PDA

Pogledati punu verziju : Bansko bruka u februaru



andra
25.02.2009, 21:52
Pisem vam iz Banskog.
Razocaran i ljut. Daleko od toga da je ovde lose, naprotiv - prvi put sam i mnogo mi se svidja.
Mnogo, mnogo sam ljut, prvo na sebe a potom i na agenciju u kojoj sam posteno uplatio aranzman. Niko mi ni u jednom trenutku nije rekao da u februaru nece raditi 3 najposecenija ski lifta i 2 najbolje staze na planini - Todorka i Tomba.
Ljut sam i na sebe sto ni u jednom trenutku ni na jednom sajtu nisam video da se ceo februar te staze zatvaraju i pripremaju za FIS ski Worl Cup!?? A toliko sam foruma procesljao da bi video kako je ovde...
Ljut sam i na Bugare sto u ovom periodu zbog desetkovane liste staza koje rade, nisu barem smanjili cenu sa 150 na 100 eur

Nemam reci.

Jedino mi ostaje da svima vama skrenem paznju (sad sam saznao)da se Bansko uvrstilo u internacionalni kalendar takmicenja i da ce se svake godine ovako nesto desavati. Ljudi, dobro obratite paznju na ovaj detalj, jer verujte, zimovanje u Banskom bez ovih staza je ravno skijanju u nekom osrednjem ski centru.

Pozdrav :-(

oddball
26.02.2009, 13:46
u pravu je Andra, čak i četvorosed koji vodi na sam vrh planine je radio samo do pola. odatle veslanje do staze. do vrha vuče samo tanjir i sidro. trosed takodje ne radi. sreća je da postoje kombinacije sa stazama jer se dosta ukrštaju, ali brateee... iskusnijem skijašu/borderu dva dana je dovoljno da savlada sve. posle pola jedan već su guzve ma stazama, ali moze da se tera opusteno jos sat vremena. posle toga vladaju hupseri.
potpuno razumem Andru i sve sto je rekao je istina. ja sam preko banskoski.com znao da je staza 9 zatvorena ali na sajtu nije pisalo da je četvorosed koji vodi do vrha radi samo do medjustanice. i na sajtu jos piše Slopes: all open. tek kada kliknete na details vidi se zabrana skijanja na nekim stazama.
poz

Bax
26.02.2009, 15:54
Bilo je zatvoreno i prosle godine krajem februra.
Jedino sto je radio cetvorosed do vrha, ja sam skijao mahom od vrha do medju stanice.
Sve u svemu nista posebno, vredi jednom otici, a onda Franaca i Alpi...

BanskoOdeon
14.11.2009, 02:14
Generalno je bitno da se dobije prava informacija od pravih agencija.Ove pilicarske naravno da nece reci nista samo da bi prodale aranzman.

bgavra989
17.11.2009, 12:47
Ima li neko informaciju da li ce raditi sve zice i staze u tom terminu ove sezone?

shaolin_master
17.11.2009, 14:40
Trebalo bi da rade, u tom terminu su zimske olimpijske igre. Proveravao sam takmicenja u Banskom ove sezone i zadnje nedelje februara nema nista. Pogledajte na Fis-ovom sajtu takmicenja ove sezone da ne bi otisli kada je sve podredjeno takmicarima.

ski dude
17.11.2009, 16:54
mislim da je takmicenje pocetkom marta,ali proshle godine sam bio krajem februara i gornji deo tombe nisu uopshte sredjivali,ne znam u cemu je bila fora,valjda da se nakupi zneg ;)

paranoya
17.11.2009, 16:56
Jel zna neko mozda kakva je situacija krajem januara-pocetkom februara ili neki link na kojem bi se mogao informisati ?
hvala.

shaolin_master
18.11.2009, 10:41
@ paranoya
Na kakvu situaciju misli u januaru - februaru konkretno?
@ ski dude
Krajem februara sam bio i ja a staze su cuvali sa svetski kup zene spust koji je bio bas u nedelji kada sam i ja bio :) ali nisam uspeo da nahvatam Tinu Maze bar za slikanje :)

wetmila
20.11.2009, 11:40
Za malo vise novca idi na severozapad. Drug sa kojim skijam godinama (preko dvadeset, a poznajemo se preko trideset), je bio zimus, pocetkom februara u Banskom i nije se naskijao (prica sa pocetka). Kada smo nedelju dana kasnije otisli opet u Austriju, rekao mi je da mu sledeci put lupim samar, ako kaze da ce u Bansko na skijanje.

ski2ski
20.11.2009, 18:36
Ја сам био у Банском прошле године у фебруару. Хотел је био супер (Катарино СПА), опрема која се изнајмљује у хотелу одлична (ја сам узимао само скије). Скијашница одлична. Школа скијања је џабе у односу на Коп (код гондоле, не у хотелу), и свакоме ко први пут иде препоручујем барем три дана по два часа, да би вам неко до детаља показао планину. За почетнике ово под обавезно.

