PDA

Pogledati punu verziju : Popova Šapka - aktuelnosti



Strane : [1] 2

admin
05.03.2009, 21:38
POPOVA ŠAPKA (http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Makedonija/popsapka.htm) - Nikad bolja sezona

http://www.skijanje.co.yu/Index/utisci/utisci_makedonija.htm (http://www.skijanje.co.yu/Index/utisci/utisci_makedonija.htm)

Ova sezona na Popovoj Šapci je najbolja u zadnjih 10 godina. Prošle 2008. godine na čelo ovog centra je došao novi ambiciozni direktor koji je postojeće kapacitete postavio u 100% funkciju. Dvoseda žičara “Ceripasina” (najbolja žičara i staza u Makedoniji) posle 3 godine počela je sa radom i radi besprekorno. Svi ski liftovi kao i druga žičara isto tako rade.

Ove zime rade dve dvosed žičare “Ceripasina” i “Sv Ilija” dva ski lifta tipa tanjir “Potok 1 i 2” i tri ski lifta tipa sidro, “Aerodro”, “Ge” i “Mali Jelak”. Jedino sto ne radi gore je gondolska žičara od Tetova do Popove Sapke koja zbog vojnih dejstava 2001.g nije u upotrebi. Staze se spremaju svaki dan. Na stazi rade dva ratraka a po potrebi ukljucuje se i treći ratrak koga ima Eskimo-freeride klub iz Zagreba.

Ovog vikenda je održan "36. Šarplaninski kup" na kome je bilo dosta gostiju iz više zemalja. Na radost svih prisutnih, gost je bio i legenda skijanja, Slovenac Bojan Križaj. Početkom februara održana je Univerzijada na koju su učestvovali svi univerziteti sa prostora bivše Jugoslavije kako i okolnjih zemalja. Za pocetak marta je zakazan „FIS Beka kup” na kome učestvuju deca do 16 godina.

Što se tiče hotela, svi rade, a najbolje opremljeni hotel je “Slavija” zatim, hotel “Popova Šapka” pa onda hotel “Teteks”. Na Šapci funkcionisu nekoliko manjih hotela i odmarališta radnih organizacija. Isto tako rade i dva planinarska doma „Šara ski” i „Smreka” koji nude smeštaj po dosta jeftinijoj ceni.

Ski pas ove 2009. godine ima sledeće cene:
- dnevna karta je 700 denara to je 11,5 eura
- poludnevna 600 den to je 10 eura.
- godisnji ski pas kosta 10.000 denara to je 160 eura.

Isto tako na Šapci već druga godina zaredom funkcionise „Eskimo freeride” koji dovodi goste iz celog sveta i gore se skijaju.

Što se snega tiče, ove godine ga na Šapci ima dosta, momentalno oko 70 santimetra i skijanje radi.
Po najavama novog direktora na proleće se planira izgradnja novog četvoroseda kako i osvetljavanje više staza za noćno skijanje. Isto tako u planu je izgradnja novog ski cafea na stazi „Ge”.


Ilija Z. - mailom


Ove i ostale fotografije sa Popove Šapke u većoj rezoluciji na Galeriji sajta:
http://slike.skijanje.rs (http://slike.skijanje.rs)


http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Makedonija/pop_sapka/popova_sapka1.jpg


http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Makedonija/pop_sapka/popova_sapka10.jpg


http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Makedonija/pop_sapka/popova_sapka5.jpg


http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Makedonija/pop_sapka/popova_sapka4.jpg

trendo
07.03.2009, 17:50
Tacno je da od sezone 05/06 najzad pao veci sneg ali ne vise nego te sezone.
Tacno je da je Ceripasina najzad posle 3 sezone proradila, naravno sa motorom od pre 30 godina
Tacno je da je ove godina najzad "obnovljen" Sarplaninski kup ali nazalost i mesec dana "reservisana" staza zbog pripreme za isti pa dzabe ceripasina radi
Nazalost sve ostalo u rubriku marketing, a marketing je uvek dobra stvar
A da, staza Teteks je "osvetljena" odavno, ali nikao da zasvetli
Naravno uvek su dobre ideje o novim i brzim zicarama i osvetljivanju ostalih staza kao Aerodrom i Ge.
Za freeride na Sari no coment, skoro da i ne treba ulagati, ali sta ces taki smo mi

ekozelj
07.03.2009, 22:13
Gledam ove slike i naviru mi lepe uspomene. Kako smo samo gore nekad lepo i jeftino skijali. :sm021:
Imam jedno pitanje za one koji su skoro bili na P.Š.
Koja je to staza "Ge"? Koliko se secam iznad staze "aerodrom" se nalazi staza koju smo zvali "pionir". Dali je rec o toj stazi samo pod drugim imenom ili je to neka druga, nova staza? Tamo je jos bio i onaj dupli tanjir kod hotela Tetex, zatim staza "jelak" i naravno "ceripasina" sa onim lepim strmim delom iznad medjustanice koji smo zvali "karpa".


Pozdrav
Edi

trendo
08.03.2009, 19:46
Da, stariji je vise prepoznaju kao "Pionir" a danas je zovemo "Ge". Formira slovo G (kirilica) pocetkom iz Teteksa pa preko Aerodroma i desno u "Ge"
Teteks je jos uvek dupli tanjir isti taj koi poznajes i koi ce najverovatno jos dugo tamo i ostati
Od pocetka Teteksa pa preko Aerodroma do iznad starta Ge paralelno ide dvosed koi sluzi za pocetnike, setace ili ako hocete odmoriti jedno 24 minuta :sleep:
Jelak je jos uvek staro sidro ali sa sve "krace" zatege, pa ponekad je stvarno problem kako se zadrzati na sidro. Inace desna strana Jelaka i to donja polovina je najstrmnii i najzaledzenii deo bilo koje stase na P. Sapku. Isto se moze reci za levi gorni deo samo sto taj nije zaledzen vec suncan (naravno kada ima sunca)
Karpa na Ceripasinu je jos uvek tamo sa tendencijom da tamo i ostane i polozajem i imenom :sm018:

miles_davis
08.03.2009, 19:47
uf, stvarno ko da je bilo pre sto godina ;) Ge je, ako se dobro secam, sidro koje je islo poprecno u odnosu na aerodrom i te zice iznad njega (koje se uopste ne secam) :(...

Pa kec, kakvog je tamo skijanja bilo, uvala ispod ceripase, uh..

miles_davis
08.03.2009, 19:50
Da, stariji je vise prepoznaju kao "Pionir" a danas je zovemo "Ge". Formira slovo G (kirilica) pocetkom iz Teteksa pa preko Aerodroma i desno u "Ge"
Teteks je jos uvek dupli tanjir isti taj koi poznajes i koi ce najverovatno jos dugo tamo i ostati
Od pocetka Teteksa pa preko Aerodroma do iznad starta Ge paralelno ide dvosed koi sluzi za pocetnike, setace ili ako hocete odmoriti jedno 24 minuta :sleep:
Jelak je jos uvek staro sidro ali sa sve "krace" zatege, pa ponekad je stvarno problem kako se zadrzati na sidro. Inace desna strana Jelaka i to donja polovina je najstrmnii i najzaledzenii deo bilo koje stase na P. Sapku. Isto se moze reci za levi gorni deo samo sto taj nije zaledzen vec suncan (naravno kada ima sunca)
Karpa na Ceripasinu je jos uvek tamo sa tendencijom da tamo i ostane i polozajem i imenom :sm018:

uh, ja sam znaci sve zaboravio.. Kad je napravljen ovaj dvosed koji ide do iznad starta G ?

trendo
09.03.2009, 21:00
Proslog veka, a to znaci i mileniuma, a to pak znaci da stvarno nisi dugo bio tamo :sm018::sm021::dziveli:

ekozelj
09.03.2009, 22:00
Mislim da miles_davis deli moje misljenje da tu "milenijumsku gresku" moramo ispraviti vec naredne zime :ski::dziveli:

Pozdrav
Edi

miles_davis
10.03.2009, 09:04
Proslog veka, a to znaci i mileniuma, a to pak znaci da stvarno nisi dugo bio tamo :sm018::sm021::dziveli:
Ma nisam, jos kao klinac sam bio sa ski klubom u onom odmaralistu Tetovo, ili kako se vec zove.. Ali i dalje se ne secam tog dvoseda, pricao sam sa jos par kolega koji su obilazili Sapku u to vreme, i nijedan ne zna o cemu pricam.. Mnogo smo matori.

Ali smo barem pretresli jos jednom sumicu ispod keca, strminu uvale i dorucak na Ceripasinom dvosedu kad stane i stoji po pola sata.. Ma nista nam nije smetalo tada..

GoranMK
23.03.2009, 22:28
Zdravo zdravo,

eve me i mene posle 1-2 godini na ovoj forum.

Eve konecno odlicno info za Popova Sapka
http://travel2macedonia.com.mk/?page=getting-around&locid=popova-sapka

I eve mini galerija
http://www.panoramio.com/user/85114/tags/popova%20sapka

admin
30.03.2009, 14:17
Na slici je Ski mapa Popove Sapke.
Oznacio sam vecim brojevima od 1 -8 zicare
Manjim brojevima 1-14 su oznacene staze.

Moze li neko na na osnovu postavljenig brojeva ispise nazive zicara i staza?
Da li postoji neka novija, bolja ski mapa Popove Sapke, makar samo i u vecoj rezoluciji?

trendo
30.03.2009, 22:31
Nisam prozvan ali cu probati da odgovorim, hahaha
Noviju mapu nisam video a i ne verujem da postoi ali i na ovoj se dobro vidi

Prvo velike brojke t.j. zice
1. Gondola, na zalost ne radi od posle konflikta '01 - ostecena sajla na nekoliko mesta pitanje kada ce se popraviti. Inace ide od grada Tetovo do xotel P.Sapka koi se vidi na slici i gde je start dvoseda (2)
2. Dvosed Ceripasina radi kad kad a nekad i nikad a i kad radi smrznes se na karpu dok stignes na vrv. Kazu da je radio ove godine nesto pre kupa a i posle. Momentalno ne znam iako tamo na startu jos uvek ima oko 1,5m snega
3. Neradi vec duze vreme a misli i da nece nikad proraditi, tako da je bolje otpisati iako stoi infrastruktura
4. Sidro Jelak radi u stanju koi sam vec jedanput opisao
5. a i b Tanjirici Teteks jedan pored drugog rade ako hoce a ako nece onda ne rade iz x razloga ali nacelno radi uvek bar jedan
6. Tanjir Aerodrom ne radi odavno i ne znam zasto nisu dosad skinuli infrastrukturu kada nece nikad proraditi. Na njegovo mesto a levo od njega se nalazi dvosed za koi sam isto tako vec jedanput pisao.
7. Sedro Aerodrom uvek radi a i najduze naravno i sa najvecom guzvom posebno za vreme raspusta.
8. Sidro Ge radi, mada desavalo mi se kad kad da izvisim, te sajla te jak vetar te ovo te ono, ali uglavnom radi kad ima dovoljno ljudi na stazama bez obzira na stanje staza ili snega

Male brojke t.j. staze
Nasiv staza je isti kao i naziv zica tako da...
1.2.3. i 4. to je ta jedna ista staza (crna) koja ide iz vrha Ceripasina pa do starta dvoseda. Uredzuju je za kup jedno mesec dana unapred i naravno tada je zatvorena a posle toga ako se sete. Nazalost vetar im brzo oduva sneg u gornjem delu a kada je suncano dosta je izlozena suncu pa tako vidi. Ali nije bitno to za freeridere, njima je bitno samo da ih zica doveze do gore a onda gde vole tamo
5. Jelak najstrmija i najzaledzenija staza(crna)
6. Ugornjem delu crna do spajanja sa 7. a onda plava, ili tacnije pre spajanja sa 7.
7. Tako kako je nacrtana ja je nisam video, medzutim video sam spoj sa 5. tacnije polazi iz istog mesta gde pocinje na crtezu ali taba se prema pocetku 5. Naravno freerideri mogu gde oce sa vrha Ge pa nadole prema Jelaku odnosno tamo gde je ovde nacrtana 7.
8. i 9. Tako kako je nacrtana (crvene)
10. Aerodrom, sam naziv kaze kakva je staza (plava) i uvek pripremljena. Nisam video bolju stazu za ucenje i po nagibu i po kvalititu pripreme staze ali i snega
11. Sad ide malo vise u levo i vazi isto sto i za Aerodrom. Spaja se sa 12. i 13. medzutim i produzava pravo do pocetka dvoseda ali taj zadnji deo oko duzine stuba i po stvarno mnogo strma i pocetnici koi koriste ovu stazu se najcesce zeznu ovde, ali kako ce da nauce
12. i 13. kako je na slici (crvene). Ponekad zaledzene ponekad prepuno hupsera ali ipak mozda najeksploatirane staze na Sapci
I na kraju 14. koja na zalost mnogo retko se koristi u punoj duzini jer zavisi od toga dali radi Ceripasina ali koristi se u drugom delu i to od vrha Ge pa do manastira na cajce sa rumom. Inace po meni najbolja staza za skijati onako sa uzitkom, naravno kada ima dovoljno snega ili kada im ga vetar ne oduva i naravno po meni je ipak crvena a ne onako zuta na slici

admin
31.03.2009, 13:50
trendo, hvala puno na detaljnom opisu zicara i staza na Popovoj Sapki. Sada su ipak stvari jasnije i za nas koji jos uvek nismo imali prilike da skijamo na Sapki.


6. Tanjir Aerodrom ne radi odavno i ne znam zasto nisu dosad skinuli infrastrukturu kada nece nikad proraditi. Na njegovo mesto a levo od njega se nalazi dvosed za koi sam isto tako vec jedanput pisao
Ako sam dobro razumeo, na ovoj mapi nedostaje - nije ucrtan DVOSED koji se nalazi LEVO od tanjira br.6 ??? Ako si u mogucnosti, probaj da docrtas polozaj, odnosno pravac pruzanja tog dvoseda. Koji je naziv te dvosed zicare?

trendo
31.03.2009, 15:44
Tacan naziv dvoseda stvarno ne bih znao, uvek ga jednostavno zovemo dvosed. Ako neko drugi iz Mak koi se javljaju na forum zna onda neka napise.
Malo mi je tesko docrtati ali ti mogu dati instrukcije pa probaj. Odma uz 6. a mozes i istu produziti pravoliniski (ne bi zgresio) do starta 5. i zameni ikonu umesto tanjir nacrtaj korpu i to je to, stim da na mapi ne moze da se nacrta dokle ide iz prostog razloga jer nedostaje taj deo na mapi a to je za duzinu dva stuba iznad starta Ge ili 8.
A da staza ide levo od zicare (to bi bilo recimo staza 11, ali ne desno kao sto je na slici nego levo) do kraja odnosno do pocetka zicare stim da se ista isto tako i spaja sa Teteksom ili tacnije staza 13.

trendo
31.03.2009, 15:55
Jos nesto. Nisam napisao nisto o tome gde skijati freeride iz prostog razloga da moze se skijati gde se god hoce, prostranstvo je ogromno. Ovi iz eskimo voze tamo prema sledeca dva vrva na mapi 2525m i T.vrv 2747m a isto tako i desna strana ceripasine sve do vrva Popova Sapka u cijem podnozju se nalazi vikend naselje
Spored prici jednog cice (ma kako cica, to sam ja on je bio deda na svoih 65 godina,koi je skijao na "cackalice" od 190cm i mislim da je najlepse skijao na stazi) koga sam upoznao prosle godine, desna strana ceripasine je najbolja za freeride ili kako on kaze pojedes sendvic na karpi, spustis se sa desne strane i zadovoljno ides kuci.

admin
03.04.2009, 14:01
Dali bi ova nova mapa, sa ucrtanom trasom "Dvoseda" mogla odrazavati stvarno stanje na terenu na Popovoj Sapki?
Da li u opste postoji ta staza (11) ucrtana desno od tanjira br.6.
Da li se ona uredjuje za skijanje?
Ili je samo u funkciji ova novodocrtana staza 15?

Jos jednom hvala na iscrpnim pojasnjenjima...

ibane
03.04.2009, 21:53
Hvala Bogu da se setio da neko napravi ljudski mapu. Htedoh ja da se zalim jos odavno ali nisam stigao. Pretekli ste me. Ja bio gore 0.03.2009. Posto sam bio prvi put tamo a nisam nasao nikakvu mapu bilo mi je tesko da se snadjem. Jos uz to sto nisu staze obelezene niti ima bilo kakvih putokaza ili bilo cega. Sva sreca sto je bilo lepo vreme i suncano pa se videlo dobro. Zamislite da odete prvi put i da je magla. Pa ne bi znao gde sam ili bih slikao samo na jednoj stazi pored zice da se ne izgubim.
Inace moji utisci sto se skijalista tice. Ima potencijale ali treba da se ulaze i malo bolja organizacija. Mislim, klasika prica za sve ski centre u nasem okruzenju. Sve je zastarelo, ne postoji mapa skijalista, staze nisu obelezene, put na nekim mestima ima skliznuo, lose i nedovoljno obeleni putokazi do ski centra..... Da ne bese Google Earth-a ko zna kako bi stigao do gore :-). Inace kad bi ta gondola proradila bilo bi odlicno. Od Skoplja do Tetova autoput za 2 stajanja na putarinama stize se za 20 min. Naravno, zavisi ko kako vozi :-).
Inace da dvosed postoji zakaci sliku kao dokaz. Jedino sto se ne vidi gde se zavrsava ali i ovo je neki dokaz.

ibane
03.04.2009, 21:58
Inace ako admin hoce mogu da posaljem slike sa tog skijanja pa da zakaci u galeriji.Bio sam u nedelju bas kada je bio Sarplaninki kup. Inace ne znam zasto nije bilo nikog iz Srbije na tom takmicenju? Evo jos jedne slike.

ibane
03.04.2009, 21:59
Sad sam video da sam ispustio jednu cifru u datumu. Slike su od 01.03.2009.

ibane
03.04.2009, 22:13
Malo sam pojeo neka slova u prethodnim izlaganjima ali to je verovatno zato sto sam gladan :-).
I jos nekoliko slicica od mene.

ibane
03.04.2009, 22:18
Zaboravih da pitam: kakva je trenutna situacija na Sapki? Jel ima snega, rade zice, uredjuju staze...? Da li uopste moze da se skija? Da li ima neko neku informaciju?

trendo
03.04.2009, 23:23
Zaboravih da pitam: kakva je trenutna situacija na Sapki? Jel ima snega, rade zice, uredjuju staze...? Da li uopste moze da se skija? Da li ima neko neku informaciju?

Hotel Popova Sapka 38944361108 (kod velikog parking, gde se renta oprema)
Hotel Teteks 38944361065 (kod staze Teteks naravno)
direkcija ELEM-a 38944336027 (oni gazduju sa ski centrom)

trendo
03.04.2009, 23:31
@admin prva slika od ibane ti kaze ono sto sam ti pisao na mail
Na slici 4 i 6 zicara koja prolazi uz samu karpu to je zicara "ceripasina", ona druga ne radi, a na iste te slike moze se videti sta je ratrak tabao, odnosno to je bila staza za kup.

trendo
03.04.2009, 23:31
Uh to je bio moj 101 post

Milos011
07.04.2009, 09:51
Evo gledam mapu i staze na Sapki i nesto se secam.... isto je ovako bilo kad sam zadnji put skijao tamo, negde u januaru 1991. Od tada vidim dve "nove" zicare - dvosed pored Тeteksa i zica pored Ceripasine (ali vidim da ne rade).

Te daleke 1991. sve zice su radile i secam se da sam, doduse kao klinac, lepo skijao. A bio sam u hotelu Slavija (na samoj ceripasinoj), sto bi se reklo ski in i ski out. A i secam se da smo jos u to vreme imali sitne zajebancije usput kada neko vidi BG table, pa me zanima kako bi to sad bilo...

Drago mi je da vidim da se opet pise o Sapki, ali bojim se da zbog nekih stvari koje nemaju ama bas nikakve veze sa skijanjem taj centar nece doziveti preporod kakav zasluzuje.

trendo
07.04.2009, 17:04
Drago mi je da vidim da se opet pise o Sapki, ali bojim se da zbog nekih stvari koje nemaju ama bas nikakve veze sa skijanjem taj centar nece doziveti preporod kakav zasluzuje.

Nalo vise optimizma Milose.
Tacno da je od '01 pa par godina posle toga bilo problema, ali ja sam stalno tamo (dobro ne BG registracija) i tvrdim da je to pravo mesto za skijanje u Mak. mada Mavrovo drzi primat zadnjih 8 godina, ne zato sto ima vise staza ili ima manje onih problema nego su brate bolje organizovani, bolje sredzeni i mnogo sta drugo a i tamo ima onih koi bi mozda pravili onih problema, sto ukazuje na to da to nije presudno.
No kao sto rekoh optimaizam a evo i Ilija najavljuje prilicno novih radova i investicija na Sapci
http://www.skijanje.rs/Index/utisci/utisci_makedonija.htm
pa nadamo se da nakon nekoliko najava o prodaji privatnom investitoru, koi se nisu ostvarili, da ce se nesto i stvarno ostvariti za bolu organizaciju pa bice i bolje skijanje.
Inace od ove sesone na zicarama i stazama deluje obezbedzenje koje se stara da nema nikakvih problema.

stanislaw
13.04.2009, 16:44
a sa ns tablama ?? razmisljamo da idemo na popovu sapku (eskimo freride) u martu 2010, jer smo ove godine zakasnili... bio sam vise puta po skopju sa ns tablama i ok je, sto je i normalo i mislim da ne bi bilo vecih problema i do popove sapke da se zaputim, ali da pitam za iskustva sada kada je tema aktuelna ?!

trendo
13.04.2009, 20:01
a sa ns tablama ?? razmisljamo da idemo na popovu sapku (eskimo freride) u martu 2010, jer smo ove godine zakasnili... bio sam vise puta po skopju sa ns tablama i ok je, sto je i normalo i mislim da ne bi bilo vecih problema i do popove sapke da se zaputim, ali da pitam za iskustva sada kada je tema aktuelna ?!

Ma slobodno brat, kada oces i koliko oces,
a ako koim slucajem mislis da ce ti biti potreban bodyguard slobodno javi se, nagodicemo se :dziveli::sm018:

admin
14.04.2009, 23:45
Javio mi se Ilija Zakoski sa informacijom:

Poceo da radi web saj od skijackog centra Popova Sapka
www.popova-sapka.mk (http://www.popova-sapka.mk/)

trendo
15.04.2009, 23:05
Izgleda da su se ovi ozbiljno uvatili za lopatu (da ne kazem posao).
Web sajt je dobra najava, mada u danasnji informaticki svet web sajt ne bi trebalo da bude novost, no za svaku pohvalu.
Sada znamo gde da se javimo da dobijemo info iz prve ruke.
Racunam da ce se sajt nadogradzivati sa vise sodrzina, posebno rubriku zalbe i poplake.
Za pohvale nece biti potrebno, jer ce posecenost ski centra (i prodaja karata) dati odgovor oko pohvale.
Nadam se da Ilija ovo cita, jer je ovo pozitivna kritika

wlad
16.04.2009, 11:24
Bravo za sajt svakako :ok:. Ono što očekujemo za sledeću sezonu je ski info (visina snežnog pokrivača i temperatura u dnu i na vrhu skijališta, koji žice rade) i web cam :dziveli:.

admin
07.07.2009, 23:36
Popova Šapka - u toku su pripreme za novu sezonu
07. Jul 2009. Na Popovoj Šapci su u toku pripreme za narednu ski sezonu. Naime, do sada su remontovane tri žičare Ceripašina, Teteks i Aerodrom. To podrazumeva kompletan remont motora žičare, sajle, stubovi, korpe, sidra. Odmah nakon prvomajskog skijanja, šim se sneg otopio, prvo sto je urađeno je čišćenje staza od kamenja. Momentalno se radi na servisiranju mašine za održavanje staza. U najavi su dva nova ratraka koji treba da stignu do početka sezone. Isto tako na putu je i jedno postrojenje ski lifta tipa sidro dužine 750 metra, koji treba da bude postavljen na vrhu gde zavrsava ski lift Mali Jelak, negde do visine međustanice žičare Ceripašina, kako bi moglo se skija na tom delu planine i kada ne radi dvosed Ceripašina.

Detaljnije... (http://www.skijanje.co.yu/Index/utisci/utisci_makedonija.htm)

Ovo je deo vesti sa Popove Sapke koje je mailo poslao Ilaja Zakoski

trendo
08.07.2009, 23:34
A bas sam juce rekao sebi, ovi se hvale te ovo ce da urade, te to su uradili ili nesto trece, pa daj da vidim sta ovi u Mak rade, kad ono na tek oformljenom sajtu centra Popova Sapka nista novo, tacnije iste informacije jos od kada su i pustili sajt u rad.
No dobro je tu je Ilija da nas informise, ako ne na maticnom sajtu onda negde drugdje.
P.S.
Isto se odnosi i na Kozuf, tamo je sve stalo 30.04.

admin
09.09.2009, 22:20
Proteklih mesec dana na Popovoj Sapci dogodilo se dosta novih stvari. Zavrsen je kompletan remont svih zicara i ski liftova. To podrazumeva kompletan servis stubova, sajli, korpe i sve druge pratece elemente.
Na putu su nova sidra za ski liftove i do kraja meseca treba da stignu. Isto tako na zicari Ceripasina korpe su dobile novi izgled kompletno su obnovljene, tako da su sada puno udobnije.
Takodje servisirane su masine za uregjena staza - dva ratraka jedan tip PB 240 D drugi PB 200D. Naredni mesec treba da pristignu dva nova ratraka Pisten Bully 400.
U izradnji je nova mapa skijackih terena tako da skijasi mogu lakse da se snalaze na stazi. Svaka staza ce dobiti svoju oznaku i duz njih ce biti postavljene odgovarajuce oznake.
Sto se tice nabavke nove zicare i renoviranja hotela, ove godine se to nece uradi zbog dobro poznate ekonomski situacije koja momentalno vlada.
Novina ove godine na Sapci ce da bude to sto ce televizija i radio biti sastavan deo skijanja i emitovace program u zivo iz skijackog centra.

Ilija Zakoski - mailom

trendo
16.09.2009, 18:56
Proteklih mesec dana na Popovoj Sapci dogodilo se dosta novih stvari. Zavrsen je kompletan remont svih zicara i ski liftova. To podrazumeva kompletan servis stubova, sajli, korpe i sve druge pratece elemente.
Na putu su nova sidra za ski liftove i do kraja meseca treba da stignu. Isto tako na zicari Ceripasina korpe su dobile novi izgled kompletno su obnovljene, tako da su sada puno udobnije.

Ilija Zakoski - mailom

Posetio Popovu Sapku 12-13.09.
No comment
Ali zato imam pitanja
1. Dali se misli da se uradi nesto da put prema Popovoj Sapci bude put a ne ostatke od erozije
2. Video sam da je sajla na neupotrebljivom tanjiru Aerodrom zategnuta. Dali to znaci da ce proraditi i rasteretiti guzvu na sidro Aerodrom, i zar niste trebali da isti premestite na "G" i rasteretite guzvu tamo.
3. Ako 'slucajno' organizujete akciju za cistenje staza od otpadoka da ne kazem dzubre dajte apel da se prijavim. (ovo je vise sugestija)

P.S.
Ovo je vise upuceno doticnom Ilija Zakoski - mailom, i nek izvini sto se ne obracam na makedonski, ipak je ovo srpski sajt.

admin
07.10.2009, 00:01
Posle vise od 10 godinsa, konanco, do 15 novembra 2009 godine na Popovu Sapku treba da stigne novi ratrak Pisten Bully 300.
Ovih dana se radi na hotelu Slavija. Kompletno se menjaju vrata i prozori, a radi se i na uređenju enterijera u hotelu. Do kraja meseca hotel treba da bude kompletno spreman za novu sezonu..
Svi ski liftovi i žičare su kompletno servisirani tako da samo ostaje da padne prvi sneg i da počnu sa radom. Dvoseda zicara Ceripašina od prvog dana biće u funkcii.
Već je objavljen cenovnik smeštaja za ovu sezonu. Ski pas ova godine će najverovatnije (jos nije zvanično) biti za nijansu skuplji od prethodne godine, ali ne očekuje se da bude neka velika razlika u ceni.

Ilija Zakoski - mailom

trendo
01.12.2009, 21:45
Posto ljudi iz juzne Srbije posecuju ovaj ski centar a Ilija nas ne obavestava o ceni ski pasa za nadolazecu sezonu ja sam info nasao ovde
http://www.saraski.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=73&Itemid=65
uzmite u obzir kurs 1evro=61.6 denara

trendo
01.12.2009, 21:47
Na ovom sajtu se mogu videti interesantne retoro fotografije
http://www.saraski.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=63:popova-sapka-niz-vremeto&catid=39:2009-03-02-23-06-41&Itemid=59
i razglednice
http://www.saraski.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=64:statija&catid=39:2009-03-02-23-06-41&Itemid=59
ovog nekada cuvenog ski centra
ali dace bog bice opet jednog lepog zimskog dana

trendo
27.12.2009, 21:07
Posetio danas Popovu Sapku (tacnije Saru) i .... snega nema :dontknow:
verujem da je do utorka bilo vise no dovoljno ali sada ni za lek (bar ne na stazama) i jos je celi dan kisica padala i to ne samo u ski centru nego na celoj Sari.
Ali dobro ja sam tamo bio iz drugih razloga tako da mi nije mnogo tesko palo sto necu da skijam :smoke:, a uostalom tek ce sneg posle nove godine
P.S. Ilija - sta bi sa putooom :confused:

striker74
03.01.2010, 11:40
I ja bio 19.12 ali Ceripasine nije radila posto bilo magle i mnogo vetra, planiram za iduci vikend valjda u subotu pa mozda ce tada raditi i Ceripasina pa da i to probamo...

trendo
04.01.2010, 00:39
Bio danas, sneg padao ali nedovoljno da se staze pripreme za skijanje, ali mozda u toku noci ce napadati dovoljno, pa da utabaju i taman da puste zice (po putu sto rece jedan nas clan foruma danas su zicaru 'ceripasina' isprobavali kako radi), ono ce najverovatno opet neko zatopljavanje ili oko 13 stepeni.
Ko je sa namerom da uvati zicu mora biti prvi dan a mozda i jedini do narednog zahladzenja

danilosubotic
08.01.2010, 17:10
Poz svima na ovoj temi...procitao sam sve..i mogu da kazem da je vrlo interesantna planina!! :D
Hteo bih da pitam TRENDO-a ( covek sve zna sto se tice Popove Sapke) koliko je SKIPASS za sedam dana?!? Za jedan dan je 800denara...i pise jos za celu sezonu..
ali ne pise koliko je za 7 dana!
I voleo bih da znam koliko kostaju vikendice ili neki jeftin smestaj za 7 dana!??!??
Hoteli nisu bas najpovoljniji!
1. ХОТЕЛ СЛАВИЈА ХОТЕЛ ПОПОВА ШАПКА
·ПОЛУ - ПАНСИОН ( NOCENJE+DORUCAK+VECERA !???? )
- 1/2 ПО ОСОБА НА ДЕН 2.300 ден = 3659.0 DINARA = 37E
- 1/3 ПО ОСОБА НА ДЕН 2.100 ден
- 1/3 ПО ОСОБА НА ДЕН 1.900 ден

Za 7 dana me izadje 259E samo smestaj + skipass 90E + put (50E) !!!!
Za te pare sad bez VIZa u francusku, italiji, austriju!

trendo
08.01.2010, 19:23
Ha, hoteli ... no coment
Do prosle godine postojao je i 7dnevni ski pas, valjda ce i ove
Dosadasnja racunica je bila da za 7dana imas jedan gratis
Ako budem u nedelju isao na Sapku bas cu da pitam recepcionara hotela P.Sapka (isti gazda gazduje pa valjda ce da zna)
Znam da Ilija sigurno zna ali on samo pise mail-ove
Privatni smestaj u vikendicama ???
Znam da izdaju celu vikendicu pa vas mora biti bar 6-toro i cena valjda oko 10eura krevet (ovo prihvati kao stvarno mnogo proizvoljno)
Hranu morate nositi sa sobom, sto znaci pazariti u Tetovo ili za rucak opcija hoteli, racunajuci i vojni hotel gde se stvarno moze pristojno jesti za pristojnu cenu,ili par kafica u naselju ali to na licu mesta.
Ne zaboravi da sam jedanput napomenuo planinarski domovi, posebno 'Smreka'.
Uslovi nisu bog zna sta ali evo jos jedanput link za kontakt
http://www.pdtransverzalec.org.mk/kontakt.html
pisite mail Zoranu, on ce vam sigurno odgovoriti sa tacni info za Smreku
A da jos da padne sneg, tacnije on pada ali za dva dana i ode i opet ispocetka, da padne sneg

medo
09.01.2010, 08:08
Kakva je prognoza za nedelju 10.1.2010? Rade li zice, ima li snega? Planiram da idem na moje prvo skijanje ove godine.

trendo
09.01.2010, 18:48
Kakva je prognoza za nedelju 10.1.2010? Rade li zice, ima li snega? Planiram da idem na moje prvo skijanje ove godine.
Pa eve Ilija pise nesto, on tamu raboti, valjda e relevanten.
Isto taka javi se vo h. Popova Sapka i pobaraj info pa javi ni i na nas.
Sekako pogore mozes da najdes i broj od hotelot a i od ostanatite hoteli.
Naravno tuka e i zvanicniot sajt
www.popova-sapka.mk (http://www.skijanje.rs/forum/www.popova-sapka.mk)
Pozz

medo
09.01.2010, 23:14
Hvala Trendo. Nisam se javio ali saznao sam od prijatelja na Shapci da dva dana pada kisa, sneg je skoro stopljen, pa centar nece raditi dok ne bude dovoljno snega za normalan rad. Ako saznam nesto ovih dana javi cu ovde.

vanelic
15.01.2010, 08:18
Cao! Evo planiram sutra na Popovu Sapku, ali nigdje ne mogu naci na netu podatke o stanju. Zna li netko ima li gore snijega i da li zice uopce rade? Hvala.
Pozdrav.

medo
15.01.2010, 08:24
Moras da se javis telefonom u ski centru. Probaj na 00389 44 361 108 ili 00389 44 361 020. To su telefoni hotela Popova Sapka, ali rado daju takve informacije. Molim te pisi sta si saznao, jer planiram da idem i ja subotom ili nedeljom.

miko
15.01.2010, 12:54
Denes (petak) ima skijanje na shapka, sneg ima oko 50sm, i radi zicnice i ski liftova.

hari novacis
15.01.2010, 18:34
a radi i ceripashina 2510m:sm017:

hari novacis
15.01.2010, 19:01
Poz svima na ovoj temi...procitao sam sve..i mogu da kazem da je vrlo interesantna planina!! :D
Hteo bih da pitam TRENDO-a ( covek sve zna sto se tice Popove Sapke) koliko je SKIPASS za sedam dana?!? Za jedan dan je 800denara...i pise jos za celu sezonu..
ali ne pise koliko je za 7 dana!
I voleo bih da znam koliko kostaju vikendice ili neki jeftin smestaj za 7 dana!??!??
Hoteli nisu bas najpovoljniji!
1. ХОТЕЛ СЛАВИЈА ХОТЕЛ ПОПОВА ШАПКА
·ПОЛУ - ПАНСИОН ( NOCENJE+DORUCAK+VECERA !???? )
- 1/2 ПО ОСОБА НА ДЕН 2.300 ден = 3659.0 DINARA = 37E
- 1/3 ПО ОСОБА НА ДЕН 2.100 ден
- 1/3 ПО ОСОБА НА ДЕН 1.900 ден

Za 7 dana me izadje 259E samo smestaj + skipass 90E + put (50E) !!!!
Za te pare sad bez VIZa u francusku, italiji, austriju!

za privatni smestaj... ovo je vila za max 13osoba, 6 soba, 2 kupatila i veliki dnevni boravak... to mi je sused na popovoj sapci- Bobi +38975483935, momak je extra:ok: a za da nabivite hranu u Tetovo, na samom ulazu u grad, na prvi semafor sa desne strane vam je supermarket VERO

medo
20.01.2010, 12:06
Bio sam juce (19.1.2010) gore. Snega ima koliko za prosecno skijanje. Rade sve zice i zicare, ali Ceripasina je bila katastrofa. Nema puno snega, ono sto ima je odneo vetar, kamenje i drvece vire na sve strane. Najbolje je bilo na Pionir (Ge), sneg odlican ali opet stvara se guzva za skilift, cekanje oko 7-8 min, a spustanje manje od minut.
Dan je bio suncan sa malo oblake do podne, a posle podne bilo je puno magle i prakticno nevidljivo za dobro skijanje.
Nisam video nista novo od prosle godine, sve one najave nekako se nevide na samo skijaliste.
Nadamo se da ce pasti novi sneg jer bez jedno 30-40 sm novog snega nece biti moguce nastaviti sezonu kako treba.

miko
20.01.2010, 16:26
I jas sam bio isto, bio e ok za toliko snega.
Evo moe skijanje od Ge pa do Ceripashina
http://sportypal.com/Workouts/Details/129376

trendo
24.01.2010, 00:01
Nesto slicno ovome http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/forum.php?a=2&b=3276&cnt=5
vec sam pisao kada sam objasnjavao stanje staza i zicara/skiliftova, ali sam bio malo kritikovan, pa sad mogu ti isti da procitaju kako oni sa strane vide stvari. Ali dzaba to ne dopire do onih koi odlucuju.
No jos jedan pogled da je planina bogom data za freeride

Sapa
24.01.2010, 20:54
....U off-tracking-u sam toliko uživao da se više ne vraćam na uređenu stazu!

that's my man :ok:

miko
25.01.2010, 11:55
Free ride na Popova Sapja:
http://www.youtube.com/watch?v=0WyAU9NcOJs

trendo
25.01.2010, 14:58
Free ride na Popova Sapja:
http://www.youtube.com/watch?v=0WyAU9NcOJs
:ok:
vidim da ste koristili uslugu eskimo-freeride
sto snaci da niste isli prema gore zicarom
dali bi mogao da opises rute gde ste sve isli

GoranMK
27.01.2010, 01:06
Здраво здраво,

гледам дека сте развиле дискусија, само да ве поздравам и да ви прикажам ситуација на Попова Шапка - сабота 23 Јануари 2010.

http://static.panoramio.com/photos/medium/31407888.jpg
За голема клик тука (http://static.panoramio.com/photos/original/31407888.jpg).

