PDA

Pogledati punu verziju : Dodatna oprema



stevan
21.11.2005, 02:21
Zna li neko gde moze da se nabavi torba za pancerice?

wlad
21.11.2005, 03:03
Ja sam kupovao zimus i za mene i za prijatelje kada sam bio u BG. 2 mesta gde sam ih nasao:

InterSport u centru (blizu KM), verujem da ima i u IS u Merkatoru. Oni su imali i za board i nekoliko vrsta / cena. Ja sam uzeo najjeftiniju i odlicna je!

Rossignol (bul JNA).

wlad
21.11.2005, 03:09
Kad smo vec kod dodatne opreme, ja sam zimus po onom ogromnom snegu dosta setao na skijama (penjao se na neke vrhove i sl.) i napravili smo neke prirucne navlake za skije koje sprecavaju da se skije vracaju unazad (kada se penjes ne-stampanjem), e sad, OK je bilo sa njima (napravili smo ih od starih vunenih rukavica) ali se pitam da li ima neko modernije resenje a da je prakticno.

Video sam na netu da ima nekih podloga koje su ili samolepljive ili se kace pomocu nekih sistema. Ali su oder od cena a i cini mi se da su maltene za jednokratnu upotrebu (dobro, ne bas jednokratna, ali ako da je predvidjeno da se koristi 7 dana - a preskupo). Verovatno su ta resenja OK za "zapad" gde mogu da bace $100 da bi se setali 5 dana po snegu za "trake", ali ne za mene koji ne voli da baca pare.

Moje pitanje, da li ste videli i sta ste videli sto bi moglo da sluzi ovoj nameni? Koliko su te stvari dugotrajne?

Napominjem, treba mi sistem da se "penjem / setam" uzbrdo kroz svakakav sneg, ne utaban, nego pre dubok. Dodajem, radio je i stap-i-kanap sistem ali pretpostavljam da je nekome palo na pamet da napravi nesto utrla-mega-dobro za ove stvari plus da je dugotrajno (nemam nista protiv da dam cak u $100 ako je to dugotrajno i dobro resenje).

10q 4 info.

CrazyKong
21.11.2005, 10:36
Wlad,
To o cemu ti pricas se zove "turno skijanje" i sve popularnije je u svetu, dok na nasim planinanama nisam nesto video ljude koji se bave time.
Mislim da je Durmitor kao stvoren za to....
Problem je sto je oprema dosta skupa, pa i te "koze" za skije
http://www.iglusport.hr/katalog_zima_0506/24.pdf

Inace originalno, "koze" bi trebale da budu napravljene od fokine koze

CrazyKong
21.11.2005, 10:42
Zaobravih malopre,
Ja sam prosle godine torbu za cipele uzeo u InterSportu U Merkatoru.
Ne secam se tacno zene za ali znam da je bila povoljna, povoljnija nego na expozimu

wlad
21.11.2005, 16:32
Thanks Crazy :). Znam za touring, ali ja skijam "normalno" plus koristim iste te skije i za penjanje (posto je naravno nemoguce da se penjes bez skija/krplja po dubokom snegu).

Video sam te koze i one su dosta skupe, a ne znam koliko su dobre / trajne?

Ima li neko iskustva?

Mladen
23.11.2005, 23:33
Torbe za pancerice imas u Metrou na Krnjaci. Vrlo povoljno. Oko 500 - 600 din

:dziveli: