PDA

Pogledati punu verziju : Kućni ljubimac tj.pas na skijanju



nerro
25.11.2005, 11:17
Ćao svima!
Opet ja sa novim pitanjem. Pretpostavljam da je ovo zgodno mesto.
Dakle, pitanje je sledeće:
Da li je neko vodio psa na Jahorinu i zna li proceduru prelaska preko granice sa Bosnom tj. šta je potrebno od papira?
Ja svog ljubimca Westija vodim sa sobom svake zime. Do sada je bio na KOP-u, ali za tamo mi nisu trebali "papiri". Znam šta je neophodno za EU, ali ne znam za Bosnu.
Mislim da SKI MANIJACI verovatno znaju po nešto, pa se nadam brzom odgovoru. Ići ću ja u Veterinarsku inspekciju, ali dok ne odem da čujem vas.

:ski: pozdrav!!!!

valdevit
25.11.2005, 14:00
pa,pazi,poshto je to Bosna i poshto se tamo granica prelazi sa lichnom kartom,mislim da nebi postojao nikakav problem da povedesh psa...

Bata Bane
25.11.2005, 23:54
Ćao svima!
Opet ja sa novim pitanjem. Pretpostavljam da je ovo zgodno mesto.
Dakle, pitanje je sledeće:
Da li je neko vodio psa na Jahorinu i zna li proceduru prelaska preko granice sa Bosnom tj. šta je potrebno od papira?
Ja svog ljubimca Westija vodim sa sobom svake zime. Do sada je bio na KOP-u, ali za tamo mi nisu trebali "papiri". Znam šta je neophodno za EU, ali ne znam za Bosnu.
Mislim da SKI MANIJACI verovatno znaju po nešto, pa se nadam brzom odgovoru. Ići ću ja u Veterinarsku inspekciju, ali dok ne odem da čujem vas.

:ski: pozdrav!!!!


Mislim da ti se to ne isplati iz razloga sto svaka zivotinja koja predje granicu mora biti u karantinu nekoliko dana, a za kucnog ljubimca moras imati "pasos" ili ti papir koji se dobija od veterinara:(

nerro
27.11.2005, 17:13
Moj pas već ima sve potrebne papire tj.žutu knjižicu u kojoj su sve vakcine, samo je pitanje kakva je procedura.
U svakom slučaju HVALA na saradnji. Biće da će pas ostati u BGD-u na pansionu kod naše kume.
Do novog pisanja ćao!
:)

yt7sif
28.11.2005, 16:33
moras da mu napravis legalnu saobracajnu dozvolu,tehnicki pregled,zeleni karton,i da ima euro3 standard,lance za sneg ,nove grejace i iskljucivo da trosi euro dizel !
zezam se naravno.....nemam pojma sta treba tvom ljubimcu za inostranstvo vodio sam raznu stoku (bez repu)preko grane ali ljubimca nisam
pozdrav

pop67
28.11.2005, 17:07
Sve sto vazi za EU vazi i za BiH,samo sto na Jahorini nesme pas biti na ski stazi,a nema ni mogucnost odvojenog boravka u hotelima,tako da ipak psa ostavis kod kuce.Ne znam da li sam ti pomogao,ali i ja sam do skoro imao isti problem!:smoke:

nerro
29.11.2005, 08:52
Pa hvala Pop67 na iscrpnom obaveštenju. I ja sam mislila da ipak ostavim psića kod kuće, jer dok pribavim sve dozvole.... Što se tiče smeštaja imam dozvolu gazde da mogu da ga držim u apt.
U svakom slučaju ove zime ski-pas ostaje kod kuće!