Повеќе слики од Шапка тука http://www.panoramio.com/user/85114/tags/popova%20sapka

Саботата бев на Шапка, имаше некои 30-40 цм снег, за наша среќа имаше доволно за скијање, но реалноста е дека 40цм се малку за Попова Шапка, која е на висина 1700 метра.

Ски карта 800 денари / 1000 динари ?! / 13 евра.

Вистина е дека имаат и нов ратраг, а има и ред и табли за забрането однесување со жичари и ски-лифтови, а на изненадување - работи Церипашинаааааа :)

Поздрав до сите.

miko
29.01.2010, 14:47
Da, vozat ceripasina - jelak, od antenite nad babina stena (karpata levo od ceripasina) nadole, pozadi ceripasina...

hari novacis
01.02.2010, 10:27
sneg ima, pagjase vikendov. A ceripashina rabotese vo Petok i Sabota

medo
01.02.2010, 15:35
Ceripashina nije radila u subotu zbog obiljne magle. Snega ima dovoljno za on-piste i off-piste skijanje i je odlicnog kvaliteta. Trebalo bi da i danas padne malo snega.

hari novacis
02.02.2010, 09:10
Izvini druze MEDO, ali u Suboti bilo je magle ali Ceripashina je radila... nije radila Nedeljom zbog vetra...

trendo
02.02.2010, 11:40
Izvini druze MEDO, ali u Suboti bilo je magle ali Ceripashina je radila... nije radila Nedeljom zbog vetra...

Tacno, u nedelju nije radila zbog veoma jakog vetra posebno od medzustanice pa nagore a ako sam dobro video odozgo ni G nije radio.
U nedelju nije isao ni skicat prema gore iz verovatno istog razloga a i vetar je mnogo toga oduvao gore, otprilike od zadnja cetiri stuba zicare pa do vrha Ceripasina gde se nalaze antene.
E sad ima nekih informacija da je u nedelju prema ponedeljak padao sneg ali to nije provereno ali evo na Brezi ga je napadalo a to je ista planina.

medo
02.02.2010, 16:55
Izvini druze MEDO, ali u Suboti bilo je magle ali Ceripashina je radila... nije radila Nedeljom zbog vetra...

Drugari, bio sam na lice mesto i skijao do 12:00, pa zbog magle nisam produzio nadalje. Do 12 nije radila Ceripashina, valjda jos dobro gledam i ne lazu me oci :)

hari novacis
03.02.2010, 14:55
Sabota.... Rabotese od 12.30 do 14.15 i vidoa deka ne ja biva rabotata... Nisto ne si propustil

trendo
07.02.2010, 00:12
Ha, posto je sneg padao tokom noci a bogami i celog dana, a tabaci nisu ni pokusali da izadzu jutros da malo utabaju sneg, i staza Jelaka je bila izvrsna za skijanje po dubokom snegu
Sto reci ceripasina je danas bila nepotrebna.
Aj ti popni se na Ge i pravo dole prema Jelaku u dubokom. Tamo mora biti i metar.
Sneg ce padati i veceras a i sutra.
Cuvaj snagu za ponedeljak kada se otvori dan, pa udari :ski:

medo
20.02.2010, 19:00
Bio danas i mogu da kazem da je bilo jako lose. Sneg se topi ko lud, za svega 5-6 dana otopilo se oko pola metra. Danas je bilo suncano sa puno vetra. Ovo jako toplo vreme je prouzrokovalo da sneg bide kasast%

admin
03.03.2010, 10:15
http://www.skijanje.rs/Takmicenja/2010/okruzenje/sarplaninski_kup2010_logo.jpg (http://www.saracup.mk/)

http://www.skijanje.rs/Index/Img/bullet.gif </SPAN>"37. Šarplaninski kup</SPAN> 2010." - Popova Šapka Izvor: www.saracup.mk (http://www.saracup.mk/)
6. i 7. marta 2010. na Popovoj Šapci se održava "37 Šarplaninski kup" Veleslalom se vozi na stazi "Orlova" a za slalom je predvidjena staza "Ezerino".
Iako vremenska prognoza nije povoljna, organizatori prave velike napore da staze budu spremna kao sto treba i Kup bude odrđan na visokom nivou. Ove godine pokrovitelj Kupa biće Pretsednik Vlade Republike Makedonije g-din Nikol Gruevski.
Očekuje se da učešće uzmu ski takmičari iz Albanije, Belgije, Bugarske, Hrvatske, Holandije, Francuske, Grčke, Slovačke, Slovenije, Srbije.

admin
03.03.2010, 10:18
Konacno, za par dana, na Popovu Sapku stize ratrak Pisten Bully 300. Isporuka ratraka se od novembra meseca i pocetka ski sezone stalno odlagala. Za to je imalo vise razloga ali te prepreke sada su prevaziđene, ratrak je placen i uskoro stize. Glavni doprinos da novi ratrak stigne na Sapku dali su iz Uprave ski centra kao iz firme ELEM is Skoplja.

Vest poslao Ilija Z.

trendo
03.03.2010, 19:03
Konacno, za par dana, na Popovu Sapku stize ratrak Pisten Bully 300. Isporuka ratraka se od novembra meseca i pocetka ski sezone stalno odlagala. Za to je imalo vise razloga ali te prepreke sada su prevaziđene, ratrak je placen i uskoro stize. Glavni doprinos da novi ratrak stigne na Sapku dali su iz Uprave ski centra kao iz firme ELEM is Skoplja.

Vest poslao Ilija Z.
Ovo sam prvo procitao u aktuelnostima i slatko se nasmejao, ali sad bi nesto i napisao.
1. Posto taj "Pisten Bully 300" stize za par dana sto znaci da ce propustiti pripremu staze za kup, onda verovatno i nije tako vazan
2. Stvarno ne znam ko treba da ima glavni doprinos za isti ako ne Uprava ski centra. Pa valjda im je to posao. Doduse ja bih voleo da imam glavni doprinos ali...
3. Ovo moram da citiram "kao iz firme ELEM is Skoplja". Verovatno je stamparska greska ili jezicna greska to "iz" ili pak to "kao" jer moze da bude "kao i" ili samo "iz" bez "kao".
E zasto ja tupim oko ovoga. Pa ELEM je gazda ski centra Popova Sapka tako da su oni nadredzeni Upravi ski centra, odnosno to je jedno to isto i ne moze biti "kao" i "iz".
Zamislite zasluzan sam ja sto sam kupio hleb ali i moja zena sto mi je dala pare da kupim hleb, a ako ne bi bilo hleba mi bi gladovali. U redu sve je ovo tralala glupost

Usput ELEM je drzavno preduzece za proizvodnju elektricne energije, odnosno da pojasnim oni proizvode struju jelte to je mnogo jasno, ali kakve veze ima to sa skijanjem ...

hari novacis
04.03.2010, 17:43
Usput ELEM je drzavno preduzece za proizvodnju elektricne energije, odnosno da pojasnim oni proizvode struju jelte to je mnogo jasno, ali kakve veze ima to sa skijanjem ...

pa popova sapka je nekoliko godina pod ELEM... a ti trendo, sto mislis deka oni imaat so skijanjeto, a..... Pa se druze, zosto sapka e nivna... a skijanje kako na ceripasina, nema nigde na balkanot takva staza

admin
04.03.2010, 20:17
3. Ovo moram da citiram "kao iz firme ELEM is Skoplja". Verovatno je stamparska greska ili jezicna greska to "iz" ili pak to "kao" jer moze da bude "kao i" ili samo "iz" bez "kao".
E zasto ja tupim oko ovoga. Pa ELEM je gazda ski centra Popova Sapka tako da su oni nadredzeni Upravi ski centra, odnosno to je jedno to isto i ne moze biti "kao" i "iz".
...

Izvinjavam se, imajte u vidu da sam ja prilagodjavao tekst sa makedonskog na srpski, pa je moguce da nisam smisao recenice preneo kako treba. Naravno bez znanja Makedonskog jezika, vec ono koloko se inace razumemo...... A moguce da je Ilija i sam donekle prilagodio tekst Srpskom jeziku pa sam ga jos ja dodatno uoblicio.
Tek, on mi je napisao:

Glavni napori da dogje novi ratrak na Sapku dali su iz Uprave ski centra kao iz ELEM is Skoplja.

medo
04.03.2010, 21:21
Druze administratore!
Mislim da nije u redu da kratis postove clanova ovog foruma.
Naime, moj post napisan 20.2.2010 je skracen, upravo na onom delu gde pisem moje mislenje, svidjalo se to ljudima ili ne. To se moze videti da zavrsava sa znakom %!?!
Sumnjam da je post skracen jer je neko bio jako uzrujan mojim komentarima, koji su bili samo realni.
Trazim da se post vrati kakav je bio!!!!!

trendo
04.03.2010, 21:52
Admine, naravno da nisam mislio da si ti napravio gresku.
Verovatno je Ilija zgresio, sto svakako ne moze mu se na to zameriti.
Ja sam samo hteo da budem malo sarkastican na gazdu t.j. ELEM i Upravu ski centra.
Zamisli sada treba da im se duboko klanjamo sto su uradili nesto sto je trebalo uraditi pre mnogo godina,
a i tako taj ratrak sam po sebi nista ne znaci, i to Ilija mnogo dobro zna.
No njegov posao je da propagira ski centar, za sta mu se takodze ne moze zameriti,
ali nas posao je da se zalimo kada nam nesto ne godi.
Vizavi toga ako je stvarno Medov post skracen molim te da to ne radis
i da se postuje u originalu onakav kakav je bio.
Osim ako je Medo pcovao u postu, sto se nadam da nije

@hari novacis
Ne ti ja razbiram poentata... i te molam bez lokalpatriotizam.
Pa i vrapcinjata znaat deka ceripasena e fenomenalana, ama ima i drugi
Samo za primer, skokni do Brezovica pa od Piribeg ...
a da ne zborime i za drugi planini vo Mak
Pozzz

hari novacis
04.03.2010, 22:20
@hari novacis
Ne ti ja razbiram poentata... i te molam bez lokalpatriotizam.
Pa i vrapcinjata znaat deka ceripasena e fenomenalana, ama ima i drugi
Samo za primer, skokni do Brezovica pa od Piribeg ...
a da ne zborime i za drugi planini vo Mak
Pozzz


NE, nije lokal patriotizam, nego kad se pravi nesto dobro to je za hvalenje a ne nonstop samo sarkazam.... ja ne razumem to:dontknow:... a ceripashinu znaju samo oni koju su prosli sve offroad staze, a to su mnogo malo ljudi... bilo bi mi zadovoljstvo da ti pokazem
pozdrav

trendo
05.03.2010, 11:55
Šapka je u stanju kakvom jeste isključivo zbog nadležnih ljudi odnosno decenije bez ulaganja... E sad, dali je to ELEM ili lokalna samouprava ili Vlada R. Makedonije, na kraju krajeva sve jedno je.

Da dodam da je bilo par pokusaja da se centar proda (tenderi i slicno tome) ali je sve propalo iz svima nama poznatih razloga.


Verujem da i nervoza ljudi koji postuju u ovom topic-u dolazi iz razloga što imaju mogućnosti da vide Šapku u trenutnom stanju blagog raspada.

A vidite samo gde je Bansko sada pa ce sve biti jasno


put do Tetova je iz godine u godinu sve gori i gori...


Posto su dobili pare od EU za regionalne i lokalne puteve valjda ce i ovaj uci u plan rekonstrukcije. Uostalom evo sada ce premier za kup gore pa imaju sansu da ga uvere u potrebu rekonstrukcije istog


Kao poslednju zamerku uzimam reči načelnika policijske stanice na Šapki koji me laaadno pita:
"Je li dečko, a ko ti čuva vikendicu dok ti nisi tu?"

No coment, mada mislim da je to ipak bila samo mala provokacija, ali ipak...

Iz svih ovih razloga ove godine sam samo pesacio na Sari (ovde spada i ceripasina, i to skoro pa svaki vikend) no skijao. Jednostavno posle nedelju dana na Bansko nije mi se dalo da ucestvujem u tu gnjavazu

admin
05.03.2010, 12:44
Druze administratore!
Mislim da nije u redu da kratis postove clanova ovog foruma.
Naime, moj post napisan 20.2.2010 je skracen, upravo na onom delu gde pisem moje mislenje, svidjalo se to ljudima ili ne. To se moze videti da zavrsava sa znakom %!?!
Sumnjam da je post skracen jer je neko bio jako uzrujan mojim komentarima, koji su bili samo realni.
Trazim da se post vrati kakav je bio!!!!!

Druze medo,

Ne secam se da sam ikada kratio tvoje postove. Molim te navedi koji je post u pitanju, pa da proverim...

admin
05.03.2010, 12:47
Bio danas i mogu da kazem da je bilo jako lose. Sneg se topi ko lud, za svega 5-6 dana otopilo se oko pola metra. Danas je bilo suncano sa puno vetra. Ovo jako toplo vreme je prouzrokovalo da sneg bide kasast%

Na dnu ovog posta stoji:

Last edited by medo (http://www.skijanje.co.yu/forum/posthistory.php?p=44620); 20-02-2010 at 21:05.

hari novacis
05.03.2010, 16:05
da Trendo u pravu si... Jedino novo sto se desilo na Sari je da Ceripasina je renovirana i radila je kada nije bilo vetra na 2500 i keda je bilo malo vise ljudi / a nekad su zajebavali/, hvala bogu ima obezbedjenje / nema vise guranja preko reda i od onih frajeru u farmericama/, novi planinarski pansion u manastiru i onaj SNOWCAT... zato je tolko jevtino, kolko ulozis tolko dobilas... jedini spas je da ga uzme neki strani investitor, a do tada da uzivamo u ono sto nam je priroda pruzila

trendo
16.03.2010, 12:21
evo kako je izgledala Sapka 14.03. u jutarnim satima
slikano na podnozju staze ceripasina

ski-shkomi
16.03.2010, 17:10
Super su slike,svaka cast.......

admin
28.03.2010, 22:22
Na galeriji sajta se nalazi album sa slikama Popove Sapke, koje je tokom zime 2010. uz vesti sa skijalista slao Ilija Zajkoski.
http://slike.skijanje.rs/v/popovasapka2010/



http://www.skijanje.rs/Index/skijanje_logo_100.png
galerija slika (http://slike.skijanje.rs/main.php)

admin
30.03.2010, 00:23
29.03.2010. POPOVA ŠAPKA (file:///C:/Users/ZORAN/Documents/My%20Web%20Sites/YU-SKI/Ski_Centri/Makedonija/popsapka.htm) - Skijaška sezona 2010. prosla na najvišem nivou
Na Popovoj Šapci je 25. Marta završena skijaška sezona za 2010. godinu. Glavni uzrok su bili visoke temeprature i topli juzni vetar koji su otopili sneg za veoma kratko vreme. Imalo je neke šanse da se skija još par dana ali iz uprave centra su rešili da se skijaška sezona zavrsi iz razlog što je sneg bio mnogo voden i mekan kao i da se zadrzi visoki stepen bezbednosti prema skijašima da ne dogje do neke ozbiljnije povrede.
Na kraju, može se reći da je sezona prosla na najvišem nivou i sve je funkcioniralo kako je trebalo. Nažalost, ove zime sneg je na Šapci pao tek druge polovine januara meseca i tek tada je skijanje bilo kako treba. Od strane uprave centra tokom leta 2009. godine su u loženi napori na poboljšanju infrastrukture kao i stavljanju u funkciju svih pratećih elemenata skijališta, tako da je ove sezone sve radilo kako treba i skijaši su bili zadovoljni.
Ove godine, kao nikada do sada, ski centar Popova Sapka je bio i medijski pokrivljen. Brojni pisani i elektronski mediji imali su emisije vezane za Šapku, a takođe je išla i reklama cele sezone. Slobodno se može reći da se gosti iz bivših Jugoslovenskih prostora polako ali sigurno vracaju i da ski centar Popova Šapka vraća stari sjaj.
U najavi je da će se i tokom predstojećeg leta mnogo toga raditi u ski centru ali prvo da se sneg otopi pa da se krene sa radovima.

