookmarksima:sm022:
Evo ga, sa opisom svakog dana i mapom puta :ok:

http://dogmouth.net/guides/skiing/alps/haute-route.html

barrcode
17.06.2010, 06:31
Trendo, svakako je isplatljivije autobusom BS tursa, jer vozom iz Beograda možeš mislim do Venecije pa onda moraš da promeniš još 2 voza, 1 ita, 1 fra - ne isplati se, komplikovano je. Probaj i preko Laste: http://www.lasta.rs/red-voznje-linije, jer BS turs vozi u petak tamo, a vraća se već u nedelju.
Haute route može biti turno, ali je daleko poznatija kao pešačka tura.

U svakom slučaju, srećno penjanje na M.Blanc. Vi makedonci ste odlični planinari, to sam se i sam uverio. A i imate divne planine za penjanje.

oggy
17.06.2010, 10:24
Da, mislim da je sigurno isplativije busom a i manje je cimanje (jedino sto je voz 100x udobniji). Ova stranica sto sam poslao nije samo za Njemacku. Ako hoces englesku varijantu stranice, izaberi gore na vrhu "other" pa onda uneses pocetnu i krajnju stanicu i zeljeni datum putovanja, dobijes nesto
ovako (http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en?ld=96150&seqnr=1&ident=90.014632150.1276762897&rt=1&OK#focus).

trendo
17.06.2010, 13:41
Hvala svima
Ipak je autobus isplatliviji u faktorima pare i vreme, ali ne i konfora.
Postoi mogucnost ako se sastavi veca grupa da se organizujemo za prevoz.
Jos da se drustvo dogovori i...

admin
17.11.2016, 00:39
Chamonix u organizaciji SkiBus-a:
Chamonix, 07-14. januar 2017. (http://www.skibus.rs/aranzmani/francuska/chamonix/chamonix-07-14-januar-2017/)

Cena aranžmana za boravak u 1/4 apartmanu u centru mesta - 409 eur

Aranžman uključuje:
- Prevoz autobusom na relaciji Beograd - Chamonix - Beograd.
- Sedam noćenja u apartmanimau u Chamonix-u.
- Šestodnevni ski pas "Chamonix Le Pass +".

Ski pas obuhvata: 6-dnevni skipas koji uključuje sledeća skijališta i žičare: Brevent-Flegere, Balme, Argentiere + gondola Grand Montets, Les Houches, Montenvers tramvaj + gondola, gondole ka vrhu Aiguille du Midi.

Sa ski pasom je besplatan "Shutle BUS" koji saobraća kroz mesto, kao i od Chamonix-a do svih skijališta za koje važi ski pas.

U odnosu na ski pas "Mont Blanc - unlimited" ski pasom koji se dobija u aranžmanu nije pokriveno: Verbier - Švajcarska; Courmayeur - Italija i gondole koje od vrha Aiguille du Midi vode prema Courmayeru; Tramvaj Du Mont Blanc; skijanje u domenu Evasion (Megeve).