Pozdrav svim skijašima :ski:

Bata Bane
29.11.2005, 09:56
E bas steta za psica:mad:

Hurmiza
29.11.2005, 10:04
Ne secam se tacno sta su trazili kad sam psa vodio na izlozbu u Sarajevo ali cu proveriti. Ako imas sve papire za njega onda nema problema. Moj pas nema implant tako da sigurno znam da on nije obavezan niti ona oznaka sto se divljackom metodom kaci na uvo. Papiri su dovoljni ali provericu ti tacno.
Ko kaze da pas ne sme na stazu, a onaj zuca sto prati skijase po ceo dan na Jahorini?
Uostalom dogovoris se telefonom sa vlasnikom sta i kako. Mislim da oni ne bi pravili problem, ako su ok.

valdevit
29.11.2005, 10:52
da,da,onaj zuca...taj ker je luuuuuuuuud... :D

pop67
29.11.2005, 10:55
Ne secam se tacno sta su trazili kad sam psa vodio na izlozbu u Sarajevo ali cu proveriti. Ako imas sve papire za njega onda nema problema. Moj pas nema implant tako da sigurno znam da on nije obavezan niti ona oznaka sto se divljackom metodom kaci na uvo. Papiri su dovoljni ali provericu ti tacno.
Ko kaze da pas ne sme na stazu, a onaj zuca sto prati skijase po ceo dan na Jahorini?
Uostalom dogovoris se telefonom sa vlasnikom sta i kako. Mislim da oni ne bi pravili problem, ako su ok.
Ja ne kazem vec TVRDIM da pas NESME na stazu,obzirom da je zuca lutalica,koga da kazne ili zaprete uspavljivanjem?Druze ako je neko zbog toga hteo da poludi u februaru ove godine to sam bio JA!:smoke:

Milan NS
29.11.2005, 12:15
Osim žuće ima i onaj HASKI čiji je vlasnik ako se ne varam Čika Pera iz Kristala koji je atrakcija jer svi, novopridošli gore, misle da iz šume istrčava lično "Vučko 1984" :ok:

Bata Bane
29.11.2005, 12:17
Ha ha ha ha ha ha b:kez: :D :D

pop67
29.11.2005, 16:32
Osim žuće ima i onaj HASKI čiji je vlasnik ako se ne varam Čika Pera iz Kristala koji je atrakcija jer svi, novopridošli gore, misle da iz šume istrčava lično "Vučko 1984" :ok:
Milane ako idemo na Jahorinu u petak,ides li sa nama?Ili bolje od toga imas li mogucnosti da dodjes do Beograda u cetvrtak oko 18.30?

Pozdrav:dziveli:

nerro
30.11.2005, 12:04
Pa ako samo Žuća sme na stazu da ja ofarbam mog Westija u žuto... :)
Ljudi puno hvala na iscrpnim obaveštenjima. Hurizma ako se setiš šta je sve trebalo za izložbu ti napiši.
Ali kako sada stoje stvari ski-pas ostaje u BGD (ovo mu je prvi put da ne ide na skijanje), a po svemu sudeći mogao bi da bude :ski: manijak.

Pozdrav i uživajte ako budete išli na ski vikend. Čekamo iscrpan izveštaj.

pop67
30.11.2005, 20:32
Pa ako samo Žuća sme na stazu da ja ofarbam mog Westija u žuto... :)
Ljudi puno hvala na iscrpnim obaveštenjima. Hurizma ako se setiš šta je sve trebalo za izložbu ti napiši.
Ali kako sada stoje stvari ski-pas ostaje u BGD (ovo mu je prvi put da ne ide na skijanje), a po svemu sudeći mogao bi da bude :ski: manijak.

Pozdrav i uživajte ako budete išli na ski vikend. Čekamo iscrpan izveštaj.
NERRA,budi ubedjena da ces dobiti sve potrebne informacije,samo mi nije jasno zasto ne dodjes na sastanak sutra u 19.00 kod Baneta pa eventualno ako se bude islo podjes sa nama na ski vikend!
Pozdrav,POP:yay:

nerro
01.12.2005, 12:17
Hvala na pozivu, al ne mogu biti :ski: manijak - tj. ne mogu da se priključim ekspediciji.
Radimo i suprug i ja, a i deca su školska....
Sve jedno, čekamo vaš izveštaj.
Sve to ako bude snega.
Uživajte i skijajte neki spust i za nas.
:ski:

Bata Bane
01.12.2005, 12:26
Mozda neki drugi sastanak, a:ok: