PDA

Pogledati punu verziju : Poziv za iskusne



Z_L_I
27.02.2009, 13:33
e ovako stoje stvari...
planiram da na kraju ove sezone ili tamo,Boze zdravlje, pocetkom sledece
promenim skije...HEAD ic260
kao sto mnogi od vas znaju ovo je jedna od najboljih rekreativnih skija
na papiru a ja sam se uverio da je to 100% apsolutno tacno i "uzivo".
ne preteska,upravljiva,bez vibriranja ,neposlusnosti,sama bukvalno cita u koji zavoj da ide bez nepotrebnog "ubedjivanja",itd...
sad se verovatno pitate wtf?:)
jedini problem koji ja imam su rubnici pretpostavljam da tu presudnu ulogu
ima moja tezina(oko 100kg)...da ne misli neko da su losi (samo u agresivnoj voznji i na malo tvrdjoj podlozi ima problema)
znaci molim sve iskusne (g.dezurnog foliranta;-) i ostale) da mi predloze skiju koja bi bila tako dobra sa tim dodatkom boljih rubnika.znaci za nekog ko je poodavno na skijama ali koji ne zeli da robuje tezim race modelima
al sam ga srocio
zahvalan!

oggy
27.02.2009, 14:07
Ja sam se odusevio svojim Nomadom. Kad sam ga dobio, scenografija je bila: april, preko dana +15, staze postanu voda, a preko noci zalede potpuno. Neljudski dobro je drzao na ledu. U brzini isto jako dobar.

Napomena 1: istini za volju, poslije toga ih nikad nisam uspio bas tako naostriti. Drze super, ali ne tako ludacki, ipak se osjeti razlika kad ih skinem i probam npr. fabricki naostren Voelkl Racetiger GS.

Napomena 2: nisam sreo jos nikog ko se izbliza odusevio mojim skijama kao ja :) Neki tvrde da je premekana, neki da je pretvrda i trazi noge... hebiga. Sto ljudi, sto cudi.

Napomena 3: imam 10-15 kg manje od tebe

Sapa
27.02.2009, 14:11
Nije moj fah, skija za stazu, al sam se interesovo malo da mozda nabavim neke za maglu, led i ostali cemer. Protiv svih mojih nacela dajem glas za jednu firmu, a ne za neki konkretan model (nisam licno nista vozijo od te firme).

Pogledaj neku Nordicu!!! iz asortimana "visokog rekreativnog sadrzaja",svi koje znam (a znam ih dobrih skijasa 3,4), a voze Nordice kunu se u njihove kantne (a nisu u pitanju race modeli) i voze ih vec godinama
E sad sto speedmachine, sto dobreman sto neznam vise ni ja konkretno koji su modeli u pitanju, svi nekako imaju razlicite, neke od prije 5 sezona a neke od prosle, ali svi zadovoljni.

Izvini sto sam se javijo ko ne-iskusan

stekan
27.02.2009, 15:20
@ZLI, imadoh priliku isprobati mnogo dobrih skija u posljednjih nekoliko sezona. Među njima je bio i Head i.C160, tj. tvoja sadašnja skija u prvobitnom izdanju.

Kako sam do sredine prošle godine imao mnogo slobodnog vremena u radno vrijeme, tako sam mnooogo vremena kopao po raznim bjelosvjetskim sajtovima i forumima koji imaju veze sa skijanjem. Svugdje sam nailazio na hvalospjeve na račun jednog modela i to iz sezone u sezonu. Kao rezultat toga je činjenica da je taj model već nekoliko godina na vrhu moje "to do" liste, ali je tu bio problem moje vjersko ubjeđenje da za skiju ne dam više od 200 ojra.

Da skratim priču, pred ovu sezonu sam uspio nabaviti Fischer RX8 Fire dužine 170 cm. Vozio sam je 14 dana u Austriji (uglavnom prije podne, jer sam popodne bio na mnogo širem modelu), te još dva cijela dana za vikend. Tek sam je drugi dan vikenda dao u servis da je provuku kroz finu Wintersteiger mašinu, ne zato što su rubnici popustili, već iz zahvalnosti rubnicima što su toliko dugo dobro (vrhunski) držali.