Ilija Zakoski - mail_om

http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/Makedonija/pop_sapka/psapka_25032010_1164m.jpg

http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/Makedonija/pop_sapka/psapka_25032010_1167m.jpg

trendo
02.11.2010, 12:41
Bio na Sapku 30.10. i istina snega je bilo ali vise verovatno ne, osim na visine preko 2500m a i tamo pitanje gde.
Ovi iz ski centra nesto rade, ne moze se reci ne, mada to vise lici na nesto kao supljivo u prazno.
Video sam da nesto skidaju korpe sa zicare Ceripasina i ne znam zasto sada. Valjda ako su remontovali to su trebali dosad zavrsit, bar je takav izvestaj stigao odatle (27.10) Molim da budem popravljen ako gresim.
Crveni jednosed demontiraju za staro zelezo ali jos nije demontiran do kraja i sumnjam da ce zavrsiti ove godine, a i ima ostatke (metal, zica, betonski postamenti) na trasi, no nema brige tu je i naredna godina valjda ce tada zavrsiti.
Ako sam dobro primetio na jednoj slici, demontiran je tanjir koi je stajao paralelno sa sidrom Aerodrom i isti se postavlja paralelno levo sa sidrom G (nisam isao tom stranom i ne mogu tacno da kazem) pa bih molio Ilija da to potvrdi ili da nacrtaju neku mapu da bolje vidimo

admin
17.11.2010, 02:20
Radovi na Popovoj šapki se privode kraju

Nakon sto je krajem oktobra meseca pao prvi sneg i izazvao zastoj u radovima, sneg se otopio i radovi na Popovoj Šapki nastavljeni su tako da se uskoro očekuje i njihov završetak.
Radovi na montazi ski lifta (tanjir) "Hajdučka ramnina 2" su dovedeni do samog kraja, naime preostala 3 stuba su montirana, postavljena je i sajla. Ostaju da se završe još neke sitnice oko elektronike, ali i to će uskoro da bude sređeno i skilift će biti spreman za zvanično puštanje u rad.
Sanacija otpadnih voda koje su prolazile preko ski staza je kompletno završena. Postavljene su cevi za odvod ove vode, teren je poravnat i staza je dobila na širini tako da sada može da prihvati znatno veći broj skijaša.
Prošle nedelje je stručna ekipa sa Mašinskog fakulteta iz Skoplja snimala sve sajle zičara i ski liftova i dala zeleno svetlo da je sve u redu i da su zičare ispravne.
Sidra i korpe su montirane na svim zičarama, mašine za uređenje staza su spremne, tako da ostaje samo da padne sneg i skijanje može da počne.
Ove godine je znatno veće intereosovanje za posetu i boravak u ski centru Popova Šapka, pre svega iz Hrvatske i Srbije kao i drugih drzava bivše Jugoslavije.
Ilija Zakoski - mail_om


http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Makedonija/pop_sapka/popsapka_16112010_016m.jpg http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Makedonija/pop_sapka/popsapka_16112010_023m.jpg

http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Makedonija/pop_sapka/popsapka_16112010_026m.jpg http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Makedonija/pop_sapka/popsapka_16112010_077m.jpg

admin
17.11.2010, 02:26
Sada bi bio red da ispravimo mapu i prilagodimo je stvarnoj situaciji na terenu.

trendo
17.11.2010, 13:57
I ja sam tako shvatio i slika bi trebalo sada da izgleda ovako

trendo
17.11.2010, 14:02
Odnosno na onoj staroj mapi 1-gondola nije u funkcii, 3-jednosed vise ne postoi i 6-tanjir premesten levo od 8-sidro "G", i ako zam dobro razumeo vise nije dizel no elektricni ili ekoloski -:)
Usput, Admine jel javlja taj Ilija i za cene ski pasa za ovu sezonu

admin
01.12.2010, 17:49
Ove godine kao i prošle do 20.12.2010 g. u prodaju su puštene sezonske ski karte po ceni od 150 eura a nakon ovog perioda cena ce biti 200 eura.
Cenovnik ski passa za sezonu 2010 / 2011:


Popova Šapka - Ski karte

Jedna vožnja ..............................200.oo den
Dnevna karta..............................800.oo den
Poludnevna karta..........................600.oo den
Sedmodnevna karta......................4800.oo den
Sezonska karta...........................12000.oo den
1 Euro = 6,15 denara

Ilija Zakoski - mail_om

Milanpop
01.12.2010, 18:45
Ski centar Popova Sapka ima veliki potencijal ali Makedonci nikako da malo ozbiljnije uloze, sto u staze sto u infrastukturu prava steta. Ovo sto imaju sagradio im je jos Tito. Nadam se da ce drzava da malo ulozi u sledecim sezonama

trendo
01.12.2010, 20:14
Ski centar Popova Sapka ima veliki potencijal ali Makedonci nikako da malo ozbiljnije uloze, sto u staze sto u infrastukturu prava steta. Ovo sto imaju sagradio im je jos Tito. Nadam se da ce drzava da malo ulozi u sledecim sezonama

Necu da drzava ista ulaze osim da redovno odrzava put, koi usput koriste i nekoliko sela u tom regionu, i proda ozbiljnom ali stvarno ozbiljnom investitoru koi stvarno ali stvarno zna sta da uradi sa tim velikim centrom.
Nesto slicno sto Wlad pise za skijalista u CG u jucerasnjem postu od 22.17

zloglasni
01.12.2010, 23:24
Ove godine kao i prošle do 20.12.2010 g. u prodaju su puštene sezonske ski karte po ceni od 150 eura a nakon ovog perioda cena ce biti 200 eura.
Cenovnik ski passa za sezonu 2010 / 2011:


Popova Šapka - Ski karte

Jedna vožnja ..............................200.oo den
Dnevna karta..............................800.oo den
Poludnevna karta..........................600.oo den
Sedmodnevna karta......................4800.oo den
Sezonska karta...........................12000.oo den
1 Euro = 6,15 denara

Ilija Zakoski - mail_om

Ovo mora da je neka greska ili je euro 61,5 a ne 6,15

trendo
02.12.2010, 14:05
ovo mora da je neka greska ili je euro 61,5 a ne 6,15
61,5(6)(7)

trendo
07.12.2010, 11:23
Ove godine kao i prošle do 20.12.2010 g. u prodaju su puštene sezonske ski karte po ceni od 150 eura a nakon ovog perioda cena ce biti 200 eura.
Cenovnik ski passa za sezonu 2010 / 2011:


Popova Šapka - Ski karte

Jedna vožnja ..............................200.oo den
Dnevna karta..............................800.oo den
Poludnevna karta..........................600.oo den
Sedmodnevna karta......................4800.oo den
Sezonska karta...........................12000.oo den
1 Euro = 6,15 denara

Ilija Zakoski - mail_om

Tacnije sezonska karta u pretsezoni je 9000 denara = 145 eura
to se moze videti na zvanicni i nesto malo redizajnirani sajt
http://www.popova-sapka.mk/site/index.php
i kao sto je admin napisao moze se kupiti do 20.12. i to samo u direkcii ski centra u Tetovo kod polazne stanice zicare

trendo
15.12.2010, 20:49
Ilija je nesto zakasnio sa mailom da javi da je otvaranje 18.12.

flopo
15.12.2010, 23:10
trendo ,dali e besplatno vo sabota znaesh li ?

trendo
16.12.2010, 10:11
trendo ,dali e besplatno vo sabota znaesh li ?
Nije mi bilo tesko pa nazvao i pitao
Definitivno u Subotu 18.12. otvaranje i prvi dan skijanje besplatno,
sto reci zargonski, gaga skijanje

striker74
16.12.2010, 12:07
Vrlo dobra informacija, nadam se da cemo u subotu biti tamo za otvaranje sezone...

hvala na info

trendo
16.12.2010, 13:19
Na zalost ja imam obaveze i najverovatno necu biti tamo,
no zelim vam dobro skijanje, i bilo bi dobro dati utiske

striker74
16.12.2010, 16:21
Ako idemo sigurno pisem prve utiske

flopo
20.12.2010, 00:22
18.12.2010
-radile su samo 2 zice (teteks i aerodrom)= guzva BRE,ali i pusta zelja da se spustimo.
-Staze katastrofa,neutabane i sa kamenja,
-vreme -jako vetar i snezne padavine,
-struja -`sad me ima sad me nema`,zastoj
-bilo je besplatno,bez
-pustili smo 4-5 puta i onda -rakijada u planinarski dom konak :)))

striker74
20.12.2010, 11:32
18.12.2010
-radile su samo 2 zice (teteks i aerodrom)= guzva BRE,ali i pusta zelja da se spustimo.
-Staze katastrofa,neutabane i sa kamenja,
-vreme -jako vetar i snezne padavine,
-struja -`sad me ima sad me nema`,zastoj
-bilo je besplatno,bez
-pustili smo 4-5 puta i onda -rakijada u planinarski dom konak :)))

Bili i mi tamo stvarno bruka, jeste da nije bilo mnogo snega i te price da su nesto radili ja licno nista nisam video bolje od prosle sezone taj potok dole je jos tu kamenja isto toliko, a za guzvu i da je radila samo jedna zica ,posto se druga pokvrila a ljudi su cekali u redovima po 30-40-minuta stvarno ne znam sta da kazem...:dontknow:

trendo
02.01.2011, 20:28
Bio danas na Sar Planinu.
Posao u pravcu ceripasine, vratio se iz pravca G.
Vidim da se ljudi trude da skijaju, cak i preko zemlje, smreke ili svugde gde nadzu snega.
No, centar radi i zaradzuje od prodaja karata, valjda, e sad kolko to vredi....
Ja cu ipak cekati bolji sneg, nemam skije za bacanje.
Slike nemam, ali sve je Jessieblueyu (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=2813) uslikao i fotografijama i recima.

trendo
05.02.2011, 22:54
Kao prvo Jessieblueyu, batali idiote, uvek ce biti takih, ali na srecu uvek ce biti i ovakih kao nas -:),:dziveli:
No, bio danas najzad na skije i gde no na Sapku, najblize i najruznije, ups pardon, nesto sam pogresio, no ispravicu se.
Utisak, nista novo, a nisam skijao na Sapku ima pa skoro dve godine. Cak i onaj staro novi tanjir sto su premestili na "G" nije radio, a ljudi kolko oces, ili ko sto rece coek kolona vozila od 6km. A mislim da ove sezone nije ni radio (tako gledano dali su i proverili dali radi). Mora da gazda ELEM (preduzece koe proizvodi struju) malo stedi na struju.
Ali izgleda stedi i na gorivo. Nejse, juce sam pricao sa prijateljem koi je bio gore, kako staze, a on dobro tako-tako, i slozismo se da ce bar u oci vikenda proci ratrakom da poravnju bar malo. Sipak. Danas su na kraj dana hupseri na pojedine delove svih staza bili i preko 50cm.
Zicara ceripasina radila ali sam ja koristio deo samo do medzustanice, ali i tu je staza bila povuci potegni.
No, da ne budem bas tako cinican, mozda i namerno ratraci nisu izasli, jer je mozda postojala opasnost da i to sto valja uniste jer snega stvarno na kriticnim mestima nije bilo dovoljno. Kako i da je danas nemaju tu brigu, ta kriticna mesta su sama zemlja i kamen i naravno rastinje, jer se sneg otopio. Kome to ne smeta nemu je svejedno, posebno ako su skije iz onog sto na Sapku zovu rental.
E sad da ja opet ne budem ono sto prema nekima koi salju pp-a budem, da kazem i neku dobru rec. Obezbedzenje na zice funkcionira i ima reda na sve zice, sto znaci da svi placaju karte i nema ulazak preko reda guzvalja i slicne gluposti. I "g" je radio do skoro 16.00 sto me je prijatno iznenadilo.
O farmericama i suknjicama necu nista ni recima ni slikom da ne ugrozimo crnogorska skijalista.
Sve u svemu ja i cerka svo imali lep suncan dan na snegu i do 11.30 dobro skijanje, a i uspeli smo da sacuvamo skije (male ograbotine ne racunam), ali dok ponovo ne zahladi i ne padne novi sneg toliko od skijanja.

trendo
05.02.2011, 23:02
Par fotki
slikano sa sredine staze ceripasina i to prema naselju (dnu staze) i prema vrhu, i sa isto mesta pogled prema jug, sevo ski lift aerodrom i desno vrh lifta G

trendo
05.02.2011, 23:07
Vec oko 13.00 G je izgledao ovako-sl1
a na kraju dana uz jak vetar ali ipak ne tako strasno

SARASKI
05.02.2011, 23:18
Ne mi e jasno Trendo kako tolku loso mislenje imas za Popova Sapka i pak doagjas na Sapka na skijanje. Te molim i ti i Jessieblueyu objasnite kogaj na Popova Sapka nemalo struja i poradi toa ne rabotele zicarite. Kazite den datum kogaj se slucilo toa.
E sega zosto mnogu znaete koja za sto stedi ce vi objasnim zosto ne se gazat stazite. Edinstvena pricina e toa sto nema dovolno kolicina na sneg i ratrakot koj samiot tezi 9 tona koga ce vleze na postrmnite stazi kako teteks Ge Mal Jelak Ceripasina vadi zemja i ja mesa so sneg i toa e mnogu loso i poradi toa ne se gazat stazite.
Zosto ne kazete deka site zicari rabotat zosto ne kazete deka Ceripasina raboti sekoj den bezrazlika kolkav e mal brojot na skijaci. Zosto ne kazete deka makedonija e najposeten ski centar vo Makedonija.
Pozdrav

We have snow Popova Sapka

www.saraski.com.mk

trendo
06.02.2011, 18:19
Ne mi e jasno Trendo kako tolku loso mislenje imas za Popova Sapka i pak doagjas na Sapka na skijanje.
kratko na mak(imam razbiranje deka ne go razbiras srpsikot dobro bar ne kako jas), operiran od lokalpatriotizam
no ipak je ovo srpsi sajt pa bi bilo dobro da i ostali koi su domacini razumeju, pa odgovor:
procitaj moj post ponovo i ako nisi razumeo
ti procitaj ga ponovo i ako opet nisi razumeo
opet ga procitaj, i ako i tada nisi razumeo ...

Spasic
06.02.2011, 22:39
Pa to ti je brate makedonska stvar rado bi primali pohvale a za kritike necu da cuju.
Guzva gore je prava nocna mora, ako malo zakasnis nadrljao si na veliko. Kolona vozila ima skoro do Tetovo pa zato ces morati na nogama neki 30min. Guzvi na zicama ista ko na granicama. Ostalo i nije tako lose al moze biti puno bolje.
Kritike su uvek dobrodosli pa nemojte biti toliko samopouzdani nego pogledajte sta posetiteli kazu i ispravite to. :D
Pozz

trendo
07.02.2011, 14:21
Svi postovi od Jessieblueyu su izbrisani bar u ovom Theardu kao sto vidim.
Pitanje za administratora, dali je Jessieblueyu samovoljno zatrazio da se izbrisu njegovi postovi ili su izbrisani iz drugih razloga.
U svakom slucaju gospodine administrator duzan si odgovor u oba slucaja, jer onda ovo nece biti slobodan forum vec nasilnicki
Unapred hvala

wlad
07.02.2011, 15:09
Trendo, dobro si primetio da su postovi Jessieblueyu obrisani, i moram odgovoriti da je to na zahtev samog autora (Jessieblueyu). Ne bih želeo da iznosim više detalja bez saglasnosti autora...

trendo
07.02.2011, 16:05
Sasvim dovoljan odgovor, jer i to je dovoljan trag da se neko nasilnicki odnosio na forumu (ili iza foruma) i to sam ja rekao a ne Jessieblueyu.
Njegov postupak mi je razbirljiv jer on samo razmislja o svojoj bezbednosti.
E sad posto valjda Zoran (admin.) kontaktira sa Ilijom mailom moze da mu kaze da su oni sta misle da rade dobro ski centru uradili najgoru reklamu sto su mogli uraditi,
i da je korektno da se Ilija ili bilo ko sto salje mailove sa propagandom da se fino izvine coveku i da tako negiraju te nasilnike i naravno povrate ugled.
Ja verujem da i pored naseg pisanja ovde da ce tamo opet biti kilometarske kolone, ali pojedinci jednostavo nemaju dovoljno intelekta da nesto shvate.
Ovo namerno nisam pisao privatnom porukom nego ovako javno i na svaki mail koi stize sa Sapke opominjacu ih da teraju ljude odatle umesto da ih pozivaju.
Nazalost ovo bi trebalo biti offtopic

Milanpop
07.02.2011, 17:53
Imam jedno pitanje za vas u Makedoniji, trendo, ilija ili bilo ko, Sta se desava sa Kozufom i da li ima nekih naznaka za modernizaciju Sapke ( mislim sveobuhvatno) ?

trendo
07.02.2011, 18:47
Imam jedno pitanje za vas u Makedoniji, trendo, ilija ili bilo ko, Sta se desava sa Kozufom i da li ima nekih naznaka za modernizaciju Sapke ( mislim sveobuhvatno) ?
Za Kozuf na theard Kozuf
Za Sapku Ilija je upucenii, on radi tamo, ali ovako sa strane gledano osim sminke i uvodzenje reda tesko, mada ima govorkanja te cetvorosed koi bi nosio do vrha Ceripasina (2531m/n ili poznato anteni) te ovo te ono, ali kako stoje stvari vizavi onaj tanjir koi je premesten na "G" tesko. Ipak moram da kazem da je vrh Ceripasina vetrovito mesto, ali da se nesto moze uraditi moze.
Ili prica koju sam skoro cuo, ko dolaze investitori imaju sastanke i posle sastanka dolazi tip i kaze im "pa niste valjda ludi da ovde investirate, ovi (mesno stanovnistvo) ce vas sve pokrasti" i naravno oni odu.
E sad se postavlja pitanje ko ima korist od ovakvog stanja.
Verovatno oni sto se zakanjuju ako pises nesto o Sapci a da njima ne odgovara, tacnije kritikujes.
Ali oni ne razlikuju dobru od losu kritiku, jer jednostavno ne znaju sta je dobro a sta loso.

Jessieblueyu
08.02.2011, 23:02
Hvala svima koji su mi poslali poruke podrške na PM i Facebook! Nisam ni znao da je ova tema toliko posećena! Hvala vam od srca!

Na zahteve mnogih, a i pored uvreda i neverovatnih pretnji koje sam primio, vratiću samo svoj poslednji post (očigledno vam se dopao :dziveli:) :

"I konačno evo me u Beogradu sa stabilnim internetom pa da napišem osvrt na ovo zimovanje...

Neću se obazirati na prethodna razilaženja u mišljenjima već ću objektivno opisati ceo tok zimovanja.

Pre svega, još jednom ću pohvaliti rad službe za održavanje staza koja je kada je bilo dovoljno snega maksimalno profesionalno odradila svoj deo posla, pripremivši i staze koje se ranije nisu mogle videti na Šapki. Novi ratrak koji je nabavljen krajem prošle sezone je pridružen ostalima tako da sada 3 ratraka održavaju terene. Ratraci su radili do kasno u noć i rano ujutru pre izlaska skijaša na teren... Po pitanju staze Ge i hupsera na istoj, slažem se i sa Trendom i sa SaraSKI. Naime, ta staza je zbog svoje konfiguracije podložna pojavi hupsera ali je već krajem januara spuštena do nivoa ledene podloge ispog koje nije bilo snega pa bi prolaz ratraka samo pogoršao situaciju.

Ono što mi je promaklo jeste da, kako kažu ljudi iz SaraSKI, "nema vode po potoku do skilifta". Primetio sam da je korito bilo prazno ali sam mislio da je voda ispod snega zaleđena zbog temperature. Pozdravljam i ovaj napor centra! Ono što je bilo čudno jeste voda koja se skupljala na ulazu u red za lift aerodrom. To je nešto što ranije nisam primećivao ali je ove godine u par navrata ulazak u "box" za aerodrom pomalo ličio na skijanje na vodi!

Primećuje se i rastući broj gostiju iz inostranstva (i to daljeg), na moju veliku radost skijao sam sa čovekom iz Engleske (Majk) koji je u sopstvenom aranžmanu došao na Šapku, odlučio se na licu mesta za hotel Slavija i bio prezadovoljan uslugom i free-ride terenima. Kaže da je video slike na internetu i da mu se dopala Šapka što me veoma raduje. Naravno, momak je free-rider. Majk je prošao sve od Švajcarske, Austrije preko Slovenije i Bugarske (pokazivao nam slike i terene) i sve vreme je ponavljao kako je potez od antena iznad Babine stene pa dole do Jelaka najbolja staza kojom se provozao ove zime!

Na mini-hotelima, za koje sam rekao da neću da komentarišem 1.1.2011. jer sam tek bio stigao i nisam znao šta je tačno promenjeno, vidljivi su znaci ulaganja. Kapaciteti se proširuju u odnosu na prethodne godine i unapređen je nivo usluge što je vrlo pohvalno! U većini mesta dostupan je i besplatan WiFi što je definitivno novina!

Što se ishrane tiče, od momaka koji su koristili usluge Eskimo Free-ride ratraka i hranili se van hotela u kome su smešteni, saznao sam da su najbolja mesta D Haus (kažu da su bili oduševljeni tradicionalnim ambijentom) i tek otvoreno mesto Noli's koje se nalazi u centru naselja (tamo se hranio pomenuti Englez i nije krio zadovoljstvo). Kao mesto koje ima najbolji odnos kvalitet/cena veliki broj ljudi se slaže da je to mali vojni restoran odmah posle kasarne. Možda nemaju sve ali su cene vrlo prihvatljive.

Što se predaha na stazi tiče, tu se definitivno izdvajaju Konak koji je na samoj stazi, pored crkve Sv. Nauma Ohridskog, i D Haus koji se nalazi u podnožju staza. Upoznao sam vlasnika "D Haus"-a, baš cool tip kao i ostatak ljudi koji rade u "D haus"-u. Simpatična i vesela družina, preporuka! Lično sam uvek vreme odmora provodio u Konaku i još jednom pohvaljujem vrlo prijatnu atmosferu i krajnje druželjubive konobare, uz veliku preporuku!

Ove godine je špic sezone (Novogodišnji praznici i sve do 20. januara) prošao loše na celom Balkanu pa i na Šapki. Snega nije bilo ali je zanimljivo da su čak i u tom periodu, kada je vreme dozvoljavalo, puštali Ceripašinu kako bi posetioci, kojih je bilo poprilično, mogli da uživaju u pogledu koji se pruža do Skoplja (tourist-mode). U jednom periodu je snega bilo tako malo da su žice prestale sa radom na par dana...

U drugoj polovini januara pada sneg i cela priča dobija sasvim drugu boju:

Slika 1 iz attachment-a

Kao što se vidi na slici, sve staze su bile pripremljene a, iz razloga što je klincima završen zimski raspust, radnim danima je bilo fenomenalno za skijanje! Redova za liftove gotovo i da nije bilo kao ni vetra ni oblaka!

Ono što je vrlo upečatljivo je sve veći broj freerider-a tako da se već početkom februara teško mogla naći deonica koja nije bila "išarana". Sve eksploatisaniji deo postaje potez od staze Ge ka stazi Mali Jelak koja se završava prolaskom kroz šumu pa sve do završetka Ceripašine kao i "kanjon" skroz levo od sada već bivšeg jednoseda.

Sunčanim vikendima gužva je bila velika! Ova vest bila je i na nacionalnoj televiziji gde su čak snimili i ljude koji zbog gužve nisu uspeli da dođu do vrha planine pa su morali da se zadovolje piknikom na obroncima... I pored toga što su sve žice bile u funkciji, čekalo se i dobrih 10-15 minuta na lift (napominjem da raniji problemi sa ubacivanjem preko reda više nisu slučaj), što samo svedoči o tome da Šapka vapi za dodatnim liftovima.

Ono što se moglo primetiti ove godine kao definitivni pomak unazad u odnosu na prethodne sezone je prestanak rada Gorske službe spasavanja ali su prilikom svih nezgoda službe za održavanje staza izlazile na teren ratracima i pružale pomoć povređenim skijašima.

Jedna od zamerki koju mi je izneo gost iz Engleske je i nemogućnost da gosti hotela Slavija i Bora kupe kartu za skijanje za sutrašnji dan u samom hotelu. Mislim da hotel Popova Šapka ima tu mogućnost ali ne i Slavija. Kako je čoveka zanimala isključivo Ceripašina, morao je da pravi popriličan krug kako bi kupio kartu i otišao na željenu stazu.

Kao što sam već napomenuo, put Tetovo-Šapka je izgleda u procesu sanacije jer je dana kad sam odlazio sa Šapke bilo većih radova na pojedinim deonicma puta, što je vrlo pohvalno! Zatrpano je mesto gde je zbog klizišta put bio razrušen. S druge strane, put kroz naselje je generalno čist, pogotovo famozna "krivina" kod kontejnera gde se izlazi na "gornji put" oko naselja. Na tom delu put je uvek bio suv, što je veliki plus za samoupravu! Smeće iz naselja se odnosi prihvatljivim tempom. Ono što se i dalje primećuje kao problem u naselju je nedostatak ulične rasvete...

Za kraj sam ostavio ratrak Eskimo Free-Ride! Usluge istog koristio sam 29.01. kada je posle maglovitog perioda izašlo sunce i otkrilo netaknuti powder! Slušao sam priče o tim free-ride terenima, leti sam čak i šetao tuda ali je zimi priča potpuno drugačija! Powder dubine po skoro metar na pojedinim mestima, dugačke padine, snežni jastuci, šuma dovoljno retka da se neometano prođe kroz nju, useci od par stotina metara u vidu half-pipe-a, zečevi koji žive na tom potezu i beže od skijaša i poneka mini lavina za dodatni adrenalin rush učinilo mi je dan definitivno najlepšim danom skijanja u životu! Ono što se na prvi pogled da primetiti je da je ekipa ljudi koja vodi celu priču veoma spremna! Svaki skijaš dobija radio lokator za slučaj lavine, vodiči su ispred i iza grupe tako da je osećaj sigurnosti sveprisutan. Jedan od vodiča (Ziggy) je angažovan od strane Norveške kompanije LaPoint koja se bavi isključivo free-ride aranžmanima, dok je drugi, stari vuk iz Hrvatske - Neno, čovek za koga mogu reći da je free-ride skijaš iz udžbenika! Pregledao sam mnogo youtube snimaka ali onaj čovek objašnjava kad je stabilnost u pitanju! Pozdrav svakako ide i vožaču ratraka i mom komšiji na Šapki, čika Duletu! Pri kraju dana zadobio sam "shark bite", zakačio kamen prikriven snegom i bukvalno par cm odvalio kant na jednoj od skija. Iako je moj Volkl Bridge spreman za penziju, ni trenutka mi nije žao! Cena dnevne vožnje (sa ručkom) u pomenutom ratraku iznosi preko 100 evra po osobi i ako me pitate da li je sve to vredno 10 dnevnih karata na stazi, reći ću kratko, APSOLUTNO! Da se razumemo, na vožnju sam bio pozvan kao gost pa fee nisam platio...

Evo i klipa koji sam sastavio u međuvremenu:

http://www.youtube.com/watch?v=dMBWDCIo5jc

Uz sve dečije bolesti koje sam naveo, smatram da Popova Šapka i dalje ima najbolji odnos kvalitet/cena na ovim prostorima, pa i šire. Uz dovoljno snega, svakome srdačno preporučujem boravak i skijanje na istoj! Kao što ste i sami rekli u porukama, oduvek sam samo to i radio!

Ovim zaokružujem svoje iskustvo sa zimovanja 2011. na Popovoj Šapki.

Ovim iz navedenih razloga poprilično zaokružujem i svoje učešće u ovoj ili svim budućim srodnim temama... Na pitanja vezana za centar do daljnjeg neću odgovarati, ni na PM.

Svim ljudima koji vode centar Popova Šapka želim puno uspeha u daljem radu, a svim skijašima/borderima želim lep i snežan provod!

Pozdrav,

Vlada

flopo
10.02.2011, 19:39
Popova Sapka je TOP,steta da zbog neke X stvari se ne ulaze u centar.
Pozdrav do D Haus,momke iz konake i ,snow patrol logde

trendo
11.02.2011, 21:56
Prvo sam mislio da reagujem na post od Jessieblueyu, ali onda kao starii/mudrii ostavio da otspava dan dva, tako da sada nema sta da se reaguje, decko ima prava na izbor.
Ali, aj molim te flopo meni a i drugima objasni sta podrazumevas pod ovo

Popova Sapka je TOP
mislim sta je to TOP, jer to se moze racunati kao:
- sahovska figura
- artilerijsko orudze
- ili nesto kao engleski izras za vrh od necega.
e sad pretpostavljam da je to trece (jer prva dva nemaju smisla) onda od cega je vrh Popova Sapka, ili ako uporedzujes sa necim pa Sapka je TOP u odnosu na to nesto onda sta je to nesto pa da znamo zasto je Sapka TOP.
Ovako ja mogu reci da je moj jugo TOP ali u odnosu na komsijin fico.

flopo
12.02.2011, 16:56
planina ima ogroman (neiskoriscen) potencijal,definitivno najbolji freeride u regionu,a bogami dhaus,snow lodge i od pre neka godina funkcionisu super.Zar to nije TOP?

@
trendo ...postovanje ,vidim da si aktivan ovde na forum ,ali molim te ne pravi se toliko duhovit.

trendo
12.02.2011, 21:12
planina ima ogroman (neiskoriscen) potencijal,definitivno najbolji freeride u regionu,a bogami dhaus,snow lodge i od pre neka godina funkcionisu super.Zar to nije TOP?

@
trendo ...postovanje ,vidim da si aktivan ovde na forum ,ali molim te ne pravi se toliko duhovit.

Ma slazem se ja sa tobom i u pravu si.
Mada nisam hteo biti duhovit, nego sarkastican i recuci ti zasto.
Prvo izvini sto sam iskoristio tvoj post za sarkazam, jer isti je upucen ne tebi nego onima sto misle da je skijaliste Popova Sapka samo njihovo i zato mogu da rade sta oce.
Inace bio sam u sva ta mesta sto si naveo, ali ne ove godine, i vidim da funkcionisu dobro.
Cak sam i prvu 'reklamu' konaka ovde na sajtu ja dao u vidu linka za smestaj.
Ali kada se kaze da je Popova Sapka TOP onda nekako svi podrazumevaju to za planinu - Sar Planina, sto moras se sloziti da nije u redu, jer Popova Sapka se ne meri ni procentima u odnosu na povrsinu Sar Planine (a prosao sam je peske bar polovinu).
A na Sari postoi jos jedan centar ili bolje receno skijaliste (isto kao sto je Sapka), Brezovica.
Moras ga posetiti pa da das malo otvorenii pogled i tamo je freeride odlican sa istim kvalitetom snega (ista planina) ali sever/severozapadne orientacije, a ovako...
Naravno da sve sto se kaze za Sar Planinu podrzavam i mogu relevantno da nadogradim, ali ne i za Popovu Sapku gde je vreme odavno stalo
Poz

hari novacis
15.02.2011, 11:29
drugari,ja kao manijak za freeride i egzibiciono skijanje,
vidim to ovako.... kao ceripashina, ne postoji staza ovde u okolini koja ima hard core off road crne staze, koji nemogu da se iskijaju u jedan dan... drugo skijanje za mene je dzabe bacanje novca, zasto nema izazova (objektivno mishljenje)... sapka sa ceripashinom je za SKIJACE,a na za SVIRACE... ko voli skijati, ceripashina posle 15godina, od 50 skijackih dana, radila je 40 dana.... to je novo i mislim najbolja vest u ovoj sezoni... to nam treba- PRAVO SKIJANJE...
p.s. Godinama na Sapci dolazili su skijaci samo za ceripashinu, a Trendo kao najaktivniji na forumu za Sapci, ni jedanput nije ovo spomenuo... ako ti treba vodic za ceripashinu, sa zadovoljstvom cu ti pokazati, da malo osetish pravi uzitak... nema bolje... Pozdrav

trendo
15.02.2011, 21:55
drugari,ja kao manijak za freeride i egzibiciono skijanje,
vidim to ovako.... kao ceripashina, ne postoji staza ovde u okolini koja ima hard core off road crne staze, koji nemogu da se iskijaju u jedan dan... drugo skijanje za mene je dzabe bacanje novca, zasto nema izazova (objektivno mishljenje)... sapka sa ceripashinom je za SKIJACE,a na za SVIRACE... ko voli skijati, ceripashina posle 15godina, od 50 skijackih dana, radila je 40 dana.... to je novo i mislim najbolja vest u ovoj sezoni... to nam treba- PRAVO SKIJANJE...
p.s. Godinama na Sapci dolazili su skijaci samo za ceripashinu, a Trendo kao najaktivniji na forumu za Sapci, ni jedanput nije ovo spomenuo... ako ti treba vodic za ceripashinu, sa zadovoljstvom cu ti pokazati, da malo osetish pravi uzitak... nema bolje... Pozdrav

Tako je.
U pravu si.
Forca Milan.
Pozdrav

miko
16.02.2011, 15:59
Pozdrav Od Ceripashina (6ti Februar)

http://img266.imageshack.us/img266/5118/macedonianalpscopycopy.jpg



http://img695.imageshack.us/img695/3990/panorama21440.jpg

ibane
17.02.2011, 00:08
Evo i od mene par slika samo dan ranije (5-ti februar)

ibane
17.02.2011, 00:11
Jos nekoliko slicica

ibane
17.02.2011, 00:13
I jos nekoliko

ibane
17.02.2011, 00:17
i jos nekoliko

ibane
17.02.2011, 00:24
i toliko od mene sto se slika tice :sm021:

ibane
17.02.2011, 00:30
nije mi upload-ovao ovih 5 slika :dontknow:

ibane
17.02.2011, 00:54
Inace bio sam i te nedelje kada je bila kolona od 6 km. Ja sam ocigleno imao srece pa sam bio n nekih 3-4 km od zicara. Naravno nije mi padalo na pamet da nosim skije toliko i da hodam u pancericama. Kolokoo sam mogao da vidim najmanje je bilo skijasa u toj koloni. Video sam samo jednog entuzijazisti kako je stavio skije na rame i krenuo peske. Dosta njih se jednostavno okrenulo i vratilo nazad sto smo i mi uradili. Sve u svemu preterana guzva i losa organizacija. Najvise kola je bilo iz Tetova pa iz Skoplja a moglo je da se vide i po koje strane tablice (IT, CH, BiH...). Mogao je jedan kombi da se oranizuje za ljude koji skijaju da ne nose opremu po par kilometara. Koliko sam mogao da cujem od ljudi sutradan, mnogi su otisli na Mavrovo koje je isto bilo puno tog vikenda jer su znali da ce da bude velika guzva. Mislim da bi popravka gondole resila te probleme i povecala broj skijasa i posetioca planine. To bi bilo odlicno kada bi moglo da se uradi i da se sredi parking kod polazne stanice. Zbog toga smo sledece subote od kad su i ove slike podranili da bi izbegli guzvu i bili vec u 08:30 gore. Te subote koliko sam ja mogao da primetim nije bila tolika guzva kao prethodne nedelje. Da ne bude sve tako crno da pohvalim klopu u vojnom restoranu koja je odlicna i po kvalitetu i po kvantitetu i po cenama :sm019:.

flopo
22.02.2011, 09:01
oko 50 sm novog svezeg snega,
predstojeci weekend je sarski kup tako da ceripashina nece raditi minimum od petak.
poz

flopo
25.02.2011, 18:48
25.02.2011
-Sneg ,nov i perfektan ,
-Staze bolje pripremljene nego uobicajeno valjda radi kup koji ce se odrzati subotom i nedeljom,
-Ceripasina ne radi naravno zbog kup,drugo je ok .
-Vreme oblacno do 12:30 sati ,je bila gusta magla na G posle je malo nestala
-Skijasi -ne mnogo -max 1 min cekanja
-povecanja frekfenca ljude i policije ,i oficialni start kupa u 15h.

trendo
28.02.2011, 16:26
Juce Nedelja bio na Sari i naravno mora se proci kroz PS
Necu mnogo komentarisati osi slike koje dolaze u attachments
sl.1 tanjirici teteks i dvosed do njega rano ujuto
sl.2 str i u pozadini vrh sidra "G"
sl3. staza na kojoj ce se voziti slalom za sarplaninski kup
sl4. zicara ceripasina i staza levo a podnjozje te stazi prethodna slika
sl5. desno od zicare ceripasine

trendo
28.02.2011, 16:30
jos slika...

trendo
28.02.2011, 16:33
i jos...
zadnje dve Popova Sapka u sumraku

trendo
01.03.2011, 15:18
Jos malo fotografija sa Sar Planine
Foto 3 je sa vrha Ceripasina 2531m ili anteni
dovde se moze stici posle silaska za zicare ceripasina za oko 30min peske
svaki dobar freeride pocinje odavde u nekoliko pravca i zavrsiti isti na Popovu Sapku

trendo
01.03.2011, 15:21
i jos nesto fotografija sa Sare
naravno istog dana 27.02.
ovo su slike od prijatelja sa mob
moj aparat je nesto zezao

ExBaker
12.03.2011, 00:21
Ljepota!!!

trendo
28.03.2011, 22:52
Sada kada je sezona 'prosla' malo ljudi posecuje sajt, ali ako
evo sta kaze glavni i odgovorni urednik dnevne novina Vest, Goran Mihajlovski u
svoju reovnu subotnju kolumnu

...Претседателот на Косово Беџет Пацоли во Тетово изјави дека треба да овозможиме со скии да се појде од Шапка и да се стигне во Брезoвица и обратно.
Највисокиот германски врв се вика Цуг Шпице. До него се стигнува со воз и со жичарница со кабини. Кога ќе се искачиш на над 2.900 метри надморска височина и кога ќе излезеш од станицата има патокази. Десно е Австрија, а лево Германија. Значи, може да спиеш во Германија, а да скијаш во Австрија. И обратно.
Пред два викенда ги носев децата на скијање на Попова Шапка. И им раскажував дека на времето имаше жичарница со кабини што тргаше од Тетово, имаше меѓустаница кај Лисец и заvршуваше на Шапка. Па после се занесов во приказната и си соnував дека ако сме паметни како што очигледно не сме, Тетово би можел да биде Олимписки град. Лисец и славната Шипковица би вриеле од туристи. Стариот штаб на УЧК би бил Горска служба за спасување. Наместо шут и ѓубре, околу селата би гледале јавачи на коњи, планинари, велосипедисти, љубители на екстремните спортови. Наместо мештаните да се натпреваруваат кој поголемо минаре ќе дигне, би се натпреварувале кој посовремен спа-центар ќе направи...
Кабините ги нема. По сајлите се влечат по старите котви на ски-лифтовите од времето кога бев во осмолетка и учев да скијам на дрвени скии. Дури и еден од ратраците за подготовка на патеките ми изгледаше како да е од тоа време. Хотелите кои во осумdесеттите години на минатиот век беа симбол на луксуз и престиж пропаѓаат. Снег има до април, ама ние наместо да вложуваме во снежни топови, во 2001 година се гаѓавме со обични топови. Важно е рамнотежа да има. Господ дал природа, ама зел од умот. Единственото нешто што се сменило е огромниот јарбол со големо македонско знаме на паркингот до жичарницата што ја нема. Како сведок дека во последните 20 години ние не сме оделе напред. Не се вративме ни назад. Сме забегале. ...
izvor www.vest.com.mk od 26.03.2010

e sad neka dusebriznici idu i nek kritikuju Gorana i nek nemu salju poruke
p.s. nadam se da nece mnogo smetati to sto je na madedonski

admin
08.05.2011, 11:46
Krajem Aprila na Popovu Šapku je stigao novi ratrak Pisteb Bully 300 Polar sa kabinom za skijaše. O ovome se odavno pričalo ali sada ja ratrak na planini i od naredne sezone će biti stavljen u funkciju freeride skijašima i ostalim turistima koji bi hteli da se šetaju po onom delu planine gde se može ići samo ratrakom.

http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/Makedonija/pop_sapka/psapka_noviratrak_april2011_2.jpg

http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/Makedonija/pop_sapka/psapka_noviratrak_april2011_1.jpg

sunCica
18.10.2011, 15:17
Čini mi se da ću u sezoni 2011/2012 morati da naučim da skijam po dubokom snegu, trebaju mi samo neke šire skije i ovo ne valja propustiti.

flopo
22.10.2011, 09:09
http://www.youtube.com/watch?v=XTpBVud2xng&feature=share

flopo
22.10.2011, 09:20
a evo i josh jedno :)))

http://www.youtube.com/watch?v=F0pvGuyXEuM&feature=relmfu

admin
26.10.2011, 02:31
Ovoga leta se dosta radilo na pripremi skijališta Popova Šapka za predstojeću zimsku sezonu. Glavni akcenat je bio stavljen da uređivanje skijaških staza i žičara.
Aprila meseca ove godine na Popovu Šapku je stigao novi ratrak Pisten Bully 300 Polar sa specijalnom kabinom za 16 putnika koji će od ove sezone biti stavljen u funkcju freeride skijašima.
Nakon završetka zimske sezone na skijalište je stigla mehanizacija koja je krenula sa radom počevši od uređivanja staze ”Ezerino” gde se održava Šarplaninski kup. Ova staza je u donjem delu veoma proširena tako da u buduće u vreme kad se održavaju ski takmičenja može da se koristi i od strane ostalih skijaša. Takođe, na tom delu staze su postavljene drenažne cevi u koje se prikuplja voda koja je tekla stazom. Oko 2 meseca se radilo na ovom delu skijališta i završeno je nešto što je davno trebalo da se uradi.
Zatim je izvršeno poravnavanje terena na delu od dvosed žicare "Ceripasina" do dvoseda "Sv Ilija". Na delu ispred ski lifta Potok 1 i 2 postavljena je kućica sa tri šaltera gde će se prodavati ski karte, sto treba da umanji dosadašnje guzve prilikom prodaje karata.
Po primeru većih skijaških centara i na stazi Ceripašina će se uraditi drveni paravani na kojima će se sakupljati sneg koji veter oduva sa staze i nagomila na njima. Planira se postavljanje ovakvih dvnih paravana i na vrhu Ceripašine gde vetar uvek oduva sneg sa staze. Drveni paravani su pristigli na Popovu Sapku. U povoljnom trenutku ako dozvoli vreme biće postavljeni na stazu. Na popovoj Šapki je 09. oktobra pao ptvi sneg (na slici).
Na dvosedu žicaru "Sv Ilija" korpe su dobili novi lik. Sve sto je na njima bilo oštećeno promenjeno je a korpe su ofarbane. Na izlaznoj stanici žičare izlazna platforma je dosta proširena.
Ski lift koji je prošle godine bio premešten i postavljen paralelno sa ski liftom Ge, imao je nekoliko sitnih problema i prošle godine nije proradio. Kvarovi su uklonjeni i očekuje se da će ove godine biti u funkciju. Ski lift kućice su renovirane, prilazne ograde prema ski liftovima su ofarbane i popravljene tako da su dobile lepši izgled. Na stazi Mali Jelak urađeno je proširivanje u početnom - ulaznom delu ski lifta.

Ovih dana na ulazu u skijaški centar urađen je novi parking koji treba da primi oko 50 tak automobila što i nije bog zna šta, ali biće od koristi.
Na hotelima ovog leta se ništa nije radilo, svi su ostali u stanju u kojem su bili. Tokom leta bili su organizovani seminari, konferencije, planinarske manifestacije, mount bike trke itd.
U pogledu mašina za pripremanje staza i ove jeseni rukovodstvo ski centra bilo je u Ulm u Nemackoj na sajam mašina za uređenje ski terena. U uži izbor mašina koji treba da se nabave ušli su Pisten bully 300 sa vitlom koji je neophodan za besprekornu pripremu staza i Pisten Bully 100 all-season koji treba i tokom leta da radi na čišćenju staze. Trenutno Popovoa Šapka ima 4 mašine koje su spremne, čekaju prvi sneg.
Ovih dana se očekuje kontrolna ekipa sa Mašinskog fakulteta iz Skoplja koja, kao i svake godine, snima sajle žicara i odobrava njihov rad pred start ski sezone.

Za Ski portal Skijanje.rs sa Popove Šapke - Ilija Zakoski


Foto na:

http://www.skijanje.rs/vesti/makedonija-popova-sapka-spremno-ocekuje-prve-skijase/

sunCica
17.11.2011, 12:05
Ima li na Šapki osim skijanja po dubokomsnegu i nekog noćnog povoda, pa Makedonci su čuveni po dobroj igri i pesmi?

trendo
17.11.2011, 14:14
Ima li na Šapki osim skijanja po dubokomsnegu i nekog noćnog povoda, pa Makedonci su čuveni po dobroj igri i pesmi?

Prvo na drugo, kao makedonac hvala na komplimentima
a na prvo HA HA!?!?!?!

ibane
21.11.2011, 01:09
Ja bih dodao - odlicna hrana po pristupacnim cenama. Sto se nocnog provoda tice na Sapci ne znam sta da ti kazem ali zato je Skoplje blizu a tu vec imas sve i svasta. Za svaciji ukus po nesto.
Inace nasao sam slucajno na ski busu da organizuju skijanje od 3 i 5 dana na Popovoj Sapki. Evo ponude:

http://www.skibus.rs/aranzmani/makedonija/popova-sapka/

admin
27.11.2011, 01:50
Nikad do sada Ski centra Popova Šapka nije bio tako rano spreman za početak nove skijaške sezone. Svi radovi oko priprema skijaških staza i remonti žicara i ski liftova su završeni. Krajem prošle nedelje na Šapki je bio ekspertski tim Mašinskog fakulteta iz Skoplja koji je izvršio kontrolu svih ski instalacija i dao zeleno svetlo da su žičare spremne i da mogu biti puštene u rad za novu skijašku sezonu.
Po primeru drugih skijaških centra, na Popovoj Šapki a i prvi put u Makedonii su postavljeni drveni paravani na stazi Ceripašina. Oni služe da zaustave sneg koji vetar oduva sa skijaške staze i prikupe na sebi a zatim pomuću ratraka taj sneg se raspoređuje na onim mestima gde fali. Na stazi su na dva mesta postavljeni ovi paravani. Prvo mesto je na samom vrhu u dužinu od 200 metara gde vetar redovno oduva sneg, a drugo mesto je na sredini staze gde je start za veleslalom Šarskog kupa. Kakav će rezultat biti ostaje da pokaže vreme.
Što se tiče ostalih skijaških staza i tamo su radovi završeni. Radilo se uređivanju gornjih delova staza Potok 1 i 2, zatim ulaz u red na skil liftu Aerodorm gde je ulazna platforma znatno proširena. Takođe izlazna pratforma na žičari Sv. Ilija je proširena i sada neće biti problema pri izlasku sa žičare.
Put Tetovo – Popova Šapka, nakon dve godine, je ove jeseni popravljen na tri mesta gde su bila klizišta. To je sada sanirano, put je asvaltiran tako da će se saobraćaj odvijati bez zastoja. Ekipa preduzeća “Makedonija put” je počela sa svojim dežurstvom na Popovoj Šapki i spremna je da interveniše nakon prvih padavina.
Od 1998. godine na Popovoj Šapki nema noćnog skijanja. Ako vreme bude dozvolilo, ove zime je u planu se da se izvrši osvetljenje na stazama Potok 1 i 2 kako bi se moglo skijati i noću.
Na skijašku mapu Makedonije na velika vrata se vraća ski centar Pelister. Nakon 5 godina zastoja ponovo će se skijati na padinama Baba planine iznad Bitole. Sa ski centra Popova Šapka je prebačena jedna mašina za uređivanje staza "Pisten Bully 240" što će umnogome doprineti da skijalište Pelister bude ono sto je nekada bilo.

Za Ski portal Skijanje.rs sa Popove Šapke - Ilija Zakoski

admin
27.11.2011, 01:53
Popova Šapka - Cena ski-passa 2011 / 2012


Jedna voznja dvosed SV Ilija 100,00 den
Jedna voznja dvosed Ceripasina 200,00 den
Dnevna karta 900,00 den
Deca do 8 godine 400,00 den
Studenti 600,00 den
Poludnevna karta 600,00 den
Sedmodnevna karta 5.200,00 den
Sezonska karta 14.000,00 den
Sezenksa karta do 20.12.2011g. 10.000,00 den


1 denar = 61,5 euro

Mladen
26.12.2011, 10:10
koliko košta korišćenje tog ratraka što će da vozi skijaše van staza ? Kako bi to trebalo da funkcioniše, da li se nešto zna ?

medo
06.01.2012, 16:50
izvinite sto tekst nije na srpskom, ali nadam se da cete me razumeti i na makedonskom.

СКИ ЦЕНТАР ПОПОВА ШАПКА = ТЕШКА ИМПРОВИЗАЦИЈА

Денес ја отворив оваа скијачка сезона на Шапка. Иако времето не не послужи, врнеше снег и дуваше силен ветер, сепак желбата за скијање преовлада.
Но,..... Иако одев последниве 4 години и упорно се надевав дека работите полека ќе се оправат, впечатокот ми е разочарувачки.
Да не должам со есеи, ги синтетизирав моите впечатоци (читај минуси).


Патот до горе неисчистен. Среќа зимските гуми не качија без проблем.
Паркинг неисчистен. Моравме да паркираме на патот.
Работниците по ски лифтовите и жичарите дојдоа на работа околу 10:00. Изгледа ги изненади снегот, па не успеале да стигнат навреме.
Никој не знаеше дали воопшто ќе се пуштат патеките. Прашај ваму, прашај таму сите креваат раменици.
Кога конечно во 11:00 тргна Тетекс, човекот на карти не сакаше да даде полудневна. Тие важеле од 12:00. ?!? Значи ако не е 12:00 неможеш да купиш полудневна. На прашање што работи, вика само Тетекс и можда Аеродром. Купи карта (дневна, 900 ден.) ама на твоја одговорност. Јас после не враќам пари. ЦЕЛА КАРТА за 1 ски лифт?? Кога пробавме да му објасниме дека неможе цела карта за 1 лифт, свативме дека со полуписмен неможеме да се разбереме. Јави се на Цвете, ни вика. А кој е Цвете? Некој шеф.
Го добивме Цвете, му објаснивме што бараме, па по мало натегање добивме можност да купиме полудневна. Кога виде карташот дека сепак ќе добиеме полудневни карти на 45 мин. до 12, вика дај ситно, немам ситно. АМАН.... Демек, сега ќе не услови со ситно, он да биде во право. Нема да не биде, дефинитивно.
Пред нас, нормално на тие што збореа албански (ај да бидам политички коректен, мада према мене никој не беше) им продаваше карти од 100 ден. Кога го прашавме за што е таа карта, карташот вика за 1 возење. Му викаме, ти стварно веруваш дека само еднаш ќе се пуштат? Вика, да, да ќе видиш. Како не, сигурно.
Патеката = катастрофоа. Камења и трева прогледани. Неистапкана, мизерија. Скијаш на свој ризик.
На ски лифтот пред секое качување, типци од некоја агенција за обезбедување ти бараат карта. Ама стварно на секое пуштање. Ако толку им сече паметот, нека направат барем електронски карти. Ако знаат што се тоа. А картата изгледа мизерно. Парче картон, додуше пластифицирано, со испишани денови и месеци. Со ножица типот го пресече бројот 6 и месецот I. Демек ти важи картата за 6. јануари. Ахххх, мизерно.
На единствената патека поголемко куче трча по скијачите и им се с'ска. Никој ништо не превзима, само си се смејат давачите на шипки за ски-лифт.
Ски-лифтот е приказна за себе. Добив бесплатно тормозење на гениталии.

Со 2-3 нови ратраци и се друго од пред 30 години нема шанса да ја биде Шапка. А со односот на вработените само оди назад.
Мизерија и тешка импровизација. Ова се моите впечатоци. Луѓе, освестете се. Неможете вака. Нема ни асален хотел, ни ресторан, ама прво средети си ги патеките, лифтовите, луѓето.

Шапка друг пат = не верувам.

Solo
08.01.2012, 10:29
I ja imam slıcne probleme, nemam nikakav oficijalni info dali bi danas i koji liftovi radili... Kao u kamenom dobi, zivimo u ovu ero informatike. Nema oficijalno mesto ili web il bilo sta za informisanje, osim Facee prijatelja :)) ...to je generalni problem. Tako da kad bi mi dali telefon misterioznog Cvete :))

medo
09.01.2012, 08:54
Mozes da pogledas live camera na www.saraski.com.mk. Telefon Cvete-ta sam namerno odma obrisao. Mislim da necu ici opet na Sapci. Ima boljih centra u MK za skijanje.

trendo
11.01.2012, 21:37
eeee medo, medo

ja sam odavno rekao da na sapku necu da skijam
pa i dzabe je preskupo za opremu i zivce koje pokidam tamo

trendo
11.01.2012, 21:38
naravno Sara je nesto drugo
ali to je druga prica

ibane
16.01.2012, 01:19
Шапка преполна со туристи

http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=44&egId=14&eventId=85651

barrcode
16.01.2012, 09:05
da li postoji neka redovna linija Skopje - Šapka? Ujutru na šapku i posle skijanja nazad za Skopje. Možda budem u Skopje 2 dana poslom, pa da odem na 1 dan skijanja.

trendo
16.01.2012, 15:33
da li postoji neka redovna linija Skopje - Šapka? Ujutru na šapku i posle skijanja nazad za Skopje. Možda budem u Skopje 2 dana poslom, pa da odem na 1 dan skijanja.

Ne postoi, naravno za Tetovo ima redovno pa mozda postoi neki mini bus iz Tetova ali to je sve divo

ibane
17.01.2012, 00:43
da li postoji neka redovna linija Skopje - Šapka? Ujutru na šapku i posle skijanja nazad za Skopje. Možda budem u Skopje 2 dana poslom, pa da odem na 1 dan skijanja.


Ako ostajes za vikend onda ti je ovo mozda bolja varijanta:

http://www.skijanje.rs/forum/showpost.php?p=62688&postcount=13

Nije Sapka ali je Mavrovo i iskoristis dan da odes na skijanje :sm021:.

sunCica
24.01.2012, 01:02
Uskoro idemi ja na Šapku, pošto me je dečko već razmazio sa ski centrima sa XYZ km staza od Šapke očekujem dobar provod. A mogla bi vala i da malo vežbam to tehniku.

SnowBeliever
24.01.2012, 12:05
Kad ides...ajd kavi kakvi su utisvi, ja bi mozda u martu na sapku...pozdrav

sunCica
24.01.2012, 13:12
Izveštaj će biti gotov posle Sretenja. Čitam na početku foruma, trebalo bi da rade sve steze, ali baš se PITAM KOJE SVE STAZE RADE ? Ide mi se na Šapku, još kad bi bilo sunčano pa bog da me vidi!

Grimani
24.01.2012, 14:27
Popova Sapka Macedonia 2012 (http://vimeo.com/35052586)

Екстремно скијање на Попова Шапка (http://kajgana.com/ekstremno-skijanje-na-popova-shapka)

wlad
24.01.2012, 21:38
Ovo sa Kajgane je pola iz Crne Gore, svuda gde se vide ove tanje bukve gde skijaju su Jezerine, i onaj skok za stene i voznja je koliko mi se čini sa Jezerina (Kolašin). Ima malo skijanja sa Popove Šapke, uglavnom je onaj deo o folkloru iz MK ;).

trendo
24.01.2012, 23:04
Klip je deo iz skoro 1satnog filma od koga se samo taj deo odnosi na MK i CG, i da folklor je sav iz mk a skijanje je skok sa stene padobranima iz Sapke

ibane
25.01.2012, 00:01
Jel ima gde da se pogleda taj film a da nije bioskop :) ?

Grimani
25.01.2012, 11:44
vec sam kacio ovo negde...
One for the road Trailer (http://www.tetongravity.com/one-for-the-road/) TGR(Teton Gravity Research)
Pokushaj sa ovim linkom (http://btjunkie.org/torrent/TGR-One-For-The-Road/4358f15a99b234e926efef9316381264ad43c6f72f8a)(ceo film), pishe da je ok medjutim ko to zna...

ibane
25.01.2012, 20:17
THS :dziveli:

grickalice
05.02.2012, 22:09
Moze li mi neko reci imena staza koje su lakse,plave a koje su teze na p.sapci..

trendo
06.02.2012, 17:04
Na stranu 2 ovog thearda imam malo detaljnije opisivanje staza i zica
nista se posebno nije smenilo do sada

Solo
07.02.2012, 15:50
Ja bijo par vikenda na Sapku i Mavrovo... Prosli vikend put za Sapku nije bio cist i tesan, lagano smo se nekako popeli autom. Al na vracanje je bilo vise klizanja nego voznje :) za Skoplje trajalo je 3 saati (u normalnim uslovima traje 1 saat). cak i Autoput Tetovo-Skoplje nije bijo cist. Na stazama Sapke buduci da se svaki sat dizala i spustala magla nije bilo moguce skijat na GE i Teteks... Na stazi Aerodrom se moglo skijat i u maglu jer je sa blagim nagibom dobra je za veDZbanje. Dok oni sto su se spustili dole na Teteks na podne nisu mogli ponovo gore jer su se pokvarili ski liftovi tanjir (tormozujucu) i Dvosed. Tako da su na podne cekali / dremali jedan saat gde su proradili samo tanjiri. Svu srecu ja sam tad bijo Aerodromu :), Sledecog vikenda idemo na Mavrovo, organizovano kombijom, da nebi post skijanja vozili put Mavrovo-Skoplje.