Ујутро вози мини бус до гондоле. Ако се стигне пре девет брзо се излази на планину у супротном може да се деси да то потраје до пола сата, али није страшно. Без обзира што је ред, доста брзо иде.

Стазе су одличне, много боље и дуже него на Копаонику, и свако ко каже да су лошије лаже. Једино што је било доста бордера који унаказе стазу, а после 1 нису табали. Једно време је Томба била затворена (црна стаза на горњем делу планине) јер су је спремали за куп. На доњем делу падине има пар веома захтевних црних стаза.

Цена ски паса је била 158е, на жицама се скоро никада не чека, без обзира на број скијаша, скоро све су четвороседи. Плаве стазе су много захтевније него на Копу (реда Панчић), а црвене су захтевне. На њима није била гужва (за разлику од плавих).

Видим да се многи жале, али мој утисак је све у свему врло повољан. Можда је томе допринео и хотел који је стварно за тај кеш био одличан. У само Банско смо слабо излазили углавном смо били у СПА центру после скијања. Намам ни једну замерку на храну у хотелу (шта више).

paranoya
21.11.2009, 20:34
@ paranoya
Na kakvu situaciju misli u januaru - februaru konkretno?


Pa mislim konkretno da li se odrzavaju neka takmicenja ili sl. sto bi moglo da pokvari situaciju.
Da koknkretizujem,ja sam totalni guster sto se tice skijanja,tj ovo mi je prvi puta da idem na isto,pa me zanima i koliko je taj termin generalno pogodan za skijanje(kraj januara pocetak februara).

Nemam pojma,ipak sam amater :)

ski2ski
21.11.2009, 22:45
Мислим да је за Банско то најбољи термин. Такмичење је почетком марта, а стазе припремају крајем фебруара. Распуст им је ове године (Бугарима и Грцима који су најбројнији) до 10. јануара, тако да мислим да треба ићи у терминима од 10 јануара до 15 фебруара.

shaolin_master
22.11.2009, 14:01
Na ovom linku imas kada su takmicenja u Bansko koje koje su prijavljene fis-u
http://www.fis-ski.com/uk/disciplines/fiscalendar.html?place_search=bansko&seasoncode_search=2010&sector_search=&date_search=&gender_search=&category_search=&codex_search=&nation_search=&disciplinecode_search=&search=Search&limit=20&date_from=today

Kao sto vidis i kao sto je receno najbolje je ici kraj januara od 25 januara i ceo februar jer tada nema takmicenja :)

ski2ski koje je takmicenje pocetkom marta i gde si nasao taj podatak? Vrlo mi je bitno jer sam prosle godine bio sa vreme svetskog kupa a ove bi da promasim bilo koje takmicenje :)

paranoya
22.11.2009, 17:32
uh super,hvala.

Fora je u tome sto je taj termin koji sam ja uplatio (30. januar),preko Filipa,i termini oko njega,7 dana pre i 7 dana posle,jeftiniji od ostalih,pa sam onda tu razliku u ceni doveo u povezanost sa nekim eventualnim takmicenjima i zimskim raspustima kada su najvece guzve i sl.

Znaci moguce je da nisam pogresio.
Hvala jos jednom na informacijama
:ok:

ski2ski
22.11.2009, 22:09
Прошле године је било негде у том периоду, не сећам се тачно, при крају фебруара су се озбиљно спремали.

shaolin_master
22.11.2009, 22:39
@ ski2ski (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=2683)
Prosla godina je prosla godina, nemoj ovde da iznosis ne proverene informacije i dovodis ljude u zabludu. Prosle godine su se staze zatvarale i spremale za Svetski kup koji je odrzan 24. i 25. februara. Ja bio i video :) Sreca pa ove godine nema i vidimo se krajem februara u Banskom.

Bratko
29.11.2012, 15:14
Za sve koji planiraju Bansko, prema kalendaru http://www.fis-ski.com/uk/disciplines/fiscalendar.html?place_search=Bansko&seasoncode_search=2013§or_search=&date_search=&gender_search=&category_search=&codex_search=&nation_search=&disciplinecode_search=&search=Search&limit=20&date_from=today (http://www.fis-ski.com/uk/disciplines/fiscalendar.html?place_search=Bansko&seasoncode_search=2013&sector_search=&date_search=&gender_search=&category_search=&codex_search=&nation_search=&disciplinecode_search=&search=Search&limit=20&date_from=today)
FIS trke nisu u planu u sezoni 2012-13 ;).

Sky-Bansko
06.12.2012, 15:20
Ako je neko zainteresovan za smestaj neka se javi. Pozdrav

Nikola Milosavljevic
05.02.2013, 11:24
Ja idem 14.-17.02.2013. Da li neko može da mi kaže kakva će situacija biti u ovom periodu, što se tiče zatvorenosti staza (zbog takmičenja), opterećenosti skijališta i.t.d. Hvala!
Prvi put idem u Bansko, zato pitam.

Sladjana
05.02.2013, 15:37
Lici da nece biti nista od takmicenja:

http://www.fis-ski.com/uk/disciplines/fiscalendar.html?place_search=bansko&seasoncode_search=2013&sector_search=&date_search=&gender_search=&category_search=&codex_search=&nation_search=&disciplinecode_search=&search=Search&limit=20&date_from=01

Dejan9
05.02.2013, 19:18
Objavili su da je Bansko, kranjska gora i jos neki izgubili Fis takmicenje do 2016...verovatno se pomazu neki drugi centri...sve staze rade full

VladimirGM
05.02.2013, 22:21
Bansko radi na tome da dobije za stalno FIS takmičenja (što će varovatno i da bude), međutim, ove godine ih nema tako da ćete sigurno uživati

Sladjana
06.02.2013, 08:55
Hm, uživaćete ako se bugari bar malo provredne pa izravnaju onaj veštački sneg koji su nabacali, moj neki subjektivni utisak je da su ove godine staze bile ubedljivo najgore u odnosu na ranije godine, neravne i pune smetova.

IvanQ
06.02.2013, 09:22
Ja sam prosle godine bio prvi put na Banskom i sredjivanje staza mi je bilo najvece razocarenje. Imao sam velika ocekivanja jer su ovde svi iz mog okruzenja pljuvali Kop, a Bansko dizali u nebesa, ali na kraju je po meni ispalo skroz suprotno.

Ali da se vratim na temu, da, ove godine nema takmicenja pa ne brigajte, moci cete da skijate Tombu :)

VladimirGM
06.02.2013, 14:19
Ne bih baš da ulazim u neku raspravu, ali evo fotografije staza koje su napravljene oko 15 h.
http://www.dodaj.rs/f/1L/Cz/1xWBvI49/bansko.jpg
http://www.dodaj.rs/f/z/En/2Xvz7xTp/bansko-2.jpg

VladimirGM
06.02.2013, 14:29
Ovo je slikano 01. februara 2013. (oko 15 h) sa žičare Banderitza 1 - pogled na stazu Tomba . Nemam nameru da ulazim u bilo kakvu raspravu, niti zastupam bilo koju stranu, ali po meni su ove staze bile (osim prvog dana zbog velikog snega) dobro sređene.

jopopo
06.02.2013, 14:36
Pa kad nema ljudi :)

Lako je stazu držati urednom kad prođu 200 skijaša, ali ako je padao cele noći sneg i ako prođe 2000 skijaša tada se na muci poznaju junaci ;)

Sladjana
06.02.2013, 14:43
Vlado da je bilo upola ovako kada smo mi bili ja bih bila presrecna!
(zao mi je sto nisam slikala, dekocentrisale su me modre cevanice od padanja :))

VladimirGM
06.02.2013, 14:45
Nema ljudi zato što je crna i zato što je 3 po podne :sm018:

jopopo
06.02.2013, 15:17
Nema ljudi zato što je crna i zato što je 3 po podne :sm018:
Ma znam, skijao sam tu, i kada je sezona bude solidno kamikaza i u 15h. Ali kakve su Banderica i Balkanijada u to vreme? :sm022: :ski:

Generalno za Bansko, kada su idealni uslovi i staze su idealne!

VladimirGM
06.02.2013, 20:27
Mi smo najviše forsirali sa 10 na 12, pa ski putem do međustnice gondole, pa desno niz 15 Čalin Valog. Po meni jedna od najboljih staza je upravo Čalin Valog, nikada gužve na njoj i uglavnom je ne voze početnici (većina njih koji posete Bansko ni ne znaju dođu do ove staze). Generalno nama je bilo super vreme, zato su valjda i staze bile super !

trendo
08.02.2013, 13:13
Mi smo najviše forsirali sa 10 na 12, pa ski putem do međustnice gondole, pa desno niz 15 Čalin Valog. Po meni jedna od najboljih staza je upravo Čalin Valog, nikada gužve na njoj i uglavnom je ne voze početnici (većina njih koji posete Bansko ni ne znaju dođu do ove staze). Generalno nama je bilo super vreme, zato su valjda i staze bile super !