Kakva je skija. Kako za koga, ali je meni legla kao ni jedna do sada. U svim mogućim uslovima na uređenoj (i djelimično oštećenoj) stazi je jednostavno savršena. Malo traži, a puno daje. Pitoma i žestoka istovremeno, a snagu ne troši. Može se brzo voziti, a istovremeno da se čita kakva knjiga.

Najtoplija preporuka!

Taj model uz sitne izmjene postoji već 6 sezona. Ako si za nešto novije, topla preporuka ide za Fischer Progressor 8+.

stekan
27.02.2009, 15:49
Moj prijatelj Džani sa http://www.BHski.ba je izgleda znao da ću pisati gornji tekst, pa je stavio svježu informaciju o skiji koja naslijeđuje RX8 u sezoni 2009/10: http://www.bhski.ba/ba/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=2

renato
27.02.2009, 16:36
Ako je do rubnika, mislim da je tu Fischer kao firma na prvom mjestu.
Probao Elane, Headove, Atomice i Fischere, razne.

Z_L_I
27.02.2009, 17:07
na pocetku da kazem hvala prijatelji...
mozda sam stavio malo rogobatniji naslov ,ovo za iskusne.
u stvari sam mislio na ljude koji su probali dosta modela,tako da
su svi pozvani da se ukljuce i daju predlog.
da budem iskren posle ovog ,odlicnog iskustva sa head ic260,
bas sam nesto razmisljao o supershape onom sa oznakom i.
e sad mogao bi renato da kaze nesto o tom modelu doduse on ima speed.
jedino sto znam je da je ta skija dobra sa cenom (skoro pa meni nepristupacna) i da je nema bas na svakom drugom cosku...
poz !

CrazyKong
27.02.2009, 17:33
Slazem se sa Stekanom potpuno....meni je rx8 isto seo odlicno, vrlo vozljiva a drzi odlicno...

Sto se tice kvaliteta rubnika, Fischer svakako, ali i Volkl i Atomic...

renato
27.02.2009, 18:31
Nisam probao običan supershape, samo speed, razlika je u radijusu i tvrdoči.
Volim skije nešto večeg radija, i one tvrđe, da ne kažem tvrde, jer sam teži, tu negdje ko i ti oko 100, a skije su 177, radija 16,6.
To su uglavnom razlike između ta dva modela, radij i tvrdoče.
Ali kod Heda mi se sviđa to što ima vertikalni zid, takve skije bi trebale bolje držati na ledu, što se meni pokazalo kao točno.
Na Sljemenu je staza prilično tvda i ledena i to je za mene sinonim za tvrdu stazu, a ja se mogu potpuno pouzdat u Hedovke. Sa druge strane, te skije mene zadovoljavaju i na razrovanim i mekanim stazama i na 10-15cm pršiča na stazi, mekanim hupserima, tvrdim hupserima, kratke zavoje, duge zavoje, skokove, sva sam probao na njima i jednostvno mislim da mi Head savršeno odgovara i firma i ta skija konkreno.
Ako me kvadricepsi ne peku na ulasku na žicu, osječam se ko da nisam niš radil:)
Koštale su 400 EUR sa FF14.
E da, i vole brzinu:)

tataratira
27.02.2009, 21:27
Mrzim pitome skije što same skreću, dosadno kao na žičari ;o)

macak011
01.03.2009, 20:21
ZLI, vidi, meni je predlozen elan speedwave 12 ili 14 upravo za to sto tebi treba... Inace, ponosni vlasnik tvoje bivse F RC4 RACE, tek servisirane, pozz.. :)

bobo
03.03.2009, 13:35
ZLI, vidi, meni je predlozen elan speedwave 12 ili 14 upravo za to sto tebi treba... Inace, ponosni vlasnik tvoje bivse F RC4 RACE, tek servisirane, pozz.. :)

Ne znam za 14, ali elan speedwave 12 i dobro držanje na tvrdom mogu u istu rečenicu samo ako je rečenica odrična.
Ili ako vožiš karving na nivou na kojem to radi Hisaya Sato (a i tu imam određene sumnje).

macak011
03.03.2009, 13:57
Nisam vozio elana, rekoh PREDLOZEN mi je od strane jednog elan servisera upravo po pitanju drzanja na ledu...e sad, ocenih da je covek stariji i valjda iskusan, doduse ne bas kao H.Sato... :)

skiman
03.03.2009, 14:19
Mrzim pitome skije što same skreću, dosadno kao na žičari ;o)
:kez::bootyshak:kez:

bobo
03.03.2009, 14:24
Nisam vozio elana, rekoh PREDLOZEN mi je od strane jednog elan servisera upravo po pitanju drzanja na ledu...e sad, ocenih da je covek stariji i valjda iskusan, doduse ne bas kao H.Sato... :)

Ja jesam, zato sam i reagovao. Svaki cigo svoga konja hvali, tako i taj elan serviser. Skija nema grip na tvrdom. Sem toga, meni je odlična.

DRAGON
04.03.2009, 10:34
Volkl crosstiger carbon?? Ima vec tema, pa vidi. Mozda udje u uzi izbor.

marsi
09.03.2010, 16:18
probah danas par elanovih modela na testu. prvo speedwave 14, pa race slx, pa race gs... i razocarah se u moje head supershape speed... kad sam stao na elana, moja prva reakcija je bila u jbte pa ovo ima kantne... tacno se lepo oseti kako kantna sece sneg, nema ni malo proklizavanja, ma drze ludacki... prvi put sam mogao da "legnem" na stazu u zavoju...
e sad ja sam ove head uzeo ove godine na sajmu, doduse ne u radnji vec od nekog lika koji ih je iz svice dovezao. nove skije, neogrebane, takodje i vezovi neogrebani, cak i cena iz svice na njima ( valjda nisam toliki duduk da mi uvalilli vozene skije kao nove). kazem sve ovo jer head ni prvog dana voznje nije drzao ni izbliza kao ovi elanovi modeli. do sada sam ih jednom servisirao i idalje ne drze... mislim drze one, da me ne shvatite pogresno, ali je neuporedivo sa ovim elanovim... prosto sam sa ovim elanovim otkrio novu dimenziju skijanja... tako da ne znam sta da mislim o kantnama na ovom headu, a vidim renato skroz zadovoljan...

sad sam skoro siguran da cu menjati ovog heada za sledecu sezonu... verovatno neki fischer posto ishvaliste kantne... mada me ovaj elan race gs odusevio, doduse probao sam u kracoj duzini nego sto mi treba, ali bez obzira na to, pokazao se super stabilno... ima vremena do sledece sezone...

i na kraju, obzirom da posle servisiranja kantne nisu ostre kao sto ih fabrika naostri, postavlja se pitanje da li trebamo kupovati nove skije i voziti ih do prvog servisa a posle na prodaju, kako bi uvek imali maximalno pripremljene daske za maximalno uzivanje?

skiman
09.03.2010, 17:07
probah danas par elanovih modela na testu. prvo speedwave 14, pa race slx, pa race gs... i razocarah se u moje head supershape speed... kad sam stao na elana, moja prva reakcija je bila u jbte pa ovo ima kantne... tacno se lepo oseti kako kantna sece sneg, nema ni malo proklizavanja, ma drze ludacki... prvi put sam mogao da "legnem" na stazu u zavoju...
e sad ja sam ove head uzeo ove godine na sajmu, doduse ne u radnji vec od nekog lika koji ih je iz svice dovezao. nove skije, neogrebane, takodje i vezovi neogrebani, cak i cena iz svice na njima ( valjda nisam toliki duduk da mi uvalilli vozene skije kao nove). kazem sve ovo jer head ni prvog dana voznje nije drzao ni izbliza kao ovi elanovi modeli. do sada sam ih jednom servisirao i idalje ne drze... mislim drze one, da me ne shvatite pogresno, ali je neuporedivo sa ovim elanovim... prosto sam sa ovim elanovim otkrio novu dimenziju skijanja... tako da ne znam sta da mislim o kantnama na ovom headu, a vidim renato skroz zadovoljan...

sad sam skoro siguran da cu menjati ovog heada za sledecu sezonu... verovatno neki fischer posto ishvaliste kantne... mada me ovaj elan race gs odusevio, doduse probao sam u kracoj duzini nego sto mi treba, ali bez obzira na to, pokazao se super stabilno... ima vremena do sledece sezone...

i na kraju, obzirom da posle servisiranja kantne nisu ostre kao sto ih fabrika naostri, postavlja se pitanje da li trebamo kupovati nove skije i voziti ih do prvog servisa a posle na prodaju, kako bi uvek imali maximalno pripremljene daske za maximalno uzivanje?

Uvjek se drži ovog zadnjeg: znači maskimalno sređena skija-za maksimalno uživanje...ipak ne verujem, da je Head toliko slabiji od Elana (mislim, da su i Head i Elan modeli na kojima si skijao odmah izza race modela).....mislim, da ja više stvar u sređenosti skije....Skije se oštre na nekih 4-5 skijanja po umetnom snegu......:sm011:

marsi
09.03.2010, 18:44
ipak ne verujem, da je Head toliko slabiji od Elana (mislim, da su i Head i Elan modeli na kojima si skijao odmah izza race modela).....mislim, da ja više stvar u sređenosti skije....

pa i meni je u glavi problem da je head toliko slabiji od elana, ali tako se pokazase... inace head ni kad je bio nov nije drzao... a od servisa vozene mozda 3-4 puta... odnecu ih ponovo sutra prekosutra u servis pa da vidimo....

SRB_PI
09.03.2010, 19:13
ново је ново...... ;)

renato
09.03.2010, 20:36
Ne znam što da ti kažem. Nisam nikad osjetio nesigurnost na svojim SS!
Ja ih oštrim sam. 88 stupnjeva sa strane i 1 stupanj baza. Pojam ledene straze ti je za mene Sljeme i nemam problema sa njima, nikakih.
Možda je stvarno do servisa?! Pitaj ih pod koji kutem oštre.
Ja sam prije tri tjedna probal Elanke, ali Magfire 78ti!
Nema meni do uske skije na stazi ništ bolje. Takvu nesigurnost,nepreciznost i tromost u prebacivanju sa kanta na kant ne mogu pretrpjet!:dontknow:
Kad sam se vratil na SS, bil sam sretan kaj ih imam i kak su mi dobre!:)

Marco
09.03.2010, 21:11
Samo da se i ja pridruzim glasu za Fischer Fire Rx8 . . .Vise nego odlicna skija a sto je jos interesantno nisam ih nesto video polovne da se prodaju pa i ne znam koliko se krece cena polovnih skija?Ja sam moje Rx8 175cm vozene jedno zimovanje 10 dana platio 150e ali stvarno bukvalno kao nove . . .

wlad
09.03.2010, 22:31
RX8 je bilo ove sezone u intersportovim radnjama za oko 280eur (vez do 10).

Ja sam pre par dana na dan iznajmio Fischer rc4 race rc pro (ako se dobro sećam svih ovih oznaka) u 175cm dužini i pokazao se sjajno. Skijao sam 5 dana uglavnom po stazi sa Sethom (98mm u struku) pa sam poslednji dan uzeo "race" skiju da se malo odmorim :D. Ali pored širokih skija kada nabiješ kondiciju race idu ko čačkalice - skijaju same :ok: :D. E sad, kad se iznajme skije na 1 dan onda je sve idealno (u IT), sveže naoštrene i namazane pa sve ide k'o po ledu :D. Sve u svemu Fischer zaista ima sjajne rubove, drže ko smrt babu ;).