Grimani
10.02.2012, 08:53
evo par slika ko ima F F**** Book... POPOVA SHAPKA (Ski
zanimljivosti) (http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.240066319411096&type=1)
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/417988_2622236921361_1418352411_32053229_107293638 5_n.jpg (http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.240066319411096&type=1)

9100

jijang
11.02.2012, 18:49
Razmisljam se da idem u martu sa ski busom.Kako je inace stanje u martu sa snegom?
Koliko su ti tereni van staza dobri,zajebani,dostupni?dajte info ko je bio...
a mozda i pise ranije u temi,ali nisam video...

Veverica
17.11.2012, 18:23
Bila u martu i super je bilo, snega kol'ko hoces! Bas smo se naskijali! Sapka jos uvek nema snezne topove tako da skijanje zavisi od vremenskih uslova... Ali da ima dosta snega u martu ima, cak cini mi se vise nego oko Nove godine.

Tereni za free ride odlicni!

Igi
21.11.2012, 03:03
Kako se organizovati za eskimo freeride? Koji su im minimumi po broju ljudi? Zna li neko cijene okvirne? Ne bih da ih cimam mailom jer je put jos neizvjestan i po pitanju datuma i broja ljudi, ali bih volio neki info?

Grimani
21.11.2012, 17:38
U jedno vozilo staje izmedju 8-10 ljudi i cena zavisi od kolicine voznji/dana. Tipa oko 300-350 evrica je da te popne gore tj toliko je potrebno za vozilo. Nznm koliko josh uzmiaju za vodice i da li to ide u paketu posto nam nije trebalo jer smo isli sa insiderom pa mozda je i cena bila manja...
Sad mi drugar kazze da cene josh nisu formirane ali znace se na pocetku sezone...

Snowman
23.11.2012, 11:57
U jedno vozilo staje izmedju 8-10 ljudi i cena zavisi od kolicine voznji/dana. Tipa oko 300-350 evrica je da te popne gore tj toliko je potrebno za vozilo. Nznm koliko josh uzmiaju za vodice i da li to ide u paketu posto nam nije trebalo jer smo isli sa insiderom pa mozda je i cena bila manja...
Sad mi drugar kazze da cene josh nisu formirane ali znace se na pocetku sezone...

NIsam siguran da sam dobro razumeo 300-350 evrica za 1 ride,1 dan? Ili mozda mislis da su to troskovi po vozilu?
Ski bus u sretenskom produzenom vikendu nudi ceo dan akcije sa Eskimovim cat-om, mada ne pise cena, vec da zavisi od broja zainteresovanih. Ja sam zainteresovan definitivno za tu akciju, ako je u pitanju neki razuman novac. Bilo bi lepo da nam Grimani pojasni. Tnx
Da, na Ski bus-u pise da u vozilo staje do 20 ljudi, to se takodje ne uklapa.

Grimani
23.11.2012, 20:49
imaju dva vozila pa otud tih 20 ljudi. Da cena je bila oko 300 na 10 ljudi da nas jednom izvuku.

Ivan Bgd
23.11.2012, 21:36
i za te pare koliko otprilike km OFF-a ima da se spustas i koliko dugo otprilike po jednom izvlacenju?

poz

Snowman
24.11.2012, 11:05
To znaci oko 30e za jednu voznju. Dosta je to skupo. Vredi li? Ja bi se isprsio recimo 100, ali za celodnevnu akciju.
Treba videti sa ski busom sta tu moze da se izvuce ako se napravi grupa, a mozda je i jeftinija varijanta u spravi kapaciteta 20 ljudi..

Veverica
28.11.2012, 17:04
Ja ipak mislim da je to cena za celodnevnu voznju...najbolje pozvati skibus i pitati.

trendo
28.11.2012, 19:45
Ja ipak mislim da je tako kako sto Grimani kaze,
jer mislim da je 80e po covek za dan
a ovako izadze 30e za jednu voznju.

Inace od ove godine na Popovoj Sapci ce se placati i parking
naravno SMS-on da ne bude 'kradze'
e sto cu ja skijati tamo

Grimani
29.11.2012, 17:29
Dzaba da pisem koliko ima i kako je, prosto to je subjektivno misljenje. Sigurno je dozivljaj i vredi icihttp://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/484375_486410248070898_1278972494_n.jpg

ibane
24.12.2012, 15:21
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=7640129DAEB2E547B83D40316C11EFD8

trendo
01.02.2013, 13:41
Na ovom (http://web.maxtv.mk/index.html) sajtu je postavljena i kamera sa Popove Sapke.
Pozicija je rekao bih na h. Slavija, mada cudno gleda dole, zasto je jednostavno nisu podigli malo vise prema gore za bolji vidik/pogled

ibane
01.02.2013, 18:28
Pa ne je sa srecom :cug:. Malo bezveze pogled ali valjda ce resiti i to :sm022:.

striker74
05.02.2013, 13:18
Ipak nesto, barem moze da se vidi aktuelno stanje staza poz.

Truch2
13.02.2013, 13:59
Steta, otkazan Ski bus zbog manjka interesovanja.

SnowBeliever
13.02.2013, 14:50
I ove godine...e bzvz, ja hteo prosle godine isto otkazali, pa otiski na kop...tamo izgleda mora kolima ;op

iki_xx
25.02.2013, 14:29
Popova Sapka - Februar 2013

http://youtu.be/_s39-5HeLsA

ibane
12.08.2013, 10:09
http://www.build.mk/?p=27593

ibane
08.10.2013, 20:56
Пожар во хотел „Гранит“ на Попова Шапка

http://www.sitel.com.mk/mk/pozhar-vo-hotel-granit-na-popova-shapka

ibane
14.10.2013, 23:33
Избран консултант за натамошен развој на ски – центарот Попова Шапка

http://www.build.mk/?p=29186

trendo
15.10.2013, 22:31
Svaki korak napred je znacajan pa i ovaj.
Licno nisam previse zainteresovan za politiku
nek gradi , pravi i to najvise para ko god oce i gde oce...
mozda kad bih ja bio u neku ulogu bi bio i ja nekakav..
Zasto pisem ovo, pa...

Консултантите ќе треба да и помогнат на државната компанија во изборот на приватен партнер за развој, изградба, финансирање, користење, управување и одржување на ски – центарот на падините на Шар Планина.
Ovo je klasicni primer kako se peru pare, pa makar to bilo i samo 200.00E, inace
konsultanti su firma iz MK koi pojma nemaju sta je to ski centar.

No, daj boze da oni nesto i urade, pa moj glas ide u korist njihovog pranja vesa.

ibane
16.10.2013, 00:32
Pa cim drzava ulaze tu je i politika, hteo ti ili ne :D. Ja se samo nadam da ce konacno da se krene nesto da se radi jer se do sada samo pricalo. Ima potencijala a ima i potrebe da se ulaze jer godinama nista nije ulagano. Ili se to ne vidi tj. ulagao neko u svoj dzep :sm022:.

ski-shkomi
29.12.2013, 12:07
http://www.dodaj.rs/f/3Y/5f/vic5mQW/gdfgddf.jpg
POPOVA SAPKA JUTROS ZAPOCELA SEZONU.... NEMA INFORMACIJA KOJI SKI LIFTOVI RADE ALI JE SKI-PASS BESPLATAN.... NIJE BILO NAJAVE OVIH DANA DA CE POCETI SEZONA

ski-shkomi
29.12.2013, 14:31
http://www.dodaj.rs/f/2P/LZ/1KdzAwrG/sapka.jpg

ski-shkomi
09.01.2014, 12:57
https://www.youtube.com/watch?v=a5Pycw-urso
interesantan video sa popove sapke....

ski-shkomi
16.01.2014, 10:54
POPOVA SAPKA JUTROS..... http://www.dodaj.rs/f/n/lo/P6dfaTH/101040568837710120754417.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3M/EO/3bG5MtjF/151818333592871654541511.jpg

ibane
29.01.2014, 00:29
http://faktor.mk/archives/93840#

Andrijark
06.02.2014, 15:51
Ima li neko sveze informacije sa P. Sapke? Tipa koliko ima snega koje staze rade? Cena ski pasa? hvala

trendo
06.02.2014, 16:15
Ima li neko sveze informacije sa P. Sapke? Tipa koliko ima snega koje staze rade? Cena ski pasa? hvala

Sve raspolozivo radi ili moze da radi ako puste zicaru (ceripasina, ne pustaju je svaki dan).
Cena 900denara

ski-shkomi
06.02.2014, 17:29
snega ima ,sve staze rade.... dnevni ski pass je 900 a poludnevni 600 denara.
dvosed ceripasina se posebno placa,mislim da je 200 denara.....

ibane
06.02.2014, 20:43
Od kad se to ceripasina posebno placa?

trendo
07.02.2014, 21:59
Od kada ima mladih freeridera koih ne interesuje skijanje po stazama a ceripasinu koriste jednom ili dva puta dnevno za izvlacenje do gore. Ipak je to oko 800m razlika u nadmorskoj visini.
Naravno to nije u cenovniku :sm011:
Inace kupis redovnu kartu i vozis se svugde, gde radi i kad radi naravno.

dedinac
09.02.2014, 12:32
Juce bili neki moji drugari iz Vranja i odusevili se Sapkom.Popio sam kritike sto ih na vreme nisam informisao o stazama uslovima itd.Raspametili se i rezervisali smestaj za iduci vikend.
Dnevni ski pas za odrasle 15eura,za decu 6.5 eura.U hotelu Teteks na samoj stazi pun pansion 25eura,za decu 12.5.Vrlo pristojno.Vikendica sa 10 kreveta 80 eura dan.U Tetovu u kafani njih 21 krenuli redom da mezete,klopaju i piju i platili 160 eura.Sve u svemu jeftino i vrlo pristojno i najbitnije skija se na prirodnom snegu. Samo je pitanje do kad ce izdrzati.

ski-shkomi
09.02.2014, 18:08
Kako stvari stoje u regionu,na sapki ima najvise prirodnog snega ... vidim da su uveli i nocno skijanje petkom i subotom uvece....

ski-shkomi
20.02.2014, 19:34
KONACNO NA VIDIKU MODERNIZACIJA POPOVE SAPKE... ZIVI BILI PA VIDELI....
http://skimacedonia.mk/nov-sestosed-zicnica-na-popovasapka/

ibane
20.02.2014, 22:54
Od kada ima mladih freeridera koih ne interesuje skijanje po stazama a ceripasinu koriste jednom ili dva puta dnevno za izvlacenje do gore. Ipak je to oko 800m razlika u nadmorskoj visini.
Naravno to nije u cenovniku :sm011:
Inace kupis redovnu kartu i vozis se svugde, gde radi i kad radi naravno.

Gresis @trendo. Ima u cenovniku. Jedna voznja Ceripsinom je 200 denara. A evo i cenovnika:

ЦЕНОВНИК НА СКИ БИЛЕТИТЕ ЗА СКИЈАЧКИТЕ ЦЕНТРИ ПОПОВА ШАПКА И КОПАНКИ – СЕЗОНА 2013/2014
Ски центар “ПОПОВА ШАПКА”
1 ДНЕВЕН БИЛЕТ 900 ден
2 ПОЛУДНЕВЕН БИЛЕТ 600 ден
3 СЕДУМДНЕВЕН БИЛЕТ 5.000 ден
4 БИЛЕТ ЗА НОЌНО СКИЈАЊЕ 400 ден
5 ДЕТСКИ БИЛЕТ 400 ден
6 СЕДУМДНЕВЕН ДЕТСКИ БИЛЕТ 2.500 ден
7 СЕЗОНСКИ БИЛЕТ (Купен до 27.12.2012 / после 27.12.2012) 9.000 ден / 10.000 ден
8 ДЕТСКИ СЕЗОНСКИ БИЛЕТ 6.000 ден
10 БИЛЕТ ЗА ЕДНО ВОЗЕЊЕ (Св. Илија / Церипашина) 100 / 200 ден

СЕЗОНСКИ БИЛЕТ за Попова Шапка и Копанки 10.500 ден
Напомена:
Полудневниот билет важи од 12:00 часот
Детскиот билет е за деца до 12 години
Работно време на ски центрите: од 09:00-15:00 часот, викенд: 09:00– 16:00 часот
Ноќното скијање ќе се одвива во терминот од 19:00 – 22:00 часот


http://elemturs.mk/%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%A8%D0%B0%D0%BF%D0%BA%D0%B0/%D0%A1%D0%9A%D0%98-%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80-%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%A8%D0%B0%D0%BF%D0%BA%D0%B0/



KONACNO NA VIDIKU MODERNIZACIJA POPOVE SAPKE... ZIVI BILI PA VIDELI....
http://skimacedonia.mk/nov-sestosed-zicnica-na-popovasapka/

Na kojoj lokaciji ce da grade ovaj sestosed? Umesto Ceripasine ili negde drugde? Gde je planiran park?

Nova mapa skijalista:

http://elemturs.mk/wp-content/uploads/2013/12/SKI-MAPA-Popova-Shapka-04-12-13-Copy.jpg

Nisam mogao da nadjem bolju. Ako neko nadje neka postavi.
Takodje ako ima negde mapa sa izmenama ski centara posto ovaj link gore ne radi i tu je bila mapa ali mala. Jel ima negde da se vidi taj master plan?

ibane
21.02.2014, 00:14
Evo mape master plana:

http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2014/02/1-promotiven-den-na-popova-shapka-site-na-sneg-kafepauza.mk_.jpg

Vise o celom master planu:

http://www.kafepauza.mk/pres/promotiven-den-na-popova-shapka-site-na-sneg/

Pozicija sestoseda:

Позицијата на жичарницата е одредена според Мастер план Студијата за Попова Шапка, и се наоѓа на позицијата на сегашниот ски-лифт „Мал Јелак“.

Planirano je da se naprave jos nekoliko staza, vestacko osnezavanje, nov hotel umesto hotela Slavija, elektronsko stampanje i evidencija ski karata (pretpostavjam Skidata), prostorije za informacije, kancelarije, ski skole, prvu pomoc...

Parking je planiran ispod puta gde je dvosed Sv. Ilija i Potok 1 i Potok 2.

Lokacija Snowboard park-a:

Локацијата на паркот ќе биде на потегот меѓу сегашниот ски-лифт “Бабин извор” или “Аеродром” и двоседната жичарница “Св. Илија”.

trendo
21.02.2014, 00:17
Bravo bre Bane, veceras si u elementu :)
Prvo odrza lekciju onima za Staru planinu, a bogami sada i ovde.

No, sory, na biletari nema ovaj cenovnik, a znam da idu na oba dvoseda neskijaci a i oni trebaju platiti voznju, tako da ti si postavio pravi link sa cenovnikom.
A to sto sam napisao za momke i ispod ruke vazi i dalje.

Sto se tice tvog pitanja, ne znam zasto se sada ne otvara link koi je postavio ski-shkomi, tamo se lepo videlo.
Odnosno taj sestosed bi isao izmedzu sidra mali jelak i staze 11 isto mali jelak i to do mesta gde se spajaju staza 14-baubinova i staza 8-pionersko brdo.
Taj park koi pominju bi bio izmedzu sidra Babin izvor i dvosed Sv.Ilija, a iznad staze 4-potok2.

Inace ovo je najnovija mapa i ona se moze videti preko celog zida objekta polazne stanice sidra Ajducka ramnina1. Mislim da mapa ima malih nedoslednosti, verovatno graficar koi je pravio nije nikad skijao niz Popovu sapku pa nije ni kriv, zar ne :).
Nemoj da te bune sve te nazive, i ja kao i mnogi drugi u pocetku smo bili zbunjeni ali sve se nauci vremenom.

Master plani i ja bih hteo da vidim ali...ko zna gde ELEM to drzi (krije).
Iskreno sam se nadao da ce nova zicara biti na mesto stare do pola demontovanih stubava zicare koje je isla donjom polovinom, i malo vise, staze 15-ceripasina, a da ce odatle izvlaciti neko sidro do sadasnje kranje stanice dvoseda Sin vrv, a ta staza 15 do iznad broja je odvaj crvena , a tek nadole je crna.
Stazu 14 su oboili u crno verovatno zato sto ne bi je uredzivali, ali kao sto kaze moj prijatelj to je freeride ruta a ne staza i onda bi trebalo biti isprekinuta linija.
Isto kao i staza 10-srt jelak, osim ako nemaju nameru da je uredzuju (e to bi bila dobra staza) ali tesko da ce posle tog skretanja u desno biti crvena, kao sto ce tesko staza 5-sv.ilija biti crvena, ja bih pre reko zuta ili zelena sta god da je osim crvena, osim zadnjih 10%te staze, ali dali zbog toga treba i ostalih 90% biti u crveno?

Uh sto sam se raspisao u ove kasne sate :)

ski-shkomi
21.02.2014, 14:56
Ako se bar i deo ovih investicija ostvari bice super.... ovaj master plan je malo komplikovan ali videcemo kako ce sve to da ide...

trendo
21.02.2014, 21:08
Ja ne vidim tu nikakav master plan.
Po meni to sto kazete master plan je mnogo vise od uvodzenja elektronskih karata, parkinga, prilaznih puteva i za vozila i za skijace i slicne drangulije sto su na Balkanu standard vec desetak godina, a severnije od Balkana...
I taj sestosed se prica vec nekoliko godina, ali spremaju se izbori.
Nema tu nista novoga, jer je to vec trebalo biti staro, a novo bi bilo u kom ce pravcu da se razvija centar i da dobije nekih +30km staza u odnosu na postojecih, i da se okrene prema sever/severoistoku. Ta rupa za taj bazen se kopa vec dve godine, i dobro je da mesto gde ce se nalaziti akumulacija je sama po sebi rupa, a na Sari vode kolko oces.

No nije sve tako crno, odrzavanje staza se sve vise popravlja na dobro, sto ce reci kad se hoce onda i se moze.

A da mora da se pomene, izvozite se jedanput na dvosed po novom sin vrv od trajanju od 27min u vetrovitom vremenu, omrazicete i skijanje i sve oko skijanja, smrznes e ko ...

ibane
22.02.2014, 00:16
Bravo bre Bane, veceras si u elementu
Prvo odrza lekciju onima za Staru planinu, a bogami sada i ovde.


