PDA

Pogledati punu verziju : Jahorina za pocetnika?



rssole
15.02.2009, 17:25
Pozdrav svima, slicnu temu sam otvorio na forumu za Bjelasicu posto sam u potrazi za skijalistem :) Nisam apsolutni pocetnik no ipak pocetnik u skijanju. Zanima me dakle da li je i koliko Jahorina pogodna za pocetnika u skijanju? Ako da onda koje staze, koje su duzine i sl. Unapred hvala :)

stekan
15.02.2009, 20:53
Jahorina apsolutno nije za početnika.

oggy
15.02.2009, 21:37
Slazem se da Jahorina nije bas sjajan izbor za pocetnike. Na dnu Poljica ima jedan mali bebi lift (100-njak metara). Na Poljicama takodje imas jos jednu pocetnicku stazu na koju te vuce tanjir, ona je duzine mozda nekih 600-700m, ali je relativno uska. Vidim da i kod hotela Nebojsa sada stoji znak za neki bebi lift, ali nemam pojma na sta to lici.

Sve ostale staze imaju nesto strmijih dijelova, nije nista uzasno strmo ali dovoljno da se prosjecan pocetnik posteno isprepada.

O Bjelasici nemam pojma, nisam nikad bio, pa ne mogu porediti sa Jahorinom. Ono sto bi ti mozda moglo biti interesantno je Kopaonik. Ni tamo nisam bio :) ali vazi za skijaliste sa mnogo blagih staza.

wlad
15.02.2009, 21:42
Ogi je u pravu za Kopaonik, to je najbolji ski centar u okruženju za početnike. Ima dosta blagih staza, brze i udobne četvorosede, ski škole & dosta opreme za rentiranje.

Ali pre svega, dosta blagih staza na kojima lako možeš da se snađeš...

100jan
17.02.2009, 19:08
ali ako covek na Jahorini proskija, nema zime za njega

:ski:

tataratira
17.02.2009, 19:48
Problem je uska staza, nizbrdicu možeš da izabereš, npr. Željo do pola i to da voziš prvi dan ako nema gužve, ali u tom izbjegavanju ostalih skijaša se prekališ

vlajko
24.02.2009, 15:34
Na Jahorini je za početnike najbolja Prača (Skočine) ali je problem što je retko u funkciji zato što je naj niža.Mi smo bili od 7 do 17 februara i radila je samo dva dana.Vidim da sada radi tako da ti predlažem što više skijanja na toj stazi i zbog vetrova i magle koja na vrhu ostalih staza može da stvori velike probleme i iskusnijim skijašima.

wetmila
15.09.2009, 11:58
Pozdrav svima, slicnu temu sam otvorio na forumu za Bjelasicu posto sam u potrazi za skijalistem :) Nisam apsolutni pocetnik no ipak pocetnik u skijanju. Zanima me dakle da li je i koliko Jahorina pogodna za pocetnika u skijanju? Ako da onda koje staze, koje su duzine i sl. Unapred hvala :)

kasnim sa odgovorom, ali...
može i za početnika, naravno samo uz instruktora skijanja. Moj sin je sa četiri god. naučio na Jahorini da skija :ski:, a posle je svake godine, na istoj planini uz istog instruktora skijao. Posle 6 godina skijanja, prešao je na bord, ali ne na Jahorini.

stekan
15.09.2009, 16:08
Da li je "može" ili je više "mora" jer "šta je, tu je"? I moj je sin naučio osnove na Jahorini, ali je od druge sezone nastavio u Austriji. O razlici sam već i previše pisao na ovom forumu.
Za početnike je u BiH najbolji Kupres, a u Srbiji Kopaonik.

Pejamachine
15.09.2009, 16:17
xxexe a meni je najace kad instruktori vide guzvu na tanjiru na poljicama,oni sa ucenikom odu na vrh pa se ovi prepanu koliko je strmo i samo guzve prave kako i na zici tako i na stazi...i onda i mi i oni kao puzevi...katastrofa...
po meni jahorini bi trebala jos jedna zicara slicna tanjiru na poljicama za ucenike...a ne da ih vode instruktori na vrh pa da muke muce dok ih spuste...

wetmila
16.09.2009, 12:03
moze ili mora zavisi od izbora, neko uci na Divcibarama ili Zlatiboru. Impresivno je videti malu decu (koja ne mogu sama da dohvate slavinu na lavabou) u Austriji kako uce sa instruktorom da skijaju. Skijaju na crvenim stazama bez problema.

sasksask
28.12.2009, 10:44
ima li neko svjezu informaciju (28.12.2009.) o visini snijega na jahorini?

sasksask
28.12.2009, 10:52
i jos jedno pitanje, posto sam nisam bas neki skijas, da li je staza ogorjelica 2 za takve? nisam pocetnik ali nisam bas ni sigurna na previse strmim djelovima staze.

oggy
28.12.2009, 12:15
Internet majka ;)
Webcam:
http://www.jahorina.org/files/web-cam.php
Stanje liftova i visina snijega:
http://oc-jahorina.com/

Ogorjelica 2 je u gornjem dijelu najstrmija na Jahorini, ali taj dio moze da se zaobidje (krenes ka stazi keca, pa se vratis na dvojku).

sasksask
28.12.2009, 12:35
ovaj odgovor je prevazisao moja ocekivanja :-))))) thanks