Kombinacija 10 i 12 bi bila jos lepsa ako krenete sa platoa odnosno pocnete sa 3 ili 11. E to je dobra SG staza za amatere u rane jutarnje sate, sa skoro 1100m vertikalnog pada. Ali ski put do Calin Valog je veslanje, i po meni za nista, jer taj spust od vrh platoa do pocetne stanice cetvoroseda mosta se ne meri sa te dve stazice kod Calin Valog. Za tako kratku stazu na Bansko, opet po meni, bolje sidro stara kotva, kratak ali sladak, bez guzve, a ne moras veslati ili vracati se gondolom nazad do banderice.

Ekvinocijum
08.02.2013, 16:20
Chalin Valog i Bansko na dlanu, januar 2011.

VladimirGM
09.02.2013, 13:43
Ovo je staza 15,u gornjem delu crna a dole plava. Ta plava je najbolji deo za one koji tek uče (tanjir).

VladimirGM
09.02.2013, 13:45
Kombinacija 10 i 12 bi bila jos lepsa ako krenete sa platoa odnosno pocnete sa 3 ili 11. E to je dobra SG staza za amatere u rane jutarnje sate, sa skoro 1100m vertikalnog pada. Ali ski put do Calin Valog je veslanje, i po meni za nista, jer taj spust od vrh platoa do pocetne stanice cetvoroseda mosta se ne meri sa te dve stazice kod Calin Valog. Za tako kratku stazu na Bansko, opet po meni, bolje sidro stara kotva, kratak ali sladak, bez guzve, a ne moras veslati ili vracati se gondolom nazad do banderice.
Išli smo nekoliko puta sa platoa :ok:, međutim poslednja tri dana nas je sa platoa oterao vetar koji gore ume da bude prilično zajeban :sm008:

Nish
18.02.2013, 19:42
Juce se vratili iz Banskog,odlican vikend,staze super pripremljene,nije bilo ni neke prevelike guzve.Sto se tice staza obisli smo gotovo celu planinu,ovog puta prvi put smo probali i cuvenu Tombu,i mogu da kazem da i nije toliko opasna kako izgleda :) Takodje staza broj 4 je odlicna,bez guzve i prilicno dugacka. Ostalo klasika 3,11,10,12 lepe i siroke staze ali uglavnom za pocetnike...Jedina zamerka velika guzva na gondoli u subotu ujutru pa smo morali autom na gore...

Dr.Bojan
31.12.2013, 14:44
Pozzzz,

Ima li neko informaciju kakvo je trenutno stanje na stazama u Bankso? Na njihovom zvanicnom sajtu pise 70cm al po web kamerama nisam bas siguran da je takvo stanje a vidim i da pola staza neradi

rmilanovic
31.12.2013, 18:21
Snega nema,pola zica ne radi!
Ali vecu guzvu ljudi ovde nisam video...u jos boljim automobilima..

Ocekuju se od 10og januara vece padavine..

Bakunjin
01.01.2014, 14:06
Ocekuju se od 10og januara vece padavine..

ajde molim te daj link za ovu info posto ja sto sam video nema nikakvih padavina i temperature su bas visoke

Dr.Bojan
04.01.2014, 11:36
Bice ali to je jedan dana na nizim predelima i dva dana na najvisim delovima Banksog. Po izvestaju i nije neki sneg jer ce prvog dana da padne 3cm a drugog 2cm.
Po dugorocnoj prognozi, ipak ce ozbiljniji sneg biti tamo posle trece nedelje u Januaru. Do tada moramo da se strpimo :(

milos_pg_91
10.01.2014, 18:43
Ja sam u Bansko od 25.01.-01.02. valjda ce biti nesto novog snijega..

Bakunjin
18.01.2014, 16:30
Ja se danas vratio i preporuka ako nepadne sneg a moze da se otkaze definitivno otkazuj.
Staze su ledene, ljudi kao na mitingu. Sneg je sve vestak a delovi na suncu su vec oko 12 razvaljeni skroz.
Svako jutro na dorucku sve vise izlomljenih.
Sad kad razmislim pustio bih da mi propadne 400 eur umesto da dodam jos 300 za ski pas :sm022:

Dr.Bojan
26.01.2014, 15:58
Ljuce se vratio iz Banksog i moram priznati da sam se mnogo lepo proveo obzirom da nisam ocekivao nikakvo skijanje. Mogu se naci staze na kojima nema uopste guzvi, a sto se tice uredjenja staza tu nisu bas za neku pohvalu ali boze moj. Staze nisu bas peglali pa i kad izadjete veoma rano tu su hupseri,ali kad se sve stavi na vagu mozete lepo uzivati.
Zadnja dva dana je padao lepo sneg i mislim da ce od 1.Februara biti bas pravo vreme za skijanje