Ne drzim nikome lekciju samo iznosim svoje misljenje :sm004:. A neko moze sa njim da se slozi ili ne :ok:.
To sto kriju master plane se vidi i na sajtu Ecosign koje radio sam master plan. Pise samo da je zavrsen 2012 a ne moze da se vidi, pogledaj na dnu strane:

http://www.ecosign.com/4season.html

Naravno da master plan ne podrazumeva samo novi sestosed, uvodjenje elektronskih karata, parking, snow park....Ovo je samo prva ili ko zna koja po redu faza realizacije master plana. Naravno da podrazumeva mnogo vise od onoga sto je sada predstavljeno a tu spadaju i prosirenje ski staza, povecanje smestajnih kapaciteta, infrastruktura, prilazni putevi, vestacko osnezavanje i sve ostalo sto cini jedan ski centar kao i sto pise na gore navedenom linku a to je da se napravi sadrzaj da ne samo ski centar nego turistici centar se koristi tokom cele godine. A evo i detalja master plana Stare planine koju je radila ista firma Ecosign da se vidi sta se sve podrazumeva pod master planom:

http://www.ecosign.com/resort-StaraPlanina.html

http://www.ecosign.com/Slides/English/StaraPlanina-3DMtn.html

http://www.ecosign.com/Slides/English/StaraPlanina-3d.html

http://www.ecosign.com/Slides/English/StaraPlanina-illustrative.html

http://www.ecosign.com/Slides/English/StaraPlanina-Basearea.html

Inace, ako se ne varam, ista firma je pravila master plan za Galicicu. Tim koji pobedjuje se ne menja :sm019:.

A evo interesantan video Samoni via Sara:

http://karas4training.com/mk/news/shamoni-shara

Nadam se @trendo da ces uskoro tvoje laminate da okvasis na ovim terenima pa da postavis neki klip ili neku sliku sa :ski:.

:sm023:A evo i nesto interesantno za tebe, natrcao na ovom interesantnoj internet stranici, mozda ih i znas:

http://karas4training.com/mk/news/zimsko-iskachuvanje-na-golem-korab-2764-mnv

trendo
23.02.2014, 21:47
Nadam se @trendo da ces uskoro tvoje laminate da okvasis na ovim terenima pa da postavis neki klip ili neku sliku sa :ski:.

:sm023:A evo i nesto interesantno za tebe, natrcao na ovom interesantnoj internet stranici, mozda ih i znas:

http://karas4training.com/mk/news/zimsko-iskachuvanje-na-golem-korab-2764-mnv

Znam ih Bane i licno i personalno :), i onih koi su ostvarili uspon i onih koi nisu imali sansu.
Inace datum kada je ostvaren taj uspon je ona nedelja kada smo zajedno bili na Staru planinu, a ja sam imao da biram, i izabrao... skijanje...
I to je tacno, zimski uspon na Korabu odamno nije bio ostvaren, ali kad je rec o klasicnom planinarenju. Dok na skijama odvazivali su se momci, izmedzu ostalog uspon na skije je ostvaren i pre dve nedelje, ali ova zima i prosla...nebo i zemlja.

Da se vratimo nazad...najzad sam danas okvasio koze i kozice, skije i skijetine, i sta reci...popeli Bakardan 2704m na skijama (za Titov vrv nije bilo snega prici mu a teske ove moje za nositi) i spustili na skijama do Popove Sapke. Strasan dan promenlivog vremena ali bez vetra.
Prvi utisak, skijanje po stazi i tamo negde kako ameri kazu backcountry je nebo i zemlja, i mogu da kazem da sam tek pocetnik u ovome ali...
I na kraju vozili Pionir do Teteksa i sta reci..ko voziti kajce preko Ohridskog jezera :)

Jos sam pun utisaka ali bice i neka slika.

trendo
23.02.2014, 21:52
Nije Popova Sapka ali je tu negde
Nije skijanje ali i to je tu negde

http://www.youtube.com/watch?v=bMjOrOlWWN0

ibane
23.02.2014, 23:56
Znam ih Bane i licno i personalno , i onih koi su ostvarili uspon i onih koi nisu imali sansu.
Inace datum kada je ostvaren taj uspon je ona nedelja kada smo zajedno bili na Staru planinu, a ja sam imao da biram, i izabrao... skijanje...
I to je tacno, zimski uspon na Korabu odamno nije bio ostvaren, ali kad je rec o klasicnom planinarenju. Dok na skijama odvazivali su se momci, izmedzu ostalog uspon na skije je ostvaren i pre dve nedelje, ali ova zima i prosla...nebo i zemlja.

Da se vratimo nazad...najzad sam danas okvasio koze i kozice, skije i skijetine, i sta reci...popeli Bakardan 2704m na skijama (za Titov vrv nije bilo snega prici mu a teske ove moje za nositi) i spustili na skijama do Popove Sapke. Strasan dan promenlivog vremena ali bez vetra.
Prvi utisak, skijanje po stazi i tamo negde kako ameri kazu backcountry je nebo i zemlja, i mogu da kazem da sam tek pocetnik u ovome ali...
I na kraju vozili Pionir do Teteksa i sta reci..ko voziti kajce preko Ohridskog jezera

Jos sam pun utisaka ali bice i neka slika.

Priznaj da ti je bilo lepse na Staroj planini :sm004:. Znaci Biljana kajce veslase ...:sm011:. Pa nek je sa srecom skidanje mraka i paucine sa laminata, koza i kozica :dziveli:. Jedva cekam da vidim slike i ako ima i neki klip. I da nam opises malo opsirnije danasnju turu.
Inace zaboravi da napisem. Bio od mog druga cale prosle subote na PS na nocnom skijanju. Cena 400 denara. Radno vreme od 19h-22h. Kaze da se slatko iskijao za sve pare :ok:. Nije bilo guzve, imalo dovoljno snega a temperatura pala ispod nule pa je staza bila dobra kao i uzitak skijanja.


Nije Popova Sapka ali je tu negde
Nije skijanje ali i to je tu negde

http://www.youtube.com/watch?v=bMjOrOlWWN0

Citao i gledao na istom onom sajtu sto samm postavljao:

http://karas4training.com/mk/training/sports/kuloar-y-na-leshnica-video-tekst

Ovi mislim da su Bitilcanci. Bracni par Grbic :ok::

http://karas4training.com/mk/training/general/nasheto-iskachuvanje-na-materhorn

http://karas4training.com/mk/news/pred-svadbeno-patuvanje-iskachuvanje-na-materhorn-4478

trendo
24.02.2014, 17:18
Ovi mislim da su Bitilcanci. Bracni par Grbic :ok::

http://karas4training.com/mk/training/general/nasheto-iskachuvanje-na-materhorn

http://karas4training.com/mk/news/pred-svadbeno-patuvanje-iskachuvanje-na-materhorn-4478

Ah taj Matterhorn, jos i suv suvcat...

Poznajem licno Sasu i Anu (kao i Aleka i Nikolu) i znam njihovu pricu (razmenili iskustva) ali klip nisam ranije video, hvala na postu.

Alek je isto popeo Matterhorn u August '13 a Nikola je ima obid na Eiger north face, ali su drugog dana uspona zbog pogorsanja vremena morali odustati.
Sorry zbog:sm023:

trendo
24.02.2014, 21:18
Sara 23.02.'14

trendo
24.02.2014, 21:23
Obecao sam da cu se slikati na svaki vrv popet skijama
i ustanovo sam da ce mi ipak trebati i dereze za skije
ili tu je ranac...

ibane
24.02.2014, 22:27
Svaka cast za pohod i slike :sm017:. Nesto bas i nema toliko snega ili mi se cini? Kakva je situacija na vecim visinama? Vidim tragove ratraka. Pretpostavljam da je to trasa gde voze ovi snowcat?

trendo
24.02.2014, 22:47
Da vozili su do podnjozja Bakardana, ili na oko 50visinskih metara ispod, ali to ovih dana posto nema bas snega pa gledaju da uvate sve sto se moze.
Mi smo po snegu dosli do gore ali birali putanju, inace mrka kapa
a kako je bilo prosle godine u za nedelju dana kasnije no sada vidite u ovoj reportazi jedne grupe ceha
http://www.mountainski.eu/183/ski-touring-snowboard-trip-to-titov-vrv-2748-m-in-the-republic-of-macedonia

trendo
24.02.2014, 23:11
EEExxxx kako je prosla godina bila straaaavaa...a ova uzaaaaaaas

evo i video izdanje tih veselih ceha... i jos veseliih cehinja :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ngf46l9KRnI

ibane
24.02.2014, 23:41
Cehinje skijaju u kupacem :sm022:. Mislim sta reci :dziveli:. Veseli cesi :cug:.
Ova i prosla zima nebo i zemlja. Mada u regionu najvise snega ima na Sapki. Odnosno jedino na Sapki i Mavrovu ima prirodnog snega na stazama. Gore su odlicni tereni za freeride i turno skijanje. Uopste cela Makedonija ima dobre terene za takvu vrstu skijanja. Vidim ja da ces da me ubedis da uzmem jedne bucke debeljucke sa turno vezovima :ski:. Jel ima negde u Skopju ili drugde da se iznajme turno ili freeride skije? Znam da ima da se kupe u onoj prodavnici u ulici Makedonija ali ne znam da li mozda i iznajmljuju oni ili neko drugi?
Evo jos jedan interesantan video sa Sapke:

http://karas4training.com/mk/training/sports/novogodishno-na-anteni

trendo
24.02.2014, 23:53
Pa uglavnom tamo u tu prodavnicu. Pretezno K2 u kombinacii sa Marker.
Za iznajmljivanje ne znam
Varijanta sport-conard (osim e-bay) je mozda najbolja posebno kad se kupuje u paketu
i jos bolja kada na skijama pise sport-conard.
Isti odma minusiraju pdv kada isporucuju van EU (narucio poznanik)

ski-shkomi
25.02.2014, 20:29
Svaka cast za avanturu... :)))))))))))))

ibane
25.02.2014, 22:25
@trendo napisi kako je isla ruta, odakle ste posli, koliko je trajalo penjanje, koliko silazak...? Jel si snimao GPS-om rutu? Secam se da si jednom postavio bio neku rutu ovde na forumu koju si snimao nekim programom.

trendo
25.02.2014, 23:02
GPS imam ugradzen u glavi samo ne znam kako da izvucem rutu i prenesem je na google:sm011:
Nisam napisao nista jer je Goce rekao da ce postovati na njegovom blogu u rabotilnica pa...na mladzima svet ostaje.
Ukatko, svako ko poznaje taj teren, greben je nemoguce ici na skije zbog nedostatka snega, pa smo isli Vakufskom stranom (kada ima puno snega ova strana se izbegava zbog opasnosti lavina). Uspon je trajao sa sve odmorima oko 4.30 sati a nazad oko 2.30 stim sto se moralo turirati i nazad ok 1 sat, naravno tu dolazi i vreme stavljanje/skidanje koze, pa nevreme popodne i sl.
Inace duzina u jednom pravcu oko 8 km. Naravno polazna tacka PS x. Teteks.

ibane
25.02.2014, 23:19
Hvala puno na informacijama. Jedva cekamo Goce da napise blog :ok:. Ima lavina? Da li ima organizovana dezurna Gorska sluzba spasavanja u Makedoniji i na Popovoj Sapki?

trendo
25.02.2014, 23:37
Pa ima svugde lavina gde postoje uslova za isto, zar ne.
U MK postoi http://www.dzs.gov.mk/ i mislim da oni nesto obucavaju zajedno sa crvenim krstom neke sluzbe, ali konkretno, da na PS postoi sluzba ali odgovorna samo za PS a ne za Sar planinu. Za to se alarmira direkcija a oni...pa ako nemaju drugo resenje onda angazuju pre svega slusbu u MVR ili u ARM, ali prevashodno u MVR.

Andrijark
05.03.2014, 09:49
Ljudi pada li sneg na Sapki ? Moze li da se skija ? Planiram da dodjem sa drustvom u nedelju 9.3.

trendo
05.03.2014, 14:10
Palo nesto u nedela ali koliko...
Moglo je da se skija i pre nedelje ali zavisi sta ocekujes od skijanja.
Do nedelje dvosed sini vrv (ceripasina) nije radio zbog velikog nedostatka snega u srednjem delu, ne znam dali je u nedelju palo dovoljno. Dosta magle se vidi na kameri ovih dana. Link od kamere imas ovde negde na theardu.

ibane
05.03.2014, 22:05
Imas ovde pod tv kanali pa pri dnu mada mislim da ako nisi u MK da prijavljuje neki error, ali probaj:

http://web.maxtv.mk/index.html

Ovo ti je druga web kamera:

http://skimacedonia.mk/web-kameri/

Vremenski uslovi:

http://skimacedonia.mk/weather-conditions/

Ali najvise informacija ces da nadjes na FB stranici postavljenog linka skimacedonia.mk :

https://www.facebook.com/SkiMacedonia

trendo
05.03.2014, 22:10
Bane dobro da si me potsetio

web.maxtv.mk radi samo na ip adrese u mk

Andrijark
08.03.2014, 13:35
Hvala na odgovorima. Live stream radi samo iz makedonije. Inace cuo sam se sa drugom iz Skopja kaze da ima dosta snega i da se ocekuje dobro vreme sutra.
Ako neko hoce da idemo sutra iz vranja nek se javi. Mi smo dvojica.

ski-shkomi
09.03.2014, 09:59
SAPKA OVOG JUTRA 09.03.2014... PERFEKCIJAAAAAAAAAAAA
http://www.dodaj.rs/f/3h/V8/Ix948Ed/192523371428939528298118.jpg

dedinac
09.03.2014, 13:38
Otislo pola Vranja na Sapku.Cekamo raport.

ski-shkomi
09.03.2014, 16:51
VRANJANCI OSVAJAJU SAPKU...HAHAHAH.... bar da okace neku slikicu.....

Andrijark
11.03.2014, 19:55
Moj matori je tamo sluzio deo vojnog roka '86. pa sam zbog njegovih prica morao da odem. Od Vranja oko 170km od toga 150km auto puta.
Nedelja 9.3., sunce, mnogo prirodnog snega i ne tako mnogo ljudi-idealno za mene, ne i za turizam na Sari.
Radila je polovina staza, po meni ne bas idealna kombinacija-previse plavih i samo jedna crvena(mislim da se zove aerodrom) i crna Ceripasina.Staze su solidno sredjene, dvosedi su spori, ski liftovi su ok. Da se ja pitam crvena Ceripasina ili kako se vec zove bi morala da radi.I ako je nisam vozio rekao bi da je to najbolja staza. O crnoj ne bi trosio mnogo reci- RESPECT. Vozili smo je jednom ali je bila neutabana, tako da je bila borba za goli zivot nanize :). Inace okolo ima jos dosta terena idealnih za "off piste"(naravno "crnih"), a oni koji to vole mogu ratrakom do tih vrhova za kesh naravno.
Generlno planina me je odusevila, 2500m nadmorske visine je ozbilja prica rodjaci:). Ljudi koji rade na stazama su ljubazni i usluzni, cene u restoranima skroz korektne, kao i osoblje.
Po meni kad bi radila crvena i plava staza pored dvoseda ispod Teteksa, aerodrom(valjda se tako zove ova crvena sto je sad radila) i crna i crvena Ceripasina, to bi vredelo svaku paru.
Nazalost mislim da menadzment skijalista ne ume da iskoristi ni potencijalne kapacitete na najbolji nacin. Na pr. staze su neobelezene, nema zastitnih mreza i ograda, ne cuvaju sneg (pored staza na gomili), za dane kada nema padavina, a potrebno je da se doda malo snega. Nemaju reklamu na jugu Srbije, niti dogovor sa nekim agencijama. A realno nama je Sapka najbolja opcija. Sa malo para i truda moze biti mnogo bolje.
O mogucnostima i potencijalima ove planine samo pustite masti na volju-mislim da je sve moguce. No mi smo na Balkanu.........
Preporucujem svakom da poseti Popovu Sapku makar na 1-3 dana. I pored malih nedostataka, planina i tamosnji ljudi ce vas oduseviti. Siguran sam da je i leti prelepo.
Ja cu se sigurno vracati!!

Andrijark
11.03.2014, 20:08
Zimska idila.

ski-shkomi
11.03.2014, 21:11
EKSTRA SLIKE....vreme vam je bilo super kolko vidim.... a ne sumnjam i da je skijanje bilo full... pozdrav za VRANJE :)

dedinac
11.03.2014, 21:47
U nedelju ide velika ekipa iz Vranja jer klinci iz ski kluba voze trku na pa put Sapke krecu roditelji,tetke,tece babe,dede.....Dolaze i ostali klubovi sa jugoistoka Srbije,Bugarske, i cela Makedonija.Bice puna Sapka i verovatno ce da puste sve zice.

ski-shkomi
13.03.2014, 11:06
radnici na ratraku su napravili puno slika dok su rano ujutru tabali staze.... ovaj folder slika stvarno nije za one sa slabim srcem :)
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.357462837725336.1073741836.188657451272543&type=1

dedinac
13.03.2014, 12:41
Leleeeee,kakva ubavinja!

macak011
13.03.2014, 13:40
Hvala puno za ove slike, zbog ovoga dolazim na forum!

trendo
13.03.2014, 20:39
Pih, nista neuobicajeno :)

Nemojte me pogresno shvatiti, razumem ja vas, ali ako od decembra do marta ste bili jedno sest puta samo na Titiv vrv, dva puta na Ljuboten, pa Piribeg, pa nekoliko puta na skijanbje na Sapku pa... onda su vam ove slike nesto uobicajeno, pa normalno bi bilo da trazite nesto vise, ili mozda gresim...
Jedino mi krivo sto nisam uspeo da odem u utorak odma posle poslednje palog snega na frista freeride...
No kako kaze poslovica ,vise je dana no Banatskih kobasica, tako da ako ne ove godine onda sledece:)

macak011
13.03.2014, 22:06
OFF: Uhh kad pomenu taj Piribreg;on mi je uvek bio nekako nesto najjace sto sam video na slikama, a i sama Breza mi je ostavila utisak za ceo zivot... Bas vam zavidim! Samo napred i sto vise slika sa Breze, pa se mozda jednom sretnemo tamo negde kod Molike... :)

ski-shkomi
14.03.2014, 11:46
slike samo priblizno docaravaju lepotu i breze i sapke i cele shar planine. SUTRA PLANINARSKO DRUSTVO IZ JUZNE SRBIJE PENJE NA LJUBOTEN....

macak011
14.03.2014, 12:29
Lepo vreme i lak uspon vam zelim! Uzivajte

dedinac
16.03.2014, 16:52
Klinci iz ski kluba Besna Kobila danas osvojili jednu srebrnu i tri bronzane medalje na Kupu Republike Makedonije.Na stazi pionirsko brdo tekmicenje je uspesno organizovao ski klub LJuboten iz Tetova pod pokroviteljstvom ski saveza repiblike Makedonije.

MissJ
18.03.2014, 16:08
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/1507976_729406220424920_365450108_n.jpg
Evo jedna od nedelje sa Kupa Republike Makedonije, SK Besna Kobila