PDA

Pogledati punu verziju : Sta dalje ?



neske
24.03.2009, 09:10
Zdravo svima. Nov sam na ovom forumu, a razlog uclanjenja cu navesti u daljem tekstu:
Naime, ono sto se na B.Zubu desava sa liftovima, stazom i jos nekim bitnim stvarima zadnjih dana, po meni zavredjuje komentar, a Vi prosudite sami.

1. STAZE
Najbolje skijanje na BZubu svih vremena je, slozicete se, bilo pre desetak dana, u vreme odrzavanje drzavnog prvenstva u skijanju. Staze idealne, ne popustaju pod naletima skijasa, nema hupstera, cak su u odnosu na raniji period i primetno prosirene. Zasto? Kazu, dosli majstori sa Kopaonika. - Licno sam ih video vise puta u toku dana na stazi - otklizavaju polako i proveravaju tvrdocu staze, debljinu snega na stazi, beleze,.. Da bi znali gde sta i kako da rade u toku noci. Rezultat svega je da Konjarnik nije "progledao" u gornjem delu ni posle svih takmicarskih treninga, i voznje na kapijama; takodje se ona voda u donjem delu staze na volseban nacin smanjila a staza prosirila ?!?!
Pa dokle ce neko drugi uvek da zna bolje? Pa zar nisu nasi majstori isli na obuku? Jesu, ali u praksi treba i sprovoditi to sto se nauci na obuci. Ali onda nema sedenja u Pl. Domu (malo "grejana", malo zezanje,..., malo filozofiranje; cas je previse hladan sneg, cas previse duva vetar,.....).

2.ZICE I CENE
Elem, posle tog najboljeg skijanja mi resismo da dodjemo opet. Ali u medjuvremenu je jos u sredu pukao dalekovod od Svrljiga ka Kalni, uzrokovao kratak gubitak napona, i evo 4 dana eksperti ne mogu da oslobode pogonsku kocnicu na četvorosedu. Sta sad? Da izbacimo svu elektroniku iz četvoroseda, illi da nadjemo nekog strucnog i pismenog ko ce umeti da resetuje softver, ili zameni pregoreo modul, PLC, ili vec sta ima u komandom ormanu. Koji je uopste bio kriterijum za zaposljavanje radnika na odrzavanju zicare? Elektrotehnika i automatika se vec godinama ne rade cekicima, problampom i motorcanglama. Znamo da su "Skijalista" fantomsko preduzece, ali cak i kad se prave takva preduzeca, pored rodjaka, kumova i partijskih drugova i poslušnika MORATE DA ZAPOSLITE I PONEKO STRUCNO LICE SA VOLJOM ZA RAD - da bi to koliko toliko funkcionisalo.
Epilog cele ove price je da smo u petak platili celodnevnu kartu u punom iznosu, a vozili se samo na sidru; ali sa kvarovima i zatvaranjem staze u trajanju od tri sata zbog nekog decijeg kupa - NIKO NIJE NI POMENUO MOGUCNOST DA TA KARTA MOZDA TREBA DA KOSTA 50%.
Jos lepse smo prosli u subotu: Posto obecanja da ce Konjarnik sigurno proraditi nisu ispunjena, krenuli smo kolima ka Pl. Domu i na jedvite jade stigli ( velika mecava, nanosi, guzva; ali to je prica za drugu temu - o najvecoj mogucoj gluposti koja sledi, a to je izgradnja kompleksa Jabucko Ravniste ) Svi smo uzeli celodnevnu kartu, spustili se po dva puta i onda je i sidro zatvoreno, kazu zbog vetra. Love nazad nema, na skipasovima vec odavno nema na poledjini prava skijasa, a za razliku od Kopa, ili drugih, gde, kad dve staze ne rade, Vama ipak ostoje onih drugih dvadesetak na raspolaganju, ovde nam je ostalo samo da se spakujemo i vratimo kuci. OD POKUSAJA DA NAM VRATE PARE ZA KARTE NARAVNO NIJE BILO NISTA - KAZU POLITIKA SKIJALISTA SRBIJE!

3. MEDIJSKA POKRIVENOST
Na drzavnim i drugim "PRESTONICKIM" TV stanicam slusamo samo o KOPu i Zlatiboru ( koji je uzgred ukupno ove godine imao 2,5 dana sa snegom ). Pa dobro, to je visa sila; ili neciji visi interesi. A da li je tesko i preskupo da se o trosku Doma. Hotela, Skijalista dovedu gore TV5, Belami, RTZajecar,... to su Televizije koje se vide u pola Srbije. Jedan rucak, dogovor, promocija, Dnevo azurni podaci o vremenu, snegu, stanju puta, zicarama,... na jutarnjim i blic vestima ovih TV stanica - garantujem bar duplo vecu posecenost. A da ne pricamo o dugorocnim efektima.

E sad, ne znam ja ko vodi poslovnu politiku, ali ovako se sigurno ne pravi ski centar. A jednu negativnu reklamu ni deset afirmativnih ne moze da anulira. Od mene toliko. Sve ovo sam napisao kao neko kome je stalo da ova prica sa B.Zubom uspe - ja sam tamo isao jos nekad kad je kod cika Jove domara u Pl. Domu gorela bubnjara od plehanog bureta u sobi gde je sada kafić, koju smo sami lozili, a stizali smo pesice od Crnog Vrha sa skijama, vrecama za spavanje i hranom za vise dana na ledjima.
Znaci, volim planinu; ali VALJDA JE PROSLO VREME ENTUZIJAZMA - AJDE MALO DA PROBAMO DA BUDEMO PROFESIONALCI!