PDA

Pogledati punu verziju : Kacige na glave



DRAGON
19.03.2009, 14:05
Britanska filmska i kazališna glumica Natasha Richardson (45), preminula je u srijedu u bolnici u New Yorku od posljedica ozlijeda mozga koje je zadobila u skijaškoj nesreći u Kanadi. Ozlijeđena je u ponedjeljak na skijalištu u kanadskom Quebecu oko 130 kilometara sjeverozapadno od Montreala.
Natasha je pala tijekom učenje skijanja na stazi za početnike. Prvotno nije bilo znakova da se ozlijedila, no nakon sat vremena joj je pozlilo i prebačena je lokalnu bolnicu. Kasnije je potvrđeno da se radi o ozlijedama opasnim po život. Doživjela je izljev krvi u mozak i pala u komu.


Richardson was injured at Mont Tremblant, a luxury resort in Canada. The actress was taking a lesson on a beginner's run near the bottom of the ski area and was not wearing a helmet when she had what first appeared to be a minor accident.

Nemanjus
19.03.2009, 14:57
Pitanje je da li bi joj i kaciga pomogla :dontknow:!!!

Oni koji se razumeju u medicinu bi mogli to bolje da objasne, ali predpostavljam da joj je pukla aneurizma i da je to prouzrokovalo izlliv krvi na mozak!

U svakom slučaju kacige su nešto što je više nego poželjno na skijanju...

D.I.M.
19.03.2009, 15:56
Pridruzujem se iz sve snage ekipi ~Kacigu na glavu~ pored vezova, jedna od najpozeljnijih delova opreme. Zenu i jednog sina i sebe sam jos odavno opremio, drugi sin mi se vec tri godine opire, stalno nesto zulja, smeta mu, a probali smo razne. Uvideo sam ove godine da jedina moja prevara da mu je smestim na glavu je nesto specijano, sa bluetooth slusalicam i kamerom integrisanom u istu. Meni je predhodne dve godine bas pomogla da sacuvam glavu u direktnim sudarima. Sve vece guzve, sve brze skije i sve bezobzirnija voznja, cuvaj glavu!

CrazyKong
23.03.2009, 13:25
Ja vec par godina nosim kacigu, kao i ostali clanovi moje porodice...
Samo malo zapazanje od prosle nedelje sa kopaonika...ni jedan isntruktor ne nosi kacigu, kao i 95% ostalih skijasa. :sm022:
Pohvalno je što bar deca u ski skolama uglavnom imaju kacige.

plageton
23.03.2009, 15:13
Potpuno se slazem. Stanje na stazama je sve opasnije. Narocito otkako je sve vise ovih ludaka sa kacigama. :-)