Marco
09.03.2010, 23:54
Pa ja sam onda imao odlican deal a sa skijom sa prezadovoljan a sledeca mi je sigurno Rc4 race :)

drug suri
10.03.2010, 01:19
ja danas uz'o elanovu sl race crnu skiju,stari model na snizenju oko 19k u p.bikeu,valjda je to poslednji primerak,mono Ti,rst,laminati...parketi,ma čuda...nadam se da ce biti ok.

AnjA
11.03.2010, 01:47
Nije moj fah, skija za stazu, al sam se interesovo malo da mozda nabavim neke za maglu, led i ostali cemer. Protiv svih mojih nacela dajem glas za jednu firmu, a ne za neki konkretan model (nisam licno nista vozijo od te firme).

Pogledaj neku Nordicu!!! iz asortimana "visokog rekreativnog sadrzaja",svi koje znam (a znam ih dobrih skijasa 3,4), a voze Nordice kunu se u njihove kantne (a nisu u pitanju race modeli) i voze ih vec godinama
E sad sto speedmachine, sto dobreman sto neznam vise ni ja konkretno koji su modeli u pitanju, svi nekako imaju razlicite, neke od prije 5 sezona a neke od prosle, ali svi zadovoljni.

Izvini sto sam se javijo ko ne-iskusan

Drago mi je da ovo cujem posto ja uzeh one nordica fox x ct ,u sobi su mi bas lepe ,nadam se da ih probam na Kopu ovih dana ,posto veje li veje..

marsi
14.03.2010, 20:40
bio u servisu 2 puta da ostrim kante, ali ovaj put umesto njihovih 90 ostrili su pod mojih 88 stepeni... takodje su ostrili celom duzinom... i ponasanje skije skroz drugacije, tako da povlacim sve lose sto sam rekao o headu supershape speed... sada drzi kao luda i definitivno cu je zadrzati, samo cu morati da se opremim alatom za sredjivanje skija...

skiman
15.03.2010, 09:54
bio u servisu 2 puta da ostrim kante, ali ovaj put umesto njihovih 90 ostrili su pod mojih 88 stepeni... takodje su ostrili celom duzinom... i ponasanje skije skroz drugacije, tako da povlacim sve lose sto sam rekao o headu supershape speed... sada drzi kao luda i definitivno cu je zadrzati, samo cu morati da se opremim alatom za sredjivanje skija...

Evo....to je to....:yay::yay:

drug suri
15.03.2010, 19:52
na koliko li je ova moja elan sl race i da li je to uopste moguce videti(izmeriti)....pitanje vazi za bilo koju skiju,kako znati na koliko je fabricki naostrena,mislim ako ima neka neinvazivna metoda .Inace sam onim malim rendetom,bez dijamantskih kamenova, moj stari iqon sredio na 1 i 88 i odusevio sam se kako je drzala na Kopu prosle nedelje:smoke:....samo se bojim da nisam previse skinuo jer mi sad kantna izgleda prilicno tanka :sm006:

plecko
16.03.2010, 09:52
Samo da se i ja pridruzim glasu za Fischer Fire Rx8 . . .Vise nego odlicna skija a sto je jos interesantno nisam ih nesto video polovne da se prodaju pa i ne znam koliko se krece cena polovnih skija?Ja sam moje Rx8 175cm vozene jedno zimovanje 10 dana platio 150e ali stvarno bukvalno kao nove . . .

ovaj model (160,R-12) je bio na novogodisnjem popustu (do 03.01.) u intersportu(merkator) za 17600 din, i ne uzeh ih :glavaozid

Z_L_I
26.03.2010, 21:04
al sam zato ja uz`o jedan par za suprugu... ;D :P
odusevljena je skijom!

Tucko
26.03.2010, 23:59
I ja sam uspeo da se dokopam jednog para od 175cm po povoljnoj ceni (22.400), probao sam ih samo jedan vikend na Kopaoniku, ali prijatno me je iznenadila !